W ostatnich dniach na konta załogi KGHM Polska Miedź wpłynęły pensje za grudzień minionego roku i tzw. czternastki. W ocenie przedstawicieli związków zawodowych każdy pracownik na wynagrodzeniu, od nowego roku, straci między 500 a 1500 złotych. Na przełomie stycznia i lutego rozpoczną się w spółce negocjacje płacowe, które powinny wypracować mechanizm waloryzacji wynagrodzeń w 2022 roku.
- W KGHM Polska Miedź w pierwszych tygodniach nowego roku prowadzone są negocjacje płacowe pomiędzy pracodawcą a przedstawicielami związków zawodowych. Ustalenia dotyczą wzrostu stawek godzinowych, ewentualnej wypłaty dodatkowych świadczeń, jeśli wyniki po pierwszym półroczu są powyżej założonych planów finansowych oraz innych składników pensji.
- Zgodnie z prognozami zapotrzebowania światowego na metale, w tym także na miedź i srebro, analitycy rynków surowcowych zakładają stały wzrosty ich cen. W przypadku miedzi mowa jest o 12 tysiącach dolarów za tonę z obecnych około 9 600 dolarów za tonę.
- Związkowcy z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Polskiej Miedzi w liście otwartym sprzeciwiają się ograniczeniu wynagrodzeń wynikających z zapisów podatkowych Polskiego Ładu.