PARTNERZY PORTALU

"Węgiel jest między intensywną terapią i kostnicą"

"Węgiel jest między intensywną terapią i kostnicą"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Paweł Szygulski
  • Dodano: 26-09-2019 17:57

Choć wiele wskazuje na to, że czas węgla się kończy, to regulacji dotyczących polityki klimatycznej nie powinni tworzyć tylko i wyłącznie jej entuzjaści. Potrzebne jest zebranie szerokiego spektrum głosów, by tworzone przepisy nie odbiegały nadmiernie od rzeczywistości. Takie wnioski płyną z dyskusji „Czas na zielony biznes”, która 26 września odbyła się na VI Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku.

Marcin Korolec, minister środowiska w latach 2011-2013, zwrócił uwagę, że w rozmowach na temat polityki klimatycznej nadmiernie skupiamy się w Polsce na energetyce i węglu.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (9)

Do artykułu: "Węgiel jest między intensywną terapią i kostnicą"

  • Luk 2019-09-27 08:44:47
    Fawelizacja prawa? Ładne. Jak w pysk pasuje do wyczynów niemiłościwie nam panujących...
  • Maciej 2019-09-27 08:15:23
    Nareszcie jakiś głos rozsądku się odezwał. Brawo dla prodziekana. Absurdalne jest słuchanie wyłącznie jednego źródła, czy to ekologów, czy to przemysłowców. Należy wypośrodkować, a nie bezkrytycznie przyjmować wszystko, co powie jakaś frakcja. Niestety ekologia dzisiaj stała się czymś na wzór religii. Nikt nie śmie się przeciwstawić ogólnemu zdaniu, bo naraża się na śmieszność. Historia pokazuje, że większość nie zawsze ma rację.
  • M.Z. 2019-09-26 23:12:34
    Niemcy i Francja robią nam sieczkę z mózgy! Taki francuski makaron wciska nam swoje problemy i nakręca ekoterrorystów a niemcy wycinają stare lasy i wyludniają całe wioski bo pod nimi są wielkie pokłady węgla brunatnego, jeszcze gorsze paliwo i zamierzają spalać go do co najmniej 2038r. To makaronowi nie przeszkadza!
  • Kazimierz 2019-09-26 20:49:19
    Wszystkim ekologom należy od teraz odciąć prąd, ogrzewanie, kanalizację, zakazać pod groźbą wysokich kar korzystania z samochodów, samolotów, sprzedaży mięsa i mleka(krowy ocieplają klimat). Piszę to z wielką powagą, bo już czas, aby normalni ludzie zaczęli się bronić przed ekoterroryzmem.
  • obserwator 2019-09-26 18:49:30
    Węgiel jest już od dawna na intensywnej reanimacji która jest bardzo kosztowna dla podatników bo UE pozwoliła na 13 mld zł pomocy publicznej dla górnictwa a dodatkowo Tchórzewski się przyznał że ratowanie gwk kosztuje podatników rocznie 1 mld zł rocznie. Pomimo tej kosztownej reanimacji kopalnie taurona i pgg mają się coraz gorzej bo pomimo że mają najdroższy węgiel na świecie to spada ich wydajność i wydobycie. Dlatego tego węglowego pacjenta nie da się już uratować i po 2023 roku jak skończy się legalna pomoc publiczna stanie się nieboszczykiem tak jak kw i khw. A gwożdżiami do trumny są rosnący import tańszego węgla i roszczeniowe związki zawodowe wymuszające przeżeranie kasy przeznaczonych na inwestycje.
    • Marian 2019-09-27 06:50:19
      Do 2023 po PGG będzie tylko wspomnienie, jak energetyka przestanie przepłacać za śląskie czarne złoto to będzie płacz i zgrzytanie zębami. Marzycieli o energetyczno- węglowych holdingach odsyłam do sytuacji w TW, niewiele jest podmiotów w Polsce mogących utrzymać patologie kopalniane, jednak trudno sobie wyobrazić aby łączyli kopalnie z np: Orlenem.
      • Stanisław Jarzyna 2019-09-27 08:33:04
        Trudno sobie wyobrazić? W świetle bieżącej polityki chyba jednak nie tak trudno.
    • Cezar 2019-09-27 16:33:15
      Obserwator znowu szerzy komunały wprost z UE, jednego z najbardziej regulowanych rynków na świecie, który z wolnością nie ma nic wspólnego. Prosty sposób na górnictwo w Polsce to prywatyzacja, a nie zamknięcie. UE może sobie robić co chce jak Chiny budują ponad 200 GW nowych mocy węglowych, a reszta Azji jeszcze do tego dołoży.
      • obserwator 2019-09-28 11:56:12
        Cezar znowu szerzy propagandę polexitu któremu nawet pis jest przeciwny i chce powrotu pod but rosyjski. Widać że nie masz pojęcia o polityce energetycznej rządu który nigdy się nie zgodzi na prywatyzację górnictwa bo pis by przegrał następne wybory. Dlatego bankruci nierentowne kopalnie zbankrutują szybciej niż to się wszystkim wydaje. Nawet nie wiesz że UE nie zabrania rozwoju energetyki węglowej na co dowodem jest budowa nowej Ostrołęki na ruski węgiel tylko udzielania nielegalnej pomocy publicznej z jakiej do tej pory korzystał nasz węgiel.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.239.8.7
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!