Związkowcy zawiesili protest w siedzibie PGG

Związkowcy zawiesili protest w siedzibie PGG
Daliśmy Polskiej Grupie Górniczej 2-3 tygodnie na rozwiązanie problemu ze sprzedażą węgla - mówią związkowcy Fot. Shutterstock.com

Związkowcy z Sierpnia'80, którzy w poniedziałek rano weszli do siedziby Polskiego Grupy Górniczej z postulatem uporządkowania handlu węglem dla indywidualnych odbiorców, wieczorem zawiesili swój protest. Zapowiadają jego wznowienie, jeżeli w najbliższych tygodniach problem nie będzie rozwiązany.

  • Daliśmy Polskiej Grupie Górniczej 2-3 tygodnie na rozwiązanie problemu dilerów, którzy dziś sprzedają nasz węgiel z gigantyczną marżą - poinformowali związkowcy.
  • Związek Sierpień'80 postuluje wdrożenie rozwiązań, które obniżą cenę węgla dla odbiorców indywidualnych, wyeliminują pośredników i zwiększą dostępność surowca.
  • Bogusław Ziętek wyjaśniał, iż obecnie PGG sprzedaje tzw. ekogroszek po około 900 zł za tonę. - Już po chwili ten sam węgiel oferowany jest dla odbiorcy po 2,5-3 tys. zł. Cały zysk przechwytywany jest przez pośredników - powiedział.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Związkowcy zawiesili protest w siedzibie PGG

  • Grzesiak 2022-05-24 11:09:25
    Zaczęło ich suszyć i se poszli. Jak ruskie sołdaty.
  • Gornik 2022-05-24 06:59:26
    Mało to medialne było i olali sprawe!
  • Greg 2022-05-24 05:38:27
    Najlepsze jest to, że w ogóle nie można owego węgla zakupić przez sklep internetowy. Pachnie wałkiem.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 35.175.191.46
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!