Spółka ArcelorMittal Poland nie podjęła żadnych decyzji co do przyszłości instalacji części surowcowej krakowskiego oddziału, które zostały tymczasowo zatrzymane w listopadzie 2019 r. - poinformowała PAP we wtorek przedstawiciele AMP.
- Odnieśli się w ten sposób do stanowiska związku zawodowego "Sierpień 80" działającego w ArcelorMittal Poland, który we wtorek ogłosił, że otrzymał informacje wskazujące, iż "wielki piec Huty im. Sendzimira w Krakowie nie zostanie już uruchomiony".
- "Prawdziwym powodem decyzji koncernu Mittala nie jest ogólnoświatowa pandemia koronawirusa, lecz zaostrzająca się samobójcza polityka klimatyczna Unii Europejskiej" - napisano w stanowisku.
- Według związkowców z "Sierpnia 80" brak wznowienia działania wielkiego pieca i stalowni w hucie w Krakowie oznacza wprost likwidację całego zakładu.