ArcelorMittal Poland zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi

ArcelorMittal Poland zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi
ArcelorMittal Poland poinformował w poniedziałek, że podpisał porozumienie z organizacjami związkowymi Fot. Shutterstock.com
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/rs
  • Dodano: 09-11-2020 13:00

ArcelorMittal Poland poinformował w poniedziałek, że podpisał porozumienie z organizacjami związkowymi dotyczące rozwiązań dla pracowników dotkniętych trwałym zamknięciem części surowcowej huty w Krakowie. Zamknięcie dotknęło bezpośrednio 650 osób.

  • ArcelorMittal Poland ogłosił na początku zeszłego miesiąca decyzję o zamknięciu na stałe części surowcowej w krakowskiej hucie, czyli wielkiego pieca i stalowni.
  • Z grupy 1200 pracowników części surowcowej w Krakowie do tej pory ok. 550 osób znalazło zatrudnienie w innych zakładach spółki, przeszło na emeryturę lub wybrało karierę poza firmą. Potrzebne były zatem rozwiązania dla 650 osób.
  • Według przekazanych w poniedziałek uzgodnień, część z tych pracowników świadczy pracę również w innych zakładach poza wielkim piecem i stalownią.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (16)

Do artykułu: ArcelorMittal Poland zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi

  • edek 2020-11-10 18:24:34
    Jakie porozumienie ! jakie porozumienie ! czy to można nazwać porozumieniem?
  • dewanagari_steelworker 2020-11-10 07:33:11
    www.youtube.com/watch?v=SSammovwZ7Y www.youtube.com/watch?v=djI2wxWvIMQ można sobie popatrzyć i powspominać ..... wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam...kto roz walił Hute
  • Michał 2020-11-09 20:14:20
    To zobaczycie co się będzie działo z całym regionem wokoło krakowskiej huty jak jej już nie będzie. To dopiero początek tragedii, Nowa Huta to będzie slams. Zarządzający Krakówiem już wyłączyli z ruchu linię tramwajową do walcowni drobnej, a teraz będzie wyłączał kolejne. Linie na Wzgórza i Stoki, a potem na cementownie. Nie będzie transportu publicznego, region stanie się jeszcze mniej atrakcyjny i samoistnie będzie wymierał. Fajne było zdziwienie w Krakówku, jak z wygaszeniem wielkiego pieca, znikło 30 dużych baniek z budżetu miasta. Zniknie cała huta (a będzie tak na pewno), to dopiero będzie w budżecie bida. A jak będzie bida, to będą ciecia w infrastrukturze miejskiej. Jak myślicie? W której części miasta obetną? Zdajcie sobie sprawę że jeszcze przed II Wojną Światową, Kraków był niewielkim prowincjonalnym miastem, kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców. Wraz z nastaniem krakowskiej huty, Kraków przeżywał renesans. Tak duże miasto, bez dużego ośrodka przemysłowego, nie ma szans na utrzymanie obecnego kształtu.
    • Tomasz 2020-11-09 21:44:28
      Kraków był przed wojną miastem inteligencji. To Stalin i polscy komuniści wymyślili nową hutę żeby zdusić ducha tego miasta i zamienić go w noclegownie dla robotników.
      • Michał 2020-11-09 21:51:02
        Slogan z inteligencją, ok był nawet dalej jest. Ale przed wojną nie był ośrodkiem przemysłowym, a po wojnie już był. Szkoda tylko że już nie jest. Wydaje mi się że rozwój przemysłu i myśli technicznej, krakowskiej inteligencji nie przeszkadza. No nie wiem, a może przeszkadza?
      • Marianek 2020-11-09 21:57:13
        To teraz będzie jak za czasów Galicji Zachodniej,czyli zacofanie i bieda,ale za to intelygentnie na własne życzenie :)
    • Krzysztof 2020-11-09 22:07:15
      teraz widać politykę władz Krakowa wszelkiej maści od lewej do prawej strony,huta im przeszkadzała zawsze, tylko nie wtedy gdy wpłacała do kasy miejskiej mega pieniądze co zasilały budżet miasta, ale inne duże zakłady które były w Krakowie też padły dzięki ich polityce.Jakiś cymbał stwierdził kiedyś że Kraków postawi na turystykę i z niej się wyżywi.Po pierwsze Kraków nie wie jak tą turystykę prowadzić a po drugie tylko idiota może tak myśleć że wystarczy turystyka i cacy jest.Przykro my idiotów w naszym mieście mamy bez liku cały czas.Nastała pandemia szlak trafił turystykę na kilka lat (wariant optymistyczny). Teraz widać co będzie z miastem, już się dzieje, podwyżki wszystkiego nieuniknione,wszystko upada,Wizja turystyki bez przemysłu daje już efekty a to dopiero początek ,a koniec Kraków średnim biednym prowincjonalnym miasteczkiem ale bez przemysłu bo był be.Kraków będzie miastem bankrutem.
      • Michał 2020-11-09 22:43:26
        Z turystyki może się utrzymać około 50tyś miasto. Poza tym co to za przyszłość turystyka? To może być branża wspierająca. Po co w Krakowie są AGH, PK? Po co takie wydziały na UJ jak Fizyka i Chemia? Kogo i po co oni szkolą? Akademia Górniczo Hutnicza, a teraz ani górnictwa, ani hutnictwa. Inteligencji krakowskiej taka sytuacja nie przeszkadza?
  • Damian 2020-11-09 17:40:39
    Gdzie są komentarze od lemingów że: poprawi się powietrze, brak kwaśnych deszczy, ochrona zabytków brak pyłów i inne bzdury. Rodzice stracili dobrze płatną pracę i szok. Obcięte kieszonkowe i perspektywa emigracji za chlebem do Altershaimu podmywać babcie w BRD. Szkoda.
  • krzysztof 2020-11-09 17:30:59
    Teraz AMP zamknął oficjalnie WP i stalownię wiedząc to od zeszłego roku.Piszą że to sukces bo dogadali się co ludzi -mega hipokryzja i oszustwo. Z w kim byś nie rozmawiał w krakowskiej hucie w minionym okresie to 95% mówiło że tych wydziałów już nigdy nie otworzą, tylko związkowcy mówili że to nie tak, że to przejściowe problemy nawet znalazł się taki co zapewniał (łgał) w TV że na pewno otworzą.Teraz czas na pozostałe wydziały to jest tylko kwestia czasu za chwilę dowiemy się że dostarczanie slabów z DG jest nierentowne i nieopłacalne (z tym się zgodzę) że to wina kolei że narzuciła ceny za korzystanie z torów i Bóg wie jeszcze co, w tym są dobrzy.Zapytajcie się pracowników walcowni jak widzą dalszą pracę ,oni jej nie widzą bo nie wierzą w płomienne zapewnienia dyrekcji AMP.Patrz na zapewnienia z zeszłego roku dotyczące chwilowego wygaszenia pieca i stalowni. Większość daje rok,półtora nie więcej i nastąpi już całkowity koniec huty w Krakowie.To są fakty.Za 3-4 lata Mittal wycofa się z Polski bo uzna produkcję tu za nieopłacalną.Taka jest ogólna tendencja wyjścia tej firmy z Europy.Rosja,Indie ,Chiny mają taką ilość stali że zaleją całą Europę. Tak więc DG też niech nie liczy na długą pracę.Przykro ale to jest prawda.
    • tymitunie 2020-11-09 19:16:38
      no nie wiem,rok temu jak piec stanął to sprowadzali slaby z brazyli i meksyku statkami i mówili że taniej im to wychodzi niż produkcja u nas więc kto ma rację
      • Krzysztof 2020-11-09 19:57:03
        Właśnie sam sobie na to pytanie odpowiedziałeś ,a jeśli nie kumasz to napisane masz wyżej,w opowiadaniu bajek i gadaniu hipokryzji są b.dobrzy a musisz wiedzieć aby mieć argumenty co do zamknięcia WP i stalowni w Krakowie trzeba rozgłaszać wszem i wobec że wyprodukowanie i transport z drugiej części świata (kilka tys. kilometrów) jest tańszy od slabów wyprodukowanych 2-3 km od walcowni.(Kraków). AMP zarządza hutą już kilkanaście lat (16) i dopiero teraz dowiedział się że wyprodukowany wsad (slaby) dla walcowni jest taki drogi ?.To jaki cel miał generalny remont WP w Krakowie, itp. CZy to nie jest szczyt hipokryzji! i zakłamania. Nie chce dalej pisać bo i po co. Wiem związkowcy są zadowoleni bo się "dogadali" i wszystko jest cacy.
      • do krzycha 2020-11-09 23:04:06
        ja to wszystko rozumie,związki są do wywalenia bo siedzą wszyscy w kieszeni mittala,wystarczy spojrzeć w HRapce pod kim są twarze ze związków oni wszyscy wiedzą co i jak mamią nas,że ugrali tyle a tyle,nigdy związki w naszej hucie nie ugrały tego co chciały bo mittal im powiedział że tylko tyle daje i już, a potem jak my to nie walczyli żeby jak najwięcej ugrać,pan mittal powie tylko tyle i nic więcej a oni kombinują jak to walczyli o nasze dobra pracownicze tak jak teraz co wywalczyli dla stalowni i wp a strajkami straszyli okupacją budynku LTT gdzie budynek cały na pracy zdalnej i nikogo w nim nie ma poza ochraniarzami a oni strajkują komu ehh ręce opadają
      • Krzysztof 2020-11-10 09:33:13
        sorry za to"kumasz"masz 100%racji co do związków, Mittal im pozwolił zawsze tylko na jakąś pikietę pod pustym budynkiem dyrekcji, pomachanie chorągiewkami i pogwizdanie sobie i tyle.Oni teraz nawołują do strajku,chyba w obronie własnych"siedzeń" hipokryzja i obłuda.Ale zawsze tak było w naszej hucie. Jedynym wyjątkiem był grudzień 81r.To był pełny spontan i wiara w ludzi ale to zrobili hutnicy z krwi kości ci prawdziwi, ale to to było tylko raz bo już 1989r. to była już rozgrywka związków już się żarli pomiędzy sobą.Już wtedy walczono o strefę wpływów.Już wtedy zwykły pracownik się nie liczył.Potem lata 90-te marazm i walka o COS. XXI wiek to Mittal i to co teraz mamy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.40.122
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!