Grupa Marat: rozwój oddziałów daje coraz większe możliwości

Grupa Marat: rozwój oddziałów daje coraz większe możliwości
Marat to polska firma z ponad 30 letnim doświadczeniem we współpracy z przemysłem Fot. mat.pras.

Marat to polska firma z ponad 30 letnim doświadczeniem we współpracy z przemysłem, nie tylko w obszarze dystrybucji, ale również w zakresie produkcji, remontów, serwisu i usług. Przez lata rozwijała się zaopatrując elektrownie, huty, kopalnie oraz fabryki maszyn i urządzeń.

  • Grupa Marat jest aktywna w wielu obszarach.
  • Jej poszczególne oddziały prowadzą działalność na rzecz branż: chemicznej, cementowej, energetycznej oraz przemysłu papierniczego.
  • Przyszłościowy dla grupy pozostaje także przemysł spożywczy, branża produkcji opakowań, czy też branża ogrodnicza.

- Wiemy, że kompleksowość i elastyczne podejście to oczekiwane przez rynek elementy współpracy biznesowej. Zdajemy sobie sprawę, że to też właściwy kierunek rozwoju firmy i budowania oferty, to właśnie nasza strategia rozwoju - podkreśla Jan Kurda, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Marat.

- Od wielu lat dostarczamy nie tylko produkty katalogowe, na potrzeby utrzymania ruchu i produkcji, ale również produkujemy gotowe urządzenia, dobra inwestycyjne i elementy maszyn, aby zapewnić możliwości produkcyjne naszych klientów w licznych gałęziach przemysłu - mówi Jan Kurda. - Wiemy także, jak ważny jest serwis, remonty i doradztwo eksploatacyjne, w tym również wspieramy naszych klientów, budując ich przewagę konkurencyjną - dodaje.

W Rybniku, siedzibie głównej firmy, stale rozwijane jest zaplecze produkcyjne oraz serwisowe. Realizowane są inwestycje w nowoczesne technologie oraz park maszynowy.

- To tu produkowane są nasze przekładnie zębate, suwnice oraz urządzenia. Wszystko to w oparciu o wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów i certyfikowane pod względem jakości procesy produkcyjne - podkreśla Jacek Godziek, pełnomocnik zarządu Grupy Marat ds. rozwoju.

Rocznie w Rybniku remontowanych jest wiele typów i wielkości przekładni. Natomiast nowe przekładnie walcowe, kątowe czy planetarne o mocy nawet do 1000kW znajdują klientów na rynkach: krajowym oraz zagranicznym.

Zobacz również: Grupa Marat rozdaje karty na rynku rozwiązań techniki łożyskowej

W ostatnim roku w Grupie Marat wyprodukowano wiele suwnic o udźwigach do 30 ton i rozpiętości do 30m. Wszystkie produkty z zakresu transportu bliskiego to realizacje całościowe: od analizy potrzeb, projektu, produkcji, logistyki, montażu, uruchomienia, odbioru po modernizację i remonty.

W Rybniku realizowane są usługi w zakresie spawania - zgodne z normami ISO 3834 oraz EN 1090. Świadczone są między innymi usługi spawania elementów produkowanych z różnych gatunków stali oraz aluminium.

Grupa Marat w Rybniku posiada także centrum szkoleniowe, gdzie prezentowana jest wiedza teoretyczna, a każdy uczestnik ma możliwość praktycznych ćwiczeń na specjalnych stanowiskach warsztatowych. Szkolenia to również możliwość pokazania klientom, jak efektywnie eksploatować urządzenia oraz jak je serwisować.

Grupa serwisowa Marat jest aktywna w wielu zakładach przemysłowych w całym kraju. Kompleksowość i profesjonalizm zespołu serwisowego przekłada się na zadowolenie klientów, potwierdzane w licznych referencjach.

- Doradzamy klientom optymalne rozwiązania, analizujemy potrzeby techniczne - mówi Jacek Godziek. - Zapewniamy przy tym bezpieczeństwo naszych klientów poprzez właściwą kontrolę jakości na każdym etapie produkcji. Posiadamy stanowiska testowe, gdzie sprawdzane są poszczególne urządzenia pod kątem ich jakości, mamy także odpowiednią wiedzę i know-how, żeby realizować ambitne zadania w tym zakresie.

Oczywiście zwracamy również uwagę na kwestię kosztów, aby doradzać klientom korzystne  rozwiązania. Cały czas rozbudowujemy zaplecze techniczne, wzmacniamy szeregi o kolejnych fachowców. Marat posiada w Rybniku własne biuro projektowe, co pozwala opracowywać rozwiązania mogące zaspokoić indywidualne potrzeby klientów w sposób kompleksowy - dodaje Jacek Godziek.

Oddział w Ożarowie od blisko 5 lat prowadzi remonty i realizuje zlecenia usług serwisowych w branży cementowej, w przemyśle energetycznym, chemicznym i papierniczym.

- Tam wykonujemy kompleksowe prace w ciągach technologicznych. Zespół grupy serwisowej to ponad 50 specjalistów – dodaje Jacek Godziek.

Czytaj także: Grupa Marat: ponad 30 lat doświadczenia we współpracy B2B

Od stycznia 2021 roku w Płocku działa kolejny oddział Grupy Marat zajmujący się regeneracją armatury przemysłowej m.in. zaworów bezpieczeństwa i procesowych. W ramach współpracy z przedsiębiorstwami stosującymi tego typu urządzenia dotąd zregenerowano ponad 1000 różnych zaworów. Oddział w Płocku, zważywszy na działające w pobliżu zakłady z segmentu chemicznego, petrochemicznego, czy papierniczego, posiada pokaźny potencjał dalszego rozwoju.

 Od 2021 roku pod zarządem Grupy Marat znajduje się również Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A., firma z 75-letnimi tradycjami. JAFO dostarcza szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu produkcji frezarek konwencjonalnych, numerycznych, maszyn specjalistycznych oraz części zamiennych, a także świadczy usługi remontów i modernizacji obrabiarek. Marat planuje tu dalsze inwestycje, a priorytetem jest park maszynowy oraz kadra pracownicza.

- Dla Grupy Marat ważne jest kompleksowe podejście do klienta w myśl zasady: rozpoznaj potrzebę, zaprojektuj rozwiązanie, zainstaluj, uruchom i serwisuj. Poszczególne oddziały korzystają przy tym z efektu synergii - dodaje Jan Kurda.

Grupa Marat to wieloobszarowe przedsiębiorstwo mające w Polsce oddziały: w Płocku, Ożarowie, Jarocinie, Koninie, a także wykwalifikowanych handlowców na terenie całego kraju. Każdy z nich specjalizuje się w konkretnym zakresie technicznym.

Takie podejście organizacyjne zapewnia realizację potrzeb klientów wielu branż, w tym kluczowych dla polskiej gospodarki. Specjaliści Grupy Marat, zasoby i możliwości techniczne zapewniają wysoką konkurencyjność na rynku kompleksowych usług dla zakładów produkcyjnych.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Marat: rozwój oddziałów daje coraz większe możliwości

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.92.49
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!