Hutnictwo w cieniu wojny. Zaproszenie na sesję w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Hutnictwo w cieniu wojny. Zaproszenie na sesję w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Hutnictwo to jeden z tych sektorów gospodarki, w które trwająca na Ukrainie wojna uderzyła najmocniej Fot. materiały prasowe

Hutnictwo to jeden z tych sektorów gospodarki, w które trwająca na Ukrainie wojna uderzyła najmocniej, dokładając się do już i tak sporego worka problemów. Jaka jest przyszłość hutnictwa i europejskiego rynku stali? Jakich zmian trzeba się spodziewać? To jeden z tematów dyskusji podczas sesji Hutnictwo w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Przemysł stalowy od lat boryka się z trudnościami. Wydawało się, że po znaczącym wzroście kosztów surowców i energii, skurczeniu się popytu ze względu na pandemię gorzej już być nie może. Wtedy wybuchła wojna, w której jeden ze znaczących krajów-eksporterów surowców, półwyrobów i wyrobów stalowych napadł na drugi kraj z czołówki dostawców unijnego hutnictwa. Kryzys wywołany na rynku przez wojnę będzie więc jednym z podstawowych tematów rozmów w czasie panelu Hutnictwo.

Na pewno wrócimy jednak także do spraw, które choć są nieco przykryte przez obecny kryzys będą miały wpływ na stan hutnictwa i rynku stalowego w najbliższych latach.

Czytaj także: XIV Europejski Kongres Gospodarczy już w blokach startowych

Relokacja produkcji, dostęp do surowców i półproduktów, zmiany w łańcuchach dostaw, dystrybucji, strukturze popytu i podaży top kolejne tematy dyskusji. Kolejnym będą kwestie energii, zarówno ze względu na dekarbonizację i poszukiwanie zielonej energii, jak i z perspektywy wsparcia transformacji firm energochłonnych, do których należy hutnictwo. Jak pakiet Fit for 55 wpłynie na kiędzynarodowa konkurencyjność europejskiego hutnictwa? Czy opłata od importu emisji (CBAM) powstrzyma zjawisko ich ucieczki (carbon leakage)? Jaka powinna być przyszłość systemu ETS? To kolejne pytania, na które będziemy się starali znaleźć odpowiedź w dyskusji.

Do udziału w sesji zostali zaproszeni (kolejność alfabetyczna): Stefan Dzienniak, prezes zarządu, Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa, Iwona Dybał, prezes zarządu, Polska Unia Dystrybutorów Stali, Mariusz Jerzy Golecki, podsekretarz stanu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Henryk Orczykowski, prezes zarządu, dyrektor generalny, Stalprofil SA, Przemysław Sztuczkowski, prezes zarządu, Cognor Holding SA, Tomasz Ślęzak, dyrektor Energii i Ochrony Środowiska, członek zarządu odpowiedzialny za relację z sektorem publicznym, ArcelorMittal Poland oraz Marek Wesoły, poseł na Sejm RP.

Sesja Hutnictwo odbędzie się 27 kwietnia 2022 r. w godzinach 13.30-15.00 w sali Audytoryjnej.

 

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Hutnictwo w cieniu wojny. Zaproszenie na sesję w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego

  • Tadek 2022-04-23 13:32:10
    Nie zgłosili się, bo po prostu nie ma się czym chwalić. Nowy viceprezes ds. Hutnictwa Węglokoksu jest dopiero na etapie wdrażania się tematykę branży, a ona przecież nie łatwa. Za rok na pewno już będzie na panelu 👍
  • Herman 2022-04-23 00:03:57
    Tak zmienili, teraz będą produkowali kolejne „strategie do polskiego hutnictwa” i szukali kasy od podatnika. A co, dla górników jest, to i dla hutników Weglokoksu się znajdzie 😂
  • Florian 2022-04-22 18:34:11
    Nikogo z hut Węglokoksu ? A co to się stało ? Zmienili branże ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.236.241.39
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!