Hutniczy gigant zostaje w Polsce

Hutniczy gigant zostaje w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Dariusz Ciepiela
  • Dodano: 18-07-2019 16:33

Po zbyciu zakładów w Czechach i Rumunii ArcelorMittal Poland jest najważniejszym zakładem ArcelorMittal w Środkowej Europie. I chcemy tu pozostać. Od prywatyzacji w roku 2004 zainwestowaliśmy 7 miliardów złotych w nasze zakłady - mówi Geert Verbeeck, prezes ArcelorMittal Poland.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Gospodarka europejska odnotowała wzrost w ciągu ostatnich sześciu lat.
  • Niestety obecnie widać spowolnienie w światowym handlu, które odbija się na wzroście w Europie.
  • Uderzyło to szczególnie mocno w popyt na stal. Zakłada się, że popyt na stal w UE, po tym jak w 2018 roku wzrósł o 3,3 proc., w 2019 roku spadnie o 0,4 proc.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (11)

Do artykułu: Hutniczy gigant zostaje w Polsce

  • Hani 2019-07-22 22:44:50
    niestety jest prawdą że naciągaczy na pomoc publiczną nie brakuje. A takie moloch jak ten wzorowo kreują "problemy". Nie udawajmy że to są niewiniątka przejęte miejscami pracy a kasa to ich nie interesuje. Poco kupili Hutę Ilvę we Włoszech ? Konkretna sprawa. Bo szczodrzy, dobrzy i są altruistami ? A może przez sentyment ? O jedno należy jeszcze pytać ile w tym imporcie do na rynek UE jest stali mittala z innych krajów jak np z Ukrainy (Huta Krivyj Rog jest Mittala) ? Bo niema tu ŻADNYCH konkretów, pełno ogólników i zaraz koszmarne scenariusze przyszłości. Bo jest trudo to co chce pani katastrofy i tu się przytaczan czarne wizje opisuje "horror", armagedon itp. A własciciel kupuje kolejną Hutę do kolekcji... biedny. Śmierdzi...
  • bywalec hut 2019-07-22 09:28:48
    1. Huty wymagają stałych inwestycji. Po 20 latach huta to złom przeżarty rdzą i dlatego można to kupić za bezcen. 2. Wszystkie huty są i powinny być pod nadzorem ochrony środowiska, pomiar emisji zwłaszcza nocny powinien być realizowany niezależnie przez urzędy za pomocą dronów. Huty mają by-passy (komin awaryjny, który nie ma filtrów) i które są przepinane w nocy np. w celach remontowych. Wtedy wszystko idzie w powietrze. Ludność nie może przez to chorować bo leczymy się za pieniądze państwa i prywatne. 3. W Indiach hindusi pracują za 1 USD dziennie przyczyniając się do niebotycznych wzrostów kapitału firm. Żal patrzeć na te kobiety z miednicami przytwierdzonymi do kasków na głowach. Ochrona środowiska tam też nie istnieje. UE to nie Indie i tu się nie da prowadzić polityki hinduskiej. AMP może dywersyfikować inwestycje i zainwestować w huty hinduskie, ale czemu temu tego nie robi?
  • Frank 2019-07-21 08:39:37
    Czas teraz na POLSKIE zakłady ArcelorMittal - należy zrobić badania, ile ludzi zachorowało przez ich działalność i wyciągnąć z tego srogie konsekwencje..
    • hutnik 2019-07-21 17:15:17
      Chłopie co ty bredzisz tak jak by to była jedyna huta i jedyny zakład w Polsce. Koncern ładuje kasę a jak zwykle nikomu się nie podoba trzeba było dbać o huty w Polsce i je modernizować żeby produkowały produkty najwyższej jakości a nie płakać że są w prywatnych rękach
  • ja 2019-07-19 13:06:28
    Szkoda że zostaje, huta w Dąbrowie dymi jak nigdy w historii, te wszystkie pieniądze o których mówi prezes na ochronę środowiska idą wszędzie tylko nie na ochronę środowiska, raczej na opinie kolejnych specjalistów, sztucznie utworzone firmy etc. Środowisko cierpi, to samo jest w Krakowie ale ważny jest tylko pozytywny PR... Hindus kupił za bezcen, degraduje środowisko i ludzi a potem i tak zniknie na wschód.
  • małty 2019-07-19 12:05:30
    a w CMC w Zawierciu pracownicy mają dostać podwyżki 500 zł to jak to jest prawda jest taka ze indus robi co chce i szantażuje i tyle jak mu nie pomyśli

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.92.240
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!