Mniej srebra z KGHM, bo remont w Głogowie

Mniej srebra z KGHM, bo remont w Głogowie
Wpływ na wyniki produkcyjne miał remont w Hucie Głogów Fot. mat. pras.

KGHM podał wyniki produkcyjne i sprzedażowe za sierpień 2020 roku. Są one nieco gorsze do tych, jakie spółka uzyskała w tym samym miesiącu ubiegłego roku. Największy spadek dotyczy srebra, a powodem jest remont w huty w Głogowie.

Produkcja miedzi płatnej wyniosła 57,9 tys. ton, co oznacza spadek w relacji do analogicznego miesiąca 2019 roku o 1,3 tys. t (minus 2 proc.). Spadek produkcji dotyczy głównie KGHM Polska Miedź (minus 2,4 tys. t) ze względu na ograniczoną podaż złomów miedzi i postój remontowy Huty Miedzi „Głogów I”. Niższą o 600 ton produkcję zanotował także KGHM International.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Mniej srebra z KGHM, bo remont w Głogowie

  • Agniecha 2020-09-23 06:44:33
    A złoto? Ile wyprodukowani?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.197.111.121
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!