PARTNERZY PORTALU

Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji

Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji
Bogdan Chłodek, wiceprezes spółki Machine Tools International (MTI) Fot. mat. pras. MTI

Rynek na przestrzeni ostatnich lat rzeczywiście mocno się zmienił. Natomiast obrabiarki są niezmiennie potrzebne w wielu różnych branżach. Począwszy od niewielkich firm usługowych po potentatów z branży automotive czy firmy z branży wydobywczej. Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o małą rodzinną firmę czy też o hegemona danej branży - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL Bogdan Chłodek, wiceprezes spółki Machine Tools International (MTI).

  • Bogdan Chłodek wskazuje, że na początku pandemii był czas, kiedy prawie nie było zgłoszeń serwisowych – wiele firm faktycznie zawiesiło działalność.
  • Wkrótce jednak rynek zaczął się odbudowywać. Obecnie widać już znaczące ożywienie.
  • Zapotrzebowanie na maszyny na rynku jest coraz większe. - Czasem sprzedawane są maszyny, które jeszcze do nas nie dotarły z produkcji - zaznacza Bogdan Chłodek.
  • MTI przygotowuje się już do kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX.
Firma Machine Tools International od 1991 roku jest obecna na rynku obrabiarek CNC. Jak w ostatnim czasie zmienił się ten rynek?

- Rynek na przestrzeni ostatnich lat rzeczywiście mocno się zmienił. Natomiast obrabiarki są niezmiennie potrzebne w wielu różnych branżach. Począwszy od niewielkich firm usługowych po potentatów z branży automotive czy firmy z branży wydobywczej i wiele innych sektorów przemysłu. Zawsze podchodzimy indywidualnie do każdego z naszych klientów. Niezależnie od tego, czy chodzi o małą rodzinną firmę czy też o hegemona danej branży. Każdy z klientów jest dla nas równie ważny.

Są również i takie firmy, które rosną razem z nami, nasza współpraca jest kontynuowana od lat. Jako MTI współpracujemy z wieloma wiodącymi firmami w różnych sektorach gospodarki. Są duże firmy bazujące na naszych obrabiarkach.

Zobacz także: Robotyzacja jest nieuchronna, ale będą też wyjątki

Współpraca z marką Hyundai daje nam szereg atutów. Posiadamy na magazynie wiele maszyn, przez co jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby rynku. Często na polskim rynku jest tak, że klient zwraca się do nas z zapotrzebowaniem na określoną maszynę, najchętniej z dostawą „na już”.

W uzupełnieniu sprzedaży obrabiarek światowych producentów: Hyundai Wia - Hyundai Motor Group, Dugard, Hanwha Precision Machinery, Chevalier, Kafo, Micro Dynamics, Akira Seiki oraz Chiah Chyun oraz innych, świadczymy kompletny wachlarz usług serwisowych wykonywanych przez naszych wykwalifikowanych, etatowych inżynierów.

W każdej firmie najważniejsi są ludzie. Tworzymy zgraną ekipę, która sprawnie funkcjonuje na rynku. Klienci często do nas wracają z uwagi na fachową i szybką obsługę.

Jakie branże są dla MTI priorytetowe? Z którymi wiążecie największe nadzieje?

- Wszystkie branże są dla nas równie ważne. MTI od samego początku stara się obsługiwać podmioty z wielu różnych sektorów przemysłu. Dzięki marketingowi można sprzedać maszynę, jednak kiedy szwankuje serwis, to trudno o długofalową współpracę z klientem. My staramy się budować z klientami długofalowe relacje, zwracając uwagę również na sprawny, szybki i profesjonalny serwis.

Dla branży maszynowej, której działalność jest niezwykle istotna z perspektywy całego przemysłu, problemem była pandemia koronawirusa. Jak przedstawia się odbudowa branży po pandemii?

- Rzeczywiście, czas pandemii był trudny dla wielu gałęzi gospodarki. Jedne branże pandemia dotknęła bardziej, inne mniej. Przykładowo mocno ucierpiała branża lotnicza. Firmy, które współpracowały głównie z nią - miały spore problemy.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przez wzmożony popyt sprzedają maszyny, które jeszcze nie zeszły z produkcji

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.200.171.74
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!