Miedź na giełdzie metali w Londynie 27 lutego rano nieznacznie tanieje, ale i tak jest blisko 7-miesięcznego maksimum. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany po 6.479,50 dol. za tonę, po zniżce ceny o 0,2 proc.
Do zwyżek cen między innymi miedzi przemysłowych przyczynił się słabnący dolar, w którym wyceniane są metale bazowe. Amerykańska waluta traciła wartość po komentarzach szefa Fed - Jerome'a Powella, który stwierdził, że bank centralny USA przyjmuje cierpliwe podejście do zmiany stóp procentowych.
Powell, w trakcie wystąpienia 26 lutego przed Komisją Bankową Senatu USA, wskazał, że rozwój sytuacji w światowej gospodarce i polityce międzynarodowej "uzasadnia przyjęcie rozważnego podejścia do przyszłych decyzji w sprawie polityki monetarnej".
W zeszłym tygodniu miedź zyskała na LME 4,7 proc. i był to najlepszy tydzień dla tego metalu od września 2018 r.