Stal – nowe perspektywy, nowe ryzyko

Stal – nowe perspektywy, nowe ryzyko
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: WNP.PL/PIM
  • Dodano: 25-09-2018 16:36

Europejska stal ma się nieźle z punktu widzenia popytu i gorzej przez pryzmat klimatu dla jej produkcji. Unia Europejska nieco lepiej chroni rynek, ale zagrożenia pojawiają się znacznie szybciej niż środki ochronne. Jakie są perspektywy dla branży stalowej? Gdzie pojawiają się nowe obszary wykorzystania? Jakie nowe technologie mogą poprawić perspektywy europejskich producentów? To tylko niektóre z problemów, o jakich będziemy rozmawiać podczas paneli dyskusyjnych ścieżki Hutnictwo w czasie kongresu Nowy Przemysł Expo.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Czy amerykańskie cła faktycznie destabilizują rynek? Stal ze wschodu najmocniej oddziałuje na europejskie rynki.
  • Wymagania rynku powodują stały wzrost jakości produkowanej stali i wprowadzanie coraz nowszych jej rodzajów.
  • Zmiany w charakterze stali i grubości wykorzystywanego w przemyśle materiału, a także samych procesów technologicznych w zakładach, stanowią także wyzwanie dla spawalnictwa.
  • Hutnictwo będzie tematem trzech paneli dyskusyjnych trzeciego dnia Nowy Przemysł Expo (26-28 września w Katowicach).

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Stal – nowe perspektywy, nowe ryzyko

  • Władysław 2018-09-26 11:47:20
    Gdyby unijni "liderzy" mieli chociaż jedną dziesiątą jaj Trumpa to chorniliby nasz rynek. Tyle, że oni swoje niemieckie czy francuskie rynki jako tako chronią tylko już na wschód od Odry to już dla nich kraje peryferyjne... mówiąc dyplomatycznie i jedynie dojne krowy. Śmieszy mnie mówienie nawet teraz polityków opozycji totalitarnej, że tyle to a tyle dostaliśmy z unii netto. Ok fajnie, nikt nie zaprzecza. Tyle, że: 1. Należało się nam to jak psu miska. Wpłacamy niemałe pieniądze i to był jeden z benefitów wejścia do unii. 2. Z tych różnych funduszy unijnych lwia część WRACA do starej unii czyli niemiec, francji itd. Zdaje się kilk miesięcy temu jakiś minister z niemiec stwierdził publicznie, że zabieranie dotacji krajo jak Polska nie ma sensu bo de facto zabieramy zlecenia firmom niemieckim w ten sposób. 3. NIKT NIE LICZY I NIE PODAJE tego ile zachodnich firm i koncernów zarabia miliardy EURO w Polsce ! Tak, tak jak wiem np. supermarkety oficjalnie mają promilowe zyski lub wręcz straty a jakoś tak chcą wspierać i dokładać do interesu i budują więcej i więcej sklepów dla swojej nadprodukcji. 4. Czy ktoś liczy ile miejsc pracy na zachodzie istnieje dzięki europie środkowej i popytowi jaki jest na zachodnie towary ? Do tego mamy ich sprzeciw wobec naszych kierowców ciężko pracujących na ich drogach czy wszelkiej maści różnicowanie i poniżanie krajów środkjowej europy jakte same etykiety na towarach spożywczych a gorsze u nas zawartości itd. itd. itd.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.134.157
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!