"Teraz mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego"

"Teraz mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego"
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022

Teraz mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego - powiedziała minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że powstałe w Gdańsku płyta montażowa oraz hala produkcyjna zwiększają konkurencyjność tej gałęzi polskiego przemysłu.

  • Minister Emilewicz uczestniczyła w uroczystym oddaniu do użytku hali produkcyjnej nr 33 oraz płyty montażowej na gdańskiej Wyspie Ostrów, gdzie prowadzone były w ostatnich miesiącach prace rewitalizacyjne.
  • Prace rewitalizacyjne doprowadziły w Gdańsku do powstania nowoczesnej płyty montażowej o powierzchni 10 tys. m² oraz hali produkcyjnej przystosowanej do budowy jednostek pływających.
  • Płyta wyposażona w niezbędne media umożliwi budowę wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, a także kompletnych jednostek pływających.
×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: "Teraz mamy dobry czas dla przemysłu stoczniowego"

  • głos rozsądku 2019-09-02 14:20:26
    Zaniedbania okresu przejściowego ’89 brak inwestycji i jednoczesna indoktrynacja instytucji i środowisk lobbystycznych napędzanych przez zachodnioeuropejskie koncerny przemysłowe, którym bardzo nie w smak był polski przemysł stoczniowy, na przestrzeni lat rzeczywiście wyrobiły w naszej świadomości przekonanie o konieczności zamknięcia rozdziału pt. Polski Przemysł Stoczniowy. Otwórzmy oczy i miejmy nadzieję że nie jest na to za późno! Stocznie - choć nie w obecnym stanie - to nasze dobra narodowe, powinny stanowić o międzynarodowej sile gospodarczej. To nie tylko tereny i infrastruktura ale także myśl technologiczna, kadra inżynierska i specjalistyczne uczelnie. Niestety, te pierwsze dwa leżą i niszczeją - z braku lepszego pomysłu na nie, myśl technologiczna zanika, kadra inżynierska pracuje dla wspomnianych koncernów a nasze - oświatowe! - uczelnie dostarczają im co roku nowych specjalistów. Może jednak warto zainwestować, bynajmniej spróbować to uratować. Tak wiele zakładów i gałęzi przemysłowych utraciliśmy na rzecz zagranicznych przedsiębiorstw. A przynajmniej bezmyślnie nie krytykujmy.
    • ~poprzedni 2019-09-03 08:12:46
      Niestety nie masz racji. Zabytki, muzea to też nasze dobro narodowe, podobnie jak kościoły i przemysł pomnikowy. I to większe. Znacznie większe. Bo tam idzie prawdziwe (efektywne - wyznaczone w milionach złotych - RM, Termy, Westerplatte, kolejne pomniki) wsparcie i dające efekt - słupki wyborcze. Kiedyś ta wiedza i tradycje o których piszesz miały znaczenie bo miały wsparcie i poparcie w wybudowanych okrętach. A dzisiaj nawet dla Sił Zbrojnych nie możemy wybudować nic poza "kajakami". Teoretyków to mamy ... już w rządzie. To jak opowiadanie z ambony o codziennym życiu. Panowie politycy jak król Midas - czego dotkną to spierd._lą. A rotacja "fachowców" z nadania ( kolejni prezesi i rady nadzorcze) gwarantuje że jeśli nawet znajdzie się ktoś kompetentny to i tak szybko skończy. Nie jest to jak piszesz bezmyślne krytykowanie, na to trzeba by mieć co krytykować. Niestety poza chciejstwem,słowami o chwale i czystym sercu nie ma nic. Poprzednio też nie było. A co do fachowców - powymierali albo zarabiają (duuuużo) poza granicami.
  • tempman 2019-09-02 07:48:15
    Jaki przemysł stoczniowy ?! Chyba rozbiórkowy. Ale tylko jak zajmie się tym z Krzykacz i Edek z Discovery. Pełna komuna. Malowanie trawy na zielono i ściany węgla na czarno. Ale wierny wyborca to kupi bo się zna i na pasku w TVP Info było. I dobrze. Niech się święci 1 Maja Towarzysze !!!
  • podatnik 2019-08-31 16:26:52
    Koszty inwestycji hali w stoczni Lenina nie zostały ujawnione ze względów biznesowych? A dlaczego to ma być jakaś tajemnica? Chyba tylko dlatego dlatego aby podatnicy się nie dowiedzieli ile ich kasy poszło na kolejne ratowanie tego bankruta.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.239.148.127
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!