Zarząd KGHM Polska Miedź ma pełną kontrolę zarządczą nad aktywami zagranicznymi miedziowej spółki; mamy plan związany z funkcjonowaniem tych aktywów do 2023 r. - powiedział ustępujący prezes zarządu KGHM Rafał Pawełczak.
W piątek rada nadzorcza KGHM powołała prezesa i nowych wiceprezesów miedziowej spółki. Prezesem KGHM został dotychczasowy prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Marcin Chludziński; wiceprezesami natomiast zostali Katarzyna Kreczmańska-Gigol (ds. finansowych) oraz Radosław Stach (ds. produkcji).
Jednak obecny zarząd KGHM będzie sprawował funkcję co najmniej do 6 lipca, ponieważ we wtorek akcjonariusze ZWZ miedziowej spółki zdecydowali o przerwaniu obrad "walnego" właśnie do 6 lipca. Nowy zarząd ma zaś objąć funkcję z dniem zakończenia walnego zgromadzenia KGHM, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za 2017 rok, na okres trzech lat.
W poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski mówił w Katowicach, że najważniejsze wyzwania przez nowym zarządem KGHM to decyzje ws. aktywów zagranicznych i inwestycji w krajowe wydobycie z poziomu poniżej 1400 metrów. Wiceminister uznał, że "nie ulega żadnych wątpliwości, że musi nastąpić ocena realności pozycji KGHM na rynkach zagranicznych".
We wtorek Rafał Pawełczak powiedział, że Zarząd KGHM Polska Miedź ma pełną kontrolę zarządczą nad aktywami zagranicznymi miedziowej spółki i plan związany z funkcjonowaniem tych aktywów do 2023 r.
- Ten plan jest oczywiście planem, w którym przewidujemy zarówno dezinwestycje aktywów zagranicznych, jak i rozwój tych, które są najbardziej obiecujące - powiedział prezes. Nie chciał uściślić, o jakie konkretnie inwestycje zagraniczne chodzi. - Plan przyjęty przez obecny zarząd będzie przedstawiony kolejnemu zarządowi - uciął Pawełczak.