Wielokrotne życie aluminiowej puszki. W Polsce mamy świetne wyniki

Wielokrotne życie aluminiowej puszki. W Polsce mamy świetne wyniki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: Dariusz Malinowski
  • Dodano: 17-07-2019 20:00

Choć nasz kraj nie jest europejskim prymusem w zagospodarowaniu odpadów, to w jednym segmencie nie mamy sobie równych. - Zagospodarowanie aluminium, a w szczególności puszek z tego metalu, idzie nam po prostu świetnie - mówi Anna Sapota, wiceprezes CP Recycling, spółki z Grupy Canpack.

Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zdecydowana większość wyprodukowanego na świecie aluminium podlega recyklingowi i jest wykorzystywana wielokrotnie.
  • W Polsce aż 81 proc. aluminiowych puszek po przetopieniu wraca na sklepowe półki.
  • Producenci aluminiowych opakowań obawiają się jednak nowych restrykcyjnych przepisów, które sprowokował problem... z plastikiem.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Wielokrotne życie aluminiowej puszki. W Polsce mamy świetne wyniki

  • Anna 2019-07-18 10:10:48
    mógłby to być całkiem dobry artykuł PR ale nie jest. Jest bardzo zły. Nie porusza (nic dziwnego) tematyki szkodliwości aluminium (glinu) dla zdrowia człowieka. Warto zacytować: "Lepiej również unikać napojów i jedzenia w puszkach aluminiowych, ponieważ mogą one być bardzo długo przechowywane, a czas sprzyja zwiększonej akumulacji aluminium w napojach i jedzeniu. Zawartość aluminium w napojach z puszek aluminiowych jest 5 do 7 razy większa w porównaniu z tymi samymi napojami z butelek plastikowych czy szklanych"... To nie żarty, zwłaszcza teraz w sezonie letnim kiedy chętnie wypilibyśmy zimne piwo czy radlera... Panowie, zła wiadomość - im więcej picia z puszki aluminiowej tym gorsza potencja. Ponadto, aluminium poza żywnością czy też w związku z procesami jej przygotowania (patelnie, garnki, blachy, tacki grillowe itp.) znajduje się w antyperspirantach i dezodorantach. Niemcy od kilku lat po publikacji badań, z których wynika, żę cholerek aluminium bezpośrednio wpływ na rozwój raka piersi zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, wycofali ze sprzedaży takie produkty. Przypomnijmy tylko, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła dzienne bezpieczne spożycie aluminium na poziomie 1 mg/kg masy ciała, co oznacza, że przeciętna osoba o masie 70 kg może bez obaw o zdrowie dostarczyć do organizmu 70 mg aluminium dziennie. Aby nie przekraczać zalecanej dawki, niezbędne jest stosowanie odpowiednich naczyń podczas gotowania oraz unikanie spożywania produktów przechowywanych długotrwale w metalowych opakowaniach, czyli piwa lub innych popularnych napojów.
  • Wryty 2019-07-18 09:09:16
    Ale głupoty pisze. Firma chce pozyskiwać aluminium z puszek bo to do zo tańsze bo takiej puszki nie trzeba czyścić bo to czyste aluminium.
  • Zbyszko z bogdanca 2019-07-18 00:26:51
    Wolontariusze nie tylko zbierają puszki ale pracują też na liniach produkcyjnych. Brak podwyżek ponad 10lat!! Zabierane premie oraz niewyplacane bonusy... WCM - żenada!
    • Eniu 2019-07-18 00:47:49
      To zmień w końcu ta prace!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 34.232.63.94
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!