PARTNERZY PORTALU

Związki ArcelorMittal grożą protestem

Związki ArcelorMittal grożą protestem
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
  • Ten tekst jest częścią STREFY PREMIUM WNP.PL
  • Autor: PAP/rs
  • Dodano: 09-07-2019 12:47

Związkowcy z ArcelorMittal Poland ponownie wezwali zarząd spółki do wycofania się z decyzji o czasowym wyłączeniu wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie koncernu. Zapowiedzieli protesty, jeżeli firma w ciągu dwóch tygodni nie odpowie pozytywnie na ich postulaty.

  • Związkowcy zwrócili uwagę, że od czasu ogłoszenia decyzji o czasowym wyłączeniu pieca i stalowni, zmieniły się zewnętrzne warunki funkcjonowania krakowskiej huty.
  • Chodzi przede wszystkim o przyjęcie przez rząd projektu ustawy o systemie rekompensat dla przemysłów energochłonnych - ze wsparcia w tym zakresie ma skorzystać m.in. branża hutnicza, w tym zakłady należące do ArcelorMittal Poland.
  • Nie możemy dostrzec jakichkolwiek działań ze strony zarządu ArcelorMittal Poland oraz dyrekcji ArcelorMittal, które doprowadziłyby do wycofania się z decyzji o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca i stalowni krakowskiej huty - głosi stanowisko związkowców.

 

×

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU WNP.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (8)

Do artykułu: Związki ArcelorMittal grożą protestem

  • Emeryt AMP 2019-07-11 11:14:20
    Panie Ali, nie mógł sprzedać Huty w Krakowie kupując Ilvę ponieważ w Krakowie AMP walcuje slaby z Dąbrowy Górniczej, a jest tego max. do. 2,7 mln ton. Huty te są powiązane produktowo i procesowo, dlatego sprzedawany będzie cały pakiet.
  • hutnik 2019-07-10 17:57:53
    Grozić to sobie mogą śmiech na sali. Jedyne co może uratować huty to wywalić te związki za bramę niech się same utrzymują to może wtedy jakieś efekty będą a ta to tylko pilnują swoich interesów i kasują co miesiąc fajną kasę
  • 893 2019-07-10 00:10:26
    Na protesty chodzą pracownicy, a związki są jakby z ramienia pracownika z prawnej strony. Tysiące ludzi może stracić pracę i inne płaszczyzny, a i miasto dużo straci i skarb państwa itd. Dużo ludzi nie zna lub nie do końca jest w temacie a filozofuje( strzał w kolano).
  • Emeryt AMP 2019-07-10 00:03:22
    Nie uważam aby AM wycofał się z zatrzymania produkcji surówki i stali w Oddziale AMP w Krakowie, ponieważ może to być pierwszy krok do wycofania się AM z Polski sprzedając całe te aktywa.Trzeba wrócić do historii kupna przez Mittal Steel aktywów w Polsce, Rumunii, Czechach i kilku innych krajach oraz do przejęcia grupy stalowej Arcelor. Te aktywa były potrzebne Mittal Steel do otrzymania potężnych kredytów na przejęcie grupy Arcelor i stworzenie globalnej korporacji AM. Teraz kiedy AM to osiągnął, pozbywa się tych aktywów, w których koszty produkcji są z różnych powodów wysokie i mniej konkurencyjne do tych jakie są w hutach byłego Arcelora. W mojej ocenie właściciel osiągnął już swój cel i dalsze posiadanie hut rumuńskich, czeskich i docelowo polskich nie jest mu potrzebne, wręcz utrudnia dalsze prowadzenie zyskownego biznesu w skali globalnej. Dlatego działania związków zawodowych w mojej ocenie niczego nie zmienią, ponieważ nieodwracalne decyzje zapewne już zapadły. Liderzy związków zawodowych w AMP powinni wcześniej zachowywać zupełnie inną postawę wobec pracodawcy, a nie korzystać całymi garściami z przeróżnych dobrodziejstw takich jak luksusowe służbowe limuzyny z kierowcami, dyrektorskie pensje itd, itp. Przebudzenie w związkach zawodowych przyszło zbyt późno.
    • ali 2019-07-10 10:49:09
      Wszystko się zgadza tylko dlaczego nie sprzedał Huty w Krakowie przy zakupie Ilvy skoro ma najgorszy bilans kosztów w całym AMP???
  • Dorota 2019-07-09 16:03:26
    Dlaczego związki nie wykupia Huty? Skoro właściciel nie chce coś tam robić, to jest jego sprawa i kaprys. Bo w końcu to jego. Więc może związki skoro tak bardzo chcą się wtrącać we własność właściciela to niech od niego odkupił zakład i za swoje pieniądze go prowadzą
    • Nuniek 2019-07-09 16:50:05
      Nie mądra kobieto, związki nie są od przejmowania zakładu, tylko od pilnowania interesów pracownika. To tak jakby napisać, że jak mi się nie podoba rząd, to powinienem przejąć władze.
      • Poldek 2019-07-09 17:35:25
        No tak, związki są tylko od obrony pracownika. Ale jak trzeba było 2 lata wcześniej wspomóc pracodawcę w walce o szybsze wprowadzenie dopłat to siedzieli cicho. Ale dopiero jak zauważyli że pracodawca myśli o zwinięciu interesu z Polski, to się obudzili bo strach utraty ciepłych posadek otworzył im oczy .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.227.251.94
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!