Grupa Azoty zapanowała nad milionami parametrów. Teraz czerpie z tego korzyści

Grupa Azoty zapanowała nad milionami parametrów. Teraz czerpie z tego korzyści
- Dzięki analizie milionów parametrów jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym monitorować stan naszej infrastruktury - mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty Fot. mat. pras.

Nowe modele biznesowe wykorzystujące zaawansowane technologie i rola kapitału ludzkiego oraz liderów HR w procesie adaptacji przedsiębiorstwa do nowej, cyfrowej rzeczywistości - to m.in. tematy debaty „Nowe modele biznesowe”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Nastawienie na współpracę, a nie na procesy, oparcie dostarczania usług o zaangażowane zespoły skupione wokół jasno określonego celu, delegowanie odpowiedzialności na poziom „ownerów” poszczególnych zadań - to model, który świetnie się sprawdza. Model ten oczywiście ewoluuje, natomiast bardzo dobrze zafunkcjonował i był odpornym mechanizmem w sytuacji pandemii COVID-19. Dzięki temu byliśmy w stanie sprawnie dostosować się do nowej sytuacji - stwierdził Paweł Holnicki-Szulc, dyrektor obszaru Business & Risk Solutions w ING Hubs Poland.

O transformacji w obszarach produkcji i utrzymania ruchu, wykorzystujących sztuczną inteligencję, wypowiadał się Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.

- Jednym z podstawowych systemów, które wykorzystujemy, jest system predykcyjnego utrzymania ruchu w naszych fabrykach. Dzięki analizie milionów parametrów, jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym monitorować stan naszej infrastruktury. W efekcie, nawet gdyby miała wystąpić jakakolwiek awaria, jesteśmy w stanie odpowiednio wcześniej zareagować, zapobiegając nieplanowanym przestojom - powiedział Grzegorz Kądzielawski podczas debaty „Nowe modele biznesowe” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

- Oferujemy także system rolnictwa precyzyjnego, który dzięki wykorzystaniu danych satelitarnych jest w stanie w czasie rzeczywistym badać dowolny areał na globie ziemskim. Z poziomu telefonu komórkowego można nie tylko takie badanie zainicjować, ale także przeprowadzić i wykorzystać jego wynik w działalności przedsiębiorstwa rolnego czy działalności naszego klienta indywidualnego, czyli rolnika - dodał.

×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

SPÓŁKI

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Grupa Azoty zapanowała nad milionami parametrów. Teraz czerpie z tego korzyści

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.192.254.173
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!