PARTNERZY PORTALU

Startuje prestiżowy konkurs. Poznamy liderów przemysłu przyszłości

Startuje prestiżowy konkurs. Poznamy liderów przemysłu przyszłości
Polski przemysł coraz częściej wykorzystuje narzędzia cyfrowe. Wobec przyspieszenia proces digitalizacji gospodarki stało się to warunkiem utrzymania konkurencyjności. Shutterstock

Konkurs związany z wdrażaniem cyfrowych rozwiązań w przemyśle pokaże najnowsze i najciekawsze technologie i trendy w polskim Przemyśle 4.0. Równolegle z rozstrzygnięciem tej rywalizacji na Śląsku będą miały miejsce wydarzenia najważniejsze dla polskiego przemysłu.

 • The Best of Industry 4.0 to nowa propozycja portalu WNP.PL – dla tych, którzy w polskim przemyśle przecierają szlaki nowoczesności i cyfryzacji produkcji. Laureatów poznamy w październiku, zgłoszenia można nadsyłać już teraz.
 • Ranking obejmie dwie kategorie: poznamy fabryki przyszłości – najciekawsze wdrożenia u wiodących producentów oraz najlepsze technologie, produkty, usługi dla nowoczesnego przemysłu.
 • Finałowi konkursu będą towarzyszyły odbywające się w październiku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach liczne wydarzenia poświęcone polskiej gospodarce, przemysłowi i nowoczesnej produkcji.

Portal WNP.PL, bazując na gromadzonej od lat i rozszerzanej codziennie wiedzy o polskim przemyśle, na doświadczeniu dziennikarzy, a także we współpracy z menedżerami produkcji w firmach przemysłowych różnych branż, z dyrektorami fabryk, inżynierami i specjalistami, zorganizuje wyjątkowy konkurs. To odpowiedź na silną potrzebę wskazywania najlepszych praktyk, dzielenia się unikatowym doświadczeniem, na gotowość współpracy na bazie wspólnego zasobu wiedzy o szybko zmieniającej się gospodarce, najnowszych technologiach i ich biznesowym wykorzystaniu.

W ramach konkursu The Best of Industry 4.0, którego procedury właśnie się rozpoczynają, wyłonieni zostaną laureaci w dwóch uzupełniających się kategoriach. Pierwsza z nich to „Zakład produkcyjny”. Tu jury wybierze obiekt, placówkę, wytwórnię, gdzie zrealizowano w praktyce ideę „fabryki przyszłości” implementując technologie Przemysłu 4.0, a przeprowadzony proces cyfryzacji może stanowić wzór jeśli chodzi o skuteczność, efektywność i kreatywność. Laureatami kategorii „Technologia” będą wyjątkowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne (urządzenie, linia produkcyjna, model zarządzania produkcją), które wprowadza użytkownika na nowy poziom cyfrowej transformacji.

Wyboru laureatów dokonają adekwatnie do kategorii skomponowane składy jury. Do współpracy przy projekcie The Best of Industry 4.0 zaprosimy przedstawicieli najnowocześniejszych firm europejskiego i polskiego przemysłu, wiodących dostawców i wdrożeniowców, praktyków, naukowców i ekspertów w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Konkurs jest powiązany w licznymi wydarzeniami

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać w terminie do 22 sierpnia 2022 r. na adres mailowy ranking@ptwp.pl, w temacie maila należy wpisać: „Zgłoszenie – The Best of Industry 4.0”. Informacje o zasadach i kryteriach można odnaleźć w REGULAMINIE.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród podczas uroczystej wieczornej gali organizowanej w trakcie konferencji Nowy Przemysł 4.0. (4-5 października 2022 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach 4 października 2022 r.

Finałowi konkursu będą towarzyszyły odbywające się w październiku w MCK liczne wydarzenia dedykowane polskiej gospodarce, przemysłowi i nowoczesnej produkcji.

Wśród nich są konferencje: Nowy Przemysł 4.0 - poświęcona przełomowym technologiom przyszłości i ich zastosowaniom oraz Tech&Job obejmująca problematykę rynku pracy inżynierów.

W tym samym czasie i miejscu (4-6 października 2022) odbędzie się XIV edycja Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX -  jednej z największych w Polsce imprez targowych dla przemysłu, szczególnie dla specjalistów w dziedzinie technologii obróbki.

ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.) to jedne z najbardziej uznanych w Europie targów spawalniczych, w trakcie których zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie spawalnicze związane z procesami automatyzacji i robotyzacji produkcji.

 

×

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Startuje prestiżowy konkurs. Poznamy liderów przemysłu przyszłości

 • Kazimierz 2022-07-19 11:52:25
  Powinien wystartowac super prestizowy konkurs 5.0 (prad po 20 gr z tredem spadkowym) bo bez niego poprzednie konkursy to kupa zlomu
 • Inżynier 2022-06-29 12:27:48
  Przemysł 1.0, 2.0 i 3.0 rzęzi, a tu ogłoszony hucznie konkurs przemysłu 4.0, którego w zasadzie nie ma...
  • edioe 2022-08-08 09:32:39
   Przesadzasz. Technologie są, a że świadomość i zaufanie do nich są wciąż na niskim poziomie, to inna sprawa.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 44.210.21.70
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!