Tak wygląda przyszłość przemysłu

Tak wygląda przyszłość przemysłu
Wykorzystanie danych i współpraca człowieka z technologią i maszyną to kwintesencja Przemysłu 4.0. (zdjęcie ilustracyjne) Shutterstock

Konkurs The Best of Industry 4.0 wchodzi końcową fazę. Warto już teraz poznać  wszystkich nominowanych. Laureatów zaprezentujemy 4 października.

Zapraszamy do Katowic na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Targi pod patronatem WNP.PL odbędą się 4-6 października 2022 r. - w ich ramach zapraszamy na ciekawą konferencję Nowy Przemysł 4.0. Rejestracja trwa!

  • Konkurs to forum prezentacji najnowszych i najciekawszych technologii i trendów w polskim Przemyśle 4.0.
  • Robotyzacja, Internet rzeczy podporządkowany predykcji awarii i utrzymaniu ruchu, technologia VR i systemy zarządzania produkcją – rozwiązania z tych obszarów przeważają w wśród nominowanych i znalazły odbicie w gronie laureatów.
  • Wyróżnienia zostaną wręczone w trakcie uroczystej gali podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0 (4-5 października 2022 r.) w ramach Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX (4-6 października 2022 r.). Wątek nowoczesności  w przemyśle będzie obecny w czasie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.). Wszystkie te spotkania odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Jury konkursu The Best of Industry 4.0, związanego z wdrażaniem cyfrowych rozwiązań w przemyśle, zakończyło pracę wybierając po 8 laureatów w każdej z dwóch kategorii. Warto jednak, w oczekiwaniu na zaprezentowanie zwycięzców, poznać nominowane rozwiązania techniczne i wdrożenia w fabrykach.

Przypomnijmy: konkurs objął dwie uzupełniające się kategorie. Pierwsza to zakład produkcyjny, który realizuje ideę fabryki przyszłości implementując technologie Przemysłu 4.0, a przeprowadzony proces cyfryzacji może stanowić wzór, jeśli chodzi o skuteczność, efektywność i kreatywność.

W drugiej części konkursu rywalizowali producenci rozwiązań technologicznych (urządzenia, maszyny, instalacje, stanowiska i linie produkcyjne), które wprowadziły ich użytkownika na nowy poziom cyfrowej transformacji.

W załącznikach opisy nominowanych kandydatów – w formule roboczej – takiej,  z jaką zapoznali się jurorzy (tu – kategoria "Zakład produkcyjny", tu – kategoria "Technologia")

Nominowani w konkursie tworzą ciekawą panoramę nowoczesnego przemysłu

Wśród zgłoszonych do konkursu technologii znajdziemy pojedyncze innowacyjne rozwiązania techniczne wspierające prace nowoczesnej fabryki, ale także procesy szkoleń i komunikacji, czy kontakty z partnerami i kooperantami i kompleksowe rozwiązania (systemy zarządzania produkcją).

Wśród nominowanych zakładów produkcyjnych są zarówno potentaci - polskie fabryki światowych koncernów, jak i mniejsze, nawet rodzinne  firmy o krajowym rodowodzie, które także – choć na inną skalę – realizują własne niekiedy ciekawe, dobrze przemyślane, elastycznie dostosowane do potrzeb i trudnych warunków zewnętrznych strategie cyfryzacji. 

Skład jury (osobne zespoły dla każdej z kategorii) tworzą przedstawiciele nauki, instytucji, organizacji i firm wspierających inwestycje i rozwój technologiczny w przemyśle (Narodowe Centrum badań i Rozwoju, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, także praktycy biznesu, którzy technologie oceniali z punktu widzenia ich potencjalnych użytkowników.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród zaplanowano podczas uroczystej wieczornej gali 4 października 2022 r. w trakcie konferencji Nowy Przemysł 4.0. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) w Katowicach.

Gala laureatów, ale także zestaw wydarzeń związanych z nowoczesną produkcją

Równolegle z rozstrzygnięciem tej rywalizacji na Śląsku będą miały miejsce wydarzenia najważniejsze dla polskiego przemysłu, w których aktywny dział zadeklarowała już część  jurorów i wielu z uczestników konkursu. Poza targami TOOLEX oraz konferencją Nowy Przemysł 4.0 w październiku odbędą się w MCK także Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.). Zapraszamy do zapoznania się z programami i do rejestracji udziału w tych wydarzeniach.

Zobacz naszą najnowszą "Rządową ławę". Adam Sierak rozmawia z Piotrem Uścińskim, wiceministrem rozwoju i technologii

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Tak wygląda przyszłość przemysłu

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.65.220
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!