Naszym celem jest promowanie innowacyjności i nowoczesnych technologii, polskiej myśli technicznej i nauki, przedsiębiorczości i całej gospodarki. Taką szansę daje inicjatywa "Polacy zmieniają świat". Łącząc siły w szlachetnym projekcie, łącząc Polaków z kraju i z zagranicy, przedstawicieli różnych branż i dziedzin nauki, osiągniemy więcej. Po to, żeby Polacy zmieniali świat na lepsze – pisze prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński, członek Komitetu Honorowego zainaugurowanego we wtorek projektu "Polacy zmieniają świat".
Nasz kapitał to wiedza, kreatywność i bezcenne umiejętności. Wystarczy je wspierać i uruchomić. To właśnie robimy i chcemy robić – jako TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych i jako największa w Europie Środkowo-Wschodniej grupa finansowa PZU, do której należymy.
W służbie nauki i biznesu
PZU sięga korzeniami towarzystw ubezpieczeniowych, które powstawały na ziemiach polskich ponad 200 lat temu, kiedy podzielona między obce kraje Polska nie miała państwowości. Opierały się na zasadzie wzajemności i pomocy. Dawały wsparcie polskim rzemieślnikom, rolnikom i przedsiębiorcom, stanowiącym o sile polskości w gospodarce.Dziś, nawiązujących do tych tradycji, dajemy wsparcie ambitnym projektom naukowym i biznesowym, które stanowią o sile i znaczeniu polskiej nauki i przedsiębiorczości.
Jako Grupa PZU należymy w Polsce do liderów innowacyjności. Stworzyliśmy Laboratorium Innowacji, które współpracuje ze start-upami. A jako TUW PZUW, które działa na zasadzie non-profit, jesteśmy bezpośrednimi kontynuatorami historycznej tradycji ubezpieczeń wzajemnych.
Pomoc w trudnym momencie
Na wielkie idee, jak wspieranie nauki i innowacji, składają się konkretne projekty. Od dawna je realizujemy. Jednym z nich są nowatorskie na światową skalę „opaski życia” – pomysł polskiego start-up’u, który z sukcesem wprowadzamy. To zakładane na rękę elektroniczne urządzenia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w sytuacji zagrożenia.Zaczęliśmy je testować w szpitalu w Siedlcach jeszcze w tamtym roku. W samą porę. Opaski nie tylko zdały egzamin, ale gdy wybuchła pandemia, okazały się idealnym rozwiązaniem służącym opiece nad zakażonymi koronawirusem. Zapewniają nad nimi stałą medyczną kontrolą, a jednocześnie chronią personel medyczny, pozwalając uniknąć zbyt częstych kontaktów z zakażonymi. Na zakup „opasek życia” dla szpitali będących członkami TUW PZUW i innych przeznaczyliśmy jako PZU już ponad milion złotych.
Razem oznacza więcej
Z takich małych projektów składa się duży projekt, jakim jest wspieranie innowacyjności i nowoczesnych technologii, polskiej myśli technicznej i nauki, przedsiębiorczości i całej gospodarki. Chcemy w nim uczestniczyć, bo głęboko wierzymy, że dzięki naszym inżynierom, uczonym, specjalistom i wynalazcom Polska i cały nasz region mają szansę stać się centrum innowacji i technologii o znaczeniu światowym. Taką szansę daje inicjatywa „Polacy zmieniają świat”.Razem zdziałamy więcej. Łącząc siły w ramach szlachetnej inicjatywy, łącząc Polaków z kraju i z zagranicy, łącząc przedstawicieli różnych branż i dziedzin nauki, zwielokrotnimy efekt. Po to, żeby zmieniać świat. Na lepsze.