Zapraszamy na naszą najnowszą konferencję

Zapraszamy na naszą najnowszą konferencję
Współdziałanie maszyn ze sobą i z człowiekiem oraz wykorzystanie danych - to kwintesencja Przemysłu 4.0. O tym będzie mowa w czasie konferencji Nowy Przemysł 4.0. fot. Shuttterstock Fot. Shutterstock.com

Konferencja Nowy Przemysł 4.0 to propozycja dla szerokiego grona odbiorców zainteresowanych cyfrowym przyspieszeniem, najnowszymi technologiami i przyszłością przemysłu w Polsce.

Zapraszamy do Katowic na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX. Targi pod patronatem WNP.PL odbędą się 4-6 października 2022 r. - w ich ramach zapraszamy na ciekawą konferencję Nowy Przemysł 4.0. Rejestracja trwa!

W konferencji wezmą udział zarządzający przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi, a przede wszystkim - praktycy: dyrektorzy produkcji, plant menedżerowie,  inżynierowie wszelkich specjalności, wdrożeniowcy, integratorzy i inni specjaliści na co dzień realizujący w swoich macierzystych zakładach ideę Przemysłu 4.0 w polskich realiach.

Ich partnerami w debatach staną się przedstawiciele firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji, dostawcy technologii dla Przemysłu 4.0, firmy szkoleniowe i doradcze oraz przedstawicieli instytucji finansujących inwestycje w Industry 4.0. 

 – W tym roku chcemy w dużej mierze skupić się na idei Przemysłu 4.0, czyli szeroko pojętej implementacji zaawansowanych procesów cyfryzacji i digitalizacji w produkcji. Do tego problemu będziemy chcieli podejść wieloaspektowo, dyskutując o szansach, wyzwaniach i ograniczeniach dla cyfrowego przyspieszenia w polskim przemyśle – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP.

Zobacz, jak to działa

Uczestnicy konferencji porozmawiają m.in. o tym, jak pokonywać bariery wykorzystywania technologii Przemysłu 4.0 w polskiej gospodarce i czy okres po pandemii, a także o tym, czy niestabilne obecnie otoczenie makroekonomiczne to dobry akurat czas na przyspieszenie. Zwrócimy też uwagę na czynności, które można i warto automatyzować; na adekwatne dla specyfiki biznesu, elastyczne, perspektywiczne rozwiązania i wyposażanie; wreszcie na zdobywanie przez załogi nowych kompetencji.

W agendzie debaty oczywiście nie zabraknie refleksji nad znaczeniem technologii tak przełomowych dla współczesnej produkcji, jak sztuczna inteligencja, Big Data czy Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT).

Forma konferencji? Nowoczesna i urozmaicona: organizatorzy zapewnią uczestnikom multimedialny i bezpośredni kontakt z technologiami, twórcami i użytkownikami - zgodnie z hasłem: „Zobacz i przetestuj – jak technologie Przemysłu 4.0 działają w praktyce”.

Wśród uczestników będą przedstawiciele biznesu, nauki, finansów

Do tej pory udział w konferencji Nowy Przemysł 4.0 potwierdzili opiniotwórczy przedstawiciele przedsiębiorstw i uczelni. Wśród nich: Andrzej Korpak, prezes zarządu Stellantis Gliwice, Robert Stobiński, członek zarządu ds. transformacji cyfrowej w firmie Amica, Krzysztof Gablankowski, plant manager w ZF Częstochowa, Andrzej Cholewa, członek zarządu Track Tec, Krzysztof Kwaśny, odpowiedzialny m.in. za łańcuchy dostaw i kadry w Toyota Motor Manufacturing Poland, a także Jarosław Gracel, prezes zarządu, i Agnieszka Politańska, dyrektor personalna firmy Astor czy Michał Jarczyński, prezes zarządu Arctic Paper.

Finanse i inwestorów reprezentować będą m.in. Katarzyna Sobótka z Claritas Investment oraz Agnieszka Kania, dyrektor departamentu klientów korporacyjnych w ING Lease.

Z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji do Katowic przyjedzie prezes Andrzej Dulka.

Z sektora nauki udział w konferencji potwierdzili Katarzyna Śledziewska, dyrektor zarządzająca DELab w wydziale nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz przedstawiciele Politechniki Śląskiej: Arkadiusz Mężyk, rektor, Anna Timofiejczuk, dziekan wydziału mechanicznego technologicznego, Andrzej Soldaty, dyrektor Centrum Przemysłu 4.0 oraz Paweł Kasprowski, koordynator Priorytetowego Obszaru Badawczego POB2 – Sztuczna Inteligencja i Przetwarzanie Danych.

 Można i warto już się zarejestrować

Trwa już również rejestracja na Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki Toolex, w ramach których zaplanowano konferencję „Nowy Przemysł 4.0”. Dopełnienie tej formalności otwiera możliwość uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach towarzyszących Tooleksowi.

Toolex to należy do największych w Polsce imprez targowych, poświęconych głównie branży obrabiarek oraz narzędziowej. Podczas wydarzenia wystawcy prezentują najnowsze rozwiązania związane z technologią obróbki. 14. edycja zaplanowana na 4-6 października 2022 r. - po raz pierwszy odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Kompetencje, technologie i raport

Z targami związane są - poza konferencją Nowy Przemysł 4.0 - także inne ciekawe wydarzenia.

5 października organizatorzy zapraszają na konferencję „Tech and Job”, podejmującą problematykę polskiego rynku pracy inżynierów i specjalistów.

W jej ramach zostaną poruszone tematy dotyczące aktualnych problemów branży - m.in. najbardziej poszukiwanych specjalności inżynierskich oraz tego, w jakie nowe kompetencje powinien być "wyposażony" inżynier przyszłości, by sprostać wyzwaniom wciąż przyspieszającej cyfryzacji.

W ramach konferencji rozstrzygnięty zostanie konkurs „The Best of Industry 4.0”, w dwóch kategoriach. Pierwsza to zakład produkcyjny, w którym najlepiej realizowana jest idea „fabryki przyszłości”, gdzie skutecznie implementowane są technologie Przemysłu 4.0; druga to technologie i rozwiązania wprowadzające przemysłowych użytkowników na nowy, wyższy poziom.

Laureatów poznamy podczas wieczornej gali 4 października wieńczącej konferencję Nowy Przemysł 4.0 (także w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach).

W trakcie targów Toolex swoją premierę będzie miał - specjalnie na tę okazję przygotowany przez dziennikarzy portalu WNP, we współpracy z innymi portalami Grupy PTWP - raport „Produkcja 4.0. Praktyki firm w Polsce”, oparty na wywiadach z menedżerami ponad 20 wiodących krajowych firm przemysłowych różnych branż oraz z ekspertami w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Zobacz naszą najnowszą "Rządową ławę". Adam Sierak rozmawia z Piotrem Uścińskim, wiceministrem rozwoju i technologii

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Zapraszamy na naszą najnowszą konferencję

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.235.65.220
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!