PARTNERZY PORTALU

Property Forum 2012

Warszawa  •  18-19 września 2012

PrelegenciB

 • Krzysztof Barański

  Krzysztof Barański

  Dyrektor ds. Ekspansji Marki Kari
 • Tomasz Buras

  Tomasz Buras

  dyrektor zarządzający, Savills Sp. z o.o.
  Tomasz Buras

  Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający Savills Polska, specjalizuje się w reprezentacji najemców, właścicieli nieruchomości i usługach doradczych w zakresie nieruchomości komercyjnych. Posiada 14-letnie doświadczenie w doradztwie w zakresie najmu powierzchni biurowych, w szczególności renegocjacjach umów najmu, konsolidacji powierzchni biurowych po stronie najemców oraz nadzorowaniu najmu budynków biurowych. Tomasz dołączył do Savills w 2011 roku po sześciu latach pracy z zespołem agencji biurowej w King Sturge w Polsce. Wcześniej pracował przez cztery lata w zespole Corporate Solutions w Jones Lang LaSalle w Warszawie. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, Członek Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (Royal Institution of Chartered Surveyors - MRICS), Dyplomowany Specjalista Inwestycji Komercyjnych (Certified Commercial Investment Member - CCIM).

 • Małgorzata Burzec-Lewandowska

  Małgorzata Burzec-Lewandowska

  redaktor naczelna, Propertydesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, Propertynews.pl
 • Sławomir Burzyński

  Sławomir Burzyński

  Prezes Zarządu, Dolcan Plus SA

C

 • Zygmunt Chyla

  Zygmunt Chyla

  Prezes Zarządu, TK Polska Operations SA
  Zygmunt Chyla
  Doświadczenie na polskim rynku nieruchomości od 1996 roku, przedtem w branży inwestycji przemysłowych. W latach 1996-2001 pracował w Globe Trade Centre S.A. (GTC S.A.), pełniąc funkcje dyrektora ds. handlowych, a następnie członka zarządu spółki. Od 2001 roku pracuje w TK Polska Operations S.A., polskiej spółce duńskiego dewelopera TK Development A/S, zajmując stanowisko wiceprezesa, a następnie prezesa zarządu.
 • Tomasz Ciodyk

  Tomasz Ciodyk

  Dyrektor, Zespół Gospodarowania Zasobem, Agencja Nieruchomości Rolnych
  Tomasz Ciodyk
  Od 1995 r. zatrudniony w Agencji Nieruchomości Rolnych, od 2008 r na stanowisku dyrektora Zespołu Gospodarowania Zasobem. Odpowiedzialny m.in. za sprzedaż, dzierżawę i inne formy gospodarowania nieruchomościami. Posiada państwowe licencje rzeczoznawcy majątkowego i pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wykłada na podyplomowych studiach, a także prowadzi praktyki zawodowe w zakresie wyceny nieruchomości. Autor wielu publikacji dotyczących rynku nieruchomości w Polsce, prawa nieruchomości, prywatyzacji mienia państwowego w rolnictwie i wyceny nieruchomości. Od wielu lat współautor corocznego raportu "Rynek ziemi rolniczej – stan i perspektywy".
 • Bartłomiej Czuba

  Bartłomiej Czuba

  Wicedyrektor, Departament Finansowania Strukturalnego i Mezzanine, BRE Bank SA
  Bartłomiej Czuba
 • Tomasz Czuba

  Tomasz Czuba

  Dyrektor, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych, Jones Lang LaSalle
  Tomasz Czuba
  Tomasz Czuba posiada 10-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Przez ostatnie dwa lata prowadził dział zajmujący się komercjalizacją projektów biurowych. Jest zaangażowany także w reprezentowanie dużych najemców biurowych w poszukiwaniu nowych siedzib; należą do nich m.in. KPMG, Kancelaria SK&S, Sony, Reader’s Digest. Przez prawie 6 lat pracował także u jednego z największych deweloperów powierzchni biurowych – w firmie Ghelamco Poland, gdzie zarządzał wynajmem powierzchni biurowych i magazynowych. Głównym jego zadaniem było pozyskiwanie najemców i negocjowanie warunków komercyjnych oraz negocjacje umów najmu. W tym czasie dogłębnie poznał strukturę i zasady działania procesu deweloperskiego. Tomasz Czuba karierę w branży nieruchomości komercyjnych rozpoczął w międzynarodowej firmie doradczej, gdzie przez ponad 2 lata zajmował się m.in. reprezentowaniem najemców w zakresie wyboru lokalizacji dla ich głównych siedzib. Posiada licencję pośrednika nieruchomości.

D

 • Elżbieta Dmowska-Mędrzycka

  Elżbieta Dmowska-Mędrzycka

  prezes zarządu, Mediadem Communication
  Elżbieta Dmowska-Mędrzycka

  Elżbieta Dmowska-Mędrzycka, wieloletni redaktor naczelny prasy handlowej, absolwentka podyplomowych studiów menedżerskich na SGH i francuskiej HEC, wiceprezes Zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych i jeden z założycieli tej organizacji, członek Komitetu Handlu przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

  Właścicielka agencji Mediadem Consulting, powstałej w 2000 roku i wyspecjalizowane na rynku nieruchomości komercyjnych, w tym centrów handlowych.

  Elżbieta pracuje lub pracowała przy ponad 40 projektach centrów handlowych w Polsce, takich, jak np.: Arkadia w Warszawie, Magnolia Park we Wrocławiu, Silesia City Center w Katowicach, Blue City w Warszawie, Millenium Hall w Rzeszowie, Wzorcownia we Włocławku, Galeria Warmińska w Olsztynie, Korczowa Dolina, Galeria Słoneczna w Radomiu, Ogrody w Elblągu czy Galeria Solna w Inowrocławiu.

  Jako ekspert w dziedzinie konsultingu i marketingu centrów handlowych wielokrotnie występowała w warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych oraz podczas innych spotkań branżowych przygotowywanych przez wydawnictwa branżowe, zarówno jako moderator jak i panelista.

 • Robert Dobrzycki

  Robert Dobrzycki

  partner zarządzający na Europę, Panattoni Europe
  Robert Dobrzycki

  Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, kieruje działaniami Panattoni Europe w Europie. W 2005 roku otworzył środkowoeuropejski oddział firmy i to pod jego kierownictwem firma Panattoni Europe osiągnęła pozycję lidera na polskim rynku oraz zbudowała szeroko rozpoznawalną markę w Europie Środkowej. Na przestrzeni 11 lat pod kierownictwem Dobrzyckiego firma Panattoni Europe zbudowała w Polsce ponad 2,8 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i przemysłowej z istniejących obecnie 10 milionów metrów kwadratowych. Od 2007 r. Panattoni Europe niezmiennie pozostaje najbardziej aktywnym deweloperem na polskim rynku, utrzymując niski współczynnik pustostanów zarządzanego portfolio na poziomie poniżej 1% – zdecydowanie poniżej średniej rynkowej. Wielkość portfolio zarządzanego obecnie przez firmę w Europie wynosi 3,3 miliona metrów kwadratowych. Panattoni Europe posiada biura w Wielkiej Brytanii, Czechach, Luxemburgu, Niemczech oraz w Rumunii.


F

 • Sylwia Filewicz

  Sylwia Filewicz

  Head of Development and Construction, Grupa Capital Park
  Sylwia Filewicz jest dyrektorem działu deweloperskiego w Grupie Capital Park, jednej z czołowych firm inwestycyjnych działających na polskim rynku nieruchomości, która posiada w swoim portfelu ponad 300 tys. mkw. powierzchni biurowej, handlowej, mieszkaniowej w całej Polsce. Sylwia Filewicz jest równocześnie project managerem warszawskich projektów biurowych Grupy: Eurocentrum i Royal Wilanów. Posiada ona trzynastoletnie doświadczenie w branży nieruchomości. Koordynowała i zarządzała wieloma projektami deweloperskimi w Warszawie, m.in. takimi jak: budowa centrum handlowego Galeria Mokotów, budynków biurowych klasy A: Metropolitan i Topaz, projektu mieszkaniowego EC Powiśle oraz wielu innych.

G

 • John Gabrovic

  John Gabrovic

  Dyrektor Centrum Słonecznego, AIG/Lincoln Polska
 • Krzysztof Gaweł

  Krzysztof Gaweł

  Prezes Zarządu, GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o.
  Krzysztof Gaweł
  Ponad 13-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu centrami handlowymi czyni go ekspertem w branży nieruchomości komercyjnych. W latach 1999-2002 pracował dla Grupy METRO na stanowisku Zastępcy Dyrektora Centrum Handlowego M1 Zabrze oraz CH M1 Bytom. Był jednym z twórców sukcesu i mocnej pozycji na rynku Centrum Handlowego Plejada Sosnowiec oraz Sarni Stok Bielsko-Biała, gdzie w latach 2003-2007 był Dyrektorem centrum. Zarządzał również trzema centrami handlowo-rozrywkowymi Plaza w Rybniku, Rudzie Śląskiej i Sosnowcu. Odpowiada za zarządzanie Gemini Park w Bielsku-Białej oraz Gemini Park Tarnów, obsługę finansową nieruchomości oraz współpracę z najemcami. Jako Prezes spółki zarządzającej GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o. odpowiedzialny za kompleksową realizację strategii rozwoju firmy.
 • Sergiusz Gniadecki

  Sergiusz Gniadecki

  Prezes Zarządu, Allcon
  Sergiusz Gniadecki
  Prezes zarządu Allcon Investment z siedzibą w Gdyni. Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej (1989). W 1990 roku założył przedsiębiorstwo budowlane Allcon, a następnie został jednym z trzech współwłaścicieli spółek grupy Allcon. W latach 1993-1994 był prezydent Gdańskiej Izby Gospodarczej (organizator Europartenariatu 1994 r. w Gdańsku). Konsultant wielu projektów gospodarczych – m.in. jako członek rad gospodarczych Politechniki Gdańskiej i Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Aktywnie działał w Roundtable Poland (Prezydent Roundtable No 4 Europe w latach 2002-2003).
 • Michał Goli

  Michał Goli

  Prezes Zarządu, GC Investment
  Michał Goli
  Michał Goli jest osobą znaną na Śląsku jako zaangażowany w życie regionu biznesmen, od lat działający na rynku nieruchomości komercyjnych oraz w branży motoryzacyjnej. Jako prezes GC Investment S.A. posiada bogate doświadczenie i wiedzę w zakresie realizacji projektów inwestycyjnych, także na terenach pokopalnianych. Spółka posiada ok. 2 000 000 mkw. ziemi oraz portfolio kilkudziesięciu zrealizowanych projektów. W 2011 roku spółka zadebiutowała na rynku NewConnect, w niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie jej na GPW. Z nazwiskiem Michała Goli kojarzone są także firmy motoryzacyjne, katowickie salony Toyota i Lexus czy zdobywająca coraz większe uznanie Armada Fleet Management, spółka zarządzająca flotami samochodów. Jako pasjonat golfa Michał Goli był pomysłodawcą projektu budowy pola golfowego z osiedlem domów w Bytomiu. Projekt pola i rewitalizacji terenów po kopalni Szombierki wraz z malowniczym szybem Krystyna realizuje należąca do grupy kapitałowej GC Investment spółka Armada Development S.A. Michał Goli organizował również prestiżowe turnieje golfowe: BCC Golf Cup oraz Pro-Am Tour. Jego działalność została uhonorowana licznymi nagrodami zdobytymi zarówno indywidualnie, jak przez prowadzone przez niego firmy, m.in. Oskarem Serca, Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji czy tytułem Gazel Biznesu, Medal Europejski. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem pięciorga dzieci, mieszka w Katowicach.
 • Jacek Graliński

  Jacek Graliński

  Grupa Robocza ds. Leków Biologicznych, ZPIFF INFARMA
 • Rudolf Grossmayer

  Rudolf Grossmayer

  Członek Zarządu, Poleczki Business Park Sp. z o.o.
  Rudolf Grossmayer
 • Rafał Grzeszek

  Rafał Grzeszek

  Deputy Head of Property Management, BNP Paribas Real Estate Poland
  Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Wyższej szkoły Handlu i Prawa w Warszawie Od 1998 r. związany z branżą nieruchomości komercyjnych w Polsce. Przez ponad 12 lat zarządzał Centrami handlowymi Metro Group w Polsce, następnie objął stanowisko dyrektora rozwoju biznesu w Metro. Od września 2012 r. związany z BnP Paribas Real Estate jako zastępca dyrektora działu property managemnt, odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami BnP w Polsce.
 • Damian Grzywacz

  Damian Grzywacz

  Development & Construction Director, PointPark Properties
  Damian Grzywacz
 • Yann Guen

  Yann Guen

  Wiceprezes Zarządu, Mayland Real Estate Sp. z o.o.

H

 • David Heijligers

  David Heijligers

  Development Director Poland & Eastern Europe, Louvre Hotels Group w Polsce

J

 • Mirosław Januszko

  Mirosław Januszko

  Wiceprezes ds. Inwestycji, Peakside Polonia Management, Polonia Property Funds
  Mirosław Januszko
  Związany z PPF od ponad 10 lat, był odpowiedzialny za liczne transakcje w Funduszu Polonia I oraz za zbieranie środków i inwestycji w Funduszu Polonia II. Poprzednio doświadczenie zdobywał w Pioneer Real Estate Advisors, w komitecie doradczym Arka BZWBK AIB Specjalistyczny Fundusz Rynku Nieruchomości oraz w Radzie Nadzorczej BZ WBK AIB Asset Management.

K

 • Krzysztof Kaczmarek

  Krzysztof Kaczmarek

  Partner Zarządzający, TPA Horwath
  Krzysztof Kaczmarek
  Specjalizuje się w doradztwie dla klientów z sektora nieruchomości komercyjnych - m.in. prowadzi projekty z zakresu doradztwa transakcyjnego oraz obsługę procesów restrukturyzacyjnych, a także uczestniczy w przeglądach podatkowych due diligence. Jest ekspertem w dziedzinie postępowań podatkowych i sądowych. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz przed WSA i NSA, a także doradztwo przy przekształceniach i reorganizacji polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw W latach 1999-2004 pracował jako doradca podatkowy w Ernst & Young Polska i jako ekspert grupy Mergers & Acquisitions był odpowiedzialny za realizację licznych projektów restrukturyzacyjnych. Od lipca 2004 r. partner w Corporate Tax Consulting s.c., przekształconej w marcu 2005 r. w TPA Horwath Sztuba Kaczmarek Sp. z o.o. Od tego czasu pełni funkcję Partnera Zarządzającego w grupie TPA Horwath w Polsce. Od października 2012 jest członkiem czteroosobowego Steering Committee, w ramach którego opracowuje strategiczne kierunki rozwoju międzynarodowej grupy TPA Horwath i nadzoruje implementację rozwiązań strategicznych w poszczególnych krajach.
 • Tomasz Konarski

  Tomasz Konarski

  Wiceprezes ds. Operacyjnych, Qualia Development Sp. z o.o.
  Jest absolwentem WSP i Z. im. Leona Koźmińskiego (obecnie Akademia Leona Koźmińskiego) w Warszawie. W 2004 roku otrzymał dyplom ukończenia Professional Part 2 studiów ACCA. Od 1998 roku zawodowo związany z rynkiem nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych w Polsce i Europie. Swoją karierę zawodową rozpoczynał pracując w austriackim koncernie budowlano-deweloperskim PORR A.G./UBM A.G. (1998-2002), zaangażowany od strony finansów i rachunkowości zarządczej w realizację projektów biurowych Warsaw Towers, Warsaw Financial Centre oraz Hotelu Intercontinental. W latach 2002-2006 pracował na stanowisku financial manager. Najpierw była to firma Real Estate Central Europe – należąca do norweskiej grupy kapitałowej (REMA 1000), inwestująca w nieruchomości komercyjne i zarządzająca nieruchomościami na terenie Polski. Następnie firma IRES Sp. z o.o. – filia austriackiej firmy CREDO Real Estate GmbH, dewelopera i zarządzającego nieruchomościami komercyjnymi funduszy inwestujących w Europie Centralnej i Wschodniej, takich jak IMMOEAST, AKRON, AIG. W latach 2006-2007 pracował jako finance manager Central and Eastern Europe w firmie Dawnay Day Ltd – brytyjskim funduszu inwestycyjnym notowanym na giełdzie AIM w Londynie, zaangażowanym w nieruchomości komercyjne i mieszkaniowe w Europie i Azji. W latach 2007-2010 Tomasz Konarski pracował na stanowisku wiceprezesa zarządu w Longbridge – międzynarodowej grupie deweloperskiej, działającej na rynku mieszkaniowym w Europie Centralnej i Wschodniej. Tomasz Konarski od 1 maja 2010 roku pełni funkcję wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych w Qualia Development Sp. z o.o. (dawniej PKO BP Inwestycje Sp. z o.o.).
 • Michał Koślacz

  Michał Koślacz

  Członek Zarządu, Capital Park SA
  Michał Koślacz
   10 lat doświadczenia na rynku nieruchomości Członek Zarządu Capital Park S.A. od momentu jej zawiązania W latach 2005-2010 dyrektor finansowy w Grupie Capital Park W latach 2001–2005 audytor w Salustro Reydel (w Warszawie i Paryżu); w latach 2002-2005 konsultant specjalizujący się w wycenie przedsiębiorstw W latach 2000-2001 analityk finansowy w spółce akcyjnej Zakłady Chemiczne Hajduki Edukacja: Politechnika Śląska oraz Śląska Międzynarodowa Szkoła Handlowa w Katowicach
 • Piotr Kowalski

  Piotr Kowalski

  Dyrektor Zespołu Komercjalizacji, Rank Progress SA
  Piotr Kowalski
 • Rafał Krzemień

  Rafał Krzemień

  Członek Zarządu, Polski Holding Nieruchomości SA
 • Patrick Kurowski

  Patrick Kurowski

  Associate Director, Head of Industrial & Logistics, CBRE Polska
  Patrick Kurowski
  Patrick Kurowski posiada bogate doświadczenie w reprezentacji dużych międzynarodowych firm i dostarczaniu optymalnych rozwiązań dla najemców powierzchni przemysłowych i logistycznych w Polsce. W trakcie wieloletniej pracy w CBRE brał udział w znaczących transakcjach na rynku nieruchomości w Austrii i Polsce. Patrick ściśle współpracuje z deweloperami, głównymi wykonawcami i najemcami powierzchni magazynowych. Patrick Kurowski dołączył do CBRE w Wiedniu w 2007 roku, gdzie pracował w działach wycen i obsługi klientów korporacyjnych, będąc odpowiedzialnym zarówno za projekty przemysłowe, magazynowe, jak i biurowe. Poprzednio pracował przez ponad 4 lata dla generalnego wykonawcy w Austrii. W roku 2011 awansował na dyrektora działu powierzchni przemysłowych i logistycznych w CBRE w Polsce.
 • Wojciech Kuśpik

  Wojciech Kuśpik

  Prezes Zarządu Grupy PTWP SA, Wydawca Propertynews.pl
  Wojciech Kuśpik
  Redaktor Naczelny Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl. Wydawca czasopism: Rynek Zdrowia, Rynek Spożywczy, portali internetowych m.in.: portalsamorządowy.pl, propertynews.pl, dlahandlu.pl oraz organizator uznanych konferencji w tym największej imprezy w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

L

 • Paweł Laskowski-Fabisiewicz

  Paweł Laskowski-Fabisiewicz

  Wiceprezes, Polski Holding Nieruchomości SA
  Paweł Laskowski-Fabisiewicz
  Do 2011 roku pełnił funkcję prezesa zarządu TON AGRO. Wcześniej (2002-2008) był zatrudniony na stanowisku członka zarządu – dyrektora operacyjnego w POLBITA sp. z o.o., oraz dyrektora do spraw logistyki w Coca-Cola Beverages Polska sp. z o.o. (1997-2002). W okresie 1992-1996 pracował w McDonald’s Polska sp. z o.o., a uprzednio w latach 1996-1997 pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w ABCO sp. z o.o. (obecnie Eurocash Dystrybucja sp. z o.o.).

Ł

 • Marcin Łapiński

  Marcin Łapiński

  Dyrektor Regionalny, Skanska Property Poland
  Marcin Łapiński
  Odpowiada obecnie za strategię i rozwój nowych inwestycji w Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Wcześniej na stanowisku dyrektora ds. wynajmu zajmował się komercjalizacją projektów Skanska Property na polskim rynku. Przed dołączeniem do zespołu Skanska zdobywał doświadczenie zawodowe w Colliers International w zespole reprezentacji klienta. Posiada tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member). Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 • Krzysztof Łopaciński

  Krzysztof Łopaciński

  Wiceprezes, Instytut Turystyki Sp. z o.o.
  Dr Krzysztof Łopaciński, absolwent wydziału matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, dr nauk ekonomicznych. Przez wiele lat wykładowca na SGH (dawniej SGPiS) i w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji. Był wiceprezesem Ośrodka Postępu Techniczno-Organizacyjnego “Orbis”. Od 1992 roku dyrektor, a potem wiceprezes Instytutu Turystyki w Warszawie. Specjalista w zakresie statystyki turystyki, prognoz i marketingu w turystyce.

M

 • Craig Maguire

  Craig Maguire

  Managing Director, PointPark Properties
  Craig Maguire
  Jest dyrektorem zarządzającym PointPark Properties na Polskę i Rumunię. Zanim dołączył do P3 w lipcu 2007 r., był dyrektorem regionalnym w DTZ i ekspertem w sektorze rynku przemysłowego i logistyki w Szkocji i Wielkiej Brytanii. Podczas siedmiu lat w DTZ Craig Maguire współpracował z firmami takimi jak: Prologis, Gazeley, AMB, Europa Capital, Europolis, a także z najemcami takimi jak Saint Gobain, Corning, DHL, Lear Corporation, Wincanton oraz Tibbet and Britten. Craig Maguire ukończył ekonomiczne studia wyższe na University of Paisley w Szkocji, a także jest kwalifikowanym Charted Surveyor MRICS.
 • Agata Matusiak

  Agata Matusiak

  JESSICA Local Holding Fund Officer, JESSICA and Investment Funds Division, European Investment Bank
 • Grażyna Melibruda

  Grażyna Melibruda

  Dyrektor w Dziale Powierzchni Handlowych, Jones Lang LaSalle
  Grażyna Melibruda
  Grażyna Melibruda zajmuje stanowisko associate director w dziale Retail Agency w firmie Jones Lang LaSalle i posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez 9 lat pracowała w firmie King Sturge, gdzie była odpowiedzialna za doradztwo i najem różnych obiektów handlowych oraz odpowiadała za budowanie i umacnianie relacji z klientami. Zajmuje się doradztwem na rynku nieruchomości komercyjnych, w zakresie najmu, przygotowywania koncepcji nowych projektów handlowych i remodelingu oraz rekomercjalizacji istniejących obiektów handlowych w Polsce. Posiada licencję zawodową pośrednika w obrocie nieruchomościami. Absolwentka Polish Open University w Warszawie, Wydział Zarządzania i Marketingu.
 • Philippe Mer

  Philippe Mer

  Head of Territories for Central and Eastern Europe and CEO for Poland, BNP Paribas Real Estate
  Philippe Mer jest odpowiedzialny za rozwój BNP Paribas Real Estate w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, nadzorując pracę ok. 100 pracowników w czterech krajach. Jego główne zadania obejmują rozwój aktywności Property Management ze szczególnym uwzględnieniem Rumunii oraz rozwój działu Transaction i Valuation w Polsce. Philippe Mer dołączył do BNP Paribas Real Estate w marcu 2008 roku, obejmując stanowisko dyrektora Działu Międzynarodowego, a do jego obowiązków należało monitorowanie działalności firmy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz sieci tamtejszych partnerów. Następnie przejął obowiązki związane z rozwojem firmy w Rumunii, Polsce, na Węgrzech i w Czechach. Znaczącym jego osiągnięciem w tych krajach była integracja firmy PBW ze strukturą BNP Paribas Real Estate w momencie przejęcia tego przedsiębiorstwa w 2010 roku.
 • Gerard Mikina

  Gerard Mikina

  CEE Expansion Director, C-Trade Sp. z o.o.
 • Tomasz Mozer

  Tomasz Mozer

  Prezes Zarządu, Pekao Bank Hipoteczny SA
  Tomasz Mozer
  Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania. Od 1994 roku jest zawodowo związany z rynkiem kapitałowym. W latach 1994-2003 pracował w Biurze Maklerskim Banku BPH. Od roku 2000 pełnił funkcję dyrektora biura. Był zaangażowany w proces łączenia podmiotów z Grupy, w szczególności biur maklerskich i funduszy inwestycyjnych oraz uruchomienia programu GDR (globalnych kwitów depozytowych) dla Banku BPH. W latach 2004-2007 członek zarządu BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. oraz CA IB Investment Management S.A. W roku 2007 dyrektor zarządzający w Banku BPH. Od grudnia 2007 roku w Banku Pekao SA jako dyrektor zarządzający Departamentu Zarządzania Sprzedażą w Pionie Bankowości Detalicznej. Odpowiedzialny za zarządzanie, koordynację i optymalizację procesów sprzedaży w bieżącej działalności jednostek Banku oraz za rozwój biznesu w segmentach klienta indywidualnego, zamożnego i SME, ze szczególnym uwzględnieniem kredytów konsumenckich, hipotecznych i finansowaniem sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jest członkiem rady nadzorczej Pekao Leasing.

N

 • Leszek Piotr Nałęcz

  Leszek Piotr Nałęcz

  Prezes Zarządu, Qualia Development Sp. z o.o.
  Leszek Piotr Nałęcz
  Jest absolwentem Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) oraz Centrum Kształcenia Menedżerów (General Management Training Programme). Swoją karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, gdzie uczestniczył w opracowaniu projektu założeń polityki rozwoju drobnej przedsiębiorczości oraz zajmował się współpracą z międzynarodowymi instytucjami finansowymi wspierającymi rozwój sektora prywatnego w Polsce. W latach 1992-2007 był związany z rynkiem finansowym. Początkiem kariery finansowej było zatrudnienie w Banku Polska Kasa Opieki SA (1992-1993) w Departamencie Finansowania Przedsięwzięć Inwestycyjnych, gdzie brał udział w stworzeniu pierwszego w Polsce zespołu realizującego transakcje typu „project finance”. Następnym etapem była praca w Polskim Banku Inwestycyjnym (1993-1995), gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Podmiotów Gospodarczych, mając udział w stworzeniu pionu bankowości korporacyjnej tej nowo powstałej instytucji. Następnie w Trinity Management w latach 1995-2002, firmie zarządzającej Jupiter NFI S.A., pełnił funkcję wicedyrektora ds. zarządzania finansami oraz dyrektora inwestycyjnego, gdzie m.in. opracowywał i wdrażał programy restrukturyzacyjne oraz plany strategiczne w spółkach Funduszu oraz przygotowywał i realizował inwestycje kapitałowe Funduszu. W strukturze Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA. pracował jako wiceprezes zarządu ds. finansowych, nadzorując bezpośrednio politykę finansową spółki, systemy informacji zarządczej, ewidencję papierów wartościowych oraz obszar informatyki. Dodatkowo pełnił funkcję przewodniczącego Komitetu Bezpieczeństwa oraz wiceprzewodniczącego Komitetów Inwestycyjnego i Sterowania Informatyką. W październiku 2007 roku Leszek Piotr Nałęcz objął stanowisko wiceprezesa zarządu, dyrektora finansowego w spółce Dom Development SA, gdzie kierował Pionem Finansów, nadzorując obszary księgowości, finansów, prawny, informatyki, a także był odpowiedzialny za relacje z inwestorami. Od października 2009 roku w PKO Banku Polskim jako doradca prezesa zajmował się analizą i opracowaniem założeń strategii działalności deweloperskiej w Grupie PKO Banku Polskiego oraz uczestniczył w opracowaniu strategii „LIDER” dla Grupy na lata 2010-2012. Leszek Piotr Nałęcz od 15 stycznia 2010 roku jest prezesem zarządu Qualia Development sp. z o.o. (dawniej PKO BP Inwestycje).
 • Bartosz Niedźwiedzki

  Bartosz Niedźwiedzki

  Manager, Global Incentives Advisory Services, Ernst & Young
  Bartosz Niedźwiedzki
  Bartosz Niedźwiedzki jest menedżerem w dziale Ulg I Dotacji Inwestycyjnych i od 2006 r. zajmuje się w Ernst & Young zagadnieniami pomocy publicznych dla nowych inwestycji. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie studiował na kierunkach Finanse i Bankowość oraz Stosunki Międzynarodowe. Posiada kwalifikacje zawodowe ACCA. Ma szerokie doświadczenia w asystowaniu spółkom z sektora SSC/BPO, produkcyjnego, zaawansowanych technologii, motoryzacji w zakresie pozyskiwania pomocy publicznej na różnego rodzaju przedsięwzięcia. W czasie swojej kariery w Ernst & Young był zaangażowany w liczne projekty nakierowane na pozyskanie wsparcia finansowego na zatrudnienie nowych pracowników, inwestycje w innowacyjne technologie, odnawialne źródła energii, działalność badawczo-rozwojową czy też projekty szkoleniowe.

O

 • Waldemar Olbryk

  Waldemar Olbryk

  Prezes Zarządu, Skanska Property Poland Sp. z o.o.
  Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku nieruchomości. Zajmował stanowisko menadżera ds. nieruchomości w polskim oddziale firmy Philips. Realizował także projekty handlowe, zajmując stanowiska kierownicze w BP Polska oraz Apsys Sp. z o.o., gdzie pracował nad projektem Manufaktura w Łodzi – jednym z największych centrów handlowo-rozrywkowych w Europie. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia MBA prowadzone wspólnie przez Uniwersytet Łódzki i College of Maryland. Posiada również tytuł Profesjonalnego Managera Projektu według standardu Project Management Institute.
 • Anna Oleksy

  Anna Oleksy

  Dyrektor, Centrum Finansowania Nieruchomości Komercyjnych, Deutsche Bank PBC
  Anna Oleksy
  Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, kierunków Finanse i Bankowość oraz Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w nieruchomościach komercyjnych. Karierę zawodową rozpoczęła w 2001 r. w BRE Banku Hipotecznym SA (wtedy jeszcze Rheinhyp-BRE Bank Hipoteczny), gdzie odpowiadała za bieżącą współpracę z klientami. Zajmowała się zarówno finansowaniem typowych nieruchomości komercyjnych, jak również projektami mieszkaniowymi. Od 2006 r. związana jest z Deutsche Bank PBC. Odpowiadała m.in. za wprowadzenie do oferty Banku nowego produktu opartego na project finance. Jako dyrektor Departamentu stworzyła wyspecjalizowaną komórkę zajmującą się finansowaniem nieruchomości komercyjnych, która systematycznie buduje portfolio kredytów.
 • Renata Osiecka

  Renata Osiecka

  Dyrektor Zarządzająca, Axi Immo Group Sp. z o.o.
  Renata Osiecka
  Renata Osiecka, partner zarządzający AXI IMMO, w firmie specjalizującej się w kompleksowych usługach doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych, w sektorach magazynowym, biurowym i handlowym. W niecałe trzy lata wraz z zespołem wynajęła prawie 400 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Renata Osiecka posiada szeroką wiedzę i doświadczenie związane z obrotem na rynku nieruchomości. Doradzała i reprezentowała klientów w transakcjach najmu powierzchni oraz przy zakupie i sprzedaży gruntów inwestycyjnych, zarządzała portfelem nieruchomości i była odpowiedzialna za rozwój projektów deweloperskich. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora Działu Powierzchni Magazynowych na Polskę Zachodnią w Panattoni Europe. Posiada tytuł magistra Uniwersytetu Warszawskiego, jest również absolwentką wyceny Uniwersytetu Europejskiego w Warszawie oraz wydziału zarządzania i wyceny Uniwersytetu w Sheffield w Wielkiej Brytanii.
 • Michał Oziębała

  Michał Oziębała

  Prezes Zarządu, Adept-Investment Sp. z o.o.
  Michał Oziębała
  Doświadczony menedżer i partner funduszy inwestycyjnych. Posiada ponad 14-letnie doświadczenie w zakresie ekspansji i inwestycji kluczowych sieci handlowych takich jak: Tesco Polska Sp. z o.o. – regionalny dyrektor ds. rozwoju, Stokrotka Sp. z o. o. oraz ELPRO Sp. z o.o. – dyrektor makroregionu ds. ekspansji, LIDL Polska Sp. z o.o. – kierownik w dziale ekspansji. Odpowiedzialny za rozwój sieci, specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji procesów pozyskiwania nieruchomości pod obiekty komercyjne. Dodatkowym obszarem specjalizacji jest budowanie struktur organizacyjnych i reprezentacja zachodnich funduszy inwestycyjnych w Polsce. Absolwent prawa i administracji oraz studiów MBA na Akademii Łazarskiego w Warszawie. Umiarkowany optymista i entuzjasta współzawodnictwa.
 • Tomasz Ożdziński

  Tomasz Ożdziński

  Partner w Zespole Real Estate, TPA Horwath
  Tomasz Ożdziński
  Tomasz Ożdziński jest uznanym ekspertem rynku nieruchomości, doświadczonym doradcą podatkowym, autorem wielu publikacji w czasopismach fachowych, a także jurorem w prestiżowych konkursach branżowych. Posiada rozległe doświadczenie w zakresie doradztwa transakcyjnego oraz optymalizacji podatkowej, zarówno w oparciu o przepisy lokalne, jak i międzynarodowe regulacje. Jego dotychczasowa praktyka zawodowa obejmuje także projekty dla przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki w zakresie restrukturyzacji biznesowych mających na celu poprawę efektywności podatkowej ich działalności. Tomasz Ożdziński jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z rocznika 1997, a od 2004 roku także licencjonowanym doradcą podatkowym (nr wpisu 09997). Karierę zawodową zaczynał w jednym z największych polskich banków, a następnie przez ponad 14 lat pracował w Dziale Podatkowym PWC (wcześniej PricewaterhouseCoopers), gdzie współtworzył i rozwijał Zespoły Usług Finansowych (FS), Fuzji i Przejęć (M&A), a przez ostatnie 3 lata był Dyrektorem odpowiedzialnym za Zespół ds. Nieruchomości. Do zespołu TPA Horwath dołączył jako Partner w 2012 r. i od tego momentu odpowiedzialny jest za rozwój warszawskiej praktyki podatkowej firmy.

P

 • Paweł Piasecki

  Paweł Piasecki

  Dyrektor Inwestycyjny, Landeskrone Sp. z o.o.
  Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz podyplomowych studiów z Zarządzania Projektami realizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie. W ciągu całej swojej dotychczasowej pracy zawodowej ściśle związany z tematyką finansowania i wdrażania procesów inwestycyjnych. Od 2009 roku specjalista ds. nieruchomości w spółce Landeskrone, zajmującej się działalnością deweloperską, której głównym celem jest budowa nowych i przebudowa istniejących obiektów mieszkalnych i komercyjnych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów z największych miast Polski. W 2012 roku Paweł Piasecki objął stanowisko dyrektora inwestycyjnego, zbierając doświadczenie w takich obszarach jak planowanie i wdrażanie projektów, zarządzanie zespołami, analiza rynku i poszukiwanie nowych okazji inwestycyjnych, zarządzanie nieruchomościami. Zajmuje się także opracowywaniem biznesplanów, sporządzaniem sprawozdań oraz raportów okresowych i końcowych, przygotowywaniem przetargów, analizą ofert i wyborem podwykonawców.
 • Wojciech Pisz

  Wojciech Pisz

  Dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych, Cushman & Wakefield
 • Robert Posytek

  Robert Posytek

  redaktor naczelny, Propertynews.pl, zastępca redaktora naczelnego, Propertydesign.pl
 • Zbigniew Pszczulny

  Zbigniew Pszczulny

  Dyrektor Zarządu, JSK Architekci Sp. z o.o.
  Zbigniew Pszczulny
  Urodził się w Toruniu w 1953 roku. Po skończeniu studiów na Politechnice Gdańskiej i po czteroletniej pracy w Miastoprojekcie Toruń w roku 1981 rozpoczął pracę w biurze profesora Hentricha (HPP Hentrich Petschigg & Partner) w Düsseldorfie, będącego w tym czasie jednym z największych i najbardziej znanych biur niemieckich. W roku 1987 wraz z trzema partnerami założył własne biuro JSK Architekten w Düsseldorfie, które pod nazwą Slapa Oberholz Pszczulny prowadzi do dzisiaj, a po upadku muru berlińskiego biuro JSK w Berlinie. Jednocześnie w 1998 roku założył w Warszawie wraz z Mariuszem Rutzem biuro JSK Architekci, które szybko rozrosło się o odziały we Wrocławiu i Sopocie. Zbigniew Pszczulny jest głównym projektantem takich znaczących obiektów jak Zespół Terminali Lotniska w Düsseldorfie, Terminal w Münster – Osnabrück, obiektów sportowych, np. ESPRIT Arena w Düsseldorfie i wielu innych obiektów użyteczności publicznej Niemczech i na świecie. Architekt jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i wyróżnień zawodowych. To międzynarodowe, wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, a szczególnie projektowaniu obiektów lotniczych i sportowych, wykorzystał w Polsce, projektując terminale lotnisk we Wrocławiu i Gdańsku oraz tworząc w Warszawie Stadion Legii (jako pierwsza arena odpowiadająca standardom UEFA), a następne na EURO 2012 stadion we Wrocławiu oraz Stadion Narodowy. Zbigniew Pszczulny jest członkiem Izby Architektów w Nadrenii-Westfalii oraz Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej.

R

 • Monika Rajska-Wolińska

  Monika Rajska-Wolińska

  Managing Partner, Colliers International
  Monika Rajska-Wolińska
  Monika Rajska-Wolińska dołączyła do Colliers International w listopadzie 1999 roku, kiedy firma stawiała w Polsce pierwsze kroki. Jako partner zarządzający jest odpowiedzialna za rozwój firmy na rynku lokalnym oraz nadzór nad współpracą poszczególnych działów zatrudniających łącznie ponad 190 osób w biurach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie. Monika Rajska-Wolińska jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości oraz członkiem organizacji RICS (The Royal Institution of Chartered Surveyors). Pod jej przewodnictwem, Colliers International w Polsce zdobył wiele nagród, między innymi dla najlepszej agencji roku w kategorii powierzchni biurowych, powierzchni magazynowych i powierzchni handlowych na gali Eurobuild Awards 2012, jak również najlepszej agencji roku 2011 w kategorii powierzchni magazynowych, powierzchni biurowych oraz firmy roku 2011 w kategorii zarządcy nieruchomości w trakcie gali CEE Quality Awards.
 • Ronnie Richardson

  Ronnie Richardson

  Prezes Zarządu, OKRE Development Sp. z o.o.
  Ronnie Richardson
  Narodowość: Belgijska / Brytyjska Wykształcenie: MA Economics 2008 r. Prezes, OKRE Development 2005 r. Prezes, Kredyt Bank/Warta, Kredyt Bank 2002 r. Prezes, Fortis Bank Polska 1991 r. CEO Fortis Lease, Fortis Group

S

 • Maciej Stańczuk

  Maciej Stańczuk

  p.o. Prezesa Zarządu, Polimex-Mostostal SA
 • Andrzej Szteliga

  Andrzej Szteliga

  Pełnomocnik Marszałka ds. Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
  Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także podyplomowych studiów dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych studiów doskonalenia protokolarnego Międzynarodowej Akademii Dyplomatycznej w Paryżu. Ponadto odbył staże menedżerskie w izbach przemysłowo-handlowych i instytucjach międzynarodowej promocji gospodarczej czołowych krajów Unii Europejskiej oraz USA. Większość jego kariery zawodowej obejmuje: handel zagraniczny, samorząd gospodarczy, administrację rządową i samorządową, dyplomację ekonomiczną (radca handlowy – minister pełnomocny Ambasady RP we Francji, delegat Polski przy Międzynarodowym Biurze Wystaw – BIE w Paryżu). Obecnie na stanowisku pełnomocnika Marszałka Województwa Śląskiego w Katowicach. Dodatkowo wykładowca akademicki na Politechnice Śląskiej w Katowicach (restrukturyzacja przemysłowa), Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości w Chorzowie (integracja europejska, międzynarodowa promocja firm) i Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach (etykieta menedżera) oraz prelegent na konferencjach i seminariach w kraju i za granicą. Autor bądź współautor wielu publikacji. Główne specjalności: stosunki międzynarodowe, handel zagraniczny, promocja gospodarcza, protokół dyplomatyczny.
 • Mirosław Szydelski

  Mirosław Szydelski

  Członek Zarządu, AIG Lincoln Polska Sp. z o.o.

T

 • Joanna Tlak

  Joanna Tlak

  Head of Treasury and Debt Finance, Polonia Property Funds
 • Marek Tryzybowicz

  Marek Tryzybowicz

  Founding Partner, Bose International Planning and Architecture
 • Krzysztof Tyszkiewicz

  Krzysztof Tyszkiewicz

  Członek Zarządu, BBI Development SA
  Krzysztof Tyszkiewicz
  Krzysztof Tyszkiewicz w 1996 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. W 1990 roku odbył roczny staż projektowy w Atelier de Architecture Georges Rhally w Szwajcarii. W roku 2004 ukończył ponadto kurs specjalistyczny w zakresie zarządzania nieruchomościami. Jest współautorem wszystkich projektów powstałych w pracowniach projektowych spółek JKKT sp. z o.o. oraz Juvenes sp. z o.o., w tym m.in. Fabryki Kosmetyków Bell w Józefowie, budynku kinowo-usługowo-biurowego „Centrum Praha”, budynków apartamentowych oraz licznych projektów realizowanych obecnie przez spółki celowe BBI Development NFI SA. Od 2009 roku jest przewodniczącym Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego w Dzielnicy Praga Północ. Krzysztof Tyszkiewicz aktualnie obok funkcji Członka Zarządu BBID pełni także następujące funkcje: zastępcy prezesa zarządu w spółce Juvenes-Symfonia sp. z o.o.; zastępcy prezesa zarządu w Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Juvenes; wiceprezesa zarządu Juvenes-Projekt sp. z o.o.; prezesa zarządu Juvenes-Serwis sp. z o.o.

W

 • Klaudia Woźniak

  Klaudia Woźniak

  Director at Retail Agency, Colliers International
  Klaudia Woźniak
  Odpowiada za rozwój działu Powierzchni Handlowych, wdrażanie strategii i zdobywanie nowych projektów handlowych w całej Polsce. Posiada bogate doświadczenie w zakresie inwestowania w sektorze nieruchomości handlowych, jak i zarządzania ekspansją marki. Zdobywała je pracując zarówno w Polsce, (CB Richard Ellis, C&W), jak i za granicą (Charles Voegele). W trakcie swojej kariery zawodowej współpracowała z wieloma prestiżowymi klientami, w tym między innymi z ING Real Estate, Złote Tarasy, Carrefour, Tesco, Metro Group, Centrum Handlowe M1, BNP.
 • Andrzej Wójcik

  Andrzej Wójcik

  Prezes Zarządu, Satoria Group SA
  Andrzej Wójcik
  Prezes Zarządu SATORIA Group S.A. od czerwca 2016 r. Od 1998 do 2016 roku Wiceprezes Zarządu ds. sprzedaży i rozwoju SATORIA Group S.A. Prezes Zarządu RT Hotels S.A. od 2008 r. Prezes Zarządu VHM Hotel Management Sp. z o.o. od 2011 r. Absolwent rocznego programu Executive Development przy Canadian International Management Institute oraz studiów podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - Zarządzania Wartością Spółki. Doświadczenie w dziedzinie biznesu i nowoczesnego zarządzania zdobył poprzez kierowanie obszarami marketingu i rozwoju różnych firm na rynku polskim. 9 lat spędził w USA gdzie zdobywał doświadczenie biznesowe w prowadzeniu własnej firmy. Wykształcenie menadżerskie uzyskał w Polsce i USA. Poza pracą zawodową czynnie uprawia żeglarstwo, narciarstwo i tenis, interesuje się historią i kinem.
 • Tomasz Wróbel

  Tomasz Wróbel

  Członek Zarządu, LC Corp SA
  Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa, kierunek prawo. Posiada wieloletnie doświadczenie zarządcze, które zdobywał pełniąc odpowiedzialne funkcje w licznych firmach, takich jak: Izba Przemysłowo-Handlowa w Jeleniej Górze -Wwiceprezes Zarządu/Dyrektor, Bank Śląski SA - Dyrektor Dddziału; PKO BP - Dyrektor Oddziału/Z-ca Dyrektora ds. sprzedaży Oddziału Regionalnego/Dyrektor Biura Marketingu Klienta Korporacyjnego/Dyrektor Departamentu Marketingu Klienta Korporacyjnego; Getin Holding SA - Dyrektor ds. Inwestycji Bankowych; Górnośląski Bank Gospodarczy - Członek Rady Nadzorczej; Getin Bank SA - Wiceprezes Zarządu; Getin Raty - Przewodniczący Rady Nadzorczej; G-P Bis Sp. z o.o. - Prezes Zarządu. Pan Tomasz Wróbel pełni również funkcje Członka Zarządu spółek zależnych od LC Corp S.A.
 • Jan Wróblewski

  Jan Wróblewski

  współwłaściciel, Zdrojowa Invest & Hotels
  Jan Wróblewski

  Wraz z bratem założył i pozostaje współwłaścicielem rodzinnego holdingu Zdrojowa Invest & Hotels z Kołobrzegu.

  Studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki oraz członek Rady Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, należącej do międzynarodowej organizacji HOTREC. Kolekcjoner sztuki. Koneser muzyki klasycznej i opery.


Z

 • Maciej Zajdel

  Maciej Zajdel

  Prezes Zarządu, IVG Poland Sp. z o.o.
  Maciej Zajdel
  Prezes zarządu IVG Poland, reprezentujący na rynku polskim międzynarodową grupę nieruchomościową IVG, notowaną na giełdzie we Frankfurcie. IVG zarządza nieruchomościami o wartości 22 mld euro, zatrudnia około 580 osób w oddziałach zlokalizowanych w 19 głównych miastach europejskich. IVG działa w segmencie zarządzania nieruchomościami, zarządzania funduszami specjalnymi, funduszami prywatnymi, projektów developerskich oraz projektów infrastrukturalnych. Z wykształcenia inżynier budownictwa (Uniwersytet techniczny w Delft, Holandia oraz Politechnika Wrocławska) oraz ekonomista (MBA Uniwersytetu w Calgary, Kanada). Tytuł CCIM (Certified Commercial Investment Member, CCIM Institute Chicago) zdobył w 2010 roku. Od 14 lat związany z branżą nieruchomości komercyjnych oraz przemysłowych. Odpowiedzialny między innymi za zarządzanie portfelem nieruchomości biurowych i handlowych w Polsce o wartości około 300 mln euro, za transakcje zakupu i sprzedaży nieruchomości (dotychczasowy wolumen około 200 mln euro), za projekty developerskie (projekty zrealizowane lub w trakcie realizacji o wartości około 160 mln euro) oraz za inne projekty infrastrukturalne. Obecnie w ramach nowo utworzonego funduszu – IVG Warsaw Funds – o docelowej wartości 250-300 mln euro realizuje nowe zakupy nieruchomości biurowych oraz wspiera pozyskanie nowych inwestorów. W przeszłości odpowiedzialny za realizacje stu kilkudziesięciu projektów stacji paliw dla firmy Shell, kilku zakładów produkcyjnych, magazynów i biurowców. Przez kilka lat odpowiedzialny również za część inwestycji infrastrukturalnych NATO w Polsce.
 • Ewa Zawadzka

  Ewa Zawadzka

  Vice President & Head of Development, Prologis Poland
  Ewa Zawadzka
  Zarządza działem Development, odpowiada za opracowywanie nowych możliwości inwestycyjnych w oparciu o rozwój przyszłych i obecnych projektów Prologis oraz wdrażanie firmowego programu build-to-suit (BTS). Dołączyła do firmy w 2007 r. i objęła stanowisko Leasing Managera na Polskę, na którym była odpowiedzialna za marketing i leasing projektów Prologis oraz nadzór nad działalnością zespołu na Dolnym Śląsku. Wcześniej zdobywała doświadczenie w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i logistyki, pracując na stanowisku dyrektora Centrum Obsługi Logistycznej w Centrum Dystrybucji na region Europy Środkowo-Wschodniej w firmie FagorMastercook S.A. należącej do Fagor Group, światowego lidera wśród producentów artykułów AGD. Jest absolwentką wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych ze specjalizacją w handlu międzynarodowym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na którym ukończyła też kurs MBA oraz CCIM. Mówi biegle po angielsku i hiszpańsku.

Ż

 • Tomasz Żuchowski

  Tomasz Żuchowski

  Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Polska
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!