PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

IX Kongres Nowego Przemysłu

Warszawa  •  10-11 października 2012

Prelegenci

  B

 • Bil Janusz

  Bil Janusz

  Wiceprezes Zarządu ds. Handlowych, Enea SA
  W spółce i Grupie Kapitałowej Enea odpowiedzialny za handel energią i budowanie efektywnie funkcjonującej sprzedaży oraz nowoczesnej obsługi klienta. Absolwent łódzkich uczelni – Politechniki i Uniwersytetu. W ostatnim czasie był prezesem spółki Inter Energia S.A. W latach 2007-2011 pracował na stanowisku dyrektora ds. regulacji i rozwoju rynku w Vattenfall Poland. Jednocześnie, w latach 2007-2009, jako przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych (m.in. Vattenfall), był członkiem Rady Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii. W latach 2004-2007 dyrektor ds. sprzedaży w Vattenfall Heat Poland, 2003-2004 dyrektor ds. regulacji w RWE Polska. Od 2002 roku członek zarządu, dyrektor ds. marketingu i handlu w Stoen S.A. W latach 1998-2002 pracował w Urzędzie Regulacji Energetyki na stanowiskach specjalisty w departamencie taryf oraz Naczelnika Wydziału. Wcześniej od 1995 roku związany z Zakładem Energetycznym Łódź-Teren (obecnie PGE).
 • Blotas Bruno

  Blotas Bruno

  VP Business Development Poland and Baltic States, International & Marketing, AREVA
 • Bolesta Krzysztof

  Bolesta Krzysztof

  Polityka Insight
 • Bonk Krzysztof

  Bonk Krzysztof

  Dyrektor ds. Obrotu Energią, Alpiq Energy SE Spółka Europejska Oddział w Polsce
  Absolwent Wydziału Gospodarki i Administracji Publicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Magister ekonomii. Absolwent Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Krakowska Szkoła Biznesu) na kierunku Rachunkowość i Finanse. W 2010 r. ukończył Program Management organizowany przez ICAN Institute w Warszawie. Karierę w sektorze energetycznym rozpoczął w 2000 r. jako analityk, specjalista rynku energii w Będzińskim Zakładzie Elektroenergetycznym SA, skąd przeszedł do Enion SA, wchodzących obecnie w skład Grupy TAURON. W 2005 roku rozpoczął pracę w międzynarodowej spółce obrotu Atel Polska Sp. o.o. (obecnie Alpiq Energy SE Spółka europejska Oddział w Polsce) z siedzibą w Warszawie. Od 2008 roku przejął odpowiedzialność za hurtowy obrót energią elektryczną oraz zarządzanie portfelem spółki na terytorium Polski. Od lat jest członkiem Towarzystwa Obrotu Energią. W roku 2012 r. został wybrany Wiceprezesem Rady Zarządzającej TOE.
 • Bownik-Trymucha Halina

  Bownik-Trymucha Halina

  Dyrektor, Urząd Regulacji Energetyki
 • Bukowski Maciej

  Bukowski Maciej

  Prezes, Instytut Badań Strukturalnych
  Maciej Bukowski Doktor nauk ekonomicznych. Kierownik i uczestnik wielu projektów badawczych, analitycznych, doradczych. Pracownik naukowy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od roku 2006 prezes zarządu Fundacji Naukowej Instytut Badań Strukturalnych. Jest współautorem wielu polskich dokumentów strategicznych (m.in. Plan Hausnera, Polska 2030 – wyzwania rozwojowe, Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju do roku 2030) oraz publikacji naukowych z zakresu makroekonomii. Autor licznych komentarzy i artykułów prasowych dotyczących między innymi debaty wokół kształtu polityki rozwoju, polityki klimatycznej, innowacyjności, rynku pracy oraz systemu emerytalnego. W pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się finansami publicznymi, teorią i empirią wzrostu gospodarczego oraz ekonomią pracy.
 • Č

 • Čermák Kamil

  Čermák Kamil

  Prezes, CEZ Polska Sp. z o.o.
  Kamil Čermák jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze. Uzyskał tytuł Master of Business Communication (MBC) na Uniwersytecie Erasmusa w Rotterdamie. W połowie lat 90-tych został doradcą czeskiego ministra przemysłu i handlu. W latach 1996 - 2004 pracował dla firmy Czech Telecom, przez ostatnie trzy lata na stanowisku dyrektora zarządzającego. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej Kamila Čermáka było objęcie stanowiska dyrektora ds.marketingu i sprzedaży w Czech Airlines. Wieloletnią karierę w CEZ Kamil Čermák rozpoczął w roku 2005 jako dyrektor generalny CEZ Polska. W 2006 roku po powrocie z Warszawy do Pragi objął funkcję członka zarządu oraz dyrektora departamentu VIP klientów w CEZ Prodej, s.r.o. Na początku 2007 roku Kamil Čermák został mianowany na dyrektora CEZnet, gdzie był odpowiedzialny za jej przekształcenie w spółkę córkę CEZu, która w 2008 roku połączyła się z CEZ Data, tworząc CEZ ICT Services. Kamil Čermák pełnił w niej funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego. Ponadto Kamil Čermák jest prezesem Czech Institute of Directors, prezesem rady nadzorczej w ICT Union oraz członkiem rady nadzorczej fundacji Our Child.
 • C

 • Chojnacki Ireneusz

  Chojnacki Ireneusz

  Redaktor, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • Ciepiela Dariusz

  Ciepiela Dariusz

  Redaktor, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • D

 • Dobrut Mirosław

  Dobrut Mirosław

  Prezes, Izba Gospodarcza Gazownictwa
 • G

 • Goździkowski Andrzej

  Goździkowski Andrzej

  Członek Zarządu, Dyrektor ds. Operacyjnych, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA
  Związany z pracą w ciepłownictwie od 1992 roku. Od 2001 roku – członek zarządu Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, odpowiedzialny za obszar rozwoju i operacyjny. Absolwent Politechniki Wrocławskiej – Wydział Inżynierii Środowiska, kierunek klimatyzacja, ogrzewnictwo i urządzenia sanitarne. Uczestnik licznych kursów i studiów podyplomowych, m.in. Mastère Spécialisé Banque et Finance – Ecole Superiere de Comerce w Rouen (Francja) i Politechniki Gdańskiej. Członek wspierający Stowarzyszenia Niezależnych Wytwórców Energii Skojarzonej i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej stwierdzającej kwalifikacje osób zajmujących się dozorem oraz eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Doradca w wielu projektach realizowanych przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Zaangażowany w pracę na rzecz rozwoju i szerokiego zastosowania nowoczesnych technologii w ciepłownictwie, zwłaszcza w obszarze wysoko sprawnej kogeneracji.
 • Górnik Piotr

  Górnik Piotr

  Dyrektor ds. Produkcji i Dystrybucji, Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.
  Piotr Górnik od 2009 roku odpowiada za produkcję i dystrybucję energii w Fortum w Polsce. Wcześniej w latach 2006-2009 zajmował stanowisko Prezesa Zarządu w Fortum Częstochowa SA. W spółce tej realizował największe zadanie inwestycyjne w Częstochowie, tj. budowę elektrociepłowni opalanej węglem i biomasą. Od 2000 do 2006 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu Zakładu Elektroenergetycznego Elsen w Częstochowie. Wcześniej, w początkach kariery zawodowej, zatrudniony w Hucie Częstochowa, gdzie pracował do 2000 roku. Piotr Górnik jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej. W 1993 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu unieszkodliwiania odpadów na Politechnice Warszawskiej, zaś w 1997 r. z zakresu zarządzania i marketingu w Szkole Głównej Handlowej, a w 2000 r. – auditing energetyczny na Politechnice Śląskiej. Jest członkiem stowarzyszeń naukowo-technicznych, sportowych oraz samorządu gospodarczego.
 • J

 • Jasak Dariusz

  Jasak Dariusz

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Veolia Water Systems Sp. z o.o.
  Prezes zarządu Veolia Water Systems Sp. z o.o. Wcześniej dyrektor biura Industrial Solutions & Services w Siemens Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej w Politechnice Łódzkiej.
 • K

 • Kassenberg Andrzej

  Kassenberg Andrzej

  Fundator, Fundacja Instytut na Rzecz Ekorozwoju
 • Kędziora Włodzimierz

  Kędziora Włodzimierz

  Wiceprezes Zarządu, Veolia Energia Polska SA
  Absolwent Politechniki Łódzkiej. Studiował na Uniwersytecie w North Dakota i w Wyższej Szkole Optimus. Od 40 lat związany z energetyką. Przez ponad 20 lat był Członkiem Zarządu i Wiceprezesem Zarządu w Zespole Elektrociepłowni w Łodzi SA po prywatyzacji Dalkii Łódź SA. Od stycznia 2015 roku do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Veolii Energii Polska. Od wielu lat jest aktywnym ekspertem wielu organizacji branżowych. Pracował jako Członek Zespołu Doradców Ministra Gospodarki. Szczególnie w tym czasie, dzięki jego inicjatywom i zaangażowaniu, powstało wiele ważnych dla kogeneracji uregulowań prawnych.
 • Krasnodębska-Tomkiel Małgorzata

  Krasnodębska-Tomkiel Małgorzata

  Prezes, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
  Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel została powołana na stanowisko prezesa Urzędu 4 czerwca 2008 roku przez premiera Donalda Tuska. Wcześniej pełniła funkcję wiceprezesa UOKiK, nadzorując prace Departamentu Ochrony Konkurencji, Departamentu Prawnego oraz Departamentu Nadzoru Rynku. Z Urzędem związana od 1998 roku. Doktor nauk prawnych, wykładowca prawa antymonopolowego w Collegium Civitas, Polskiej Akademii Nauk oraz Szkole Głównej Handlowej. Autorka wielu publikacji z zakresu polskiego i wspólnotowego prawa ochrony konkurencji, w tym wydawnictw naukowych, głos do postanowień Sądu Najwyższego oraz komentarzy i felietonów prasowych.
 • Krawczyk Robert

  Krawczyk Robert

  Doradca Zarządu ds. Strategii Rynkowej, ENEA SA
 • Kuśpik Wojciech

  Kuśpik Wojciech

  prezes zarządu PTWP SA, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Grupa PTWP SA

  Zarządza firmą od samego początku, pełniąc jednocześnie funkcję redaktora naczelnego Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl, a także wydawcy pozostałych portali i czasopism. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej gromadzącej każdego roku kilka tysięcy gości, w tym osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.

 • Kwiatkowski Jacek

  Kwiatkowski Jacek

  Przedstawiciel w Polsce, VNG – Verbundnetz Gas Aktiengesellschaft

  Dr nauk ekonomicznych, Szkoła Główna Handlowa (SGH) w Warszawie
  Stypendium Fulbright’a w University of Pennsylvania, Wharton School (Visiting Doctoral Fellow)
  Magister ekonomii, Szkoła Główna Planowania i Statystyki (SGPiS) w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego
   
   

  Przedstawiciel Verbundnetz Gas AG (VNG AG) w Polsce (od 2005)
  Prezes Zarządu, RWE Gas Polska (2000 – 2005)
  Dyrektor Zarządzający, Tonlor Finance and Investment Sp. z o.o., M&A,
  KN Wasserstein New England Investment Companies, firma zarządzająca XI Narodowym Funduszem Inwestycyjnym. Wiceprezes.
  Delloite & Touche Warszawa. Project Manager, departament MC.
  SGPiS – pracownik naukowy, Instytut Gospodarki Światowej.

 • M

 • Michałowski Marek

  Michałowski Marek

  Przewodniczący Rady Nadzorczej, Budimex SA
  Marek Michałowski Marek Michałowski jest absolwentem Wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) w Warszawie. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Pracę zawodową rozpoczął w Budimeksie w 1978 r. Od roku 1990 członek zarządu Budimeksu SA i dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych. Od kwietnia do listopada 1998 roku prezes zarządu Dromeksu SA. Od listopada 1998 r. do września 2009 r. dyrektor generalny, prezes zarządu Budimeksu SA. Od października 2009 r. do końca sierpnia 2010 r. dyrektor generalny Ferrovial Agroman SA na Europę Środkowo-Wschodnią. Aktualnie prezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Członek Rady Głównej Business Centre Club – BCC. Prezes Polskiego Związku Golfa.
 • Minkiewicz Tomasz

  Minkiewicz Tomasz

  Partner, CMS Cameron McKenna
 • Myjak Jarosław

  Myjak Jarosław

  Wiceprezes Zarządu, PKO Bank Polski
 • P

 • Parma Jarosław

  Parma Jarosław

  Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny, Spółka Energetyczna Jastrzębie SA
  Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W SEJ od stycznia 2009 r., początkowo na stanowisku wiceprezesa ds. technicznych, a od kwietnia 2010 r. prezesa zarządu. Od początku swojej kariery zawodowej związany z firmami energetycznymi. Jedenaście lat pracował w Elektrowni Rybnik (obecnie firma grupy EDF Polska). Następnie trzy lata w spółkach serwisowych sektora energetycznego, kolejne trzy lata dla fińskiej grupy energetycznej FORTUM. Posiada szerokie doświadczenie zarówno w zakresie eksploatacji instalacji energetycznych, jak również w procesach remontów i inwestycji w infrastrukturę energetyczną. Doskonale łączy aspekty techniczne funkcjonowania firmy z wymaganiami ekonomii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego.
 • Płatek Rafał

  Płatek Rafał

  Local Account Manager, ABB
  W 1989 roku ukończył studia na wydziale Elektrycznym Politechniki Gdańskiej. Od początku swojej kariery zawodowej pracował na różnych stanowiskach w firmie ZWAR, a następnie od 1998 roku w ABB po przejęciu przez ABB firmy ZWAR. Ostatnie zajmowane stanowiska związane były zarządzaniem grupą produktów ABB na terenie regionu Europy. Obecnie jest odpowiedzialny dodatkowo za strategię ABB Polska w obszarze sieci inteligentnych, będąc członkiem międzynarodowego zespołu zajmującym się sieciami inteligentnymi na poziomie Grupy ABB.
 • R

 • Radulski Jakub

  Radulski Jakub

  Prezes, Alstom w Polsce
 • S

 • Skobel Szymon

  Skobel Szymon

  Dyrektor ds. Sprzedaży, PKP Energetyka SA
 • Skoczkowski Tadeusz

  Skoczkowski Tadeusz

  Instytut Techniki Cieplnej, Politechnika Warszawska
 • Skuza Bogusław

  Skuza Bogusław

  Członek Zarządu, PZU SA
  Bogusław Skuza jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydział Ekonomii Transportu, kierunek Ekonomia Handlu Zagranicznego. Studia ukończył w 1979 roku. Bogusław Skuza posiada bogate doświadczenie w branży finansowej, a szczególnie ubezpieczeniowej. Karierę zawodową rozpoczął w latach 1979-1985 w TUiR Warta SA jako pracownik w Dziale Likwidacji Szkód. W latach 1985-1991 był generalnym przedstawicielem TUiR WARTA SA na USA i Kanadę. W latach 1991-1992 zatrudniony jako manager Działu Ubezpieczeń i Roszczeń w Gdynia America Line Inc., natomiast w latach 1992-1999 jako country manager i wiceprezes zarządu w Marsh & McLennan Polska Sp. z o.o. W latach 1998-2000 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w Towarzystwie Ubezpieczeń Życiowych i Emerytalnych Petrus SA oraz funkcję prezesa zarządu w Fiat Ubezpieczenia SA. W latach 2000-2008 był prezesem zarządu Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA. W latach 2008-2010 pełnił funkcję członka zarządu Grupy oraz regionalnego dyrektora zarządzającego na Europę Centralną i Wschodnią w Intrum Justitia AB. Bogusław Skuza ponadto pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej dla spółek Intrum Justitia w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. W latach 1992-1998 pełnił funkcję członka założyciela i sekretarza generalnego Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, natomiast w latach 2002-2008 sprawował funkcję członka zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Od maja 2009 r. jest członkiem Rady Dobrych Praktyk przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń.
 • Stańczak Paweł

  Stańczak Paweł

  Dyrektor, Oddział Projektowania, Badań i Rozwoju, PGNiG Technologie SA
  Z wykształcenia jest inżynierem mechanikiem, o specjalności automatyka i osprzęt lotniczy. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa. W roku 2000 ukończył Studia Podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA w ramach wspólnego programu Akademii Leona Koźmińskiego oraz University of Bradford. W branży Nafty i Gazu od 1991 roku. W latach 1991-95 pracował w strukturach Mazowieckiego Okręgowego Zakładu Gazowniczego – Gazownia Warszawska. W ramach prac w MOZG brał udział w przygotowaniu i uruchomieniu Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego. Od 1995 roku pracował w strukturach Pionu Eksploatacji PGNiG SA, gdzie w 2001 r. został powołany na stanowisko dyrektora Pionu Przesyłu i Podziemnych Magazynów Gazu (PMG). Brał udział w wielu projektach związanych z funkcjonowaniem systemu gazowniczego, między innymi w pracach związanych z uruchomieniem części napowierzchniowej Podziemnego Magazynu Gazu w Mogilnie. W 2004 roku został powołany na stanowisko pełnomocnika zarządu PGNiG SA ds. uruchomienia działalności Operatora Systemu Gazowniczego, którego wydzielenie, zgodnie z Nową Dyrektywą Gazową 2003/55/WE, nastąpiło 1 lipca 2004 roku. Członek zarządu, a później dyrektor Oddziału, Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. W okresie od 2000 r. do 2011 reprezentował kolejno PGNiG SA, a później OGP Gaz-System S.A. w Europejskiej Grupie ds. Badań i Rozwoju (GERG). Od 2009 roku reprezentował OGP Gaz-System S.A. w Europejskiej Grupie ds. standardyzacji MARCOGAZ. Od 2012 roku odpowiedzialny w PGNiG Technologie SA za uruchomienie działalności Badawczo-Rozwojowej oraz Projektowej.
 • Stokalski Borys

  Stokalski Borys

  Prezes, Infovide-Matrix SA
  Pełni funkcję prezesa zarządu Infovide-Matrix SA – wiodącego dostawcy usług konsultingowych i innowacyjnych rozwiązań IT (Consulting & Solutions Implementation). Jest twórcą i współzałożycielem Infovide-Matrix SA. Wraz z zarządem firmy kreuje i nadzoruje jej strategię rynkową i rozwój kompetencyjny. Borys Stokalski jest ekspertem w zakresie wielu strategicznych aspektów współczesnej informatyki korporacyjnej, takich jak zarządzanie inwestycjami IT, procesy innowacyjne, zarządzanie wiedzą czy architektury informacyjne. Jest też aktywnym członkiem Cutter Consortium – organizacji skupiającej międzynarodowe autorytety w zakresie zarządzania informatyką, i współtwórcą wielu publikowanych przez tę organizację opracowań i raportów. Działa na rzecz branży i środowiska informatycznego jako członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz prezes zarządu Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W 1998 roku został uhonorowany nagrodą InfoStar w kategorii „popularyzacja informatyki”. Jest autorem wielu artykułów i opracowań, publikowanych m.in. w: Harvard Business Review, Cutter IT Journal, Computerworld czy ThinkTank. Uzyskał dyplom Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. W latach 1988-1993 był wykładowcą Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, współtworząc jej program nauczania w obszarze Human-Computer Interaction. Jego zainteresowania i pozazawodowe aktywności to między innymi muzyka (jest absolwentem konserwatorium im. J. Elsnera w Warszawie w klasie gitary klasycznej, komponował też muzykę filmową). Poza tym pasjonuje go nurkowanie i narciarstwo – te swoje zainteresowania współdzieli z najbliższą rodziną. Jest żonaty, ma trójkę dzieci.
 • Strupczewski Andrzej

  Strupczewski Andrzej

  Przewodniczący, Komisja Bezpieczeństwa Jądrowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Wiceprezes, Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej SEREN,
  Wiceprezes Stowarzyszenia Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej SEREN, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Jądrowego i rzecznik energetyki jądrowej w Narodowym Centrum Badań Jądrowych NCBJ. Pracował przez szereg lat jako ekspert ds. bezpieczeństwa jądrowego dla Komisji Europejskiej i Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA). Projektował reaktor badawczy MARIA i kierował jego rozruchem technologicznym, prowadził pionierskie badania cieplno-przepływowe w rdzeniu reaktora EWA i MARIA. Badał bezpieczeństwo elektrowni jądrowych w Armenii, Bułgarii, w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rosji i na Ukrainie, prowadził ponad 30 misji MAEA i Unii Europejskiej w sprawach bezpieczeństwa jądrowego do krajów Europy, Azji i Afryki. Autor 4 książek i 250 prac na temat energetyki jądrowej, uzyskał 6 patentów. Był członkiem Komitetu Problemów Energetyki PAN i Komitetu Nauk Radiacyjnych PAN, przedstawicielem Polski w Komitecie Energetyki Jądrowej UNIPEDE i w Komitecie Energetyki Jądrowej ISO. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta.
 • Szałamacha Paweł

  Szałamacha Paweł

  Minister Finansów, Polska,
 • Szczotka Robert

  Szczotka Robert

  Dyrektor Dywizji Automatyka Procesowa, ABB w Polsce
  Robert Szczotka pełni obecnie funkcję dyrektora Dywizji Automatyka Procesowa w ABB w Polsce. Poprzednio sprawował obowiązki dyrektora Lokalnej Jednostki Biznesu Nafta i Gaz w ramach Dywizji Automatyka Procesowa w Polsce. Na przestrzeni kilkunastu lat pracy w ABB pełnił wiele funkcji związanych z obszarem projektowania i uruchomień w obszarze energetyki zawodowej i przemysłu. Jest absolwentem wydziału elektrycznego Politechniki Wrocławskiej.
 • Szejnfeld Adam

  Szejnfeld Adam

  Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki w latach 2007-2009,
  Adam Szejnfeld – urodził się w Kaliszu, w dniu 13 listopada 1958r. Jest prawnikiem, ukończył Wydział Prawa, kierunek prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Był radnym burmistrzem, wiceministrem gospodarki oraz posłem na Sejm RP III, IV, V, VI kadencji. Obecnie pełni funkcję posła na Sejm RP VII kadencji z okręgu wyborczego nr 38 – Okręg Pilski (Wielkopolska Północno-Zachodnia). Jest przewodniczącym sejmowej Komisji Skarbu Państwa. Od roku 1980 był działaczem NSZZ „Solidarność”, w latach 1981-1982 internowany w więzieniach we Wronkach oraz Gębarzewie. Następnie do roku 1989 działał w podziemnej „Solidarności”. W latach 1990-1998 pełnił funkcję radnego oraz burmistrza miasta i gminy Szamocin, był także wiceprezesem samorządowego Stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu. Prowadził również własną działalność gospodarczą – Wielkopolska Agencja PHU „Helper”. W rządzie w latach 2007-2009 zajmował stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, pełnił również funkcję przewodniczącego komitetu antykryzysowego – „Komitetu Sterującego Rządowego Programu Wspierania Inicjatyw Pobudzających Polską Gospodarkę”. Wcześniej był członkiem Rady Turystki przy Ministrze Gospodarki oraz członkiem Rady Ochrony Pracy. Adam Szejnfeld jest autorem największego w ostatnich latach pakietu deregulującego polskie prawo gospodarcze i administracyjne – Pakiet na rzecz przedsiębiorczości – zwanego "Pakietem Szejnfelda". Jest to zbiór blisko 40 ustaw, który wprowadził m.in. domniemanie uczciwości, zamianę kultury zaświadczeń na kulturę oświadczeń, ograniczenie kontroli firm, prawo zawieszania działalności gospodarczej, „zero okienka”, ograniczenie administracyjnej reglamentacji działalności gospodarczej, likwidację lub zmniejszenie kosztów opłat za prowadzenie działalności gospodarczej, ułatwienia w zakładaniu spółek prawa handlowego, możliwości przekształcania formy prawnej prowadzonej działalności gospodarczej, osobistą odpowiedzialność majątkową urzędników, transparentność działania administracji, upadłość konsumencką, partnerstwo publiczno-prywatne i wiele innych. W sumie inicjatywy legislacyjne Adama Szejnfelda zmieniły ponad 150 innych ustaw. Obecnie w Sejmie jest przewodniczącym Komisji Skarbu Państwa oraz przewodniczącym Polsko-Koreańskiej Grupy Parlamentarnej; wcześniej pełnił funkcję, m.in. przewodniczącego Komisji Gospodarki, przewodniczącego Komisji „Przyjazne Państwo” oraz wiceprzewodniczącego Komisji Małych i Średnich Przedsiębiorstw, był również przewodniczącym stałej Podkomisji ds. Promocji i Rozwoju Turystyki. Poza komisjami sejmowymi pełnił funkcje przewodniczącego bilateralnych Grup Parlamentarnych, m.in. Polsko-Indyjskiej i Polsko-Indonezyjskiej oraz wiceprzewodniczącego Polsko-Chińskiej i Polsko-Wietnamskiej Grupy Parlamentarnej. W Platformie Obywatelskiej jest przewodniczącym Zespołu ds. Finansów Publicznych, Gospodarki i Rozwoju Przedsiębiorczości, a wcześniej członkiem „Gabinetu Cieni”, odpowiedzialnym za gospodarkę. Był również członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, a obecnie jest wiceprzewodniczącym Regionu Wielkopolskiej PO w Poznaniu i członkiem Krajowego Sądu Koleżeńskiego PO w Warszawie. Pisze cotygodniowe felietony i blogi oraz artykuły do prasy krajowej, regionalnej i lokalnej, a także na portale internetowe; prowadzi również własny portal: www.szejnfeld.pl Zajmuje się rolą i statusem kobiet w życiu publicznym nowoczesnego społeczeństwa. W związku z tym prowadzi portal internetowy poświęcony sprawom kobiet: www.kobiecastronazycia.pl Jest członkiem Akademii Polskiego Sukcesu, Klubu Polskiej Rady Biznesu, Kapituły Konkursu „Teraz Polska”, Rady Programu „Polski Sukces” Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”, Stowarzyszenia „Solidny Partner”, Kapituły „Fair Play” Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, Kapituły Cent For Future i Perły Polskiej Gospodarki, Kapituły konkursu anglojęzycznego miesięcznika Polish Market oraz Kapituły Nagrody im. St. Staszica. Jest członkiem Rady Programowej Kongresu Polskiej Gospodarki oraz Rady Programowej Forum Inwestycyjnego. Otrzymał kilkadziesiąt nagród i wyróżnień za swoją działalność polityczną, gospodarczą i legislacyjną. Został odznaczony lub nagrodzony najwyższymi wyróżnieniami, m.in.: Krajowej Izby Gospodarczej, Buiesnes Center Club, Polskiego Klubu Biznesu, Związku Rzemiosła Polskiego, Naczelnej Rady Zrzeszeń, Handlu i Usług, czy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego. Jest także laureatem wyróżnień polskich mediów, m.in. Jeden z dziesięciu najlepszych polityków w Polsce – ranking Tygodnika „Polityka” – „najlepszy ekspert od spraw gospodarczych w PO i jeden z najlepszych znawców tej problematyki w Sejmie” Gospodarczy Lider Sejmu – I miejsce w rankingu gospodarczego dziennika „Puls Biznesu” na najlepszego posła w Sejmie zajmującego się sprawami gospodarczymi „Bona Lex” – nagroda dziennika „Gazeta Prawna” za ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, jako najlepszej ustawy roku „PUBLICUS” – nagroda ogólnopolskiego Miesięcznika „Zamówienia Publiczne”, za „szczególny wkład w rozwój oraz doskonalenie systemu prawa zamówień publicznych w Polsce” „Człowiek Roku” – nagroda Grupy Wydawniczej Polskapresse – 11 razy był laureatem pierwszego miejsca konkursu „Człowiek Roku” w Wielkopolsce Północnej w kategorii „Polityka”. Hobby – kolekcjonerstwo masek z całego świata, a także poezja, turystyka, fotografia. Sport i rekreacja – siatkówka, rower, nurkowanie, narty, rolki.
 • Szpakowski Piotr

  Szpakowski Piotr

  Dyrektor, Biuro Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN SA
 • Szymczak Jacek

  Szymczak Jacek

  prezes zarządu, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie
 • Ś

 • Ściążko Marek

  Ściążko Marek

  Dyrektor, Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
  Dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. nadzw. jest absolwentem Politechniki Śląskiej, którą kończył w 1975 r. W 1980 r. odbył staż naukowy w Pittsburgh Energy Technology Center w USA, gdzie wykonywał badania nad modelowaniem ciśnieniowego zgazowania węgla, w wyniku czego powstała praca doktorska. W 1993 r. otrzymał stypendium na University of North Dakota, USA, w dziedzinie zarządzania projektami inwestycyjnymi w energetyce. W latach 1987-1993 był kierownikiem projektu i zastępcą dyrektora Polsko-Niemieckiego Centrum Badawczego ukierunkowanego na rozwój technologii pirolizy węgla. Pełni funkcję dyrektora Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla od 1991 roku. Jest członkiem Grupy Doradczej ds. Energetyki – DG RTD UE, Komitetu Energetyki oraz Inżynierii Chemicznej Polskiej Akademii Nauk, członkiem Rady Nadzorczej grupy energetycznej Tauron, jest także profesorem w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH). Jest współautorem 120 artykułów, 29 monografii i 55 patentów.
 • T

 • Tomczykiewicz Tomasz

  Tomczykiewicz Tomasz

  Sekretarz Stanu, Ministerstwo Gospodarki RP
 • W

 • Wardziński Rafał

  Wardziński Rafał

  Prezes Zarządu, Polskie LNG SA
  Doświadczenie w sektorze gazowym zdobywał pracując od 2008 roku w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie, jako zastępca dyrektora Departamentu Spółek Kluczowych, nadzorował najważniejsze spółki z sektora ropy i gazu. W przeszłości pełnił funkcję członka Rad Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa, takich jak: Grupa LOTOS S.A., PERN „Przyjaźń” S.A., GAZ-SYSTEM S.A. Obecnie Rafał Wardziński jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A. Od 2008 r. Rafał Wardziński zajmował się projektem budowy gazoportu w Świnoujściu. Uczestniczył m.in. w działaniach związanych z wyznaczeniem docelowej lokalizacji pod budowę tej kluczowej inwestycji energetycznej. Brał także czynny udział w przygotowaniu regulacji prawnych niezbędnych do realizacji tego przedsięwzięcia, w tym ustawy o inwestycjach w zakresie budowy terminalu LNG. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim w Zakładzie Integracji Europejskiej im. Jean Monnet oraz studia uzupełniające na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Liege (Belgia). Jest także stypendystą Komisji Europejskiej. W latach 2003-2004 pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Departamencie Integracji Europejskiej. Następnie w latach 2004-2007 był doradcą parlamentarnym w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego. W latach 2007-2008 pełnił funkcję dyrektora Biura Regionalnego Województwa Zachodniopomorskiego w Brukseli.
 • Wasilewski Igor

  Wasilewski Igor

  Członek Zarządu, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
 • Wasilewski Marcin

  Wasilewski Marcin

  dyrektor wykonawczy ds. energetyki, PKN ORLEN SA

  Stworzył i od kilku lat rozwija Segment Energetyki w ramach Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Odpowiada m.in za przygotowanie dwóch projektów bloków gazowo-parowych o mocy ponad 1000MWe, kompleksowy program modernizacji obecnych aktywów w GK, utrzymanie ruchu, rozwój oraz zarządzania efektywnością energetyki, obrót energią oraz trading. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu złożonym i wielo-kulturowym zespołem w ramach największej w CEE Grupy Kapitałowej

  Absolwent Florida Atlantic University (USA) ze specjalizacją w zarządzaniu. W 2006 r. uzyskał tytuł MBA na University of Bradford (Wielka Brytania). Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, MEL.

  W latach 2006-2008 był członkiem Rady Nadzorczej AB ORLEN Lietuva oraz do 2007 r. trzech innych spółek z Grupy Kapitałowej ORLEN.

  Związany zawodowo z PKN ORLEN od 2006 r. W latach 2011-2015 pełnił funkcje Prezesa spółek Baltic Spark Sp. z o. o. oraz Baltic Power  Sp. z o. o. Od 2015 r. jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej spółki Baltic Power Sp. z o. o.

 • Wrochna Grzegorz

  Wrochna Grzegorz

  Dyrektor, Narodowe Centrum Badań Jądrowych
  Prof. Grzegorz Wrochna Ur. w 1962 r. w Radomiu Ukończył fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie pracował w latach 1986-1991. W latach 1991-1998 pracował w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych CERN w Genewie. Zajmował się tam projektowaniem i budową eksperymentów przy Wielkim Zderzaczu Hadronów LHC – największym urządzeniu badawczym na świecie. Po powrocie do Polski podjął pracę w Instytucie Problemów Jądrowych w Świerku, gdzie od 2006 r. pełni funkcję dyrektora. Obecnie dyrektor Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Otwocku-Świerku, Tytuł profesora otrzymał w 2009 r. Wiceprzewodniczący Komitetu Konsultacyjnego Euratom-Fission Komisji Europejskiej Reprezentuje Polskę m.in. w o Komitecie Badań Jądrowych Agencji Energii Jądrowej OECD o Komitecie ds. Bezpieczeństwa Instalacji Jądrowych tejże agencji

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.