PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Europejski Kongres Logistyczny ONECARGO

Katowice  •  5-6 października 2015

Prelegenci

  A

 • Abhari Reza

  Abhari Reza

  Professor of Energy Technologies, Laboratory for Energy Conversion Company, Swiss Federal Institute of Technology
  Profesor w dziedzinie technologii energetycznych, Laboratorium Konwersji Energii Instytucja Szwajcarski Federalny Instytut Technologiczny Bio Reza Abhari posiada tytuł Profesora Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologicznego (ETH) w Zurychu w dziedzinie technologii energetycznych. Odpowiedzialny jest za edukację i prowadzenie badań w zakresie technologii i procesów dotyczących innowacji, związanych z rozwojem urządzeń i systemów energetycznych. Jest członkiem-założycielem wielu przedsiębiorstw, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Od 2008 roku jest członkiem rady nadzorczej firmy PNE Wind (PNE3.DE). Oprócz tego pełni również funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Audytów w tym przedsiębiorstwie. Ponadto pełnił funkcję członka rady nadzorczej firmy First Climate (2008-2013), zajmującej się obrotem ulgami w zakresie redukcji emisji. Pracował także dla wielu przedsiębiorstw międzynarodowych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji jako doradca ds. technicznych, strategicznych i zarządzania. Profesor Abhari doradzał również kilku firmom private equity i venture capital, które wspierają czyste inwestycje technologiczne. Jest członkiem Szwajcarskiej Akademii Nauk Inżynieryjnych oraz członkiem rzeczywistym ASME, amerykańskiego stowarzyszenia specjalistów w zakresie inżynierii mechanicznej. W Massachusetts Institute of Technology (MIT) uzyskał tytuł doktora w dziedzinie lotnictwa i kosmonautyki oraz ukończył drugi fakultet w dziedzinie finansów. Ponadto uzyskał tytuły licencjata i magistra w dziedzinie nauk humanistycznych na Uniwersytecie Oksfordzkim.
 • Andruszkiewicz Michał

  Andruszkiewicz Michał

  Country Operations Manager, Maersk Line
 • B

 • Baca Bartosz

  Baca Bartosz

  Partner, BBSG Baca Gościniarek i Wspólnicy Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.
 • Bachman Maciej

  Bachman Maciej

  Prezes Zarządu, PEKAES SA
 • Belkhayat Majid

  Belkhayat Majid

  Dyrektor Handlowy, NEWAG SA
 • Bełdowski Jarosław

  Bełdowski Jarosław

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 • Bojar Piotr

  Bojar Piotr

  Technikum Kolejowe przy Bydgoskiej Szkole Wyższej
  Dr inż. Piotr Bojar jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. W roku 2009 uzyskał tytuł dr. nauk technicznych w dyscyplinie naukowej Budowa i Eksploatacja Maszyn, specjalność Transport. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą szkolną i akademicką. Od września 2014 r. pełni funkcję dyrektora Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy oraz dziekana logistyki w Bydgoskiej Szkole Wyższej. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa systemów transportowych i logistyki.
 • Borkowski Piotr

  Borkowski Piotr

  Zastępca Dyrektora, Instytut Technologii Morskich, Akademia Morska w Szczecinie, Członek Zarządu, Sup4Nav Sp. z o.o.
  Piotr Borkowski - informatyk, pracownik naukowy, menadżer. Współtwórca nawigacyjnego systemu wspomagania decyzji NAVDEC oraz współorganizator procesu jego komercjalizacji. Koordynator i inicjator kierunku studiów Informatyka na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej w Szczecinie oraz pomysłodawca i organizator konkursu informatycznego „Interaktywny produkt IT". Działacz na rzecz studentów z wadą słuchu podnoszących swoje informatyczne kompetencje zawodowe. Autor i recenzent wielu prac naukowych z zakresu zastosowań matematyki obliczeniowej, w tym metod sztucznej inteligencji w wybranych problemach nawigacji morskiej.
 • Brdulak Halina

  Brdulak Halina

  Kierownik, Zakład Transportu Międzynarodowego i Logistyki, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  Profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradczyni zarządu DB Schenker Logistics, autorka rankingu branży TSL(transport-spedycja-logistyka) oraz wielu ekspertyz dla branży logistycznej. Współinicjatorka cyklicznych konferencji TRANS. Wspólna Europa w Szkole Głównej Handlowej, łączących środowisko różnych uczelni i biznesu. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Rady Programowej miesięcznika „Gospodarka Materiałowa i Logistyka”, „Transport and Logistics”, oraz magazynu „Kobieta i Biznes” i „Logistyka Odzysku”. Prezeska Międzynarodowego Forum Kobiet w latach 2006-2012. Członkini Rady Programowej UN Global Compact w Polsce. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu handlu zagranicznego, zarządzania logistycznego, międzynarodowych rynków transportowych, negocjacji i marketingu. Poszukiwaczka inspiracji w synergii różnych obszarów.
 • Browarek Dariusz

  Browarek Dariusz

  Członek Zarządu, Przedstawiciel Pracowników, PKP Cargo SA
 • Burzec-Lewandowska Małgorzata

  Burzec-Lewandowska Małgorzata

  redaktor naczelna, Propertydesign.pl, zastępca redaktora naczelnego, Propertynews.pl
 • Butnorius Mindaugas

  Butnorius Mindaugas

  Head, Freight Forwarding Department „LG Ekspedicija”, Division of Multimodal Transport and Development, Lietuvos Geležinkeliai
 • Buzek Jerzy

  Buzek Jerzy

  poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC,

  Polski polityk i profesor uniwersytecki, były Premier Polski i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Europoseł od 2004r., obecnie przewodniczący komisji przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE). Z ramienia PE odpowiedzialny za rozporządzenie nt. bezpieczeństwa dostaw gazu oraz sprawozdanie o innowacjach w dziedzinie czystej energii. Wcześniej sprawozdawca 7-go Programu Ramowego na rzecz Badań, Planu Strategicznego Technologii Energetycznych oraz Wewnętrznego Rynku Energii w UE. W 2010 r. razem z Jacques’em Delores’em zapoczątkował Europejską Wspólnotę Energetyczną, fundament dzisiejszej Unii Energetycznej, która miała wzmocnić unijną politykę energetyczną i współpracę w ramach i poza UE. Pełni funkcję Honorowego Przewodniczącego Rady Patronackiej – Komitetu Organizacyjnego Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 • Bzowski Piotr

  Bzowski Piotr

  Leasing & Development Director, P3 Logistic Parks

  Piotr Bzowski jest dyrektorem ds. Najmu i Rozwoju w P3 Logistic Parks w Polsce. Przed rozpoczęciem pracy w P3 w kwietniu 2010 r., był Menadżerem ds. Najmu w Europolis oraz ProLogis w Polsce. Wcześniej pracował także dla DTZ, gdzie specjalizował się w rynku logistycznym i przemysłowym. Piotr zdobył dziewięcioletnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości pracując z takimi firmami deweloperskimi jak: Prologis, SEGRO, Panattoni, Europolis oraz z dużymi najemcami firmowymi, w tym: Saint Gobain, JYSK, IKEA, FM Logistics, Rossmann, DHL, IDL, ND, CEVA. Piotr posiada tytuł magistra ekonomii uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, jak i ukończone studia podyplomowe na kierunku Wycena i Zarządzanie Nieruchomościami na Uniwersytecie Sheffield Hallam w Wielkiej Brytanii oraz Wycena Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. 

 • C

 • Chrapek Wojciech

  Chrapek Wojciech

  Prezes Zarządu, Rail & Sea Logistics Polska Sp. z o.o.
 • Combik Piotr

  Combik Piotr

  Dyrektor, Departament Zezwoleń Technicznych i Interoperacyjności, Urząd Transportu Kolejowego
 • Ć

 • Ćwiek Janusz

  Ćwiek Janusz

  p.o. Dyrektora, Centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego, Politechnika Śląska
  Dr hab. inż. Janusz Ćwiek ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej, gdzie pracował przez 20 lat. Od roku 2009 pracuje na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej, w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych, gdzie jest zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Zajmuje się materiałami metalicznymi i kompozytowymi, mechanizmami ich niszczenia oraz inżynierią powierzchni. Od roku 2014 zajmuje się organizowaniem nowej jednostki Politechniki Śląskiej o nazwie Centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego, oraz pełni funkcję jej dyrektora.
 • D

 • Daniewski Krzysztof

  Daniewski Krzysztof

  Prezes Zarządu, Fundacja Ivy Poland
 • Derda Wojciech

  Derda Wojciech

  Członek Zarządu ds. Operacyjnych, PKP CARGO SA
  Dynamiczny i kompetentny menadżer, który doświadczenia zdobywał w Ernst & Young i w strukturach Grupy PKP. Od początku swojej kariery zawodowej zajmował się szeroko rozumianymi procesami optymalizacyjnymi, ściśle połączonymi z finansowymi aspektami funkcjonowania przedsiębiorstw. Przez ponad 10 lat pracy przygotowywał i wdrażał procesy optymalizacji dla największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw. Odpowiadał za budowę systemów informacji zarządczej, modeli finansowych wspierających procesy decyzyjne i projektowanie nowych struktur organizacyjnych. W 2012 roku przeszedł do PKP SA, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych i Kontrolingu. W ramach swoich obowiązków zrealizował z powodzeniem projekty zmiany struktury organizacyjnej, budowy Grupy Zakupowej PKP, którą następnie kierował oraz centralizację procesów kontrolingowych, finansowo–księgowych, kadrowych i windykacyjnych. Od grudnia 2013 roku pracował w PKP CARGO na stanowisku Dyrektora Zarządzającego ds. Operacyjnych. 24 kwietnia 2014 roku został wybrany w wyniku postępowania konkursowego przez Radę Nadzorczą na Członka Zarządu ds. Operacyjnych PKP CARGO.
 • Drozd Joanna

  Drozd Joanna

  Dyrektor ds. HR, PKP CARGO SA
 • Dunaszewska Barbara

  Dunaszewska Barbara

  Dyrektor Biura Handlowego – Rynki Zagraniczne i Intermodal, PKP CARGO SA
 • F

 • Filipowski Arkadiusz

  Filipowski Arkadiusz

  Wiceprezes Zarządu, PEKAES SA
 • G

 • Gawęda Zbigniew

  Gawęda Zbigniew

  Business Development Manager, FIEGE Sp. z o.o.
 • Gil Krzysztof

  Gil Krzysztof

  Dyrektor d/s Wytwórni Mas Bitumicznych, Strabag Sp. z o.o.
  Krzysztof Gil związany z branżą budownictwa drogowego od 1988 r. Posiada bogate doświadczenie w zakresie organizacji procesu produkcji mieszanek mineralno -asfaltowych na Wytwórniach Mas Bitumicznych oraz materiałów kamiennych dla budownictwa. W latach 2005 -2008 pełnił funkcję Kierownika Sprzedaży w firmie Nordkalk Sp. z o.o. W firmie STRABAG Sp. z o.o. pracuje od 2008r. Od września 2010r. Członek Zarządu spółki Polski Asfalt Sp. z o.o. (spółka koncernowa STRABAG SE) oraz Dyrektor Specjalistycznej Jednostki SD AMA Logistics STRABAG – Wytwórnie Mieszanek Asfaltowych. W ramach obecnie pełnionej funkcji od kilku lat sprawuje również nadzór nad organizacją usług logistycznych (transport samochodowy i kolejowy) na potrzeby budów i wytwórni mieszanek asfaltowych.
 • Górkiewicz Andrzej

  Górkiewicz Andrzej

  Manager ds. Floty, ESA s.r.o. Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Hitachi Transport System Group
 • Górnicki Łukasz

  Górnicki Łukasz

  Prezes Zarządu, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.
  Prawnik, ekspert z zakresu prawa gospodarczego. Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów oraz NBP. Od 2009 r. pracował w PKO TFI, a od 2012 r. jako Dyrektor Departamentu w PKP S.A. Równocześnie od 2012 do 2014 r. pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP LHS.
 • Górski Jacek

  Górski Jacek

  Dyrektor, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
 • Grzelak Tomasz

  Grzelak Tomasz

  Prezes Zarządu, Prokurent, Hatrans Sp. z o.o
 • I

 • Iwański Tadeusz

  Iwański Tadeusz

  Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia
 • Iwaszkiewicz Jędrzej

  Iwaszkiewicz Jędrzej

  D-RAFT
  Jędrzej Iwaszkiewicz, Head of Business Development Współzałożyciel D-RAFT, odpowiedzialny za Business Development i budowanie ekosystemu funduszy, akceleratorów, parków technologicznych, również. Do jego roli również należy globalne skalowanie biznesu. Posiada 6 letnie doświadczenie w koordynacji projektów. Pracuje z największymi korporacjami globalnymi i regionalnym, takimi jak Accor, P&G, Emirates NBD, Mastercard, Poczta Polska, PKO PB i wiele innych. Influencer dla MIT under 35.
 • J

 • Jakubczak Jarek

  Jakubczak Jarek

  Cargo Manager Poland, Emirates SkyCargo
  Od początku działalności Emirates w Polsce (luty 2013) obejmuje stanowisko menedżera działu cargo. Jest odpowiedzialny za całość operacji Emirates SkyCargo w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i zarządzania sprzedażą. Wcześniej pracował w Swiss WorldCargo pełniąc podobną funkcję. Jest absolwentem Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz Lake Forest Graduate School of Management w Chicago w zakresie zarządzania innowacjami.
 • Jarczewski Paweł

  Jarczewski Paweł

  Prezes Zarządu, Grupa Azoty SA
  Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Wykształcenie Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego na specjalności ekonomika i organizacja handlu zagranicznego. Szkolenia i kursy Harvard Business Review Poland - Elite Leadership Program 2012 - program rozwoju liderów rozwijający umiejętności i wiedzę z zakresu innowacji, zarządzania organizacją oraz marketingu strategicznego. Kurs na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa wraz z egzaminem. Liczne kursy z zakresu zarządzania, marketingu i sprzedaży. Doświadczenie zawodowe  Od 2013 Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.  2008-2013 Prezes Zarządu Zakładów Azotowych „Puławy" S.A. (obecna nazwa Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.)  2007-2008 Dyrektor ds. Rozwoju, CTL Logistics S.A.  2007-2007 Własna działalność gospodarcza  2002-2006 Dyrektor Handlowy/ Dyrektor Marketingu, Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.  1999-2002 Kierownik Działu Zaopatrzenia Inwestycji, Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.  1992-1999 Kierownik Zespołu Akwizycji i Koordynacji, Starszy Specjalista ds. Handlowych, Asystent Generalnego Projektanta Instalacji Eksportowych, PROZAP sp. z o.o. Ponadto Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. (od sierpnia 2013-obecnie), Przewodniczący Rady Nadzorczej Bałtyckiej Bazy Masowej sp. z o.o. (2011-2013) oraz członek rad nadzorczych spółek zależnych Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. (1999-2005). Dodatkowe informacje  Prezes Komitetu ds. technicznych, utrzymania i bezpieczeństwa produkcji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Przemysłu Nawozowego (IFA), od 2015.  Członek zarządu na region Europy Zachodniej i Centralnej IFA (International Fertilizer Industry Association), od 2014.  Wiceprezydent Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów (obecnie Fertilizers Europe) (2011-2013).  Przedstawiciel Spółki w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Producentów Nawozów (IFA) oraz Europejskim Stowarzyszeniu Petrochemicznym (EPCA).  Członek Konwentu Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej, Konwentu Politechniki Lubelskiej, Konwentu Politechniki Warszawskiej i Konwentu Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
 • K

 • Kaczmarek Mirosław

  Kaczmarek Mirosław

  Polska Izba Spedycji i Logistyki
  Mirosław Kaczmarek jest przedstawicielem w Warszawie Polskie Izby Spedycji I Logistyki. Jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej M&M air sea cargo Polska S.A. W roku 1976 ukończył SGH (dawniej SGPiS) i do 1993 pracował w Katedrze Transportu tej uczelni. W 1990 był współzałożycielem M&M Militzer & Muench Polska, gdzie pełnił do 2008 roku funkcję Dyrektora członka zarządu. W tym czasie M&M osiągnęła pozycję jednej z silniejszych grup w branży TSL w Polsce.Posiada stopień doktora nauk ekonomicznych uzyskany w SGH.
 • Kapłucha Marek

  Kapłucha Marek

  Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty SA
  Pełni funkcję WP GA S.A. od lipca 2013, z odpowiedzialnością za obszar zakupu surowców strategicznych i zarządzanie łańcuchem dostaw. Odpowiada m.in. za formułowanie i realizację przyjętej strategii zakupowej i logistycznej oraz zakupy surowców i logistykę dostaw surowców, półproduktów i produktów w Grupie. Sprawuje nadzór strategiczny i koordynuje integrację surowcową i logistykę w Grupie Kapitałowej oraz nad zarządzaniem i optymalizacją gospodarki magazynowej i terminali a także odpowiada za zarządzanie procesem przepływów surowców i półproduktów w Spółce Dominującej i Grupie Kapitałowej. Wiceprezydent Fertilizers Europe Od czerwca 2013 roku pełni funkcję VP Fertilizers Europe – organizacji zrzeszającej europejskich producentów nawozów z siedzibą w Brukseli. W czerwcu 2015 roku ponownie wybrany na 2-letnią kadencję wiceprezydenta organizacji. Poprzednio, w latach 2011-13 pracował w Komitecie Handlowo-Ekonomicznym tej organizacji. Wykształcenie Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunek Ekonomia. Doświadczenie zawodowe od 2013 - Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. 2009-2013 Członek Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A. 2006-2009 Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Kraft Foods Int. East Adriatic Markets (8 krajów – Europa płd-wsch), Wiedeń, Austria 2001-2006 Kierownik Sprzedaży w Kraft Foods w South-East Europe Development Markets (7 krajów), Wiedeń, Austria 1997-2001 Kierownik Sprzedaży do Kluczowych Klientów na Polskę, Kraft Foods Polska, Warszawa 1992-1997 kolejno stanowiska: Kierownik Regionu, Kierownik działu ds. Marketingu Handlowego, odpowiedzialny za Kluczowych Klientów, Kraft Foods Polska, Warszawa 1991-1992 Interpegro-Lubex S.A., Specjalista ds. handlu z Europą Zach., od 1992 Członek Zarządu, Lublin Dodatkowe informacje Od listopada 2009 członek Council w International Fertilizer Association (IFA), od 2014 pełni rolę Ambasadora tej organizacji w Polsce W okresie 2011-2013 pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki AGROCHEM Sp. z o.o. z siedzibą w Człuchowie, przekształconej później w AGROCHEM Puławy Sp. z o.o. Od kwietnia 2012 pełni funkcję Wiceprezesa Polsko-Brazylijskiej Izby Gospodarczej. Od grudnia 2013 pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej SIARKOPOL S.A. z siedzibą w Grzybowie Od grudnia 2013 jest członkiem rady nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe ‘PUŁAWY’ S.A. Od kwietnia 2014 jest członkiem rady nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.
 • Kargl Thomas

  Kargl Thomas

  CEO, Far East Land Bridge
 • Karnowski Jakub

  Karnowski Jakub

  Prezes Zarządu, Polskie Koleje Państwowe SA
  Doktor nauk ekonomicznych absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz University of Minnesota, były stypendysta The Margaret Thatcher Foundation w London School of Economics. Ma tytuł Chartered Financial Analyst potwierdzający kwalifikacje w zakresie doradztwa inwestycyjnego. Jest adiunktem w Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH. W latach 1997-2000 był szefem gabinetu politycznego i doradcą ministra finansów. Następnie doradzał (2000-01) w sprawach makroekonomicznych PKPP „Lewiatan”. Był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego, a później dyrektorem departamentu zagranicznego NBP (2001-03). Od 2003 do 2008 r. pracował w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie jako zastępca dyrektora wykonawczego. W latach 2008-12 pełnił funkcję prezesa PKO TFI, a od 2010 do 2013 r. był członkiem zarządu CFA Society of Poland.
 • Kerger Rafał

  Kerger Rafał

  Dziennikarz ekonomiczny, Redaktor Naczelny serwisów PulsHR.pl i Portalsamorzadowy.pl,
 • Klepacki Zbigniew

  Klepacki Zbigniew

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Advanced World Transport (AWT)
 • Knap Sławomir

  Knap Sławomir

  Dyrektor ds. Przewozów Multimodalnych, Hatrans Sp. z o.o
 • Kochlewska Edyta

  Kochlewska Edyta

  redaktor naczelna, dlahandlu.pl
 • Kondratovič Vladislav

  Kondratovič Vladislav

  Dyrektor, Departament Współpracy Międzynarodowej, Ministerstwo Transportu i Komunikacji, Litwa
 • Konieczny Jarosław

  Konieczny Jarosław

  Zakład Przetwórstwa Materiałów Metalowych i Polimerowych, Instytut Materiałów Metalowych i Biomedycznych, Politechnika Śląska
  Dr hab. inż. Jarosław Konieczny Jest pracownikiem politechniki Śląskiej w Gliwicach o 1.11.1998 roku. Specjalizuje się w dziedzinie inżynierii materiałowej. Od 19 grudnia 2003 roku zatrudniony na etacie adiunkta w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. 17 marca 2014 roku obronił rozprawę habilitacyjną pt. „Kształtowanie struktury i własności użytkowych umacnianej wydzieleniowo miedzi tytanowej” przed Radą Wydziału. Jest autorem 5 publikacji i współautorem 95. W roku 2000 od lutego do czerwca przebywał na stażu naukowym w Holandii na Delft Univetsity of Technology. W latach 2006/2007 laureat Stypendium Fundacji Krajów Wyszechradzkich. Po uzyskaniu tytułu doktora nauk technicznych przebywał na stażach na Uczelniach zagranicznych wygłaszając wykłady: Dresden University of Technology (2004 i 2005), The Technical University of Košice (2004, 2006, 2007), Vitus Bering University College w Horsens, Dania (2007). Uczestnik warsztatów/szkoleń: 34th IFF Spring School Fundamentals of Nanoelectronics w Forschungszentrum Jülich w Niemczech (2003), „Growth and Structural Characterization of Semiconductor Nanostructures” w ramach stypendium Marie Curie, w Grenoble we Francji (2009), „Equipment for the preparation of nanocrystalline materials”, Hechingen w Niemczech (2013). Od kwietnia 2014 roku pracuje w zespole, którego zadaniem jest organizacja nowej jednostki Politechniki Śląskiej powstającej we współpracy z PKP S.A. – Centrum Naukowo Dydaktyczne Transportu Kolejowego w Sosnowcu Maczkach. W zespole tym kieruje pracami związanymi z nawiązaniem i współpracą z przemysłem, min. Alstom Chorzów, Newag Gliwice, Chemet Tarnowskie Góry, Bombardier Transportation, PKP Informatyka.
 • Kopczyński Paweł

  Kopczyński Paweł

  Dyrektor, Departament Transportu Kolejowego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP
 • Kostrzewa Franciszek

  Kostrzewa Franciszek

  Prezes Zarządu, PKP Cargo Service Sp. z o.o.
 • Kowalewski Tomasz

  Kowalewski Tomasz

  Właściciel, Logit T.J. Kowalewski i Wspólnicy Sp.J., Prezes, Wielkopolskie Centrum Logistyczne Konin
  Wykształcenie: W roku 1971 ukończył Akademię Rolniczą w Poznaniu Wydział Ogrodniczy Od 1972 roku do 1982 roku pełnił obowiązki Wiceprezesa w Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Koninie. 1982 – 1987 prowadził własną działalność gospodarczą - szkółkę drzew i krzewów oraz nasiennictwo ogrodnicze. 1987 roku założył firmę, HORTIMEX Sp. z o.o. która jest wiodącym dystrybutorem dodatków do żywności i reprezentuje globalnych producentówna rynku krajowym.. Współzałożyciel Krajowej Izby Gospodarczej i Konińskiej Izby Gospodarczej,. 1995 – Współzałożyciel Stowarzyszenia im. Eugeniusza Kwiatkowskiego W 1998 roku założył Polską Izbę Dodatków do Żywności i pełnił funkcje Prezesa Izby. Od 1999 roku inicjator i autor programu Wielkopolskiego Centrum Logistycznego Konin-Stare Miasto S.A. – spółki z udziałem Miasta Konina i Gminy Stare Miasto, a od października 2001 roku jest Prezesem Spółki i głównym akcjonariuszem. Od 2005 roku – założyciel firmy Logit – rozwijającej usługi logistyczne na terenie Wielkopolskiego Centrum Logistycznego.
 • Kozicz Jerzy

  Kozicz Jerzy

  prezes zarządu, CMC Poland Sp. z o.o.

  Jerzy Kozicz ma 52 lata . Ukończył studia wyższe o specjalności rachunkowość w Stanach Zjednoczonych. Od ośmiu lat jest Prezesem CMC Poland Sp. z o.o. dawniej CMC Zawiercie S.A. Wcześniej przez 10 lat pracował w firmie Fater Wheeler w Polsce pełniąc przez kilka lat funkcję Prezesa Foster Wheeler Energia Polska i Foster Wheeler Energy Fakop.

 • Krakić Danijel

  Krakić Danijel

  Prezes Zarządu, HŽ Cargo d.o.o
 • Krupa Marcin

  Krupa Marcin

  prezydent Katowic,

  Urodził się i mieszka w Katowicach. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. W 2005 roku obronił pracę doktorską z dziedziny Budowy i Eksploatacji Maszyn, a następnie pracował jako adiunkt na tej samej uczelni. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu Zarządzania Organizacjami. W latach 2006 - 2010 radny Rady Miasta Katowice, gdzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Radnych Forum Samorządowe i Piotr Uszok, a także przewodniczącego Komisji Skarbu. Był również członkiem Komisji Rewizyjnej i Komisji Ochrony Zdrowia i Środowiska. Wiceprezydent Katowic w latach 2010 - 2014, odpowiedzialny za strategiczne obszary w mieście. Nadzorował prace w zakresie: planowania strategicznego, rozwoju systemów transportowych, ochrony i kształtowania środowiska, gospodarki komunalnej, zagospodarowania i planowania przestrzennego oraz budownictwa. Jest ekspertem ds. oceny projektów unijnych w ramach RPO Województwa Śląskiego, sędzią sportów samochodowych oraz biegłym skarbowym środków transportu samochodowego. Interesuje się też nowymi technologiami.

 • Krutin Mirosław

  Krutin Mirosław

  Prezes Zarządu, Pol-Miedź Trans Sp. z o.o.
 • Kuczek Mariusz

  Kuczek Mariusz

  Dyrektor Biura Cargo i Poczty, Polskie Linie Lotnicze LOT SA
  Pracował na stanowiskach dyrektorskich w obszarze logistyki m.in. w Qumak International, System – 3000 oraz Schenker, gdzie odpowiadał za rozwój produktów i sprzedaż. Był związany z Air Cargo Poland Geopost Group, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Generalnego, a następnie Prezesa. Odpowiadał m.in. za przygotowanie nowej strategii i biznes planu firmy, a także rozwój sprzedaży i operacji spedycji lotniczej i morskiej, współpracę z kluczowymi klientami, rozwój współpracy z partnerami zagranicznymi oraz wdrożenie nowego systemu do zarządzania przesyłkami, budżetowania i kontroli kosztów operacyjnych. Od sierpnia 2009 roku w PLL LOT na stanowisku Dyrektora Biura Cargo i Poczty koncentruje się rozwoju efektywnej sprzedaży cargo na połącznia LOT oraz poszukiwaniu rozwiązań wzmacniających pozycje cargo lotniczego w Polsce. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Ekonomicznej w Krakowie i Stockholm University School of Business, gdzie uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration (MBA).
 • Kućmin Janusz

  Kućmin Janusz

  Generalny Przedstawiciel na Polskę, Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o.
  Z wrocławską fabryką Bombardiera (dawny Pafawag) związany jest od roku 1991. W trakcie swojej kariery zajmował kolejno różne stanowiska w obszarze planowania i marketingu, kontaktów z głównymi klientami Firmy oraz w zakresie strategii i rozwoju działalności Bombardier Transportation w Polsce. Od roku 2001 pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży Dywizji Mainline w Polsce. W 2007 roku został powołany na stanowisko Generalnego Przedstawiciela (Chief Country Representative - CCR) Bombardier Transportation na Polskę. Od 2009 roku pełni także funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Interoperacyjności i Rozwoju Transportu Szynowego (SIRTS).
 • Kuśpik Wojciech

  Kuśpik Wojciech

  Prezes Zarządu, Grupa PTWP SA
 • L

 • Landa Dominik

  Landa Dominik

  Dyrektor Handlowy, DCT Gdańsk SA
  Dominik Landa dołączył do DCT Gdańsk S.A. w 2011 r. jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu. Przedtem Dominik pracował przez 5 lat w firmie Maersk Polska Sp. z o.o. należącej do Grupy APMM, gdzie zajmował różnorodne stanowiska w Dziale Operacyjnym. Pracę w tej firmie zakończył na stanowisku Głównego Managera odpowiedzialnego za operacje w środkowo-wschodniej Europie. Dominik odegrał istotną rolę w negocjacjach dotyczących przedłużenia pierwszej, bezpośredniej, cotygodniowej oceanicznej linii kontenerowej z dalekiego Wschodu na Bałtyk, a dokładniej do DCT Gdańsk, co okazało się punktem przełomowym dla polskiego transportu morskiego. Jako Dyrektor Handlowy, Dominik pomyślnie zakończył negocjacje z aliansem 2M, a także z sukcesem doprowadził negocjacje z aliansem G6 (APL, Hapag-Lloyd, HMM, NYK, MOL oraz OOCL) do końca. Dominik Landa ukończył Uniwersytet Gdański z tytułem magistra zarządzania transportem i logistyką, a ponadto posiada tytuł licencjata w dziedzinie informatyki. W 2014 r. ukończył również program Executive MBA akredytowany przez Rotterdam School of Management.
 • Large Olivier Claude

  Large Olivier Claude

  Area Manager for Central Europe, Gefco Poland Sp. z o.o.
  Olivier Large has been working for 20 Years in Central Europe. For GEFCO since 2004. • Between 2004 and 2010, he created GEFCO subsidiary in Slovakia from scratch and expanded it to 250 FTEs and 75 M€ • He has been General Manager of GEFCO Poland between 2010 and 2015. • He is Area Manager of GEFCO in Central Europe since 2013. He holds an MBA from Reims University and completed several management trainings at Harvard Business School and the London Business School. He works in French, English, German, Slovak, Czech, Italian and Polish.
 • Leonkiewicz Jacek

  Leonkiewicz Jacek

  Prezes Zarządu, PKP Intercity SA
  Absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Studiował w Madrycie na Universidad Carlos III oraz w Kopenhadze na Copenhagen Business School. Pracę zaczynał w J.P. Morgan w Londynie, gdzie pracował w zespołach equity capital markets, debt capital markets oraz equity private placements. Pracował także w zespole debt capital partners banku Merrill Lynch. Kolejnym miejscem pracy było PKO TFI. W funduszu analizował rynek akcji, przede wszystkim spółek z sektora budowlanego, przemysłowego, deweloperskiego i transportowego. Od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego do spraw nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji w PKP S.A. Od stycznia 2015 roku jest prezesem PKP Intercity.
 • Leszkiewicz Adam

  Leszkiewicz Adam

  Prezes Zarządu, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA
  Sprawuje nadzór nad obszarami strategii i rozwoju, zarządzania, polityki personalnej oraz marketingu strategicznego. Doświadczenie zawodowe: 2002-2006 Dyrektor Generalny Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie 2007- Sekretarz Miasta Stołecznego Warszawy 2007-2009 Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 2009-2011 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Wykształcenie: Doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Dodatkowe informacje: Przewodniczący Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, Wiceprezydent Pracodawców RP –przewodniczący platformy chemicznej Pracodawców RP; Wiceprezydent ds. przemysłu w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Członek Małopolskiej Rady Gospodarczej, Członek Rady Naukowej ICSO.
 • Litwa Piotr

  Litwa Piotr

  Wojewoda Śląski,
 • Lochman Libor

  Lochman Libor

  Dyrektor Wykonawczy, CER
 • Ł

 • Łosiński Mirosław

  Łosiński Mirosław

  Dyrektor ds. Operacyjnych, LOTOS Kolej Sp. z o.o
  WYKSZTAŁCENIE Wyższe studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE 13 lat w PKP na stanowiskach związanych z organizacją i techniką transportu kolejowego. Od 1995 roku związany z Grupą LOTOS S.A. (wcześniej Rafineria Gdańska). Przez 7 lat na różnych stanowiskach w Zakładzie Transportu Kolejowego Rafinerii Gdańskiej, a od powstania w 2003 roku LOTOS Kolej – Dyrektor tej spółki. Jego największymi pasjami, poza kolejnictwem, jest rodzina i piłka nożna. Przez 12 lat działalności spółka z niewielkiego zakładu kolejowego stała się liczącym przewoźnikiem kolejowym, zwiększając zatrudnienie z 78 do bliska 1000 osób, a liczba użytkowanych lokomotyw wzrosła z 6 do ponad 100. Aktywny uczestnik debat i konferencji w zakresie zagadnień poświęconych branży kolejowej. Jego wieloletnie praca na rzecz rozwoju towarowego transportu kolejowego w Polsce została uhonorowana odznaczeniem „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” oraz złotym Medalem za Długoletnią Służbę. LOTOS Kolej eksploatuje najnowocześniejszy park lokomotyw i wagonów w Polsce. Spółka wprowadziła nowatorskie narzędzia IT wykorzystywane zarówno w zarządzaniu firmą jak i w komunikacji z klientem.
 • Łukaszczyk Zygmunt

  Łukaszczyk Zygmunt

  Prezes Zarządu, Katowicki Holding Węglowy SA
 • M

 • Maciejewski Andrzej

  Maciejewski Andrzej

  Poseł na Sejm RP, Przewodniczący, Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej
 • Madejak Maciej

  Madejak Maciej

  Head of Business Development Poland, Goodman

  Maciej Madejak dołączył do Goodman w styczniu 2011 roku. Wcześniej pracował w ProLogis, gdzie przez 11 lat piastował różne stanowiska, a bezpośrednio przed zmianą pracodawcy zajmował pozycję First Vice President, Market Officer Poland.

   

  Przed zatrudnieniem w ProLogis, Maciej pracował jako broker zajmujący się nieruchomościami biurowymi i przemysłowymi w  Colliers International.

 • Marciniak Maciej

  Marciniak Maciej

  Prezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający, Górażdże Beton Sp. z o.o.
  Prezes Zarządu Górażdże Beton Sp. z o.o., Dyrektor Zarządzający Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce Absolwent Wydziału Architektury i Budownictwa Politechniki Śląskiej, posiadacz dyplomu INSEAD.
Od lat osiemdziesiątych związany z wykonawstwem robót budowlanych w Polsce i za granicą. Od roku 1997 zajmuje kierownicze stanowiska w branży betonu towarowego, cementu i prefabrykacji. Z Grupą Górażdże związany od czerwca 1997 roku. Od roku 2012 pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego Górażdże Beton Sp. z o.o.
 • Matysiak Barbara

  Matysiak Barbara

  Naczelnik, Izba Celna w Warszawie (Urząd Celny Port Lotniczy)
 • Moskal Jakub

  Moskal Jakub

  Dyrektor, Departament Projektów Własnych, Agencja Rozwoju Przemysłu SA
  Specjalista z dziedziny funduszy unijnych dla przedsiębiorstw z ponad 10 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2014 roku odpowiedzialny w ARP S.A. za zbudowanie nowego departamentu dedykowanego pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. Bezpośrednio odpowiada za realizację projektu dotyczącego wsparcia transferu technologii (Platforma Transferu Technologii) oraz za zapewnienie źródła kapitalizacji ze środków unijnych dla ARP Venture Sp. z o.o. Poprzednio Dyrektor Departamentu Koordynacji Wdrażania Programów w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości odpowiedzialny za merytoryczną i finansową koordynację procesu realizacji przez PARP trzech programów operacyjnych w perspektywie 2007-2013 (POIG, POKL, PO RPW), a także za współpracę z siecią szesnastu Regionalnych Instytucji Finansujących.
 • N

 • Nazarko Joanicjusz

  Nazarko Joanicjusz

  Dziekan, Wydział Zarządzania, Politechnika Białostocka
 • Neska Jacek

  Neska Jacek

  Członek Zarządu, PKP CARGO SA
  Doświadczony menadżer, specjalizujący się w zarządzaniu dużymi organizacjami. Od 20 lat pracuje w polskich i międzynarodowych podmiotach gospodarczych, realizując na ich potrzeby projekty polegające, między innymi, na budowaniu efektywnych struktur organizacyjnych oraz projektowaniu i wdrażaniu strategii handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako menadżer międzynarodowej firmy konsultingowej Arthur Andersen, gdzie koordynował szereg projektów w segmencie transportowym, telekomunikacyjnym i energetycznym. Za jeden z najbardziej istotnych projektów realizowanych przez niego w tym okresie uważa proces przekształcenia PKP z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę akcyjną oraz budowę Grupy Kapitałowej PKP. Pracował także dla funduszy typu private equity takich jak Innova Capital oraz Enterprise Investors, gdzie pełnił funkcje zarządcze w ich spółkach portfelowych. W latach 2006-2012 był Prezesem Zarządu Spółki Lotos Oil SA, największego producenta olejów i środków smarnych w Polsce. Równolegle do tej funkcji w latach 2008-2009 pełnił funkcję Pełnomocnika Dyrektora Generalnego ds. Handlu Grupy Lotos, sprawując nadzór nad wszystkimi obszarami działalności handlowej oraz logistycznej grupy, budując efektywne struktury sprzedażowe. Od grudnia 2013 roku Jacek Neska jest związany z PKP CARGO, gdzie odpowiada za optymalizację procesu sprzedaży i poszerzanie bazy klientów. 24 kwietnia 2014 roku został wybrany w wyniku postępowania konkursowego przez Radę Nadzorczą na Członka Zarządu ds. Handlowych PKP CARGO.
 • Niemiec Krzysztof

  Niemiec Krzysztof

  Wiceprezes Zarządu, Track Tec SA
  Krzysztof Niemiec ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Przez ponad 20 lat pracował w PKP, przechodząc od stanowiska z-cy Naczelnika stacji Kraków Nowa Huta do członka Zarządu PKP S.A. Kolejny etap to praca w Zarządzie CTL Logistics, a obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa Zarządu Track Tec S.A. znaczącego producenta i dostawcy elementów nawierzchni kolejowej.
 • P

 • Paprocki Wojciech

  Paprocki Wojciech

  Kierownik, Zakład Ekonomiki Przedsiębiorstwa Transportowego, Katedra Transportu, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 • Pathak Rajendra

  Pathak Rajendra

  Chief Procurement Officer, ArcelorMittal Flat Carbon- Business Division East
 • Pawłowski Andrzej

  Pawłowski Andrzej

  Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Eksploatacji, PKP Polskie Linie Kolejowe SA
  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył również studia MBA. Związany z koleją od stanowiska dyżurnego ruchu i dyspozytora. Był zastępcą dyrektora i dyrektorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym. Wprowadzał nowe rozwiązania w pionie dyspozytorskim, oraz w zakresie budowy i wdrażania systemów informatycznych wspomagających proces konstrukcji rozkładów jazdy i eksploatacji m.in. SWDR, SET, System Zarządzania Kryzysowego. Z jego inicjatywy powstało nowoczesne Kolejowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Od 2012 r. Członek Zarządu, wiceprezes, dyrektor ds. eksploatacji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., odpowiedzialny szczególnie za ofertę dla przewoźników, eksploatację i bezpieczeństwo.
 • Perrot Gil

  Perrot Gil

  Head of Land Logistics Purchasing (Europe), ArcelorMittal
 • Piasecki Marcin

  Piasecki Marcin

  redaktor, dziennik Rzeczpospolita
 • Pokropski Arkadiusz

  Pokropski Arkadiusz

  Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży, PKP CARGO SA
 • Posytek Robert

  Posytek Robert

  redaktor naczelny, Propertynews.pl, zastępca redaktora naczelnego, Propertydesign.pl
 • Purwin Adam

  Purwin Adam

  Prezes Zarządu, PKP Cargo SA
  Ukończył prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Przez ponad 15 lat zdobywał doświadczenie w największych instytucjach finansowych w Polsce, prowadząc projekty z zakresu bankowości korporacyjnej, finansowania czołowych przedsiębiorstw w kraju i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz przygotowując transakcje fuzji i przejęć. Karierę zawodową rozpoczynał w BRE Banku i Banku Pekao SA, a kontynuował w PKO BP – największym polskim banku, gdzie zajmował się realizacją projektów inwestycyjnych i nadzorował grupę kapitałową. W Banku Gospodarstwa Krajowego budował kompetencje w zakresie finansowania strukturyzowanego i wspierania polskiego eksportu. Prowadził także projekty dla międzynarodowych instytucji z obszaru bankowości inwestycyjnej. W 2012 roku objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w PKP SA, gdzie odpowiadał za procesy prywatyzacyjne i nadzór właścicielski nad kilkudziesięcioma spółkami Grupy PKP. Pilotował wdrożenie ładu korporacyjnego i nowoczesnych metod zarządzania spółkami zależnymi, wyznaczając strategie działania i cele dla poszczególnych zarządów. Przygotował strategię prywatyzacji PKP CARGO oraz proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych. W lutym 2013 roku objął stanowisko Członka Zarządu ds. Finansowych PKP CARGO, gdzie również jako szef zespołu IPO w ciągu 9 miesięcy przygotował spółkę do oferty publicznej, zakończonej debiutem giełdowym w październiku 2013 roku. Oferta publiczna była jedną z największych w ostatnich latach i wyniosła 1,4 mld zł. Od listopada pełnił obowiązki Prezesa Zarządu PKP CARGO SA, a 6 lutego został wybrany w drodze konkursu przez Radę Nadzorczą na Prezesa Spółki PKP CARGO.
 • Pyć Dorota

  Pyć Dorota

  Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP
  Dorota Pyć została powołana 28 listopada 2013 r. na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Od 4 września 2013 r. do 27 listopada 2013 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Urodzona w 1971 r. w Gdyni.W 1995 r. ukończyła Wydział Prawa i Administracji w Uniwersytecie Gdańskim, w 2000 r. uzyskała stopień doktora nauk prawnych, a w 2012 r. doktora habilitowanego tej uczelni. Od marca 2013 r. profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego UG. Od 2000 r. pracuje jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UG. W latach 2007–2013 była wykładowcą w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz w Akademii Morskiej w Gdyni. Ostatnio prowadziła badania w zakresie prawa morskiego i prawa ochrony środowiska w Katedrze Prawa Międzynarodowego Publicznego UG. Jest członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Morskiego, Wiceprzewodniczącą Komisji Prawa Morskiego PAN, członkiem Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego, Polskiego Stowarzyszenia Prawa Europejskiego, honorowym członkiem ELSA Gdańsk. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa morskiego i prawa morza. Zakres obowiązków: 1. Podsekretarz Stanu Dorota Pyć z upoważnienia Ministra podejmuje decyzje i zajmuje stanowisko w sprawach gospodarki morskiej oraz żeglugi śródlądowej. 2. Podsekretarz Stanu Dorota Pyć w imieniu Ministra sprawuje nadzór nad: • Dyrektorami Urzędów Morskich; • Dyrektorami Urzędów Żeglugi Śródlądowej; • Akademią Morską w Gdyni; • Akademią Morską w Szczecinie; • Instytutem Morskim w Gdańsku; • Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa; • Izbą Morską w Gdańsku z siedzibą w Gdyni; • Izbą Morską w Szczecinie; • Odwoławczą Izbą Morską w Gdańsku z siedzibą w Gdyni. 3. Podsekretarz Stanu Dorota Pyć wykonuje zadania Ministra w stosunku do Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich. 4. W sprawach, o których mowa w ust. 1-3, Podsekretarz Stanu Dorota Pyć reprezentuje Ministra wobec podmiotów zewnętrznych, w szczególności Sejmu i Senatu, Komisji Europejskiej, województw oraz partnerów społecznych i gospodarczych. 5. Podsekretarz Stanu Dorota Pyć nadzoruje merytorycznie Departament Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi (DTM).
 • R

 • Rams Adam

  Rams Adam

  Wiceprezes Zarządu, Delta Trans Logistik Sp. z o.o.
  Absolwent Politechniki Śląskiej, współzałożyciel oraz wiceprezes zarządu Grupy Delta Trans, obejmującej spółki działające w międzynarodowym sektorze transportu, spedycji oraz logistyki. Zaangażowany w rozwój regionu - od lat udziela się w instytucjach gospodarczych mających wpływ na kształtowanie sytuacji polskich przedsiębiorstw. Od roku 2015 członek Rady Ambasadorów Volvo Trucks w Polsce. W 2016 roku otrzymał tytuł „Menedżera 25-lecia na Śląsku” w kategorii zarządzający dużą firmą logistyczno-transportową. Prywatnie pasjonat lotnictwa realizujący swoje pasje za sterami własnego samolotu.”
 • Rosiński Andrzej

  Rosiński Andrzej

  prezes zarządu, Waimea Holding SA

  Specjalista w zakresie realizacji dużych transakcji w branży  nieruchomości oraz projektów z branży budowlanej. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania procesami produkcyjnymi oraz handlu hurtowego i detalicznego. Od kilkunastu lat aktywny w sektorze deweloperskim. Prowadził wiele projektów deweloperskich, zajmował się pośrednictwem w sprzedaży oraz komercjalizacji nieruchomości. Właściciel Grupy Kapitałowej Waimea Holding,  Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. oraz Prezes kilku spółek SPV realizujących projekty logistyczne wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A.

 • Rutkowski Krzysztof

  Rutkowski Krzysztof

  Katedra Logistyki, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
 • S

 • Saługa Wojciech

  Saługa Wojciech

  marszałek województwa śląskiego,

  Wojciech Saługa urodził się w 1969 roku. W 1994 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Ekonomiki i Organizacji Produkcji Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1994-2002 pracował w ING Banku Śląskim. W latach 1998-2002 radny Rady Miejskiej w Jaworznie, w latach 2002-2004 wiceprezydent Jaworzna odpowiedzialny za planowanie i inwestycje, urbanistykę, architekturę, geodezję, gospodarkę nieruchomościami oraz obsługę inwestorów. W latach 2004-2005 Senator RP, a od 2005 roku Poseł na Sejm RP trzech kolejnych kadencji. W trakcie pracy w parlamencie członek komisji: Gospodarki (w tym Podkomisji ds. Energetyki), ds. Unii Europejskiej, Finansów Publicznych. Od 2011 roku członek Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. 1 grudnia 2014 roku został wybrany Marszałkiem Województwa Śląskiego. Obecnie p.o. przewodniczący Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej. Żonaty, ojciec dwojga dzieci. Jego pasją jest turystyka górska i żeglarstwo.

 • Schlegel Christian

  Schlegel Christian

  Sales Director Locomotives Europe, Siemens AG
 • Serafin Marek

  Serafin Marek

  Dyrektor Zarządzający, PKP CARGO SA
 • Siarkiewicz Zygmunt

  Siarkiewicz Zygmunt

  Członek Zarządu, Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych, Dyrektor ds. Operacyjnych, CTL Logistics
 • Sługocki Waldemar

  Sługocki Waldemar

  Sekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP
 • Sobel Michał

  Sobel Michał

  Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu, Kompania Węglowa SA
  Absolwent Wydziału Handlu, Transportu i Usług Akademii Ekonomicznej w Katowicach, specjalność ekonomika i organizacja handlu zagranicznego (rocznik 1985). o w latach 1985 - 1996 w „Węglokoks” S.A. przeszedł szczeble kariery zawodowej od stażysty na stanowisku Handlowca, Starszego Handlowca w Dziale Rynków Północnych, Kierownika Sekcji w Dziale Rynków Północnych, Zastępcy Kierownika Działu Północnego, Kierownika Działu Północnego, do Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Handlowych. o w latach 1998 – 2007 pełnił kolejno funkcje Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Rynków Zagranicznych i Prezesa Zarządu – Dyrektora Generalnego w „Węglokoks” S.A. o od 2007 do 2014 roku Prezes Zarządu „Polské Uhli a.s.” w Ostrawie, spółki zajmującej się sprzedażą polskiego węgla na rynkach Czech i Słowacji. o od maja 2014 pełni funkcję Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu Kompanii Węglowej S.A. w Katowicach. Włada biegle językiem rosyjskim i angielskim. Wieloletni praktyk posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie technik negocjacyjnych oraz kontaktów z partnerami handlowymi z różnych kręgów kulturowych.
 • Sofuł Adam

  Sofuł Adam

  dziennikarz, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • Sokalski Jakub

  Sokalski Jakub

  Prezes Zarządu, PKP CARGOTOR Sp. z o.o.
 • Song Li

  Song Li

  Manager Assistant, Zhengzhou International Hub Development and Construction Co, Ltd.
 • Stajniak Maciej

  Stajniak Maciej

  Instytut Logistyki i Magazynowania
  Absolwent Wydziału Transportu i Łączności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie w 2003 r. uzyskał stopień naukowy doktora. Stopień doktora habilitowanego nauk ekonomicznych uzyskał w 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Profesor nadzwyczajny, Kierownik Katedry Podstaw Logistyki w Wyższej Szkole Logistyki oraz Główny Specjalista ds. Logistyki w Instytucie Logistyki i Magazynowania. Specjalista w zakresie zarządzania transportem w przedsiębiorstwie. Autor i współautor wielu książek, podręczników oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu logistyki i transportu. Biegły sądowy w zakresie logistyki, transportu i spedycji.
 • Steenweg Twan

  Steenweg Twan

  Prezes Zarządu, PKP CARGO Connect
 • Stefaniak Piotr

  Stefaniak Piotr

  Dziennikarz, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Stępień Radosław

  Stępień Radosław

  Wiceprezes, Bank Gospodarstwa Krajowego
  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Studiował również na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ. W 1991 r. rozpoczął pracę w delegaturze Ministerstwa Przekształceń Własnościowych w Łodzi. Później pełnił funkcję dyrektora wydziału strategii Urzędu Miasta Łodzi. Od 1999 do 2003 r. był wiceprezesem zarządu i dyrektorem departamentu ubezpieczeń korporacyjnych w grupie brokerskiej. W 2003 r. został dyrektorem departamentu promocji i współpracy zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Następnie pełnił kierownicze stanowiska w spółkach prawa handlowego. W listopadzie 2007 r. został mianowany na szefa gabinetu politycznego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, a następnie powołany przez Prezesa Rady Ministrów na podsekretarza stanu w tym ministerstwie. W listopadzie 2011 r. objął tożsame stanowisko w nowo utworzonym Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Od marca 2012 r. pełnił funkcję wiceprezydenta miasta Łodzi. Od 2009 roku był członkiem Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.
 • Suchoń Sławomir M.

  Suchoń Sławomir M.

  Wiceprezes Zarządu ds. Grupy Kapitałowej, Węglokoks SA
  Sławomir M. Suchoń jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych. Do roku 2000 adiunkt na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej, związany z działalnością inwestycyjną w budownictwie, pełnił m.in. funkcje dyrektora kontraktu oraz dyrektora naczelnego firm budowlanych. W latach 2003-2012 pełnił funkcje managerskie i zarządcze w spółkach międzynarodowych. Od 2012 roku związany z Grupą Kapitałową Węglokoks. Pełnił funkcję Wiceprezesa, Dyrektora ds. restrukturyzacji i nadzoru właścicielskiego w HUCIE ŁABĘDY S.A. w Gliwicach. Od 2013 roku Sławomir M. Suchoń pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Grupy Kapitałowej w Węglokoks S.A.
 • Ś

 • Świechowicz Robert

  Świechowicz Robert

  Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy, PESA Bydgoszcz SA
  Urodzony 1974 r. Chełmno Wykształcenie Absolwent Technikum Kolejowego w Bydgoszczy. W 1999 roku ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku zarządzanie i marketing, specjalność: zarządzanie finansami, a 2002 roku podyplomowe Prawo Podatkowe. Swoje umiejętności systematycznie rozwija na licznych szkoleniach i kursach menedżerskich. Doświadczenie zawodowe W PESA Bydgoszcz SA od 1997 r. Przeszedł wszystkie szczeble kariery od samodzielnego pracownika ds. ekonomicznych, przez specjalistę, kierownika działu finansowego, Dyrektora Finansowego - Członka Zarządu od 2000 roku , do Wiceprezesa firmy od 2012 roku
 • T

 • Tarasiuk Jarosław

  Tarasiuk Jarosław

  Prezes Zarządu, PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o.
 • Tejchman Marek

  Tejchman Marek

  zastępca redaktora naczelnego, Dziennik Gazeta Prawna
 • Tomanek Robert

  Tomanek Robert

  rektor, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

  Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i profesor w Katedrze Transportu. Zajmuje się ekonomiką transportu i logistyką miejską.

  Autor i współautor 150 publikacji, w tym 6 książek. Od 1998 roku zrealizował samodzielnie bądź we współautorstwie 27 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym.

  Członek komitetu redakcyjnego miesięcznika „Transport Miejski i Regionalny” oraz rady naukowej kwartalnika „Transport Problems”.

  W latach 1992-1997 zastępca dyrektora Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. W latach 2005-2008 prodziekan na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W latach 2008-2016 prorektor, a od 2016 rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

   

 • Tomasik Artur

  Tomasik Artur

  Prezes Zarządu, Związek Regionalnych Portów Lotniczych, Prezes Zarządu, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA
  Artur Tomasik jest absolwentem Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Posiada dyplom MBA oraz Die Akademie fur Fuhrungskrafte der Wirtschaft w Bad Harzburg. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA., Spółki zarządzającej MPL Katowice Airport. Wcześniej pracował w instytucjach finansowych, głównie bankach. Aktualnie również Prezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz Przewodniczący Rady Naukowo –Programowej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej na Politechnice Śląskiej, a także Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
 • Tomaszewski Grzegorz

  Tomaszewski Grzegorz

  dyrektor-pełnomocnik zarządu ds. nieruchomości, PKP SA

  Pełnomocnik Zarządu PKP S.A. ds. Nieruchomości Absolwent Politechniki Koszalińskiej oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Licencjonowany Pośrednik w obrocie nieruchomościami. Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży Nieruchomości PKP S.A. oraz był odpowiedzialny za Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu. Z PKP S.A. związany od 2002 roku.

 • Twardowski Łukasz

  Twardowski Łukasz

  Dyrektor, Departament Transportu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP
 • W

 • Wasiak Maria

  Wasiak Maria

  Minister Infrastruktury i Rozwoju RP,
  Jest radcą prawnym, specjalizuje się w prawie gospodarczym. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wielkopolską Szkołę Biznesu przy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Karierę zawodową rozpoczynała od orzekania jako asesor sądowy, później została radcą prawnym. Była wicewojewodą radomskim i dyrektorem gabinetu politycznego w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. Od 2000 roku związana jest z Grupą PKP, najpierw jako szefowa spółki PKP Przewozy Regionalne (2001-02), potem dyrektor biura prywatyzacji, a następnie członek zarządu i prezes PKP S.A.
 • Wątrobiński Andrzej

  Wątrobiński Andrzej

  Head of Human Resources EE, FIEGE Sp. z o.o
 • Wenecki Tadeusz

  Wenecki Tadeusz

  prezes zarządu, Polski Koks SA

  Przebieg kariery zawodowej: Absolwent Politechniki Wrocławskiej, mgr inż. chemik o specjalności inżynieria chemiczna. Studia podyplomowe z zakresu zarządzania - AGH Kraków, z zakresu finansów i prawa- PAN Warszawa. Duże doświadczenie menadżerskie, w tym ponad 20 lat w branży koksowniczej. Prezes Zarządu Huty Metali Niezależnych Szopienice SA, Prezes Towarzystwa Finansowego Silesia w Katowicach i Koksowni Częstochowa Nowa. Autor wielu projektów organizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz rozwojowych firm. Aktualnie Prezes Zarządu Polskiego Koksu SA. w Grupie JSW

 • Wielgomas Piotr

  Wielgomas Piotr

  Prezes Zarządu, Bigram SA
 • Witczak Marcin

  Witczak Marcin

  Prezes Zarządu, Laude Smart Intermodal SA
  Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek Zarządzanie i Marketing 2008 - obecnie -Prezes Zarządu ATS S.A. 2008 - obecnie- Prezes Zarządu Laude Smart Intermodal S.A. (przed przekształceniem Laude.pl sp. z o. o. 2004 - 2011-Właściciel przedsiębiorstwa Witczak Marcin DRAFT 2001 – 2008- Prezes Zarządu ATS sp. z o. o. 1998 – 2013*- Wspólnik w Hurtowni Stali i Materiałów Budowlanych ATS Sp.j. Jacek Kowalczyk, Marcin Witczak 1.07.1998 – 31.12.1998- Współwłaściciel ATS s.c.
 • Wojaczek Piotr

  Wojaczek Piotr

  prezes zarządu, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA

  Piotr Wojaczek - od roku 1996, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Przewodniczący Konferencji Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. Członek grupy roboczej ds. polityki klastrowej przy Ministrze Gospodarki. Absolwent Politechniki Śląskiej. Ukończył Studia Doktoranckie EDBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Laureat licznych nagród, m.in.: nagroda ISTTD Los Angeles za wkład w rozwój gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem poprawy standardów życia obywateli oraz „Crystal Dragon of Success“ dla najlepszych managerów na polskim rynku w 2014 roku. Pod jego kierownictwem Katowicka SSE S.A. zagospodarowała gruny o powierzchni ponad 1 tys. ha, tworząc dzięki pozyskanym inwestycjom za ponad 22 mld PLN ponad 56 tys. miejsc pracy. Inicjator założonego w 2011 roku klastra „Silesia automotive”, którego celem jest stworzenie środkowoeuropejskiego regionu kompetencji w branży motoryzacyjnej.

 • Wojciechowski Andrzej Filip

  Wojciechowski Andrzej Filip

  Prezes Zarządu, PKP Polskie Linie Kolejowe SA
  W latach 2001-2007 odpowiedzialny za komunikacje, projekty edukacyjne oraz zmiany procesów przy wejściu do ESBC w NBP, 2009-2012 - Dyrektor Zarządzający w PKO TFI odpowiedzialny za sprzedaż, 2012-2013 – Dyrektor Zarządzający ds. strategii i organizacji w PKP S.A. Od 2013 w Zarządzie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. odpowiedzialny za restrukturyzację, od 15.06.2015 jako Prezes Zarządu.
 • Wolny Robert

  Wolny Robert

  Kierownik Oddziału, Ekol Polska
 • Wójcik Tomasz

  Wójcik Tomasz

  Dyrektor Operacyjny, PKP CARGO Connect
 • Wójcikiewicz Jacek

  Wójcikiewicz Jacek

  Kierownik Działu Handlowego i Marketingu, Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA
 • Wroński Maciej

  Wroński Maciej

  Przewodniczący, Transport i Logistyka Polska
 • Z

 • Zachara Jerzy

  Zachara Jerzy

  Prezes Zarządu, Śląskie Centrum Logistyki SA
 • Zalicki Łukasz

  Zalicki Łukasz

  Partner, EY
  Łukasz Zalicki przez ponad 20 lat pracy w branży konsultingowej zdobył bogate doświadczenie w różnych dziedzinach, obejmujących strategię organizacji, zarządzanie efektywnością, finansowanie inwestycji oraz transakcje kapitałowe. Od kilku lat specjalizuje się w doradztwie dla sektora ochrony zdrowia. Pracował dla szeregu klientów z tego sektora, zarówno prywatnych jak i publicznych. Łukasz ukończył z wyróżnieniem studia na Politechnice Warszawskiej, równolegle studiował na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył kursy managerskie na Kellogg School of Management oraz Harvard Business School w USA. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.
 • Zawistowski Andrzej

  Zawistowski Andrzej

  Członek Rady Nadzorczej, XBS Logistics, Członek Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki
  Senior International Manager z udokumentowanym trzydziestoletnim doświadczeniem pracy w środowiskach międzynarodowych, tworzący i efektywnie zarządzający zespołami d/s logistyki, dystrybucji, zakupów oraz strategicznych stosunków z dostawcami, na szczeblu lokalnym, regionalnym oraz globalnym. • Posiada wieloletnią praktykę w kierowaniu ludźmi i zarządzaniu projektami w zakresie Global Supply Chain (koszty produktu, zakupy i zarządzanie relacjami z dostawcami, transport, gospodarka magazynowa, planowanie sprzedaży i produkcji, dystrybucja wyrobów gotowych wraz z pełną obsługą klienta, itp.). • Zdobył bogate doświadczenie w optymalizacji procesów i wdrażaniu kompleksowych platform informatycznych – m.in. J.D. Edwards, SAP i Oracle. • Wieloletni negocjator, posiadający umiejętności przekonywania i realizacji efektywnych kosztowo optymalnych rozwiązań w kompleksowych i wymagających organizacjach. Pracując ponad 13 lat w jednym z największych światowych koncernów tytoniowych, stworzył od podstaw organizację odpowiedzialną za zarządzanie łańcuchem dostaw w zakładzie produkcyjnym w Polsce, a następnie w centrali koncernu był odpowiedzialny za globalne zakupy w obszarze nieprodukcyjnym. Po powrocie do Polski zbudował jedną z pierwszych w kraju Grupę Zakupową z udziałem 10 dużych firm i przez kolejne lata był odpowiedzialny za negocjacje globalnych kontraktów w imieniu Grupy. Od ponad 5 lat działa społecznie w Polskim Stowarzyszeniu Menedżerów Logistyki i Zakupów PSML jako Członek Zarządu. Prowadzi wiele szkoleń i warsztatów zakupowych w całej Polsce oraz jest odpowiedzialny z stronę merytoryczną największej w Polsce Konferencji Zakupowej POLZAK. Od kilku lat jest również członkiem Rady Nadzorczej XBS Logistics.
 • Ziarno Jacek

  Ziarno Jacek

  I zastępca redaktora naczelnego, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Zielińska Patrycja

  Zielińska Patrycja

  Wiceprezes Zarządu, Agencja Rozwoju Przemysłu
  W ARP S.A. Patrycja Zielińska odpowiada za działalność innowacyjną oraz finanse spółki. Sprawuje bezpośredni nadzór nad departamentami w pionie finansów oraz świadczącymi usługi na rzecz wspierania innowacyjności, w tym Platformę Transferu Technologii i Ekosystem ARP. Absolwentka Wydziału Inżynierii Produkcji o specjalności Zarządzanie przez Jakość Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie Informatycznych Systemów Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Posiada tytuł MBA Uniwersytetu Minnesota. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała się zarządzaniem finansami, zarządzaniem funduszami strukturalnymi ze szczególnym uwzględnieniem obszaru innowacyjności, obszaru audytu oraz IT. Od 2009 do 2012 roku pełniła funkcję zastępcy prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2012-2014 była członkiem zarządu ds. finansów i audytu w Polskim Holdingu Obronnym sp. z o.o. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako przewodnicząca i członek w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Od maja 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police" S.A.
 • Ziomek Maciej

  Ziomek Maciej

  Manager, Dział Doradztwa Transakcyjnego, EY
 • Zwyrtek Maciej

  Zwyrtek Maciej

  Sales and Operations Manager, Kuźnia Trans Sp. z o.o.
  Sales and Operations Manager w firmie Kuźnia Trans, jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, odbył stypendium zagraniczne Erasmus na National and Kapodistrian University of Athens w Grecji oraz ukończył studia podyplomowe Menedżer Logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Z branżą TSL związany od 8 lat, a swoją karierę zaczynał w DB Schenker. Obecnie w Kuźni Trans odpowiada za Działy Sprzedaży, Spedycji i Operacji.
 • Ż

 • Żałobka Sławomir

  Żałobka Sławomir

  Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju RP
  Sławomir Żałobka jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz wieloletnim urzędnikiem służby cywilnej. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Edukacji Narodowej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Urzędzie Służby Cywilnej, gdzie pełnił zarówno funkcje kierownicze, jak i eksperckie. Był również członkiem Rady Zamówień Publicznych, działającej przez Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych oraz arbitrem w sprawach o zamówienia publiczne. Zakres obowiązków: 1. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka z upoważnienia Ministra podejmuje decyzje i zajmuje stanowisko w sprawach kolejnictwa i lotnictwa. 2. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka w imieniu Ministra sprawuje nadzór nad: • Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego; • Instytutem Kolejnictwa; • Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego; • Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze"; • Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. 3. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka wykonuje zadania Ministra w stosunku do Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. 4. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka reprezentuje Skarb Państwa w spółkach PKP S.A. i PKP PLK S.A. 5. W sprawach, o których mowa w ust. 1-4, Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka reprezentuje Ministra wobec podmiotów zewnętrznych, w szczególności Sejmu i Senatu, Komisji Europejskiej, województw oraz partnerów społecznych i gospodarczych. 6. Podsekretarz Stanu Sławomir Żałobka nadzoruje merytorycznie: • Departament Transportu Kolejowego (DTK); • Departament Rozwoju Kolei (DRK); • Departament Lotnictwa (DL).
 • Żurawski Sławomir

  Żurawski Sławomir

  Dyrektor Zarządzający Sprzedażą w Segmencie Klienta Biznesowego, Poczta Polska SA
  Menedżer z szerokim i wieloletnim doświadczeniem w branży logistycznej. Od kilku lat związany z Pocztą Polską, gdzie z powodzeniem realizował strategię rozwoju segmentu kuriersko-paczkowego. Obecnie jest szczególnie skupiony na sektorze B2B oraz eCommerce, który jego zdaniem na nowo definiuje wyzwania stojące przed Grupą Poczty Polskiej. Dynamiczny, doskonale radzący sobie z bardzo zmiennym otoczeniem. Zaangażowany, jako zarządzający, w wielu strategicznych projektach, zmieniających tradycyjne oblicze Poczty Polskiej w kierunku nowoczesnego, innowacyjnego i konkurencyjnego przedsiębiorstwa.
 • B

 • Bednárik Ivan

  Bednárik Ivan

  Prezes Zarządu, ČD Cargo
  Ivan Bednárik ukończył Gimnazjum w miejscowości Zlaté Moravce. Następnie ukończył NSW Business College, Sydney, Australia. Od 1995 roku działał na stanowiskach menedżerskich w kilku firmach, które zajmują się handlem i spedycją, ostatnio jako członek zarządu i dyrektor handlowy Express Group, a.s. W listopadzie 2014 roku został wybrany jako członek zarządu w firmie ČD Cargo, a.s., na którego pierwszym posiedzeniu został wybrany na stanowisko prezesa.

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.