PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

XII Kongres Nowego Przemysłu

Warszawa  •  19-20 października 2015

Prelegenci

  B

 • Babiuch Marian

  Babiuch Marian

  Prezes Zarządu, Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych
 • Bałdys Rafał Sebastian

  Bałdys Rafał Sebastian

  Wiceprezes Zarządu, Polski Związek Pracodawców Budownictwa
 • Bando Maciej

  Bando Maciej

  Prezes, Urząd Regulacji Energetyki
  W Urzędzie Regulacji Energetyki od 2012 r., początkowo jako wiceprezes, od 2014 r. jako prezes. Związany z energetyką od wielu lat. W różnych podmiotach pełnił funkcję dyrektora finansowego lub członka zarządu odpowiedzialnego za finanse i inwestycje. Jest autorem analiz i raportów z zakresu energetyki. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych biznesu i zarządzania.
 • Barbosa Jean-André

  Barbosa Jean-André

  Dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią, AREVA
  Jean-André Barbosa, Dyrektor AREVA ds. Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2001-2008 pracował dla Komisji Europejskiej, w Dyrekcji Generalnej ds. Handlu oraz Dyrekcji Generalnej ds. Energii, do której dołączył w 2006 r., jako specjalista ds. rynków energetycznych w Europie i na Bałkanach. Od 2008 r. zarządzał sektorem produktów budowlanych firmy Saint Gobain na Ukrainie. Jest absolwentem francuskiej Ecole des Mines de Paris et Corps des Mines. Płynnie mówi po polsku.
 • Bora Maciej

  Bora Maciej

  Prezes Zarządu, Enspirion Sp. z o.o.
 • Budzanowski Mikołaj

  Budzanowski Mikołaj

  Wiceprezes, Boryszew SA, Prezes Zarządu, Boryszew Energy, Minister Skarbu Państwa w latach 2011-2013
 • C

 • Cetnarski Wojciech

  Cetnarski Wojciech

  Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
  Pan Wojciech Cetnarski objął stanowisko Prezesa Zarządu Wento Sp. z o.o. (spółce powołanej przez Enterprise Investors) po ośmiu latach pomyślnego prowadzenia własnej firmy świadczącej usługi doradztwa i zarządzania “Wojciech Cetnarski Consulting”, która w tym okresie współpracowała z wieloma klientami krajowymi i zagranicznymi z sektora energetyki odnawialnej. Jednocześnie, w latach 2009 – 2012 Pan Wojciech Cetnarski pełnił funkcję Członka Zarządu Norvento Polska Sp. z o. o. , która jako przedstawiciel inwestora strategicznego realizującego projekty inwestycyjne w energetyce odnawialnej, przygotowała ok. 70 MW projektów wiatrowych, na terenie Polski. Norvento Polska jest częścią grupy Norvento, należącej do hiszpańskich inwestorów prywatnych. Do grudnia 2005 roku Pan Wojciech Cetnarski piastował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Polish Energy Partners S.A. oraz Prezesa Saturn Management Sp. z o. o. , spółki zależnej od Polish Energy Partners S.A. Jako jeden z założycieli, od lipca 1997 do grudnia 2003, pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Polish Energy Partners S.A., która z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2004 roku. Działając w PEP rozpoczął budowę jednej z pierwszych w Polsce farm wiatrowych, 22MW w Pucku, która została ostatecznie uruchomiona w 2007 roku. Pan Cetnarski założył Polish Energy Partners S.A. po sześciu latach udanej działalności przedsiębiorczej i zarządczej w firmach polskich i zagranicznych. Przed dołączeniem do Polish Energy Partners S.A., był wspólnikiem i Wiceprezesem Zarządu Quo Vadis Polska, jednej z najbardziej uznanych firm doradczych, będących polskim oddziałem Quo Vadis International. QVP świadczyła usługi doradztwa strategicznego dla takich firm, jak Avon Products, czy Alumax Inc. Przedtem Pan Cetnarski był Wiceprezesem Hanze Holding, jednej z pierwszych polskich spółek holdingowych, gdzie odpowiadał za planowanie strategiczne i rozwój grupy. Jest również założycielem Toros, jednej z pierwszych polsko-włoskich spółek joint venture. Od 2001 do 2005 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Izby Energetyki Przemysłowej, której był współzałożycielem w 1998, a od 2002 roku jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Kogen Polska, którego również jest współzałożycielem. W okresie od 2000 do 2002 roku pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Energomontaż Południe S.A. , jednej z wiodących polskich spółek budowlanych. EDUKACJA Pan Cetnarski studiował na Wydziale Inżynierii Lotniczej Uniwersytetu “La Sapienza” w Rzymie oraz Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Biegle włada językiem polskim, angielskim, włoskim i rosyjskim.
 • Chojnacki Ireneusz

  Chojnacki Ireneusz

  Redaktor, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • Ciepiela Dariusz

  Ciepiela Dariusz

  Redaktor, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • D

 • Dębińska-Pokorska Dorota

  Dębińska-Pokorska Dorota

  partner, PwC

  Dorota Dębińska-Pokorska zajmuje się doradztwem dla polskich i zagranicznych spółek z sektora elektroenergetycznego. Doradza między innymi w określaniu opcji inwestycyjnych, tworzeniu strategii rozwoju, a także optymalizacji kosztów. Kieruje zespołem strategicznych doradców, którzy wspierają klientów w każdym segmencie od wydobycia i wytwarzania przez dystrybucję i handel energią elektryczną.

 • Dobrowolski Adam

  Dobrowolski Adam

  Dyrektor Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła, Urząd Regulacji Energetyki
  Adam Dobrowolski związany jest od początku kariery zawodowej z administracją publiczną, a z Urzędem Regulacji Energetyki nieprzerwanie od października 1998 r. W latach 2009-2013 pełnił funkcję dyrektora Oddziału Centralnego Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Warszawie. Od 1 maja 2013 r. pracuje na stanowisku dyrektora Departamentu Rynków Energii Elektrycznej i Ciepła URE. Uczestniczy w pracach nad regulacjami prawnymi z zakresu rynku ciepła oraz wielu zespołów problemowych powołanych w URE. Adam Dobrowolski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Dudzik Jerzy

  Dudzik Jerzy

  Dyrektor Departamentu Usług Operatorskich, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA
  Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej, doktor nauk ekonomicznych, długoletni dyrektor Departamentu Usług Operatorskich w PSE S.A.
 • Dybowski Jarosław

  Dybowski Jarosław

  Prezes Zarządu, Vattenfall Energy Trading Sp. z o. o.
  Jarosław Dybowski jest od ponad 25 lat związany z sektorem energetycznym Polski i krajów CEE. Zdobył doświadczenie zawodowe pracując na stanowiskach zarządczych dla pracodawców państwowych jak i prywatnych w Polsce i zagranicą, takich jak Alpiq, EdF, Enron, Kulczyk Investments, PSE. Obecnie jest Prezesem Vattenafll Energy Trading sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Do jego obowiązków należy zarządzanie działalnością „origination” na rynkach Polski, Czech i Słowacji oraz innych krajów CEE.
 • E

 • Elżbieciak Tomasz

  Elżbieciak Tomasz

  dziennikarz, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl
 • G

 • Górski Maciej

  Górski Maciej

  Prezes Zarządu, PGE Energia Odnawialna SA
  Maciej Górski, Prezes Zarządu PGE Energia Odnawialna SA. Absolwent SGH, menadżer z bogatym doświadczeniem zawodowym w zakresie doradztwa finansowego, inwestycji kapitałowych i prywatyzacji. Wcześniej m. in. członek zarządu w ENEA SA oraz CAPITAL PARTNERS SA, dyrektor inwestycyjny w EQT Partners i ORESA Ventures, dyrektor naczelny w KGHM Polska Miedź SA, przewodniczący Rady Nadzorczej KGHM TFI SA oraz Centrozłom Wrocław SA.
 • H

 • Heřman Michal

  Heřman Michal

  Prezes Zarządu, PG SILESIA
  Michal Heřman – od grudnia 2012 Prezes Zarządu PG SILESIA. Posiada 25-letnie doświadczanie w zarządzaniu firmami oraz finansami zdobyte w Czechach, Słowacji, Polsce oraz Rosji. Pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej w Český Telecom, Dyrektora Finansowego a potem Prezesa w Eurotel - czołowego operatora telefonii komórkowej w Czechach - gdzie odpowiadał za przygotowanie i skuteczną realizację procesu prywatyzacji Telefonica Group. Odpowiadał za zarządzanie finansowe piastując stanowiska Dyrektora Finansowego oraz Wiceprezesa ds. Finansowych w dwóch czołowych bankach w Czechach i Rosji. Pełnił także funkcję Dyrektora Finansowego w praskiej korporacji z branży transportowej, gdzie zaimplementował m.in. nowy model przepływu środków pieniężnych i stosowanie narzędzi prognozowania. Przez 6 lat był partnerem czeskiej firmy Star Communications, w której zbudował oraz zarządzał siecią ponad 5 tys. punktów dystrybucji. Studia ekonomiczne ukończył w praskiej Szkole Głównej Handlowej; w Czechach uzyskał również dyplom MBA.
 • J

 • Jarczyński Michał

  Jarczyński Michał

  Prezes Zarządu, ENEA Operator Sp. z o.o.
  Ukończył studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej (1992) oraz studia podyplomowe z finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (2000). Zarządzał przedsiębiorstwami produkcyjnymi i firmami konsultingowymi. Laureat nagrody Ministra Przemysłu w konkursie „Najciekawsze inicjatywy rozwoju przedsiębiorstw” w 1993r. Od 1998 zatrudniony w Arctic Paper Kostrzyn SA. Początkowo na stanowisku dyrektora finansowego, a od 2002 roku Prezesa Zarządu. Od kwietnia 2009 do czerwca 2013 na stanowisku CEO międzynarodowej grupy kapitałowej Arctic Paper. W latach 2005-2006 nadzorował budowę bloku parowo-gazowego w Kostrzynie nad Odrą. W ramach grupy kapitałowej Arctic Paper nadzorował cztery elektrociepłownie (blok parowo-gazowy w Polsce, elektrownię wodną w Szwecji, elektrociepłownię biomasową w Szwecji oraz elektrociepłownię opartą na węglu kamiennym w Niemczech). Od czerwca 2013 roku jest Prezesem Zarządu Enei Operator Sp. z o.o. Od października 2013 roku jest również Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej a od czerwca 2015 roku Członkiem Zarządu Lubuskiego Towarzystwa na Rzecz Rozwoju Energetyki (LTnRRE).
 • K

 • Kaliś Henryk

  Kaliś Henryk

  Kierownik Działu Zarządzania Energią Elektryczną i Pomiarami; Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Energią Elektryczną, Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław SA, Przewodniczący, Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu, Przewodniczący, Forum CO2, Prezes, Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
  Pełnomocnik Zarządu ds. Zarządzania Energią Elektryczną w Zakładach Górniczo-Hutniczych „Bolesław” SA. Absolwent Wydziału Elektrycznego Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe o tematyce Rynek Energii Elektrycznej Ciepła i Gazu. Opracował i wdrożył w ZGH „Bolesław” SA system nadzoru nad poborem energii elektrycznej oraz zorganizował i od lipca 2002 r kieruje Działem Zarządzania Energią Elektryczną prowadząc rynkowe zakupy energii elektrycznej. Jest inicjatorem powołania i współorganizatorem Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu skupiającego 11 organizacji branżowych polskiego przemysłu. Aktualnie pełni funkcję przewodniczącego Forum. Jest również Prezesem Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii i Przewodniczącym Zespołu Ekspertów ds. Energetyki przy Hutniczej Izbie Przemysłowo Handlowej. Jego praca i uzyskiwane efekty zostały docenione przez miesięcznik gospodarczy „Nowy Przemysł” który dwukrotne przyznał mu wyróżnienia za wkład w tworzenie konkurencyjnego rynku energii elektrycznej w Polsce.
 • Kampa Adam

  Kampa Adam

  Manager ds. Rozwoju Elektrociepłowni, Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o
  Absolwent: • Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. • Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu - Program Executive MBA: Central Connecticut State University, USA / Politechnika Wrocławska Obecnie: Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. CHP Plant Development Manager / Manager ds. rozwoju elektrociepłowni, związany z Fortum od 2007 roku. Nadzorował realizację największej i najnowocześniejszej inwestycji firmy Fortum w Polsce - budowę elektrociepłowni w Częstochowie (projekt „Multifuel CHP Częstochowa”). Obecnie odpowiedzialny za rozwój i realizację projektów Fortum w Polsce, polegających na budowie nowych źródeł wytwarzania energii, m.in. wielopaliwowej elektrociepłowni w Zabrzu (projekt - „Multifuel CHP Zabrze”).
 • Karolczyk Krzysztof

  Karolczyk Krzysztof

  Manager ds. Rozwoju Elektrociepłowni, Fortum Power and Heat Polska
 • Kinelski Grzegorz

  Kinelski Grzegorz

  Członek Zarządu ds. Handlowych, ENEA SA
  W spółce i Grupie Kapitałowej ENEA odpowiedzialny za handel energią i budowanie efektywnie funkcjonującej sprzedaży oraz nowoczesnej obsługi klienta. Z branżą energetyczną związany od 1994 roku. Karierę zawodową zaczynał w Górnośląskim Zakładzie Elektroenergetycznym w Gliwicach. W latach 2000-2010 związany z firmą Vattenfall, w której odpowiadał m.in. za wdrożenie modelu obsługi klientów Vattenfall w Polsce oraz wdrożenia systemów wsparcia obsługi i sprzedaży. W latach 2011-2013 Wiceprezes Zarządu w spółkach z Grupy TAURON. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, posiada dyplom MBA Dominican University.
 • Kowalski Wojciech

  Kowalski Wojciech

  Członek Zarządu ds. Technicznych i Eksploatacji, GAZ-SYSTEM SA
  Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ma uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Ukończył podyplomowe studia z zakresu gazownictwa na Politechnice Warszawskiej oraz zarządzania projektami w Szkole Głównej Handlowej. Brał udział w specjalistycznych kursach z zakresu zarządzania jakością, finansami przedsiębiorstwa oraz oceny opłacalności i ryzyka projektów. Od 25 lat związany jest z branżą gazowniczą. Od 1986 roku pracował w Biurze Studiów i Projektów Gazownictwa Gazoprojekt S.A. Od 1995 roku był Wiceprezesem Zarządu BSiPG Gazoprojekt S.A. odpowiedzialnym za sprawy techniczne, a następnie handlowe. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu firmą, projektowaniu obiektów przemysłowych, zarządzaniu procesem inwestycyjnym w obszarze energetyki i gazownictwa. Od stycznia 2009 roku Członek Zarządu Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
 • Kulesa Marek

  Kulesa Marek

  Dyrektor, Towarzystwo Obrotu Energią

  Marek Kulesa – dyrektor biura Towarzystwa Obrotu Energią - TOE (od rozpoczęcia działalności w 2003 roku), od 2003 roku prowadzący także pod firmą PHUP Multienergia własną działalność gospodarczą. Absolwent Politechniki Śląskiej (1997), studiów podyplomowych Akademii Ekonomicznej w Katowicach (1998), uczestnik i wykładowca licznych szkoleń, kursów, seminariów z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła, gazu, energetyki gminnej, zasady TPA oraz modeli rynków energii elektrycznej. Od 1997 roku dyrektor, od 1999 wiceprezes, a w latach 2001 - 2005 prezes zarządu w jednej z polskich spółek konsultingowych.

  W latach 2003 – 2006 radny Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach.

  Członek Towarzystwa Obrotu Energią (www.toe.pl), Stowarzyszenia Niezależnych Wytwórców  Energii Skojarzonej (www.snwes.pl), Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej – PKEE (www.pkee.pl). Przewodniczący Komitetu Rynki PKEE.

  Od 2008 roku Członek Zespołu ekspertów przy Instytucie Ekonomicznym NBP. Od października 2009 roku (moment powołania) Członek Zespołu doradczego ds. zmian funkcjonowania rynku energii elektrycznej w Polsce. Od grudnia 2010 roku Członek (stanowiącego ciało doradcze dla Międzyresortowego Zespołu ds. Realizacji Polityki Energetycznej Polski do 2030 roku) Zespołu ds. związanych z wprowadzeniem inteligentnych sieci elektro­energetycznych w Polsce. Od lutego 2014 roku członek (powołanego przez Ministra Gospodarki) Zespołu Doradczego ds. rozwiązań systemowych w sektorze energetyki. Od lipca 2015 roku Członek (powołanego przez Ministra Gospodarki) Komitetu Odwoławczego ds. certyfikacji instalatorów OZE. Członek innych, licznych zespołów zadaniowych ds. zmian na rynku energii w Polsce.

  Brał czynny udział w tworzeniu licznych spółek obrotu, opracowywaniu strategii tych spółek na rynku energii. W TOE współpracuje na bieżąco z kluczowymi spółkami obrotu  w Polsce.

  Z ramienia TOE (od 2004 roku) bierze udział w pracach dot. zmian ustawy - Prawo energetyczne i aktów wykonawczych do ustawy, ustawy o podatku akcyzowym, ustawy o podatku o towarów i usług (VAT), ustawy o efektywności energetycznej, ustawy o odnawialnych źródłach energii, w pracach dot. nowego modelu rynku energii elektrycznej i gazu w Polsce. Autor oraz współautor ponad 180 prac analitycznych oraz licznych referatów i publikacji dla przedsiębiorstw energetycznych, odbiorców, jednostek samorządowych gmin i miast, z zakresu rynku energii elektrycznej, ciepła i gazu.

 • Kuśpik Wojciech

  Kuśpik Wojciech

  prezes zarządu PTWP SA, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Grupa PTWP SA

  Zarządza firmą od samego początku, pełniąc jednocześnie funkcję redaktora naczelnego Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl, a także wydawcy pozostałych portali i czasopism. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej gromadzącej każdego roku kilka tysięcy gości, w tym osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.

 • Kwiatkowski Zygmunt

  Kwiatkowski Zygmunt

  Prezes Zarządu, Elektrownia Puławy Sp. z o.o.
  Absolwent Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej – Wydział Matematyki Fizyki i Chemii (1979). Ukończył studia podyplomowe dla kadry zarządzającej banków na wydziale Nauk Ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim (1997). Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał tytuł Doctorate Major in Business Administration na University of Nort West Columbia (2004). Odbył kursy i szkolenia z zakresu analizy finansowej, zarządzania, instrumentów finansowych i zagadnień giełdy papierów wartościowych. W latach 2002-2006 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Z.A. Puławy. Z sukcesem przeprowadził restrukturyzację ZAP i wprowadził spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2010-2011 był Prezesem Zarządu Wiko Company S.A., następnie pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Kruszywa Niemce S.A. Aktualnie jest Prezesem Elektrowni Puławy Sp. z o o. Realizuje największy projekt energetyczny na Lubelszczyźnie ostatnich lat. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek w Polsce i Federacji Rosyjskiej m.in. był przewodniczącym Rady Nadzorczej w Zakładach Azotowych „Puławy”, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Zakładów Chemicznych „Police”, przewodniczącym Rady Nadzorczej Elektrownia Puławy Sp. z o.o., w latach 2012- 2014 v-ce przewodniczący Rady Nadzorczej Ciech S.A. (jednego z największych polskich koncernów chemicznych), przewodniczącym Rady Nadzorczej ZAO AFK Kiemierowo w Federacji Rosyjskiej, członek Rady Nadzorczej P.P.M.B. Niemce S.A. prezesem zarządu Studenckiej Spółdzielni Pracy „Juwentus” w Lublinie, przewodniczącym Rady Okręgowej SZSP w Lublinie. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2012) i Złotą Odznaką UMCS (1979). Otrzymał wiele odznaczeń, wyróżnień i dyplomów resortowych oraz branżowych. Autor publikacji w ramach studiów doktoranckich. Współautor zgłoszeń patentowych ( na poziomie krajowym i europejskim). Członek Konwentu UMCS i Konwentu Uniwersytetu Przyrodniczego, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UMCS.
 • L

 • Ligenza Przemysław

  Ligenza Przemysław

  Wiceprezes, Urząd Dozoru Technicznego
  Wiceprezes Urzędu Dozoru Technicznego. Doktor nauk ekonomicznych. Wcześniej pracował jako Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Gospodarczego w Ministerstwie Gospodarki. Ma doświadczenie w opracowywaniu rozwiązań systemowych w różnych obszarach bezpieczeństwa powszechnego, jak również analizach sektorowych branż strategicznych dla bezpieczeństwa gospodarczego państwa. Jest wykładowcą akademickim.
 • Lipiński Łukasz

  Lipiński Łukasz

  Dyrektor ds. Analiz, Polityka INSIGHT
 • Ludwicki Marcin

  Ludwicki Marcin

  Wiceprezes Zarządu, Energa Obrót SA
  Skuteczny menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu obszarem sprzedażowo-obsługowym. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu zarządzania dużymi zespołami pracowników w wielokanałowych strukturach sprzedaży. Potrafi skupić swój zespół wokół realizacji wspólnych celów biznesowych. Aktywny Członek Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią, Członek Business Centre Club. Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Pracę w energetyce rozpoczął tuż po ukończeniu studiów (2000). Od lipca 2007 r., przez 7 lat związany zawodowo ze spółką ENERGA - OBRÓT SA, gdzie najpierw był Dyrektorem Departamentu Sprzedaży i Marketingu, a od 27 marca 2008 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu. Wcześniej, przez dwa lata, był kierownikiem Wydziału Obsługi Klientów Kluczowych w Departamencie Obsługi Klientów Koncernu Energetycznego ENERGA SA. Od 01 lipca 2014 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu ENERGA Slovakia. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ENERGI Obrót SA. Swoją wiedzę poszerzał w ramach studiów podyplomowych m.in. w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, w zakresie zarządzania rozwojem i rynkiem w elektroenergetyce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także studium podyplomowe - Szkołę Menedżerów w Instytucie Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa, ukończył studia MBA - prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.
 • Ł

 • Łazor Ireneusz

  Łazor Ireneusz

  Prezes Zarządu, Towarowa Giełda Energii SA
  Ireneusz Łazor obecnie odpowiada za realizację strategii rozwoju Towarowej Giełdy Energii S.A. w ramach Grupy Kapitałowej GPW S.A. Pełni również funkcję członka zarządu EUROPEX - organizacji zrzeszającej wszystkie aktywne giełdy energii w Europie. Od 1991 roku związany jest z rynkiem kapitałowym, pracował w bankach PKO BP i PEKAO S.A. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. W latach 1995 - 1999 piastował stanowisko Dyrektora Działu Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 1999 do 2011 roku pełnił funkcję wiceprezesa Towarowej Giełdy Energii S.A. Od 2008 r. do lipca 2012 r. był Prezesem Zarządu Izby Rozliczeniowej Giełd Towarowych S.A. Od 5 lipca 2012 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu Towarowej Giełdy Energii S.A.
 • Łuba Piotr

  Łuba Piotr

  Partner Zarządzający, Dział Doradztwa Biznesowego, PwC
  Lider Doradztwa Biznesowego PwC w Polsce. W swojej pracy koncentruje się na usługach dla sektora energetycznego oraz zagadnieniach dotyczących cyfrowej transformacji. Od ponad 20 lat doradza klientom w różnych branżach. Pracował z wieloma firmami podczas kluczowych etapów ich transformacji, tworząc strategie, analizując i określając kierunki inwestycji oraz warianty finansowania. Prowadzi zespół ponad 400 specjalistów z różnych dziedzin, którzy dzięki wiedzy i doświadczeniu, także na międzynarodowym rynku, proponują szeroką gamę rozwiązań biznesowych od strategii do wdrożenia z użyciem innowacyjnych narzędzi.
 • M

 • Majchrzak Henryk

  Majchrzak Henryk

  Prezes Zarządu, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA
  Dr inż. Henryk Majchrzak - od 15 października 2010 r. Prezes Zarządu PSE S.A. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwi¬cach. W 2001 r. na Politechnice Opolskiej obronił pracę doktorską obejmującą problematykę strat rozruchowych bloków energetycznych i został adiunktem w Instytucie Elektrowni i Systemów Pomiarowych tej uczelni. W 2003 r. ukończył studia menedżerskie MBA na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, uzyskując tytuł magistra ekonomii. Od początku kariery zawodowej w 1986 r. związany zawodowo z energetyką. Pracował od stanowiska obchodowego po dyżurnego inżyniera ruchu w Elektrow¬ni Bełchatów, a od 1991 r. jako kierownik wydziału ruchu bloków, następnie główny inżynier eksploatacji w Elektrowni Opole. Od 1998 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora technicznego ds. eksploatacji, w 2004 r. został powołany na stanowisko Członka Zarządu, dyrektora technicznego. W 2005 r. objął funkcję Prezesa Zarządu, dyrektora generalnego BOT Elektrowni Opole S.A. W 2008 r. wygrał konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu BOT Górnictwo i Energetyka S.A. Następnie był Wiceprezesem ds. inwestycji i wytwarzania w PGE S.A., a w latach 2009 – 2010 - dyrektorem Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki. Od lipca 2010 r. piastował stanowisko Członka Zarządu PSE. Członek Komitetu Problemów Energetyki PAN w Warszawie, członek Komitetu Sterującego ds. badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa NCBiR oraz przewodniczący Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. Reprezentant PSE w Walnym Zgromadzeniu European Network of Transmission System Operators for Electricity (ENTSO-E). Posiada Certyfikat International Project Managament Association (IPMA) na poziomie B – Certified Senior Project Manager.
 • Majewski Radosław

  Majewski Radosław

  Dyrektor, Departament Sprzedaży i Realizacji Usług Agregacji Mocy, Enspirion
 • Marciniak Mariusz

  Marciniak Mariusz

  dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią, Doosan

  Mariusz Marciniak dołączył do Doosan w 2009 roku jako Dyrektor Sprzedaży Doosan Babcock Energy Polska Sp z o. o., Spółki świadczącej usługi serwisowe, która jest częścią Grupy Doosan. Krótko po tym objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży na Polskę w Doosan Power Systems jednocześnie otwierając nowe biuro firmy w Katowicach, odpowiedzialne za Nowe Projekty. Z początkiem roku 2014 został odpowiedzialny za obszar Europy Środkowo-Wschodniej, wliczając w to kraje takie jak: Polska, Ukraina, Rumunia, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Węgry, Słowenia oraz Chorwacja.

  Mariusz Marciniak ukończył studia z tytułem magistra inżyniera na wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studia podyplomowe w zakresie handlu zagranicznego oraz w zakresie zarządzania projektami zakończone uzyskaniem tytułu PMP. Obecnie posiada 28-letnie doświadczenie w pracy dla sektora energetycznego. uzyskane na różnych szczeblach  kierowniczych. W wolnym czasie gra w tenisa, pływa, uprawia turystykę górską i rowerową oraz narciarstwo.

 • Marzec Dariusz

  Marzec Dariusz

  Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, PGE Polska Grupa Energetyczna SA
  Pan Dariusz Marzec jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Magister Organizacji i Zarządzania). Od 2009 roku pracował w KPMG Advisory Sp. z o.o. jako Dyrektor odpowiedzialny za obszar M&A Energy w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz usługi tej firmy w zakresie doradztwa finansowego i strategicznego dla przedsiębiorstw sektora energetycznego w Polsce. Przeprowadził i nadzorował szereg transakcji i projektów w sektorze elektroenergetycznym. Wcześniej, w latach 2005-2007 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Inwestycji w Unipetrol a.s. (Republika Czeska), odpowiadając m.in. za przygotowanie i wdrożenie strategii inwestycji i restrukturyzacji organizacyjnej i nadzór nad projektami M&A w grupie. W latach 2004-2005 był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa w rządzie Premiera Marka Belki. W latach 1995-2004 pracował na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych firmach doradczych Pricewaterhouse Coopers (2001-2004 i 1995-2000) oraz Arthur Andersen Poland (2000-2001).
 • Mielczarski Władysław

  Mielczarski Władysław

  Instytut Elektroenergetyki, Politechnika Łódzka
 • N

 • Nowak Wojciech

  Nowak Wojciech

  Dyrektor, Centrum Energetyki AGH
  Urodził się w 22 kwietnia 1954 w Częstochowie, jest profesorem w Akademii Górniczo-Hutniczej; obecnie dyrektor Centrum Energetyki. Ma tytuł magistra inżyniera energetyki cieplnej z Instytutu Metalurgii, Mariupol, Ukraina uzyskany w 1979 roku; tytuł doktora nauk technicznych i habilitację z Politechniki Częstochowskiej w roku 1983 i 1991. W 1987 roku otrzymał stypendium japońskiego Ministerstwa Edukacji. Pracował na Wydziale Inżynierii Chemicznej na Uniwersytecie w Tokio od 1987 do 1989. Od 1991 do 1994 roku pracował jako profesor inżynierii chemicznej w Nagoya University w Japonii. Autor lub współautor ponad 500 artykułów, 7 książek, monografii, 26 4 rozdziałów w książkach oraz 17 patentów na takie tematy jak: wytwarzanie energii, spalanie węgla, hydrodynamiki i spalanie w warstwie fluidalnej, czystego wykorzystania węgla, zaawansowanych systemów spalania węgla, suchego odsiarczania i zaawansowane sorbenty. Ponad 300 prac dla energetyki i kilka wdrożeń przemysłowych. Koordynator międzynarodowych programów badawczych (4 i 5. PR, 7. PR UE, Norweski Mechanizm INCO Copernicus, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, ERA NET Biomodelling, NEDO Japonia), Przewodniczący Rady Naukowej projektu "Bloki nadkrytyczne" (2008-2010 ). Koordynator Krajowego programu strategicznego "Zaawansowane technologie pozyskiwania energii" zadanie 2 „spalanie w tlenie” (2011-2015), koordynator kilku grantów badawczych, projektów rozwojowych i prac wdrożeniowych w krajowych i zagranicznych koncernach energetycznych. Przedstawiciel Polski w Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) Fluidalna Konwersja Paliw. Członek Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Salzburgu.
 • O

 • Olechnowicz Paweł

  Olechnowicz Paweł

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Grupa Lotos SA
 • Orlof Paweł

  Orlof Paweł

  Członek Zarządu ds. Korporacyjnych, ENEA SA
  Od 2013 r. pełni funkcje Wiceprezesa Zarządu ds. korporacyjnych ENEA SA. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. Przez wiele lat pełnił funkcje m.in. Prezesa oraz Dyrektora Naczelnego Elektrociepłowni Będzin (do 2014 r. Grupa RWE AG). W tym okresie (2004-2013) przygotował i przeprowadził głęboki program restrukturyzacyjny. Odpowiadał też za wdrożenie nowych struktur organizacyjnych oraz regulacji wewnętrznych funkcjonowania spółki. Wcześniej był Prezesem spółki enviaM Polska należącej do Grupy RWE. Pracował też m.in. w Ministerstwie Przemysłu i Handlu RP oraz Ministerstwie Gospodarki RP. Paweł Orlof ukończył studia na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
 • P

 • Pawłucki Zbigniew

  Pawłucki Zbigniew

  Dyrektor Wykonawczy ds. Realizacji Inwestycji Majątkowych, PKN ORLEN
  Zbigniew Mariusz Pawłucki od stycznia 2009 r. pełni funkcję Dyrektora Wykonawczego ds. Realizacji Inwestycji Majątkowych w PKN ORLEN S.A. Jest odpowiedzialny za realizację wszystkich projektów inwestycyjnych w PKN. Przed rozpoczęciem pracy w PKN obejmował stanowisko Prezesa EBCC Sp. z o.o. i Członka Zarządu Grupy ACE (Automotive Components Europe SA) gdzie był odpowiedzialny za IPO na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz strategię firmy. W latach 2001-2004 pracował w Niemczech jako Dyrektor Zakupów Korporacyjnych oraz Członek Zarządu w Pelzer Group. Wcześniej pełnił funkcję Lidera Zespołu w Ford Motor Company. Jest absolwentem Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kolonii/Niemcy. Ukończył Zarządzanie (w 2008) oraz Akademie Strategicznego Przywództwa (2011) w Harvard Business School w Warszawie. Dodatkowo, w 2014 roku ukończył Studia Podyplomowe w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej w zakresie Turbin Gazowych i układów Gazowo – Parowych.
 • Pečonka Jaromir

  Pečonka Jaromir

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Eco-Wind Construction SA

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, ECO-Wind Construction

   
  Jaromír Pečonka ukończył kierunek Finanse na Wydziale Ekonomii Wyższej Szkoły Górniczej - Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie. Jest również absolwentem Executive MBA, Thunderbird, The Garvin School of International Management, CMC, gdzie specjalizował się w międzynarodowym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

  W Grupie CEZ od 2005 roku. Początkowo pełnił funkcje Dyrektora Finansowego w spółce Elektrorazpredelenie Sofia Oblast i Dyrektora Finansowego spółki Distribuce Bulharsko. Jako członek zespołu CEZ Bulgaria brał udział w projektach unbundligu i fuzji 3 bułgarskich spółek dystrybucyjnych.

  Przed rozpoczęciem pracy w Grupie CEZ jako kierownik działu finansowego Vítkovice Steel, a.s. i Vítkovice, a.s. brał udział w restrukturyzacji tych spółek.

 • Pilitowski Janusz

  Pilitowski Janusz

  Dyrektor, Departament Energii Odnawialnej, Ministerstwo Gospodarki RP
  Janusz Pilitowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (d. SGPiS) - magistrem ekonomii o specjalności finanse przedsiębiorstw. Pracę zawodową rozpoczął w 1983 roku w Najwyższej Izbie Kontroli. W latach 1985-2003 zatrudniony w Mennicy Polskiej S.A. (d. Mennica Państwowa), gdzie pełnił funkcję m.in. głównego księgowego, dyrektora finansowego, członka zarządu i prezesa zarządu spółki. W 2004 roku przeszedł do pracy w Grupie Brasco S.A., zajmując się rynkiem biokomponentów i biopaliw ciekłych. Od 2007 roku pracuje w administracji rządowej, początkowo w Urzędzie Regulacji Energetyki, a następnie w Ministerstwie Gospodarki. Od stycznia 2011 roku Pan Janusz Pilitowski był zatrudniony na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, a następnie w kwietniu 2012 roku został Dyrektorem Departamentu Energii Odnawialnej.
 • Podsiadło Jerzy

  Podsiadło Jerzy

  Prezes Zarządu, Węglokoks SA
  Absolwent byłego Wydziału Przemysłu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki, najpierw na Uniwersytecie Śląskim, a następnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W 1978 r obronił dysertację doktorską pt. „Międzynarodowy podział pracy w polityce i w praktyce gospodarczej Polski.” W 1986 r. podjął pracę jako główny specjalista w Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego w Katowicach. Od 1988 r. pracował w spółce Stalexport S.A., jako główny specjalista, a następnie jako dyrektor finansowy.Wiceprezes Zarządu. Od listopada 2001 roku do maja 2002 roku kierował równocześnie Hutą Katowice S.A. i Hutą im. T. Sendzimira S.A., będąc prezesem ich zarządów. Po połączeniu hut został Prezesem Zarządu holdingu Polskie Huty Stali /przekształconego od 1.01. 2003 r. w jednolite przedsiębiorstwo Polskie Huty Stali S.A./. Od momentu prywatyzacji firmy w marcu 2004 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ArcelorMittal Poland S.A./ a wcześniej Ispat Polska Stal S.A. i Mittal Steel Poland S.A./ W grudniu 2008 roku złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Przewodniczący i członek wielu rad nadzorczych, między innymi obecnie kieruje pracami Rady Nadzorczej Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. w Katowicach. Członek wielu towarzystw i organizacji biznesowych między innymi Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział Katowice. W latach 2005- 2010 doradca Komisji Europejskiej w Steel Advisory Group w Komitecie Węgla i Stali. Od sierpnia 2009 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego Węglokoks S.A.
 • Pokrzywniak Jakub

  Pokrzywniak Jakub

  Radca Prawny, Partner, WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr
  Ekspert w dziedzinie prawa energetycznego, wraz z dr Jerzym Baehrem współkieruje praktyką prawa energetycznego. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na którym obronił doktorat z zakresu prawa zobowiązań. Doradza klientom w zagadnieniach związanych z prawem energetycznym, między innymi w zakresie odnawialnych źródeł energii. Reprezentuje ich także w postępowaniach sądowych oraz przed organami administracji publicznej. Reprezentuje przedsiębiorców energetycznych i ich stowarzyszenia w pracach legislacyjnych z zakresu prawa energetycznego, rozporządzeń wykonawczych, przepisów o służebności przesyłu. Autor wielu publikacji z zakresu prawa energetycznego, zarówno o charakterze naukowym jak i popularyzatorskim. W 2013 r. opublikował monografię z zakresu prawa energetycznego (praca habilitacyjna), dotyczącą zagadnień przyłączeń do sieci.
 • Popczyk Jan

  Popczyk Jan

  Wydział Elektryczny, Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów, Politechnika Śląska w Gliwicach
  W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych prowadził bania naukowe w zakresie oceny stanu i optymalizacji sieci elektroenergetycznych według podejścia statystyczno-probabilistycznego. Od 1987 roku profesor tytularny. Współtworzył koncepcję reformy rynkowej elektroenergetyki w ramach polskich zmian ustrojowych zapoczątkowanych w 1989 roku. W latach 1990-1995 był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA i wówczas realizował tę koncepcję, w tym w szczególności koncepcję odłączenia polskiego systemu elektroenergetycznego od systemu POKÓJ (ZSRR i kraje Europy Środkowej) i połączenia z systemem zachodnioeuropejskim (UCPTE/UCTE). Od 1998 do 2000 roku doradzał wicepremierowi Leszkowi Balcerowiczowi w sprawie reform w kompleksie paliwowo-energetycznym. Od 2003 do 2004 roku współpracował z wicepremierem Jerzym Hausnerem na rzecz sformułowania polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego. Po 1995 roku współtworzył i zarządzał czterema start up-ami działającymi w obszarze innowacyjnej energetyki rozproszonej. Współtworzył i zarządzał trzema stowarzyszeniami działającymi na rzecz przebudowy energetyki (w jednym, mianowicie w Stowarzyszeniu Klaster 3x20 nadal jest prezesem). Prowadzi badania i promuje przejście z energetyki postprzemysłowej w energetykę prosumencką. Był inicjatorem utworzenia (2012 rok) Centrum Energetyki Prosumenckiej w Politechnice Śląskiej, w którym pełni funkcję dyrektora. Od 2013 roku tworzy Bibliotekę Źródłową Energetyki Prosumenckiej.
 • Putynkowski Grzegorz

  Putynkowski Grzegorz

  Wiceprezes Zarządu, Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu SA
  Współzałożyciel CBRTP, odpowiada za budowanie relacji z partnerami naukowymi oraz koordynację procesów badawczych i wdrożeniowych. Wiedzę i doświadczenie przy realizacji złożonych oraz wymagających projektów zdobywał pracując na rzecz urzędów administracji centralnej oraz wiodących krajowych ośrodków naukowych. Był między innymi autorem założeń wdrożenia systemu centralnej ewidencji i satelitarnego monitorowania statków rybackich, autorem założeń oraz wniosku o dofinansowywanie projektu „Konsolidacja i centralizacja systemów celnych i podatkowych, koordynatorem i współtwórcą przedsięwzięć naukowo-badawczych w strukturach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademii Morskiej w Szczecinie, Politechniki Warszawskiej oraz współautorem założeń dla programu polskiego gazu łupkowego BlueGas. Jest współautorem wielu zgłoszeń patentowych. Realizował liczne projekty w ramach Programów Przedakcesyjnych Phare, Sapard, Ispa, Regionalnych Programów Operacyjnych, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz innych programów krajowych. W przedsięwzięciach naukowo-badawczych realizowanych w ramach Programów INNOTECH, INITECH, PBS, Działanie 1.4 POIG, Działanie 1.3.1 oraz 1.1.2 POIG, oprócz udziału w zadaniach badawczych, projektował oraz prowadził optymalizację modeli kooperacji ośrodków naukowych z przemysłem.
 • R

 • Różacki Wiesław

  Różacki Wiesław

  Dyrektor Wykonawczy, Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe
  Wiesław Mariusz Różacki urodził się 23 stycznia 1958 roku. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę zawodową rozpoczął w 1982 roku w Energomontażu Północ na budowie elektrowni w Bełchatowie, później na budowie elektrowni w Helsinkach i w Hanau (Niemcy). W przedsiębiorstwie pracował ponad 20 lat zaczynając od stanowiska Inspektora do Prezesa Zarządu. Współuczestniczył w transformacji przedsiębiorstwa państwowego do spółki publicznej notowanej na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, kierował restrukturyzacją doprowadzając do uzdrowienia przeżywającej głęboki kryzys firmy. W latach 2005-2012 jako Prezes Zarządu kierował największą w Polsce fabryką kotłów RAFAKO w Raciborzu. W tym czasie raciborska spółka przekształciła się z producenta kotłów w generalnego wykonawcę kompleksowych inwestycji energetycznych, jednego z największych w Europie. Wdrożone też zostały nowoczesne technologie oparte na zakupionych licencjach i technologiach własnych, unowocześniono i zautomatyzowano procesy produkcyjne. Cały czas aktywnie udziela się w środowisku biznesowym – m.in. jest członkiem zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska – oraz naukowym – jest członkiem Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od roku 2013 kieruje na rynku polskim działalnością międzynarodowego koncernu Mitsubishi Hitachi Power Systems, który realizuje m. in. budowę największego w Polsce bloku energetycznego w elektrowni Kozienice o mocy 1075 MWe oraz bloku w Turowie o mocy 500 MWe.
 • Rubczyński Andrzej

  Rubczyński Andrzej

  Dyrektor, Departament Regulacji i Relacji Zewnętrznych, PGNiG Termika SA
  Absolwent Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych MBA. W chwili obecnej zajmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Regulacji i Relacji Zewnętrznych PGNiG TERMIKA, koncentrując się na sprawach legislacji, a w szczególności prawa energetycznego i legislacji związanej z energetyką opartą o OZE. W ramach współpracy z sektorowymi Izbami Gospodarczymi zajmuje się opiniowaniem i tworzeniem projektów nowych aktów prawnych ukierunkowanych na rozwój krajowego sektora kogeneracji. Obecnie kieruje projektem „Strategia rozwoju kogeneracji i docelowy mechanizm wsparcia” w ramach porozumienia czterech Izb Gospodarczych; PTEZ, IEPiOE, IGCP, IGG. W swojej karierze zawodowej nabył również doświadczenie w zakresie budowy i eksploatacji obiektów energetycznych, pracując przez wiele lat na stanowisku Dyrektora ds. Inwestycji a także pracując przy eksploatacji elektrociepłowni i elektrowni zarówno w kraju jak i za granicą.
 • Ryk Janusz

  Ryk Janusz

  Dyrektor, Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych
  Dyrektor Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych – organizacji promującej rozwój wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w skojarzeniu. PTEZ skupia krajowe elektrociepłownie produkujące ciepło i energię elektryczną w kogeneracji aktywnie działając na rzecz: rozwoju kogeneracji, ochrony środowiska i bezpieczeństwa energetycznego.
 • S

 • Sawicki Ireneusz

  Sawicki Ireneusz

  Członek Zarządu, Handen Sp. z o.o.
  Absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie w latach 2000-2006 odbył studia na specjalizacji Inżynieria Gazownictwa uzyskując tytuł magistra inżyniera. Ukończył również podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw. Od samego początku był związany z branżą gazową. Karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku w PGNiG, gdzie zajmował się tematami związanymi z telemetrią transportu gazu oraz kwestiami bilansowania. Po wydzieleniu Operatora Gazociągów Przesyłowych w GAZ-SYSTEM S.A. zajmował się tematami związanymi z symulacją transportu gazu w gazociągach przesyłowych, prognozowaniem, bilansowaniem i kwestiami rozliczeniowymi oraz tematami powiązanymi z Krajową Dyspozycją Gazu. Od 2007 roku związany ze spółką HANDEN Sp. z o.o., w której kontynuował pracę zawodową w obszarze zarządzania portfelem, sprzedażą, planowaniem, kwestiami regulacyjnymi i prawnymi oraz taryfikacji. Aktywnie uczestniczy w pracach legislacyjnych dot. rozwoju rynku gazu oraz organizacjach zrzeszających branżę. Od marca 2011 pełni funkcję Członka Zarządu HANDEN Sp. z o.o. do spraw ekonomiczno-handlowych.
 • Sędzikowski Krzysztof

  Sędzikowski Krzysztof

  Prezes Zarządu, Kompania Węglowa SA
  Absolwent Instytutu Telekomunikacji i Elektroniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Posiada dyplom z zarządzania finansowego, handlu i marketingu Polsko-Niemieckiej Szkoły Zarządzania. Pełnił kierownicze funkcje w zarządach wielu spółek i przedsiębiorstw. - w latach 1993-1995 - prezes zarządu - dyrektor KGHM Polska Miedź, - w latach 1995-1999 - prezes zarządu, dyrektor Creditanstalt SCG Fund Management S.A. - firmy zarządzającej Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Hetman, - w latach 1999-2003 był prezesem zarządu ZPW S.A. w Grajewie w koncernie Pfleider AG Neumarkt, - w latach 2003-2004 pełnił funkcję prezesa zarządu i dyrektora Frantschach/Monti, - w latach 2005-2006 pełnił funkcję prezesa zarządu - dyrektora generalnego Boryszew S.A. i Impexmetal, - w latach 2006-2010 - członek zarządu - dyrektor wykonawczy, prezes zarządu CTL Logistics SA., - był również doradcą procesów restrukturyzacyjnych w takich firmach jak Lotos SA, Eurolot SA, PLL LOT SA, LOT Aircraft Maintenance sp. z o.o., JSW SA. Podczas swojej pracy zawodowej dał się poznać jako specjalista w budowaniu wartości dla akcjonariuszy poprzez wprowadzanie zmian, podwyższanie zyskowności, rozwój rynkowy, rozwijanie i wdrażanie strategii, budowanie silnie motywowanych zespołów, przygotowanie i wdrażanie dużych projektów inwestycyjnych.
 • Sikora Olgierd

  Sikora Olgierd

  Dyrektor ds. Koordynacji Produkcji, Energoprojekt-Katowice SA
  Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na wydziale Mechaniczno-Energetycznym, na kierunku: Mechanika i Budowa Maszyn. Absolwent studiów podyplomowych na UE w Krakowie na wydziale Krakowskiej Szkoły Biznesu o specjalności: Executive Master of Business Administration. W firmie EPK pracuje 1993 roku, początkowo na stanowisku Starszego Projektanta, potem - jako Kierownik Pracowni Cieplnej, do 2014 był Członkiem Rady Nadzorczej EPK, a od czerwca 2014 roku sprawuje funkcję Dyrektora ds. Koordynacji Produkcji. Zaangażowany w prace projektowo-dokumentacyjno-technologiczne m.in. dla: • El. Turów (Opracowanie dokumentacji technicznej dla inwestycji: Budowa nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów o mocy elektrycznej netto 450 MW); • El Jaworzno III (Pełnienie funkcji generalnego projektanta, koordynatora projektowania dla wykonania oraz dostawy kompletnej i wielobranżowej dokumentacji projektowej bloku energetycznego o mocy 910 MWe brutto na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III- Elektrownia II.); • EC Zofiówka (Całość prac projektowo-dokumentacyjnych pozwalających na kompleksową realizację zadania inwestycyjnego: Budowa kogeneracyjnego bloku fluidalnego CFB o mocy zainstalowanej brutto min 75 MWe w EC Zofiówka w Spółce Energetycznej JASTRZĘBIE S.A. uwzględniających powiązania z przynależną infrastrukturą); • Ec Tychy (Kompleksowe wykonanie prac inżynieryjnych, projektowych i czynności formalnoprawnych dla całej inwestycji "Budowa nowego bloku ciepłowniczego z kotłem fluidalnym, turbiną ciepłowniczo-kondensacyjną około 50 60 MWe wraz z gospodarkami towarzyszącymi w TAURON Ciepło S.A. Zakład Wytwarzania Tychy"); • El. Połaniec (Wykonanie projektu podstawowego rurociągu pary świeżej dla bloków energetycznych nr 1 do 7 w GDF Suez Energia Polska S.A.).
 • Stanek Krystian

  Stanek Krystian

  Członek Zarządu, Dyrektor ds. Prawnych, GDF SUEZ Energia Polska SA
  Krystian Stanek (Radca prawny) – członek zarządu w GDF SUEZ Energia Polska S.A. odpowiedzialny za sprawy prawne Spółki. Jest związany z Grupą GDF SUEZ od 2002 r., zapewnia obsługę prawną w Spółce, w tym w zakresie strategicznych projektów inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę w Polsce, m.in. takich jak budowa Zielonego bloku w Elektrowni Połaniec, projekty modernizacyjne oraz budowa farm wiatrowych realizowanych przez GDF SUEZ w Polsce.
 • Staniłko Jan Filip

  Staniłko Jan Filip

  Prezes Zarządu, Instytut Studiów Przemysłowych
  Jan Filip Staniłko, prezes Instytutu Studiów Przemysłowych. W latach 2013-2015 dyrektor programu przemysłowego w WISE. W latach 2009-2013 członek zarządu Instytutu Sobieskiego. Autor szeregu raportów, m.in. nt. strategii wzrostu polskich firm przemysłowych, konkurencyjności polskiej bazy przemysłowej oraz potencjału innowacyjnego w polskim przemyśle. Specjalizuje się w ekonomii przemysłowej i energetycznej, zarządzaniu innowacjami oraz problematyce rozwoju gospodarczego.
 • Steinhoff Janusz

  Steinhoff Janusz

  Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 1997-2001,
  Janusz Wojciech Steinhoff dr nauk technicznych, doktor honoris causa Uniwersytetu w Ajou , absolwent i długoletni pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Autor wielu publikacji z zakresu górnictwa i energetyki. W 1980 r. był jednym z założycieli NSZZ „Solidarność” na Politechnice Śląskiej, później działał w podziemnych strukturach związku. Ekspert strony społecznej obrad Okrągłego Stołu. Poseł tzw. Sejmu Kontraktowego z ramienia Komitetu Obywatelskiego ,,S”. Współzałożyciel i wiceprzewodniczący Partii Chrześcijańskich Demokratów, z ramienia której był posłem na Sejm I i III kadencji. W latach 1990-1994 Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w 1997-2001 Minister Gospodarki, a w latach 2000-2001 Wiceprezes Rady Ministrów. W latach 2009-2010 członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim. Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Zasiadał w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa i notowanych na GPW. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Doradca zarządu PwC.
 • Stelmaszczyk Robert

  Stelmaszczyk Robert

  Prezes, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
 • Szlagowski Piotr

  Szlagowski Piotr

  Dyrektor, Departament Regulacji, PGNiG SA
  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Advanced Master in Energy and Environmental Lwa( LLM, magna cum laude) na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Obecnie w trakcie studiów MBA. Doświadczenie zawodowe zdobywał m. in w PGNiG SA jako Dyrektor Departamentu Strategii i Regulacji, Dyrektor Departamentu Regulacji, Kierownik Działu Regulacji Rynku Gazu i Energii oraz prawnik w kancelariach polskiej i międzynarodowej.
 • Szymczak Jacek

  Szymczak Jacek

  prezes zarządu, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie
 • T

 • Tabiś Wojciech

  Tabiś Wojciech

  Dyrektor Biura, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej
 • Tejchman Marek

  Tejchman Marek

  zastępca redaktora naczelnego, Dziennik Gazeta Prawna
 • Tersa Andrzej

  Tersa Andrzej

  Prezes Zarządu, Energa SA
  Absolwent Politechniki Gdańskiej (specjalność elektroenergetyka), Akademii Controllingu, Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz ICAN Institute. Pracę w sektorze energetycznym rozpoczął w 1969 roku jako pracownik dzisiejszej Grupy ENERGA. W 2000 roku przeniesiony do Zakładu Elektrowni Wodnych w Straszynie, który przekształcił w 2003 roku w spółkę. W latach 2003–2013 Prezes Zarządu spółki ENERGA Hydro, kierujący kolejnymi przejęciami i konsolidacjami aktywów wodnych w Grupie ENERGA. Od czerwca do sierpnia 2013 roku Wiceprezes Zarządu. Od maja 2014 roku, pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu spółki PGE Energia Odnawialna. W latach 2004-2008 Członek Zarządu Towarzystwa Elektrowni Wodnych, Prezes Zarządu Towarzystwa Elektrowni Wodnych w kadencji 2008-2012 i obecnej kadencji na lata 2014 – 2018. Od 2006 roku członek Rady Programowej programu „Wisła 2020” przy prezesie Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej.
 • Tylman-Cichocka Beata

  Tylman-Cichocka Beata

  Dyrektor, PwC
 • W

 • Wiśniewski Grzegorz

  Wiśniewski Grzegorz

  Prezes Zarządu, Instytut Energetyki Odnawialnej

  Prezes zarządu (od 2001 r.) Instytutu Energetyki Odnawialnej – niezależnego think-tanku. Był  dyrektorem (1997-2005) Centrum Komisji Europejskiej ds. Odnawialnych Źródeł Energii dla Regionu Morza Bałtyckiego  (EC BREC) i przewodniczącym (2008-2009) Grupy Refleksyjnej Komisji Europejskiej ds. Zrównoważonej Energetyki (managEnergy). Specjalizuje się w energetyce odnawialnej oraz kształtowaniu rozwoju energetyki prosumenckiej. Jest współautorem „Strategii rozwoju energetyki odnawialnej” (2000), pierwszego rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (2003)  oraz tzw. „poprawki prosumenckiej” do ustawy o odnawialnych źródłach energii (2015). Jest członkiem od (2013 r.) Komitetu Sterującego  ds. Zaawansowanych  Technologii  Pozyskania Energii  w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczącym (od 2013 r.) Rady Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. Był dwukrotnie (1992,2008) odznaczony srebrnym medalem Ministra Środowiska za zasługi dla ochrony środowiska.  Jest laureatem tytułów: „Promotor energetyki odnawialnej” miesięcznika Czysta Energia (2014), „Nowy Impuls” miesięcznika Nowy Przemysł (2014) oraz laureatem tytułu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii” za 2014 rok. Członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP (od 15.10.2015).

 • Woźniak Piotr

  Woźniak Piotr

  Minister Gospodarki w latach 2005-2007,
  Piotr Woźniak, absolwent geologii Uniwersytetu Warszawskiego z 1980 roku. Do 1989 roku asystent w Instytucie Geologicznym w Warszawie. W latach 1990-1991 doradca Ministra Rolnictwa i Ministra Przemysłu. Pełnił funkcję radcy handlowego w ambasadzie RP w Kanadzie w latach 1992-1996. W rządzie Jerzego Buzka był doradcą Premiera ds. infrastruktury do roku 2000. W latach 1999 -2002 w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG S.A.) na stanowisku członka rady nadzorczej a od czerwca 2000 roku na stanowisku wiceprezesa zarządu. Radny Warszawy w kadencji 2002 -2006. Minister Gospodarki (2005-2007). Od grudnia 2011 do grudnia 2013 Wiceminister w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju. Wykładowca na Uczelni Łazarskiego oraz Collegium Civitas, członek Konwentu Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Od 2009 roku Przewodniczący a od grudnia 2013 roku Wice-Przewodniczący Rady Administracyjnej Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER).
 • Woźniczka Michał

  Woźniczka Michał

  Członek Zarządu, Dyrektor Produkcji, Energoprojekt-Katowice SA
  Ukończył Politechnikę Śląska w Gliwicach na wydziale Budownictwa, na kierunku: Konstrukcje Budowlane i Inżynierskie. Absolwent: studiów podyplomowych w SGH w Warszawie – Zarządzanie oparte na strukturze programu MBA. Absolwent Studiów menedżerskich Executive MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Gdański, Erasmus University Rotterdam. W EPK pracuje 1994 roku, początkowo na stanowisku Asystenta Projektanta, potem Projektanta, następnie Kierownika Pracowni Budowlanej, od 2012 roku sprawuje funkcję Dyrektora ds. Produkcji., a od 2014 roku jest Członkiem Zarządu EPK . Pełnił m.in.: • funkcję Generalnego Projektanta, Koordynatora projektowania dla wykonania oraz dostawy kompletnej i wielobranżowej dokumentacji projektowej bloku energetycznego mocy 910 MWe brutto na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III- Elektrownia II. • funkcję Koordynatora i Generalnego Projektanta oraz wykonania kompletnej wielobranżowej Dokumentacji Technicznej dla "Budowy bloków energetycznych nr 5 i 6 w Elektrowni Opole" – Prace przygotowawcze na podstawie Porozumienia z dnia 3.01.2012 r.; • sprawował nadzór nad wykonaniem prac projektowych w ramach zadań inwestycyjnych planowanych na rok 2011 w Elektrowniach Pątnów, Adamów i Konin; • sprawował nadzór nad wykonaniem prac etapowych dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę bloku gazowo-parowego o mocy 135 MW w PKE S.A. – Elektrociepłowni Katowice; • sprawował nadzór nad wykonaniem prac w El. Włocławek – Wykonanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi przepisami prawa załącznikami, w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na budowę inwestycji pn. "Budowa bloku gazowo-parowego o mocy 420-500 MWe we Włocławku" oraz sporządzenie wniosku oraz wystąpienie z takim wnioskiem do właściwego organu; reprezentował Zamawiającego w tym postępowaniu i uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (GZ/GZI/ZIIKG/250/2011)
 • Wuczyński Andrzej

  Wuczyński Andrzej

  Wiceprezes Zarządu, Awbud SA
 • Z

 • Zajdler Robert

  Zajdler Robert

  Ekspert w Obszarze Energetyka, Instytut Sobieskiego
 • Zastawny Jakub

  Zastawny Jakub

  Dyrektor, Dział Sprzedaży, EWE Energia Sp. z o.o.
 • Zielińska Patrycja

  Zielińska Patrycja

  Wiceprezes Zarządu, Agencja Rozwoju Przemysłu
  W ARP S.A. Patrycja Zielińska odpowiada za działalność innowacyjną oraz finanse spółki. Sprawuje bezpośredni nadzór nad departamentami w pionie finansów oraz świadczącymi usługi na rzecz wspierania innowacyjności, w tym Platformę Transferu Technologii i Ekosystem ARP. Absolwentka Wydziału Inżynierii Produkcji o specjalności Zarządzanie przez Jakość Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie Informatycznych Systemów Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Posiada tytuł MBA Uniwersytetu Minnesota. W swojej dotychczasowej karierze zawodowej zajmowała się zarządzaniem finansami, zarządzaniem funduszami strukturalnymi ze szczególnym uwzględnieniem obszaru innowacyjności, obszaru audytu oraz IT. Od 2009 do 2012 roku pełniła funkcję zastępcy prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W latach 2012-2014 była członkiem zarządu ds. finansów i audytu w Polskim Holdingu Obronnym sp. z o.o. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako przewodnicząca i członek w Radach Nadzorczych Spółek Skarbu Państwa. Od maja 2015 r. jest członkiem Rady Nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police" S.A.

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.