PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Forum Zmieniamy Polski Przemysł

Warszawa  •  20 stycznia 2016

Prelegenci

  B

 • Bando Maciej

  Bando Maciej

  Prezes, Urząd Regulacji Energetyki
  W Urzędzie Regulacji Energetyki od 2012 r., początkowo jako wiceprezes, od 2014 r. jako prezes. Związany z energetyką od wielu lat. W różnych podmiotach pełnił funkcję dyrektora finansowego lub członka zarządu odpowiedzialnego za finanse i inwestycje. Jest autorem analiz i raportów z zakresu energetyki. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych biznesu i zarządzania.
 • Bartosiewicz Adam

  Bartosiewicz Adam

  Wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, WB Electronics SA
 • Blocher Dariusz

  Blocher Dariusz

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Budimex SA
  Absolwent Wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej i IESE Business School w Barcelonie (program Advance Management Program). Po studiach podjął pracę w Fabryce Kotłów Przemysłowych Ahlstrom – Fakop. W latach 1993 – 1994 pracował w firmie dystrybucyjnej „Proman” s.c. w Katowicach na stanowisku kierownika oddziału. Od maja 1994 r. do lutego 2002 związany był z Pepsi Co. Polska pełniąc kolejno funkcje: kierownika Oddziału Sprzedaży odpowiedzialnego za region Śląska, dyrektora ds. personalnych w Dziale Sprzedaży i Dystrybucji, a od września 1998 r. dyrektora ds. personalnych w zakładach produkcyjnych oraz centrali Pepsi Cola w Polsce. Od lutego 2002 r. był członkiem Zarządu, dyrektorem ds. zarządzania kadrami Budimeksu SA. Od listopada 2007 roku prezesem Zarządu, dyrektorem naczelnym Budimeksu Dromeksu SA i członkiem zarządu Budimeksu SA. Od września 2009 r. prezes Zarządu, dyrektor generalny Budimeksu SA.
 • Bojarowicz Jacek

  Bojarowicz Jacek

  p.o. Generalnego Dyrektora, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

  Absolwent Politechniki Krakowskiej, którą ukończył z tytułem magistra inżyniera budownictwa drogowego. Karierę zawodową rozpoczynał w 1976 r. w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych
  w Kielcach. W latach 1990-1999 pełnił funkcję Naczelnego Dyrektora kieleckiego Okręgu DOPD, a po zmianie struktur Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w Kielcach. W 2001 r. przeniósł się do krakowskiego Oddziału GDDP, gdzie również objął stanowisko Dyrektora. Po kolejnej reorganizacji w 2002 r. kierował kieleckim Oddziałem GDDKiA. W 2006 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad ds. przygotowania inwestycji. Na tym stanowisku pracował do maja 2008 r. Od 4 grudnia 2015 r. pełni obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

  Związany z drogownictwem ponad 40 lat w tym blisko połowa w Rejonach i firmach wykonawczych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta w zakresie dróg i kierownika budowy w zakresie dróg i obiektów inżynierskich.

 • Borowski Mieczysław

  Borowski Mieczysław

  Prezes, Urząd Dozoru Technicznego
 • Bourland Gérard

  Bourland Gérard

  Dyrektor Generalny, Grupa Veolia w Polsce

  Gérard Bourland związany jest z branżą energetyczną od ponad 30 lat. Pełnił funkcje kierownicze w elektrowniach atomowych i konwencjonalnych we Francji, następnie na Węgrzech. W 2014 roku został dyrektorem generalnym grupy Veolia w Polsce. Legitymuje się dyplomem inżyniera, jest absolwentem l'Ecole Nationale d'Ingénieurs Electriciens de Grenoble.

 • Brodziński Sławomir

  Brodziński Sławomir

  Główny Geolog Kraju w latach 2013-2015,
  Absolwent Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W latach 1974-1983 nauczyciel akademicki na Wydziale Górniczym (obecnie Górnictwa i Geologii) Politechniki Śląskiej, do 1990 r. adiunkt naukowo-badawczy w Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG w Gliwicach. W 1986 r. wyróżniony zespołową Nagrodą Ministra Przemysłu. Od 1991 r. w centralnej administracji rządowej w Wyższym Urzędzie Górniczym w Katowicach: m.in. Dyrektor Biura Szkolenia, Postępu Technicznego i Współpracy, Dyrektor Gabinetu Prezesa oraz Dyrektor Generalny 1998-2006. Pod jego kierownictwem urząd uzyskał certyfikat ISO 9001 oraz Regionalną Nagrodę Jakości. W latach 1992-2004 zastępca redaktora naczelnego miesięcznika WUG Bezpieczeństwo Pracy i Ochrona Środowiska Naturalnego w Górnictwie. Autor/współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny górnictwa. Sekretarz generalny międzynarodowej organizacji World Mining Congress (1998-2004). Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Statystycznego (2006-2008). Powołany przez Prezesa Rady Ministrów 16 kwietnia 2009 roku na stanowisko Szefa Służby Cywilnej. Członek Zespołu ds. programowania Prac Rządu w latach 2010-2011.
 • C

 • Cetnarski Wojciech

  Cetnarski Wojciech

  Prezes Zarządu, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
  Pan Wojciech Cetnarski objął stanowisko Prezesa Zarządu Wento Sp. z o.o. (spółce powołanej przez Enterprise Investors) po ośmiu latach pomyślnego prowadzenia własnej firmy świadczącej usługi doradztwa i zarządzania “Wojciech Cetnarski Consulting”, która w tym okresie współpracowała z wieloma klientami krajowymi i zagranicznymi z sektora energetyki odnawialnej. Jednocześnie, w latach 2009 – 2012 Pan Wojciech Cetnarski pełnił funkcję Członka Zarządu Norvento Polska Sp. z o. o. , która jako przedstawiciel inwestora strategicznego realizującego projekty inwestycyjne w energetyce odnawialnej, przygotowała ok. 70 MW projektów wiatrowych, na terenie Polski. Norvento Polska jest częścią grupy Norvento, należącej do hiszpańskich inwestorów prywatnych. Do grudnia 2005 roku Pan Wojciech Cetnarski piastował stanowisko Wiceprezesa Zarządu Polish Energy Partners S.A. oraz Prezesa Saturn Management Sp. z o. o. , spółki zależnej od Polish Energy Partners S.A. Jako jeden z założycieli, od lipca 1997 do grudnia 2003, pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Polish Energy Partners S.A., która z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2004 roku. Działając w PEP rozpoczął budowę jednej z pierwszych w Polsce farm wiatrowych, 22MW w Pucku, która została ostatecznie uruchomiona w 2007 roku. Pan Cetnarski założył Polish Energy Partners S.A. po sześciu latach udanej działalności przedsiębiorczej i zarządczej w firmach polskich i zagranicznych. Przed dołączeniem do Polish Energy Partners S.A., był wspólnikiem i Wiceprezesem Zarządu Quo Vadis Polska, jednej z najbardziej uznanych firm doradczych, będących polskim oddziałem Quo Vadis International. QVP świadczyła usługi doradztwa strategicznego dla takich firm, jak Avon Products, czy Alumax Inc. Przedtem Pan Cetnarski był Wiceprezesem Hanze Holding, jednej z pierwszych polskich spółek holdingowych, gdzie odpowiadał za planowanie strategiczne i rozwój grupy. Jest również założycielem Toros, jednej z pierwszych polsko-włoskich spółek joint venture. Od 2001 do 2005 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Izby Energetyki Przemysłowej, której był współzałożycielem w 1998, a od 2002 roku jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Kogen Polska, którego również jest współzałożycielem. W okresie od 2000 do 2002 roku pełnił funkcję Członka Rady Nadzorczej Energomontaż Południe S.A. , jednej z wiodących polskich spółek budowlanych. EDUKACJA Pan Cetnarski studiował na Wydziale Inżynierii Lotniczej Uniwersytetu “La Sapienza” w Rzymie oraz Inżynierii Lądowej na Politechnice Warszawskiej. Biegle włada językiem polskim, angielskim, włoskim i rosyjskim.
 • Czerwiński Andrzej

  Czerwiński Andrzej

  Poseł na Sejm RP, Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa,
  Andrzej Czerwiński - poseł na Sejm RP, ekspert ds. energetyki, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Energetyki oraz członek sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa. W ostatnich latach pracował w Sejmie RP nad kluczowymi projektami ustaw dotyczącymi utworzenia konkurencyjnego rynku energii, m. in. ustawie o obowiązku sprzedaży energii na giełdach energii, ustawie o efektywności energetycznej, ustawie o inteligentnych sieciach, a także nad tzw. „małym trójpakiem” i ustawą o OZE. Od czerwca do listopada 2015 roku pełnił funkcję ministra Skarbu Państwa.
 • D

 • Dąbek Piotr

  Dąbek Piotr

  Dyrektor ds. Rozwoju, LOTOS Petrobaltic
 • Dec Marek

  Dec Marek

  Prezes Zarządu, PGNiG Termika SA
  Inżynier i menadżer od kilkunastu lat związany z branżą energetyczną. Od 2001 roku przez ponad 9 lat kierował Gdańskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej, należącym do niemieckiego holdingu Stadtwerke Leipzing. Następnie pełnił funkcję prezesa zarządu spółki ENERGA Opec w Ostrołęce, gdzie był m.in. odpowiedzialny za program modernizacji systemu ciepłowniczego miasta finansowany ze środków UE. W latach 2006-2007 był prezesem zarządu i członkiem rady nadzorczej w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. W latach 2009-2011 był wiceprezesem a od 2011 prezesem zarządu spółki ENERGA Kogeneracja. Od 25 września 2014 roku prezes zarządu PGNiG TERMIKA SA. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej. Ukończył również studia podyplomowe z rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowe studia z zarządzania w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego w Warszawie. W 2013 roku ukończył studia MBA w programie RSM Erasmus, IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management, prowadzonym przez Gdańską Fundację Kształcenia Menadżerów
 • Dmowski Jarosław

  Dmowski Jarosław

  Partner i Dyrektor Zarządzający, The Boston Consulting Group
  Partner i dyrektor zarządzający w warszawskim biurze The Boston Consulting Group. Kieruje zespołem doradztwa dla branży energetycznej, górniczej i przemysłowej. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał realizując projekty m.in. w USA i Kanadzie. Przed dołączeniem do BCG pracował w bankowości inwestycyjnej.
 • G

 • Gwiazdowski Robert

  Gwiazdowski Robert

  przewodniczący rady, Centrum im. Adama Smitha
 • H

 • Horáčková Bohdana

  Horáčková Bohdana

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, CEZ Polska Sp. z o.o.
 • J

 • Jakubas Zbigniew

  Jakubas Zbigniew

  Właściciel, Grupa Kapitałowa Multico
  Urodzony 25 kwietnia 1952 roku w Lublinie, absolwent Politechniki Częstochowskiej, Wydziału Elektrycznego o specjalizacji elektrotechnika. Tytuł magistra inżyniera uzyskał w 1978 r. W 1989 r. Zbigniew Jakubas założył Spółkę Multico. Na bazie tej Spółki powstała Grupa Kapitałowa, w skład której wchodzą m.in.: Mennica Polska S.A. – zajmująca się produkcją menniczą (monety i wyroby grawersko-medalierskie), świadczeniem nowoczesnych usług teleinformatycznych (bilety komunikacji miejskiej, usługi związane z kartą miejską, doładowania telefonów komórkowych) oraz działalnością deweloperską; Energopol Warszawa S.A. prowadząca działalność w zakresie projektowania i budowy rurociągów do przesyłu gazu ziemnego i ropy naftowej; Ipaco Sp. z o.o. – zajmująca się szyciem konfekcji damskiej i męskiej; Multico Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o. – wydawnictwo książek przyrodniczych i poradników oraz New Century Arts S.A. działająca w branży filmowej. Od 1999 r. Pan Zbigniew Jakubas jest inwestorem na Giełdzie Papierów Wartościowych i akcjonariuszem spółek: Mennica Polska S.A., NEWAG S.A., Centrum Nowoczesnych Technologii S.A, Zakłady Automatyki Polna S.A. Zbigniew Jakubas pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Mennicy Polskiej S.A. (od 06.2003), Przewodniczącego Rady Nadzorczej Netia S.A. (od 05.2014) Przewodniczącego Rady Nadzorczej Feroco S.A. (od 2004), Przewodniczącego Rady Nadzorczej NEWAG S.A. (od 2004) oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Fundusz Inwestycji Polskich (2013), Ponadto działa w ogólnopolskiej organizacji Polska Rada Biznesu, zrzeszającej biznesmenów, polityków i artystów.
 • Jedziniak Krzysztof

  Jedziniak Krzysztof

  Senior Expert, A.T. KEARNEY Sp. z o.o.
  Krzysztof Jedziniak jest senior menedżerem w globalnej firmie doradztwa strategicznego A.T. Kearney. Od ponad 15 lat specjalizuje się w doradztwie dla przedsiębiorstw z sektorów elektroenergetycznego, paliwowego oraz gazowniczego. Jest również ekspertem w obszarze internacjonalizacji przedsiębiorstw – na przestrzeni ostatnich dwóch lat współpracował z kilkunastoma firmami z regionu CEE, pomagając im w ekspansji na rynek brytyjski. Swoje cenne doświadczenie zdobył podczas realizacji licznych projektów dotyczących opracowania strategii, transformacji przedsiębiorstw, wdrażania zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych oraz rozwoju inteligentnego opomiarowania. Absolwent Wydziału Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pracownik naukowy Michigan State University w USA.
 • Jelito Ernest

  Jelito Ernest

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Górażdże Cement SA
 • Jędrysek Mariusz Orion

  Jędrysek Mariusz Orion

  Sekretarz Stanu, Główny Geolog Kraju, Ministerstwo Środowiska RP
 • Jędrzejewski Marcin

  Jędrzejewski Marcin

  Partner, The Boston Consulting Group
 • K

 • Kaliski Maciej

  Kaliski Maciej

  Wydział Wiertnictwa Nafty i Gazu, Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie
 • Kańtoch Piotr

  Kańtoch Piotr

  Wiceprezes Zarządu, Grupa Powen-Wafapomp SA

  Od początku kariery zawodowej związany z przemysłem maszynowym. W latach 2000-2004 pracował w Alstom Konstal SA w Chorzowie na stanowisku dyrektora projektów w sektorze taboru szynowego. W okresie od 2002 do 2004 członek Rady Nadzorczej notowanej na giełdzie spółki Wafapomp SA. Od stycznia 2005 r. członek zarządu Wafapomp SA. Po przejęciu przez Wafapomp SA w 2006 r. Fabryki Pomp Powen i Świdnickiej Fabryki Pomp członek zarządu spółki działającej od tego czasu pod nazwą Grupa Powen-Wafapomp SA. Obecnie pracuje w spółce na stanowisku wiceprezesa zarządu, dyrektora ds. handlu i rozwoju.
  Jest zwolennikiem współpracy i wzajemnego wspierania się polskich przedsiębiorców.
  W czasie wolnym od pracy w zależności od sezonu uprawia kitesurfing lub jeździ na snowboardzie.

   

 • Kapłucha Marek

  Kapłucha Marek

  Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty SA
  Pełni funkcję WP GA S.A. od lipca 2013, z odpowiedzialnością za obszar zakupu surowców strategicznych i zarządzanie łańcuchem dostaw. Odpowiada m.in. za formułowanie i realizację przyjętej strategii zakupowej i logistycznej oraz zakupy surowców i logistykę dostaw surowców, półproduktów i produktów w Grupie. Sprawuje nadzór strategiczny i koordynuje integrację surowcową i logistykę w Grupie Kapitałowej oraz nad zarządzaniem i optymalizacją gospodarki magazynowej i terminali a także odpowiada za zarządzanie procesem przepływów surowców i półproduktów w Spółce Dominującej i Grupie Kapitałowej. Wiceprezydent Fertilizers Europe Od czerwca 2013 roku pełni funkcję VP Fertilizers Europe – organizacji zrzeszającej europejskich producentów nawozów z siedzibą w Brukseli. W czerwcu 2015 roku ponownie wybrany na 2-letnią kadencję wiceprezydenta organizacji. Poprzednio, w latach 2011-13 pracował w Komitecie Handlowo-Ekonomicznym tej organizacji. Wykształcenie Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kierunek Ekonomia. Doświadczenie zawodowe od 2013 - Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. 2009-2013 Członek Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A. 2006-2009 Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Kraft Foods Int. East Adriatic Markets (8 krajów – Europa płd-wsch), Wiedeń, Austria 2001-2006 Kierownik Sprzedaży w Kraft Foods w South-East Europe Development Markets (7 krajów), Wiedeń, Austria 1997-2001 Kierownik Sprzedaży do Kluczowych Klientów na Polskę, Kraft Foods Polska, Warszawa 1992-1997 kolejno stanowiska: Kierownik Regionu, Kierownik działu ds. Marketingu Handlowego, odpowiedzialny za Kluczowych Klientów, Kraft Foods Polska, Warszawa 1991-1992 Interpegro-Lubex S.A., Specjalista ds. handlu z Europą Zach., od 1992 Członek Zarządu, Lublin Dodatkowe informacje Od listopada 2009 członek Council w International Fertilizer Association (IFA), od 2014 pełni rolę Ambasadora tej organizacji w Polsce W okresie 2011-2013 pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej spółki AGROCHEM Sp. z o.o. z siedzibą w Człuchowie, przekształconej później w AGROCHEM Puławy Sp. z o.o. Od kwietnia 2012 pełni funkcję Wiceprezesa Polsko-Brazylijskiej Izby Gospodarczej. Od grudnia 2013 pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej SIARKOPOL S.A. z siedzibą w Grzybowie Od grudnia 2013 jest członkiem rady nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe ‘PUŁAWY’ S.A. Od kwietnia 2014 jest członkiem rady nadzorczej spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.
 • Kędziora Włodzimierz

  Kędziora Włodzimierz

  Wiceprezes Zarządu, Veolia Energia Polska SA
  Absolwent Politechniki Łódzkiej. Studiował na Uniwersytecie w North Dakota i w Wyższej Szkole Optimus. Od 40 lat związany z energetyką. Przez ponad 20 lat był Członkiem Zarządu i Wiceprezesem Zarządu w Zespole Elektrociepłowni w Łodzi SA po prywatyzacji Dalkii Łódź SA. Od stycznia 2015 roku do chwili obecnej pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Veolii Energii Polska. Od wielu lat jest aktywnym ekspertem wielu organizacji branżowych. Pracował jako Członek Zespołu Doradców Ministra Gospodarki. Szczególnie w tym czasie, dzięki jego inicjatywom i zaangażowaniu, powstało wiele ważnych dla kogeneracji uregulowań prawnych.
 • Kłossowski Eryk

  Kłossowski Eryk

  prezes zarządu, Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005 roku ukończył aplikację adwokacką w warszawskiej Izbie Adwokackiej.

  Do 2015 roku pracował w kancelariach adwokackich. W latach 2000-2003 związany z Ernst&Young Sp. z o.o.  Ekspert w Instytucie Jagiellońskim w latach 2011-2012. Od 2014 roku prezes Zarządu Fundacji Inicjatyw Bezpieczeństwo-Rozwój-Energia. Wykładowca na studiach podyplomowych w Collegium Civitas, Politechnice Warszawskiej i Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodakowskiej. Zajmuje się głównie prawem energetycznym i europejskim prawem konkurencji.

 • Koński Maciej

  Koński Maciej

  Dyrektor Naczelny, Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej, KGHM Polska Miedź SA
  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz Programu International Business and Economics przy Uniwersytecie w Kopenhadze. W roku 2014 uzyskał stopień doktora na Politechnice Wrocławskiej. Autor artykułów z zakresu rynku towarowego do prasy krajowej i zagranicznej. Z KGHM Polska Miedź S.A. związany od 2006 roku. Pracę rozpoczął w Wydziale Ryzyka Rynkowego, gdzie odpowiedzialny był za analizy rynku towarowego oraz zarządzanie ryzykiem rynkowym. W latach 2010-2012 członek Zespołu ds. Rozwoju Bazy Zasobowej w KGHM Polska Miedź S.A., którego celem było przeprowadzenie procesu due diligence oraz doprowadzenie do przejęcia górniczej Spółki Quadra FNX. W zespole odpowiedzialny za wycenę Spółki. Powołany na członka Rady Właścicieli Sierra Gorda, odpowiedzialnej za kluczowe decyzje związane z rozwojem nowo otwartej kopalni, podejmowane wspólnie z japońskim inwestorem Sumitomo. Od września 2012 Dyrektor Naczelny Centrum Analiz Strategicznych i Bazy Zasobowej KGHM Polska Miedź S.A., odpowiedzialny za strategię Spółki oraz rozwój bazy zasobowej. Członek Rad Nadzorczych- od października 2012 przewodniczący Rady Nadzorczej niemieckiej Spółki KGHM Kupfer AG, od września 2014 roku członek Rady Nadzorczej TAURON Polska Energia S.A.
 • Krystowski Krzysztof

  Krystowski Krzysztof

  Wiceprezes Zarządu, Finmeccanica Helicopters Division
  Krzysztof Krystowski jest od wielu lat menadżerem w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się także w zagadnieniach innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zarówno podmiotami sektora państwowego, jak i prywatnego, nabyte m.in. w międzynarodowych koncernach. Pełnił także ważne funkcje w administracji publicznej i organizacjach zrzeszających przedsiębiorców. Obecnie jest Prezesem Związku Klastrów Polskich, Prezesem Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Wiceprezydentem Pracodawców RP, najstarszej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce. W latach 2012-2013 był Prezesem Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. W latach 2006 – 2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio – globalnej firmie przemysłu lotniczego. Był także członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP, jak również Rady Przemysłowo – Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. W latach 2004 – 2006 był Przewodniczącym Rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym. W latach 2003 – 2006 pełnił funkcję Wiceministra w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (potem w Ministerstwie Gospodarki i Pracy). Odpowiadał wówczas za konkurencyjność i innowacyjność gospodarki, nadzór nad jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz Urzędem Patentowym RP, jak również za restrukturyzację przemysłu obronnego i lotniczego oraz offset. Krzysztof Krystowski urodził się w 1972 r. Ma żonę oraz trzech synów. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Polish Open University i Oxford Brookes University (MBA) oraz studia doktoranckie na SGH w Warszawie.
 • Kułakowski Sławomir

  Kułakowski Sławomir

  Prezes Izby, Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju
 • Kuśpik Wojciech

  Kuśpik Wojciech

  Prezes Zarządu, Grupa PTWP SA
 • L

 • Libucha Jacek

  Libucha Jacek

  dyrektor, The Boston Consulting Group Sp. z o.o.
 • Ł

 • Łaszczewski Piotr

  Łaszczewski Piotr

  Dyrektor Middleware, IBM Polska i Kraje Bałtyckie
  Od ponad 20 lat związany z rynkiem IT, ostatnie 12 lat pracuje w IBM. Aktualnie zajmuje stanowisko Dyrektora HybridCloud w Dziale Oprogramowania IBM Polska i Kraje Bałtyckie. W swojej codziennej pracy zajmuje się projektowaniem innowacyjnych rozwiązań i wspieraniem najlepszych praktyk. Bogate doświadczenie w biznesie dystrybucyjnym oraz integracyjnym zdobywał sprawując szereg funkcji związanych z rynkiem pamięci masowych. Ukończył Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej na Politechnice Łódzkiej.
 • N

 • Niemiec Krzysztof

  Niemiec Krzysztof

  Wiceprezes Zarządu, Track Tec SA
  Krzysztof Niemiec ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UJ oraz podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Przez ponad 20 lat pracował w PKP, przechodząc od stanowiska z-cy Naczelnika stacji Kraków Nowa Huta do członka Zarządu PKP S.A. Kolejny etap to praca w Zarządzie CTL Logistics, a obecnie sprawuje funkcję wiceprezesa Zarządu Track Tec S.A. znaczącego producenta i dostawcy elementów nawierzchni kolejowej.
 • Nowak Rafał

  Nowak Rafał

  Dyrektor Departamentu Dróg Publicznych, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa
 • Nowik Zbigniew

  Nowik Zbigniew

  Prezes Zarządu, OT Logistics SA
  Jest doktorem nauk ekonomicznych (tytuł uzyskał na Institut d’Etudes Politiques de Paris), autorem licznych publikacji ekonomicznych i książki „Nowe instrumenty finansowe i giełdy przyszłości” (1994). W okresie 1990-1993 pracował we Francji w departamentach międzynarodowych firm ubezpieczeniowych – Union Francaise de Reassurance, Grupa Azur, AXA International – gdzie zajmował się reasekuracją oraz ekspansją m.in. na Europę Środkowo-Wschodnią. Po powrocie do Polski doradzał inwestorom zagranicznym wchodzącym na rynek polski lub bezpośrednio zarządzał ich inwestycjami. Między innymi był: dyrektorem finansowym francuskiej sieci dystrybucji Castorama i dyrektorem zarządzającym jej pierwszego supermarketu; dyrektorem finansowym holenderskiej spółki Campina, gdzie prowadził projekt restrukturyzacji oraz zarządzał grupą mleczarni w Polsce. Ponadto pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej IMPEXMETAL S.A. oraz Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej ROLIMPEX S.A.
 • P

 • Pečonka Jaromir

  Pečonka Jaromir

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Eco-Wind Construction SA

  Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, ECO-Wind Construction

   
  Jaromír Pečonka ukończył kierunek Finanse na Wydziale Ekonomii Wyższej Szkoły Górniczej - Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie. Jest również absolwentem Executive MBA, Thunderbird, The Garvin School of International Management, CMC, gdzie specjalizował się w międzynarodowym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

  W Grupie CEZ od 2005 roku. Początkowo pełnił funkcje Dyrektora Finansowego w spółce Elektrorazpredelenie Sofia Oblast i Dyrektora Finansowego spółki Distribuce Bulharsko. Jako członek zespołu CEZ Bulgaria brał udział w projektach unbundligu i fuzji 3 bułgarskich spółek dystrybucyjnych.

  Przed rozpoczęciem pracy w Grupie CEZ jako kierownik działu finansowego Vítkovice Steel, a.s. i Vítkovice, a.s. brał udział w restrukturyzacji tych spółek.

 • Popczyk Jan

  Popczyk Jan

  Wydział Elektryczny, Instytut Elektroenergetyki i Sterowania Układów, Politechnika Śląska w Gliwicach
  W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych prowadził bania naukowe w zakresie oceny stanu i optymalizacji sieci elektroenergetycznych według podejścia statystyczno-probabilistycznego. Od 1987 roku profesor tytularny. Współtworzył koncepcję reformy rynkowej elektroenergetyki w ramach polskich zmian ustrojowych zapoczątkowanych w 1989 roku. W latach 1990-1995 był prezesem Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA i wówczas realizował tę koncepcję, w tym w szczególności koncepcję odłączenia polskiego systemu elektroenergetycznego od systemu POKÓJ (ZSRR i kraje Europy Środkowej) i połączenia z systemem zachodnioeuropejskim (UCPTE/UCTE). Od 1998 do 2000 roku doradzał wicepremierowi Leszkowi Balcerowiczowi w sprawie reform w kompleksie paliwowo-energetycznym. Od 2003 do 2004 roku współpracował z wicepremierem Jerzym Hausnerem na rzecz sformułowania polskiej doktryny bezpieczeństwa energetycznego. Po 1995 roku współtworzył i zarządzał czterema start up-ami działającymi w obszarze innowacyjnej energetyki rozproszonej. Współtworzył i zarządzał trzema stowarzyszeniami działającymi na rzecz przebudowy energetyki (w jednym, mianowicie w Stowarzyszeniu Klaster 3x20 nadal jest prezesem). Prowadzi badania i promuje przejście z energetyki postprzemysłowej w energetykę prosumencką. Był inicjatorem utworzenia (2012 rok) Centrum Energetyki Prosumenckiej w Politechnice Śląskiej, w którym pełni funkcję dyrektora. Od 2013 roku tworzy Bibliotekę Źródłową Energetyki Prosumenckiej.
 • S

 • Siodmok Henryk

  Siodmok Henryk

  Prezes, Grupa Atlas
  Urodził się w roku 1965. Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA INSEAD w Fontainebleau. Pracę doktorską dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. W latach 1989-1990 pracował jako analityk operacyjny w Pasco Company, następnie od 1991 do 1995 jako konsultant w firmie doradczej Bain & Co. W latach 1996-1997 był dyrektorem rozwoju na Europę Wschodnią oraz prezesem Tenneco Automotive Polska, następnie, w okresie 1997-2000, prezesem FLiD Drumet S.A. Od 2000 do 2003 pełnił funkcję prezesa zarządu Carman Polska sp. z o.o., a w latach 2003-2004 wiceprezesa ds. sprzedaży, finansów, kadr, informatyki, rozwoju i administracji w US Pharmacia sp. z o.o. Od 2005 do 2008 roku był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy LOTOS SA. Od 2006 roku – w Grupie ATLAS, najpierw jako członek zarządu, a od 2007 roku na stanowisku prezesa zarządu.
 • Siwko Arkadiusz

  Siwko Arkadiusz

  Prezes Zarządu, Polska Grupa Zbrojeniowa SA
 • Steinhoff Janusz

  Steinhoff Janusz

  Wicepremier, Minister Gospodarki w latach 1997-2001,
  Janusz Wojciech Steinhoff dr nauk technicznych, doktor honoris causa Uniwersytetu w Ajou , absolwent i długoletni pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Autor wielu publikacji z zakresu górnictwa i energetyki. W 1980 r. był jednym z założycieli NSZZ „Solidarność” na Politechnice Śląskiej, później działał w podziemnych strukturach związku. Ekspert strony społecznej obrad Okrągłego Stołu. Poseł tzw. Sejmu Kontraktowego z ramienia Komitetu Obywatelskiego ,,S”. Współzałożyciel i wiceprzewodniczący Partii Chrześcijańskich Demokratów, z ramienia której był posłem na Sejm I i III kadencji. W latach 1990-1994 Prezes Wyższego Urzędu Górniczego, w 1997-2001 Minister Gospodarki, a w latach 2000-2001 Wiceprezes Rady Ministrów. W latach 2009-2010 członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Lechu Kaczyńskim. Przewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarczej oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Zasiadał w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa i notowanych na GPW. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Doradca zarządu PwC.
 • T

 • Tchórzewski Krzysztof

  Tchórzewski Krzysztof

  minister energii, Polska,

  Z dniem 1 grudnia 2015 r. Prezydent na wniosek Prezesa Rady Ministrów powołał Krzysztofa Tchórzewskiego na stanowisko Ministra Energii.

  Urodził się 19 maja 1950 r. w Rzążewie. Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Elektryczny, kierunek Zabezpieczenia elektroenergetyczne.
  Od 1974 r. do 1990 r. był pracownikiem PKP w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego w Siedlcach. W latach 1974-79 pracował także jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Siedlcach.

  Od 1980 r. uczestniczył w ruchu NSZZ „Solidarność”. W 1981 r. był przewodniczącym Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność”.

  W 1990 r. z rekomendacji Oddziału Siedleckiego NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze został powołany na Wojewodę Siedleckiego. 

  Jako Poseł na Sejm RP w latach 1991-93 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Handlu i Usług oraz Przewodniczącego Podkomisji Transportu, a w kadencji III, V, VI i VII te same funkcje w Sejmowej Komisji Infrastruktury.

  W latach 1997-2001 pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. 

  W listopadzie 2001 r. został powołany na Członka Zarządu PKP Energetyka spółka z o.o., a od stycznia 2002 r. został zatrudniony w na stanowisku Dyrektora Ekonomiczno-Finansowego tej spółki. 

  Od 2 marca do 23 listopada 2007 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

 • Tejchman Marek

  Tejchman Marek

  zastępca redaktora naczelnego, Dziennik Gazeta Prawna
 • W

 • Watzl Alfred

  Watzl Alfred

  Członek Zarządu, Strabag Sp. z o.o.
  Od lutego 2013 r. współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce odpowiadając za pion techniczny. Ukończył inżynierię lądową (specjalizacja prawo budowlane i zarządzanie) na Uniwersytecie Technicznym w Deggendorf/Passau. Jego doświadczenie zawodowe w Polsce rozpoczęło się w 1998r. na stanowisku kierownika budowy Galerii Handlowej M1 w Bytomiu. Nadzwyczajne osiągnięcia zaowocowały w 2004 roku awansem na Członka Zarządu STRABAG Budownictwo Ogólne i Inżynieryjne. Poprzez grupę STRABAG posiada liczne kontakty w pozostałych krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Jest Członkiem Rady Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Laureat tytułu „Osobowość Branży” przyznanego w 2014r przez miesięcznik Builder. Pod jego kierownictwem firma STRABAG, zatrudniająca prawie 3500 osób, została wyróżniona m.in. tytułem „Firma budowlana Roku” w latach 2005, 2009 i 2012 wśród krajów Europy Środkowo-Wschodniej w prestiżowym konkursie CEEQA a także tytułem „Pracodawca Roku 2013 w Budownictwie”, miesięcznik Builder przyznał zaś spółce STRABAG certyfikat „Budowlanej Firmy Roku 2014” za skuteczne zarzadzanie i innowacyjność.
 • Wesołowski Maciej

  Wesołowski Maciej

  Radca Prawny, DLA Piper
 • Wirth Herbert

  Wirth Herbert

  Prezes Zarządu, KGHM Polska Miedź SA
 • Wiśniewski Grzegorz

  Wiśniewski Grzegorz

  Prezes Zarządu, Instytut Energetyki Odnawialnej

  Prezes zarządu (od 2001 r.) Instytutu Energetyki Odnawialnej – niezależnego think-tanku. Był  dyrektorem (1997-2005) Centrum Komisji Europejskiej ds. Odnawialnych Źródeł Energii dla Regionu Morza Bałtyckiego  (EC BREC) i przewodniczącym (2008-2009) Grupy Refleksyjnej Komisji Europejskiej ds. Zrównoważonej Energetyki (managEnergy). Specjalizuje się w energetyce odnawialnej oraz kształtowaniu rozwoju energetyki prosumenckiej. Jest współautorem „Strategii rozwoju energetyki odnawialnej” (2000), pierwszego rządowego projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (2003)  oraz tzw. „poprawki prosumenckiej” do ustawy o odnawialnych źródłach energii (2015). Jest członkiem od (2013 r.) Komitetu Sterującego  ds. Zaawansowanych  Technologii  Pozyskania Energii  w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz przewodniczącym (od 2013 r.) Rady Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej. Był dwukrotnie (1992,2008) odznaczony srebrnym medalem Ministra Środowiska za zasługi dla ochrony środowiska.  Jest laureatem tytułów: „Promotor energetyki odnawialnej” miesięcznika Czysta Energia (2014), „Nowy Impuls” miesięcznika Nowy Przemysł (2014) oraz laureatem tytułu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii” za 2014 rok. Członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej przez Prezydenta RP (od 15.10.2015).

 • Woicka-Żuławska Iwona

  Woicka-Żuławska Iwona

  Dyrektor, Departament Współpracy Ekonomicznej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  W latach 1997-2009 pracowała w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, zajmując się negocjacjami i procesem akcesji Polski do UE w zakresie swobody świadczenia usług oraz społeczeństwa informacyjnego. Od maja 2004 r., po uzyskaniu przez RP członkostwa w Unii, pracowała w Departamencie Polityki Integracyjnej, uczestnicząc w procesie decyzyjnym UE w trzech obszarach: usług, społeczeństwa informacyjnego oraz polityki naukowej.
  W 2010 r. objęła stanowisko samodzielnego eksperta ds. rynku wewnętrznego UE w Departamencie Strategii i Planowania MSZ. W latach 2010-2014 oddelegowana do pracy w Ambasadzie RP w Londynie, gdzie pełniła funkcję kierownika Wydziału Ekonomicznego. Po powrocie z Wielkiej Brytanii mianowana zastępcą dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej, zajmowała się kwestiami bezpieczeństwa energetycznego, polskim członkostwem w międzynarodowych organizacjach gospodarczych oraz promocją polskiej gospodarki i wsparciem polskich podmiotów gospodarczych na rynkach Afryki i Ameryki Łacińskiej. Od listopada 2015 r. piastowała funkcję p.o. dyrektora, odpowiedzialnego również za wsparcie na rynkach Ameryki Północnej oraz Europy. Od kwietnia 2016 r. jest dyrektorem DWE.
  Doktor nauk ekonomicznych — rozprawę doktorską obroniła w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka licznych artykułów i opracowań dot. integracji europejskiej. Mężatka.
  Języki — angielski, hiszpański, włoski oraz w stopniu podstawowym — francuski.

 • Wojciechowski Piotr

  Wojciechowski Piotr

  Prezes Zarządu, WB Electronics SA
 • Z

 • Zarajczyk Karol

  Zarajczyk Karol

  Prezes Zarządu, URSUS SA

  Karol Zarajczyk jest jednym z najmłodszych menedżerów polskich firm produkcyjnych, mogącym poszczycić się wielkimi osiągnięciami.
  W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość ze specjalizacją Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentem The Executive Training Programme (stypendium Komisji Europejskiej) w SDA Bocconi School of Management in Milan, The School of Oriental and African Studies University of London, SCIENCES PO Paris oraz Waseda University Tokyo Japan. Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako specjalista ds. finansowych w POL-MOT Holding S.A., a po roku został dyrektorem wykonawczym, a potem także członkiem zarządu w spółce Ital-Mot, należącej do grupy POL-MOT.
  W latach 2008-2009 był dyrektorem ekonomiczno-finansowym w produkującej maszyny rolnicze spółce POL-MOT Warfama, a w roku 2009 został jej wiceprezesem. Od 2009 roku zasiada w radzie nadzorczej spółki Bioenergia Invest, która instaluje w całej Polsce wytwórnie ekologicznego paliwa ze słomy, zapewniając jednocześnie producentom takiej biomasy wieloletnie kontrakty sprzedażowe. W 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu URSUS S.A. i kieruje tą spółką do dziś.

  Największym sukcesem zawodowym Karola Zarajczyka było wskrzeszenie słynnej polskiej marki URSUS oraz stworzenie dynamicznie rozwijającej się firmy produkującej nie tylko ciągniki, ale też maszyny rolnicze, a obecnie trolejbusy i autobusy elektryczne. Odbudowa symbolu polskiego przemysłu było dużym wyzwaniem, a operacja odbudowy legendy udała się głównie dzięki jego determinacji.
  Karol Zarajczyk jako skuteczny menedżer otrzymał w ostatnich latach rozmaite nagrody za osiągnięcia kierowanej przez siebie firmy. W 2015 roku otrzymał nagrodę PAIiIZ za ekspansje zagraniczną, tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki Business Centre Club, Lubelskiego Orła Biznesu 2016 oraz tytuł Top Pracodawca Polski Wschodniej 2015 przyznany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości.

 • Ziarno Jacek

  Ziarno Jacek

  I zastępca redaktora naczelnego, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Ż

 • Żuk Dariusz

  Żuk Dariusz

  Prezes, Business Link Poland

  Prezes sieci akceleratorów Business Link, Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, AIP Seed Capital oraz współtwórca funduszu bValue, marzący o stworzeniu wiodącego w skali światowej ekosystemu tworzenia i rozwoju start-upów oraz firm.
  Business Link (www.blpoland.com) to 12 kreatywnych miejsc do rozwoju biznesu, ulokowanych w głównych miastach Polski. Obecnie w sieci Business Link swoje miejsce znalazło ponad 700 firm, które mogą korzystać 24/7 z miejsc coworkingowych, prywatnych biur i sal spotkań, a dodatkowo uczestniczyć w organizowanych wydarzeniach akceleracyjnych oraz społecznościowych.
  Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (www.inkubatory.pl) to sieć 49 inkubatorów w całej Polsce, w których funkcjonuje 2200 start-upów. Od 2005 roku w inkubatorach działało 12 000 projektów. AIP to miejsca umożliwiające nowej firmie funkcjonowanie bez konieczności rejestrowania jej na rynku, przez co umożliwiając, najłatwiejszy w Europie, start w biznesie.
  Finansowaniem rozwoju start-upów zajmują się AIP Seed Capital oraz fundusz bValue. AIP Seed Capital został stworzony w celu wsparcia start-upów na ich wczesnym etapie rozwoju i do tej pory zainwestował w ponad 100 projektów, takich jak: Qpony.pl, Glov, CallPage czy Sidly. Natomiast działania funduszu bValue mają na celu inwestycje w start – upy, które są już na kolejnych etapach swojego rozwoju. Fundusz ten, został stworzony wraz z wiodącymi przedsiębiorcami w Polsce (twórcy Work Service, Allegro, Medicalgorithmics, easyPack czy Bakalland), których dotychczasowy biznes wart jest ponad 1 mld PLN.
  Dariusz Żuk współtworzył również idee Polski Przedsiębiorczej – think tanka kreującego system start-upowy w Polsce, a w 2001 roku powołał do życia Studenckie Forum BCC.
  Za kreowanie i promowanie przedsiębiorczości w Polsce, został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Ponadto jest laureatem nagrody specjalnej Business Centre Club, a od Tygodnika Wprost otrzymał Nagrodę Kisiela.

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.