PARTNERZY PORTALU

Nafta | Chemia

Warszawa  •  6 grudnia 2016

PrelegenciA

 • Piotr Apanowicz

  Piotr Apanowicz

  Publicysta, Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, portal wnp.pl

B

 • Mariusz Bober

  Mariusz Bober

  Prezes Zarządu, Grupa Azoty SA
  Mariusz Bober
  Odpowiada za całościowy nadzór oraz zarządzanie Grupą Kapitałową, odpowiedzialny za Strategię, zarządzanie korporacyjne, w tym nadzór właścicielski, zarządzanie zasobami ludzkimi, komunikacją i wizerunkiem (w tym: public relations i CSR). Edukacja: • 1989 – tytuł magistra – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie • 1996 – kurs i egzamin dla członków Rad Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa -wpis do rejestru pod numerem 3773/96 • Liczne szkolenia z zakresu zarządzania firmą i zespołem, skutecznej komunikacji i zarządzania zespołem. Doświadczenie (m. in.): • 2012 – 2014 Fundacja Rosa (Prezes Zarządu / Dyrektor Zarządzający) • 2010 – 2013 Trinity AdVenture sp. z o. o. (Prezes Zarządu / Dyrektor Inwestycyjny) • 2006 – 2010 KGHM ECOREN SA (Prezes Zarządu / Wiceprezes Zarządu) • 2003 – 2006 SUPRA Agrochemia sp. z o. o. (Prezes Zarządu) • 2002 – 2003 Auto Śląsk sp. z o. o. (Prezes Zarządu) • 2001 – 2002 Fundusz Inwestycji Kapitałowych KGHM METALE S.A. w Lubinie (Dyrektor Finansowy) • 2001– 2002 Warszawska Fabryka Platerów HEFRA S.A. w Warszawie (Wiceprezes Zarządu) • 1998 – 1999 INTERFERIE Sp. z o.o. w Lubinie (Wiceprezes Zarządu) • 1997 – 1998 Przedsiębiorstwo Systemów Komputerowych i Telekomunikacji CUPRUM 2000 Sp. z o.o. w Lubinie (Członek Zarządu – Dyrektor ds. Finansowo-Ekonomicznych) • 1997 – 1998 Walcownia Metali „Łabędy” S.A. w Gliwicach (Członek Zarządu – Dyrektor ds. Restrukturyzacji) • 1996 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie (Kierownik Działu Restrukturyzacji) • 1994 – 1996 Dolnośląska Spółka Inwestycyjna S.A. w Lubinie (Wiceprezes Zarządu / Członek Zarządu) • 1992 – 1995 KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie, Biuro Zarządu (Dyrektor – Pełnomocnik ds. Inwestycji Kapitałowych i Nadzoru Właścicielskiego / Dyrektor Departamentu Finansów i Nadzoru Kapitałowego / Naczelnik Zespołu Nadzoru Kapitałowego)
 • Sławomir Brzeziński

  Sławomir Brzeziński

  Wiceprezes Zarządu, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn SA

C

 • Piotr Chełmiński

  Piotr Chełmiński

  członek zarządu ds. rozwoju i energetyki, PKN ORLEN SA
  Piotr Chełmiński

  Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki

  Absolwent SGGW w Warszawie. Ukończył podyplomowe studia zarządzania w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie (partner University of Denver, USA), studia w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej z zakresu energetyki gazowej o kierunku Turbiny Gazowe i Układy Gazowo-Parowe oraz podyplomowe studia dla wyższej kadry zarządzającej w London Business School (SEP 88 LBS). Posiada wieloletnie doświadczenie w zasiadaniu w zarządach polskich i zagranicznych spółek, w tym spółek giełdowych.

  W latach 1995 - 1996 pracował na stanowisku Wiceprezesa ds. sprzedaży, marketingu i eksportu w Okocimskich Zakładach Piwowarskich S.A. Od 1996 r. do 1999 r. pełnił funkcję dyrektora regionalnego na Europę Środkowo-Wschodnią Eckes Granini GmbH & Co. KG i Prezesa jej spółki zależnej Aronia S.A. W latach 1999 - 2001 był Członkiem Zarządu Browar Dojlidy Sp. z o.o., a w latach 2001 - 2002 Członkiem Zarządu i Członkiem Rady Nadzorczej Werner i Merz Polska Sp. z o.o. W okresie 2001 - 2006 pełnił funkcję Członka Zarządu i Członka Rady Nadzorczej w Kamis -Przyprawy S.A. sprawując bezpośredni nadzór operacyjny nad sprzedażą i marketingiem. Od 2006 r. do października 2009 r. był Wiceprezesem ds. Sprzedaży i Marketingu w Gamet S.A. w Toruniu oraz Członkiem Zarządu Gamet Holdings S.A. w Luxemburgu.

  W grudniu 2009 r. został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Unipetrol, a.s., które zajmował do kwietnia 2013 r.

  W dniu 6 marca 2012 r. Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. powołała Pana Piotra Chełmińskiego na stanowisko Członka Zarządu PKN ORLEN S.A. ds. Petrochemii, które objął w dniu 10 marca 2012 r. Jednocześnie Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. zezwoliła na zajmowanie przez Pana Piotra Chełmińskiego stanowiska w zarządzie spółki Unipetrol, a.s., spółki zależnej PKN ORLEN S.A.

  W dniu 8 kwietnia 2013 r. Panu Piotrowi Chełmińskiemu zostały powierzone obowiązki Członka Rady Nadzorczej Unipetrol, a.s.

  W dniu 6 marca 2014 r. Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. powołała Pana Piotra Chełmińskiego na stanowisko Członka Zarządu na kolejną, trzyletnią kadencję Zarządu, która rozpoczęła się w dniu 16 maja 2014 r., dzień po Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki zatwierdzającym sprawozdanie finansowe za 2013 rok.

  Ponadto Pan Piotr Chełmiński pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej w spółce ANWIL S.A. oraz Przewodniczącego Rady Nadzorczej Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

 • Urszula Cieślak

  Urszula Cieślak

  Dyrektor, Dział Marketingu i Analiz, BM Reflex Sp. z o.o. Sp.K.
  Urszula Cieślak
  „Z wykształcenia ekonomistka. Ukończyła studia na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowe Studia Rachunkowości i Zarządzania Finansowego na Uniwersytecie Łódzkim. Od początku swojej kariery zawodowej związana z branżą paliw. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Działu Marketingu i Analiz w BM REFLEX Sp. z o.o. Spółka Komandytowa .”
 • Michał Ciszak

  Michał Ciszak

  Prezes Zarządu, ProCam Polska SA
  Michał Ciszak

  Michał Ciszak - ukończył studia na kierunku Zarządzanie i Marketing na Politechnice Gdańskiej, jest także absolwentem Chartered Institute of Management Accountants  (CIMA) w Londynie, Finance Leadership Academy w Waszyngtonie oraz Controller Akademie w Monachium.

  W latach 2001-2015 pracował w firmie Syngenta - przez 9 lat sprawował różnorakie funkcje w obszarze finansów, zarówno w szwajcarskiej centrali firmy, jak i w belgijskim oddziale w Brukseli, w latach 2009-2012 pracował jako dyrektor finansowy w Polsce będąc jednocześnie Business Managerem w krajach nadbałtyckich, od maja 2012 roku, jako Prezes Zarządu, kierował spółką Syngenta Polska oraz jej bałtyckimi oddziałami na Litwie, Łotwie i w Estonii.

  Jest również prezesem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin (PSOR) i wiceprezesem Polsko-Szwajcarskiej Izby Handlowej. Obecnie Prezes Zarządu PROCAM Polska.

 • Grzegorz Czul

  Grzegorz Czul

  Prezes Zarządu, Fluor SA
  Grzegorz Czul

  Grzegorz Czul jest odpowiedzialny za funkcjonowanie Fluor w Gliwicach. Posiada ponad 30–letnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu projektami, głównie instalacji petrochemicznych, rafineryjnych i chemicznych. Grzegorz zdobył swoje doświadczenie pracując dla Fluor najpierw jako Inżynier ds. Orurowania, następnie Analizy Naprężeń, powołując jednocześnie zespół ds. analizy naprężeń w Gliwicach, a następnie jako Inżynier Wiodący ds. Orurowania. W roku 2002 przeszedł do Działu Zarządzania Projektami, w którym zarządzał różnymi projektami krajowymi i międzynarodowymi. W roku 2010 został powołany na stanowisko Dyrektora Operacyjnego ds. Projektów, a w roku 2012 objął stanowisko Dyrektora Generalnego.


G

 • Andreas Gietl

  Andreas Gietl

  dyrektor zarządzający, BASF Polska
  Andreas Gietl

  Andreas Gietl, od sierpnia 2015 roku - dyrektor zarządzający BASF Polska. Pochodzi 

  z Niemiec, wykształcenie w dziedzinie zarządzania biznesem zdobywał na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Ludwigshafen oraz na Uniwersytecie North Carolina. Swoją karierę
  w BASF rozpoczął w roku 2000 jako Marketing Analyst Styrenic Polymers Europe w centrali firmy w Ludwigshafen. Później obejmował rożne stanowiska - m.in. Head of Crop Protection Portugal (2004-2007) czy Staff Division President (2008-2010). W roku 2010 został oddelegowany do Brazylii na stanowisko Dyrektora Performance Chemicals South America. Od 2013 roku pełnił funkcję wiceprezesa Decorative Coatings Solutions South America w São Paulo.


J


K

 • Wiesław Klimkowski

  Wiesław Klimkowski

  Prezes Zarządu, PCC Rokita SA
  Wiesław Klimkowski

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1999 r. związany z PCC Rokita SA. Najpierw jako kierownik projektu, a od 2002 r. dyrektor Biura Nadzoru Właścicielskiego i Rozwoju Grupy Kapitałowej. Od stycznia 2005 r. był członkiem zarządu a w październiku 2010 r. został prezesem zarządu spółki.

 • Mirosław Kochalski

  Mirosław Kochalski

  Wiceprezes Zarządu, PKN ORLEN SA
 • Wojciech Kuśpik

  Wojciech Kuśpik

  prezes zarządu PTWP SA, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, Grupa PTWP SA
  Wojciech Kuśpik

  Zarządza firmą od samego początku, pełniąc jednocześnie funkcję redaktora naczelnego Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl, a także wydawcy pozostałych portali i czasopism. Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej gromadzącej każdego roku kilka tysięcy gości, w tym osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.


L

 • Jacek Libucha

  Jacek Libucha

  dyrektor, The Boston Consulting Group Sp. z o.o.
  Jacek Libucha

M


P

 • Jacek Podgórski

  Jacek Podgórski

  Prezes Zarządu, Anwil SA
  Jacek Podgórski
  Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczynał w sektorze bankowym (Petrobank; obecnie Nordea Bank Polska). W latach 1997-2004 związany z Grupą Pekao SA. m.in. jako Wiceprezes do spraw finansowych (Pekao Development oraz Pekao Leasing). Odpowiedzialny za wprowadzenie zmian systemowych zwiększających efektywność prowadzonej działalności. Pracę dla Grupy ORLEN rozpoczął w styczniu 2006 roku obejmując stanowisko Członka Zarządu - Dyrektora Finansowego w spółce ORLEN Asfalt. W latach 2007 - 2014, Członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins, odpowiedzialny za prace departamentów finansów, księgowości oraz IT. Od listopada 2014 roku Prezes Zarządu ANWIL S.A.

S

 • Paweł Stańczyk

  Paweł Stańczyk

  Prezes Zarządu, Operator Logistyczny Paliw Płynnych
 • Grzegorz Strzelczyk

  Grzegorz Strzelczyk

  Wiceprezes Zarządu, LOTOS Petrobaltic
 • Piotr Szpakowski

  Piotr Szpakowski

  Dyrektor, Biuro Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym, PKN ORLEN SA

W

 • Leszek Wieciech

  Leszek Wieciech

  Prezes, Dyrektor Generaly, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego
  Ekspert w zakresie kontaktów zewnętrznych. W latach 1984-99 w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, m.in. Konsul Generalny RP w Edynburgu (1995-99). Od 1999 związany z obszarem energii i klimatu, najpierw w BP Polska (Government Affairs Manager), a następnie w Clinton Climate Initiative (City Director Warsaw). Od 2009 roku w POPiHN – organizacji pracodawców, zrzeszającej główne przedsiębiorstwa działające w Polsce w sektorze paliw ciekłych i smarów. Odpowiedzialny za realizację szeregu działań lobbingowych, związanych z sektorem paliwowym, w tym zagadnień związanych z walką z szarą strefą w obrocie paliwami, jakością paliw, wymaganiami technicznymi etc., oraz konsultowanie aktów prawnych i dokumentów programowych, dotyczących sektora. Reprezentuje POPiHN w pracach FuelsEurope – Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Rafineryjnego. Jeden z pionierów edukacji w zakresie odpowiedzialnego biznesu (CSR) w Polsce. W latach 2003-2006 członek Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Członek Kapituły Orderu Uśmiechu.
 • Janusz Wiśniewski

  Janusz Wiśniewski

  Wiceprezes, Krajowa Izba Gospodarcza
 • Kamil Wyszkowski

  Kamil Wyszkowski

  Dyrektor Generalny, Global Compact w Polsce
  Kamil Wyszkowski

Z

 • Jacek Ziarno

  Jacek Ziarno

  I zastępca redaktora naczelnego, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
  Jacek Ziarno
 • Tomasz Zieliński

  Tomasz Zieliński

  Prezes Zarządu, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
  Tomasz Zieliński
  Absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Inżynierskiej Horsens w Danii, uzyskał również tytuł Master of Business Administration na University of Illinois. W latach 2004-2006 pracował w PKN ORLEN SA, zajmując stanowiska kierownicze. Do roku 2009 prowadził własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa biznesowego. W tym czasie pełnił również funkcję dyrektora zarządzającego Centrum Innowacji i Inwestycji Technologicznych, szefował departamentowi inwestycji technologicznych w AKJ Capital SA (2006-2007). Następnie w latach 2007-2008 był partnerem w Instytucie Studiów Energetycznych. Karierę kontynuował w spółce DGA SA jako Dyrektor ds. projektów strategicznych w departamencie doradztwa biznesowego (2008-2009). Od 2009, powraca do branży chemicznej, jako wiceprezes zarządu, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Zakładach Chemicznych Police SA. W latach 2010-2013 ponownie pracuje dla Grupy ORLEN, gdzie w spółce Anwil SA pełni funkcję członka zarządu oraz dyrektora ds. strategii i działalności operacyjnej. Na przełomie 2012-2013, pełni obowiązki prezesa zarządu spółki Chemeko, należącej do Grupy Anwil. Od 2011 pełni również funkcję członka zarządu oraz wiceprezesa w organizacji Fertilizers Europe Association z siedzibą w Belgii. Obecnie od czerwca 2013 kieruje pracami Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.
WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!