PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Property Forum Katowice

Katowice  •  15-16 lutego 2018

Prelegenci

A

 • Izabela Adamowicz

  Izabela Adamowicz

  , Belmam
  Twórczyni marki Belmam. W 2017 roku znalazła się w gronie pięćdziesięciu najbardziej kreatywnych ludzi w Polsce wg Brief, otrzymała nominację „Gazety Wrocławskiej” do tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii „Biznes”. Prywatnie mama 3 dzieci, zwana również Belmamą. Prowadzi popularny na Instagramie profil: @belmam_pracownia - gdzie dzieli się skrawkami życia rodzinnego, które miksuje z wyzwaniami zawodowymi. Projekty Belmam zdobyły znaczące w branży dziecięcej wyróżnienia, m.in: Nagrodę Rodziców 2017 za Organizer Jimi, Znak Jakości KidZone 2017, Customer Awards 2017 World of Kids Furniture oraz wyróżnienie „Produkt rekomendowany” w Konkursie Instytutu Wzornictwa przemysłowego „Dobry Wzór 2017”.
 • Magdalena Adamus

  Magdalena Adamus

  architekt, LOFT

B

 • Michał Balcerkiewicz

  Michał Balcerkiewicz

  prezes, Fabryka Mebli BALMA SA
 • Danuta Barańska

  Danuta Barańska

  dyrektor kreatywna, Tétris Polska
  Mgr inż. Danuta Barańska, Dyrektor Kreatywna Tétris Polska. Absolwentka wydziału architektury Politechniki Warszawskiej oraz oddziału architektury krajobrazu SGGW. Od blisko 20 lat zajmuje się projektowaniem architektury kubaturowej oraz wnętrz użyteczności publicznej. W latach 90-tych związana z pracownią Juvenes, a następnie Paul Rene - jako architekt prowadzący i szef pracowni (projekty np. nowych siedzib Bristol-Myers Squibb, Innova Capital, Disney czy Bre Banku). Od 2013 r. jest partnerem Neo Świat (po rebrandingu - Tétris). Specjalizuje się w aranżacji wnętrz w modelu Design & Build, który zakłada bliską współpracę architekta z zespołem wykonawczym. W tym modelu stworzyła m.in. nową siedzibę JLL w budynku Warsaw Spire. Na co dzień odpowiedzialna także za kontakty Tétris z partnerskimi pracowniami architektonicznymi.  
 • Piotr Bartosiak

  Piotr Bartosiak

  zastępca dyrektora, Departament Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej
 • Jan Belina Brzozowski

  Jan Belina Brzozowski

  architekt, BBGK Architekci Sp. z o.o.
  Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel i wspólnik BBGK Architekci. Sędzia Konkursowy OW SARP. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie  z nagrodami - Grand Prix Brick Award 2017, Nagroda Główna w kategorii Renowacja/Rekonstrukcja w konkursie Brick Award 2017, Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2016, Nagroda SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych, Nagroda Modernizacji Roku 2017, finalista Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2017. Sprzeczna 4 z nagrodami -  najlepsza realizacja architektoniczna w konkursie Polski Cement w Architekturze 2017, Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za najlepszy obiekt mieszkalny - Budynek Wielorodzinny. Rewitalizacja zespołów Pałacowo – Parkowych w Guzowie i Małej Wsi.  
 • Iwona Benek

  Iwona Benek

  członek zarządu, Fundacja Laboratorium Architektury 60+
  dr inż. arch. Iwona Benek członkini Zarządu i ekspert w Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (www.lab60plus.pl). adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.  Specjalizuje się w projektowaniu na rzecz architektury przyjaznej seniorom. Prowadzi badania dotyczące kształtowania środowiska terapeutycznego dla osób starszych w skali przestrzeni publicznych, terenów zieleni oraz budynków i wnętrz. 
 • Ewelina Białobrzewska

  Ewelina Białobrzewska

  architekt wnętrz, Pracownia Projektowa 4 Kąty a stół 5
  Dyplomowana architekt wnętrz Politechniki Białostockiej, która z wielką satysfakcją prowadzi pracownię projektową "4 kąty a stół 5". Ma na swoim koncie wiele zrealizowanych projektów wnętrz prywatnych i użyteczności publicznej w całej Polsce, współpracuje m.in. z IKEA, projektowała dla programu telewizji Polsat "Nasz Nowy Dom" oraz dzieli się swoją wiedzą i zainteresowaniem z młodym pokoleniem prowadząc zajęcia z architektury. Została architektem wnętrz z ogromnej pasji i potrzeby spełniania marzeń ludzi o pięknych i praktycznych wnętrzach. Inspirują ją rozmowy i błysk zadowolenia w oczach Inwestorów widzących efekt końcowy, gdy projekt wnętrz z papieru zmaterializował się w czterech kątach w pełni spełniając ich oczekiwania. Projektuje - nie powiela! - funkcjonalne i wyjątkowe wnętrza mieszkalne i komercyjne w każdym stylu z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, które są tworzone z myślą o przyszłych mieszkańcach lub użytkownikach danych przestrzeni.
 • Igor Białorucki

  Igor Białorucki

  architekt, Workplace Solutions
 • Michał Biernacki

  Michał Biernacki

  szef designu, Code Design
  Współzałożyciel biura projektowego CODE Architecture & Design Sp z 0.0. Jako Dyrektor Kreatywny zarządza kilkoma zespołami kierując pracą nad procesami kreatywnymi i wdrożeniowymi. Projektant, absolwent Wydziału Malarstwa Uniwersytetu Śląskiego i współpracownik Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Fascynuje go design pojmowany jako wieloaspektowy proces prowadzący do rozwiązywania różnego typu problemów, tworzenia innowacji, a przez to osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na rynku. Jako jeden z pierwszych projektantów w Polsce z powodzeniem wdrożył idee Design Thinking. Jest autorem wielu sukcesów rynkowych produktów znanych polskich marek, m.in.: Amica, mBank, Multibank, Nowy Styl, BN Office Solution, Vox Industrie czy Zelmer S.A. Zrealizował projekty dla m.in. następujących marek z branży meblowej:  Iker, Nowy Styl, BN Office Solution, Meble Swarzędzkie, VOX, MaMaMa (Vox Baby), Mebelux.  Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in. red rot best of the best 2012 za projekt piekarnika linii Zen dla marki Amica, red dot design award 2010 za projekt piekarnika linii Integra również dla Amica, MeblePIus Produkt w 2009 roku, Grand Prix Machina Design Awards w 2008 roku, PRODECO w 2008 roku, Wallpaper Design Award w 2005 roku. 
 • Ivan Blasi

  Ivan Blasi

  Architect, Coordinator at European Union Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award
 • Edyta Bobek

  Edyta Bobek

  Leasing Director, Retail, Griffin Premium RE
 • Waldemar Bojarun

  Waldemar Bojarun

  wiceprezydent Katowic,
  Waldemar Bojarun – urzędnik administracji rządowej oraz samorządowej; rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty i Wychowania w Katowicach (1993–1999), rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice (1999–2010) oraz Naczelnik Wydziału Promocji (2007–2015); wiceprezydent miasta Katowice (od 2015 roku) odpowiadający za politykę miasta w zakresie budownictwa i planowania przestrzennego, edukację i sport, utrzymania zabytków w mieście oraz organizację imprez o charakterze strategicznym; działacz społeczny, znana postać życia publicznego aglomeracji katowickiej. Absolwent politologii samorządowej na Uniwersytecie Śląskim. Od najmłodszych lat zaangażowany w inicjatywy, sprzyjające tworzeniu i rozwojowi demokracji w społecznościach lokalnych. Już jako uczeń, a następnie student współtworzył strukturę sejmików uczniowskich oraz parlamentu dzieci i młodzieży województwa katowickiego (później śląskiego). Doświadczenia z tego okresu wykorzystał w późniejszej pracy zawodowej. Jego kreatywność pomogła z sukcesem stworzyć zintegrowany system informacyjny oraz promocyjny dla samorządu Miasta Katowice, a z czasem do wypromowania spójnego wizerunku Katowic, jako politycznego, gospodarczego i kulturalnego lidera regionu. Autor licznych opracowań i publikacji o charakterze historycznym, informacyjno-promocyjnym, m.in. popularnego przewodnika po Śródmieściu Katowic. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi (1998) oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi (2004). Prywatnie: mąż, ojciec dwójki dzieci.
 • Tomasz Bradecki

  Tomasz Bradecki

  adiunkt, Katedra Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, Wydział Architektury, Politechnika Śląska
  Tomasz Bradecki właściciel STUDIO BB ARCHITEKCI, ur. 1979 projektant, dydaktyk, pracownik naukowy,  dr inż. arch. założyciel grupy badawczej urbanmodel.org wykształcenie architekt, absolwent Politechniki Śląskiej, doktorat 2009 biogram wcześniej doświadczenia projektowe w Hahn Helten Architekten, Aachen, Niemcy,  oraz Glenn Howells Architects, Birmingham, Wielka Brytania a także An Archi Group, Gliwice członek Śląskiej Izby Architektów, od 2009-go roku adiunkt  na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego, na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką,  od 2016go roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL www.urbanmodel.org zajmującej się modelami miejsca zamieszkania,  autor i współautor conajmniej kilkudziesięciu projektów domów jednorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej laureat i uczestnik konkursów architektonicznych autor, współautor oraz redaktor kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury w języku polskim i angielskim,  twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z  serii ‘Zbudujmy razem osiedle’, uprawnienia do projektowania  w specjalności architektonicznej, w 2015 Tomasz Bradecki w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl, ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-ro gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach hobby pasjonat urbanistyki, architektury oraz sportu w tym wspinaczki, specjalizacja : projektowanie architektury, projektowanie urbanistyczne, projektowanie obiektów sportowych
 • Monika Brauntsch

  Monika Brauntsch

  projektant, Kafti Design
  Monika Brauntsch– od 2007 roku prowadzi markę oświetleniową KAFTI, prezentowaną na licznych wystawach krajowych i międzynarodowych oraz nagradzaną m.in. w konkursach Must Have czy Śląska Rzecz. W 2011 roku zwyciężyła w polskiej edycji konkursu „Young Creative Entrepreneur”, nagradzającej najbardziej przedsiębiorcze osoby z sektora kreatywnego. Od roku 2010 działa w także w ramach inicjatywy The Spirit of Poland, promującej polskie wzornictwo na forum międzynarodowym. Wystawy The Spirit of Poland prezentowane były m.in. na Tokyo Designers Week w Japonii, w Muzeum Narodowym w Brazylii czy w MAM Rio de Janeiro.
 • Monika Bronikowska

  Monika Bronikowska

  współzałożycielka, Hola Design
 • Marcin Brzeziński

  Marcin Brzeziński

  prezes zarządu, Wektor Inwestycje
 • Agnieszka Buchta-Swoboda

  Agnieszka Buchta-Swoboda

  architekt wnętrz,
  Absolwentka Architektury Wnętrz na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Architekt wnętrz chcący utwierdzić w przekonaniu, że wnętrza mają być szyte na miarę użytkownika, a nie tylko aktualnych trendów. Blogerka tworząca autorskiego bloga mającego na celu zarażenie każdego potrzebą projektowania przyjaznych przestrzeni. Kobieta lubiąca innowacje, zmiany, ale i świadome podejście do życia.
 • Agnieszka Buczkowska-Korlińska

  Agnieszka Buczkowska-Korlińska

  , Inter-Arch Architekci
 • Joanna Budzaj

  Joanna Budzaj

  dziennikarz, Propertynews.pl
 • Ewelina Budzińska-Góra

  Ewelina Budzińska-Góra

  współtwórczyni projektu Design Silesia,
  Absolwentka prawa na Uniwersytecie Śląskim oraz stosunków międzynarodowych amerykańskiej uczelni. Odbyła wiele staży w organizacjach międzynarodowych w tym w ONZ w Nowym Jorku. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu rozwoju regionalnego na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania innowacją (designem) na SWPS w Poznaniu. Przez wiele lat zajmowała się promocją i informacją funduszy strukturalnych na poziomie regionalnym. W latach 2010-2013 koordynowała projekt Design Silesia. Realizowany przez Samorząd Województwa Śląskiego projekt umożliwił zebranie wielu dobrych przykładów projektowania oraz zbudowanie potencjału do skutecznego wykorzystywania designu w sektorze prywatnym i publicznym. Od 2015 roku jest Zastępczynią Dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Interesuje się głównie wpływem przemysłów kreatywnych na rozwoju regionu. 
 • Joanna Burzec

  Joanna Burzec

  PhD researcher, Vrije University Amsterdam, Łódź University of Technology
  Management Consultant w branży Strategies, pasjonująca się tematami: modele biznesowe w zrównoważonym rozwoju, innowacja i cyfryzacja: robotyka, sztuczna inteligencja i społeczeństwo- zarządzanie “stakeholder’ami”. Joanna pracuje teraz dla Global Consulting Leader w specjalizacji: chemikalia i zasoby naturalne oraz prowadzi badania na temat zrównoważonego rozwoju, ekonomii cyrkularnej w branży tekstyliów. Joanna ma ponad 6 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu projektem, studiowała i pracowała w 7 krajach i mówi w 7 językach. Joanna jest absolwentką DHBW Mannheim, Kozminski University, Vrije University Amsterdam i ciągle kontynuuje edukację na Harvard Business School, Stanford University, jak również planuje zrobienie stopnia doktoratu, PhD we współpracy z Politechniką Łódzką, Hong Kong Polytechnic, ESCP Berlin i University of Melbourne i studia podyplomowe z e-commerce. “Dlaczego robię jednocześnie tak wiele rzeczy? Ponieważ chcę pomóc społeczeństwu i wszystkim żyjącym stworzeniom, pomóc nam żyć w “lepszym” świecie. Sky is the limit? Nie- lada dzień będziemy latać na Marsa. Nie wierzę w żadne ograniczenia czy limity”.
 • Małgorzata Burzec-Lewandowska

  Małgorzata Burzec-Lewandowska

  zastępca redaktora naczelnego, Propertynews.pl, redaktor naczelna, Propertydesign.pl
 • Piotr Buśko

  Piotr Buśko

  przewodniczący, Kolegium Sędziów Konkursowych, SARP Oddział w Katowicach, prezes SARP Oddział w Katowicach w latach 2012-2015

C

 • Giovanna Carnevali

  Giovanna Carnevali

  Architect, Project Director, Strelka KB
  Giovanna Carnevali is an established architect and a renowned specialist in Consultancy and Management of International Modern and Contemporary Architecture Institutions. She is a Strategic Thinker Consultant about City Design and Urban Development that links client’s needs to the architectural, digital, social, economic, legal issues by teaming up the necessary professionals. A former Director of the Mies van der Rohe Foundation (Barcelona) and now Director of International Projects Strelka KB (Moscow). She is also the International Program Director of “Urban Sciences degree” at Iaac Institute of Advanced Architecture in Barcelona. From 2017 Giovanna the Official List of Experts for Culture and Architecture of the Directorate General for Culture of the European Commission. Giovanna has developed numerous architecture and urban planning projects in Europe as a founder of Self Arquitectura slp, among which are numerous winning competitions in Italy and Spain. She has been lecturing in different places among these stand out:  MoMa, Biennale of Venice, TU Delft, IaaC Barcelona, Moscow Urban Forum and European Commission.
 • Jaume Cassanyer Tosques

  Jaume Cassanyer Tosques

  architekt, Product Manager, Laufen
  Jaume Cassanyer Tosques rozpoczął swoją karierę w firmie Roca Polska w 2013 r., na stanowisku Architect – Project Manager, a od 2016 r. pełni tę samą funkcję w dziale Bespoke marki LAUFEN w grupie Roca. Do jego obowiązków należy projektowanie i koordynacja produkcji urządzeń sanitarnych na wymiar, na potrzebę ekskluzywnych projektów w różnych krajach, we współpracy z wybitnymi projektantami. Przed rozpoczęciem kariery w Grupie Roca, J. Cassanyer Tosques przez wiele lat pracował jako architekt i w tym czasie brał m.in. udział w projektach budowy Nowej Filharmonii Szczecińskiej autorstwa biura architektonicznego BAROZZI / VEIGA oraz Sali Koncertowej na Jordankach w Toruniu, autorstwa biura architektonicznego Menis Arquitectos. Jest absolwentem Politechniki Katalońskiej, którą ukończył w roku 2014. Posługuje się językiem angielskim, katalońskim, hiszpańskim i polskim. 
 • Tomasz Cedro

  Tomasz Cedro

  specjalista ds. sprzedaży, MERA
  Pasjonat oświetlenia w każdej postaci, ponad pół dekady związany z branżą wykończenia wnętrz, mądry mądrością projektantów, fachowców oraz producentów współpracujących z salonami Mera; absolwent Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, dyplomowany trener/szkoleniowiec. Dewiza zawodowa: "MERA i wszystko JASNE".
 • Piotr Chełmiński

  Piotr Chełmiński

  prezes zarządu, Profim Sp. z o.o.
  Piotr Chełmiński obecnie Prezes Zarządu Profim, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w zarządach polskich i zagranicznych spółek, w tym spółek giełdowych. Jest absolwentem SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie, Politechnice Warszawskiej wydział MEiL ITC oraz London Business School. Był między innymi prezesem największego czeskiego holdingu petrochemicznego Unipetrol AS z grupy PKN ORLEN oraz członkiem zarządu ds. petrochemii, a następnie ds. rozwoju downstream i energetyki PKN ORLEN SA. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze, zarządcze i nadzorcze w Schöller Artykuły Spożywcze Sp. z o.o., Okocimskich Zakładach Piwowarskich SA, Aronia SA oraz Eckes Granini GmbH and Co. KG, Browar Dojlidy Sp. z o.o., Werner & Merz Polska, Kamis-Przyprawy SA, a także producenta, lidera rynku polskiego ozdobnych okuć meblowych i drzwiowych Gamet SA oraz Gamet Holdings SA Luxemburg.  
 • Arkadiusz Chęciński

  Arkadiusz Chęciński

  prezydent Sosnowca,
 • Andrzej Chołdzyński

  Andrzej Chołdzyński

  właściciel, generalny projektant, architekt, AMC – Andrzej M. Chołdzyński Sp. z o.o.
 • Jacek Chrzanowski

  Jacek Chrzanowski

  projektant, One One Lab - Design Studio
 • Anna Chwałko

  Anna Chwałko

  dyrektor, Best Western Hotel Mariacki
 • Ondřej Chybík

  Ondřej Chybík

  założyciel, architekt, Chybik+Kristof
  Ondřej Chybík (* 1985, Brno, Czech Republic) studied architecture and urban design in Brno, in Graz and at ETH Zurich. He is a holder of the Rector’s Award from BUT in Brno (Brno University of Technology) and he won the Bohuslav Fuchs award for best project design at the Faculty of Architecture of the Brno University of Technology. After completing his studies, he worked at the Viennese studio, PPAG. His work was exhibited at the MoMA NYC as part of Uneven Growth exhibition. In 2015 Forbes selected him in “30 under 30” list.  
 • Gheorghe Marian Cristescu

  Gheorghe Marian Cristescu

  prezes zarządu, Chopin Airport Development Sp. z o.o.
  Gheorghe Marian Cristescu rozpoczął swoją przygodę z hotelarstwem ponad 20 lat temu. Zanim dołączył do Chopin Airport Development (CAD), zdobywał doświadczenie zawodowe w polskich oraz międzynarodowych firmach, w tym przez 3 lata w sieci Radisson, przez ponad 10 lat w Accor Hotels, a następnie w Best Western. W lutym 2015 r. objął stanowisko Dyrektora na Polskę i Kraje Bałtyckie w ramach struktur Best Western International. Od kwietnia 2016 r. Gheorghe Marian Cristescu pełni funkcję Prezesa Zarządu Chopin Airport Development - Spółki powołanej przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) z misją realizacji inwestycji zlokalizowanych w sąsiedztwie portów lotniczych. CAD jest  inwestorem, operatorem oraz administratorem istniejących obiektów i inwestycji realizowanych od podstaw. Jako franczyzobiorca światowych sieci hotelowych Marriott, Hilton i Best Western, Spółka aktualnie zarządza pięcioma hotelami zlokalizowanymi w Warszawie, Gdańsku i na Półwyspie Helskim. Dwa hotele w Katowicach i Poznaniu są w fazie budowy.   Od  września 2017 r. pełni funkcję przewodniczącego Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki. Sam Cristescu jest m.in. laureatem nagrody „Osobowość Roku 2012” przyznawanej przez magazyn „Hotelarz”, zwycięzcą plebiscytu Prime Property Prize 2012 w kategorii „Człowiek Roku", został także mianowany „Hotelarzem Roku 2013” przez portal HRS. Jako niekwestionowany lider i specjalista rynku hotelarskiego w Polsce, regularnie występuje jako panelista na najważniejszych wydarzeniach branżowych.   Poza pracą zawodową interesuje się sportem, historią oraz geografią. Płynnie posługuje się językiem rumuńskim, polskim, angielskim oraz hiszpańskim. 
 • Krzysztof Cybruch

  Krzysztof Cybruch

  założyciel, Targ Śniadaniowy

D

 • Dominik Darasz

  Dominik Darasz

  architekt, partner w Horizone Studio
  Partner w Horizone Studio, członek Royal Association of Swedish Architects SAR. W latach 1997-2002 prowadził w Krakowie własną Pracownię Projektową DECO-D. W latach 2003-2005 pracował w Wydziale Architektury Urzędu Miasta Helsingborg w Szwecji. Był odpowiedzialny za różnej skali projekty, współpracował przy tworzeniu dzielnicy mieszkaniowej „Mariastaden” - jednej z największych dzielnic mieszkaniowych miasta Helsingborg oraz przy projekcie H+. W 2005r. założył w Szwecji pracownię architektoniczną DKD Perspektiv z siedzibą w Helsingborgu, specjalizującą się w konkursach, pracach i projektach koncepcyjnych, prezentacjach projektów oraz profesjonalnych modelach i makietach. W tym czasie współpracował z międzynarodowymi biurami architektonicznymi w Polsce, Holandii, Francji i Niemczech przy projektach budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. W 2009r. wraz ze wspólnikami założył biuro Horizone Studio w Krakowie. Prowadzi również dział graficzny biura - Horizone Graphics, w którym powstają makiety architektoniczne, modele VR i wizualizacje.
 • Joanna Dec-Galuk

  Joanna Dec-Galuk

  dyrektor marketingu, Roca Polska
 • Adam Dmuchowski

  Adam Dmuchowski

  Export Manager, Zakład Meblowy "Werxal" Sp.J. Andrzej Wałdoch, Jerzy Wałdoch
 • Michał Dobrowolski

  Michał Dobrowolski

  dyrektor zarządzający, BREMA Sp. z o.o.
  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Franklin University z tytułem MBA. Z branżą nieruchomości związany od lat. Karierę rozpoczynał w spółce Med Holding S.A., w której pełnił rolę Dyrektora Biura Zarządu, Przewodniczącego Rady Budowy, a następnie Wspólnika zajmującego się controllingiem finansowym nowo-powstającego szpitala. W późniejszych latach odpowiedzialny za budowanie portfela nieruchomości grupy inwestycyjnej, organizację spółek celowych, analizą nieruchomości i dokonywanie transakcji. Inicjator i dyrektor zarządzający projektu BREMA – nowoczesnego biurowca klasy A powstałego przy Al. Roździeńskiego w Katowicach . Odpowiadał za skupienie grupy inwestycyjnej, podpisanie warunkowej umowy najmu umożliwiającej pozyskanie finansowania i rozpoczęcie budowy oraz bieżącą realizację projektu. Obiekt został oddany do użytku w marcu 2017 roku. Najbliższe plany koncentruje wokół wybudowania nowej inwestycji mieszkaniowej oraz zarządzania operacyjnego spółkami i funduszami mającymi na celu realizację inwestycji lub szukającymi pomysłu na rozdysponowanie funduszy na Ślaskim rynku nieruchomości.
 • Janusz Dramski

  Janusz Dramski

  Growth Manager, Business Link Poland
 • Anna Duma

  Anna Duma

  Workplace Consultant, Origameo
  Anna reprezentuje polski zespół Origameo, który wspiera klientów HB Reavis w tworzeniu funkcjonalnych, innowacyjnych i pięknych biur dopasowanych do oczekiwań pracowników. Jako ekspert w zakresie HR, posiada bogate doświadczenie w budowaniu strategii workplace, marki pracodawcy czy obszarze szkoleń i rozwoju. Przed dołączeniem do HB Reavis pracowała w branży farmaceutycznej oraz w consultingu. Jest absolwentką socjologii Uniwerstytetu Warszawskiego. Ukończyła także studia podyplomowe z aranżacji wnętrz na Politechnice Łódzkiej.
 • Olgierd Dziekoński

  Olgierd Dziekoński

  architekt,
  Architekt, urbanista, ekspert w zakresie rozwoju lokalnego i samorządności; Wiceprezydent Warszawy, Prezes ARK, Wiceminister w Min. Rozwoju Regionalnego i Budownictwa i Min. Infrastruktury; Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP; 2010-2015, odpowiedzialny za koordynacją prac doradców Prezydenta, Doradca Marszałka Kujawsko Pomorskiego.
 • Janusz Dziewanowski

  Janusz Dziewanowski

  Business Development Manager, Multicontract / Fortemix

F

 • Krzysztof Faber

  Krzysztof Faber

  główny projektant, założyciel, FAAR Architekci
  Główny projektant, założyciel pracowni FAAR architekci. Architekt z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i za granicą. Pracował przy nagradzanych prestiżowymi nagrodami projektach z branży mieszkaniowej, sektora publicznego oraz edukacyjnej. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz w Birmingham Institute od Art and Design (BIAD) na Brimingham City University w Wielkiej Brytanii. W 2008 roku nagrodzony przez The Birmingham & FIVE Counties Architectural Association Trust coroczną nagrodą Green Book Award w Birmingham School of Architecture. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w biurach architektonicznych w Krakowie oraz w Wielkiej Brytanii (Associates Architects LLP, Glenn Howells Architects). Od 2015 roku przewodniczący Gminnej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej w Wadowicach. Prywatnie tata Karola, pasjonat muzyki jazzowej, biegania i koszykówki. 
 • Wioletta Fabrycka

  Wioletta Fabrycka

  Client Relations Manager, RD bud Sp. z o.o.
  Z wykształcenia filolog romański, z wyboru, przez większość życia zawodowego, commercial and marketing manager, project manager, development director w firmach związanych z szeroko rozumianą branżą budowlaną (biuro projektowe, inwestor, inwestor zastępczy, facility management, wyposażenie wnętrz i generalny wykonawca). Praca w firmach o tak różnorodnym zakresie działalności pozwoliła Jej na poznanie w praktyce całego procesu inwestycyjnego, również od strony marketingu, PR i CSR, zainteresowanie którymi zaowocowało dyplomem ukończenia studiów z zakresu zarządzania na warszawskiej SGH we współpracy z paryską uczelnią HEC. Regularnie uczestniczy w branżowych konferencjach jako panelista, uważnie obserwuje dobre praktyki firm z sektora budowlanego i aktualne trendy rynkowe. Zdobytą wiedzą teoretyczną i swym doświadczeniem od kilku lat dzieli się regularnie ze studentami stacjonarnymi i podyplomowymi na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej oraz okazjonalnie na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie pracuje jako Client Relations Manager w firmie RD bud z Grupy Rabot Dutilleul z Lille, Francja (Generalny Wykonawca specjalizujący się w budowie oraz renowacji i rozbudowie centrów handlowych, hoteli, biur, obiektów mieszkaniowych, przemysłowych, salonów samochodowych i stacji serwisowych).  
 • Marcin Fatyga

  Marcin Fatyga

  Chief Designer Officer, Rust
  Designer, Grafik, Trendsetter, Artysta Plastyk, Architekt krajobrazu. Z firmą RUST związany od 8 lat. Obecnie odpowiada za opracowanie nowych wzorów oraz ekspozycji studiów kuchennych RUST. Autor nowatorskich rozwiązań. W swoich projektach stawia na niekonwencjonalne połączenia materiałów, które niejednokrotnie wyznaczają trendy w branży wnętrz kuchennych. Prywatnie w swoich projektach wychodzi poza mury budynków z zamiłowaniem realizując projekty z zakresu architektury krajobrazu. Miłośnik architektury wnętrz, sztuki, designu i estetyki 
 • Magdalena Federowicz-Boule

  Magdalena Federowicz-Boule

  prezes zarządu, Tremend Sp. z o.o.
  Magdalena Federowicz-Boule posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu procesem inwestycyjnym oraz w prowadzeniu projektów architektonicznych i wnętrzarskich. Jest uprawnionym i czynnym architektem oraz Prezesem Zarządu firmy Tremend. Pracownię architektoniczną Tremend założyła wraz z Jarosławem Gwóźdź w 2010 r. Filozofią firmy jest łączenie usług projektowych przy jednoczesnym szerokim wsparciu w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego. W roku 2016 pracownia Tremend została odznaczona dwiema nagrodami International Property Awards w kategorii Hotel Interiors – Best Hotel Interiors Poland za wnętrza Novotel Wrocław Centrum oraz Best Hotel Interiors Hungary za projekt Ibis Styles Budapest City. W 2017 r. Tremend ponownie został laureatem European Property Awards w kategorii Hotel Interior Design. Tym razem jury doceniło projekt Ibis Styles Grudziądz.
 • Monika Fedor

  Monika Fedor

  Product Manager, DAVIS
 • Grzegorz Filipczyk

  Grzegorz Filipczyk

  dyrektor, CH FORUM w Gliwicach
  Dyrektor Centrum Handlowego Forum Gliwice z ramienia JLL. Ma ponad 14-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Pierwsze zawodowe szlify zdobywał pracując dla Cefic Polska. Zanim dołączył do zespołu JLL pracował jeszcze dla firm Neinver i DTZ. W jego zawodowym portoflio znajdują się takie obiekty, jak: Galeria Katowicka, Futura Park Kraków (w skład której wchodził również obiekt Factory Outlet) oraz Arena Gliwice. Posiada licencję Zarządcy Nieruchomości przyznaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Inicjator lub współtwórca licznych akcji z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.
 • Anna Forin

  Anna Forin

  dyrektor Departamentu Usług Proinnowacyjnych, PARP
 • Danuta Fredowicz

  Danuta Fredowicz

  architekt, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, skarbnik, Śląska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, właściciel, ESAL
  Od 1990 prowadzi pracownię projektową ESAL w Sosnowcu. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach  oraz studiów podyplomowych  Wydziału Architektury Politechniki we Wrocławiu. Członek SARP ( kolegium sędziów konkursowych ) i członek Rady Śląskiej Okręgowej Izby Architektów w Katowicach. Pracownia P. W. ESAL specjalizuje się w  projektach  budynków użyteczności publicznej.
 • Katarzyna Furgalińska

  Katarzyna Furgalińska

  architekt, Supergut Studio
  Architekt. Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej i w The Oslo School of Architecture and Design. Jej praca dyplomowa „Oslo PortPolis” – dotycząca rewitalizacji terenów poportowych w Oslo,została wybrana Śląskim Dyplomem roku 2007, wyróżniona w konkursach im. Z.Zawistowskiego oraz Archiprix 2008– przeglądzie najlepszych dyplomów ze świata. Doświadczenie jako architekt zdobywała w KWK Promes w Katowicach oraz w Ghilardi+Hellsten Arkitekter w Oslo. Jest laureatką wielu nagród w kraju i za granicą. W zespole z Michałem Lisińskim wygrała m.in. Europan 10 oraz konkurs na projekt zagospodarowania placu Toftegaards w Kopenhadze. Oprócz własnej działalności projektowej angażuje się w działania artystyczne na styku architektury i innych dyscyplin w ramach kolektywu SUPERGUT STUDIO.

G

 • Marek Gachowski

  Marek Gachowski

  , ArKuS Biuro Projektowo-Doradcze
  Architekt i urbanista, uprawnienia w zakresie projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Absolwent, a później pracownik naukowo dydaktyczny Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, doktorat  w 1990 r., obecnie adiunkt w Katedrze Gospodarki Przestrzennej w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Praktyka projektowa od 1986 , od 1996  - w ArKuS Biuro Projektowo Doradcze Gliwice –właściciel – główny projektant. Autor i współautor projektów budynków użyteczności publicznej i mieszkaniowych , m.in.: Galerie Handlowo Usługowe w Bielsku Białej, Elblągu, Gliwicach, Bytomiu, Bochni, Dębicy, Nowym Sączu,  Jeleniej Górze, Zawierciu, Dzierżoniowie, Grodzisku Mazowieckim, Jarosławiu oraz biurowych, „mixed-use”  i mieszkaniowych w Gliwicach, Jaworznie, Zbrosławicach, Rybniku, Bielsku Białej, Częstochowie i Rzeszowie.
 • Maja Ganszyniec

  Maja Ganszyniec

  projektantka, Studio Ganszyniec
  Maja Ganszyniec (rocznik 1981) urodzona na Śląsku, absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie(m. in. Atelier Mendini). Od powrotu do Polski współpracuje z Touchideas, zajmując się strategią design. Efektem pracy przy szeregu projektów komercyjnych są trzy nagrody Red Dot Award in Communication. Od 2014 prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktu. Na koncie ma współpracę z IKEA , Comforty, Leroy Merlin, Amica, Marbet, Mothercare, Orange, Dupont, Camper czy PayPass.
 • Tomasz Gawliczek

  Tomasz Gawliczek

  radca prawny, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi
 • Patrycja Geppert-Sechman

  Patrycja Geppert-Sechman

  specjalista ds. umów i sprzedaży, Apstar
 • Piotr Gierałtowski

  Piotr Gierałtowski

  architekt, Gierałtowski & Patnerzy
 • Gianni Giuffrida

  Gianni Giuffrida

  Lead Architect , Pininfarina Extra
  Gianni Giuffrida joined Pininfarina in 2014, having previously worked in various practices in Milan, New York and London. Since then he has led a wide range of cultural, infrastructural, residential and commercial projects in Europe, Middle East, Asia and Australia. In Pininfarina he coordinates various projects including the Istanbul Air Traffic Control Tower and Technical Building. Gianni studied architecture in Milan Polytechnic where he received his Master degree in architecture, later he became ARB and RIBA member in 2013. Before joining Pininfarina Gianni worked for Studio Daniel Libeskind in New York and Zaha Hadid Architects in London. 
 • Mariusz Golak

  Mariusz Golak

  redaktor prowadzący, Meble Plus
 • Ewa Gołębiowska

  Ewa Gołębiowska

  dyrektor, Zamek Cieszyn
  Współinicjatorka i dyrektorka Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym. Zamek wspiera innowacyjne przedsięwzięcia w wielu dziedzinach życia, nie tylko biznesie, sam będąc unikalnym przykładem połączenia historii i nowoczesności. Ewa Gołębiowska aktywnie uczestniczy w wielu europejskich sieciach współpracy, jak SEE Platform, DME Award czy EIDD Design for All. Tej ostatniej organizacji, działającej na rzecz poprawy jakości życia poprzez wdrażanie zasady projektowania dla wszystkich, przewodniczyła od 2013 do 2017 roku. Jest ekspertem PARP w dziedzinie designu. Była nominowana przez radiową „Trójkę” do tytułu Kulturystka Roku, zdobywczyni Perły Polskiej Gospodarki. Ceni rodzinę i przyjaźń, lubi podróżować, czytać i gotować, o czym pisze w blogu Ewy (www.zamekcieszyn.pl/blog-ewy/)  
 • Marcin Goncikowski

  Marcin Goncikowski

  kierownik projektu, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
 • Bartłomiej Gowin

  Bartłomiej Gowin

  architekt, Gowin & Siuta
 • Konrad Grabowiecki

  Konrad Grabowiecki

  architekt, BBGK Architekci Sp. z o.o.
  Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Współzałożyciel i wspólnik BBGK Architekci. Sędzia Konkursowy OW SARP, członek Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Współautor wielu prestiżowych projektów i laureat konkursów architektonicznych. Najważniejsze realizacje: Muzeum Katyńskie w Warszawie  z nagrodami - Grand Prix Brick Award 2017, Nagroda Główna w kategorii Renowacja/Rekonstrukcja w konkursie Brick Award 2017, Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy 2016, Nagroda SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych, Nagroda Modernizacji Roku 2017, finalista Nagrody Unii Europejskiej dla architektury współczesnej im. Miesa van der Rohe 2017. Budynek wielorodzinny Sprzeczna 4 z nagrodami -  najlepsza realizacja architektoniczna w konkursie Polski Cement w Architekturze 2017, Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za najlepszy obiekt mieszkalny - Budynek Wielorodzinny. Rewitalizacja zespołów Pałacowo – Parkowych w Guzowie i Małej Wsi. 
 • Wojciech Grabowski

  Wojciech Grabowski

  pisarz, autor książki pt. „Dizajn tamtych czasów”,
  Absolwent Instytutu Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie i Studium Scenariuszowego Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor filmów o sztuce (m. in. „Ekspresjonizm w Polsce”, „Artes – nadrealiści ze Lwowa”,  „Podróż z Rafałem Malczewskim”, cykl „Bliskie obrazy”), czterech książek („Człowiek-motocykl”, „Archi-traf”, „Miastowidz”, „Dizajn tamtych czasów”). Wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Mieszka w Będzinie. Obecnie pracuje nad książką o sztuce i przestrzeni Górnego Śląska.
 • Joanna Gralewska

  Joanna Gralewska

  dyrektor handlowy Polska Północna i Centralna, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
 • Oskar Grąbczewski

  Oskar Grąbczewski

  architekt, OVO Grabczewscy
 • Paweł Grochowski

  Paweł Grochowski

  członek zarządu, Grupa Arche
 • Władysław Grochowski

  Władysław Grochowski

  prezes, Grupa Arche
 • Magdalena Gruna

  Magdalena Gruna

  dyrektor ds. PR i Edukacji, Vectorworks
 • Anna Gruner

  Anna Gruner

  architekt wnętrz, A2 Studio Projektowe
  mgr inż. arch. A N N A  G R U N E R Absolwentka wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach (dyplom 2006). Główny projektant i założycielka A2.STUDIO w 2007 roku. Jest odpowiedzialna za projektowe ingerencje w czyjeś życie, ale też odpowiedzialna za poprawę jego jakości w relacji z otoczeniem. Od wielu lat współpracuje z mediami jako ekspert ( Wydawnictwo Publikator, zasiada w jury konkursu Dobry Design) oraz uczestniczy w wielu konkursach branżowych. Pasjonatka architektury i designu. Ciekawość i pasja powodują, że w poszukiwaniu inspirujących form i faktur, w wolnych chwilach przemierza najróżniejsze zakątki świata, zarówno zatłoczone miejskie labirynty jak i te wysoko ponad poziomem morza.
 • Dawid Grynasz

  Dawid Grynasz

  architekt, partner, Grynasz Studio
 • Marcin Grzelewski

  Marcin Grzelewski

  architekt, współwłaściciel, partner, APA Wojciechowski Sp. z o.o.
  Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Wydziału Architektury University of Strathclyde - Glasgow (UK), University of Nagoya ( JPN) oraz podyplomowych  studiów  z zakresu Zarządzania Projektami w Szkole Głównej  Handlowej w Warszawie. Od 2002 r. w zespole architektów w APA Wojciechowski. Do ważniejszych  projektów których jest autorem i współautorem należą: Centrum Tenisa, rekreacji i sportu 'HRC Warszawianka' w WarszawieCentrum biurowo - handlowe 'Blue City' w WarszawieZespół budynków biurowych 'White Square Office Center' w MoskwieCentrum Handlowo - Usługowe 'Galeria Jurajska' w CzęstochowieCentrum Handlowo - Usługowe 'Galeria Malta' w PoznaniuZespół Budynków Wielorodzinnych przy ul. Karolkowej w WarszawieFactory Annopol – outlet handlowy w WarszawieZespół budynków biurowych przy Ul. Konstruktorskiej w WarszawieEC Powiśle – zespół budynków biurowych, mieszkaniowych i usługowych na terenie Elektrociepłowni Powiśle w WarszawieLiberty Development – budynek wysokościowy o funkcji biurowej w Warszawie
 • Wojciech Gwizdak

  Wojciech Gwizdak

  architekt, Pracownia 2G Studio

H

 • Zofia Hejduk

  Zofia Hejduk

  Associate Director, Architect, Workplace Innovation, Colliers International
  Zosia jest architektem o dużym doświadczeniu w projektowaniu i realizacji innowacyjnych i funkcjonalnych przestrzeni do pracy. Przy projektowaniu przestrzeni biurowej, na pierwszym miejscu, przed designem, stawia człowieka i dopasowanie do niego przestrzeni. Swoje ponad 10-mio letnie doświadczenie w dziedzinie projektowania aranżacji biurowych zdobywała w biurach projektowych zarówno w Polsce, jak i USA czy Wielkiej Brytanii. W trakcie swojej kariery była odpowiedzialna za prowadzenie projektów o łącznej powierzchni ponad 90 000 mkw. dla firm z sektora bankowego, farmaceutycznego, SSC, BPO, IT, consultingu oraz wielu innych.  
 • Krzysztof Herman

  Krzysztof Herman

  architekt krajobrazu, adiunkt, Katedra Sztuki Krajobrazu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ekspert, Związek Szkółkarzy Polskich
  Krzysztof Herman, dr inż. architekt krajobrazu. Adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu SGGW, nauczyciel akademicki na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu oraz na kierunku Gospodarka Przestrzenna. W roku akademickim 2008/2009 stypendysta Fundacji Fulbrighta na Harvard Graduate School of Design w USA. Z Fundacją “Na Miejscu” (w której jest przewodniczącym rady) i nowojorskim Project for Public Spaces w latach 2012-2013 realizował grant Fundacji Batorego dotyczący rewitalizacji skweru na warszawskiej Woli. Wieloletni prezes Mazowieckiego Oddziału SPAK (Stowarzyszenie Polskich Architektów Krajobrazu). Pracował także dla Europejskiej Federacji Architektury Krajobrazu (EFLA) w grupie d/s komunikacji oraz przy międzynarodowym programie badawczym EU-Teach, dotyczącym standardów nauczania architektury krajobrazu w Unii Europejskiej. Był członkiem Stowarzyszenia na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego “Odblokuj” oraz Harvard Club of Poland (członek kapituły konkursu “Droga na Harvard“). Pracował m.in. przy rewaloryzacji wiktoriańskiego założenia ogrodowego w Irlandii, realizował ogrody, projektuje tereny zieleni i przestrzenie publiczne. We wrześniu 2009 roku zorganizował, dzięki pomocy stołecznego Biura Ochrony Środowiska, pierwszy warszawski Park(ing) Day, tworząc mini-parki na miejscach parkingowych w ścisłym centrum miasta. Jest współtwórcą programu cyklu “Zielonych Debat – śniadań na trawie” organizowanego w 2009 przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Członek grupy projektowej Parque-no, z którym realizował projekty m.in. w Galerii Kordegarda, na Festiwalu Ogrodów w Bolestraszycach, Festiwalu Land Art W Toruniu czy “Przebudzeniu” Galerii El w Elblągu (Kompostex – lokalny system kompostowania i ogród społecznościowy). Tworzył także zielone instalacje w galerii Heppen Transfer (“Teren Zamknięty, czyli Garden Peepshow”), prowadził warsztaty m.in. w Zachęcie, Centrum Nauki Kopernik, na Festiwalu Łódź Design, w Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Finalista konkursu “Polacy z Werwą”. Członek grupy roboczej ds. aktualizacji strategii rozwoju m. st. Warszawy do 2030 roku. (#Warszawa2030). Od kwietnia 2017 członek Rady ds. Budżetu Partycypacyjnego przy prezydent m.st. Warszawy, od 2016 roku członek Rady Osiedla Powiśle-Solec.
 • Arkadiusz Hołda

  Arkadiusz Hołda

  założyciel, kanclerz, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
  Rocznik 1957. Ukończył szkołę podstawową nr 37 w Katowicach a później liceum ogólnokształcące  Nr 1 im. Mikołaja Kopernika. Studia: Politechnika Śląska w Gliwicach wydział Architektury. "Miałem zostać lekarzem - został architektem". 3 letnią praktykę po studiach odbył w Kombinacie Budowlanym w Katowicach pracując na stanowisku Kierownika Budów. Później został dyrektorem przedsiębiorstwa polonijnego „Radimex”. Wspólnie z kolegami założył jedną z pierwszych w naszym regionie spółkę z o.o. „Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Realizacji Budownictwa PUTiRB Sp z o.o.” Następnie w 1987 roku założył własną firmę „PRB Holdimex sp z o.o.”. Jest to firma deweloperska działająca już 30 lat! Firma ta kupuje tereny i zabudowuje je budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym. W 2004 roku założył  Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, która jest pierwszą niepubliczną uczelnią techniczno-artystyczną w naszym regionie. Uczelnia powstała w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, uzupełniając dotychczasową ofertę szkół wyższych o ciekawe kierunki. Są to : –       Architektura i Urbanistyka, –        Architektura Wnętrz, –       Budownictwo, –       Grafika, –       Gospodarka Przestrzenna, –       Mechatronika, –       Wzornictwo - Projektowanie Mody, –       Informatyka. W 2008 roku założył telewizję TVS. Jest kierowana głównie do mieszkańców Śląska, ale dostępna dzięki sieciom kablowym i platformom cyfrowym w całym kraju, a także zagranicą.  Pod koniec 2017 stacja uruchomi ponownie newsy.  W 2013 roku uruchomił Radio Silesia 96,2 FM. Stacja nadaje teraz z nowej siedziby w Zabrzu. W 2015 uruchomił Parku Naukowo-Technologicznego "Silesia" przy WST. Park zajmuje się badaniami naukowymi i szkoleniami. W 2016 wybudował budynek biurowy w Katowicach przy ul Kościuszki i Gawronów, który wytwarza na potrzeby własne energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych i turbiny trigeneracyjnej.Głównym źródłem zasilania jest elewacja budynku. Obecnie przygotowuje do realizacji kolejny budynek biurowy, który będzie wytwarzał sam energię elektryczną i kumulował ją w specjalnie do tego przeznaczonych akumulatorach. Od 2016 roku jest Konsulem Honorowym Szwecji w Katowicach. Jest żonaty i posiada dwójkę dzieci.  
 • René Hougaard

  René Hougaard

  designer, właściciel, Arde design studio
  Duński designer, w 2014 roku założył własne studio projektowe Arde. W jego portfolio są projekty dla uznanej duńskiej marki BoConcept, a także dla innych marek związanych przede wszystkim z branżą meblową: Mogens Hansen Furniture, Newworks, Nuance Scandinavia, Haslev Furniture, Magnus Olesen, Wendelbo.  
 • Jadwiga Husarska-Sobina

  Jadwiga Husarska-Sobina

  projektantka, Husarska Design Studio
  Absolwentka i konsultantka na Wydziale Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała design w Lahti Institute of Design w Finlandii oraz na MOME w Budapeszcie. Projektowała między innymi dla  FlooredMedia Co. współpraca z IKEA, Nowy Styl Groupe oraz Paged S.A., Sanswiss, Total Fitness Concept, EgzoTech. Zajmuje się między innymi: projektowaniem mebli, produktów pod wróżenia przemysłowe oraz sprzętu medycznego. Została odznaczona przez UNDP tytułem „Anioła ekonomii społecznej” za wsparcie rozwoju marki WellDone i Fundacji Być Razem. Obecnie prowadzi Husarska Design Studio mając na swoim koncie ponad 65 wdrożeń rynkowych w różnych gałęziach biznesu. Corocznie jej projekty pokazywane są na największych branżowych targach na całym świecie. Na swoim koncie ma wiele nagród polskich i zagranicznych, między innymi nagrodę RedDot 2017.

I

 • Artur Indyka

  Artur Indyka

  projektant wnętrz,
 • Krzysztof Ingarden

  Krzysztof Ingarden

  architekt, K. Ingarden, J. Ewý – Architekci sp. z o.o.
 • Nikodem Iskra

  Nikodem Iskra

  prezes zarządu, Murapol SA
  Od stycznia 2018 prezes zarządu Murapol S.A. oraz prezes zarządu Abadon Real Estate S.A. Wcześniej w obu spółkach pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, odpowiednio od 2016 roku w Abadon Real Estate S.A., a w Murapol S.A. od 2013 roku. Od 2017 roku zasiada także w radzie nadzorczej Instal Lublin Sp. z o.o., zaś od sierpnia do października 2017 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Awbud S.A. W rozwój Grupy Murapol zaangażowany od 2007 roku, w pierwszych latach pracy zajmował stanowisko szefa pionu prawnego, a następnie jako radca prawny pełnił funkcję jej prokurenta. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wiodących kancelariach prawnych na Śląsku: Kancelarii Radcy Prawnego Mariana Wachowiaka oraz Kancelarii Radcy Prawnego Marka Płonki. Zajmował również stanowisko prawnicze w Higiena System Sp. z o.o. Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2009 roku uzyskał tytuł radcy prawnego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Jako prezes Murapol S.A. oraz Abadon Real Estate S.A. kieruje formalno-prawnymi aspektami pozyskiwania nieruchomości, zarządza procesami inwestycyjnymi oraz nadzoruje rozwój Grupy Kapitałowej Murapol.

J

 • Dagmara Jakubczak

  Dagmara Jakubczak

  blogerka Forelements.pl,historyk sztuki, projektantka wnętrz ,
  Autorka strony FORelements.pl, poświęconej designowi w bardzo szerokim ujęciu - od wzornictwa po sztukę, przez wnętrza, architekturę, modę, fotografię. Pokazuje, jak przenikają się różne dziedziny kreatywne, jak na siebie wpływają i wzajemnie inspirują; jak żywa jest idea disegno, czym zainteresowała się podczas studiowania historii sztuki. Podróżuje po świecie, odwiedzając najważniejsze imprezy branżowe, niezwykłe miejsca, wyjątkowe wydarzenia i wystawy związane z obszarem swoich poszukiwań. Wyprawy te dokumentowane są na YouTube'owym kanale "Akademia Dagmary". Prowadzi szkolenia i wykłady; o designie opowiadała między innymi podczas konferencji TEDx. Wielokrotnie prowadziła imprezy branżowe. Swoje doświadczenia wykorzystuje też we współpracy z firmami w Polsce i za granicą, doradzając w dziedzinie trendów i kolekcjonerstwa.
 • Karolina Janczy

  Karolina Janczy

  architekt wnętrz, właściciel, JanczyArt Design
 • Joanna Janoszek

  Joanna Janoszek

  krajowy i europejski rzecznik patentowy, dyrektor biura JWP we Wrocławiu, kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi
 • Piotr Jasiński

  Piotr Jasiński

  dyrektor, dział projektowania, CAVATINA Holding SA
  Arch. Piotr Jasiński, urodzony w 1975r. w Katowicach,  absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Kieruje działem projektowania inwestycji w firmie Cavatina and Partners posiadającej oddziały w Krakowie, Bielsku-Białej, Londynie (UK), Bangalore (IND). Autor m.in.: budynków biurowych w Krakowie ( Equal Business  Park, Tischnera Office), we Wrocławiu (Diamentum Office, Carbon Tower) i w Gdańsku , a także obiektów mieszkalnych w Katowicach.   W latach 2015-2016 współpracował z biurem Murapol Architects Drive Sp. z o.o. W ramach tejże współpracy  zaprojektował inwestycje mieszkaniowe w Piastowie k. Warszawy, w Gdańsku oraz w Łodzi. W latach 1998 - 2013 współpracował z biurem projektowym Stabil Sp. z o.o. z Katowic. W tym czasie uczestniczył  m.in. przy projektach: budynków Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Wydział Prawa i Administracji,  Wydział Teologiczny), Galerii  Handlowo-Rozrywkowych Silesia City Center w Katowicach i Zielone Arkady w Bydgoszczy,  oraz zespołu budynków mieszkalnych Dębowe Tarasy w Katowicach.
 • Grzegorz Jaworski

  Grzegorz Jaworski

  Manager Poland, Renson Group
 • Maciej Jaworski

  Maciej Jaworski

  dyrektor zarządzający, HEWI Polska
  Maciej Jaworski - Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Zarządzanie i Marketing i kursu MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 10 lat Dyrektor Zarządzający w HEWI Polska.  Specjalizuje się w projektowaniu bez barier i zagadnieniach związanych z pojęciem Universal Design. Prowadzi liczne szkolenia i warsztaty dla architektów, inspektorów sanitarnych i studentów architektury w tematach: zasad projektowania uniwersalnego i empatii w projektowaniu. Ekspert w Krajowym Instytucie Gospodarki Senioralnej.
 • Dariusz Jędrzejczak

  Dariusz Jędrzejczak

  kierownik działu handlowego i marketingu, Mochnik Sp. z o.o. Sp. k.
  Absolwent Politechniki Opolskiej wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji pracuje w firmie Mochnik od 2001 roku. Zajmuje się tam projektowaniem i wdrażaniem nowych produktów w oparciu o potrzeby rynku i klientów. Od 7 lat jest odpowiedzialny za rozwój marki szkła lakierowanego Colorimo. Interesuje się designem i projektowaniem w oparciu o technologie szkła. 

K

 • Marta Kaczanowska

  Marta Kaczanowska

  Creative Product Manager, Fargotex
  Ukończyła studia filmowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Od 18 lat związana jest z branżą meblową i dekoracyjną. Szlify w branży zdobywała pracując jako dekorator wnętrz, projektant i scenograf. Wieloletnia współpraca z renomowanymi firmami z branży tkanin obiciowych i dekoracyjnych, pozwoliła jej na zdobycie doświadczenia i uzyskanie specjalistycznej wiedzy na temat tkanin we wnętrzu. Od 4 lat związana z firmą Fargotex. Obecnie na stanowisku Creative Product Manager pracuje koncepcyjnie nad powstaniem nowych kolekcji tkanin. Na bieżąco śledzi światowe trendy, odwiedza najważniejsze targi designu, które są mekką inspiracji. Jej empatyczna osobowość pomaga analizować  i rozumieć potrzeby klientów, dla których wspólnie ze swoim kreatywnym zespołem, tworzy innowacyjne kolekcje tkanin. Jest pasjonatką kreatywnych działań, dlatego w wolnych chwilach tworzy i fotografuje tablice inspiracji, do których powstania wykorzystuje głównie tkaniny.  
 • Agnieszka Kaczmarska

  Agnieszka Kaczmarska

  prezes, SARP Katowice
 • Mariusz Kaczorowski

  Mariusz Kaczorowski

  dyrektor handlowy w Polsce, Kloeber GmbH
 • Karolina Kaim

  Karolina Kaim

  prezes zarządu, Tacit Investment
  Od ponad 20 lat związana z polskim rynkiem nieruchomości. Współtworzyła warszawski rynek nieruchomości komercyjnych, a od kilku lat także mieszkaniowy segment luxury w stolicy. Ma unikalne doświadczenie w polskim sektorze hospitality & leisure. Jest uznanym ekspertem w segmencie nieruchomości premium. Od grudnia 2014 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Tacit Investment, gdzie jest odpowiedzialna za strategię i rozwój marki, która konsekwentnie tworzy nowe kategorie produktowe w segmencie projektów luksusowych i realizuje najlepsze jakościowo projekty w swojej klasie. Przez 15 lat budowała grupę Platan Group, gdzie obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu bez obowiązków operacyjnych. W latach 1991-1999 pracowała w firmie Jones Lang LaSalle, tworząc jej podstawy na polskim rynku i biorąc udział w jej bieżących działaniach i zarządzaniu firmą. Absolwentka Wydziału Architektury oraz Podyplomowych Studiów Wyceny Nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem Executive Committee ULI (Urban Land Institute w Polsce), a także Ambasadorem Fundacji White Star. Prywatnie – wielbicielka koni, zdrowego i sportowego stylu życia oraz książek. Ma trzech synów.
 • Roman Kaleta

  Roman Kaleta

  prezes, MALOW
  ROMAN KALETA, urodził się 7 lutego 1957 r. w Radomiu. W 1982 roku uzyskał tytuł mgr inż. Mechanika na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Po odbyciu służby wojskowej rozpoczął pracę zawodową w Suwalskiej Fabryce Mebli (obecnie Forte). W 1990 roku podjął pracę w zakładzie „POLAM – SUWAŁKI” na stanowisku kierownika rozwoju i inwestycji a następnie, na mocy porozumienia między zakładami pracy, w 1994 roku został zatrudniony w Spółce z o.o. „Litpol” na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. technicznych i inwestycji. W październiku 1998 roku został Z-cą Dyrektora powstającej w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej Spółki z o.o. „Malow”. Funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. produkcyjno - technicznych pełni od 2005 roku.  Już w Suwalskiej Fabryce Mebli Roman Kaleta zaczął aktywnie działać w Stowarzyszeniu Inżynierów i Mechaników Polskich (SIMP) kierując jednocześnie zakładowym kółkiem tego Stowarzyszenia.  Jest autorem wielu wniosków racjonalizatorskich z sukcesem wdrożonych w procesach produkcyjnych. W Spółkach Litpol i Malow od początku odpowiadał za całokształt spraw związanych z inwestycjami i rozwojem, jest także współautorem patentu. Firma Malow jest obecnie liderem w produkcji szerokiej gamy mebli metalowych, w tym: socjalnych, biurowych, medycznych, warsztatowych, regałów przesuwnych. Sprzedaje swoje wyroby głównie w Europie, ale też rozwija sprzedaż w Emiratach Arabskich, Dubaju i Kuwejcie. Posiada oddział produkcyjno – handlowy w Charkowie na Ukrainie i w Świnoujściu. Dzięki stałym inwestycjom w technologię produkcji oraz załogę, firma Malow zatrudnia obecnie 650 osób i w swojej branży należy do czołówki najbardziej innowacyjnych firm w kraju i Europie. Roman Kaleta od 2006 roku, wspólnie z przedstawicielami kilku innych firm – założycieli, buduje i rozwija Klaster Obróbki Metali, w którym od 2014 jest członkiem Rady Nadzorczej. KOM w październiku 2015 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego a obecnie skupia blisko 70 podmiotów, jednostek badawczo-rozwojowych i instytucji otoczenia biznesu z obszaru północno-wschodniej Polski, działających w branży obróbki metali, zarówno w sferze usług, handlu, jak i produkcji. Roman Kaleta jest także członkiem Zarządu Suwalskiego Klubu Badmintona Litpol – Malow, który jest najbardziej utytułowanym, profesjonalnym i najlepiej zorganizowanym klubem badmintona w Polsce.   
 • Agnieszka Kalinowska-Sołtys

  Agnieszka Kalinowska-Sołtys

  członek zarządu, Zarząd Główny Stowarzyszenia Architektów Polskich
  Architekt, dyrektor i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Członek zarządu głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich. Ukończyła studia magisterskie na wydział architektury Politechniki Warszawskiej, podyplomowe studia: zarządzanie nieruchomościami na wydziale ekonomii SGGW oraz zarządzania projektami na SGH w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi standardów zielonych budynków. Ma ponad 17 lat doświadczenia jako projektantka zrealizowanych i realizowanych projektów, m.in.: modernizacji Elektrowni Powiśle w Warszawie, Alchemii w Gdańsku, Bussines Garden we Wrocławiu, Skyliner, Equator i Galerii Północnej w Warszawie. Współzałożycielka Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego.
 • Piotr Kalinowski

  Piotr Kalinowski

  CEO, Design Director, MIXD Interior Experience Design
  Piotr Kalinowski is an award-winning interior architect, known for his work with big hospitality brands from boutique hotels to five stars. Currently launching new design studio called MiXD as CEO and Design Director. The work ethics and disruptive approach led Piotr to position capable of changing status-quo for interior design market, introducing mobile technologies, innovative employees workflow management, creating a new dynamic wave for commercial interior design in Poland. With MiXD launching global in 2018, the design process is evolving to not only design hospitality but also enhance guest experience with tailored social media engagement and brand development. Multidisciplinary approach gained attention by London based boutique brand, which led to concept being developed for early 2018 to be launched in Warsaw. Also Piotr and his team is involved in eco-driven project on Bali, designing interiors for luxurious sustainable condo-apartments, involving garbage usage and construction waste into the interior design. Piotr is looking forward to work with local and international brands to help clients and investors from around the world with rapidly changing market. Focus includes millennials friendly hotels, zero-waste design and being familiar with social media driven world, treating the fast change as a challenge accepted with solid interior design.
 • Damian Kałdonek

  Damian Kałdonek

  właściciel, główny projektant, PROjARCH
  Ponad 20 lat prowadzi autorską pracownię architektoniczną PROjARCH w Gliwicach. Jego pracownia specjalizuje się zarówno w projektach wielkokubaturowych, jak i mniejszych, zindywidualizowanych realizacjach (rewitalizacje kamienic, domy jednorodzinne). Adaptacja strychu według jego projektu została uznana za najbardziej efektowną realizację 2016 roku (wg miesięcznika „Murator”). W kręgu zainteresowań Damiana Kałdonka są również projekty urbanistyczne -  obecnie, obok projektów komercyjnych, prowadzi dwa przedsięwzięcia urbanistyczne: realizację pierwszego śląskiego woonerfa, którego otwarcie przewidziane jest już na wiosnę 2018 oraz przygotowanie wielowariantowej koncepcji dotyczącej zmian na głównej ulicy Gliwic - ul. Zwycięstwa. 
 • Kazimierz Karolczak

  Kazimierz Karolczak

  przewodniczący zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
  Absolwent Wydziału Techniki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył Menedżerskie Studia Podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. W latach 1999 – 2003 prowadził działalność gospodarczą, następnie w 2003 założył jedną z pierwszych w Polsce agencji - zatrudnienia która stała się wkrótce jedną z największych firm działających w swojej branży na terenie całego kraju. W 2005 został członkiem założycielem oraz Wiceprezesem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ), w tej chwili największej w Polsce branżowej organizacji pracodawców zrzeszającej agencje zatrudnienia specjalizujące się w dostarczaniu wybranych usług HR. Do 2010 roku pełnił funkcję członka zarządu, dyrektora generalnego wprowadzając inwestora na polski rynek. W 2013 roku został powołany na funkcje wicemarszałka województwa śląskiego odpowiedzialnego za sprawy Europejskiego Funduszu Społecznego, Ochrony Środowiska i Kultury.
 • Anna Kawalec

  Anna Kawalec

  Designer, Tp Bennett
  Unbuilt / TPB Absolwentka Florence Design Academy, Projektant wnętrz. Pracuje w jednym z największych biur architektonicznych w Wielkiej Brytanii. W jej portfolio można znaleźć projekty biur w najbardziej znanych budynkach w Londynie tj. Shard, Walkie-Talkie, Gherkin i wielu innych. Od niedawna również Associate Director firmy wizualizacyjnej - Unbuilt. Specjalizuje sie w wizualizacjach 3D wnętrz oraz animacjach. Obok projektowania wnętrz, uwielbia podróże, wspinaczkę oraz taniec.
 • Artur Kaźmierczak

  Artur Kaźmierczak

  partner zarządzający, Mzuri CFI
  Współwłaściciel Grupy Mzuri, Prezes zarządu Mzuri Investments i Mzuri CFI, członek Rady Nadzorczej Mzuri - największej w Polsce firmy zarządzającej wynajmem mieszkań (blisko 3000 mieszkań w zarządzaniu). Właściciel portfela mieszkań na wynajem.Przed dołączeniem do Grupy Mzuri był partnerem w PwC, gdzie pracował od 2009 roku. Wcześniej był związany z Deloitte i Arthur Andersen. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, studiował także w Holandii na Uniwersytecie w Maastricht. Artur Kaźmierczak jest także członkiem Rady Nadzorczej notowanej na GPW spółki KBJ S.A. Prywatnie Artur jest mężem i ojcem córki. Zapalony wędkarz i miłośnik podróży. Emerytowany himalaista - dzisiaj czyta literaturę górską, ale odkąd urodziła mu się córka, sam już się nie wspina.
 • Pete Kercher

  Pete Kercher

  założyciel, Europejski Instytut Projektowania i Niepełnosprawności, ambasador organizacji Design for All Europe
 • Rafał Kerger

  Rafał Kerger

  redaktor naczelny, PulsHR.pl
 • Michał Kędzior

  Michał Kędzior

  specjalista ds. sprzedaży, MERA
  Postać wyróżniająca się w relacjach handlowych i społecznych. Uznany specjalista w dziedzinie doboru wyposażenia wnętrz oraz techniki łazienkowej. Wieloletni doradca biur projektowych jak i indywidualnych realizacji wykończenia obiektów. We wszystkich swoich działaniach kładzie nacisk na elegancję, wysoką jakość materiałów oraz skuteczne odnajdywanie potrzeb inwestora. Ceniony za wszechstronność w działaniu oraz otwartość na nowe projekty i inicjatywy.  
 • Maciej Kiełbicki

  Maciej Kiełbicki

  dyrektor zarządzający, Mayland Real Estate Sp. z o.o.
 • Weronika Kiersztejn

  Weronika Kiersztejn

  architekt, musk kolektyw
 • Renata Kinde-Czyż

  Renata Kinde-Czyż

  prezes zarządu, Metro Properties Sp. z o.o.
  Prezes Zarządu/Dyrektor Generalny Renata Kinde-Czyż jest absolwentką uniwersytetów w Gdańsku oraz Oslo, od 18 lat związana jest z rynkiem nieruchomości komercyjnych. Posiada tytuł Master of Business Administration i jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości. Pracę w koncernie METRO rozpoczęła w 1997 roku na stanowisku Dyrektora Regionalnego, następnie objęła stanowisko Dyrektora do spraw Zarządzania Centrami Handlowymi.W 2005 roku została powołana na stanowisko Członka Zarządu. Od marca 2012 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu METRO Properties.Jako Członek Zarządu, a zarazem jedna z założycielek Polskiej Rady Centrów Handlowych, ma znaczący udział w kształtowaniu polskiego rynku nieruchomości komercyjnych. Aktywnie promuje nowoczesne, międzynarodowe standardy zarządzania – zarówno w zakresie zrównoważonego rozwoju, jak i standaryzacji procesów zarządzania Centrami Handlowymi.Prywatnie pasjonuje się narciarstwem, pływaniem oraz literaturą fantastyczno-naukową. Jest mężatką, ma dwójkę dzieci.
 • Czesław Kisiel

  Czesław Kisiel

  prezes zarządu, TDJ SA
 • Bartłomiej Kisielewski

  Bartłomiej Kisielewski

  partner, Horizone Studio
  Architekt z 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Członek zarządu PLGBC Polish Green Building Council. W latach 1996-1997 i 2002-2009 pracował w Berlinie. Współautor m.in. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Od 2009 roku współprowadzi biuro architektoniczne Horizone Studio. Zaprojektowany przez Horizone Studio biurowiec Ericpol otrzymał m.in. Nagrodę Roku SARP za najlepszy budynek biurowy zrealizowany w Polsce w 2015r. Zaprojektowany zaś ostatnio zespół budynków Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie jest pierwszym obiektem publicznym w Polsce poddanym certyfikacji ekologicznej.
 • Alicja Knast

  Alicja Knast

  dyrektor, Muzeum Śląskie
  Dyrektor Muzeum Śląskiego w Katowicach od lipca 2014 roku. Muzykolog, od 1995 roku związana z sektorem muzealnym. Karierę zawodową rozpoczęła w Muzeum Narodowym w Poznaniu, a następnie m.in. jako główny kurator Muzeum Fryderyka Chopina (2009-2012) i Prezes Zarządu Wystawy Głównej w Muzeum Historii Żydów Polskich (2012-2014).  W latach 2014-2016 była dyrektorem Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wykładowca na London Metropolitan University (2005-2006) oraz pracownik naukowy University of Plymouth (2005-2008). Stypendystka m.in. Museumvereniging w Amsterdamie oraz Metropolitan Museum w Nowym Jorku. Członkini międzynarodowych organizacji zrzeszających muzealników, w tym Międzynarodowej Rady Muzeów, Międzynarodowego Komitetu Muzeów i Kolekcji Instrumentów Muzycznych, a także rad muzealnych w Muzeum Zamkowym w Pszczynie, Muzeum Historii Polski, Narodowego Instytutu im. Ossolińskich we Wrocławiu i rady doradczej Galeria „Rondo Sztuki” na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Autorka publikacji z dziedziny instrumentologii, psychologii muzyki oraz strategii uczenia się implicite i muzealnictwa. Odznaczona przez Króla Szwecji Gustava Orderem Pierwszej Klasy „Royal Order of the Polar Star” (2011) oraz odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2015), laureatka nagrody Red Dot Award (wraz z Ico Migliore i Marą Servetto) przyznaną w 2011 roku. Od 2015 r. członkini Rady ds. Muzeów przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  
 • Justyna Kokoszenko

  Justyna Kokoszenko

  dziennikarz, blog nieolewamymiasta.pl,
 • Jarosław Kołodziejczyk

  Jarosław Kołodziejczyk

  dyrektor inwestycyjny, BGK Nieruchomości S.A.
 • Robert Konieczny

  Robert Konieczny

  architekt, założyciel, KWK Promes
  Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1996 roku uzyskał certyfikat New Jersey Institute of Technology. Szef biura KWK Promes powstałego w 1999 roku. W 2012 roku został niezależnym ekspertem Fundacji Miesa van der Rohe. W 2016 roku projekt Muzeum Narodowego – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie  został uznany Najlepszym Budynkiem Świata 2016 w międzynarodowym konkursie World Architecture Festival. Nagroda ta pierwszy raz w historii trafiła do Polski. Ten sam projekt zdobył również w 2016 roku pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space przyznawanym przez Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB). Najnowszym wyróżnieniem dla Projektanta jest tytuł Najlepszego Domu Świata dla Arki Koniecznego w ogólnoświatowym konkursie Wallpaper Design 2017. Konieczny był dziesięciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe. Jest laureatem prestiżowej nagrody House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego zwyciężając w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie.  
 • Tomasz Konior

  Tomasz Konior

  architekt, założyciel, Konior Studio
  Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz założyciel i główny projektant w autorskim biurze KONIOR STUDIO. Autor lub współautor ponad 150 projektów, gdzie do najbardziej znanych należą obiekty związane z muzyką; jest to m.in. Centrum „Symfonia” przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Ostatnim jak dotąd najważniejszym gmachem zrealizowanym wg. projektu Koniora, jest otwarta w 2014 roku Siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach z największą w Polsce salą koncertową, która już po pierwszym sezonie została zaliczona do światowej czołówki. Obecnie, po wygranym konkursie, powstaje Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie. Tomasz Konior jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Medalu Gloria Artis (2015), Nagrody Roku Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii Architekt (2016), ‚Lider Dostępności’ - Nagrody Towarzystwa Urbanistów i Stowarzyszenia Integracja. Trzykrotnie nominowany do europejskiej nagrody Miesa Van der Rohe. Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, gdzie w kadencji 2012-2015 pełni funkcję Przewodniczącego Zespołu Koordynacyjnego Sędziów Konkursowych, oraz członkiem Rady Programowej Muzeum Narodowego w Warszawie.
 • Mariusz Kopeć

  Mariusz Kopeć

  product manager, Kontakt-Simon SA
 • Łukasz Kos

  Łukasz Kos

  , Kos Architects
 • Mirosław Koszany

  Mirosław Koszany

  prezes zarządu, Biuro Inwestycji Kapitałowych SA
  Mirosław Koszany posiada wykształcenie wyższe. W 1988 roku ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, Wydział Mechaniczno-Energetyczny (kierunek: mechanika, specjalność: maszyny i urządzenia energetyczne). W 1999 roku ukończył studia podyplomowe – Szkoła Biznesu, zorganizowane przez Politechnikę Krakowską wspólnie z Central Connecticut State University New Britain. W 2009 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu szacowania nieruchomości, zorganizowane przez Politechnikę Krakowską wspólnie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. W październiku 2013 roku uzyskał uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości - tytuł rzeczoznawcy majątkowego nr 5723. Do 2000 roku jako Prezes Zarządu zarządzał m.in. biurem maklerskim i firmą transportową. W 2000 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. i funkcję tę pełni do dzisiaj. Spółka w tym okresie zrealizowała kilka inwestycji magazynowo – logistycznych i handlowych, część z nich z sukcesem została sprzedana do funduszy inwestycyjnych. W październiku 2016 roku spółka przeprowadziła udaną ofertę publiczną akcji pozyskując ponad 20 mln zł na nowe inwestycje. Od dnia 23 listopada Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od kwietnia 2014 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie wycen i doradztwa na rynku nieruchomości. W tym czasie wykonał wyceny kilku obiektów komercyjnych, również we współpracy z innymi Rzeczoznawcami. Od czerwca 2015 roku wpisany na listę rzeczoznawców majątkowych Związku Banków Polskich ( certyfikat nr 207 ). 
 • Anna Koszela

  Anna Koszela

  projektant wnętrz,
  Architektka wnętrz, projektantka produktu oraz absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej. W 2003 roku założyła autorską pracownię projektową, którą prowadzę od 14 lat. Projekty jej autorstwa prezentowane są na łamach polskich i zagranicznych magazynów o wnętrzach. Poza projektowaniem wnętrz interesuje się sztuką i wzornictwem przemysłowym. Architektka bierze udział w polskich i europejskich konkursach wnętrzarskich, a za jedną z swoich najnowszych realizacji, „Apartament w chmurach”, zdobyła nagrodę w niezwykle prestiżowym konkursie międzynarodowym European Property Awards. Od lat współpracuje w roli eksperta z mediami wnętrzarskimi, zasiada w jury konkursów branżowych oraz występuje jako ekspertka podczas renomowanych imprez dedykowanych designowi, takich jak Łódź Design Festival, 4 Design Days czy Forum Dobrego Designu.
 • Wojciech Kotecki

  Wojciech Kotecki

  architekt, BBGK Architekci Sp. z o.o.
  Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel i wspólnik BBGK Architekci. Sędzia Konkursowy OW SARP. Współautor projektów masterplanów, zespołów mieszkalnych, budynków wysokościowych i użyteczności publicznej. Najważniejsze realizacje: Budynek wielorodzinny Sprzeczna 4 z nagrodami -  najlepsza realizacja architektoniczna w konkursie Polski Cement w Architekturze 2017, Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za najlepszy obiekt mieszkalny - Budynek Wielorodzinny.Budynek Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach z nagrodami Bryła Roku 2015, Nagroda SARP 2015 za najlepszy obiekt architektoniczny oraz Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki 2015. Osiedle Górczewska Park i wieżowiec Generation Park w Warszawie. Współautor zespołu mieszkaniowego 19 Dzielnica w Warszawie wielokrotnie nagradzanego m. in. Nagroda główna w konkursie „Życie w Architekturze” w kategorii „Najlepszy Budynek Wielorodzinny w Polsce 2000-2012” (Architektura Murator) Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014”
 • Andrzej Kowalczyk

  Andrzej Kowalczyk

  rektor, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  Polski hydrogeolog, nauczyciel akademicki, profesor nauk o Ziemi, w latach 2008–2016 prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Śląskiego, w kadencji 2016–2020 rektor tej uczelni. W latach 1973–1975 pracował jako asystent projektanta w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie oraz w przedsiębiorstwie geologicznym w Krakowie. Od 1975 zawodowo związany z Uniwersytetem Śląskim. Pracował jako wykładowca w Algierii – w latach 1986–1987 w Ecole des Mines w Miljanie, a w okresie 1987–1991 w Institut de I’Hydraulique w Szalifie. W 1991 został adiunktem w Katedrze Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ, w 2007 objął stanowisko profesorskie. Na Uniwersytecie Śląskim pełnił obowiązki kierownika Zakładu Geologii Inżynierskiej (1998–2004), po czym w 2004 został kuratorem Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej. Od 2002 do 2005 był prodziekanem ds. studenckich, a następnie do 2008 prodziekanem ds. nauki. Od 2008 przez dwie kadencje był prorektorem ds. nauki i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Śląskiego. W marcu 2016 został wybrany na rektora tego uniwersytetu na kadencję 2016–2020. Specjalizuje się w zakresie hydrogeologii, gospodarki wodnej i geologii środowiskowej. Brał udział w projektach międzynarodowych m.in. w ramach programów ramowych Unii Europejskiej, a także w kilkunastu projektach badawczych Komitetu Badań Naukowych oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jest autorem i współautorem ponad 110 opracowań naukowych i wdrożeniowych o charakterze prac studialnych, dokumentacyjnych i ekspertyz, wykonanych w ramach współpracy z instytucjami naukowymi, administracją państwową i samorządową oraz przedsiębiorstwami. Członek m.in. Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Asocjacji Hydreogeologów , International Mine Water Association i International Association of Hydrogeologists. Powoływany w skład organów doradczych i naukowych, m.in. zasiadał w radzie naukowej Państwowego Instytutu Geologicznego. Wyróżniony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie nauki i innowacyjności przyznawanym przez Regionalną izbę Gospodarczą w Katowicach (2015).
 • Cezary Kowalczyk

  Cezary Kowalczyk

  Head of Projects, Grohe Polska Sp. z o.o.
 • Krystian Kowalski

  Krystian Kowalski

  projektant, Krystian Kowalski Industrial Design
 • Miłosz Kowalski

  Miłosz Kowalski

  wydział architektury, Politechnika Krakowska
  Urodzony w Krakowie, w 2001 r. ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Od 2002 zatrudniony na stanowisku asystenta naukowo-dydaktycznego oraz wykładowcy w Katedrze Kompozycji Urbanistycznej, od 2008 roku prowadzi zajęcia z projektowania wnętrz na kursach w CREATOR w Warszawie oraz w Krakowie. Poza pracą dydaktyczną,  uczestniczy w organizowanych przez Wydział Architektury konferencjach naukowych, w ramach działalności dydaktycznej Katedry Kompozycji Urbanistycznej prowadzi zajęcia na I i II stopniu studiów. Zajmuje się teorią projektowania oświetlenia sztucznego oraz projektowaniem oświetlenia sztucznego, zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, w szczególności w oparciu o włoskie doświadczenia w zakresie teorii projektowania oświetlenia takich marek jak Viabizzuno czy Targetti, rozwijając własną wizję projektową, Projektowanie architektoniczne to w szczególności zabudowa mieszkaniowa wielo- i jednorodzinna oraz urbanistyka a także projektowanie wnętrz. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń, jest wpisany na listę izby samorządu zawodowego architektów oraz SARP o. Kraków.
 • Ewa Kozioł

  Ewa Kozioł

  redaktor naczelna , Dobrze Mieszkaj
 • Dawid Koziołek

  Dawid Koziołek

  dyrektor działu pokryć dachowych i systemów elewacyjnych , Rathscheck (Śląskie Kruszywa Naturalne)
 • Aleksander Krajewski

  Aleksander Krajewski

  członek zarządu, SARP o/Katowice
  Aleksander Krajewski, architekt Izby Architektów RP, członek Zarządu Stowarzyszenia Architektów Polskich w Katowicach, członek Rady Programowej Fundacji Napraw Sobie Miasto. Aktywista miejski działający na rzecz przyjaznego miasta, krajobrazu miejskiego i zrównoważonego transportu. Architekt prowadzący w pracowni projektowej BLOMM.
 • Piotr Kraśko

  Piotr Kraśko

  dziennikarz, TVN, Tok FM
 • Kamil Krępa

  Kamil Krępa

  dyrektor komercjalizacji, TDJ Estate Sp. z o.o.
  Swoją karierę rozpoczął w katowickim oddziale firmy King Sturge, lecz dzięki fuzji z Jones Lang LaSalle dołączył do krakowskiego zespołu JLL gdzie zajmował stanowisko Starszego Konsultanta zajmując się głównie projektami na terenie Śląska oraz Krakowa. Doradzał klientom podczas procesu pozyskiwania nowej powierzchni biurowej, renegocjacjach umów najmu oraz innych długoterminowych działaniach dotyczących reprezentacji Najemcy. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (wydział Ekonomii, Gospodarowanie nieruchomościami i usługi publiczne) oraz Politechniki Śląskiej w Gliwicach (wydział Budownictwa, Konstrukcje budowlane), dodatkowo posiadający państwowe uprawnienia zarządcy nieruchomości. W TDJ Estate pełni funkcję dyrektora do spraw komercjalizacji związaną z pozyskaniem i obsługą najemców projektu .KTW.
 • Mor Krisher

  Mor Krisher

  główny projektant, Caesarstone
 • Marcin Krupa

  Marcin Krupa

  prezydent Katowic,
 • Filip Krzemiński

  Filip Krzemiński

  kierownik działu oświetlenia, ELMAX-lighting.pl
  Filip Krzemiński  jest specjalistą w branży oświetleniowej od ponad 16 lat, a z Firmą ELMAX  związany jest od 15 lat, obecnie na stanowisku Kierownika Działu Oświetlenia. Jego doświadczenie w projektowaniu i doborze oświetlenia dekoracyjnego, technicznego oraz specjalistycznego pozwala mu na fachową obsługę klienta indywidualnego i inwestycyjnego, współpracuje także z architektami i  biurami projektowymi. Swobodnie porusza się w oświetlaniu obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, budynków jednorodzinnych i w zewnętrznych iluminacjach obiektów i ogrodów.  
 • Jakub Krzysztofik

  Jakub Krzysztofik

  partner, założyciel, główny projektant, 3D Architekci
  Jakub Krzysztofik architekt, urbanista i  ekonomista. Studiował również filozofię. Od 17 lat prowadzi pracownię architektoniczną 3DARCHITEKCI z wizją J. Krzysztofik & Partnerzy. Prowadzi również pracę naukową na Politechnice Łódzkiej i dydaktyczną na Uniwersytecie Łódzkim. Główny projektant urbanistycznej koncepcji rewitalizacji 3 z 8 projektów priorytetowych rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi o łącznej powierzchni 67,5 ha w tym kluczowe przestrzenie publiczne: Rynek Starego Miasta, Park Staromiejski, Plac Wolności, Plac Majewskiego, Pasaż Róży, Pasaż Lutra oraz Włókiennicza Corner. Obecnie zaangażowany w tworzenie instytutu naukowego jakim będzie Polska Szkoła Rewitalizacji; wspólna inicjatywa Centrum im. Adama Smith’a oraz Łódzkiej Regionalnej Izby Budownictwa.  
 • Jan Kubec

  Jan Kubec

  architekt, Multi Design
 • Claudia Küchen

  Claudia Küchen

  Head of Design, Marketing and Corporate Communications, Schattdecor
  Claudia Küchen kieruje w grupie Schattdecor międzynarodową grupą projektantów, zajmujących się kreacją i propagowaniem nowych trendów wzorniczych w branży zadrukowanych papierów dekoracyjnych i folii finish. Odpowiada za design w całej grupie Schattdecor; sprawując funkcję dyrektor działu designu, marketingu, komunikacji w Schattdecor AG oraz prokurenta firmy. - Głównym naszym zadaniem jako projektantów jest rozpoznanie nowych tendencji , ich analiza i przekazanie klientom istotnych dla nich informacji, we właściwym czasie - mówi Claudia Küchen. Swoją karierę zawodową rozpoczęła  jako projektantka tekstyliów  w przedsiębiorstwie Heimtextilien. Następnie pracowała jako manager produktu w firmie odzieżowej. Na tym etapie zebrała doświadczenia z zakresu obserwacji trendów wzorniczych, tworzenia koncepcji i doboru kolorystyki. Z grupą Schattdecor związana jest od 18 lat. Schattdecor kształtuje otoczenie, wprowadzając do mieszkań i miejsc pracy koloryt i wzornictwo.  Produkty firmy znajdują  zastosowanie w przemyśle uszlachetniania powierzchni płyt drewnopochodnych, wykorzystywanych w przemyśle meblarskim, w produkcji paneli podłogowych, paneli ściennych, drzwi i innych elementów wyposażenia wnętrz.
 • Piotr Kuczia

  Piotr Kuczia

  architekt, Kuczia Architect
 • Tomasz Kukuła

  Tomasz Kukuła

  doradca projektowy działu meblowego, Salony Wyposażenia Wnętrz MAX-FLIZ
 • Natalia Kuliberda

  Natalia Kuliberda

  Asset & Leasing Manager, Adgar Poland
 • Krzysztof Kulig

  Krzysztof Kulig

  Product Manager, Grupa Tubądzin
 • Ewa Kuryłowicz

  Ewa Kuryłowicz

  wiceprezes zarządu, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
 • Marek Kuryłowicz

  Marek Kuryłowicz

  prokurent, prezes zarządu, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
 • Wojciech Kuśpik

  Wojciech Kuśpik

  Prezes Zarządu, Grupa PTWP

L

 • Krzysztof Lasoń

  Krzysztof Lasoń

  prezes, Millenium Inwestycje
 • Massimo Latorraca

  Massimo Latorraca

  Amministratore, Managing Director, LA TORRE
 • Grzegorz Layer

  Grzegorz Layer

  architekt, Plac na Glanc
  Architekt, rocznik 88. Swoją pracę magisterską poświęcił rewitalizacji katowickiej Rawy, czym wywołał szeroką dyskusję na temat roli rzeki w przestrzeni miasta. Od 2013 roku współtworzy cykliczny projekt rewitalizacji katowickich podwórek Plac Na Glanc, nagrodzony w 2015 roku Wyróżnieniem Marszałka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Jego projekty adaptacji poddasza w Katowicach oraz Domu na Kaszubach zostały nagrodzone w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (20. i 23. edycja). Na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość Przedstawiona" zdobył nagrodę za najlepsze wykorzystanie przestrzeni scenicznej w spektaklu Carson City. 
 • Wiktoria Lenart

  Wiktoria Lenart

  projektantka, Studio Lenart
 • Vladimír Ligda

  Vladimír Ligda

  Site Development Manager, Tatry mountain resorts, a.s.
  Working on the restoration and transformation of Śląskie Wesołe Miasteczko theme park. Consulting, coordinating and managing projection and realization works of theme park design/theming and landscape development.
 • Piotr Lorens

  Piotr Lorens

  kierownik, Katedra Urbanistyki i Planowania Regionalnego, Wydział Architektury, Politechnika Gdańska, prezes zarządu głównego, Towarzystwo Urbanistów Polskich
 • Rossana Luchetta

  Rossana Luchetta

  architekt, LAKO

Ł

 • Justyna Łotowska

  Justyna Łotowska

  redaktor naczelny, Meble Plus, biznesmeblowy.pl
 • Katarzyna Łozicka-Matkowska

  Katarzyna Łozicka-Matkowska

  , Synthetic
 • Michał Łój

  Michał Łój

  Product Design Manager, DEANTE
 • Przemo Łukasik

  Przemo Łukasik

  właściciel, medusa group Sp. z o.o., sp.k.
  Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.  
 • Ewa Łusiak

  Ewa Łusiak

  Product Marketing Manager marek Best, Küppersbush i Novy, Comitor Sp. z o.o.
  Ewa Łusiak – Product Marketing Manager w firmie Comitor. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Połączenie wykształcenie neofilologicznego ze zmysłem biznesowym pomogło jej rozwinąć zawodowe skrzydła w dziedzinie marketingu. Prowadziła liczne projekty w zakresie zarządzania marką, trade marketingu, jest autorem wielu strategii marketingowych z branży retail. W firmie Comitor jest odpowiedzialna za trzy marki premium: NOVY, Küppersbusch oraz BEST. 

M

 • Mariusz Machnicki

  Mariusz Machnicki

  dyrektor centrum handlowego, EPP
  Ponad 16 lat doświadczenia w branży nieruchomości komercyjnych. Pracował jako dyrektor centrów handlowych i outletów dla Donaldsons, Inter Ikea Centers Polska, Fashionhouse Group, Echo Investment i EPP. Licencjonowany zarządca nieruchomości. Wcześniej przez wiele lat związany z branżą handlową w tym z Levi Strauss Poland, Galerią Centrum i Glaxo SmithKline.  Hobby: fotografia lotnicza, kuchnia Azji. Miłośnik literatury faktu oraz kryminałów Marka Krajewskiego.
 • Mikołaj Machulik

  Mikołaj Machulik

  architekt, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, sekretarz rady, Śląska Okręgowa Izby Architektów RP
 • Józek Madej

  Józek Madej

  architekt, musk kolektyw
  architekt, współtwórca i projektant w kolektywie musk Studiował architekturę i urbanistykę na Politechnice Śląskiej (dyplom 2011 rok), a także w Izmir Institute of Technology w Turcji. Doświadczenie zdobywał pracując przy projektach w różnej skali: od koncepcji po nadzór realizacyjny, w Polsce i w Holandii. Od 2010 roku wspólnie z Katarzyną Sąsiadek i Weroniką Kiersztejn tworzy kolektyw musk, który powstał jako inicjatywa przyjaciół o podobnych pasjach. Dziś kolektyw musk jest interdyscyplinarnym biurem projektowym, które jest autorem ponad 100 kompleksowych projektów w całym kraju. Musk pracuje w różnej skali – integruje architekturę, grafikę i wzornictwo; współpracuje też z instytucjami publicznymi oraz chętnie angażuje się w inicjatywy lokalne. Te kompleksowe działania są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynku, Kolektyw musk konsekwentnie pokazuje, że trzeba działać na wielu polach i mierzyć się z różnymi zagadnieniami w projektowaniu przestrzeni. Kolektyw musk jest laureatem nagród w Polsce i za granicą, w tym konkursu Architektura Roku 2013 SARP, w kategorii Młody Twórca. Od 2015 roku kolektyw musk tworzy słodkie przewodniki po miastach i regionach pod marką „Zjedz sobie…”.
 • Rainer Mahlamäki

  Rainer Mahlamäki

  Architekt,
 • Tomasz Majda

  Tomasz Majda

  architekt, wiceprezes zarządu głównego, Towarzystwo Urbanistów Polskich
  Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Przez ponad 20 lat praktyki projektowej i prawie 20 lat praktyki dydaktycznej zajmujący się planowaniem przestrzennym i projektowaniem urbanistycznym. Laureat Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Nagrody Ministra Infrastruktury za pracę doktorską pt. „Rzeka w śródmieściu wielkiego miasta problemem urbanistycznym”. Jako architekt współautor projektów obiektów prywatnych, komercyjnych i przestrzeni publicznych. Jako urbanista i właściciel biura planowania współautor kilkudziesięciu planów miejscowych, studiów gmin oraz koncepcji programowo-przestrzennych różnych obszarów funkcjonalnych. Jako pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, odpowiedzialny za przedmioty związane z teorią oraz planowaniem przestrzennym, projektowaniem urbanistycznym i ruralistycznym. Członek Zespołu ds. Obszarów Miejskich i Metropolitalnych przy Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Przez 9 lat Sekretarz Generalny Towarzystwa Urbanistów Polskich, obecnie pełni funkcję I Wiceprezesa TUP. Od 10 lat sędzia referent ogólnopolskich konkursów na prace magisterskie z zakresu projektowania urbanistycznego, planowania i gospodarki przestrzennej oraz konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną. Przewodniczący Polskiej Delegacji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Urbanistów i Planistów Regionalnych ISOCARP. Ekspert w międzynarodowym zespole doradczym strategii rozwoju nowej części miasta na 5 mln mieszkańców wzdłuż rzeki Jangcy w perspektywie 2049 oraz planu rozwoju na lata 2030 w Nankinie w Chinach. Wykładowca programu szkoleniowego dla kadry planistycznej w Abu Dhabi, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, międzynarodowych warsztatów dla młodych planistów w Shenzen w Chinach oraz międzynarodowych warsztatów w ramach Szkoły Głównego Architekta w Jekaterynburgu w Rosji. Ekspert Wojewody mazowieckiego w Programie Bezpieczeństwa Powodziowego Doliny Wisły Środkowej. Współorganizator i sędzia referent międzynarodowego, zrealizowanego już konkursu urbanistyczno-architektonicznego na Bulwary Wiślane w Warszawie w roku 2008 oraz 
 • Robert Majkut

  Robert Majkut

  CEO, Head of Design, Robert Majkut Design
 • Joanna Małecka

  Joanna Małecka

  , MAŁECCY biuro projektowe
  Firma Małeccy Biuro Projektowe funkcjonuje na rynku od 1997 roku. Do klientów, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem należą między innymi: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Intermarche Polska, Millenium Inwestycje Sp. z o.o., Sony Center, Rossmann Sp. z o.o., ING Bank Śląski, ING Nationale Nederlanden, Eurobank S.A., Alior Bank S.A., Telekomunikacja Polska S.A., BP Polska Sp. z o.o., Orlen S.A., Urząd Gminy Łaziska Górne, Urząd Miasta w Rybniku. Ponadto naszymi klientami jest szerokie grono inwestorów instytucjonalnych i prywatnych. Nasz zespół projektowy posiada doświadczenie przy opracowywaniu tematów projektowych jak Ambasada RP w Sztokholmie, Ambasada RP w Abudży, placówka konsularna RP w Winnicy, Centrum konferencyjno-szkoleniowe ING w Katowicach, zabudowa wielorodzinna w Katowicach - Enklawa Modernistyczna (etap A i B), Centrum Sportowe na Osiedlu Bażantów w Katowicach, OPEL Polska - fabryka w Gliwicach, supermarkety Intermarche i Bricomarche (Pszczyna, Knurów, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów), standaryzacja oddziałów ING BSK w Warszawie, Bydgoszczy, Siewierzu, Płocku, Przemyślu, Częstochowie, Starachowicach, siedziba ING Nationale Nederlanden w Kielcach, kompleks ujeżdżalni koni w Olsztynie (2500 m2 + 400 m2), rezydencja mieszkalna w Myszkowie (1200 m2), projekty restauracji, kawiarni, pubów.   
 • Wojciech Małecki

  Wojciech Małecki

  , MAŁECCY biuro projektowe
  Firma Małeccy Biuro Projektowe funkcjonuje na rynku od 1997 roku. Do klientów, którzy obdarzyli nas swoim zaufaniem należą między innymi: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Intermarche Polska, Millenium Inwestycje Sp. z o.o., Sony Center, Rossmann Sp. z o.o., ING Bank Śląski, ING Nationale Nederlanden, Eurobank S.A., Alior Bank S.A., Telekomunikacja Polska S.A., BP Polska Sp. z o.o., Orlen S.A., Urząd Gminy Łaziska Górne, Urząd Miasta w Rybniku. Ponadto naszymi klientami jest szerokie grono inwestorów instytucjonalnych i prywatnych. Nasz zespół projektowy posiada doświadczenie przy opracowywaniu tematów projektowych jak Ambasada RP w Sztokholmie, Ambasada RP w Abudży, placówka konsularna RP w Winnicy, Centrum konferencyjno-szkoleniowe ING w Katowicach, zabudowa wielorodzinna w Katowicach - Enklawa Modernistyczna (etap A i B), Centrum Sportowe na Osiedlu Bażantów w Katowicach, OPEL Polska - fabryka w Gliwicach, supermarkety Intermarche i Bricomarche (Pszczyna, Knurów, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów), standaryzacja oddziałów ING BSK w Warszawie, Bydgoszczy, Siewierzu, Płocku, Przemyślu, Częstochowie, Starachowicach, siedziba ING Nationale Nederlanden w Kielcach, kompleks ujeżdżalni koni w Olsztynie (2500 m2 + 400 m2), rezydencja mieszkalna w Myszkowie (1200 m2), projekty restauracji, kawiarni, pubów.   
 • Karolina Manikowska

  Karolina Manikowska

  dyrektor działu badań i konsultingu przestrzeni pracy, zastępca dyrektora działu zarządzania produktem, Nowy Styl Group
  Od 5 lat pracuje w Grupie Nowy Styl, u 3-go największego producenta wyposażenia biurowego w Europie. Początkowo odpowiedzialna za budowę strategii szkoleniowej w działach handlowych, wspieranie procesu handlowego i kadry menedżerskiej oraz inicjowanie i wdrażanie zmian w Organizacji. W 2015 roku powierzono jej misję zbudowania nowego obszaru w firmie dotyczącego Workplace Consulting. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za: prowadzenie badań miejsc pracy, doradztwo dla klientów w zakresie trendów w przestrzeni biurowej, zarządzanie procesem zmiany w trakcie przeprowadzki. Zarządza także zespołem projektantów, którzy wspierają klientów w tworzeniu atrakcyjnych przestrzeni biurowych. Jej zespół ma charakter interdyscyplinarny i składa się z psychologów, socjologów, kulturoznawców, projektantów, architektów, trenerów i coachów oraz nastawiony jest wspieranie klientów wiedzą specjalistyczną z wielu obszarów. Od X 2017 roku kieruje także Działem Zarządzania Produktem odpowiedzialnym za analizę trendów produktów, zarządzanie portfoliem oraz za nowe projekty wdrożeniowe na rynki polski i międzynarodowe. Ponadto Karolina jest certyfikowanym trenerem biznesu i konsultantem zarządzania i od ponad 8 lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń z zakresu zarządzania oraz doradztwem dla wielu firm. Prowadziła wiele projektów konsultingowych związanych z reorganizacją i zarządzaniem zmianą m.in. projekt outplacement realizowany w czasach kryzysu gospodarczego w Polsce. Pełniła funkcję Eksperta w Radzie Programowej studiów „Zarządzanie Zasobami Ludzkimi” Wyższej Szkoły Europejskiej. Wykładowca na Uniwersytecie Jagiellońskim, Polskiej Akademii Nauk, Akademii Leona Koźmińskiego.
 • Małgorzata Mańka-Szulik

  Małgorzata Mańka-Szulik

  prezydent Zabrza,
  W 2006 roku wybrana na Prezydenta Miasta Zabrze z listy obywatelskiego komitetu „Skuteczni dla Zabrza”. Ponownie wybrana na to stanowisko w 2010 roku i 2014 roku. Od 20 lutego 2015 roku kieruje pracami Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Dzięki skutecznemu zarządzaniu Zabrze jest miastem rozwijającym się w zrównoważony sposób. Ostatnie lata to czas tak znaczących przedsięwzięć w zakresie infrastruktury jak budowa zabrzańskich odcinków Drogowej Trasy Średnicowej, rozwój zabrzańskiej terenów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, modernizacja wodociągów i kanalizacji, realizacja projektów ekologicznych, modernizacja obiektów użyteczności publicznej, budowa szpitala czy budowa obiektów rekreacyjno-sportowych. Zabrze jest miastem stawianym jako przykład wykorzystywania obiektów poprzemysłowych i rewitalizacji przestrzeni miejskiej. W 2007 roku została udostępniona Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido. Obecnie trwają prace przy oddaniu do użytku Sztolni Królowa Luiza. Turyści już mogą korzystać z części znajdującej się na powierzchni. W 2014 roku Zabrze było najchętniej odwiedzanym miastem na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Organizowane są tu cykliczne międzynarodowe targi turystyczne i konferencja na temat turystyki. Małgorzata Mańka-Szulik zainicjowała utworzenie pierwszej w Polsce samorządowej szkoły artystycznej – Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu. Będąc jej dyrektorem zbudowała model szkoły kreującej aktywnego odbiorcę i twórcę kultury. Jako założyciel i przewodnicząca wielu organizacji pozarządowych przez lata działalności społecznej podejmowała szereg inicjatyw kulturalnych, gospodarczych, edukacyjnych, stawiając na partnerski dialog. To właśnie takie podejście oraz otwarcie na potrzeby drugiego człowieka i całych grup społecznych są zauważalnymi cechami jej prezydentury. Z wykształcenia matematyk. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach. Bezpartyjna.  
 • Andrzej Marek

  Andrzej Marek

  architekt, Pracownia Manifest Architektura i Stowarzyszenie Miasto Wspólne
 • Adam Maroszek

  Adam Maroszek

  dyrektor handlowy, Bruk (marka Modern Line)
  Współtwórca marki Modern Line, absolwent architektury na Politechnice Śląskiej, Pasjonat betonu i dobrego designu. W projektach stawia na nowoczesne rozwiązania i minimalizm. Najważniejsza jest dla niego jakość przestrzeni, blisko mu do skandynawskiej szkoły designu. Prywatnie zapalony rowerzysta.
 • Małgorzata Mataniak-Pakuła

  Małgorzata Mataniak-Pakuła

  architekt, Architektura i Wnętrza Profilart
  Od ponad 20- lat prowadzi autorską pracownię projektowania - Architektura i Wnętrza “Profilart”. Projektantka licznych wnętrz użyteczności publicznej oraz apartamentów i rezydencji. W swojej pracy szczególną wagę przykłada do spójności architektonicznej formy obiektu z jego wnętrzem i oraz zagospodarowaniem terenu. Przygotowanie zawodowe w kierunku architektury, urbanistyki oraz wnętrz pozwalają na kompleksowe projektowanie, gdzie wszystkie te aspekty są równoważne.  Ukończyła studia wyższe na kierunku Architektura i Urbanistyka oraz Studia Podyplomowe Planowania Przestrzennego i Urbanistyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Posiada uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń. Jest członkiem Śląskiej Izby Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich. W latach 1993-1998 jest asystentem Głównego Architekta Województwa Katowickiego oraz Sekretarzem Wojewódzkiej Komisji Architektury i Krajobrazu. W latach 1998-2001 Szef Śląskiego Oddziału Wydawnictwa Murator oraz Redaktor Prowadzący Informatora Indywidualnego Inwestora – dodatku do miesięcznika Murator. Współtwórczyni Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach oraz autorskiego programu kształcenia na kierunku Architektura Wnętrz. Od wielu lat współpracuje z mediami także z Wydawnictwem Publikator również jako Juror w Konkursie Dobry Design.  
 • Miłosz Matelski

  Miłosz Matelski

  Menedżer Design i Marketing produktu, Schattdecor Sp. z o.o.
  Miłosz Matelski - od 9 lat związany z marką Schattdecor, gdzie dotychczas zajmował się wdrażaniem wzornictwa u producentów mebli, płyt drewnopochodnych i drzwi. Obecnie kieruje zespołem odpowiedzialnym za prezentację produktu i kontakt z projektantami. Posiada także doświadczenie w organizacji i rozwoju imprez targowych. Absolwent Wydziału Humanistycznego Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Wydziału Wzornictwo i Architektura Wnętrz na ASP w Łodzi.  
 • Omenaa Mensah

  Omenaa Mensah

  bizneswoman, właścicielka marek Ammadora oraz Ammadora&Heban,
 • Arkadiusz Mężyk

  Arkadiusz Mężyk

  rektor, Politechnika Śląska
  Rektor Politechniki Śląskiej w kadencji 2016-2020., dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego w latach 2012-2016. Ukończył studia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej w 1987 roku. W 1992 roku przebywał na 6-cio miesięcznym stażu naukowym w Uniwersytecie Technicznym w Lyngby, Dania, a w roku 1993 przebywał na dwutygodniowym kursie NATO Advanced Study Institute on Computer Aided Analysis of Rigid and Flexible Mechanical Systems w Portugalii. W 1994 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską w dyscyplinie Budowa i eksploatacja maszyn, a rozprawę habilitacyjną także z wyróżnieniem obronił przed Radą Wydziału Mechanicznego Technologicznego w 2002 roku. W 2007 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał Mu tytuł profesora w dziedzinie nauk technicznych. Od 1993 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Metod Komputerowych Mechaniki, a od 1994 członkiem Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej. Przez wiele lat uczestniczył w pracach Zarządu Gliwickiego Oddziału PTMTS, pełniąc m.in. obowiązki Przewodniczącego Gliwickiego Oddziału PTMTS.  W 2011 roku wybrany przez Zjazd Delegatów PTMTS, pełnił funkcję Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej (2011-2015 – dwie kadencje).  Za osiągnięcia w dziedzinie naukowej otrzymał m.in. indywidualną Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej (1995), prestiżową nagrodę Wydziału IV PAN (2003), zespołową nagrodę Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (2005). W 2009 roku Zarząd Oddziału Warszawskiego PTMTS uhonorował Go nagrodą naukową im. Witolda Nowackiego, a w 2011 został nagrodzony prestiżową nagrodą TARCZA BUMARU za najlepszy projekt rozwojowy Grupy BUMAR w 2010r. W 2008 roku został powołany przez Ministra Skarbu w skład Rady Naukowej Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Urządzeń Mechanicznych OBRUM w Gliwicach, gdzie od 2009 roku był dyrektorem ds. technicznych, a po reorganizacji dyrektorem ds. rozwoju (do 2011). Aktualnie jest doradcą Prezesa ROSOMAK S.A. Był jednym z inicjatorów utworzenia w Politechnice Śląskiej Centrum Zaawansowanych Technologii Bezpieczeństwa i Obronności, którym kierował w latach 2014-2015.   Ponadto był lub jest członkiem Rad Naukowych:  Instytutu Materiałów Polimerowych i Węglowych w Zabrzu – od 2015r.   Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów w Warszawie – 2011-2016r.   Instytutu Techniki Górniczej KOMAG w Gliwicach – od 2015r.   Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Zielonce – 2015-2016r.   Drugą kadencję, od 2011 roku, jest członkiem Komitetu Mechaniki PAN oraz Komitetu Budowy Maszyn PAN, a w latach 2011-2015 uczestniczył w pracach Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium PAN. W latach 2014-2016 był Wiceprzewodniczącym Kolegium Dziekanów Wydziałów Mechanicznych. Dorobek naukowy: 180 publikacji naukowych w czasopismach naukowych i materiałach konferencyjnych krajowych i zagranicznych, 6 monografii naukowych, 13 patentów, 1 wzór przemysłowy, 9 zgłoszeń patentowych, 14 zakończonych przewodów doktorskich w charakterze promotora. Ponadto sporządził 25 recenzji rozpraw doktorskich, 14 recenzji w postępowaniach habilitacyjnych, 10 recenzji w postępowaniach o nadanie tytułu profesor i ok. 30 recenzji artykułów dla czasopism zagranicznych i o zasięgu międzynarodowym. Główne obszary badawcze, to dynamika maszyn, mechatronika oraz projektowanie pojazdów wojskowych.
 • Marcin Michalec

  Marcin Michalec

  dyrektor sprzedaży i marketingu, OKAM Capital
 • Beata Michalik

  Beata Michalik

  redaktor prowadząca, biznesmeblowy.pl
 • Marcin Michalik

  Marcin Michalik

  wiceprezydent Chorzowa,
  Z wykształcenia ekonomista. Ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym, na kierunku finanse i bankowość. Od 2004 roku doradca Jana Olbrychta. W latach 2006-2010 pełnił funkcję radnego Chorzowa oraz przewodniczącego Komisji Infrastruktury i Funduszy Unijnych. Od 2008 do 2010 r. dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Śląskiego. Od 2010 roku Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów ds. Technicznych i Rozwoju.
 • Janusz Michałek

  Janusz Michałek

  prezes zarządu, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA (KSSE)
  Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Specjalista z zakresu doradztwa strategicznego, inwestycji publicznych, zarządzania środowiskowego oraz restrukturyzacji infrastruktury publicznej. Jest ekspertem w obszarze funkcjonowania programów unijnych, od Instrumentów Przedakcesyjnej Polityki Strukturalnej ISPA, przez Fundusz Spójności, aż po aktualnie realizowany Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Pracował m.in. jako kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Węgierskiej Górce. Pełnił funkcję prezesa Zarządu w spółce „Beskid Ekosystem”. Był pełnomocnikiem ds. Realizacji Projektu – MAO (Measure Authorising Officer) w Związku Międzygminnym ds. Ekologii w Żywcu, a później także przewodniczącym Zarządu Związku Międzygminnego ds. Ekologii w Żywcu. Uczestniczył w inicjatywie Leader. Był współtwórcą i założycielem Lokalnej Grupy Działania (LGD) w ramach Leader +, z której powstał Związek Stowarzyszeń Lokalnej Grupy Działania „Żywiecki Raj – Kotlina Tradycji i Turystyki” w Żywcu, a następnie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Żywiecki Raj”. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego Rady Stowarzyszenia, a także przewodniczącego Komitetu Zarządzającego Klastra Energii Żywiecka Energia Przyszłości. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki oraz Studiów Podyplomowych na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w zakresie Zarządzania i Organizacji w Jednostkach Samorządowych i Podległych. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu MBA w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jego pasją są działania społeczne. Od lat wspiera lokalny klub sportowy. Jest członkiem Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów „Nostra Res” z Katowic, a także członkiem Rady Ekspertów Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz wiceprezesem stowarzyszenia Pro Silesia i rady Fundacji Rodzina w Służbie Człowieka. Aktywnie uczestniczy w działaniach na rzecz Sanktuarium Matki Boskiej Rychwałdzkiej Klasztoru oo. Franciszkanów. Prywatnie najważniejsza jest dla niego rodzina. Jest mężem i tatą trojga dzieci.
 • Janusz Mikołajczyk

  Janusz Mikołajczyk

  prezes zarządu, Mikomax Sp. z o.o. sp. k., Mikomax Sp. z o.o. sp. k.
 • Leszek Mikos

  Leszek Mikos

  prezes zarządu, Metropol Hotel Man Sp. z o.o., hotel Park Inn by Radisson
 • Hanna Milewska-Wilk

  Hanna Milewska-Wilk

  , Stowarzyszenie Mieszkanicznik
 • Maciej Miłobęcki

  Maciej Miłobęcki

  architekt, JEMS architekci
 • Krzysztof Misiak

  Krzysztof Misiak

  partner, dyrektor, sekcja miast regionalnych, dział powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.
  Zakres obowiązków Od samego początku pracy w Cushman & Wakefield Krzysztof jest odpowiedzialny za rozwijanie biznesu Firmy w miastach regionalnych pod kątem prowadzenia procesów reprezentacji najemców i współpracy przy wynajmie projektów biurowych w regionach. Doświadczenie Krzysztof jest Partnerem oraz Dyrektorem Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych. Przez ponad 10 lat pracy w Cushman & Wakefield Krzysztof jest odpowiedzialny za rozwijanie biznesu Firmy w miastach regionalnych pod kątem prowadzenia procesów reprezentacji najemców oraz współpracy przy wynajmie projektów biurowych. Jest jednym z najbardziej doświadczonych brokerów na rynkach regionalnych. Portfolio Krzysztofa to prawie 500,000 m2 zrealizowanych transakcji (o wartości około 1,8 mld złotych). Krzysztof odpowiadał za koordynację obsługi takich firm jak Millennium Bank, Infosys, Thomson Reuters, Capgemini, State Street, Tate & Lyle, Deloitte, Brown Brothers Harriman, ING Bank, Takeda, Unilever czy Akamai. Kluczowe projekty, klienci •        Millennium Bank •        Brown Brothers Harriman •        Capgemini •        Infosys •        StateStreet •        Kemira •        Lufthansa Systems •        Thomson Reuters •        Tate & Lyle •        XL Catlin •        Takeda •        Unilever •        Deloitte •        Akamai 
 • Jarek Misiewicz

  Jarek Misiewicz

  dyrektor sprzedaży krajowej, Paged Meble SA
 • Joanna Misiun

  Joanna Misiun

  Designer,
  Joanna Misiun - architekt wnętrz, absolwentka Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Współpracuje z firmą Schattdecor od 2012 roku. Poza projektowaniem przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych, zajmuje się obserwacją kierunków rozwoju wzornictwa na rynku wyposażenia wnętrz.
 • Lech Moczulski

  Lech Moczulski

  architekt, Mili Młodzi Ludzie
 • Magda Motrenko

  Magda Motrenko

  blogerka, Wnętrza Zewnętrza
 • Piotr Musiałowski

  Piotr Musiałowski

  architekt, 2pm, laureat Konkursu KOŁO,
 • Piotr Myszor

  Piotr Myszor

  dziennikarz, WNP.pl

N

 • Damian Nagięć

  Damian Nagięć

  technolog, PIU Design
 • Ryszard Nakonieczny

  Ryszard Nakonieczny

  Katedra Teorii, Projektowania i Historii Architektury, Politechnika Śląska
 • Wojtek Napora

  Wojtek Napora

  redaktor prowadzący, Najlepszedomy.pl
 • Tomasz Nawrocki

  Tomasz Nawrocki

  kierownik, Zakład Socjologii Polityki, Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Joanna Nicińska

  Joanna Nicińska

  Regional Director, Office & Hotel Projects Department, Echo Investment SA
  Regionalny Dyrektor ds. Wynajmu w Dziale Biur Echo Investment. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W Echo Investment pracuje od 2006 roku, zajmując się koordynacją komercjalizacji inwestycji biurowych w miastach regionalnych. W gronie klientów, z którymi współpracowała znajdują się m.in. IBM, Ikea, McKinsey & Company, Roche Polska, Grant Thornton, Carl Zeiss, Mentor Graphics, Rockwell Automation, EPAM, Ecolab, IAG GBS, Orlen Oil, KPMG. 
 • Waldemar Niedziela

  Waldemar Niedziela

  Business Developer CBS, Somfy Sp. z o.o.
 • Marta Niemywska-Grynasz

  Marta Niemywska-Grynasz

  projektant, partner, Grynasz Studio
 • Włodzimierz Nieradko

  Włodzimierz Nieradko

  specjalista do spraw sprzedaży, Comitor Sp. z o.o.
  Włodzimierz Nieradko – Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Comitor, Absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od ponad 15 lat związany z branżą wnętrz kuchennych i AGD. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie prowadzenia grupowych i indywidualnych szkoleń produktowych ekskluzywnych marek: Blanco, Best, Novy czy Küppersbusch. Na co dzień zajmuje się sprzedażą i doradztwem techniczno-produktowym, współpracuje z architektami, projektantami wnętrz, specjalistami z zakresu AGD i projektowania. Mówi o sobie: „Nie są mi obce nowości techniczne, zauważam zmiany, nowe trendy, także potrzeby konsumentów. Satysfakcja z dobrze wykonanej misji, uśmiech i radość ludzi po skończeniu projektu jest dla mnie najważniejszym celem...”
 • Przemysław Nowak

  Przemysław Nowak

  architekt, Mili Młodzi Ludzie

O

 • Joanna Ochota

  Joanna Ochota

  architekt wnętrz, Concept JoAna
  Architekt, architekt wnętrz, projektantka produktu oraz absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Ślaskiej. Od 2004 roku realizuje projekty wnętrz, które prezentowane są na łamach magazynów wnętrzarskich i katalogów branżowych. Od lat z powodzeniem projektuje wnętrza, zarówno mieszkalne jaki i publiczne. W swoich projektach i kontaktach z klientami proponuje indywidualne rozwiązania. W projektach wydobywa z przestrzeni naturalne piękno, gdzie inspiracją pozostaje zawsze jego przyszły użytkownik. Fascynatka koloru  i prostoty we wnętrzach. Autorka licznych artykułów o tematyce wnętrzarskiej oraz blogerka. Laureatka konkursów wnętrzarskich i związanych z wzornictwem przemysłowym. Po konkursie "Kreacje z natury" współtwórczyni kolekcji „Tastes of life” dla firmy Barlinek. Wyróżniona w konkursie Muraspec na projekt tapety. Wyróżnienie w konkursie Roca Designer
 • Jimi Ogden

  Jimi Ogden

  ,
 • Marcin Oleszczuk

  Marcin Oleszczuk

  szef biura obsługi projektów, Kontakt-Simon SA
 • Michał Olszewski

  Michał Olszewski

  zastępca prezydenta m. st. Warszawy ,
  Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Urodzony w 1977 r. w Bydgoszczy. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od października 2011 r. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, wcześniej dyrektor Biura Funduszy Europejskich Urzędu m.st. Warszawy. Jako Zastępca Prezydenta odpowiada za zadania z zakresu architektury i zagospodarowania przestrzennego, polityki związanej z pozyskiwaniem funduszy europejskich, polityki miejskiej oraz polityki metropolitarnej, koordynowania i tworzenia planów i strategii rozwoju m.st. Warszawy, inwestycji m.st. Warszawy, gospodarki odpadami komunalnymi, ochrony i kształtowania środowiska, polityki lokalowej i rewitalizacji, koordynowania polityki gospodarczej i innowacyjnej m.st. Warszawy. Nadzoruje także część prac Biura Spraw Dekretowych. Swoją karierę w administracji publicznej zaczął w 1997 roku Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie odpowiadał za wzmocnienie potencjału administracyjnego samorządów terytorialnych w aspekcie integracji europejskiej i absorpcji środków przedakcesyjnych i strukturalnych UE. Po wstąpieniu Polski do struktur unijnych rozpoczął pracę w Ministerstwie Gospodarki i Pracy, a następnie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, gdzie odpowiadał m.in. za wzmacnianie zdolności absorpcyjnych samorządów terytorialnych w pierwszych programach finansowanych ze środków funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności. Za swoje zaangażowanie na rzecz działań ułatwiających polskim samorządom korzystanie z nowej szansy na budowanie lokalnego rozwoju został uhonorowany w 2005 r. plakietą "Samorząd w służbie społeczeństwu" przyznaną przez główne korporacje samorządowe w Polsce: Związek Miast Polskich, Unię Metropolii Polskich, Związek Powiatów Polskich, Unię Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP. Był również zaangażowany jako ekspert rządowy w ramach współpracy finansowanej ze środków UE przy projektach wzmacniających potencjał administracji lokalnej i regionalnej na Ukrainie, w Bułgarii i Rumunii. Od 2007 roku jest pracownikiem Urzędu miasta stołecznego Warszawy. W ratuszu pełnił między innymi funkcję dyrektora Biura Funduszy Europejskich i dyrektora Biura Obsługi Inwestora. W 2011 r. został powołany na stanowisko zastępcy prezydenta miasta stołecznego Warszawy. Niezależnie od pracy w Urzędzie prowadził także działalność naukową i dydaktyczną na uczelniach publicznych i prywatnych. Przewodzi warszawskiej Radzie ds. Polityki Innowacji oraz jest członkiem jej odpowiednika na poziomie województwa. Reprezentuje również stowarzyszenie EUROCITIES, największą organizację zrzeszającą europejskie miasta, w Grupie Roboczej Wysokiego Szczebla ds. Inteligentnych Miast przy Komisji Europejskiej. Jest również zaangażowany we wzmacnianie współpracy między samorządami na szczeblu krajowym i na metropolitarnych obszarach funkcjonalnych. W latach 2007-2015 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Polityki Europejskiej i Współpracy Zagranicznej Związku Miast Polskich, a od 2012 r. jest Współprzewodniczącym Zespołu ds. Funkcjonalnych Obszarów Miejskich i Metropolitarnych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Jest zaangażowany w zacieśnianie współpracy w warszawskim obszarze metropolitarnym i autorem kilku projektów wspierających powiązania funkcjonalne pomiędzy gminami metropolii. Od 2012 r. Przewodniczy Komitetowi Sterującemu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Metropolii Warszawskiej. Za swój wkład w rozwój samorządności został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi (2015) oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przez Ministra Administracji i Cyfryzacji (2015).  
 • Maciej Orłoś

  Maciej Orłoś

  dziennikarz, prezenter telewizyjny,
  Ur. w Warszawie. Absolwent wydziału aktorskiego warszawskiej PWST (1983). Studiował aktorstwo również w London Academy of Music and Dramatic Art. Przez ponad 25 lat dziennikarz i prezenter Teleexpressu oraz innych programów w TVP.  Obecnie prowadzi program live na FB „Okiem Orłosia”. ,  Od wielu lat prowadzi gale biznesowe, premiery filmowe, koncerty, uroczystości firmowe.  Trener wystapień publicznych.  Autor książek dla dzieci.  Ambasador akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom“. Laureat nagród telewizyjnych – dwóch Telekamer oraz czterech Wiktorów (w tym Superwiktora). Autorem zdjęcia jest Gabriel Bugajny, Studio69
 • Joanna Osoba - Botwina

  Joanna Osoba - Botwina

  HR Manager Poland, Rockwell Automation Sp. z o.o.
  Joanna Osoba-Botwina – expert HR z wieloletnim stażem pracy w wielu międzynarodowych oraz polskich organizacjach. Obecnie od 4,5 roku Dyrektor Personalny w firmie Rockwell Automation sp. z o.o. Wykształcenie inżynierskie pomaga na codzień współpracować z technicznym biznesem, a drugie – w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi stosować nowoczesne narzędzia z obszaru HR. Doświadczenie zawodowe zdobyła w Polkomtelu (Plus GSM), 2Si S.A., Grupie Hager, Plivie / Tevie Kraków gdzie miała okazję prowadzić wiele różnorodnych projektów z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. W 2017 roku Rockwell Automation zdobył tytuł Top 5 Pracodawców Śląska, a zakład w Katowicach tytuł Zakładu roku w kategorii Przemysł 4.0  
 • Sebastian Osuch

  Sebastian Osuch

  Sales Director – Regional Cities, Grupa Nowy Styl
  Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ze specjalnością: Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. W Grupie Nowy Styl od ponad 7 lat. Pracując jako Project Manager koordynował i wspierał największe projekty sprzedażowe w Polsce. W kolejnych latach był odpowiedzialny za kreowanie działań sprzedażowych, głównie w południowej Polsce. Od dwóch lat koordynuje strategię Grupy Nowy Styl dla specjalistycznego rynku BPO/SSC/ITO. Odpowiada za kreowanie nowej koncepcji podejścia do branży, opartej na tworzeniu interdyscyplinarnych zespołów łączących działania sprzedażowe, HR, marketingowe z profesjonalistami z tych obszarów. Od stycznia 2018 roku zarządza sprzedażą w miastach regionalnych w Polsce.
 • Joanna Otto

  Joanna Otto

  właściciel, PRO-ART Autorska Pracownia Projektowa
  Joanna Otto projektuje wnętrza prywatne różnego typu: od małych kawalerek o średnim budżecie do wielkich rezydencji najzamożniejszych Polaków. Jest osobą niezwykle kreatywną, dlatego w każdym projekci znajdziemy jakiś pomysł, niestandardowe rozwiązanie. Do każdego nowego zadania podchodzi bardzo indywidualnie. Nigdy nie stara się narzucać komuś swojego toku myślenia. Słucha uważnie, czego oczekuje od niej klient, i stara się te oczekiwania spełnić, wykorzystując do tego całe swoje doświadczenie i wiedzę. "Chcę, żeby człowiek, dla którego zaprojektowałam wnętrze, wracał do domu jak do siebie i wypoczywał tak jak lubi" - powiedziała mi podczas wywiadu. Najważniejsze są dla niej funkcjonalność i układ przestrzenny. Projektowanie wnętrza nie oznacza tylko wyboru mebli i dodatków, lecz zaplanowanie układu pomieszczeń i ich funkcji - twierdzi. "Projektant buduje przestrzeń"  - to jej motto. Joanna Otto uwielbia nowości, odkrycia, ciekawostki ze świata designu. Dlatego stale podrożuje na targi do Włoch, Hiszpanii, Niemiec. Uważa się za "łowcę trendów", a jej ulubionym terenem łowieckim jest Mediolan. Na tamtejsze Saloni jeździ od kilkunastu lat. Z upodobaniem odwiedza także fabryki i manufaktury, bo, jak twierdzi, najlepiej poznaje się produkt, gdy widzi się cały proces jego powstawania. "Fascynuje mnie nawet najzwyklejszy gres, pod warunkiem, że mogę zobaczyć, jak się go robi" - śmieje się.

P

 • Paweł Pałkus

  Paweł Pałkus

  współpracownik, M+Q, współwłaściciel, PiK Studio
 • Natalia Paszkowska

  Natalia Paszkowska

  architekt, WWAA
  Architektka, projektantka przestrzeni wystawienniczych, a także szeroko pojętej architektury wnętrz, współzałożycielka pracowni WWAA. Współautorka m.in Polskiego Pawilonu Expo w Szanghaju (2010), Służewskiego Domu Kultury (2013), planu urbanistycznego Soho Factory, w tym budynków mieszkalnych Rebel One (2013) i Kamion Cross (2014), pawilonu tymczasowego Stacja Mercedes (2013-16), a także ekspozycji stałej w Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim i Galerii Średniowiecznej Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej działania zostały wielokrotnie docenione, m.in Nagrodą Miasta st. Warszawy, Nagrodą Architektoniczną Polityki czy nagrodą indywidualną PKN Orlen w kategorii "architektura i design".
 • Katarzyna Pawłowska

  Katarzyna Pawłowska

  specjalista ds. Public Relations, Bautech Sp. z o.o.
  Miłośniczka prostych form, pasjonatka architektury, designu i sztuki użytkowej, w aranżacji przestrzeni ceni przede wszystkim kreatywność i funkcjonalność. Od blisko 20 lat związana z branżą wnętrzarską, współtwórczyni platformy wnętrzarskiej foorni.pl.
 • Tomasz Pągowski

  Tomasz Pągowski

  projektant,
 • Dror Peleg

  Dror Peleg

  projektant, Suzuki
 • Mikołaj Pertek

  Mikołaj Pertek

  Country Manager, FIBARO
  Absolwent Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku edukacja medialna i informatyka. Ukończył program Master of Business Administration w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Od 15 lat zajmuje się tematem sprzedaży i marketingu. Współpracował z Międzynarodowymi Targami i WTC w Poznaniu przy obsłudze klientów odwiedzających Wielkopolskę. Organizował eventy sprzedażowe, m.in. dla marki Skoda. Trener sprzedaży, prowadził dział handlowy dla jednej z największych firm sprzedaży bezpośredniej w Polsce. Uruchamiał nowe oddziały firm i organizował sprzedaż, w krajach Europy Środkowo- Wschodniej. Od 2 lat w Fibar Group S.A. Obecnie odpowiada za działania spółki na terenie Polski.
 • Alicja Pietrowska

  Alicja Pietrowska

  dziennikarz, Housemarket.pl
 • Bartosz Piłat

  Bartosz Piłat

  projektant wnętrz, Mikomax Smart Office
 • Wojciech Piłka

  Wojciech Piłka

  prezes zarządu, GTV Sp. z o.o.
 • Barbara Piontek

  Barbara Piontek

  zastępca prezesa, członek zarządu, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA (KSSE)
  Zastępca prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., ekonomista, od wielu lat pełni rolę strategicznego doradcy firm z sektora dużych oraz ma łych i średnich przedsiębiorstw. Jest analitykiem rynkowym i specjalistą ds. wdrożeń nowych technologii, wynalazków i rozwiązań, a także cenionym ekspertem z zakresu zarządzania publicznego (na szczeblu centralnym i samorządowym), zarządzania i rozwoju branż strategicznych, a także budowania modeli biznesu oraz innowacyjności gospodarki. Budowała m.in. strategie rozwoju dla miast, biznes plany dla inwestycji strategicznych, brała udział w międzynarodowych i krajowych projektach badawczo-rozwojowych. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stopnie naukowe uzyskała na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest członkiem Społecznej Rady Gospodarczej przy Wojewodzie Śląskim oraz Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów Nostra Res, przewodniczącą komisji rewizyjnej TNOIK Oddział w Dąbrowie Górniczej, członkiem rad programowych czasopism o zasięgu międzynarodowym. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej w Radzie Nadzorczej Tauron Wytwarzanie S.A. oraz ZOM w Mysłowicach Śląskich. Barbara Piontek jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Zarządzania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Opublikowała ponad 200 prac samodzielnych i jako współautor, w tym prace badawcze, praktyczne analizy ekonomiczne i opracowania dla biznesu oraz ekspertyzy dla Sejmu RP i województwa śląskiego. Pracowała zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. jako doradca strategiczny w Ministerstwie Cyfryzacji, doradca strategiczny firm badawczo-rozwojowych, a także członek zespołu ds. Długookresowego Paktu dla obszarów wiejskich przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi czy sekretarz generalna Forum dla Wolności i Rozwoju z udziałem Prezydenta RP.
 • Tomasz Piórkowski

  Tomasz Piórkowski

  Regional Director Cracow & Katowice, Vienna House Andel’s Cracow
  Od początku swojej kariery związany jest z branżą turystyczną. W latach 1998-2007 pełnił funkcję dyrektora 2 krakowskich hoteli, a następnie zaczął pracę w austriackiej sieci Vienna House, początkowo jako Dyrektor Generalny Vienna House Easy Cracow. Dwa lata później został Dyrektorem Generalnym nowopowstającego Vienna House Easy Angelo Katowice. Na początku 2014 r. objął stanowisko Dyrektora Regionalnego Vienna House na Polskę Południową oraz General Managera Vienna House Andel’s Cracow. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
 • Bogna Polańska

  Bogna Polańska

  założyciel, główny projektant, broKat
  Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, na którym obroniła pracę dyplomową „Wiedeń, Meidling — eksperymentalna wyspa mieszkaniowa”. Odbyła praktyki za granicą w pracowni Guallart Architecture  Office w Barcelonie. Stypendystka Copenhagen Technical Academy w Danii. Ukończyła również praktyki w biurze KWK Promes (2007—2008). Przez 9 edycji była współorganizatorką Pecha Kucha Night w Katowicach. Od 2010 r. prowadzi z Romą Skuzą pracownię architektoniczną bro.Kat. W 2012 r. pracownia, wraz z Kają Nosal, otrzymała nagrodę w kategorii Mała Forma w 18. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego za realizację pod nazwą Hochglance — biżuteria z węgla i srebra, także w 2012 — zajęła I miejsce w konkursie „Dobry Produkt dla Śląska", organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach projektu „Design Silesia II" w kategorii produkt ekskluzywny. Nagroda przyznana została za projekt Śląskie Doniczki. W 2013 r. biżuteria Hochglance otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have!, organizowanym przez Łódź Art Center. W 2014 r. pracownia otrzymała wyróżnienie w konkursie „Public Foor Me — zaprojektuj wnętrze Pijalni Czekolady E. Wedel" oraz dwa wyróżnienia w kategorii Młody Twórca oraz Wnętrze Roku za realizację projektu B&T Skyrise biuro informatyczne w 20. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego. W 2017 r. Schwarztasia — śląska torba otrzymała wyróżnienie w plebiscycie must have! organizowanym przez Łódź Art. Center.
 • Marco Poletti

  Marco Poletti

  Designer, Architect,
 • Artur Pollak

  Artur Pollak

  prezes zarządu, Apa Group
  Absolwent wydziału AEI Politechniki Śląskiej, kierunek Elektronika, specjalizacja: Komputerowe systemy sterowania. Doświadczenie zbierane podczas 15 lat wdrożeń i projektowania systemów sterowania dla procesów przemysłowych dla koncernów VW, GM, Daimler oraz Siemens. Konsultant techniczny podczas budowy fabryki VW Poznań, osoba odpowiedzialna za standaryzację i optymalizację procesu produkcyjnego w zakładzie. Aktualnie pełni rolę Prezesa Zarządu w APA Sp. z o.o. i w APA Innovative Sp. z o.o. Jest także Członkiem Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.  
 • Anna Popek

  Anna Popek

  dziennikarka, prezenterka telewizyjna,
 • Robert Posytek

  Robert Posytek

  zastępca redaktora naczelnego, Propertydesign.pl, redaktor naczelny, Propertynews.pl
 • Paweł Pradella

  Paweł Pradella

  starszy specjalista ds. trade marketingu, Fargotex
  W firmie Fargotex pracuje od 5 lat, ale doświadczenie w branży meblowej zdobywa od 13 lat. Prowadził szkolenia produktowe dla największych polskich producentów mebli tapicerowanych (Gala Collezione, Grupa IMS, Wajnert). Na co dzień opowiada o tkaninach i trendach w najlepszych salonach meblowych w Polsce i za granicą. Jest praktykiem, a w swojej pracy łączy wiedzę teoretyczną ze zdobytym doświadczeniem w branży meblowej. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec. Amator fotografii i biegania.  
 • Wiesław Jan Prusiecki

  Wiesław Jan Prusiecki

  prezes zarządu, Grupa Konkret SA
 • Krzysztof Pydo

  Krzysztof Pydo

  starszy architekt, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
  Studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego w Karlsruhe w Niemczech.W Kuryłowicz & Associates pracuje od 2005 roku, od 2014 na stanowisku Starszego Architekta.Od 2011 roku członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów. Od roku 2012 posiada licencję BREEAM International Assessor. W zakresie jego obowiązków jest prowadzenie projektów na wszystkich etapach, zarządzanie zespołem projektantów wszystkich branż.Najważniejsze projekty, w powstawaniu których miał istotny udział to m.in. zespół budynków biurowo-usługowych Silesia Star w Katowicach, zespół budynków biurowych Silesia Office Towers w Katowicach, siedziba Mazowieckiej Spółki Gazownictwa w Warszawie, biurowiec Retro Office House we Wrocławiu, Zespół budynków biurowych „Quattro Business Park” w Krakowie oraz budynek wysokościowy hotelowo-biurowy przy ulicy Emilii Plater w Warszawie.

R

 • Ewa Raczkowska

  Ewa Raczkowska

  właścicielka, główny architekt, ER Design
  Ewa Raczkowska architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, gdzie w 2010 roku ukończyła również studia podyplomowe z konserwacji zabytków. Członek Izby Architektów RP od 2009, posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń od 2008 roku Po studiach pracowała w londyńskiej pracowni Bernard Stilwell Architects. Od 2009 roku prowadzi autorską pracownię architektoniczną ER DESIGN. Prywatnie mocno związana ze sportem – gra w golfa, jest wicemistrzynią Gliwickiego Klubu Golfowego.  
 • Aleksandra Radomska

  Aleksandra Radomska

  , Allegro.pl Sp. z o.o.
 • Adam Rams

  Adam Rams

  wiceprezes zarządu, Grupa Delta Trans
  Absolwent Politechniki Śląskiej, współzałożyciel oraz wiceprezes zarządu Grupy Delta Trans, obejmującej spółki działające w międzynarodowym sektorze transportu, spedycji oraz logistyki. Zaangażowany w rozwój regionu - od wielu lat udziela się w instytucjach gospodarczych mających wpływ na kształtowanie sytuacji polskich przedsiębiorstw. Od roku 2015 członek Rady Ambasadorów Volvo Trucks w Polsce. W 2016 roku otrzymał tytuł „Menedżera 25-lecia na Śląsku” w kategorii zarządzający dużą firmą logistyczno-transportową. Prywatnie pasjonat lotnictwa realizujący swoje pasje za sterami własnego samolotu.”
 • Anna Rostkowska

  Anna Rostkowska

  pracownia architektoniczno-konserwatorska Proart, FENIX GROUP
  Architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej 1972, uprawnienia projektowe 1978. W latach 1972-1980 w MBP "Warcent", w latach 1980-1984 nauczycielka historii architektury i projektowania w Liceum Renowacji Zabytków i Pomaturalnym Technikum Budowlanym. W latach 1985-1994 kierownik budowy przy pracach wykonawczych w obiektach zabytkowych. Pracownik Państwowej Służby Ochrony Zabytków w latach 1995-1997. Specjalistka w dziedzinie konserwacji i modernizacji budynków zabytkowych i historycznych, rzeczoznawca Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Założycielka i właścicielka pracowni architektoniczno-konserwatorskiej „Proart” od 1994 r.. Autorka licznych projektów w tym m. in. modernizacji Teatru „Syrena” w Warszawie (2003), modernizacja d. Pałacu Jurkiewicza przy ul. Wilczej w Warszawie – także w roli inwestora zastępczego (2005), czy modernizacja Gmachu Towarzystwa Kredytowego Miejskiego w Łodzi dla firmy Fenix (2010). Specjalnością firmy są modernizacje, przebudowy i nadbudowy warszawskich kamienic, w tym przy ul. Wiejskiej 19 dla Edipresse (2003), Pięknej 44 dla Restaura (2007), Poznańskiej 16 dla Fenix Group (2014), Górnośląskiej 7A dla Fenix Group (2016), Okrzei 26 dla Fenix Group (2017), czy Foksal 13 i 15 dla Ghelamco (2018). Laureatka m. in. nagród Złotej Odznaki Ministra Kultury za opiekę nad zabytkami (2002), „Zabytek Zadbany” w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków (2005), Najlepsze Wnętrze Roku Fundacji Ulicy Piotrkowskiej (2011) i Najlepsza Realizacja Konserwatorska Fundacji Ulicy Piotrkowskiej (2011).
 • Dominika Rostocka

  Dominika Rostocka

  architekt, projektant,
  DOMINIKA J. ROSTOCKA – architekt, designer, kreator marek. Od 20 lat zajmuje się projektowaniem wnętrz. Laureatka polskich i zagranicznych konkursów, w tym dwukrotna zdobywczyni najwyższego wyróżnienia „Best of The Best” w International Property Awards w edycjach 2013 i 2016, za zrealizowane wnętrza. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, z akredytacją Royal Institute of British Architects, oraz Podyplomowych Studiów Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Wychowanka prof. Wiktora Zina, zarażona przez mistrza pasją do rysunku i szkicu.  Projekty Rostockiej klasyfikowane jako „haute décoration” osobistej przestrzeni, są doceniane w Polsce i na świecie. Autorka współpracuje z wieloma manufakturami tworząc własne kolekcje artystycznych elementów wyposażenia wnętrz. Ogromną wagę przykłada do budowania nastroju wnętrza, inspirując się Art Deco oraz Modernizmem. Propaguje polskie rzemiosło artystyczne za granicą, jednocześnie odkrywając dla polskich klientów mistrzów sztuki użytkowej z Europy.    
 • Dorota Rudawa

  Dorota Rudawa

  architekt krajobrazu, urbanista, ekspert, Związek Szkółkarzy Polskich

S

 • Marek Sajnóg

  Marek Sajnóg

  właściciel, IDURO s.c. meble biurowe i metalowe
 • Maria Saloni-Sadowska

  Maria Saloni-Sadowska

  główna projektantka, Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
  Mgr inż. arch. Maria Saloni-Sadowska urodziła się w 1971 roku w Warszawie. W 1995 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej Od 1995 pracuje w biurze projektowym Kuryłowicz&Associates. Obecnie pracuje na stanowisku głównego projektanta i zarządza pracą wieloosobowego zespołu projektantów. Od 2002 posiada uprawnienia budowlane. Jest współautorką wielu opracowanych w pracowni i zrealizowanych projektów, między innymi: budynku biurowego Zielna Point w Warszawie, osiedli mieszkaniowych Eko Park, Marina Mokotów, Ostoja Wilanów i Nowy Mokotów w Warszawie oraz budynków hoteli HILTON w Gdańsku i w Łodzi. Bierze udział w konferencjach naukowych prezentując zagadnienia związane z projektowaniem współczesnych zespołów zabudowy mieszkaniowej w strukturze miast. Od 2006 roku jest członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych Oddziału Warszawskiego SARP. Była sędzią konkursowym w wielu konkursach architektonicznych o dużym znaczeniu ogólnopolskim. Od 2015 pełni funkcję Wiceprezesa Oddziału Warszawskiego SARP, a od 2016 jest Prezesem OW SARP. Poza zawodowym zainteresowaniem architekturą i designem interesuje się sportem i podróżami. Przebiegła klika maratonów, w zimie bierze udział w długodystansowych biegach narciarskich.
 • Wojciech Saługa

  Wojciech Saługa

  marszałek województwa śląskiego,
 • Michał Samborski

  Michał Samborski

  Development Director, Panattoni Europe
  Dyrektor ds. Rozwoju w firmie Panattoni w Polsce od 2015 roku. Jest odpowiedzialny za nowe przedsięwzięcia w regionach: Polska Centralna, Warszawa i Gdańsk. Michał współpracował z  Panattoni Europe już wcześniej na stanowisku Kierownika Projektu (2006-2011), nadzorując rozwój 7 budynków w Łodzi i na Górnym Śląsku o powierzchni 220 000 mkw. W firmie Hines (2011-2015) był Dyrektorem Projektu odpowiedzialnym za obiekt biurowy (Neptun Gdańsk), zakup portfela logistycznego (300 000 mkw.), a także zarządzał aktywami portfela logistycznego. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za: strategiczny rozwój biznesu, identyfikację i nabywanie inwestycji komercyjnych, negocjowanie warunków umów, wynajem i zarządzanie projektami.  
 • Michał Sapota

  Michał Sapota

  członek rady nadzorczej, Murapol SA
  Z Grupą Murapol związany od 2009 roku. Od 1 stycznia 2018 zasiada w radach nadzorczych spółek Murapol S.A. i Abadon Real Estate S.A., a od lipca 2017 w radzie nadzorczej Skarbiec Holding S.A. Od lipca 2017 także wiceprezes zarządu Widzew Łódź S.A., którego Murapol jest większościowym akcjonariuszem. W latach 2014-2017 zajmował stanowisko prezesa zarządu spółki Murapol S.A., w latach 2016-2017 prezesa zarządu Abadon Real Estate S.A., zaś od maja do grudnia 2017 także wiceprezesa zarządu Awbud S.A. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako członek zarządu International Polymer Center Sp. z o.o., dyrektor finansowy w spółce Sanwil S.A. czy senior II w katowickim oddziale Ernst&Young. Z wykształcenia pedagog, z zamiłowania finansista. Jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.
 • Aldo Schurmann

  Aldo Schurmann

  designer, One One Lab - Design Studio
 • Edward Schwarz

  Edward Schwarz

  General Manager, LafargeHolcim Foundation for Sustainable Construction
 • Marta Sękulska-Wrońska

  Marta Sękulska-Wrońska

  architekt, współwłaściciel, WXCA
  Marta Sękulska- Wrońska Architekt, współwłaściciel pracowni architektonicznej WXCA, Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej ukończonej z wyróżnieniem Rektora. Doświadczenie zdobywała od 2006 roku projektując w warszawskich pracowniach. Do zespołu WXCA dołączyła w 2010 roku. Wraz ze Szczepanem Wrońskim kieruje ponad 35- osobową pracownią specjalizującą się w projektowaniu dużych obiektów wielofunkcyjnych, często o specjalnym przeznaczeniu tj. obiektów kultury, ośrodków opieki zdrowotnej, strzelnic, jak również obiektów biurowych, hotelowych i mieszkaniowych. W pracowni odpowiedzialna za kontakt z inwestorami i współpracę międzynarodową. Kierowana przez nią pracownia jest laureatem wielu  krajowych i międzynarodowych konkursów architektonicznych, jak choćby na : ·    Kompleks Muzeów na Warszawskiej Cytadeli- to jedna z największych inwestycji w kraju- projekt w trakcie realizacji ·       Baltic Sea Art Park w Parnu w Estoni- projekt w trakcie realizacji ·       Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach-  projekt ukończony ·       Muzeum Pamięci Palmiry- projekt ukończony ·       Galeria Arsenał w Białymstoku- projekt w trakcie realizacji ·       Rewitalizacja placu rynku w Radomiu- projekt w trakcie realizacji ·       I nagroda w konkursie na przebudowę Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach- projekt w trakcie realizacji  ·       I nagroda w konkursie na koncepcję architektoniczno – urbanistyczną obiektów użyteczności publicznej oraz fragmentu Bulwarów Wiślanych w Warszawie ·       I Miejsce w Konkursie Architektoniczno- Urbanistycznym Na Ulice Nowej Pragi W latach 2013 do 2015 członek kolegium sędziów konkursowych SARP. Od 2013 roku członek OW SARP.
 • Reza Shahla

  Reza Shahla

  Designer, One One Lab Studio
  Advanced designer Ex designer at F&F design studio Co founder of OneOnelab
 • Neslihan Sik

  Neslihan Sik

  redaktor, magazyn Betonart
  Neslihan Şık graduated from the faculty of architecture at the Istanbul Technical University in 1997 and received her MArch degree from the architectural history programme at the same university. She worked as a teaching and research assistant at Beykent University of Istanbul, faculty of architecture between 1998-2005. She later directed the Virtual Museum of Architecture at the Building Information Centre (YEM) for two years. She translated numerous books in the field of architecture and is one of the two co-founding members of Binat Communications and Consultancy. Currently, she is editor-in-chief of Betonart quarterly, in publication team of monthly Arredamento Mimarlık and visiting lecturer at a number of universities.
 • Jan Sikora

  Jan Sikora

  architekt, Sikora Wnętrza
 • Michał Sikora

  Michał Sikora

  konsultant ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych, Cushman & Wakefield Polska Sp. z o.o.
  Michał Sikora jest Konsultantem ds. terenów inwestycyjnych, opinii technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield. Odpowiedzialny jest za obsługę inwestycji bezpośrednich w proponowanych lokalizacjach w Polsce oraz doradztwo w zakresie Specjalnych Stref Ekonomicznych oraz transakcje gruntowe. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wydział Zarządzanie i Marketing. Michał posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych, z czego dziesięć lat pracował w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Poprzednio zatrudniony był w firmie VGP Polska, w której zajmował się inwestycjami w parki magazynowe oraz prowadził własną firmę doradczą.
 • Krzysztof Siuta

  Krzysztof Siuta

  architekt, Gowin & Siuta
 • Mateusz Siwiaszczyk

  Mateusz Siwiaszczyk

  dyrektor działu kontraktów, Mikomax Smart Office
 • Christian Skovhus

  Christian Skovhus

  Sales Director, SOFTLINE
 • Jolanta Sławomirska

  Jolanta Sławomirska

  Wydział Polityki Przemysłowej, Departament Innowacji, Ministerstwo Rozwoju
 • Tomasz Słomka

  Tomasz Słomka

  CEO, właściciel, TOKA+HOME
  Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od ponad 12 lat związany z branżą projektowania wnętrz. Właściciel pracowni projektowej TOKA+HOME. Pracowania zajmuję się projektowaniem wnętrz prywatnych oraz komercyjnych. Aby być na bieżąco z wszelkimi nowościami pojawiającymi się na rynku – zarówno z zakresu nowoczesnych materiałów, technologii, jak i po prostu ładnych rzeczy, aktywnie uczestniczy w Konferencjach i Targach Wnętrzarskich w Polsce i za granicą.
 • Justyna Smolec

  Justyna Smolec

  architekt wnętrz, Justyna Smolec architektura&design
  Justyna Smolec absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Prowadzi autorską pracownię projektowania wnętrz i architektury, w której powstają kompleksowe projekty dla klienta prywatnego (mieszkania, domy, rezydencje) oraz obiekty użyteczności publicznej (hotele, spa, restauracje, biura, apartamenty pokazowe itp). Opracowania często obejmują meble i lampy na indywidualne zamówienie. Od wielu lat współpracuje z magazynem „Dobre Wnętrze” jako ekspert. Bierze udział w konferencjach, panelach dyskusyjnych oraz prowadzi wykłady.  Realizuje projekty w Polsce i za granicą np. Niemcy, Holandia, Luksemburg. Najbardziej znane są jej wnętrza o charakterze loftowym: apartamenty pokazowe Qbik Woronicza w Warszawie i lofty de Girarda w Żyrardowie.
 • Joanna Smolińska

  Joanna Smolińska

  Regional Director CSEE, Visual Communication Section , Antalis Poland Sp. z o.o
  Joanna Smolińska - Absolwentka London Business School i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 23 lat działa na rynku B2B. Przechodząc przez kolejne szczeble kariery w lipcu 2002 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego. Z początkiem 2008 roku została awansowana w strukturach koncernu Antalis na Dyrektora ds. Rozwoju Sprzedaży oraz Nowych Sektorów w regionie Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej (11 krajów od Rosji po Turcję). Od 2009 roku zarządzała połączonymi firmami Antalis Poland i Map Polska, pełniąc funkcję Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Regionu CSEE w Sektorze Visual Communication.  
 • Tomasz Smus

  Tomasz Smus

  architekt marki, Grupa Tubądzin
 • Bogumił Sobula

  Bogumił Sobula

  wiceprezydent Katowic,
  Wykształcenie: Politechnika Śląska, Studia Podyplomowe Programu MBA w Szkole Głównej Handlowej. Od 24 lat związany zawodowo z samorządem Miasta Katowice; kolejno jako strażnik, zastępca komendanta i komendant Straży Miejskiej, naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego i Wydziału Organizacji i Zarządzania.
 • Anna Maria Sokołowska

  Anna Maria Sokołowska

  architekt, właściciel, Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz
  Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Architekturą wnętrz zajmuje się od 2003 roku. Doświadczenie zdobywała pracując w trójmiejskich biurach architektonicznych. Od 2006 roku właścicielka pracowni projektowej Dragon Art, która w 2016 roku zmieniła nazwę na Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz. Laureatka wielu konkursów z zakresu architektury wnętrz, również na arenie międzynarodowej. Od kilku lat również juror w konkursach „Dobry design” oraz „Diament Meblarstwa”. Architekt z powołania, z pasji i życiowej miłości do architektury, pięknego designu i funkcjonalnych rozwiązań. Zakochana w prostocie i funkcjonalność, inspiracji szuka w architekturze modernistycznej i skandynawskim designie.
 • Ewelina Solecka

  Ewelina Solecka

  Workplace Consulting Manager, Grupa Nowy Styl
  Psycholog biznesu, konsultant, badacz i trener. Specjalizuje się w dziedzinie badania organizacji i szkoleń w obszarze Workplace. Od ponad trzech lat pracuje w Dziale Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy Grupy Nowy Styl. Zarządza zespołem Workplace Consulting, który  przygotowuje i prowadzi dedykowane badania miejsc pracy, mające na celu optymalizację aranżacji przestrzeni biurowej oraz  wspiera reorganizację stylu pracy u klientów. Autorka licznych artykułów i publikacji odnośnie organizowania przestrzeni pracy z uwzględnieniem psychologicznych koncepcji.
 • Dagmara Solik

  Dagmara Solik

  Facility Manager, PwC Service Delivery Center w Katowicach
  Od początku swojej kariery zawodowej związana z firmą PricewaterhouseCoopers (obecnie PwC), choć pierwsze szlify menedżerskie zdobywała poza granicami kraju. Zaangażowana w otwarcie pierwszego biura PwC na Śląsku w 2005 roku, gdzie przez ponad 9 lat zarządzała działem administracji. W 2015 roku dołączyła do prężnie rozwijającego się Centrum Usług Wspólnych w Katowicach  – PwC Service Delivery Center, które obecnie liczy ponad 1700 pracowników, a łączna powierzchnia najmu dwóch biur w Katowicach i w Opolu to 12 000 m2. W PwC Service Delivery Center pełni rolę Managera ds. Administracji (Facility Manager).  W swojej obecnej roli najbardziej ceni różnorodność projektów, począwszy od organizacji wydarzeń masowych dla pracowników Centrum, przejmowania nowych powierzchni biurowych, tworzenia planów nowych pięter czy wprowadzania nowoczesnych form aranżacji powierzchni biurowych, co pozwala jej w pełni realizować pasję projektowania i dekorowania wnętrz.
 • Anna Sołomiewicz

  Anna Sołomiewicz

  redaktor prowadząca, Łazienka.pl, magazyn Łazienka
 • Piotr Stanisz

  Piotr Stanisz

  architekt wnętrz, PS Pracownia Projektowa
 • Roland Stańczyk

  Roland Stańczyk

  architekt, właściciel, RS Studio Projektowe
  Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz stypendysta The Faculty of Architecture University of Detroit. W latach 1992 -2006 współpracownik Zakładu Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerowo na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 1994 do 2005 zajmował się scenografią oraz oprawą wizualną programów telewizyjnych w dziale Technik Komputerowych TVP S.A. Od 1999 r. właściciel RS Studio Projektowe (www.rsstudio.pl). Współzałożyciel Stowarzyszenia Architektów Wnętrz www.saw.org.pl). Tworzy m.in. projekty wnętrz rezydencji oraz apartamentów mieszkalnych na terenie Polski, ale także w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W portfolio pracowni znajduje się wiele projektów wnętrz obiektów użyteczności publicznej: sklepów, biur i restauracji. Zajmuje się on także projektowaniem mebli, popartym fachową wiedzą z zakresu stolarstwa, kamieniarstwa i ślusarstwa. Doświadczenie oraz znajomość światowych trendów zostają kreatywnie przełożone na język form sfinalizowanych przez niego realizacji.
 • Przemysław Staroń

  Przemysław Staroń

  menadżer sprzedaży, FORNER
  Menager Regionalny FORNER Sp. z o.o. odpowiedzialny za kontakt z kluczowymi klientami w województwach Śląskim, Małopolskim, Podkarpackim, Lubelskim, Świętokrzyskim, Lubuskim i Dolnym Śląsku. Z Forner związany od 2013 roku, wcześniej współpracował z PROCTER&GAMBLE. Certyfikowany Trener Sprzedaży, prywatnie pasjonat biegów przeszkodowych.
 • Marek Stasieńko

  Marek Stasieńko

  Regional Leasing Director, Skanska Property Poland
  Marek Stasieńko z zespołem Skanska Property Poland jest związany od 2011 r. W 2016 roku objął stanowisko regionalnego dyrektora ds. wynajmu. Od 2018 roku oprócz Wrocławia, Katowic i Krakowa jest odpowiedzialny za wynajem powierzchni w Poznaniu.  Marek jest odpowiedzialny za koordynację komercjalizacji projektów biurowych Skanska w regionie południowym, takich jak Silesia Business Park w Katowicach, High5ive w Krakowie, Green2Day, Nowy Targ we Wrocławiu i Nowy Rynek w Poznaniu. Odpowiada za pozyskiwanie najemców oraz za współpracę z agencjami nieruchomości. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych. Wcześniej Marek Stasieńko pracował w międzynarodowych firmach doradczych (m.in. Knight Frank), gdzie zajmował się reprezentacją najemców i wynajmujących, negocjowaniem umów najmu, a także w ramach Asset Management - usługami doradczymi dla największych europejskich funduszy inwestycyjnych, tj. SEB Investment i DEKA Immobilien. Wśród jego sukcesów zawodowych znajdują się liczne umowy z międzynarodowymi firmami o stabilnej pozycji na rynku sektora biznesowego jak HP, PwC, Capgemini, ABB i wiele innych. 
 • Małgorzata Stasinowska

  Małgorzata Stasinowska

  właściciel marki, Good Inside
  Małgorzata Stasinowska, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Od 8 lat zawodowo związana z meblami biurowymi w Polsce jako ekspert przestrzeni pracy. Realizowała projekty wyposażenia wnętrz w meble biurowe dla kluczowych klientów z sektora biznesowego, łącząc wizję architektów z potrzebami inwestorów. Od niedawna prowadzi swój własny projekt Good Inside, który zrzesza młodych polskich producentów asortymentu do wyposażenia wnętrz. Czas prywatny dzieli między rodzinę, przyjaciół a także renowację mebli. Wieczna optymistka, specjalista ds. realizacji najtrudniejszych zadań. Osoba, u której w słowniku nie ma określenia „nie da się”. 
 • Dorota Stępniak

  Dorota Stępniak

  kurator i manager wydarzeń w sektorze przemysłów kreatywnych,
  Kurator i menadżer wydarzeń w sektorze przemysłów kreatywnych. Autorka licznych tekstów, dziennikarka, jurorka i moderator konferencji. Obecnie pracuje dla Międzynarodowego Centrum Designu (IDZ) w Berlinie i wykłada w Szkole Wyższej VIAMODA w Warszawie. Pomysłodawca, kurator i menedżer Łódź Design Festival, związana z wydarzeniem do 2010 roku. Twórczyni projektu O!to Design. Była kierownikiem operacyjnym FashionPhilosophy Fashion Week Poland do 2014 oraz project managerem w ramach takich wydarzeń jak: Międzynarodowy Festiwal Fotografii – Fotofestiwal oraz Łódź Biennale. Jako międzynarodowy ekspert uczestniczyła w projekcie Made in CEE w Budapeszcie. Kurator konferencji Design Space w DCK i wystaw: „Obecność” i „Contemporary Polish Design Exhibition” dla Designer’s Open Festival w Lipsku oraz „Body” – organizowanej w ramach Projektu Wrocław Europejską Stolicą Kultury 2016. Jej autorska rubryka "Mocne Plecy" poświęcona sztuce i projektowaniu w subiektywnym wydaniu ukazuje się w Magazynie Design Alive.
 • Marcin Stokowiec

  Marcin Stokowiec

  dyrektor ds. inwestycji, Apsys Polska SA
  Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej specjalność Konstrukcje Budowlane. Ukończył szereg szkoleń i kursów z dziedziny zarządzania procesami budowlanymi. Posiada licencje Pośrednika i Zarządcy Nieruchomości. Dyplom Ministra Skarbu Państwa potwierdził jego kompetencje w zakresie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Jest współzałożycielem i członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości Inwestycyjnych. Posiada Uprawnienia Budowlane konieczne do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. W celu doskonalenia swoich umiejętności menedżerskich ukończył studia MBA w Wyższej Szkole Zarządzania / Polish Open University uzyskując równocześnie dyplom MBA Oxford Brookes University. Posiada tytuł CCIM i MRICS. Od początku swojej kariery zawodowej związany z rynkiem nieruchomości komercyjnych typu Centra Handlowo-Rozrywkowe. Pracował przy realizacji i zarządzaniu jednym z pierwszych nowoczesnych obiektów handlowych „Sadyba Best Mall” w Warszawie i przy wielu innych projektach grupy kapitałowej Plaza Centers w Polsce i Europie Środkowej. Aktywnie uczestniczył przy realizacji Centrum Handlowo-Biurowego „Złote Tarasy” - jednego z najnowocześniejszych obiektów komercyjnych w Polsce. Od 2006 roku pracuje w firmie Apsys Polska na stanowisku  Dyrektor ds. Inwestycji.    Przeprowadził pierwszą w Polsce certyfikację budynków funkcjonujących w systemie „BREEAM in use”. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji oraz doświadczeniu w zakresie zarządzania obiektami komercyjnymi jest cenionym fachowcem znającym wszystkie aspekty związane z obszarem Centrów Handlowych.
 • Łukasz Stokowski

  Łukasz Stokowski

  , Stokowski Gallery
  O sobie mówi: outsider, trendsetter, ryzykant, wrażliwy abstrakcjonista. Jego sztuka wymyka się sztywnym ramom i utartym schematom.  Bezkompromisowe malarstwo Stokowskiego jest odwzorowaniem jego odwagi i dojrzałości artystycznej. Każda z jego kolekcji jest wizualną opowieścią o życiu, przemianie i emocji, których doświadcza na co dzień. W jego dotychczasowych pracach widać także silne inspiracje architekturą, Bauhausem, nowojorskim abstrakcyjnym ekspresjonizmem. Stokowski świadomie zaciera granicę między światem sztuki wysokiej i użytkowej. Współpracuje z takimi markami jak SMEG czy Infiniti, których produkty w rękach artysty stają się dziełami sztuki.
 • Michał Strzelecki

  Michał Strzelecki

  dyrektor biura, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli
 • Robert Strzeński

  Robert Strzeński

  partner, Horizone Studio
  Partner w Horizone Studio, Członek Małopolskiej Izby Architektów oraz Royal Institute of Architects of Ireland (RIAI) w Irlandii. W latach 1998-1999 pracował w biurze architektonicznym Bellmann & Böhm Architekten w Berlinie a następnie od 1999 do 2003 jako jeden z architektów prowadzących w warszawskim oddziale amerykańskiej firmy architektoniczno-inżynieryjnej Epstein gdzie brał udział w licznych projektach budynków komercyjnych i biurowych m.in. siedziby firmy Motorola w Krakowie oraz kompleksu budynków Złote Tarasy w Warszawie. Od 2003 do 2006 był związany z dublińską pracownią architektoniczną Anthony Reddy Associates. W latach 2006-2009 był architektem prowadzącym, a następnie partnerem w Traynor O'Toole Architects w Dublinie - jednym z największych biur architektonicznych w Irlandii. Był odpowiedzialny za koordynację i prowadzenie dużej skali projektów dla klientów z sektora publicznego i prywatnego, wśród nich m.in. projektu mieszkaniowo-usługowego rewitalizacji obszaru Dominick Street oraz kompleksu biurowego przy Sheriff Street Upper w Dublinie. W 2009 r. wraz ze wspólnikami założył biuro architektoniczne Horizone Studio w Krakowie. Prowadził m.in. projekt biurowca Ericpol Software Pool, który otrzymał m.in. Nagrodę Roku SARP za najlepszy budynek biurowy zrealizowany w Polsce w 2015 r. 
 • Bartłomiej Stuła

  Bartłomiej Stuła

  dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate
  Z rynkiem mieszkaniowym związany od kilkunastu lat. Wiedzę z zakresu obrotu nieruchomościami oraz rzeczoznawstwa majątkowego zdobywał na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Posiada uprawnienia Zarządcy Nieruchomości. W swojej karierze zawodowej przeszedł drogę od specjalisty, przez kierownika, do dyrektora sprzedaży. Współpracował z różnymi deweloperami, m.in. prowadząc jednoosobowo oddział firmy. Portfolio obsługiwanych przez niego projektów obejmuje zarówno rynek pierwotny, jak i wtórny. W TDJ Estate odpowiada za koordynację działań sprzedażowych i marketingowych  projektów mieszkaniowych w Katowicach. Sprawuje nadzór nad procesem inwestycyjnym, sprzedażowym  oraz  wspiera i zarządza pracą zespołu konsultantów.
 • Michał Swałtek

  Michał Swałtek

  właściciel, Swałtek Design Studio
  Ur. w Krakowie 1970.1995 - Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz ASP Kraków. Dyplom z wyróżnieniem, nagrodzony medalem Rektora ASP. Od 1994 działalność w zakresie projektowania i kompleksowej realizacji wnętrz mieszkalnych, biurowych i handlowych oraz stoisk targowych w kraju i za granicą. Właściciel i główny projektant w firmie SWAŁTEK DESIGN STUDIO. Autor i wykonawca ponad 100 projektów wnętrz mieszkalnych, kilkudziesięciu wnętrz handlowych i biurowych, ok. 200 stoisk targowych.Laureat licznych nagród i wyróżnień za zrealizowane projekty. Od wielu lat współpracuje z wydawnictwem Publikator, jest autorem licznych publikacji w czasopismach branżowych. Członek jury w konkursach „Dobry Design” i „Diament Meblarstwa”.
 • Adrian Syndłak

  Adrian Syndłak

  produkt manager, Caesarstone
 • Marcin Szczelina

  Marcin Szczelina

  krytyk, kurator architektury, Architecture Snob
 • Iza Szewc

  Iza Szewc

  architekt wnętrz, pracownia Fabryka Nastroju
 • Karolina Szkapiak

  Karolina Szkapiak

  architekt, SK-ARCHITEKCI Pracownia Architektoniczna
 • Elżbieta Szymańska

  Elżbieta Szymańska

  absolwentka, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
  Elżbieta Szymańska– absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej o specjalności Architektura Idei ukończonego pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz. W pracy magisterskiej pt.: „Piętra kultury - architektura konstruktu publicznego jako generator integracji społecznej w miastach” (2017) podjęła jedno z ważniejszych wyzwań stojących przed współczesną architekturą, jakim jest budowanie pozytywnych relacji międzyludzkich za pomocą konkretnych koncepcji projektowych w przestrzeni wielkich miast. W swej praktyce zawodowej współpracowała m.in. z takimi warszawskimi pracowniami jak „APA Wojciechowski”, „Stoprocent Architekci” czy „WXCA”. Obecnie doświadczenie w pracy architekta pogłębia w pracowni „Kuryłowicz & Associates”. Jest laureatką m.in międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie (2015), III i IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów Builder (odpowiednio 2015 i 2016), zwyciężczynią konkursu “Dach w Wielkim Mieście” (2017) organizowanego przez miesięcznik Architektura, a ostatnio także laureatką stypendium I-ego stopnia “Praktyka” im. Stefana Kuryłowicza (2017) oraz konkursu “Dom Modelowy Jutra” (2017) organizowanego przez BGK Nieruchomości. Jak sama podkreśla – Szukam inspiracji, nie tylko poznając inne dziedziny nauki i sztuki, ale przede wszystkim obserwując otaczającą mnie rzeczywistość – w efekcie daje mi to możliwość znalezienia ciekawych pomysłów, nowych rozwiązań architektonicznych odpowiadających na aktualne potrzeby użytkowników przestrzeni. Rywalizacja w konkursach daje szanse mi i moim kolegom - młodym architektom - nie tylko na zabranie głosu w dyskusji nad stanem dzisiejszej architektury, ale także pozwala odnaleźć własną tożsamość architektoniczną jako przyszłych kreatorów przestrzeni. Uważam, że architektura jest integralną częścią sztuki, a nawet szerzej, całej kultury. Zatem efektem pracy architekta nie jest tylko bryła złożona ze ścian i stropów. To specyficzny „wiersz”, w którym każdy wers świadczy o kunszcie całego utworu – posiada zatem nie tylko swoje „ciało”, ale również „duszę”.
 • Jan Szynaka

  Jan Szynaka

  prezes zarządu, Szynaka Meble, prezes, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli

Ś

T

 • Urszula Tatur

  Urszula Tatur

  redaktor prowadząca, Mamkuchnie.pl, magazyn Świat Łazienek i Kuchni
 • Robert Tomanek

  Robert Tomanek

  rektor, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i profesor w Katedrze Transportu. Zajmuje się ekonomiką transportu i logistyką miejską. Autor i współautor ponad 160 publikacji, w tym 9 książek. Od 1998 roku zrealizował samodzielnie bądź we współautorstwie 32 zamawiane prace badawczo-wdrożeniowe dotyczące m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym. W latach 1992-1997 zastępca dyrektora Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP. Członek rad nadzorczych Polskiego Radia Katowice (2014-2016) i Węglokoks SA (2016-2018). W latach 2005-2008 prodziekan na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego  w Katowicach. W latach 2008-2016 prorektor, a od 2016 rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.  
 • Artur Tomasik

  Artur Tomasik

  prezes zarządu, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA
  Artur Tomasik – absolwent Wydziału Elektroniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada dyplom MBA (Master of Business Administration) oraz Die Akademie fur Fuhrungskrafte der Wirtschaft w Bad Harzburg. Ukończył też studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Międzynarodowej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. Od 2006 Wiceprezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA (GTL SA) ds. ekonomiczno-finansowych (firmy zarządzającej Katowice Airport), a od 2007 roku Prezes GTL SA. Wcześniej pracował w instytucjach finansowych, głównie bankach. Od 2010 roku Przewodniczący Rady Programowej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach. W latach 2009-2011 Wiceprezes Zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych, a od 2011 Prezes tej organizacji.
 • Marek Tryzybowicz

  Marek Tryzybowicz

  Co-founder and Design Principal, Bose International Planning and Architecture
  Architekt Marek Tryzybowicz jest współzałożycielem i dyrektorem projektowania w międzynarodowej firmie architektonicznej Bose International Planning and Architecture z biurami w Warszawie, Santa Fe (USA), Delhi (Indie) oraz Dubaju (UAE). Jest zarejestrowanym architektem w Polsce i Niemczech.Marek Tryzybowicz działa na międzynarodowym rynku architektonicznym od ponad 27 lat. Po założeniu Bose International, w ciągu siedemnastu lat pracy jako partner i dyrektor projektowania, zaprojektował koncepcje wielofunkcyjnych, miejskich zespołów biurowych i handlowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach oraz w Indiach.Przed rozpoczęciem działalności w ramach Bose International, Marek Tryzybowicz pracował w USA i w Niemczech. Po ukończeniu magisterskich studiów architektonicznych w University of Texas w Arlington USA w 1988 roku, przez szesnaście lat Marek Tryzybowicz projektował w międzynarodowej firmie architektonicznej Hellmuth, Obata i Kasabaum (HOK) w Dallas a ostatnio jako Vice President i Dyrektor Projektowania w Berlinie i Warszawie, współtworząc liczne zespoły biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w USA, Azji i Europie, w tym główną siedzibę Exxon-Mobil w Las Colinas, USA, wnętrza siedziby SONY Music na Placu Poczdamskim w Berlinie, Marina Town Center w Fukuoka, w Japonii oraz Galerii Mokotów w Warszawie.Zespół Bose International Planning and Architecture prowadzony przez Marka Tryzybowicza zaprojektował w ciągu ostatnich lat zrealizowane koncepcje architektoniczne następujących projektów: Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Poznaniu w tym Nowy Dworzec Główny oraz Centrum Handlowe Poznań City Center, Eurovea w Bratysławie, Palladium w Pradze, Galeria Korona w Kielcach, Nimbus Office Tower w Warszawie, Maritimo w Konstancji, Silesia City Center -pierwsza i druga faza w Katowicach, Bonarka City Center w Krakowie, Galerię Amber W Kaliszu, Dębowe Tarasy w Katowicach, Galerie Karuzela we Wrześni i Wodzisławiu Śląskim. Rewitalizacje wnętrz: Woli Parku w Warszawie, Galaxy w Szczecinie, Klif w Warszawie, Klif w Gdyni oraz projekty wnętrz Galerii Bronowice w Krakowie oraz wnętrza Galeria Rzeszów. Zrealizowane koncepcje na Bliskim Wschodzie to rozbudowa i rewitalizacja Alexandria City Center w Aleksandrii oraz Rewitalizacja Deira City Center w Dubaju. Zrealizowane projekty w Indiach to Taurus 2 i Opal Office Building w Bangalore, Rohini Commercial w Rohini, Orchid Agora w Delhi oraz Noida Commercial w Noida. W Bursie w Turcji w trakcie realizacji są wielofunkcyjne zaspoły Central Balat i Furniture City. Projekty Koncepcyjne w Chinach to między innymi: MT French Riviera Waterfornt w Chongqing, Luxury Island w Chongqing, Riverfront w Tianshui, Mixed Use Development w Foshan, Eurpoean City Development w Putianie.
 • Dominika Trzcińska

  Dominika Trzcińska

  architekt wnętrz, Superpozycja Architekci
  Dominika Trzcińska, architekt ze studia projektowego Superpozycja Architekci w Katowicach.Dyplom na Wydziale Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, członkini Śląskiej Izby Architektów.Jej celem jest projektowanie przestrzeni funkcjonalnych i pięknych, dopasowanych do upodobań i stylu życia. Elastyczność oraz przygotowanie zawodowe pozwalają jej na realizację małych mieszkań jak i wielkich przestrzeni publicznych.Jej prace prezentowane były w wielu międzynarodowych magazynach i albumach.
 • Katarzyna Tworek

  Katarzyna Tworek

  Brand Manager, Aurora Technika Świetlna
  Absolwentka wydziału Socjologii Collegium Civitas o specjalizacji Stosowana Psychologia Społeczna. Od lat z powodzeniem łącząca myśl techniczną z twórczą kreacją. Artysta plastyk i designer z zamiłowania i wykształcenia, tworząca formy dwu i trzywymiarowe w szkle, na płótnie i w drewnie. Brand manager w firmie Aurora Technika Świetlna promującej kulturę światła i designu w domu i wokół niego. Autorka licznych publikacji branżowych podkreślających znaczenie światła w naszym codziennym życiu, a prywatnie wolontariuszka Pasieki Edukacyjnej i zapalona pszczelarka.
 • Tomasz Tylec

  Tomasz Tylec

  Senior Project Manager, Reesco Sp. z o.o.

U

 • Barbara Uherek-Bradecka

  Barbara Uherek-Bradecka

  współzałożycielka, STUDIO BB ARCHITEKCI
  wpółwłaściciel STUDIO BB ARCHITEKCI, ur. 1982 projektant, dydaktyk, pracownik naukowy, dr inż. arch.  absolwentka Politechniki Śląskiej, ukończone podyplomowe studium konserwacji zabytków,  autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury oraz historii architektury,  od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach,  autor i współautor conajmniej kilkudziesięciu projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz komercyjnych: hoteli, biur, showroomów;  twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z  serii ‘Zbudujmy razem miasto’ ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-ro gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu w tym projekt wnętrz, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, modernizacja  i projekt wnętrz hotelu Diament w Katowicach przy ul. Dworcowej, projekt aranżacji wnętrz kliniki rehabilitacji Galen w Bieruniu hobby pasjonatka historii architektury, archeologii oraz nowoczesnych trendów we wnętrzach specjalizacja : projektowanie wnętrz, projektowanie architektury, konserwacja zabytków
 • Zbigniew Urbański

  Zbigniew Urbański

  pasjonat technologii, tester i kolekcjoner gadżetów, prezenter telewizyjny,
 • Anna Usakiewicz

  Anna Usakiewicz

  dziennikarz, DobrzeMieszkaj.pl
 • Katarzyna Uszok-Adamczyk

  Katarzyna Uszok-Adamczyk

  architekt, właścicielka, Pracownia Architektoniczna Uszok

V

W

 • Przemysław Wardega

  Przemysław Wardega

  Senior PR & Marketing Manager Poland, IMMOFINANZ
 • Dorota Warych

  Dorota Warych

  główny projektant, PIU Design
 • Katarzyna Widawska

  Katarzyna Widawska

  architekt wnętrz, Widawscy Studio Architektury
  Katarzyna Widawska- założycielka pracowni Widawscy Studio Architektury, architekt, Creative designer, wykładowca w Instytucie Educoncept w Katowicach, współtwórca marki "aleDRUCIAK". Laureatka wielu polskich i zagranicznych nagród w dziedzinie projektowania wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Jej prace prezentowane były w kilkudziesięciu międzynarodowych magazynach i albumach branżowych, między innymi w nowojorskim Interior Design czy portugalskim Attitiude.
 • Tomasz Widawski

  Tomasz Widawski

  współzałożyciel, Widawscy Studio Architektury
  Tomasz Widawski- założyciel pracowni Widawscy Studio Architektury, architekt, wykładowca w Instytucie Educoncept w Katowicach, współtwórca marki "aleDRUCIAK". Laureat wielu polskich i zagranicznych nagród w dziedzinie projektowania wnętrz i wzornictwa przemysłowego. Prace pracowni prezentowane były w kilkudziesięciu międzynarodowych magazynach i albumach branżowych, między innymi w nowojorskim Interior Design czy portugalskim Attitiude.
 • Przemysław Wieczorek

  Przemysław Wieczorek

  członek zarządu, Puro Hotels Sp. z o.o.
  Przemysław Wieczorek MRICS, Investment Director, Management Board Member w Puro Hotels Sp. z o.o. odpowiedzialny za finansowanie nowych projektów inwestycyjnych oraz poszukiwanie oraz analizę nowych destynacji hotelowych. Przemysław posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie na rynku nieruchomości, specjalizując się w sektorze finansowania nieruchomości, analizach rynku oraz akwizycji.
 • Aneta Wieczorek-Hodyra

  Aneta Wieczorek-Hodyra

  dziennikarz, propertynews.pl
 • Jakub Wiśniewski

  Jakub Wiśniewski

  architekt, współzałożyciel, JMW Architekci
  Ukończył studia magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, wyróżniony nagrodą Ministra Infrastruktury za obronioną pracę dyplomową. Stypendysta University of Detroit Mercy Faculty of Architecture w USA. Doświadczenie zawodowe zdobywał w renomowanych pracowniach architektonicznych w Polsce oraz w Niemczech. Od 2008 roku współzałożyciel, wspólnik i główny projektant w autorskiej pracowni architektonicznej JMW Architekci Krzysztof Jachowicz, Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski. W portfolio pracowni znajdują się min. kompleksowe, wielobranżowe projekty architektury budynków oraz aranżacji wnętrz prywatnych i komercyjnych, w których pracownia się specjalizuje; w tym showroom-y i salony pokazowe, sklepy, biura oraz restauracje. Przy współpracy z Laminam Poland zespół JMW Architekci opracował projekt ultranowoczesnej, wielofunkcyjnej, modułowej wyspy kuchennej „MODULTOP” prezentowany podczas ubiegłorocznych targów Salone del Mobile w Mediolanie. Występuje jako ekspert podczas różnorodnych paneli dyskusyjnych oraz renomowanych imprez targowych związanych z projektowaniem i szeroko rozumianym designem, takich jak: 4 Design Days, Warsaw Home Expo, Forum Dobrego Designu czy Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.
 • Waldemar Wiśniewski

  Waldemar Wiśniewski

  partner, dyrektor, Eld Poland Sp. z o.o.
  Waldemar Wiśniewski urodził się w 1972 roku. Ukończył Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Poznańskiej.  Od 2008 r. jest dyrektorem zarządzającym i projektowania w firmie architektonicznej ELD Poland będącej częścią międzynarodowej grupy projektowej eld. Zdobył szerokie doświadczenie w projektowaniu w różnych sektorach rynku, pracując m.in. dla takich klientów jak GlaxoSmithKline, Panasonic czy Vastint. Zaprojektowane przez ELD Poland, Centrum Badań Technologii Informatycznych Beyond.pl,  zyskało tytuł Bryły Roku 2016 w plebiscycie organizowanym przez Agora S.A. Waldemar Wiśniewski jest dyrektorem międzynarodowej grupy architektonicznej PERSPECTIVE.
 • Tomasz Własiuk

  Tomasz Własiuk

  marketing manager, Bautech Sp. z o.o.
 • Mirosław Wolski

  Mirosław Wolski

  prezes zarządu, Schattdecor Polska
  Mirosław Wolski od stycznia 2016 roku pełni funkcję Prezesa Schattdecor Sp. z o.o.                                  Wcześniej - od kwietnia 2008 roku pełnił funkcję członka zarządu w Spółce. Urodził się w 1952 r. w Koszalinie, a średnią szkołę – technikum ukończył w Świdwinie. Studia, również techniczne ukończył na Politechnice Poznańskiej  w 1975 roku podejmując niezwłocznie pracę w POM w Świdwinie. Kariera zawodowa związana była ściśle z rozwojem zakładów, w których pełnił role i funkcje z rozwojem związane. Od 1979 roku dyrektor d/s rozwoju i dyrektor techniczny w POM. W Fabryce Papieru MaltaDecor w Poznaniu od 1993 do maja 2000 roku przeszedł drogę zawodową od asystenta dyrektora, prokurenta, po dyrektora naczelnego i członka zarządu od roku 1996. Jako dyrektor budowy Fabryki ICT w Kostrzynie n/Odrą w obszarze strefy ekonomicznej  w niespełna 1,5 roku koordynował budowę i organizację zespołu nowoczesnej,  kompletnej fabryki papieru tissue.  We wrześniu 2001 roku podejmuje zadania związane z rozwojem Schattdecor w Tarnowie Podgórnym jako dyrektor techniczny i prokurent, również w drugim zakładzie w Głuchołazach. Jest to okres bardzo dynamicznych zmian w obu zakładach. Jako członek zarządu od roku 2008 odpowiadał za obszary: planowanie, inwestycje, produkcja, personel, kontrola jakości. Od stycznia 2016 roku pełni funkcję Prezesa Schattdecor Sp. z o.o.  Jest żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci. Uprawia amatorsko turystykę górską, dużo podróżuje. Chętnie spędza czas w klimacie siedlisk wiejskich, który z pasją sam współtworzy. 
 • Jacek Wróbel

  Jacek Wróbel

  kierownik biura projektów, Stegu Sp. z o.o.
  Kierownik Biura Projektów w firmie Stegu, odpowiedzialny za markę premium – CHARACTER. Od ponad 9 lat współpracuje z architektami, projektantami i deweloperami, realizując inspirujące projekty inwestycyjne. Znany z prowokowania nowatorskich rozwiązań. Podczas prowadzonych przez niego szkoleń dla architektów podkreśla, że siła, wyobraźnia i otwarty umysł to przepis na stworzenie wyjątkowego projektu.    
 • Dawid Wykurz

  Dawid Wykurz

  Dyrektor Handlowy Polska Południowa, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
  Od października 2016 roku menedżer sprzedaży Spółki MDD zaliczanej do grona największych polskich producentów mebli i rozwiązań aranżacji wnętrz biurowych. Przed MDD przez 16 lat zdobywał doświadczenie sprzedażowe i menedżerskie w Martela Group. Obecnie jest odpowiedzialny wraz z Zespołem za budowanie nowej strategii działania MDD oraz tworzenie, wprowadzanie i zarządzanie nowym modelem sprzedaży w Polsce. Na co dzień współpracuje z inwestorami, architektami, deweloperami, agentami nieruchomości, operatorami budynków oraz kluczowymi Klientami i Partnerami Biznesowymi MDD. Z wykształcenia magister ekonomii, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.      

Z

 • Łukasz Zagała

  Łukasz Zagała

  architekt, współwłaściciel, medusa group Sp. z o.o., sp.k.
 • Filip Zagończyk

  Filip Zagończyk

  blog KOLOciebie.com,
 • Krzysztof Zalewski

  Krzysztof Zalewski

  właściciel, Zalewski Architecture Group
  Krzysztof Zalewski, dr hab. inż. arch. Architekt, naukowiec i publicysta. Właściciel biura architektonicznego ZALEWSKI ARCHITECTURE GROUP, adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Członek SARP oraz Izby Architektów RP. Laureat ponad 30 konkursów i nagród architektonicznych.
 • Paweł Zapał

  Paweł Zapał

  przedstawiciel handlowy w Polsce, Spradling
 • Joanna Zapała

  Joanna Zapała

  architekt, Grupa Nowy Styl
  Joanna Zapała– Architekt wnętrz z charyzmą i pasją tworzenia. Studia na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej były początkiem rozwoju zawodowego w dziedzinie projektowania wnętrz. Zarówno w pracy jak również w życiu prywatnym wyznaję zasadę bezkompromisowego realizowania swoich pasji. Ponieważ praca wypełnia sporą część jej życia kocha to co robi i jest wdzięczna za ta możliwość. Dzięki temu realizuję się zawodowo osiągając liczne sukcesy. Każdy nowy projekt jest dla niej przestrzenią do rozwoju kreatywności. Projektowane przez nią wnętrza to głównie nowoczesny minimalizm i styl industrialny wynikające z połączenia piękna formy i funkcji. Joanna to architekt z wieloletnim doświadczeniem projektowym w kraju i za granicą na inwestycjach prywatnych oraz komercyjnych. W pracy zawodowej i życiu prywatnym kieruje się dążeniem do najpiękniejszej formy nie ujmując jednak wnętrzom funkcjonalności. Ostatni zrealizowany projekt to Office Inspiration Centre - biuro idealne marki Nowy Styl Group. „Moim marzeniem jest realizować swoje pomysły. Wierzę w siebie aby tak się stało.”  
 • Maciej Jakub Zawadzki

  Maciej Jakub Zawadzki

  prezes zarządu, główny architekt, KAMJZ Sp. z o.o.
  Architekt Członek SARP Warszawa Współzałożyciel i Główny architekt w KAMJZ Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Sint-Lucas School of Architecture w Brukseli w Belgii. Pracował w latach 2007-2009 jako asystent na Wydziale Projektowania Wspomaganego Komputerem Politechniki Warszawskiej. Maciej Jakub Zawadzki wyróżniony przez Wallpaper Magazine w Graduate Directory, zdobywał doświadczenie w pracy w renomowanych biurach projektowych w Polsce i zagranicą w tym min. w pracowni SDA Architekci i Hermanowicz Architekci w Warszawie ,Leth & Gori i Bjarke Ingels Group BIG z Kopenhagi w Danii oraz MVRDV z siedzibą w Rotterdamie w Holandii. Jego projekt Muzeum Imigrantów Latynoamerykańskich na Florydzie wyróżniony przez Magazyn Wallpaper w Graduate Directory 2010 oraz Stacja Benzynowa Przyszłości były nominowane do prestiżowej nagrody na Najlepszy Budynek Świata kolejno w 2011 i 2016 roku w kategorii Projekt Przyszłości na Światowym Festiwalu Architektonicznym WAF w Barcelonie i Berlinie. Dwukrotnie zaprezentował swoje prace na Biennale Światowej Architektury w Wenecji oraz na wystawie Awangarda Jutra prezentującej 16 najlepszych polskich architektów przed czterdziestym rokiem życia. Wspólnie z renomowaną polską pracownią Kuryłowicz & Associates założył w 2013 roku w Warszawie spółkę KAMJZ, która w swoich działaniach skupia się głównie na rynkach zagranicznych.Powstałe projekty zostały między innymi docenione w USA gdzie w 2015 roku projekt mostu w Atlancie zdobył główną nagrodę publiczności a w 2016 Chicago Athenaeum przyznało doroczne nagrody International Architecture Awards trzem pracom biura.W 2018 Niemiecka Izba Wzornictwa powołana przez Bundestag przyznała nagrodę jego projektowi Filling Station of the Future za Doskonałość w Projektowaniu Komunikacji. Wiedza i doświadczenie pozwalają Maciejowi Jakubowi Zawadzkiemu tworzyć architektoniczne i urbanistyczne projekty koncepcyjne o różnych skalach i programie w lokalizacjach na całym świecie.Ograniczenia takie jak lokalne warunki klimatyczne, budżet, terminy, prawo, ekonomia a nawet sytuacja polityczna są w nich nie tylko widziane jako problem ale szansa pozwalająca osiągnąć w każdym aspekcie, wraz z najbardziej innowacyjnymi rozwiązaniami, najlepszą wydajność tworzonych budynków i planów urbanistycznych. Języki - angielski, portugalski, niemiecki, polski wybrane projekty Bjarke Ingels Group, Copenhagen, DK www.big.dk Amagerforbrændingen Waste to Energy Plant, 1 Nagroda, DK German Freedom Monument, Wyr. honorowe Berlin, DE Experimentarium Learning Center Copenhagen, DK Munich Winter Olympic Village, Munich, DE Frederiksborgvej Housing, Copenhagen, DK Saadiyat Island Residences, Abu Dhabi, UAE Danish Maritime Museum, Copenhagen, DK Hualien Resort Master Plan, Hualien, TW MVRDV, Rotterdam, NL www.mvrdv.nl Shopping Center, Beijing, CN Residential Skyscraper, Taipei, TW Villeneuve-d’Ascq Center, 1sza Nagroda Lille, FR SDA Architekci, Warsaw, PL www.sda.com.pl Wieża Kontroli Lotów na lotnisku im.Reymonta w Łodzi, PL KAMJZ Warszawa, PL www.kamjz.com Gdańsk Business Center, 1 Nagroda , PL Most 10th Street w Atlancie, Finalista,Nagroda Publiczności, USA Bank Centralny Libii, Finalista, Libia Guggenheim Museum, Wśród 32 Wyróżnionych , Finlandia Centrum miasta Qianhai, Chiny Centrum miasta Shenzhen, Chiny Biblioteka i Muzeum w Taichung, Taiwan Wodny terminal pasażerski w Kinmem, Taiwan Masterplan portu w Busan, Korea Południowa Nagrody World Architecture Festival Cultural Category Award, nominacja, 2011 Poland Style & Design Award, nominacja, 2011 Wallpaper Directory,wyróznienie 2011 Sztuka Architektury– Polska Architektura,pierwsza nagroda w kategorii Obiekt Użytku Publicznego Public/Infrastruktura dla OKRL w Łodzi, team leader w SDA Architekci, 2011    
 • Maciej Zawlik

  Maciej Zawlik

  Area Sales Manager, Grohe Polska Sp. z o.o.
 • Monika Zawolik-Szczerbowska

  Monika Zawolik-Szczerbowska

  architekt wnętrz, Zawolik Design
 • Maria Zielińska

  Maria Zielińska

  Senior Hospitality Advisor, Cushman & Wakefield
  Maria Zielińska jest starszym analitykiem w dziale rynku hotelowego firmy Cushman & Wakefield. Opowiada za doradztwo inwestycyjne oraz rozwój działalności firmy w Polsce.  Zanim dołączyła do zespołu Cushman & Wakefield pracowała w firmie Horwath HTL jako analityk. Wcześniej wspierała dział zarządzania nieruchomościami w międzynarodowej sieci hotelowej Accor Hotels. Maria ukończyła Szkołę Główną Handlową na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze.  
 • Marek Zięba

  Marek Zięba

  specjalista ds. sprzedaży, MERA
  Pasjonat architektury wnętrz. Największą przyjemność czerpie ze  współpracy z architektami, na styku wizji  i efektu końcowego. Wykształcenie budowlane, wieloletnia współpraca z projektantami oraz zdobyte doświadczenie  pomagają  w wypracowywaniu rozwiązań pożądanych zarówno przez architekta jak i inwestora.
 • Łukasz Zimnoch

  Łukasz Zimnoch

  Szlak Magnatów Przemysłowych,

Ż

 • Izabela Żak

  Izabela Żak

  doradca architektów, Flügger
  Inicjator nowych i śmiałych rozwiązań we wnętrzach. Jak mało kto, zna się na kolorach, łączeniach faktur oraz różnych połysków. Od ponad 8 lat zawodowo związana z firmą Flügger. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z architektami oraz dekoratorami wnętrz. Służy pomocą i radą, nie tylko jako wizjoner ale również praktyk. Miłośniczka architektury i designu. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu nowości produktowych, ich zastosowania oraz użyteczności.

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.