PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Gala przyznania tytułów "Ten, który zmienia polski przemysł"

Warszawa  •  25 stycznia 2018

Prelegenci

B

 • Maciej Bando

  Maciej Bando

  prezes, Urząd Regulacji Energetyki
  Maciej Bando Obecny Prezes Urzędu Regulacji Energetyki od 2014 r., pełniący obowiązki Prezesa URE od 2013 r. Z Urzędem związany od 2012 r., początkowo jako wiceprezes. Jako Prezes URE jest członkiem Rady Regulatorów Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER Board of Regulators). W latach 2002-2009 pracował w PGE, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprezesa Zarządu Elektrowni Szczytowo-Pompowych (obecnie PGE Energia Odnawialna) oraz dyrektora Biura Inwestycji w PGE Dystrybucja Warszawa Teren. Przez wiele lat w różnych podmiotach gospodarczych sprawował funkcję dyrektora finansowego oraz członka zarządu odpowiedzialnego za finanse i inwestycje. Ekspert oraz autor analiz i raportów z zakresu energetyki. Ukończył studia podyplomowe biznesu i zarządzania, a także kursy oraz szkolenia z zakresu finansów. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
 • Mirosław Bendzera

  Mirosław Bendzera

  prezes zarządu, Famur SA
  Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, kierunku Zarządzanie i Marketing. Pełnił funkcje w organach takich spółek jak Ponar Wadowice S.A. i Ponar Silesia S.A. oraz zajmował stanowisko menadżerskie w Toyota Motor Poland Co. Ltd. Od 2009 roku zasiada w zarządach spółek powiązanych z Grupą TDJ. Był Prezesem Zarządu w Odlewni Żeliwa Śrem S.A., Pioma-Odlewnia sp. z o.o. oraz Polskiej Grupy Odlewniczej S.A. Od 2013 roku należy do Rady Fundacji TDJ Na Rzecz Edukacji I Rozwoju. W październiku 2014 roku objął stanowisko Prezesa FAMUR S.A. Od stycznia do lipca 2016 roku był również członkiem Zarządu spółki Elgór+Zamet Sp. z o.o.
 • Dominika Bettman

  Dominika Bettman

  prezeska zarządu, Siemens Sp. z o.o.
  Dotychczas w Siemensie zarządzała finansami oraz nadzorowała wielkie projekty infrastrukturalne w energetyce i kolejnictwie. W latach 2009-2018 pełniła funkcję CFO spółki. Reprezentuje spółkę w Konfederacji Lewiatan. Wchodzi w skład jury Nagrody Naukowej Siemensa. Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, członkini rady nadzorczej Eurobanku. Członkini Konwentu Doradców Politechniki Warszawskiej. Wiceprezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet.  Ekonomistka, finansistka. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie. Działa na rzecz różnorodności, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz aktywizacji kobiet w nauce i gospodarce (głównie w branżach technologicznych). Orędowniczka przywództwa włączającego, innowacyjnej filozofii pracy i zrównoważonego rozwoju.
 • Dariusz Blocher

  Dariusz Blocher

  prezes zarządu, dyrektor generalny, Budimex SA
 • Przemysław Adam Borek

  Przemysław Adam Borek

  członek zarządu, Pekabex Pref SA, wiceprezes zarządu, Pekabex SA, prezes zarządu, Pekabex Bet SA
 • Jarosław Broda

  Jarosław Broda

  wiceprezes zarządu ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, Tauron Polska Energia SA
 • Grzegorz Brona

  Grzegorz Brona

  prezes zarządu, Creotech Instruments SA

C

 • Ireneusz Chojnacki

  Ireneusz Chojnacki

  publicysta, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł, wnp.pl
 • Maciej Chorowski

  Maciej Chorowski

  dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  Prof. dr hab. inż. Maciej Chorowski , ur. 1958, absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej rocznik 1982, kierunek mechanika, specjalność chłodnictwo i kriogenika. W latach 1996-1998 pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, uczestnicząc w projektowaniu systemu kriogenicznego Wielkiego Zderzacza Hadronów LHC. W okresie 2005-2012 był dziekanem Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej. Jest jednym z inicjatorów zaangażowania przemysłu polskiego do budowy dużych urządzeń badawczych jak: Wielki Zderzacz Hadronów LHC w CERN, reaktor termonuklearny ITER w Cadarache, laser na swobodnych elektronach XFEL w Hamburgu czy kompleks akceleratorów FAIR w Darmstadt. Jest członkiem Komitetu Finansowego CERN w Genewie oraz Procurement and Contracts Committee PCC europejskiej agencji Fusion for Energy w Barcelonie. Przewodniczy Komisji Skraplania i Separacji Gazów Międzynarodowego Instytutu Chłodnictwa w Paryżu. Był jednym z inicjatorów budowy Wrocławskiego Parku Technologicznego S.A., którym zarządzał w latach 2002-2012. Jest m.in.: członkiem International Cryogenic Engineering Committee ICEC, Rady Naukowej Instytutu Automatyzacji Systemów Energetycznych IASE oraz Komitetu Naukowego MPWiK Wrocław. W październiku 2015 został powołany przez Prezydenta RP do Narodowej Rady Rozwoju, sekcja Nauka i Innowacje. Od kwietnia 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jest autorem bądź współautorem ponad 150 prac dotyczących kriogeniki i energetyki.
 • Bernard Cichocki

  Bernard Cichocki

  prezes zarządu, dyrektor generalny, Huta Stalowa Wola SA
  Pan Bernard Cichocki, od lipca 2016 r. Prezes Huty Stalowa Wola S.A.  Manager specjalizujący się w prowadzeniu skomplikowanych projektów biznesowych i inwestycyjnych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie managerskie oraz zarządcze w zarządzaniu dużymi zespołami i złożonymi procesami zarówno w środowisku polskim, jak i międzynarodowym. Przeprowadził z sukcesem wiele projektów optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz wielkich  projektów inwestycyjnych w spółkach giełdowych, z udziałem Skarbu Państwa oraz prywatnych.   Bernard Cichocki odpowiadał za zakończony sukcesem projekt i budowę pierwszego w Polsce Morskiego Terminala Przeładunkowego Gazu oraz za przyjęcie pierwszego w historii Polski gazowca. Z wykształcenia inżynier, posiada tytuł MBA. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej, Akademii Biznesu, Canadian International Management Instytut oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Słuchacz i uczestnik licznych kursów z zakresu zarządzania oraz handlu w Polsce i za granicą.    Wcześniej zawodowo związany z branżą energetyczno-paliwową. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Gaspol S.A. (SHV Holding), gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery aż do stanowiska Głównego Inżyniera Gaspol SA (1992-2001). Pracował w projekcie Baltic Pipe reprezentując stronę duńską. Odpowiadał za procesy inwestycyjne i modernizacyjne zakładów Gaspol SA.    Wiceprezes, a następnie prezes ORLEN GAZ Sp. z o.o. w Płocku (2002-2010).    Zarządzał spółką BARTER S.A. Był Country Manager w DAXIN Poland Sp. z o.o. z grupy Daxin Petroleum PTE ltd.   Bernard Cichocki, jako prezes Huty Stalowa Wola S.A., podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej jeden z największych kontraktów w historii polskiego przemysłu obronnego na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie „REGINA”.  
 • Radosław Cieślak

  Radosław Cieślak

  ekspert, Rada Gospodarcza Strefy Wolnego Słowa
  Dr inż. Radosław Cieślak – Ekspert Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa w zakresie zagadnień związanych z rozwojem przemysłu, Dyrektor ds. Rozwiązań dla Przemysłu na rynku Polskim w firmie Autodesk Inc. Wspiera przedsiębiorstwa w procesach zmiany i integracji procesów wewnętrznych firmy z procesami konstrukcyjnymi i technologicznymi. Zajmuje się zagadnieniami wdrożeń nowoczesnych systemów informatycznych. Ma tytuł doktora nauk technicznych uzyskany na Politechnice Wrocławskiej w zakresie Robotyki. Studiował na wydziale MEiL Politechniki Warszawskiej i na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W latach 90 uczestniczył w projekcie rozwoju logistyki w Polsce. W ramach projektu odbywał starze na uniwersytetach Chalmers w Szwecji, Delft w Holandii i Karls Ruhe w Niemczech. Brał udział w wielu projektach badawczo rozwojowych w zakresie robotyki i konstrukcji i eksploatacji maszyn. Pracował dla międzynarodowych korporacji takich jak PTC, Faro czy Man and Machine. Jest autorem wielu publikacji z zakresu mechaniki i budowy maszyn, robotyki, logistyki i zarządzania Cyklem Życia Produktu.Z ramienia Autodesk zajmował się wprowadzaniem wiedzy o nowoczesnych technikach zarządzania projektami technologicznymi na uczelniach technicznych w regionie EMEA Emerging Countries (Polska,CHS, CIS, Bliski Wschód i Afryka)  
 • Adam B. Czyżewski

  Adam B. Czyżewski

  główny ekonomista, PKN ORLEN SA
  dr Adam B. Czyżewski jest Głównym Ekonomista w PKN ORLEN S.A. od listopada 2007 roku. Zajmuje się badaniem przemian strukturalnych globalnego sektora energii pod wpływem długookresowych polityk gospodarczych oraz rewolucyjnych innowacji. Swoje przemyślenia publikuje na blogu www.ffbk.pl. Wcześniej kierował badaniami makroekonomicznymi i prognozowaniem inflacji w Narodowym Banku Polskim (2001-2007), był makro-ekonomistą w Banku Światowym (1995-2000) oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego i Polskiej Akademii Nauk. Studiował ekonometrię na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Stanford University.

E

G

 • Adam Góral

  Adam Góral

  prezes zarządu, Asseco Poland SA
  Adam Góral jest współzałożycielem oraz Prezesem Zarządu Asseco Poland, największej firmy informatycznej w Polsce i jednej z największych w Europie. Pomysłodawca oraz twórca Grupy Asseco, która zatrudnia ponad 24 tys. osób na całym świecie. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz doktor nauk ekonomicznych. Zwolennik patriotyzmu gospodarczego, który aktywnie promuje polską przedsiębiorczość. Współzałożyciel Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie i Podkarpackiego Klubu Biznesu, a także konsul honorowy Republiki Słowackiej oraz Członek Rady Polskich Inwestorów w Afryce.

H

 • Tomasz Haiduk

  Tomasz Haiduk

  członek zarządu, dyrektor branż przemysłowych, Siemens Sp. z o.o.
  Od początku kariery zawodowej związany z sektorem przemysłowym, szczególnie z zastosowaniami automatyki i techniki napędowej w nowoczesnych liniach produkcyjnych i wytwórczych. W firmie Siemens odpowiada za rozwój sprzedaży w takich obszarach jak przemysł samochodowy, chemia, przemysł maszynowy, F&B, branża wydobywcza oraz cały obszar safety. Wcześniej, w latach 2009 – 2014 piastował funkcję Dyrektora Sektora Industry w Siemens Sp. z o.o.Ekspert w dziedzinie zastosowania automatyki w przemyśle, nowoczesnej robotyki, tematyki Industry 4.0 i Internetu Rzeczy. Komentuje kondycje polskiego i międzynarodowego przemysłu w kontekście czwartej rewolucji przemysłowej. Uczestniczy w Zespole ds. Transformacji Przemysłowej przy Ministerstwie Rozwoju. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Instytutu Automatyki Przemysłowej, Wydziału Mechaniki Precyzyjnej, a także Akademii im. Leona Koźmińskiego, gdzie ukończył studia MBA. Doktorant SGH w Kolegium Zarządzania i Finansów.

J

 • Ernest Jelito

  Ernest Jelito

  prezes zarządu, Górażdże Cement SA
  Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, z Grupą Górażdże związany od 1982 roku. Przeszedł w tworzących ją spółkach wszystkie szczeble kariery zawodowej,  aktywnie uczestnicząc we wszystkich etapach procesu przekształceń prywatyzacyjnych, a także w budowie grupy kapitałowej. Od 1991 roku pełnił funkcje menedżerskie w spółkach tworzących Grupę Górażdże. W latach 2001-2005 obejmował stanowisko dyrektora generalnego Grupy Górażdże. Przez ostatnie 11 lat pełnił funkcję dyrektora technicznego koncernu HeidelbergCement. Stanowisko to wiązało się z zarządzaniem strategicznymi projektami dotyczącymi inwestycji, technologii, R&D oraz innowacji we wszystkich aktywnościach koncernu na całym świecie. Stanowisko prezesa zarządu Górażdże Cement SA i dyrektora generalnego Grupy Górażdże objął 1 października 2015 roku.  

K

 • Dawid Klimczak

  Dawid Klimczak

  prezes zarządu, Enea Trading Sp. z o.o.
  Dawid Klimczak od 10 lat związany jest z branżą energetyczną. W marcu 2016 r. został Prezesem Zarządu Enea Trading. Jego kariera związana jest z handlem towarami (energia elektryczna, CO2, gaz ziemny, węgiel, biomasa. Dawid Klimczak posiada liczne licencje maklerski m.in. European Energy Exchange, Energy Exchange Austria, EUREX Exchange oraz Maklera Giełd Towarowych. Pan Klimczak jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Energetycznych w Polsce (TOE) i członkiem Zarządu Polskiego Zrzeszenia Energii Elektrycznej (PKEE). Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Łazarskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Poznańskiej. Posiada doktorat nauk ekonomicznych.
 • Krzysztof Kochanowski

  Krzysztof Kochanowski

  wiceprezes zarządu, dyrektor generalny, Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii (PIME)
 • Jerzy Kozicz

  Jerzy Kozicz

  prezes zarządu, CMC Poland Sp. z o.o.
  Jerzy Kozicz ma 54 lata . Ukończył studia wyższe o specjalności rachunkowość w Stanach Zjednoczonych. Od jedenastu  lat jest Prezesem CMC Poland Sp. z o.o. dawniej CMC Zawiercie S.A. Wcześniej przez 10 lat pracował w firmie Fater Wheeler w Polsce pełniąc przez kilka lat funkcję Prezesa Foster Wheeler Energia Polska  i Foster Wheeler Energy Fakop.
 • Krzysztof Krystowski

  Krzysztof Krystowski

  wiceprezes, Leonardo Helicopters (właściciela PZL-Świdnik SA)
  Krzysztof Krystowski jest od wielu lat menadżerem w branży lotniczej i obronnej. Specjalizuje się także w zagadnieniach innowacyjności i konkurencyjności gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zarówno podmiotami sektora państwowego, jak i prywatnego, nabyte m.in. w międzynarodowych koncernach. Pełnił także ważne funkcje w administracji publicznej i organizacjach zrzeszających przedsiębiorców. Obecnie jest Prezesem Związku Klastrów Polskich, Prezesem Śląskiego Klastra Lotniczego oraz Wiceprezydentem Pracodawców RP, najstarszej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.  W latach 2012-2013 był Prezesem Zarządu Grupy Bumar, a później Polskiego Holdingu Obronnego. W latach 2006 – 2011 pracował jako menadżer w Grupie Avio – globalnej firmie przemysłu lotniczego. Był także członkiem Rady Głównej PKPP Lewiatan oraz Narodowej Rady Ekologicznej przy Prezydencie RP, jak również Rady Przemysłowo – Obronnej przy Ministrze Obrony Narodowej. W latach 2004 – 2006 był Przewodniczącym Rady Fundacji „Centrum Innowacji” FIRE zajmującej się pomocą małym i średnim przedsiębiorstwom innowacyjnym.  W latach 2003 – 2006 pełnił funkcję Wiceministra w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej (potem w Ministerstwie Gospodarki i Pracy). Odpowiadał wówczas za konkurencyjność i innowacyjność gospodarki, nadzór nad jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz Urzędem Patentowym RP, jak również za restrukturyzację przemysłu obronnego i lotniczego oraz offset.  Krzysztof Krystowski urodził się w 1972 r. Ma żonę oraz trzech synów. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Polish Open University i Oxford Brookes University (MBA) oraz studia doktoranckie na SGH w Warszawie.  
 • Wojciech Kuśpik

  Wojciech Kuśpik

  prezes zarządu, Grupa PTWP, wydawca, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł

M

 • Marek Magierowski

  Marek Magierowski

  podsekretarz stanu ds. dyplomacji ekonomicznej, polityki amerykańskiej i azjatyckiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  Urodził się 12.02.1971 w Bystrzycy Kłodzkiej. W roku 1994 ukończył studia hispanistyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta. Był m.in. zastępcą szefa działu gospodarczego w "Gazecie Wyborczej", szefem działu zagranicznego oraz działu biznes tygodnika "Newsweek Polska", zastępcą redaktora naczelnego "Forum". W latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", następnie, jako publicysta, pisał o polityce zagranicznej w tygodnikach "Uważam Rze" i "Do Rzeczy". Jego felietony ukazywały się również m.in. w "Przewodniku Katolickim" i w miesięczniku "W drodze". Prowadził także program "Ekonomia Raport" w Telewizji Republika. Marek Magierowski był regularnym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako komentator spraw międzynarodowych. W roku 2013 ukazała się jego książka "Zmęczona. Rzecz o kryzysie Europy Zachodniej". W październiku 2015 r. zakończył karierę dziennikarską i rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta RP jako ekspert ds. dyplomacji publicznej. Dwa miesiące później został dyrektorem Biura Prasowego KPRP. W maju 2017 r. zrezygnował ze swojej funkcji. Marek Magierowski jest laureatem nagrody im. Krzysztofa Dzierżawskiego "za promowanie wolnego rynku i zdrowego rozsądku w życiu publicznym" (2007 r.). Był także nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa.
 • Ewa Małyszko

  Ewa Małyszko

  prezes zarządu, PFR TFI SA

N

 • Grzegorz Nowaczewski

  Grzegorz Nowaczewski

  prezes zarządu, Virtual Power Plant Sp. z o.o.
  Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Inżynierii Produkcji. Współzałożyciel innowacyjnej spółki Virtual Power Plant. Spółka świadczy usługi optymalizacji energii w nowoczesnych budynkach dzięki technologii Enabler DSR, która dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu.Virtual Power Plant (VPPlant) świadczy usługi optymalizacji energii w nowoczesnych budynkach dzięki technologii Enabler DSR, która dostosowuje zużycie energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu. Za usługę Enabler DSR spółka VPPlant została nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznanym wspólnie przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. W 2016 VPPlant rozpoczęła projekt oBEMS w celu dostosowania usługi Enabler DSR dla lepszej optymalizacji biurowców. Projekt jest współfinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.Obecnie VPPlant, we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny, realizuje program badawczy nad technologią podnoszącą jakość powietrza na krytych pływalniach. Innowacyjna technologia spółki wspiera operatorów obiektów w spełnieniu wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. Sprzyja również generowaniu oszczędności w zużyciu energii. Program jest objęty dofinansowaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.W październiku 2017 r. spółka VPPlant zaprezentowała się w Pałacu Prezydenckim w ramach finału konkursu „Startupy w Pałacu” organizowanym przez Startup Poland.

O

 • Olaf Osica

  Olaf Osica

  dyrektor projektu rynki zagraniczne, Grupa PTWP
  Dyrektor projektu „Rynki zagraniczne” w Polskim Towarzystwie Wspierania Przedsiębiorczości. Menadżer sektora think-tanków, doradca i konsultant firm i instytucji publicznych w zakresie analizy polityki międzynarodowej. W latach 2011-2015 dyrektor, a obecnie przewodniczący Rady Ośrodka Studiów Wschodnich im. Marka Karpia. Doktor nauk politycznych i społecznych Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji. Stypendysta departamentu stanu USA, ministerstwa spraw zagranicznych Francji oraz GFPS-Polska.

P

S

 • Filip Seredyński

  Filip Seredyński

  partner, SLS Seredyński, Sandurski Kancelaria Radców Prawnych, ekspert, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Przemysłu Obronnego i Lotniczego
  Filip Seredyński –  członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP w sekcji Obronność i Bezpieczeństwo, ekspert Instytutu Sobieskiego,  radca prawny z 20-letnim doświadczeniem w obsłudze prawnej przedsiębiorstw branży zbrojeniowej. Partner w Kancelarii SLS Seredyński, Sandurski. Brał między innymi udział w negocjacjach dotyczących polonizacji, udzielania licencji i transferu technologii obronnych oraz w opracowaniu koncepcji konsolidacji przemysłu obronnego. Kierował badaniem systemu zamówień obronnych w państwach Unii Europejskiej i opiniował projekty ustaw dotyczących branży obronnej. W latach 2007-2010 pełnił funkcję sędziego Sądu Giełdowego przy Giełdzie Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie. W przeszłości także członek rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa oraz ekspert Komisji Finansów Publicznych Sejmu RP. W latach 2000-2006 wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.
 • Andrzej Soldaty

  Andrzej Soldaty

  twórca Inicjatywy dla Polskiego Przemysłu 4.0, -
  Twórca Inicjatywy dla Polskiego Przemysłu 4.0. Andrzej Soldaty  swoją karierę zawodową związał  z obszarem automatyzacji przemysłu. W latach 1986- 1990 kierując Działem Robotyzacji w ROBRA ”Chemoautomatyka”  uczestniczył w opracowaniu  i wdrożeniu pilotowych aplikacji robotów przemysłowych w przemyśle chemicznym , a także współtworzył specjalizowany manipulator  dla przemysłu tworzyw sztucznych.  Kolejne 25 lat pracował dla międzynarodowego koncernu Festo , dostawcy rozwiązań i komponentów automatyki przemysłowej.  W tym okresie brał udział w opracowaniu szeregu aplikacji i realizacji projektów automatyzacji w różnych sektorach przemysłu. Współuczestniczył w budowaniu i rozwijaniu firmy Festo  w Polsce , prowadził również projekty międzynarodowe na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. W latach 2010-2015 był Prezesem Zarządu Festo sp. z o.o.   W roku 2016 utworzył „Inicjatywę dla Polskiego Przemysłu 4.0” – ruch społeczny skupiający przedstawicieli przemysłu, biznesu, nauki, który inicjuje, wspomaga i prowadzi działania na rzecz transformacji krajowego sektora przemysłowego. W roku 2017 został powołany na lidera projektu „Platforma Przemysłu Przyszłości” w Ministerstwie Rozwoju. Andrzej Soldaty posiada wykształcenie techniczne w zakresie mechaniki i automatyki, ukończył również studia doktoranckie w zakresie ekonomii w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN.  
 • Janusz Steinhoff

  Janusz Steinhoff

  wicepremier, minister gospodarki w latach 1997-2001,

Ś

 • Bartosz Świderek

  Bartosz Świderek

  wiceprezes, Pol-Inowex Sp. z o. o. S.K.A.
  W 1991 r. wraz ze swoim ojcem Jerzym Świderkiem założył firmę Pol-Inowex, specjalizującą się w demontażu, montażu i relokacji urządzeń, linii technologicznych oraz całych fabryk. W ciągu ostatnich 25-lat, Pol-Inowex stał się jedną z największych firm świadczących tego typu usługi w Europie. Firma prowadzi działalność głównie na rynkach zagranicznych. Do grona klientów spółki należą duże i znane międzynarodowe firmy z różnych sektorów gospodarki, w tym m.in. koncerny energetyczne, papiernicze, motoryzacyjne, przemysłu lekkiego, cukrownie.

T

 • Wojciech Trojanowski

  Wojciech Trojanowski

  członek zarządu, STRABAG Sp. z o.o.
  Od 2013 roku współtworzy dwuosobowy zarząd kierujący działaniami Grupy STRABAG w Polsce.  Z wykształcenia jest magistrem ekonomii, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej i stypendystą Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku ekonomiki przedsiębiorstwa. Karierę zawodową rozpoczął w centrali STRABAG w Austrii w 1996 roku. W latach 2001 - 2006 był dyrektorem naczelnym i członkiem zarządu BRVZ Sp. z o.o., spółki usług finansowych należącej do grupy kapitałowej STRABAG. Funkcję członka Zarządu pełni od 2007 roku.  W pierwszym okresie odpowiadał za segment Budownictwa Infrastruktury w Polsce. W tym czasie firma stała się największym podmiotem w kraju na rynku infrastruktury poprzez realizację największych i prestiżowych kontraktów, rozbudowę struktur regionalnych i ponad dwukrotny wzrost przychodów i zatrudnienia. Kierował także integracją spółek NCC oraz kilku lokalnych podmiotów w struktury koncernu STRABAG, m.in. Hermann Kirchner Polska.  W latach 2011-2013 był odpowiedzialny za rozwój budownictwa infrastruktury koncernu STRABAG w Rosji i państwach ościennych. Jest przewodniczącym Platformy Budowlanej oraz członkiem Rady Pracodawców RP.   

W

Z

 • Przemysław Zakrzewski

  Przemysław Zakrzewski

  dyrektor, Polskie Centrum Rozwoju Oprogramowania ABB
  W latach 2009-2013 zbudował od podstaw działu usług rozwoju i utrzymania aplikacji dla dywizji w grupie ABB w ramach Centrum Systemów Informatycznych – komórki organizacyjnej złożonej z ponad 120 konsultantów biznesowo-programistycznych dostarczających strategiczne systemy dla całego łańcucha wartości w ramach dywizji produktów energetyki oraz dywizji systemów energetyki w grupie ABB. Powstający dział, poprzez swoje kompetencje rozwijał cały proces rozwoju oprogramowania,zarządzania projektami, budowania jakości i wdrażania rozwiązań po stronie klienta. Rozwój działu odbywa się w trzech głównych kierunkach: ABB commercial software, product and domain management, architecture. W latach 2013-2015 Przemysław Zakrzewski był związany z ABB Polska jako CIO (Chief Information Officer – szef działu informatycznego), koncentrując się nad stworzeniem i wdrożeniem innowacyjnej strategii rozwoju departamentu, ludzi i systemów IT w kraju. Stworzył mocne i solidne podwaliny pod kulturę „ciągłego udoskonalania” z silnym naciskiem na uwypuklenie organizacji IT, jako wymaganego filaru wspierania wzrostu i transformacji biznesu. Wprowadził elastyczność i sprawność w sourcingu aktywności. Dzięki klarownej strategii IS zorientowanej na klienta organizacja poprawiła zarządzanie projektami i usprawniła procesy utrzymania aplikacji oraz wspierania klienta końcowego. W tym czasie utworzył biuro zarządzania dostawcami usług wewnętrznych i zewnętrznych. Zdobył tytuł Diament CIO „Vox populi – vox CIO” w 2015 r. Od 2016 stoi na czele Polskiego Centrum Rozwoju Oprogramowania grupy ABB, które tworzy oprogramowanie na klientów firmy z rynku energii elektrycznej na całym świecie: tworzy systemy i rozwiązania obsługujące elektrownie, zapewniające przesył i dystrybucję energii, kontrolę produkcji energii. Współodpowiedzialny za rozwój i utrzymanie chmurowej platformy ABB Ability będącej podstawą cyfrowych rozwiązań i IoT grupy ABB.  
 • Piotr Zawistowski

  Piotr Zawistowski

  prezes zarządu, Towarowa Giełda Energii SA
  Prezes Zarządu Towarowej Giełdy Energii S.A. Od 2000 roku związany z branżą energetyczną. Karierę w energetyce rozpoczynał zajmując się obrotem energią elektryczną, najpierw w Zakładzie Energetycznym Legnica, a następnie w EnergiaPro Koncern Energetyczny S.A. W latach 2007-2008 aktywnie uczestniczył w tworzeniu spółki EnergiaPro Gigawat sp. z o.o., gdzie objął funkcję dyrektora Departamentu Analiz i Zarządzania Ryzykiem. Od 2008 r. pełnił funkcję dyrektora Departamentu Zarządzania Portfelem w TAURON Polska Energia S.A. i uczestniczył w wielu kluczowych projektach, kierując między innymi pracami związanymi z opracowaniem modelu biznesowego Grupy TAURON, czy też integracją ze spółkami Grupy GZE (Vattenfall) w obszarze handlu.  Od maja 2014 r. do grudnia 2015 r. pełnił funkcję prezesa zarządu TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o., a od grudnia 2015 r. do marca 2017 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Klienta i Handlu TAURON Polska Energia S.A., gdzie odpowiadał m.in. za rozwój oferty Grupy TAURON w obszarze energii elektrycznej i gazu. Pełnił również funkcję prezesa Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią od marca 2016 r. do marca 2017 r. oraz był członkiem Rady Zarządzającej Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Od września 2017 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Towarowej Giełdy Energii S.A.  Piotr Zawistowski jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie w 2002 r. ukończył studia magisterskie z zarządzania przedsiębiorstwem. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe z zarządzania sprzedażą w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.  
 • Jacek Ziarno

  Jacek Ziarno

  redaktor naczelny, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Andrzej Ziółkowski

  Andrzej Ziółkowski

  prezes, Urząd Dozoru Technicznego
  Andrzej Ziółkowski, dr inż., prezes Urzędu Dozoru Technicznego. Ukończył studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej oraz studia doktoranckie na Wydziale Budowy Maszyn Instytut Mechaniki Stosowanej tej samej uczelni, a następnie Master of Business Administration Program Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Georgia State University. Był pracownikiem naukowym Politechniki Poznańskiej, przez wiele lat dyrektorem Oddziału UDT w Poznaniu. Jest współautorem przepisów z zakresu urządzeń ciśnieniowych stosowanych w Polsce, był członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego nr 269 Bezpieczeństwo Chemiczne, współautorem patentu podkładki o stałej sile oddziaływania, a także wykładowcą na Politechnice Poznańskiej na studium podyplomowym z zakresu Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków.

Ż

 • Dariusz Żuk

  Dariusz Żuk

  prezes, Polska Przedsiębiorcza
 • Stefan Życzkowski

  Stefan Życzkowski

  prezes zarządu, Astor
  Założyciel, współwłaściciel i prezes spółki ASTOR. Firmę wraz z bratem Karolem założył w 1987 roku a kieruje nią nieprzerwanie od roku 1991, będąc architektem jej sukcesów rynkowych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych szwajcarskiego producenta silników Sulzer w Szwajcarii. Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów PC. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Stworzona przez Stefana Życzkowskiego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu systemów IT dla przemysłu, automatyki przemysłowej i robotyki oraz wiedzy biznesowej i technicznej dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw przemysłowych. Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce. Bierze udział w licznych debatach dzieląc się wiedzą oraz  30 - letnim doświadczeniem pracy z przemysłem. Członek Business Centre Club. Po godzinach aktywny sportowiec: jeździ na nartach, gra w piłkę nożną i koszykówkę, pływa kajakiem. Pasjonują go samochody, jest również wytrawnym specjalistą od układania różnych odmian kostki Rubika. WIĘCEJ

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.