PARTNERZY PORTALU
European Start-up Days 2019

European Start-up Days 2019

Katowice  •  14-15 maja 2019

PrelegenciA

 • Arkadiusz Adamek

  Arkadiusz Adamek

  prezes zarządu, Abyss Glass Group Sp. z o.o.
  Arkadiusz Adamek

  Młody przedsiębiorca, entuzjasta nowych technologii, założyciel i Prezes Zarządu w startupie Abyss Glass Group- firmy zajmującej się produkcją luster interaktywnych i oprogramowania, wykorzystywanych w branży marketingowej i odzieżowej.

  W spółce od 2015 roku zajmuję się sprzedażą, marketingiem oraz zarządzaniem.

   

 • Filiberto Amati

  Filiberto Amati

  Partner, Founder, Amati & Associates, The Future Of
  Filiberto Amati
 • Marcin Animucki

  Marcin Animucki

  prezes zarząd, Ekstraklasa SA
  Marcin Animucki

  Menedżer z 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami sportowymi, ekspert w zakresie praw mediowych, w wymiarze krajowym i międzynarodowym.

  Z Ekstraklasą S.A. związany od 2012 roku. Od 2017 pełni funkcję prezesa zarządu, wcześniej zasiadał w nim w roli wiceprezesa. W Ekstraklasie zajmuje się wdrażaniem projektów biznesowych i procesami strategicznymi, w tym przygotowaniem i koordynacją kontraktów mediowych, sprzedażą praw telewizyjnych. Przy bezpośrednim zaangażowaniu Marcina Animuckiego przez ostatnie lata Ekstraklasa biła kolejne rekordy wartości sprzedawanych praw mediowych. Pod jego kierownictwem wdrożone zostały także rozgrywki e-sportowe Ekstraklasy - Ekstraklasa Games.

  Marcin Animucki jest jednocześnie członkiem zarządu European Leagues – organizacji zrzeszającej ponad 30 lig piłkarskich z całego kontynentu - jako jedyny przedstawiciel lig Europy Środkowo-Wschodniej.

  W latach 2009-2016 był członkiem zarządu PZPN, zaś w latach 2008–2012 sprawował funkcję prezesa zarządu klubu piłkarskiego RTS Widzew Łódź.

  Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz doktorantem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.


B

 • Paweł Badura

  Paweł Badura

  Właściciel, Komart Agencja Reklamowa
  Paweł Badura

  Połączenie informatyka kwantowego i socjologa reklamy. Współtwórca agencji reklamowej Komart, w której odpowiada za rozwiązania internetowe i kreowanie marki. Z mniejszą lub większą intensywnością prowadzi szkolenia, kursy i zajęcia akademickie. Od początku 2018 roku prowadzi swój podcast Kreatywne Zagłębie. Offline tylko kiedy śpi. Wielbiciel gier wideo.

 • Maciej Balsewicz

  Maciej Balsewicz

  CEO, partner zarządzający, bValue
  Maciej Balsewicz

  Maciej Balsewicz jest współzałożycielem bValue funduszu VC inwestującego w Europejskie spółki na wczesnym etapie rozwoju. bValue inwestuje we wszelkiego typu przedsięwzięcia, które wykazują się nieprzeciętnym: zespołem, technologią lub modelem biznesowym. Jego pasją praca z przedsiębiorcami i kreowanie nowych okazji biznesowych. Posiada ponad 12 lat doświadczenia w doradztwie i inwestowaniu w Europie Środkowo-Wschodniej. Pracował z czołowymi funduszami private equity i venture capital w regionie, był zaangażowany wiele projektów M&A między innymi w takich firmach jak: easyPack, Work Service, Integer, Merlin, IPF Group. Zasiadał w zarządach i radach nadzorczych kilku spółek. Maciej ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, na kierunku ekonomia, a także executive mangement program na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jest biegłym rewidentem i członkiem ACCA.

   

 • Brunon Bartkiewicz

  Brunon Bartkiewicz

  prezes zarządu, ING Bank Śląski SA
  Brunon Bartkiewicz

  Brunon Bartkiewicz jest związany z ING od lat 90-tych.

  W 1995 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu Banku Śląskiego

  W 2000 r. objął funkcję dyrektora generalnego oraz członka zarządu w banku ING Direct NV.

  W 2004 r. objął stanowisko prezesa ING Banku Śląskiego

  W 2010 r. został członkiem General Management Team w ING Direct, a od 2014 zajmował stanowisko Chief Innovation Officer w Grupie ING.

  W 2016 r. ponownie został powołany na prezesa ING Banku Śląskiego.

 • Artur Basiura

  Artur Basiura

  prezes rady nadzorczej, dyrektor ds. innowacji, Gradis Sp. z o.o.
  Artur Basiura

  Manager i architekt IT z ponad 20 letnim doświadczeniem w obszarze IT, Telco i Smart City.
  Jeden z założycieli i przez pierwsze lata CEO statupu GRADIS, zajmującego się adaptacją algorytmów Sztucznej Inteligencji w systemach Smart City. Unikalne podejście GRADIS zostało docenione m.in poprzez zajęcie II miejsce Business Booster w Berlinie, czy I miejsce w European Startup Days. Autor kilkunastu artykułów naukowych dotyczących problematyki oświetlenia zewnętrznego, wdrażania algorytmów AI, oraz architektury systemów IT.

 • Jarosław Bator

  Jarosław Bator

  dyrektor zarządzający, Business Link
  Jarosław Bator

  Dyrektor Zarządzający Business Link. Przed objęciem bieżącej funkcji z początkiem 2019 roku pełnił obowiązki COO Business Link, będąc odpowiedzialnym za wszystkie procesy sprzedażowe i operacyjne, w tym rozwój produktu, marketing, obsługę i wsparcie. Jarosław ma ponad piętnastoletnie wszechstronne doświadczenie na rynku nieruchomości oraz w obszarze doradztwa. Jako senior menedżer EY Real Estate Services Group, a później także dyrektor zarządzający i członek zarządu Polskich Kolei Państwowych był zaangażowany w działania restrukturyzacyjne oraz rozwój organizacji. Ukończył Szkołę Główną Handlową oraz studia podyplomowe na Sheffield Hallam University i Politechnice Warszawskiej z zakresu wyceny nieruchomości. Posiada tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego i jest członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal

  Institution of Chartered Surveyors (RICS).Łączy swoją funkcję w Business Link ze stanowiskiem dyrektora odpowiedzialnego za bieżące operacje i rozwój Skanska, do zespołu której dołączył w maju 2016 roku.

 • Bartosz Bednarz

  Bartosz Bednarz

  redaktor portalu, Interia.pl
  Bartosz Bednarz
 • Iain Begg

  Iain Begg

  Professorial Research Fellow, European Institute, London School of Economics and Political Science
  Iain Begg

  Iain BEGG is a Professorial Research Fellow at the European Institute and Co-Director of the Dahrendorf Forum, London School of Economics and Political Science. His main research focus is on the political economy of European integration and EU economic governance. His recent projects include studies on the economic and fiscal consequences of Brexit, the governance of European economic and social policy, evaluation of EU cohesion policy and reform of the EU budget.

 • Marta Bellon

  Marta Bellon

  dziennikarka, Business Insider
 • Magda Bigaj

  Magda Bigaj

  prezeska zarządu, właścicielka, Helping Heads
  Magda Bigaj

  Od trzynastu lat związana zawodowo z nowymi technologiami. Prowadzi agencję komunikacji strategicznej Helping Heads. Specjalizuje się w budowaniu wizerunku i dialogu konsumenckim. Ekspert Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej.

  Przez wiele lat związana z mediami internetowymi Agory S.A., gdzie kierując zespołem PR segmentu internet spółki odpowiadała w latach 2006-2011 za komunikację projektów internetowych, w tym portalu Gazeta.pl. W latach 2013-2015 szef biznesu VOD Agory. Jako ekspert doradzała lub prowadziła działania komunikacyjne dla takich podmiotów jak Mostostal S.A., Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP, Grupa Wirtualna Polska, Jeronimo Martins, spółka LIBRUS, Orange Polska oraz liczne organizacje pozarządowe. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo interesuje się wpływem nowych technologii na komunikacje interpersonalną oraz rozwiązaniami cyfrowymi w edukacji.

 • Grant Blaisdell

  Grant Blaisdell

  Co-Founder, CMO, Coinfirm
  Grant Blaisdell
 • Robert Błaszczyk

  Robert Błaszczyk

  Head of Strategic Clients Department, Cinkciarz.pl Sp. z o.o.
 • Michał Bolesławski

  Michał Bolesławski

  wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski SA
  Michał Bolesławski

  Michał Bolesławski związany jest z bankowością od początku kariery zawodowej. Pracę w ING rozpoczął w 2000 roku. Od 2008 pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ING Banku Śląskiego nadzorującego obszar bankowości korporacyjnej. W tym czasie był odpowiedzialny za szereg strategicznych dla banku i Grupy ING projektów oraz wprowadził wiele innowacyjnych rozwiązań. Przyczynił się również do umocnienia pozycji rynkowej ING Banku w segmencie korporacyjnym. Michał Bolesławski jest przewodniczącym Rady Nadzorczej ING Commercial Finance Polska,
  ING Lease Polska oraz ING Usługi dla Biznesu, spółki oferującej m.in. internetową platformę handlową dla firm Aleo. Michał Bolesławski studiował na Harvard University and Kennedy School
  of Government, ESADE - Escuela Superior de Administracion y Direccion de Empresas oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

 • Agnieszka Borysiuk

  Agnieszka Borysiuk

  dziennikarz technologiczny, producent wideo, Ringier Axel Springer Polska
 • Michał Brzezicki

  Michał Brzezicki

  wiceprezes, SentiOne

C

 • Bogumiła Cebelińska

  Bogumiła Cebelińska

  Product Manager dla rozwiązań dokumentowych, Billon Group
 • Marek Chądzyński

  Marek Chądzyński

  dziennikarz, Dziennik Gazeta Prawna
 • Przemysław Chojecki

  Przemysław Chojecki

  CTO, Bohr Technology, CEO, ulam.ai
  Przemysław Chojecki

  Jest przedsiębiorcą z tytułem doktora matematyki i członkiem listy Forbes 30 under 30 w Polsce. Obronił doktorat w Paryżu na Uniwersytecie Pierre et Marie Curie, następnie został Research Fellow i wykładowcą na Uniwersytecie w Oksfordzie. Po powrocie do Polski podjął badania nad sztuczną inteligencją, a także założył grupę technologiczną ulam.ai, gdzie jest CEO. W ramach grupy jest współzałożycielem wielu przedsięwzięć, od logistyki po rynek mody, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie.

 • Monika Ciślak

  Monika Ciślak

  główny specjalista, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Ć

 • Maciej Ćwikiewicz

  Maciej Ćwikiewicz

  prezes zarządu, PFR Ventures
  Maciej Ćwikiewicz

  Maciej Ćwikiewicz, prezes zarządu PFR Ventures, firmy zarządzającej pięcioma Funduszami Funduszy o łącznej wartości 2,7 mld PLN. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w branży inwestycyjnej oraz doradztwa strategicznego i restrukturyzacji, które zdobywał w takich firmach jak McKinsey, Kolaja & Partners (obecnie Alvarez & Marsal) oraz ARX Equity Partners. Zyskał międzynarodowe doświadczenie pracując w Stanach Zjednoczonych oraz Indonezji. Ukończył Szkołę Główną Handlową oraz uzyskał tytuł MBA na University of Chicago Booth School of Business.


D

 • Jan Dąbrowski

  Jan Dąbrowski

  prezes zarządu, Koźmiński Business Hub
 • Wojciech Derej

  Wojciech Derej

  zarządzanie operacyjne i kontroling, Handerek Technologies
 • Katarzyna Domagała-Szymonek

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  dziennikarz, PulsHR.pl
 • Stanisław Dyrda

  Stanisław Dyrda

  ekspert zajmujący samodzielne stanowisko ds. wsparcia strategicznego rozwoju NCBR w Dziale Strategii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  Stanisław Dyrda

  Dr inż. Stanisław Dyrda jest ekspertem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, zajmującym obecnie samodzielne stanowisko ds. wsparcia strategicznego rozwoju NCBR. Był koordynatorem zakończonego pomyślnie w 2015 r. strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych SYNAT  ("Interdyscyplinarny system interaktywnej informacji naukowej i naukowo technicznej").

  Obecnie uczestniczy w przygotowaniu strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych INFOSTRATEG oraz krajowego programu badań „Usługi Chmury Obliczeniowej”.

  Jest doświadczonym managerem branży IT, telekomunikacji i zaawansowanych technologii – był członkiem kadry zarządczej kilku spółek giełdowych (TP S.A., Netia, 7Bulls.com S.A., spółek informatycznych z Grupy Prokom/Asseco),  Bull Polska, przedsiębiorstw sektora SME (PST S.A., Zephyr Services, TELGAZ S.A.), w których sprawował różne funkcje m.in. Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego, Dyrektora Zarządzającego, Dyrektora ds. Operacyjnych, Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu, Dyrektora ds. Sprzedaży.

  Był przez kilkanaście lat pracownikiem naukowo-dydaktycznym Politechniki Warszawskiej (adiunktem Wydziału Elektrycznego PW, kierownikiem Laboratorium Podstaw Informatyki) oraz Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Warszawie, (adiunkt, b. Dziekan Wydziału Informatyki oraz Wydziału Nauk Techniczno-Ekonomicznych). Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Zarządzania PW. Został wyróżniony nagrodą Rektora PW za osiągnięcia naukowe.

  Jest członkiem Rady Przedsiębiorczości Cyfrowej Komisji Europejskiej. W latach 2014-2016   był członkiem Komitetu Naukowego Giełdy Papierów Wartościowych w W-wie, Jest członkiem  Zespołu MNiSW ds. Otwartego Dostępu a także ekspertem programu EUROSTARS Komisji Europejskiej.  Jest autorem i współautorem książek, artykułów, raportów i ekspertyz dot. problematyki ICT, w tym m.in. współautorem 4-ro tomowej Informatyki Gospodarczej.

  Specjalizuje się w  ICT, teorii sterowania i zastosowaniu metod i pojęć teorii sterowania w zarządzaniu, zarządzaniu projektami i programami, zarządzaniu strategicznym, zarządzaniu innowacjami.

   


E

 • Uri Eliabayev

  Uri Eliabayev

 • Baat Enosh

  Baat Enosh

  Director of Strategy & Innovation, Intuit, Israel
  Baat Enosh
 • Joanna Erbel

  Joanna Erbel

  dyrektor biura innowacji, PFR Nieruchomości SA
 • Joanna Erdman

  Joanna Erdman

  wiceprezes zarządu, ING Bank Śląski SA
  Joanna Erdman

  Joanna Erdman – Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego S.A. zarządzająca Pionem Klientów Strategicznych oraz Pionem Rynków Finansowych.

  Joanna Erdman jest związana z ING od 1996 r., kiedy rozpoczęła pracę w części korporacyjnej oddziału ING Bank N.V. z siedzibą w Warszawie. Wcześniej, w latach 1995-1996, pracowała w dziale Marketingu Banku Pekao SA. W latach 2001 - 2007 pełniła funkcję Dyrektora Centrum Klientów Strategicznych w Pionie Bankowości Korporacyjnej ING Banku Śląskiego. W 2007 roku objęła stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych, z którego w 2010 roku awansowała na Dyrektora Banku nadzorującego cały Pion Klientów Strategicznych. W 2013 roku została powołana na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

  Joanna Erdman ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie, na kierunku Finanse i Statystyka.

 • Chip Espinoza

  Chip Espinoza

  Expert on Multi-generational Workforce and Thought Leader on the Future of Work
  Chip Espinoza

  Dr Chip Espinoza jest współautorem książek „Zarządzanie Milenialsami”, „Milenialsi zarządzają” oraz „Milenialsi w pracy. 7 umiejętności, które powinni posiąść dwudziestokilkulatkowie, by móc pokonywać progi i bariery w życiu i pracy”, które przetłumaczono dotychczas na kilka różnych języków.

  Pełni obowiązki dziekana ds. strategii i innowacji na Uniwersytecie Vanguard w Południowej Kalifornii i wygłasza wykłady dotyczące środowiska sprzyjającego pracy Milenialsów i ich menedżerów zarówno w kraju, jak i na świecie. Chip jest jednym z najważniejszych ekspertów w dziedzinie różnorodności pokoleniowej w miejscu pracy. Udziela konsultacji w sektorze obywatelskim, korporacyjnym i non-profit. Długa lista klientów, którzy skorzystali z jego usług, obejmuje wielkie organizacje takie jak Boeing, Microsoft, Schneider Electric, a także Olimpiady Specjalne.

  Jest osobą, do której agencje prasowe zwracają się z prośbą o wypowiedź na temat integracji młodych pracowników. Pracuje dla CNN jako ekspert merytoryczny w zakresie różnorodności pokoleniowej w miejscu pracy. Wystąpił również na antenie Fox News, radia CBS, a jego nazwisko pojawiło się w wielu ważnych publikacjach. Chip znalazł się też w przygotowanym przez Economic Times rankingu 15 najważniejszych światowych liderów w zakresie przyszłości pracy.


F

 • Michał Forystek

  Michał Forystek

  prezes zarządu, BrainHint
  Michał Forystek

  Współzałożyciel firmy Brainhint, zajmującej się automatyzacją oraz robotyzacją procesów biznesowych, a także automatyzacją podejmowania decyzji w oparciu o technologie AI. Członek rady nadzorczej spółki Superauto24.com. Z wykształcenia i z zamiłowania finansista. Ukończył Rotterdam School of Management, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie na kierunku Finance and Investments. Prywatnie pasjonat golfa i technologii.


G

 • Marcin Glogowski

  Marcin Glogowski

  dyrektor generalny, PayPal w Europie Środkowej i Wschodniej
  Marcin Glogowski

  Marcin Glogowski jest odpowiedzialny za działalność PayPal w ponad 20 krajach szybko rozwijającego się regionu Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Jego głównym celem jest stały rozwój płatności on-line, aby spełnić oczekiwania nowych klientów oraz przyspieszyć rozwój firm z Europy Środkowo-Wschodniej.

  Posiada 10-letnie doświadczenie w doradztwie strategicznym (głównie w Boston Consulting Group) dla klientów sektora usług finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej, Rosji, Ukrainie i Europie Zachodniej. Pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego odpowiedzialnego za Sprzedaż i Operacje w jednym z dziesięciu największych banków uniwersalnych w Polsce, Dyrektora ds. Transformacji Biznesu w spółce portfelowej globalnego funduszu Private Equity oraz Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu dla Europy Środkowo-Wschodniej w Bridgestone Corporation.

 • Magdalena Górak

  Magdalena Górak

  prezes zarządu, Profeina, założycielka, Enterie.com
  Magdalena Górak

  Prezes zarządu butiku komunikacji i PR Profeina, który specjalizuje się w obsłudze innowacyjnych przedsięwzięć. Z wykształcenia – absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, która umiejętności nabyte w czasie studiów wykorzystuje m.in. do budowania strategii komunikacji dla klientów. Ex dziennikarka zajmująca się tematyką nowej gospodarki. Głęboko wierzy, że misją agencji PR jest informacja i edukacja, nie manipulacja. Założycielka Enterie.com – międzynarodowej sieci agencji, które wprowadzają marki na zagraniczne rynki.

 • Karol Górnowicz

  Karol Górnowicz

  CEO, Skriware
  Karol Górnowicz

  Karol Górnowicz odpowiada za rozwój biznesu Skriware jako CEO od lutego 2017. 

  Z powodzeniem przekształcił Skriware, ze startupu produkującego drukarki 3D, w producenta oryginalnego ekosystemu edukacyjnego opartego o metodykę STEAM. Karol jest ekspertem od rozwoju startupów z rozległą wiedzą z zakresu zarządzania, EdTech i edukacji STEAM. Jego celem jest wspieranie instytucji edukacyjnych w nauczaniu umiejętności XXI wieku poprzez włączanie do zajęć programowania, projektowania cyfrowego i robotyki oraz wzbogacanie systemu edukacyjnego o druk 3D i programowalne roboty. Karol z sukcesem wprowadził rozwiązania Skriware na rynki Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Europy Środkowej i Wschodniej. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz Rotterdam School of Management.

 • Zygmunt Grajkowski

  Zygmunt Grajkowski

  Managing Partner, Giza Polish Ventures
  Zygmunt Grajkowski

  Zygmunt Grajkowski posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży technologicznej, które zdobył pełniąc różne funkcje kierownicze w spółkach informatycznych, międzynarodowych firmach doradczych i funduszach Private equity/venture capital.

  Od 2012 roku pełni funkcję Partnera Zarządzającego w wiodącym w Polsce funduszu venture capital Giza Polish Ventures I, który wsparł finansowaniem 34 innowacyjnych przedsiębiorców i naukowców w sektorze nowych technologii http://gpventures.pl/portfolio/ w tym miedzy innymi Audioteka, HoloSurgical, Hipromine, Finanteq, YieldPlanet.

  Zygmunt Grajkowski jest również jednym z założycieli fundacji StartUpHub Poland http://startuphub.pl/, której misją jest zachęcanie przedsiębiorczych Polaków i naukowców pracujących za granicą do reemigracji i założenia swojego start upu w Polsce oraz wsparcie imigracji do Polski utalentowanych wynalazców, w tym polskiego pochodzenia z krajów za naszą wschodnią granicą. Fundacja realizuje te cele poprzez pomoc utalentowanym inżynierom w założeniu w Polsce własnej działalności gospodarczej ze wsparciem organizacyjnym Fundacji oraz finansowym zarządzanego przez nią inkubatora technologicznego z Programu BridgeAlfa NCBiR pod nazwą StartVenture@Poland oraz StarFinder.

  Był założycielem, w roku 1986, i przez 10 lat prezesem jednej z pierwszych w Polsce technologicznych spółek: Technimex S.A. – pionierskiej spółki w projektowaniu i wdrażaniu sieci komputerowych oraz innowacyjnych systemów oprogramowania wspierającego procesy komputerowego projektowania CAD/CAM.

  W kolejnych latach Zygmunt Grajkowski pełnił m.in. funkcję dyrektora departamentu fuzji i przejęć międzynarodowej firmy doradczej Pricewaterhouse https://www.pwc.pl/pl/o-nas.html w Polsce.
  Następnie przez pięć lat ( 1997 – 2002) był wspólnikiem i partnerem inwestycyjnym w funduszu Private Equity - Enterprise Investors Corp. https://www.ei.com.pl/pl/ - firmie zarządzającej jednym z największych funduszy w Europie Środkowej zarządzającej aktywami inwestycyjnymi o łącznej wartości kilku mld USD. W funduszu Enterprise Investors Zygmunt Grajkowski był odpowiedzialny za inwestycje w sektorze nowych technologii w tym między innymi za inwestycje na wczesnym etapie wielu z dzisiaj największych firm informatycznych notowanych aktualnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w tym Asseco Poland, Comp SA czy AB SA.

  Od 2003 roku właściciel firmy VBM Consulting pod egidą której zrealizował ponad 100 projektów strategicznych w tym transakcji kapitałowych, fuzji i przejęć czołowych firm zajmujących się obecnie produkcją oprogramowania i implementacją technologii informatycznych w Polsce i Europie Środkowej o łącznej wartości transakcji ponad 200 mln Euro. Działalność w zakresie M&A jest kontynuowana aktualnie dalej pod marką TeamVestCapital http://teamvestcapital.com/.

  Zygmunt Grajkowski od kilku lat bardzo aktywnie działa na rzecz zbudowania w Polsce przyjaznego innowacjom ekosystemu prawno-podatkowego, w tym aktywnie brał i bierze udział w inicjowaniu i konsultowaniu aktów legislacyjnych dotyczących tematyki wspierania innowacyjnej gospodarki w Polsce. Brał aktywny udział w tworzeniu koncepcji i szczególnych zapisów wprowadzonej w życie 1 października 2014r nowelizacji Prawa o Szkolnictwie Wyższym zmierzających do udrożnienia procesów komercjalizacji wyników badań naukowych oraz współpracował w redagowaniu założeń uchwalonej w 2015 r Ustawy o Innowacyjności.

  Od roku 2017 Zygmunt Grajkowski pełni funkcję niezależnego członka Komitetu Inwestycyjnego PFR (Polski Fundusz Rozwoju) Ventures https://pfrventures.pl/pl/ – Funduszu Funduszy Venture Capital zarządzającego kapitałem ponad 1,5 miliarda złotych, w programach: Starter, Otwarte Innowacje, Koffi oraz BridgeVC

 • Ben Greeven

  Ben Greeven

  CEO, założyciel, Thalento
  Ben Greeven

  Ben Greeven – seryjny przedsiębiorca, założyciel, lider, mentor, doradca, coach, konsultant, odnoszący  sukcesy  Career Owner i … Startupowiec.

  W ciągu ponad 35 lat pracy w bardzo wymagającym, zazwyczaj dynamicznym i często niespokojnym środowisku zawodowym, w kraju i zagranicą, niezależnie od stanowiska czy firmy, Ben stawiał czoła różnorodnym problemom związanym z zarządzaniem LUDŹMI, którzy stanowią istotę / podstawę każdego przedsiębiorstwa.

  W trakcie swojej kariery zawodowej zawsze koncentrował się na Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi,  od 2006 roku w coraz większym stopniu sterowanym przez technologie, a w ostatnim czasie usprawniane rozwiązaniami oferowanymi przez sztuczną inteligencję. W ramach swoich działań zawodowych i obowiązków, Ben z pasją dzieli się swoim najgłębszym przekonaniem, że integracja technologii w ramach HR oszczędza czas specjalistom działów HR i pozwala na dogłębne, jasne zrozumienie ludzi i procesów. Dzięki temu, nareszcie LUDZIE stają się najważniejsi i znajdują w centrum uwagi HR.

  Dzięki swoim dotychczasowym działaniom i  globalnej wizji, Ben posiada dogłębną wiedzę z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi  i związanej z tym tematem ewolucji technologicznej. Praktyczna wiedza w połączeniu z rewolucyjnym sposobem myślenia, stylem konstruktywnej konfrontacji i umiejętnością  kwestionowania status quo to zalety, dzięki którym Ben Greeven jest uosobieniem prelegenta o nowatorskim podejściu do tematyki przyszłości ZZL, które dotyczy wszystkich rodzajów przedsiębiorstw  i profesjonalistów, zwanych Career Owners.

  Ben Greeven - informacje w skrócie:

  CEO/Założyciel Thalento® - globalnego dostawcy usług w chmurze w zakresie rozwiązań Optymalizacji Talentu i Personelu;

  CEO / Współzałożyciel HR Tech Valley, społeczności non-profit integrującej całe belgijskie środowisko HR w ramach jednego ekosystemu ewolucji technologicznej dla HR;

  Partner w GeneHRations, sieci networkingowej przedsiębiorców działających w ramach HR Tech, których misją jest zamiana możliwości na opłacalny biznes

  Założyciel dwóch startupów z branży HR TECH: Facelytix - przyszłość oceny  z zastosowaniem maszynowego uczenia się i sztucznej inteligencji oraz Taleevo - sensowny system śledzenia aplikacji kandydatów (ATS);

  Dumny Właściciel inicjatywy Beau10tic

  Entuzjasta rozwiązań HR TECH

  Profesjonalista / Career Owner

  Startupowiec

 • Mikołaj Gurdała

  Mikołaj Gurdała

  regionalny dyrektor ds. innowacji w Europie Północnej i Środkowej, EIT Health InnoStars
  Mikołaj Gurdała

  Jest ekspertem z bogatym doświadczeniem w dziedzinie funduszy UE, transferu technologii oraz badań i rozwoju, posiada wszechstronną wiedzę w zakresie współpracy międzysektorowej. W EIT Health, jednej z największych międzynarodowych organizacji, zajmujących się innowacyjną medycyną i opieką zdrowotną w Europie, odpowiada za rozwój innowacyjnych projektów łączących uczelnie wyższe, biznes i przemysł. Był jednym ze współzałożycieli tzw. Regionu InnoStars, stworzonego w ramach EIT Health obszaru geograficznego obejmującego kraje rozwijające się w dziedzinie innowacji.

  Przed dołączeniem do EIT Health Mikołaj Gurdała był dyrektorem i współzałożycielem spółki Flavopharma, a także dyrektorem ds. badań, strategii i rozwoju na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

  Obszary specjalizacji: rozwój nowych spółek oraz firm rozpoczynających działalność gospodarczą w dziedzinie ICT oraz komercjalizacji wyników naukowych, zarządzanie własnością intelektualną i rozwój strategiczny, zarządzanie zmianą oraz mentoring i coaching.


H

 • Dom Hallas

  Dom Hallas

  Executive Director, Coalition for a Digital Economy
 • Rafał Han

  Rafał Han

  CEO, Co-Founder, Silvair
  Rafał Han
 • Adam Hańderek

  Adam Hańderek

  CTO, założyciel, Handerek Technologies
  Adam Hańderek

  Wynalazca i naukowiec posiadający ponad 30-letnie doświadczenie jako przedsiębiorca
  w Polsce i Niemczech. Autor licznych patentów i wniosków patentowych oraz publikacji.
  Za swoje dokonania w zakresie technologii recyklingu otrzymał liczne nagrody. W latach
  80-tych założył jedną z pierwszych w Polsce spółek z o. o. (PPUH Krylateks), gdzie zatrudniając ponad 100 osób wdrażał, we współpracy z Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej, innowacyjną technologię pianki krylaminowej. W latach 90. działał na rynku niemieckim będąc właścicielem firmy handlowej H&H GbR Schweinfurt oraz sprawując kontrolę nad GZMK GmbH. Potem rozpoczął kierowanie działem wdrożeniowym technologii transestryfikacji wyższych kwasów tłuszczowych przy zastosowaniu katalizatorów kwasowych w ramach Jenamethyl GmbH i we współpracy z PKN Orlen (1997–2005). Wtedy też zaczął się zajmować gospodarką odpadami i recyklingiem. Rozwijając te technologie przeniósł się
  do Enerfoil Vertriebs GmbH (2008–2014), aby kierować pracami badawczo – rozwojowymi. Po tym okresie rozpoczął niezależną działalność badawczą w ramach Technologie Recyklingu Adam Hańderek. W celu pozyskania inwestorów do sfinansowania dalszych prac badawczo-rozwojowych i komercjalizacji opracowanych już technologii oraz biznesowych wdrożeń innowacyjnych rozwiązań w 2018 roku stworzył Handerek Technologies Sp. z o. o. pozyskując do współpracy zespół doświadczonych specjalistów z różnych obszarów działalności.

 • Andrzej Horoszczak

  Andrzej Horoszczak

  CTO, CVO, Founder, Billon Group
  Andrzej Horoszczak

  Andrzej jest czołowym ekspertem technologii DLT. Spędził 10 lat na Wall Street, później odnosił sukcesy jako przedsiębiorca. Jest założycielem firmy Billon oraz, wspólnie z polskimi matematykami i kryptografami, twórcą wykorzystywanej przez nią technologii. Na Wall Street Andrzej doświadczył na własnej ręce zagrożenia i niedoskonałości wynikające z używania przestarzałej technologii finansowej. Zamiast jednak niszczyć stary system, Andrzej wrócił do Polski, żeby we współpracy z wybitnymi polskimi specjalistami stworzyć technologię DLT, która będzie w pełni zintegrowana z systemem finansowym.


J

 • Małgorzata Jarczyk-Zuber

  Małgorzata Jarczyk-Zuber

  Chief Innovation Officer, ING Bank Śląski SA
  Małgorzata Jarczyk-Zuber

  Od lat jest związana z ING Bankiem Śląskim. Od 2 lat w roli Chief Innovation Officera. Wcześniej odpowiedzialna za Customer Experience.

  Jej głównym celem jest budowanie kultury innowacji w organizacji oraz szybkie wdrażanie innowacyjnych rozwiązań poprzez niskobudżetowe eksperymenty i testy.

  Jest fanem metodologii Design Thinking i Lean Start-up.

  Uważa, że sztuczna inteligencja oraz Open API będą dla sektora finansowego najważniejszymi technologami.

 • Przemysław Jedlecki

  Przemysław Jedlecki

  dziennikarz, Gazeta Wyborcza
 • Piotr Jurowiec

  Piotr Jurowiec

  kierownik, Dział Innowacji, PGNiG SA

K

 • Marek Kamiński

  Marek Kamiński

  polarnik, podróżnik, przedsiębiorca
  Marek Kamiński

  Polski podróżnik, polarnik i autor książek. Jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku, za co uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Za swoją działalność i wybitne zasługi otrzymał m. in. Order Odrodzenia Polski, Medal Św. Wojciecha, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Bursztynowego Motyla. Jest także zdobywcą Spitsbergenu, szczytu Mount Blanc, masywu Vinsona i Mount Gunbjorn – najwyższego szczytu Grenlandii. Podczas zimowej „Ekspedycji Wisła” płynął od jej źródeł do ujścia. Jest założycielem Fundacji Marka Kamińskiego, gdzie realizuje projekty charytatywne, na przykład Life Plan.

  Jest twórcą motywacyjnej metody Biegun, która stanowi podwaliny wielu prowadzonych przez Niego projektów. Przeprowadza innowacyjne ekspedycje AI No Trace, które podnoszą świadomość społeczną odnośnie sztucznej inteligencji i zmian klimatycznych. Włada kilkoma językami obcymi, w tym angielskim, niemieckim, francuskim, japońskim, hiszpańskim, rosyjskim, hiszpańskim. Inspiruje się książkami, medytacją i sportem oraz oczywiście podróżami. Nie spoczywa na laurach, ciagle dąży do doskonałości, sposobem myślenia wyprzedza trendy, jest uważny na problemy społeczne, a co najważniejsze - swoją postawą motywuje innych.

 • Jakub Kapuścik

  Jakub Kapuścik

  członek zarządu, Abbyss Glass
  Jakub Kapuścik

  Jakub Kapuścik jest współzałożycielem Abyss Glass Group. W firmie obecnie pełni funkcję CEO i jest odpowiedzialny jest za wdrażanie nowych rozwiązań oraz realizację strategii firmy.
  Abyss Glass zajmuje się produkcją luster interaktywnych przeznaczonych dla branży odzieżowej oraz służących jako nowoczesna i skuteczna przestrzeń reklamowa.

 • Kazimierz Karolczak

  Kazimierz Karolczak

  przewodniczący zarządu, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
  Kazimierz Karolczak

  Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, pierwszej metropolii w Polsce. Koordynuje prace związane z realizacją przez Metropolię ustawowych zadań: kształtowania ładu przestrzennego, rozwoju społecznego
  i gospodarczego, rozwoju i integracji publicznego transportu zbiorowego oraz promocji. Wcześniej pełnił funkcję wicemarszałka województwa śląskiego, gdzie odpowiadał za sprawy związane m.in. z Europejskim Funduszem Społecznym oraz Ochroną Środowiska i Gospodarki. W latach 1999 – 2003 prowadził działalność gospodarczą, następnie w 2003 roku założył jedną z pierwszych w Polsce agencji zatrudnienia, firmę WORKER Sp. z o.o., która stała się wkrótce jedną z największych firm, działających w swojej branży. W 2007 WORKER Sp. z o.o. została sprzedana międzynarodowemu inwestorowi. W momencie sprzedaży, spółka notowała przychody na poziomie ponad 50 mln zł, zatrudniała i delegowała blisko 3 tys. pracowników.

 • Michał Kasprzyk

  Michał Kasprzyk

  ekspert przemówień publicznych, założyciel, Spice Biuro Mówców
  Michał Kasprzyk

  Michał Kasprzyk prowadzi European Startup Days już trzeci rok z rzędu. Jest związany ze sceną startupową od kilku lat. Był zaangażowany we wrocławskie TechSaturdays oraz Non-Ference, gdzie pomagał jako organizator, mówca oraz prowadzący.

  Zawsze stara się tworzyć przyjazną atmosferę na wydarzeniach, które prowadzi - można nawet powiedzieć, że przechodzi „na ty” z publicznością. Jego życie biznesowe krąży wokół wystąpień publicznych. Wszystko zaczęło się od TEDxWroclaw - konferencji na licencji TED o Pomysłach Wartych Rozpowszechniania.

  Regularnie przygotowuje mówców do wystąpień, szkoli z umiejętności prezentacyjnych, przemawia na wydarzeniach i prowadzi je. Jest założycielem Biura Mówców Spice.

  Współpracuje z grupą Space Is More, tworzącą pierwszą w Europie placówkę naukową w formie bazy kosmicznej.

 • Ross Knap

  Ross Knap

  współzałożyciel, prezes, CallPage
  Ross Knap

  Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Współzałożyciel i CEO jednego z najbardziej znanych startupów w Polsce – CallPage , który tworzy pierwszą na świecie Call Inteligence Platfrom na bazie sztucznej inteligencji . Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Strasbourg Business School. W przyszłości pracował w firmie konsultingowej oraz był założycielem kilku firm w branżach e-commerce i usługowej. Zdobywca nagród UPC Think Big oraz Audi Digital Innovation. W 2017 roku wszedł do rankingu TOP „20 Europejskich przedsiębiorców przed 30” według magazynu EU Startups, w 2019 wszedł do Europejskiego rankingu Forbes 30 under 30 (Technology).

 • István Kolbert

  István Kolbert

  członek zarządu, Gamelab Zrt., Węgry
  István Kolbert
 • Agnieszka Kopytko

  Agnieszka Kopytko

  CTO, Data Scientist, Co-Founder, Smabbler
  Agnieszka Kopytko

  Aga Kopytko jest CTO i współzałożycielem Smabbler - startupu rozwijającego kognitywną technologię językową. Aga jest doświadczonym menadżerem i data scientist z zapleczem matematycznym i szeroką wiedzą w dziedzinie technologii językowych. W Smabbler łączy podejście analityczne z pasją do technologii, definiując wizję firmy w budowaniu transformacyjnej wartości dla biznesu. Przed Smabbler wykorzystywała swój entuzjazm do informacji współpracując z kilkoma firmami medialnymi. Prywatnie jest fanką samolotów i filmów sci-fi.

 • Michał Kordaczuk

  Michał Kordaczuk

  Co-Head, Dentons Poland Startup Program
 • Krzysztof Kornas

  Krzysztof Kornas

  Market Access Director, Astra Zeneca w Polsce
 • Łukasz Korycki

  Łukasz Korycki

  zastępca redaktora naczelnego, Puls Biznesu
  Łukasz Korycki
 • Tomasz Koryzma

  Tomasz Koryzma

  partner, szef zespołu prawa własności intelektualnej i nowych technologii, Kancelaria CMS
  Tomasz Koryzma

  Tomasz Koryzma jest radcą prawnym oraz partnerem w CMS. Kieruje dziesięcioosobowym Zespołem prawa własności intelektualnej i nowych technologii w polskim biurze CMS oraz jest szefem Praktyki własności intelektualnej oraz inicjatywy AI w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego, które zdobył w wiodących międzynarodowych kancelariach. Obejmuje ono doradztwo z zakresu prawa nowych technologii, prawa własności intelektualnej, ochrony danych osobowych, handlu elektronicznego i mediów.

  Regularnie uczestniczy w przygotowywaniu umów i prowadzeniu sporów z zakresu technologii informatycznych oraz w transgranicznych projektach dotyczących ochrony danych osobowych. Jako członek IAPP (International Association of Privacy Professionals) doradza w zakresie ochrony danych od roku 1998. Jest także członkiem Komisji ds. Ochrony Danych Osobowych INTA (International Trademark Association).
  Jego doświadczenie obejmuje pełen zakres doradztwa strategicznego i bieżącego na rzecz największych przedsiębiorstw działających w sektorze nowych technologii, sektorze finansowo-ubezpieczeniowym oraz artykułów konsumpcyjnych, w tym doradztwo w zakresie RODO, kontroli zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych, naruszeń zasad przetwarzania danych, udostępniania danych w ramach grup kapitałowych oraz tworzenia kodeksów dobrych praktyk w zakresie ochrony danych i uzgadniania ich treści z GIODO.

  Od 1998 roku Tomasz Koryzma specjalizuje się także w doradztwie IT, prowadząc projekty wdrożeniowe systemów IT i dostawy rozwiązań oustourcingowych. Doradza zarówno dostawcom usług IT jak i użytkownikom m.in. negocjując umowy o świadczenie usług, wdrożeniowe i licencyjne na oprogramowanie oraz jego utrzymanie.

 • Adrian Kostrzębski

  Adrian Kostrzębski

  Adrian Kostrzębski

  Dyrektor ds. komunikacji i sprzedaży w ESL Polska. Od 10 lat związany z branżą esportową. W ESL Polska pracuje od sześciu lat – wcześniej, jako PR Manager, zajmował się koordynowaniem public relations i relacjami z mediami. Aktualnie, pełni także rolę rzecznika polskiego oddziału największego na świecie organizatora rozgrywek esportowych. Jako dyrektor do spraw sprzedaży odpowiada za pozyskiwanie partnerów do nowych projektów realizowanych w Polsce oraz za pozyskiwanie nowych partnerów dla już istniejących wydarzeń. Do jego sukcesów między innymi należy zaangażowanie w projekty ESL marek nieendemicznych.

 • Bartosz Koziński

  Bartosz Koziński

  dyrektor ds. inwestycji polskich firm w UK, Ambasada Brytyjska w Warszawie
 • Michał Kramarz

  Michał Kramarz

  Head of Startups, Export & Entrepreneurship Development, Google
  Michał Kramarz

  Z branżą internetową związany od 15 lat. W Google pracuje od 2006 r., czyli od początku działalności firmy w Polsce. Od 2015 r. zarządza zespołem odpowiedzialnym za pomoc polskim startupom w ekspansji globalnej. Wcześniej, przez 8 lat odpowiadał za cyfrowy  rozwój kluczowych firm z branży e-commerce, finansów i turystyki. Jest absolwentem Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej oraz Executive MBA Towson University/University of Maryland.

 • Rafał Krauze

  Rafał Krauze

  Country Manager, trnd Polska
  Rafał Krauze

  Absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej im. im. Aleksandra Gieysztora na wydziale marketingu politycznego oraz Warszawskiej Szkoły Reklamy. Członek Stowarzyszenia Ludzi Reklamy. Od 17 lat związany z reklamą i marketingiem, począwszy od sieciowej agencji reklamowych Euro RSCG, poprzez polską edycję National Geographic, gdzie pełnił funkcję Dyr. Marketingu, a następnie Dyrektora Wydawniczego. Założyciel i Dyr. strategiczny agencji Sodova. Marketing&PR Manager fabryki gresów ceramicznych Valdi Ceramica. Od ponad 4 lat jako Country Manager polskiego oddziału TRND, odpowiada za współpracę z markami w obszarach Influencer Marketing oraz Word of Mouth. Nagrodzony przez National Geographic Society w Waszyngtonie w kategorii New Launch Project Campaign oraz amerykański miesięcznik „New Moment” podczas festiwalu reklamy KREATURA, za użycie sztuki w reklamie.

 • Maciej Kroenke

  Maciej Kroenke

  dyrektor w zespole strategii , PwC
  Maciej Kroenke
 • Mateusz Krogulec

  Mateusz Krogulec

  współwłaściciel, DDOB
 • Maciej K Król

  Maciej K Król

  Head of Sales & Standard Excellence, Business Link
  Maciej K Król

  Maciej K. Król dołączył do zespołu Business Link w styczniu 2018 roku gdzie pełni funkcję Dyrektora działu Sales & Standard Excellence, gdzie odpowiada za procesy sprzedażowe, strategię biznesową, standaryzację usługi i zarządzanie zespołem specjalistów rynku nieruchomości. Maciej ma ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze IT, marketingu korporacyjnego, doradztwa inwestycyjnego na rynku nieruchomości, optymalizacji procesów biznesowych oraz restrukturyzacji. Odpowiadał za tworzenie i koordynację m.in. zespołów asset management, leasingu i project management. W trakcie swojej kariery był także partnerem i dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału międzynarodowej sieci doradców rynku nieruchomości GVA Worldwide oraz członkiem zarządu dwóch zagranicznych funduszy inwestycyjnych rynku nieruchomości odpowiadając za restrukturyzację portfela i finansowania. Uzyskał tytuł członkowski Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) oraz Urban Land Insitute.

 • Eliza Kruczkowska

  Eliza Kruczkowska

  dyrektor ds. rozwoju innowacji, Polski Fundusz Rozwoju
  Eliza Kruczkowska

  Eliza Kruczkowska jest koordynatorem  programu wsparcia startupów „Start in Poland” i Dyrektorem ds. Rozwoju Innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju. Była Prezes Fundacji Startup Poland, think tanku i największej organizacji przedsiębiorców technologicznych z Polski.

   

   

 • Marcin Krupa

  Marcin Krupa

  prezydent Katowic
 • Arkadiusz Krupicz

  Arkadiusz Krupicz

  współzałożyciel, dyrektor zarządzający, Pyszne.pl
  Arkadiusz Krupicz

  Współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl – serwisu, który w ciągu 5 lat stał się liderem rynku zamówień jedzenia online w Polsce i utrzymuje dwucyfrowe tempo wzrostu po niemal dekadzie od rozpoczęcia działalności, obsługując w roku 2018 ponad 11 mln zamówień o łącznej wartości bliskiej 120 mln Euro.

  Arkadiusz Krupicz jest odpowiedzialny za biznesowy rozwój Pyszne.pl oraz wdrożenia w innych krajach grupy Takeaway.com. Chętnie angażuje się w inicjatywy wspierające przedsiębiorczość i znakomicie czuje się w roli mentora.

 • Julia Krysztofiak-Szopa

  Julia Krysztofiak-Szopa

  prezes fundacji, Startup Poland
  Julia Krysztofiak-Szopa

  Julia Krysztofiak-Szopa, prezes zarządu Fundacji Startup Poland, największego w Polsce niezależnego think-tanku technologicznego. 

  Pracuje w branży startupowej od 2008 roku, w Polsce, Krzemowej Dolinie i Szwajcarii. Była pierwszą dyrektor programową kalifornijskiego akceleratora startupów Blackbox.vc. Jest również przedsiębiorcą i współwłaścicielem globalnej marki produkowanej w Polsce bielizny Wellfitting.

  Z wykształcenia jest filozofem.

 • Michał Kucharski

  Michał Kucharski

  Director of knowledge and community, AIP
 • Marcin Kurek

  Marcin Kurek

  Co-Founder, Partner, Market One Capital
  Marcin Kurek

  Partner Zarządzający w Market One Capital (moc.vc). MOC jest funduszem inwestującym w spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju (Seed i Series A). Posiada pod zarządzaniem 33 mln euro (wśród inwestorów m.in. European Investment Fund) i prowadzi działalność z biura w Warszawie i Barcelonie.

  Marcin jest aktywny na rynku VC od 2012 roku. Najpierw jako business angel w około 15 projektach, m.in. Docplanner.com, Brainly.com, Eversports.de, Allani.pl, Restaumatic.com, Shoplo.com, Starofservice.com, Pushpushgo.com pózniej jako Partner Zarządzający w Protos VC. 

  Wcześniej założyciel startupu Niania.pl (grupa Pomocni.pl), z którego z sukcesem wyszedł w 2011 roku.

  Uwielbia technologię, przedsiębiorczość i sport:)

 • Krzysztof Kurowski

  Krzysztof Kurowski

  dyrektor ds. projektów strategicznych R&D, Grupa Polpharma
  Krzysztof Kurowski

  Posiada ponad 19-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej, w szczególności w zakresie badań i rozwoju, produkcji, dystrybucji i kontroli jakości. Absolwent Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytety Medycznego z szeroką praktyką w zakresie zarządzania, prowadzenia innowacyjnych projektów badawczych  oraz współpracy z organizacjami rządowymi i pozarządowymi dedykowanymi ochronie zdrowia.

  •           Pionier tworzenia współpracy polskiego przemysłu farmaceutycznego z jednostkami naukowymi. Utworzył konsorcja łączące polska naukę z biznesem, w których w prace badawczo-rozwojowe w ramach platform badawczych zaangażowanych jest blisko 400 naukowców.

  •           Ekspert w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju odpowiedzialny za ocenę projektów z obszaru Life Science, w ramach perspektywy finansowej 2014-2020.

  •           Członek Komisji Sejmowej ds. GMO, bezpośrednio doradzający Ministrowi Ochrony Środowiska w tworzeniu zapisów legislacyjnych oraz oceniający wnioski o użycie GMO.

  •           Członek założyciel Stowarzyszenia Go Global Polish Pharma, którego misją jest uczynić krajowy sektor medyczno - farmaceutyczny jednym z filarów rozwoju polskiej gospodarki, a w dalszej perspektywie wsparcie polskiej branży farmaceutycznej w osiągnięciu roli europejskiego i globalnego lidera.

  •           Ekspert Polskiej Platformy Technologicznej Innowacyjnej Medycyny, której uczestnicy podejmują działania na rzecz rozwoju innowacyjności w medycynie, aby nowe leki oraz nowe technologie tworzone w oparciu o polskie wynalazki poszerzały dostępność terapii dla pacjentów, pomagały ratować ludzkie życie, a także przynosiły dochód polskiej gospodarce.

  •           Autor licznych wystąpień, prelegent i panelista na konferencjach i kongresach farmaceutycznych i gospodarczych  

  OD 2017- DYREKTOR DS. PROJEKTÓW STRATEGICZNYCH R&D, POLPHARMA

  Odpowiedzialny za strategiczne projekty w obszarze R&D, w tym za doskonalenie interdyscyplinarnych procesów prowadzących do wzrostu efektywności, rozwój nowych produktów, identyfikację partnerów do współpracy z R&D oraz współpracę z instytucjami otoczenia biznesu.

  2015 - 2017 PREZES ZARZĄDU INOCELLAN SP. Z O.O. Zarządzanie spółką o charakterze start-up, która stawia sobie za cel stanie się dostawcą innowacyjnych rozwiązań produktowych w statusie SD, FSMP, MD, OTC, Rx dla sektora BIG i MEDIUM PHARMA w Polsce i na świecie. Główny łańcuch wartości spółki tworzą: kreacja innowacyjnych rozwiązań produktowych, rozwój produktu i jego wytwarzanie w standardzie GMP, oraz tworzenie aplikacji, usług i kampanii marketingowych, wspierających promocję i sprzedaż produktów. Obecnie spółka rozwija portfolio produktowe, które zgodnie z przyjętym modelem biznesowym, licencjonuje Klientom.

  2012 - 2015 PREZES ZARZĄDU PABIANICKICH ZAKŁADÓW FARMACEUTYCZNYCH POLFA S.A., DYREKTOR OPERACYJNY Lider blisko 600-osobowego zespołu Centrum Produkcyjno-Logistycznego Grupy Adamed. Odpowiedzialny za strategiczne i bieżące zarządzanie całością działalności operacyjnej, w tym: produkcji, logistyki, zapewnienia i kontroli jakości. W fabrykach w Ksawerowie i Pabianicach zarządzający wytwarzaniem i dystrybucją ponad 800 pozycji produktowych na rynek polski i 45 różnych rynków zagranicznych.

  2009 - 2015  DYREKTOR DZIAŁU R&D GRUPY ADAMED Lider 140 osobowego działu badawczo-rozwojowego działającego w dwóch lokalizacjach (Pabianice, Pieńków). Odpowiedzialny za strategiczne i bieżące zarządzanie całością działalności badawczo-rozwojowej biznesów innowacyjnego i generycznego. Odpowiedzialny za skuteczne i zakończone sukcesem rozwoje kluczowych produktów portfela Grupy Adamed. Kreator modelu współpracy nauki z biznesem w sektorze farmacja/biotechnologia – realizacja 9 projektów innowacyjnych we współpracy z kluczowymi ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą.

  2006 - 2009 KIEROWNIK LABORATORIUM BIOLOGICZNEGO, ADAMED SP. Z O.O.   Lider innowacyjnej działalności badawczo-rozwojowej. Nadzór zespołów projektowych i laboratoriów realizujących innowacyjne projekty R&D. Ocena propozycji na nowe projekty, tworzenie strategii i biznesplanów.

  Kluczowe osiągnięcia:

  •          Powołanie 3 inicjatyw badawczych nakierowanych na poszukiwanie innowacyjnych terapii na schorzenia cywilizacyjne w zakresie metabolizmu, onkologii i neuropsychiatrii,

  •          Stworzenie laboratorium biotechnologicznego i pracowni in-sillico,

  •          Powołanie zespołu ds. dotacji UE, pozyskanie finansowania działalności badawczo-rozwojowej w wysokości ok. 60 mln zł,

  •          Organizacja konkursu pt. „W poszukiwaniu tej złotej” na innowacyjne pomysły badawcze w polskim środowisku akademickim.

  2001-2006 SPECJALISTA DS. FARMAKOLOGII, ADAMED SP. Z O.O.

  Współtwórca Laboratorium Biologicznego, pierwszej takiej jednostki w strukturach prywatnej, polskiej firmy farmaceutycznej, zaangażowanej w rozwój leków oryginalnych. Wiodący specjalista oraz współtwórca pierwszego innowacyjnego projektu R&D, dotyczącego poszukiwania  innowacyjnego leku stosowanego w terapii cukrzycy typu 2. Kreator rozwoju współpracy pomiędzy przemysłem oraz polskim środowiskiem akademickim.

  2000-2001 SPECJALISTA DS. FORMULACJI, ADAMED SP. Z O.O.                                                Specjalista odpowiedzialny za rozwój kluczowych technologii i formulacji produktów generycznych, w tym opatentowanych procesów technologicznych dla kilku strategicznych w rozwoju spółki produktów.    

 • Krzysztof Kusiak

  Krzysztof Kusiak

  akcelerator technologiczny, eduLAB
 • Wojciech Kuta

  Wojciech Kuta

  redaktor naczelny, Rynek Zdrowia
  Wojciech Kuta

L

 • Anna Ledwoń-Blacha

  Anna Ledwoń-Blacha

  Co-Founder, Creative Director, More Bananas
  Anna Ledwoń-Blacha

  Praktyk mediów społecznościowych oraz fascynatka marketingu. Co-founder & Creative Director w agencji More Bananas oraz co-founder CRASH Mondays. Autorka w takich magazynach jak Event Management Polska, Social Media Manager, NowyMarketing , Marketer+ , Nowa Sprzedaż czy Social Press . Trenerka i szkoleniowiec - głównie w zakresie mediów społecznościowych. Pracowała z takimi klientami, jak: Eurobank, Pandora, Venezia, Capgemini, Prima Moda, Szopi.pl, Bolix czy Taiwangun.  Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Technologii informacyjnych w marketingu na Wyższa Szkoła Europejska oraz studia magisterskie z zakresu zarządzania i marketingu na Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie. Zafascynowana człowiekiem i jego emocjami.

  Prywatnie: ambasadorka black-metalu i kolekcjonerka gier planszowych. Ma bzika na punkcie roślin doniczkowych i florystyki, książek fantasy, a przede wszystkim swoich dwóch Jack Russellów. Uwielbia odkrywać nowe rzeczy. Najlepiej codziennie.

 • György Lévay

  György Lévay

  Research Manager, Infinite Biomedical Technologies
  György Lévay

  György Lévay pełni funkcję konsultanta ds. projektowania badań oraz menedżera badań w Infinite Biomedical Technologies, amerykańskiej firmie specjalizującej się w protezach kończyn górnych.
  Urodzony na Węgrzech Lévay ukończył studia magisterskie z zakresu inżynierii biomedycznej w ramach stypendium Fulbrighta na Uniwersytecie Johna Hopkinsa, gdzie prowadził badania nad przeznaczonymi dla protez kończyn górnych algorytmami sterowania opartymi na uczeniu maszynowym i strategiami przetwarzania sygnałów.

  W roku 2015 Lévay przewodniczył grupie badawczej, która zdobyła nagrodę główną w konkursie Intel-Cornell Cup za urządzenie GEAR (Game-Enhancing Augmented Reality), pozwalające osobom z niedowładami kończyn górnych sterować komputerem za pomocą stóp. Pomysł zrodził się w umyśle Lévay – od zawsze zapalonego gracza – gdy stracił obie dłonie na skutek zapalenia opon mózgowych i nie był już w stanie grać w gry komputerowe.

  Lévay przedstawia stan rozwoju technologii w sposób łatwy i przystępny, podkreślając zarówno ich osiągnięcia, jak i ograniczenia. Wierzy, że podobnie jak systemy rozpoznawania mowy rozwinięto, aby wspierać osoby niedowidzące, zanim na dobre stały się częścią codziennego życia, tak i badania nad protezami położą fundamenty pod współdziałanie organicznych tkanek człowieka z maszyną, z których korzystać będziemy wszyscy już w niezbyt odległej przyszłości.

 • Josh Liggett

  Josh Liggett

  Senior Investment Analyst, Fintech/Blockchain Lead, OurCrowd
 • Mark Loughran

  Mark Loughran

  dyrektor generalny, Microsoft Polska
  Mark Loughran

  Zanim objął stanowisko Dyrektora Generalnego w polskim oddziale Microsoft, Mark Loughran przez 3,5 roku był Dyrektorem Generalnym dywizji Consumer & Devices Sales w Microsoft w Wielkiej Brytanii. W tym czasie wraz z zespołem osiągnął znakomite wyniki w zakresie sprzedaży konsumenckich produktów i rozwiązań oferowanych przez Microsoft.

  Jego kariera zawodowa na przestrzeni lat obejmuje szereg branż i rynków, początkowo w sektorze Ochrony Zdrowia (Healthcare) i sprzedaży do sektora publicznego. 14 lat związany był z GlaxoSmithKline. 6 lat zarządzał biznesem firmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, z czego 4 lata, pracując i mieszkając w Polsce jako Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu GSK Polska. W tym czasie z sukcesem przeprowadził fuzję Polfy Poznań z międzynarodowym biznesem GSK. Mark Loughran zasiadał również w Zarządzie Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej), najstarszej i największej organizacji zrzeszającej pracodawców w Polsce.

  Mark Loughran pełnił także rolę Dyrektora Sprzedaży, a następnie Dyrektora Generalnego w Nokia w Wielkiej Brytanii i Irlandii, kiedy to wprowadził pierwszy smartfon na rynek brytyjski. Później związany był z PACE (obecnie Arris), dostawcą technologii telewizyjnej i szerokopasmowej, gdzie przewodził zespołom inżynierów odpowiedzialnych za hardware i software oraz zespołom sprzedażowym, odpowiedzialnym za sprzedaż usług i platformy cyfrowej do największych na świecie firm Telco i oferujących usługi płatnej telewizji.

  Mark Loughran posiada dyplom Magistra oraz tytuł Doktora Uniwersytetu Cambridge.


M

 • Tomasz Machała

  Tomasz Machała

  wiceprezes ds. wydawniczych, Wirtualna Polska
  Tomasz Machała

  Od kwietnia 2018 na stanowisku wiceprezesa Publishing Produkt w Wirtualnej Polsce Media SA.

  Odpowiada za rozwój dziennikarstwa i produktów wydawniczych, a także za e-commerce, Telewizję WP oraz marketing B2C. Do spółki dołączył w listopadzie 2016, obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego Informacji i Biznesu w WP. Kilka miesięcy później został wiceprezesem Wirtualnej Polski ds. wydawniczych.

  Pracę jako dziennikarz rozpoczął w 1997 roku w rozgłośni Super FM. Kolejne etapy na jego drodze zawodowej to Radio Eska oraz praca reporterska w Sekcji Polskiej BBC w Warszawie.

  W 2001 roku był w zespole zakładającym TVN24 oraz w zespole budującym nowe Wydarzenia Telewizji Polsat, gdzie pracował od 2004 do 2011 roku jako reporter polityczny. Prowadził także Poranne Graffiti w Polsat News. Współpracował z tygodnikami Wprost i Newsweek Polska. 

  Od 2011 współtworzył serwis internetowy naTemat.pl, gdzie do października 2016 był redaktorem naczelnym. Pełnił także funkcję prezesa spółek kontrolujących grupę. 

  Prywatnie pasjonat CrossFit i dobrej kawy.

 • Konrad Maciejewski

  Konrad Maciejewski

  wiceprezes, Inveto Capital
  Konrad Maciejewski

  Wiceprezes Funduszu Invento Capital, a także Dyrektor Inwestycyjny odpowiedzialny za projekty w obszarze Life Science. Posiada 13-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi w dziedzinie farmacji i medycyny.

  Założyciel i ex CEO Bioscience SA – kontraktowej firmy nadzorującej badania nad nowymi lekami dla największych koncernów farmaceutycznych i jednostek naukowych. Łącznie w 90 badaniach klinicznych wzięło udział ponad 12.000 pacjentów.

  Absolwent Uniwersytetu M.Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W 2000 roku uzyskał stopień doktora nauk biologicznych. Dwukrotny laureat Medalu Europejskiego, a w roku 2015 uhonorowany Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu.

 • Mateusz Maik

  Mateusz Maik

  Chief Product Officer, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
  Mateusz Maik

  Trener biznesu, mentor, przedsiębiorca. W Inkubatorach pełni funkcję Chief Product Officer AIP Polska. Pomaga w rozwoju 56 Inkubatorów AIP w całej Polsce, w których funkcjonuje blisko 2600 marek. Od ponad 7 lat kreuje nowe rozwiązania wspomagające kadrę managerską oraz opracowuje nowe programy wsparcia dla Startupów w Polsce. Podczas swojej działalności pomógł rozwinąć́ się ponad 520 firmom. Przygotowuje najlepsze projekty do spotkań z inwestorami prywatnymi oraz funduszami inwestycyjnymi. W 2015 roku kiedy pełnił funkcję Partnera Zarządzającego AIP Śląsk jego region otrzymał nagrodę przyznawaną przez Studenckie Forum BCC Śląsk w kategorii Organizacja Promująca Przedsiębiorczość natomiast w 2016 Innowatora w kategorii Innowacyjna organizacja przyznawaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
  Jako przedsiębiorca tworzy kreatywne studio graficzne "momstudio" specjalizujące się w tworzeniu identyfikacji wizualnych polskich oraz zagranicznych marek. Celem jego firmy jest zapewnienie każdej marce spójnej i profesjonalnej identyfikacji wizualnej, która nada jej odpowiedni charakter oraz wyróżni ją spośród konkurencji.

 • Maciej Majchrowicz

  Maciej Majchrowicz

  Business Development Manager, InnoEnergy Central Europe
  Maciej Majchrowicz

  W InnoEnergy odpowiedzialny za proces inwestycyjny oraz współpracę z przemysłem. Koordynuje na poziomie regionalnym inicjatywę European Battery Alliance. 
  Poprzednio członek Departamentu Strategii KGHM. Doświadczenie zdobywał również w największych polskich firmach branży energetycznej. 
  Absolwent m.in. College of Europe w Brugii oraz AGH w Krakowie. 
  Alumn m.in. Swedish Institute oraz Akademii Energii.

 • Vadim Makarenko

  Vadim Makarenko

  wydawca serwisów poświęconych danym i technologiom, Gazeta Wyborcza
  Vadim Makarenko
 • Mariusz Malicki

  Mariusz Malicki

  Chief Growth Officer, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
  Mariusz Malicki

  Przedsiębiorca, doradca biznesowy, trener. Ekspert w dziedzinie jakości obsługi klienta, sprzedaży i zarządzania. Posiada kilkanaście lat doświadczenia, które budował w strukturach sprzedażowych dużych firm i korporacji. Od kilku lat jako przedsiębiorca świadczy usługi doradztwa biznesowego dla firm z sektora MŚP pomagając im budować i rozwijać działy sprzedaży. Działając w AIP poza zarządzaniem działem rozwoju, na co dzień spotyka się z przedsiębiorcami i startupami którym pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie.

 • Paweł Maliszewski

  Paweł Maliszewski

  Co-Founder, blinkee.city
  Paweł Maliszewski

  Podwójny absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, z doświadczeniem z zakresu zarządzania Cyber Bezpieczeństwem w instytucjach finansowych i telekomunikacyjnych. Współzałożyciel firmy blinkee.city, lidera w zakresie scooter sharingu w Polsce oraz rozwoju usług z zakresu lekkiej elektromobilności. Mocną stroną Pawła jest rozwój biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb Użytkowników.

 • Krzysztof Małecki

  Krzysztof Małecki

  Founder, CEO, FFW Communication
 • Piotr Matczuk

  Piotr Matczuk

  Country Advisor, International Finance Corporation, Work Bank Group
  Piotr Matczuk

  Piotr Matczuk is Country Advisor at International Finance Corporation (member organization of the World Bank Group), responsible for developing projects in Poland. Before joining IFC Piotr supervised execution of strategic projects at PKP Intercity and served as advisor to EBRD Board of Directors. Piotr holds a Master’s Degree in Economics from Warsaw School of Economics.

 • Kamil Matuszczyk

  Kamil Matuszczyk

  Ośrodek Badań nad Migracjami, Uniwersytet Warszawski, współpracownik, CEED Kulczyk Research Institute
  Kamil Matuszczyk

  Doktorant polityki publicznej na Uniwersytecie Warszawskim. Autor raportu „Niepoważne kariery za poważne pieniądze? Czy każdy przedsiębiorca jest startupowcem - czy każdy startupowiec jest przedsiębiorcą? Boom na startupy w Polsce a zmiany na rynku pracy”, przygotowanego dla programu mentorskiego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Uczestnik i kierownik projektów badawczych finansowanych m.in. ze środków Narodowego Centrum Nauki czy Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki. Autor prac naukowych czy raportów, które koncentrują się wokół tematyki migracji międzynarodowych, przemian demograficznych, polityk publicznych, nowych technologii czy rynku pracy.

 • Jowita Michalska

  Jowita Michalska

  Founder, CEO, Digital University, SingularityU Warsaw Chapter Ambassador
  Jowita Michalska

  Prezes Fundacji Digital University Posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako menadżer ds. strategii biznesowej, marketingu i mediów, głównie w branży ICT. W swojej karierze była odpowiedzialna za budowanie marki, rozwój strategii HR, obsługi klienta, a także budowanie nowych modeli biznesowych. Jako CEO firmy doradczej TechFuture zajmowała się doradztwem w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, nowymi konsumentami i wpływem nowych technologii na globalną gospodarkę. Dziś jest Prezesem Digital University, fundacji zajmującej się rozwojem strategicznych kompetencji cyfrowych, która współpracuje z Harvard Business School, Stanford University, MIT oraz wieloma niezależnymi prelegentami i wykładowcami z całego świata. Fundacja jest również organizatorem konferencji Masters&Robots, której pierwsza edycja zgromadziła ponad 1000 menedżerów, 35 wykładowców z 3 kontynentów i adresuje takie tematy jak: sztuczna inteligencja, nanotechnologia, robotyka, Blockchain, IoT, Smart Cities. Od 2017 roku fundacja jest wyłącznym przedstawicielem Singularity University w Polsce. Singularity University to amerykański think-tank edukacyjny z Doliny Krzemowej, który kształci i inspiruje liderów do stosowania technologii, które stawiają czoła wielkim wyzwaniom ludzkości.

 • Tomasz Misiak

  Tomasz Misiak

  prezydent rady nadzorczej, przedsiębiorca, inwestor, Work Service SA
  Tomasz Misiak

  Założyciel  i Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A, notowanej na GPW. Właściciel i zarządzający Mizyak Investment Fund LTD.  Zasiadał w Radach Nadzorczych m. in. spółek: Exact Systems S.A., MM Conferences S.A. Do roku 2016 pełnił funkcję Prezesa Fundacji Świat Idei, wydawcy polskiej edycji  Project- Syndicate. W latach 2005-2011 jako Senator RP sprawował funkcję Szefa Komisji Gospodarki. Laureat nagród biznesowych, m.in. Teraz Polska, Przedsiębiorca Roku Ernst & Young.  Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, IESE Bussines School oraz Global CEO Program.

 • Michał Misiek

  Michał Misiek

  współzałożyciel, członek zarządu, Airly
 • Mikołaj Morzy

  Mikołaj Morzy

  Wydział Informatyki, Politechnika Poznańska
  Mikołaj Morzy

  Jest aktualnie profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej, gdzie pełni funkcję prodziekana ds nauki, oraz członkiem Rady Naukowej Instytutu Podstaw Informatyki PAN. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół problemów uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego, oraz analizy i eksploracji sieci złożonych. Bliska jest mu popularyzacja nauki, dwukrotnie prezentował wykłady proszone na temat uczenia maszynowego w trakcie konferencji TEDx w Poznaniu i Bydgoszczy, jest też jednym z organizatorów cyklicznych spotkań Meetup.ML poświęconych tematyce uczenia maszynowego i zrzeszających ponad 600 entuzjastów uczenia maszynowego. Od 2016 r. zajmuje się praktycznym wdrażaniem metod uczenia maszynowego rozwijając modele i algorytmy rozumienia języka mówionego dla amerykańskiej firmy Avaya - światowego lidera rynku systemów dedykowanych do centrów telefonicznej obsługi. W przeszłości pracował na uniwersytetach w Niemczech (Westfalische-Wilhelms Universitaet Muenster) i USA (Loyola University New Orleans)

 • Aleksandra Mościcka-Studzińska

  Aleksandra Mościcka-Studzińska

  zastępca dyrektora, Dział Koordynatorów, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
  Aleksandra Mościcka-Studzińska

  Zastępca Dyrektora Działu Koordynatorów w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Koordynator obszaru Farmacji i Biotechnologii. Absolwentka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (specjalność biotechnologia przemysłowa) oraz absolwentka Telford College w Edynburgu. Jest współzałożycielką Fundacji Na Rzecz Młodych Naukowców. Brała udział w polskich i międzynarodowych projektach badawczych związanych z systemami terapeutycznymi i kontrolowanym podawaniem leków. Absolwentka Akademia Menadżerów Programowych - SKILLS, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Od 2007 r. związana z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za międzynarodowe programy z obszaru medycyny, farmacji i biotechnologii oraz była Koordynatorem programu sektorowego INNOMED dedykowanego medycynie innowacyjnej.

 • Cezary Mychlewicz

  Cezary Mychlewicz

  dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych, Siemens Polska

  Zarządza strategią marketingową dla branż przemysłowych w Siemens Sp. z o.o., koordynując działania z uwzględnieniem złożoności organizacyjnej i międzynarodowej struktury firmy. W obszar jego obowiązków zawodowych wpisuje się kreowanie strategii w zakresie komunikacji, w tym PR, marketingu, w tym ATL, BTL, planowanie budżetu, zarządzanie zespołem. Celem jego działań jest konsekwentna realizacja strategii pozycjonowania firmy Siemens jako partnera dla polskiego przemysłu, głównie w takich branżach jak automotive, F&B, minerals, safety. Odpowiada także za komunikacją produktową. Wcześniej, pracując dla Ursa Polska Sp. o.o., odpowiadał za strategię i zarządzanie działalnością w Polsce i krajach regionu bałtyckiego, a następnie za zarządzanie portfolio produktowym na polskim rynku dla URSA Central East. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył studia podyplomowe z zastosowań technologii komputerowych na Politechnice Koszalińskiej na Wydziale Elektroniki. W 2016 roku ukończył International Language Academy of Canada, a wcześniej, w 2009 The Chartered Institute of Marketing.


N

 • Tomasz Nasiłowski

  Tomasz Nasiłowski

  prezes zarządu, InPhoTech
  Tomasz Nasiłowski

  Założyciel InPhoTech Sp. z o.o. – nowoczesnej polskiej firmy technologicznej działającej w obszarze fotoniki światłowodowej docenionej nagrodami przez m.in. Deloitte, PwC. Przez niespełna 9 lat działalności InPhoTech stał się wiodącą firmą badawczo-rozwojową, budującą pomost między nauką a przemysłem. Dr hab. inż. Tomasz Nasiłowski jest mocno zaangażowany w komercjalizację rozwiązań fotonicznych dla przemysłu oraz promowanie polskiej nauki na arenie międzynarodowej. Za swoje osiągnięcia został wyróżniony między innymi tytułem Osobowość Innowacyjna 2016 roku (KIG). Jako ekspert często bywa zapraszany do udziału w kongresach, konferencjach oraz audycjach radiowych i telewizyjnych.

 • Grzegorz Nawacki

  Grzegorz Nawacki

  redaktor naczelny, Puls Biznesu
 • Marek Niedużak

  Marek Niedużak

  podsekretarz stanu, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska
  Marek Niedużak

  Marek Niedużak, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (od lutego 2019 roku). W MPiT, a wcześniej MR, od 2016 r. Jako dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych MPiT odpowiadał m.in. za przygotowanie tzw. Pakietu MŚP oraz projektu ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym.

  Doktor nauk prawnych i adwokat specjalizujący się w prawie cywilnym
  i gospodarczym.

  Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktoryzował się na tej samej uczelni. Uzyskał tytuł magistra praw (LL.M.) na Uniwersytecie Cambridge. Odbył aplikację adwokacką przy Izbie Warszawskiej.

  Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z wiodącymi kancelariami prawnymi. Prowadząc indywidualną praktykę adwokacką, współpracował m.in. z Biurem Analiz Sejmowych. Wykładał w Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego i prowadził zajęcia z prawa gospodarczego w ramach aplikacji adwokackiej przy Izbie Warszawskiej.

 • Adam Niedzielski

  Adam Niedzielski

  p.o. prezesa, Narodowy Fundusz Zdrowia
  Adam Niedzielski

  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

  Karierę zawodową zaczynał w Ministerstwie Finansów, pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. Równolegle z pracą w administracji pracował naukowo w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową (w latach 1998 – 2004) oraz w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych (1999 – 2007). Członek rady  nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne (2017 - 2018) oraz w okresie styczeń – lipiec 2018 członek Rady Narodowego Funduszu Zdrowia powołany na wniosek Ministra Finansów.

  Ekspert z zakresu zarządzania publicznego. Autor artykułów i książek z zakresu administracji publicznej, finansów publicznych i kontroli zarządczej.

  Decyzją Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2018 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Prezesa NFZ ds. Operacyjnych.

 • Piotr Niedzielski

  Piotr Niedzielski

  Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług, Uniwersytet Szczeciński

O

 • Maciej Orłoś

  Maciej Orłoś

  dziennikarz
 • Justyna Orłowska

  Justyna Orłowska

  dyrektor, GovTech Polska
 • Wojciech Orzech

  Wojciech Orzech

  prezes zarządu, PKP Energetyka
  Wojciech Orzech

  Doświadczony menedżer z wieloletnim stażem na stanowiskach zarządczych.

  Od czerwca 2013 roku do grudnia 2014 roku pracował jako Dyrektor Zarządzający w GrupieEnerga. Wcześniej, od 2008 roku, jako wiceprezes Energa-Operator odpowiadał m.in.za wdrożenie programu rozwoju Spółki, zarządzanie majątkiem sieciowym oraz kierowaniestrukturami regionalnymi.

  Zajmował także stanowiska menedżerskie w firmach z branży ubezpieczeniowej, farmaceutycznej oraz logistycznej.

  Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

  Ukończył też Advanced Management Program IESE Business School (University of Navarra).

 • Michał Owczarek

  Michał Owczarek

  Business Analyst, Innovation Expert, ING Bank Śląski SA
  Michał Owczarek

  Pracę w ING Banku Śląskim rozpoczynał w zespole Architektury Korporacyjnej. Pracował także w roli Analityka Biznesowego w ING Banku w Luxemburgu. W chwili obecnej jest członkiem zespołu Centrum Innowacji.

  Od początku swojej pracy uczestniczył w inicjatywach związanych z wykorzystywaniem nowych technologii w ING Banku w Polsce oraz na poziomie Grupy ING. Był także zaangażowany w prace związane z opracowaniem i wdrażaniem metodologii Grupy ING w zakresie wdrażania innowacji. W ING Banku Śląskim inicjował i prowadził współprace ze start-up’ami.


P

 • Paulina Paprzycka

  Paulina Paprzycka

  założycielka, Blockchain Girls
  Paulina Paprzycka

  Współzałożycielka inicjatywy Blockchain Girls, której celem jest edukacja od podstaw kobiet w zakresie technologii blockchain i kryptowalut. W ramach inicjatywy Paulina współorganizuje darmowe eventy łączące teorię z praktyką, tworząc tym samym społeczność kobiet stawiających pierwsze kroki w ramach technologii blockchain i tych z doświadczeniem, otwartych by dzielić się wiedzą.

  Na co dzień IT project manager, koordynująca zespoły programistów realizujących projekty oparte o blockchain w ramach zespołu Trifinity.io. Do prowadzonych przez Paulinę projektów należą realizacje w Solidity, bazujące na frameworku Hyperledger Fabric czy projekt Pacific - kompleksowy system płatniczy stanowiący duży krok na drodze globalnej adopcji kryptowalut.

  Paulina należy do grupy entuzjastów, założycieli Stowarzyszenia Blockchain Polska, które jest właścicielem takich inicjatyw edukacyjnych jak Blockchain Business, Blockchain Devs czy Blockchain Girls.
  Prelegentka na wydarzeniach branżowych (Invest Cuffs, Blockchain Business, Blockchain Alliance).

 • Michał Pawlik

  Michał Pawlik

  CEO, SMEO
  Michał Pawlik

  Współtwórca i prezes SMEO – niezależnej firmy faktoringowej, dostarczającej rozwiązania finansowania faktur firmom z sektora MŚP. Zanim założył SMEO w styczniu 2017, stworzył dla Getin Holding firmę faktoringową Idea Money – która po trzech latach została sprzedana za 150 milionów złotych. Michał jest także twórcą eFaktoring.pl, pierwszej  w pełni online’owej usługi pożyczek pod fakturę dla małych przedsiębiorstw i mikrofirm. Jest aktywnie zaangażowany w rozwój sektora FinTech. Jest także wykładowcą studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej.

 • Michał Pękała

  Michał Pękała

  Co-Founder, ZnanyLekarz, grupa DocPlanner.com
 • Łukasz Piechowiak

  Łukasz Piechowiak

  redaktor naczelny, Fintek.pl
  Łukasz Piechowiak

  Ekonomista, absolwent WPAiE na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2013-2016 był głównym ekonomistą w największym serwisie dla inwestorów w Polsce, gdzie odpowiedzialny był m.in. za blogbank. Obecnie redaktor naczelny Fintek.pl - największego serwisu o fintechu w Polsce. Ekspert sektora digital lending, specjalizuje się w ekonomicznej analizie prawa. Autor licznych publikacji, w tym naukowych, dotyczących rynku pracy, nowoczesnych ubezpieczeń społecznych, inwestowania i wykorzystania technologii w finansach. Prywatnie lubi czytać książki napisane przez złośliwych ludzi.

 • Piotr Piekarski

  Piotr Piekarski

  prezes zarządu, Browar Jastrzębie SA
  Piotr Piekarski

  Piotr Piekarski w roku 1995 ukończył Politechnice Śląskiej w Gliwicach, na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Od 1995r prowadzi działalność w zakresie doradztwa podatkowego, w 1997r wpisany na listę Doradców podatkowych. Obecnie główny akcjonariusz i Prezes Zarządu biura rachunkowego ACARTUS S.A. z siedzibę w Jastrzębiu Zdroju. Spółka ACARTUS jest spółka publiczną notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect. Od 2017 jest założycielem, głównym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu BROWARU JASTRZĘBIE S.A. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju. Spółka w styczniu 2019r zakończyła z sukcesem emisję akcji w ramach equity crowdfundingu. Piotr Piekarski w roku 1995 ukończył Politechnice Śląskiej w Gliwicach, na kierunku Organizacja i Zarządzanie. Od 1995r prowadzi działalność w zakresie doradztwa podatkowego, w 1997r wpisany na listę Doradców podatkowych. Obecnie główny akcjonariusz i Prezes Zarządu biura rachunkowego ACARTUS S.A. z siedzibę w Jastrzębiu Zdroju. Spółka ACARTUS jest spółka publiczną notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect. Od 2017 jest założycielem, głównym akcjonariuszem i Prezesem Zarządu BROWARU JASTRZĘBIE S.A. z siedzibą w Jastrzębiu Zdroju. Spółka w styczniu 2019r zakończyła z sukcesem emisję akcji w ramach equity crowdfundingu.

 • Jagoda Pieścicka

  Jagoda Pieścicka

  CO, Founder, Nu Delta
 • Wojciech Piotrowicz

  Wojciech Piotrowicz

  koordynator projektu e-Pionier, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

R

 • John Reiners

  John Reiners

  Managing Editor Thought Leadership, Oxford Economics
  John Reiners
 • Michał Rokosz

  Michał Rokosz

  Partner, Inovo.vc
  Michał Rokosz
 • Piotr Rutkowski

  Piotr Rutkowski

  wiceprezes, doradca ministra cyfryzacji ds. technologii blockchain, Fundacja Instytut Mikromakro
  Piotr Rutkowski

  Doradca Ministra Cyfryzacji w sprawach polityki blockchain/DLT. W NASK jest doradcą w Biurze Strategicznego Rozwoju Cyberbezpieczeństwa.

  Od roku 1989 prowadzi własną firmę konsultingową Rotel, specjalizując się w telekomunikacji, strategii rynków regulowanych i nowych trendach technologicznych, cyberbezpieczeństwie, infrastrukturze krytycznej, współpracy sektora prywatnego i publicznego.

  W kancelarii prawnej Wardyński i Wspólnicy, gdzie jest doradcą ds. nowych technologii, zajmował się uwarunkowaniami prawnymi, regulacyjnymi i technologicznymi innowacyjnych sektorów gospodarki.  

  Jest współtwórcą i wiceprezesem fundacji Instytut Mikromakro, think tanku zabiegającego o społeczną akceptacją nowych technologii, który wypracował pozycję centrum kompetencji w sprawach rynku zastosowań dronów.


S

 • Anna Sakowicz

  Anna Sakowicz

  Chief Data & Analytics Officer, Publicis Groupe
  Anna Sakowicz

  Karierę w branży komunikacji marketingowej rozpoczęła w 2000 r. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z marketingiem internetowym, analityką i technologiami wspierającymi działania komunikacyjne. Od 2013 r. związana z Grupą Publicis, najpierw jako Chief Digital Officer SMG, następnie Chief Digital, Data&Analytics Officer Publicis Media, a obecnie jako Chief Data&Analytics Officer i członek zarządu całej grupy. Na początku kariery związana z Mindshare (ostatnio jako Członek Zarządu). W 2011 roku nagrodzona przez Internet Advertising Bureau tytułem „Człowieka roku” branży internetowej. Z wykształcenia ekonomistka („Finanse i Bankowość”, Podyplomowe Studia "Marketingu i Strategii Marketingowych" w SGH). 

 • Włodzimierz Schmidt

  Włodzimierz Schmidt

  prezes zarządu, IAB Polska
  Włodzimierz Schmidt

  Prezes Zarządu i CEO Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska od stycznia 2013 roku. Członek Zarządu, a od września 2018 roku Prezes Zarządu IAB Europe. W latach 2013-2018 członek Zarządu Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy.

  Do IAB przeszedł z firmy informatycznej Effectibi, której był prezesem i współzałożycielem (2009-2013). Wcześniej pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży Atos Origin (2010-2011), a także Dyrektora Zarządzającego i członka Zarządu Lothar Boehm (2007-2010) oraz Dyrektora Zarządzającego na region CEE i członka Zarządu Central Com PLS. Jego doświadczenia zawodowe obejmują również pracę na wysokich stanowiskach managerskich w Unicom Bols Group, AIG Amplico Life, Kraft Foods. Absolwent Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz INSEAD (finanse, marketing, HR).

 • Ran J. Sharon

  Ran J. Sharon

  President, CEO, Clariter Group
  Ran J. Sharon

  Entrepreneur, innovator and researcher, Ran serves as President and CEO of Clariter Group a global specialized group who developed a proprietary upcycling technology, to convert post-consumer plastic waste into advanced Oils, Solvents and Waxes, all within a uniquely circular economy model.

  In addition to Clariter Ran is involved in various disruptive ventures, ranging from virtual and augmented reality, through ecommerce distribution to medical applications. Prior to Clariter, Ran founded Kornelius Group, an entrepreneurial investment and consulting business specializing in NCD companies and Internet Investment Fund (IIF) SA, one of the pioneering incubators in Central Eastern Europe.

  Ran’s keen business strategy, persuasive trade tactics and strong focus on team cohesion, steered him for the past twenty years, leading various ventures from concept stage to successful rollouts and expansion.

  Ran frequently lecturers on topics related to entrepreneurship, green economy and effective networking.

  He is a member of Young President Organization (YPO) and winner of the prestigious Global Best of the Best Award.

  Ran holds a doctoral degree in jurisprudence and political science from ELTE University in Budapest, Hungary and he is an Alumni of London Business School YPO program and Harvard Business School, PPL Program.

  Ran divides his time between South Africa, Poland and Israel, he is married and a father of four.

 • Bartek Sibiga

  Bartek Sibiga

  CEO, DDOB
 • Supreet Singh Manchanda

  Supreet Singh Manchanda

  Managing Partner, Raiven Capital
  Supreet Singh Manchanda

  Supreet Manchanda zajmuje stanowisko dyrektora generalnego Raiven Capital, spółki kapitału podwyższonego ryzyka z dwoma funduszami: kanadyjskim funduszem kapitału zalążkowego (100milionów dolarów) i funduszem rozwojowym (250 milionów dolarów) z Doliny Krzemowej. Jest doświadczonym kierownikiem o rzadkich zdolnościach w zakresie przywództwa, rozwoju/fuzji i przejęć, transformacji technologicznej w start-upach, dużych firmach oraz zarządzaniu kryzysowym.

  Supreet był wspólnikiem funduszu kapitału podwyższonego ryzyka o wysokości 2 miliardów dolarów, pełnił funkcję kierownika wyższego szczebla w IBM, CA Technologies i partnera globalnego w KPMG. Zasiadał w zarządzie trzydziestu start-upów, wprowadzając na rynek 25 różnych produktów i usług w różnych branżach na całym świecie. Obecnie jest członkiem zarządów start-upów w dziedzinie sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, technologii block chain i cyberbezpieczeństwa. Legitymuje się dyplomem MBA przyznawanym przez TRIUM we współpracy między London School of Economics, New York University oraz HEC w Paryżu.

 • Łukasz Skarka

  Łukasz Skarka

  Business Creation Manager, InnoEnergy
 • Carl H Smith

  Carl H Smith

  Principal Research Fellow, Director, Learning Technology Research Centre (LTRC), Ravensbourne University London
  Carl H Smith
 • Bartosz Sokoliński

  Bartosz Sokoliński

  dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu SA
  Bartosz Sokoliński

  Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Przez ponad 15 lat był współwłaścicielem i prezesem w  grupie firm marketingowych oraz firmy IT. Założył pierwszą platformę crowdfundingową dla trzeciego sektora – fundujesz.pl, think tank społeczno-polityczny – Forum Od-Nowa oraz ruch na rzecz lepszej nauki w Polsce – Obywateli Nauki. Zajmuje się zarządzaniem, kreowaniem wizji, nadzorowanie strategii, rozwojem innowacji oraz szkoleniami i warsztatami kreatywnymi.

  Swoją zawodową karierę rozpoczął jeszcze podczas studiów na Uniwersytecie Warszawskim (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych), w międzynarodowej – jednej z najlepszych i największych w Polsce – agencji public relations – Alcat Communications. Po dwóch latach pracy w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych został szefem warszawskiego biura. Był odpowiedzialny za Polskę oraz kraje Europy Środkowowschodniej.

  Skończył studia podyplomowe o specjalizacji PR oraz dziennikarstwo prasowe w Centrum Dziennikarstwa prowadzonym przez Amerykańską Fundację Wolnych Mediów. W latach 1998-2002 był radnym w Gminie Michałowice.

  Pracował i doradzał m.in. takim firmom i organizacjom jak Agora, Al Khalediah, Alpha Consulting, Ardo, Bank Gospodarstwa Krajowego, Billenium, BlackPoint, C&A Polska, Cemex, Colgate-Palmolive, Compress SA, Cussons, Dynamics PR, Enevis, Europejskie Centrum Tenisa, Fomar Borg Automotive, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Forum Dialogu, Fundacja Dobrej Edukacji, Fundacja Dzieci Niczyje, Gorenje, Fundacja Schumana, Haier, Ignitus, Infor, Korporacja KGL, Kluthe Polska,  Konstancin, Kwik-Fit, Infor, Marcato, Merkator, Miasto Stołeczne Warszawa, Murator, Narodowy Bank Polski, PIAP, Platforma Obywatelska, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Prawo i Sprawiedliwość, Projekt: Polska, Propsyche, Prokom SA, Rzeczpospolita SA, Prezydent.pl, Profile PR, Shell Autoserv, Stowarzyszenie Szkoła Liderów, Sygma Bank Polska, Top Employer, Unilever,  World Young Business Achiever International.

  Doradza i prowadzi szkolenia z zakresu wdrażania innowacji, kreatywności, komunikowania za pośrednictwem mediów tradycyjnych i społecznościowych, content marketingu, crowdfundingu, prowadzenia prezentacji, strategii, ux oraz edukacji. 

  Prywatnie jest mężem, ojcem trójki dzieci i fanem squasha, tenisa, siatkówki i koszykówki. Ma słabość do dobrego jedzenia i białych win. Z reguły czyta kilka książek na raz – dlatego czasami mu się mylą.    

 • Rafał Sonik

  Rafał Sonik

  prezes zarządu, przedsiębiorca, kierowca rajdowy, Gemini Holding Sp. z o.o.
  Rafał Sonik

  Rafał Sonik znany jest przede wszystkim jako rajdowiec i pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Przed historycznym sukcesem w styczniu 2015 roku, trzykrotnie stawał na podium tej morderczej rywalizacji. Na swoim koncie ma również siedem zwycięstw w Pucharze Świata FIM (2010, 2013, 2014, 2015, podwójny tytuł w 2016 i 2017).

  Utytułowany krakowianin podkreśla, że sport to jego ogromna pasja, ale w życiu jest przede wszystkim przedsiębiorcą. W rodzinnym mieście, w okresie studiów założył jeden z pierwszych domów handlowych. Był wiodącą postacią w procesie wprowadzania na polski rynek takich marek jak McDonalald’s czy British Petroleum. Jego najważniejszą firmą jest Gemini Holding, która współpracuje z wieloma zagranicznymi sieciami, ale przede wszystkim buduje i zarządza centrami handlowymi. W Tarnowie i Bielsku-Białej funkcjonują centra Gemini Park. Trzeci obiekt w ubiegłym roku został otwarty w Tychach.

  Quadowiec i przedsiębiorca w swoim codziennym życiu nie zapomina również o innych. Od 25 lat wspiera Stowarzyszenie Siemacha, które dba o wyrównywanie szans rozwojowych młodzieży. Jest prezesem stowarzyszenia Czysta Polska, organizującego co roku projekt „Czyste Tatry”. W Zakopanem stworzył nieformalną grupę Przyjaciół Kasprowego Wierchu. Aktywizuje także zakopiańskich seniorów.

 • Jarosław Sroka

  Jarosław Sroka

  członek zarządu, Kulczyk Investments
  Jarosław Sroka
 • Paweł Stajgis

  Paweł Stajgis

  Investment Associate, Inovo.vc
  Paweł Stajgis
 • Olga Stalewska

  Olga Stalewska

  Gaming Strategy Leader, Publicis Media
  Olga Stalewska
 • Katarzyna Stawecka

  Katarzyna Stawecka

  Dyrektor Banku - Retail Digital Transformation, ING Bank Śląski SA
  Katarzyna Stawecka
 • Nicolas Stocks

  Nicolas Stocks

  General Partner, White Star Capital
 • Iwona Suchomska

  Iwona Suchomska

  prezes zarządu, Keystone Consulting
  Iwona Suchomska

  Iwona Suchomska – z wykształcenia filolog angielski, pedagog i specjalista HRM.

  Z zawodu HR-owiec, rekruter, konsultant, doradca, trener, asesor i manager. Prywatnie miłośniczka muzyki, poezji i sztuki, w tym kulinarnej. Kobieta przedsiębiorcza, twardo stąpająca po ziemi, z duszą społecznika.

  Od 13 lat prowadzi firmę Keystone Consulting, której głównym celem jest zmiana sposobu zarządzania ludźmi w biznesie. Razem z zespołem Konsultantów wspiera Klientów w nowoczesnym zarządzaniu ludźmi, oraz zajmuje się doradzaniem w procesach zmian, którym nieustannie podlegają firmy i ich pracownicy.

  Od początku swojej kariery zawodowej Iwona kieruje się filozofią Kaizen – ciągły proces usprawnień, czyli ciągły rozwój. Przyszłość branży HR-owej widzi w stałym i sukcesywnym doskonaleniu i realizowaniu tego, co wydaje się niemożliwe do osiągnięcia na pierwszy rzut oka. Poszukuje nowatorskich rozwiązań, będących odpowiedzią na dynamikę dzisiejszego zmieniającego się świata. Wierzy, że technologie pozwalają na szybszą i lepszą implementację nowych rozwiązań dla organizacji – rozwiązań dopasowanych do potrzeb ludzi, ludzi reprezentujących wszystkie aktywne zawodowo pokolenia

  Jako nauczyciel z przekonania, promując potrzebę odpowiedniego dopasowania i stałego motywowania do rozwoju, podjęła się projektu skierowanego do młodych ludzi na początku ich życia zawodowego, mającego na celu pomoc w znalezieniu tej pierwszej, właściwej, dopasowanej do ich potrzeb i możliwości pracy. Efekt to kilkuset zadowolonych pracowników z konkretnymi kwalifikacjami.

  W 2019 roku otrzymała tytuł Kobieta Charyzmatyczna w kategorii Kobieta Przedsiębiorcza i Kobieta Społeczna

  Iwona Suchomska - informacje w skrócie:

  CEO/Założyciel Keystone Consulting, firmy konsultingowej specjalizującej się w doradztwie w procesie zmian i nowoczesnym zarządzaniu ludźmi.

  Wyłączny Partner Thalento® w Polsce

  Przedstawiciel Startupu Thalento® Polska.

  HR-owiec: rekruter, konsultant, doradca, trener, asesor, manager.

  Propagator praktycznego zastosowania filozofii Kaizen

  Społecznik z przekonania.

 • Paweł Sujecki

  Paweł Sujecki

  prezes zarządu, ProService Finteco
  Paweł Sujecki

  Absolwent Warszawskiej Szkoły Biznesu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Uzyskał tytuł Master of Business Administration przy Polskiej Akademii Nauk. Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Informatycznych Systemów Zarządzania oraz uzyskał Certyfikat Księgowy nadany przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej, potwierdzający kwalifikacje i uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. W latach 1995-2001 był związany z CA IB Agent Transferowy, gdzie był Dyrektorem Departamentu Obsługi Funduszy Inwestycyjnych. Od 2001 r. w ramach struktury BRE Agent Transferowy odpowiedzialny m.in. za Departament Strategii i Rozwoju oraz Departament Obsługi Klienta. Od 2008 r. pełnił funkcję Członka Zarządu ProService AT odpowiedzialnego za pion obsługi klienta. W 2010 roku został powołany na Prezesa Zarządu ProService Finteco i CEO Spółki.

 • Marcin Szczeciński

  Marcin Szczeciński

  menedżer inwestycyjny – start-upy, Adamed Pharma SA
 • Jacek Szczepański

  Jacek Szczepański

  wiceprezes zarządu, Atende SA
  Jacek Szczepański

  Absolwent studiów magisterskich Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz programu Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Uczestnik programów menedżerskich prowadzonych przez Insead we Francji i London School of Economics w Wielkiej Brytanii. Założyciel i Prezes własnej firmy zajmującej się produkcją oprogramowania. Dalszą karierę rozwijał w SAP Polska, gdzie pełnił funkcję m.in. Dyrektora Konsultingu i wiceprezesa Zarządu. W latach 2013-2015 był szefem działu Konsultingu Technologicznego oraz członkiem kierownictwa działu Enterprise Group w firmie Hewlett-Packard Polska.

  Ma bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i wdrażania strategii rynkowych, a także sprzedaży oprogramowania, usług i infrastruktury IT.

  Jako Wiceprezes Zarządu Atende S.A. odpowiada za zarządzanie operacyjne.

 • Aleksander Szlachetko

  Aleksander Szlachetko

  dyrektor zarządzający, ESL Gaming Polska
  Aleksander Szlachetko

  Aleksander Szlachetko – Dyrektor Zarządzający w ESL Polska. Dołączył do największego na świecie organizatora rozgrywek esportowych w październiku 2016 roku obejmując funkcję Dyrektora ds. Rozwoju. Następnie w marcu 2017 roku awansował, zostając Dyrektorem Zarządzającym polskiego oddziału.   Wcześniej przez 15 lat pracował w firmie Intel, pełniąc m.in. funkcję Menedżera ds. sprzedaży komputerów desktop w regionie Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Odpowiadał m.in. za strategię i sprzedaż wysokowydajnych komputerów kierowanych do rynku graczy i entuzjastów jak i nowych, innowacyjnych komputerów PC jak Intel NUC czy Intel Compute Stick.

   

 • Łukasz Szpaderski

  Łukasz Szpaderski

  Co-Founder, CEO, Vertical Axis Wind Technologies
  Łukasz Szpaderski

  Ekonomista. Posiada ukończone studia na poziomie magisterskim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Universiät Mannheim w Niemczech. Posiada doświadczenie zawodowe obejmujące doradztwo dla pełnego cyklu rozwoju produktu technologicznego – w tym na etapie zarządzania samymi pracami badawczo-rozwojowymi na niskich wartości skali gotowości technologicznej (TRL) dla technologii aż po samo wdrożenie będące wynikiem implementacji wyników tych prac, co skutkuje efektywnym komercyjnym zaoferowaniem produktu na rynku. Wiedza ta okazała się istotnie potrzebna przy prowadzeniu oraz doradztwie strategicznym dla dwóch innych projektów - z segmentu odnawialnych źródeł energii - Vertical Axis Wind Technologies sp. z o.o., które to zdobyło 1. nagrodę w kategorii “Eko Startup 2018” w konkursie “Polskie Inwestycje Przyszłości” organizowanym przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju za rozwój technologii nowych turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu; z segmentu nowych rozwiązań materiałowych - Hyper Locks sp. z o.o., który to podmiot rozwija nową technologią zabezpieczeń antykradzieżowych dla rowerów w oparciu o łańcuchy wielorzędowe, z sukcesem wsparta i rozliczona w pełni w ramach programu Scale-Up “Pilot Maker” z marką Kross jako docelowym pilotażowym wdrożeniowcem i partnerem; W kontekście organizacji finansowania na każdym etapie rozwoju technologii i wdrożenia produktu Łukasz Szpaderski wykazuje się istotnym doświadczeniem przedsiębiorcy, który w ramach własnej działalności doradczej pozyskał finansowanie w okresie 8 lat w wartości około 50 mln PLN na rozwój projektów innowacyjnych, szczególnie w zakresie finansowania prac R&D, ich wdrożenia oraz dalszej internacjonalizacji jak również ocen założeń biznes planów, studiów wykonalności oraz analiz klientów w zakresie zasadności realizacji przedsięwzięć gospodarczych w kontekście planowanego do wdrożenia produktu, specyfiki rynku, konkurencyjności, innowacyjności względem innych dostępnych na rynku rozwiązań bądź produktów, jak również oceny ryzyk wdrożeniowych, oceny założeń projektów inwestycyjnych w kontekście potencjału finansowego w tym analizy płynności w odniesieniu do zapotrzebowania na finansowanie krótko i długoterminowe. Wielokrotny mentor dla projektów inkubowanych w ramach programów wspieranych przez finansowanie UE, menadżer inwestycyjny dla wielu fundusz VC – głównie NCBiR Bridge Alfa, dla których przygotowywał pipeline projektów oraz doradzał przy konstruowaniu transakcji i warunków umowy inwestycyjnej. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji networkingowych czy technologicznych w USA oraz w EU.

 • Jakub Szumielewicz

  Jakub Szumielewicz

  CEO, AGO, Esport Sp. z o.o.
  Jakub Szumielewicz

  Przedsiębiorca i menadżer z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu organizacji. Sukces swoich przedsięwzięć osiągał poprzez planowanie biznesowe, rozwój produktów, sprzedaż, marketing, przygotowywanie i wdrażanie strategii komunikacyjnych i medialnych, ze szczególnie dobrymi wynikami w nowych biznesach. Ekspert w budowaniu i podtrzymywaniu relacji na każdym poziomie w połączeniu z umiejętnością skutecznego negocjowania w celu spełniania i przekraczania wyznaczonych celów biznesowych. Doświadczenie zdobył w bardzo wymagającym środowisku biznesowym. Rozpoczynał w międzynarodowych korporacjach, następnie zajął się przedsiębiorstwami i sportem, ze szczególnym naciskiem na piłkę nożną. Obecnie swoją uwagę skupia na esporcie. 

  Specjalizacje: rozwój biznesu, przywództwo, rozwój marki, zarządzanie marką, planowanie strategiczne, marketing sportowy, biznes międzynarodowy, FMCG, rozwój organizacyjny, planowanie finansowe, udoskonalanie procesów.

 • Paweł Szygulski

  Paweł Szygulski

  dziennikarz, WNP.PL, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
 • Damian Szymański

  Damian Szymański

  dziennikarz, Business Insider
 • Sebastian Szymański

  Sebastian Szymański

  Wydział „Artes Liberales”, Uniwersytet Warszawski, Rada do Spraw Cyfryzacji, Ministerstwo Cyfryzacji
  Sebastian Szymański

  Jeden z twórców założeń Polskiej Strategii Sztucznej Inteligencji, przewodniczył pracom grupy etyczno-prawnej w zespole eksperckim Ministerstwa Cyfryzacji ds. polskiej strategii sztucznej inteligencji, członek Rady ds. Cyfryzacji przy ministrze cyfryzacji, przewodniczący zespołu ds. sztucznej inteligencji w Radzie ds. Cyfryzacji, wykładowca na Wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego (etyka nowych technologii), autor książek, tłumacz i publicysta.


T

 • Radek Tadajewski

  Radek Tadajewski

  CEO, 1450 SA, CEO, 303 Ventures LLP
  Radek Tadajewski

  CEO Czysta3.VC - funduszu Venture Capital skupionego na big data, FinTech, MarTech, IoT oraz 1450 - firmy specjalizującej się w cyber inżynierii społecznej.
  Inwestor VC & geek technologiczny. Założyciel wielu firm, w tym jednego z największych dealerów złota w Europie Środkowej czy globalnego OORT Inc.
  Wykształcenie zdobywał zarówno w Polsce, Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Cambridge, jak i w Niemczech, kończąc studia MBA na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie. Był także jednym z pierwszych polskich stypendystów fundacji Haniela.

 • Marcin Tchórzewski

  Marcin Tchórzewski

  CEO, Founder, szkoły IT Coders Lab
  Marcin Tchórzewski

  Marcin Tchórzewski - founder i CEO szkoły IT Coders Lab, edukacyjnego partnera Pracuj.pl, która wykształciła już ponad 3 300 programistów, testerów i UX designerów. Twórca fundacji “Możesz ITy”, dającej wychowankom domów dziecka możliwość rozpoczęcia dobrze płatnej kariery w IT.

  Absolwent i doktorant SGH, ekspert Polskiego Funduszu Rozwoju, laureat Aulera.

 • Miron Tokarski

  Miron Tokarski

  CEO, Co-Founder, Genomtec SA
  Miron Tokarski

  Współzałożyciel i Prezes przedsiębiorstwa Genomtec S.A. Diagnosta laboratoryjny, absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktorant z dziedziny biologii molekularnej. Autor publikacji oraz współautor patentów Genomtec. Ambitny, młody naukowiec. Jego praca magisterska została nagrodzona przez Fundację Hasco-Lek. Kierownik projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki.

   

 • Beata Tomaszkiewicz

  Beata Tomaszkiewicz

  dziennikarz, Puls Biznesu
  Beata Tomaszkiewicz

  Od lat opisuje najważniejsze wydarzenia płynące z sektora finansowego, danych makroekonomicznych, od przedsiębiorców. Jest entuzjastką funduszy europejskich, z uwagą śledzi sposób ich dystrybucji i wpływ na rozwój małych i średnich firm.

  W pierwszej dekadzie tego wieku w Pulsie Biznesu relacjonowała najważniejsze wydarzenia z sektora bankowego. Obecnie zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem konferencji oraz debat, które przyczyniają się do poszerzania wiedzy przedsiębiorców oraz rozwoju firm w Polsce. Poruszają tematy najbardziej gorące dla poszczególnych sektorów gospodarki. Relacje z tych wydarzeń można przeczytać na łamach Pulsu Biznesu i pb.pl.

 • Marcin Trzciński

  Marcin Trzciński

  prezes zarządu, Mirror Investment

U

 • Rozalia Urbanek

  Rozalia Urbanek

  dyrektorka inwestycyjna, PFR Ventures
 • Jacek Uroda

  Jacek Uroda

  założyciel, Jaco.Pro
  Jacek Uroda

  Pasjonat nowych technologii oraz komunikacji marketingowej, właściciel firmy JACO.PRO, Business Development Director w agencji interaktywnej Nord Digital, wykładowca akademicki, członek Business Link.

  W pracy biznesowej, dydaktycznej oraz wdrożeniowej koncentruje się na zagadnieniach marketingu internetowego, handlu elektronicznego oraz mediów społecznościowych. Aktywnie wspiera firmy z sektora MŚP w rozwoju w Internecie. Prelegent konferencji branżowych i autor licznych publikacji z zakresu e-marketingu.


W

 • Wojciech Walniczek

  Wojciech Walniczek

  Senior Investment Director, Venture Capital, MCI Capital SA
 • Viktor Wanli

  Viktor Wanli

  CEO, Kinguin Poland Sp z o.o.
  Viktor Wanli

  Viktor Romaniuk Wanli jest założycielem i CEO Kinguin - jednego z wiodących na świecie cyfrowych rynków gier video. Jego firma, założona w 2013 r. i obecnie generująca dochód w wysokości 100 mln USD, rozwinęła się bez zewnętrznego finansowania. Wiosną 2019 r. Kinguin otworzył Esports Performance Center: jedno z najbardziej zaawansowanych esportowych centrów treningowych, które wspiera rozwój ekosystemu esportowego w Europie. Jako profesjonalny gracz Viktor dwukrotnie został Mistrzem Czech w Age of Empires 2.

 • Monika Wisłowska

  Monika Wisłowska

  Project Manager, Startup Poland
 • Marcin Wojtysiak-Kotlarski

  Marcin Wojtysiak-Kotlarski

  kierownik, Zakład Strategii Międzynarodowych, Instytut Zarządzania, Szkoła Główna Handlowa
  Marcin Wojtysiak-Kotlarski
 • Mateusz Wośko

  Mateusz Wośko

  Politechnika Rzeszowska, przewodniczący, Forum Uczelni Technicznych
 • Anna Wójcicka

  Anna Wójcicka

  prezes, Warsaw Genomics
  Anna Wójcicka

  Dr hab. med. Anna Wójcicka - Współzałożycielka Warsaw Genomics, spin-off Uniwersytetu Warszawskiego. Firma wykorzystuje sekwencjonowanie genomowe do poszukiwania zmian genetycznych, które prowadzą do powstawania chorób, bądź też mogą stanowić podstawę do zaproponowania terapii celowanych. Czytając geny, proponują najlepszą, bo wczesną prewencję, oraz pomagają inaczej leczyć pacjenta. Aktualnie, Warsaw Genomics wykonuje ok. 500 badań genomowych tygodniowo.

  Anna Wójcicka jest także dydaktykiem i pracownikiem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od lat pracuje w obszarze zagadnień związanych z biotechnologią i medycyną. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Odbyła staże badawcze na Wydziale Genetyki Medycznej Vrije Universiteit w Amsterdamie, w Laboratorium Endokrynologii Molekularnej Imperial College w Londynie oraz w Comprehensive Cancer Center w Ohio State University, Columbus (USA). Została wyróżniona tytułem Bizneswoman Roku 2017 oraz tytułem Very Important Polish Innovator, przyznanym przez Fundację Godła Promocyjnego Teraz Polska.

   

 • Janusz Wrobel

  Janusz Wrobel

  CEO, Founder, Neurosoft
  Janusz Wrobel

  Założyciel i współwłaściciel Spółki Neurosoft. Magister informatyki, ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1980 - 2004 pracował w różnych krajach i na różnych kontynentach  jako prezes, manager, konsultant w zakresie IT, rozwoju business, optymalizacji procesów logistycznych i produkcyjnych. Od 1992 prezes i współzałożyciel firmy Neurosoft specjalizującej się w technologiach sztucznej inteligencji, w szczególności w zastosowaniach przetwarzania języka naturalnego, przetwarzania obrazu oraz syntezy i analizy mowy. Członek zarządu ITS Polska, przewodniczący komisji innowacyjności w polsko-niemieckiej izbie handlowej.

 • Paweł Wyborski

  Paweł Wyborski

  prezes zarządu, QuarticOn
  Paweł Wyborski

  Jestem wielkim fanem technologii opartej o sztuczną inteligencję (artificial intelligence, AI), a w szczególności tego, jak można ją wykorzystać do generowania wartości w marketingu i handlu elektronicznym.

  Na co dzień prowadzę firmę QuarticON, dzięki której realizuje swoją pasję, rozwijając projekt budowy pierwszego na świecie ecommerce menadżera opartego o AI.
Mam 15-letnie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz wbudowaniu wartości w oparciu o dane, specjalizuję się w e-commerce i sektorze telekomunikacyjnym.

  Nasz mózg podejmuje 95% decyzji automatycznie, tylko 5% z nich podejmujemy racjonalnie, po głębszym zastanowieniu się. Zarządzanie sklepem internetowym wymyka się tym 5 procentom. Jest zbyt dynamiczne i szybkie, abyśmy mogli ręcznie  sterować tak złożonym procesem w krótkim czasie. Dlatego, w czasach autonomicznych samochodów, stworzenie AI e-commerce menadżera jest nieuchronne i powinno być stosunkowo proste.

  Czego zatem potrzeba do jego urzeczywistnienia? Czasu. Jak wiele? Z każdym dniem coraz mniej, bo właśnie po to powstał QuarticON.

 • Artur Wyrzykowski

  Artur Wyrzykowski

  dyrektor, Centrum Customer Experience, ING Bank Śląski SA
 • Justyna Wysocka-Golec

  Justyna Wysocka-Golec

  Co-Founder, CEO, LGM SA
  Justyna Wysocka-Golec

  Współzałożycielka i prezes LGM S.A. – firmy z obszaru nowych technologii rozwijającej innowację pozwalającą na kilkukrotne zwiększenie mocy odbieranej z generatorów elektrycznych.
  Zwyciężczyni Hackathonu Digital University oraz Startup Award na Forum Ekonomicznym w Tarnowie. Jej firma - LGM S.A. została nominowana do setki najlepszych startupów w Europie podczas Hello Tomorrow Challenge w Paryżu i do 40 najlepszych technologicznych startupów Europy podczas High Tech Ventures Days w Dreźnie.

  Justyna jest absolwentką inżynierii środowiska na Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz studiów menadżerskich typu MBA w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

  Posiada kilkanaście lat doświadczenia w zarządzaniu firmami zajmującymi się doradztwem w zakresie ochrony środowiska. Jako ekspert w zakresie zmian klimatu, konsultant i kierownik projektu, a następnie jako dyrektor zarządzający, doradzała klientom biznesowym w zakresie systemów zarządzania emisjami, śladu węglowego, zrównoważonego rozwoju i smart city.

  Jest także laureatką tytułu Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet - europejskiej nagrody za wspieranie kobiet tworzących i prowadzących działalność gospodarczą.

  Jest alumnem programu Mass Challenge Israel edycja 2018 (jedna z dwóch firm z Polski w całej historii programu).


Z

 • Radek Zaleski

  Radek Zaleski

  członek zarządu, Netguru
  Radek Zaleski

  Head of Growth w Netguru, firmy oferującej usługi z zakresu doradztwa, tworzenia
  oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych.
  Radek jest odpowiedzialny za ciągły rozwój Netguru poprzez koordynację procesów
  marketingowych i komunikacyjnych.
  Netguru powstało w 2008 i stało się jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie,
  wyróżnioną m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Firma konsekwentnie rośnie rok do
  roku o prawie 100 proc.
  Radek pracował wcześniej dla międzynarodowych firm z branży mediów i gamingu. Ma ponad
  10-letnie doświadczenie w marketingu.

 • Paweł Zarudzki

  Paweł Zarudzki

  dyrektor, Lider Robotic & Cognitive Automation, Deloitte
  Paweł Zarudzki

  Paweł Zarudzki, Lider Robotyzacji i Automatyzacji Kognitywne, Deloitte

  Paweł posiada kilkunastoletnie doświadczenie w realizacji dużych programów transformacyjnych dla funkcji wsparcia (m.in. projektowanie, budowa i uruchomienie centrów usług wspólnych) oraz optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem metodyki Lean oraz robotyki. Realizując projekty wdrożenia rozwiązań klasy RPA, BPMS oraz Automatyzacji i Analityki Kognitywnej wspiera organizacje w zakresie:

  •              wyboru narzędzi, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom biznesowym,

  •              efektywnego i kontrolowanego uruchomienia robotów w środowisku produkcyjnym,

  •              zaprojektowania i wdrożenia centrów kompetencji w zakresie automatyzacji procesów,

  •              zarządzania zmianami organizacyjnymi

  •              oraz budowy kompetencji wewnętrznych umożliwiających utrzymanie i rozwój robotów.

  Paweł posiada także doświadczenie w zakresie optymalizacji systemów informacji zarządczej oraz wsparcia we wdrożeniu systemów EPR. Przed rozpoczęciem kariery w konsultingu pracował jako audytor sprawozdań finansowych.

  Absolwent kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuły Black Belt in Lean Six Sigma oraz Associate Chartered Management Accountant nadawany przez CIMA.

 • Radosław Zawierucha

  Radosław Zawierucha

  członek zarządu, PKP Informatyka Sp. z o.o.
  Radosław Zawierucha

  Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu projektami informatycznymi w branży telekomunikacyjnej – PTK Centertel oraz Orange Polska (2002-2017). Zajmował się utrzymaniem, wdrożeniem i rozwojem systemów wspierających procesy obsługi klienta (CTI, IVR, CRM, Quality Management, Risk Management). Specjalizował się w usprawnieniach procesów call center oraz narzędzi self-service. Koordynował proces połączenia spółek Telekomunikacja Polska i PTK Centertel w obszarze związanym z obsługą klienta. Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, studiował na Wydziale Zarządzania UW. Ukończył Podyplomowe Studia w zakresie administracji i samorządu terytorialnego w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

 • Łukasz Zgiep

  Łukasz Zgiep

  COO, Beesfund.com
  Łukasz Zgiep

  Od ponad 10 lat związany z branżą internetową. Specjalizuje się w nowych modelach biznesowych collaborative i sharing economy oraz technologii blockchain. Łączy innowacyjne startupy z inwestorami indywidualnymi. Aktywny inwestor w kilkunastu spółkach. Pierwszy w Polsce doktor ekonomii w tematyce sharing i collaborative economy. Prywatnie miłośnik nowych technologii, podróżowania i dronów. W wolnych chwilach pisze o technologiach i ekonomii na www.zgiep.com.

 • Oskar Zięta

  Oskar Zięta

  architekt, projektant, założyciel, Zięta Prozessdesign Sp. z o.o.
  Oskar Zięta

  Oskar Zięta –architekt, designer, artysta i innowator. Ukończył studia na wydziale architektury Politechniki Szczecińskiej w 2000 roku. Następnie otrzymał stypendium naukowe na Politechnice Federalnej w Zurychu, gdzie rozwinął swoje umiejętności w projektowaniu sterowanym komputerowo i nowoczesnych technologiach produkcyjnych. Uzyskał tytuł doktora na uniwersytecie ETH w Zurychu, na którym pozostał jako wykładowca. Obecnie prowadzi wydział wzornictwa przemysłowego na poznańskiej SOF (School of form). Laureat wielu prestiżowych nagród z dziedziny designu. Autor technologii deformacji metalu za pomocą ciśnienia wewnętrznego - FiDU, w której tworzy kolekcję unikatowych mebli i obiektów artystycznych oraz szuka zastosowań w przemyśle. Jego stołek  PLOPP (polski ludowy obiekt pompowany powietrzem) to  ikona designu z 2008r, jest prezentowany w wielu muzeach świata jako stołek przyszłości. Znany również z realizacji największych obiektów w technologii free formingu jakimi śa Instalacja WIR w Galerii Północnej w Warszawie i NAWA na wrocławskim Ostrowiu Tumskim, nominowana do nagrody Miesa van der Rohe roku 2019. Pozostałe obiekty artystyczne to KONICZYNA rzeźba dla inwestycji West Link, TAJDO instalacja rzeźbiarska we foyer  Hotelu Europejskiego, SWIETLIKI dla inwestycji Holm House, Skanska.


Ż

 • Mateusz Żurawik

  Mateusz Żurawik

  redaktor, Harvard Business Review Polska
  Mateusz Żurawik

  Redaktor magazynów Harvard Business Review Polska oraz MIT Sloan Management Review Polska. Autor artykułów poświęconych zwinnym metodykom pracy. Aktywny członek warszawskiej społeczności scrumowej. Ponadto na łamach Harvard Business Review Polska zajmuje się kwestiami ekspansji zagranicznej przedsiębiorstw oraz nieruchomości biurowych. Publikował w działach gospodarczych m.in. w Gazety Wyborczej oraz New York Timesa, gdzie opisywał m.in. międzynarodowe porozumienia handlowe. Doktorant Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!