PARTNERZY PORTALU

VI Wschodni Kongres Gospodarczy

Białystok  •  25-26 września 2019

PrelegenciA

 • Monika Andrulewicz

  Monika Andrulewicz

  reporter, dziennikarz, TVP3
 • Jarosław Antychowicz

  Jarosław Antychowicz

  prezes zarządu, Infinity Group
  Jarosław Antychowicz

  Od 2004 roku Prezes Zarządu Infinity Group sp. z o. o., agencji interaktywnej będącej jedną z najlepszych w Polsce firm świadczących usługi w obszarze Digital Transformation dla klientów z całego świata. Zaangażowany społecznie w wiele lokalnych inicjatyw, nieustająco wspiera rozwój młodych ludzi w różnych obszarach. Powołany do pełnienia funkcji min. Wiceprezesa Wschodniego Sądu Arbitrażowego, Członka Rady Izby Przemysłowo-Handlowej. Inicjator reaktywacji Klastra Technologiczne InfoTech, współzałożyciel pierwszego w Polsce Technikum Programistycznego INFOTECH. Jeden z głównych kreatorów zmian postrzegania Podlasia na tle Polski i Europy.


B

 • Edward Bajko

  Edward Bajko

  prezes, SM Spomlek
  Edward Bajko

  Edward Bajko pełni funkcję Prezesa Zarządu Spółdzielczej Mleczarni Spomlek od 2008 roku. Bogata wiedza, wieloletnie doświadczenie branżowe, a przy tym odwaga
  w podejmowaniu decyzji biznesowych pomogły mu uczynić Spomlek jednym
  z największych oraz najsilniejszych graczy na polskim rynku mleczarskim specjalizującym się w serach żółtych. Jest laureatem licznych nagród branżowych. W 2018 roku został uhonorowany nagrodą specjalną w międzynarodowym prestiżowym konkursie EY Przedsiębiorca Roku. Za swoją działalność otrzymał również Nagrodę Prezesa Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich „Zasłużony dla spółdzielczości mleczarskiej”.

 • Jakub Banaszek

  Jakub Banaszek

  prezydent miasta Chełm
  Jakub Banaszek

  Jest chełmianinem, absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał licencjat z zakresu zdrowia publicznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończył studia podyplomow e z prawa medycznego na Uniwersytecie Warszawskim oraz dla menedżerów farmacji w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, a także Szkoły Liderów Politycznych .

  Pracował m.in. w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu w Chełmie, Narodowym Funduszu Zdrowia, Ministerstwie Sprawiedliwości i biurze poselskim. Był asystentem Jarosława Gowina, radnym warszawskiej dzielnicy Ochota.

  Współtworzył program zdrowotny Zjednoczonej Prawicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Pełnił funkcję doradcy ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, premiera Mateusza Morawieckiego , pełnomocnika wojewody lubelskiego ds. rozwoju służby zdrowia oraz szefa gabinetu politycznego minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz.

  W wyborach samorządowych w 2018 został kandydatem PiS na prezydenta Miasta Chełm. Wygrał w drugiej turze, obejmując urząd jako jeden z najmłodszych prezydentów.

 • Szczepan Barszczewski

  Szczepan Barszczewski

  dyrektor, Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku

  Radca prawny, powołany na pierwszego dyrektora biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku. Ukończył Prawo na Uniwersytecie w Białymstoku. Prowadził praktykę prawniczą współpracując z renomowanymi firmami konsultingowymi i kancelariami prawnymi prowadząc jednocześnie indywidualną praktykę.
  Wieloletni wykładowca akademicki.
  Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku.
  Specjalizuje się w prawie działalności gospodarczej, prawie spółek oraz prawie podatkowym.
  Uczestnik i prelegent licznych konferencji podatkowych oraz z zakresu finansów publicznych.
  Wieloletnie doświadczenie jako członek Rad Nadzorczych spółek.

 • Izabela Bartnicka

  Izabela Bartnicka

  Head of Business Development, Fundacja Digital University
  Izabela Bartnicka

  Od prawie 20 lat jest związana z branżą rekrutacyjną i konsultingową. Ekspertka w zakresie nowych technologii i transformacji cyfrowej oraz ich wpływu na nasze życie i biznes. Jej specjalizacja to HR Tech, candidate i customer experience oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji w rożnych branżach i obszarach biznesowych. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała wcześniej w Grupie Pracuj oraz Hudson Morgan Philips Group. Jest również mentorką w Vital Voices.

 • Niklas Becker

  Niklas Becker

  Director Poland, Germany Trade & Invest (GTAI), Niemcy
  Niklas Becker

  Pracuje dla Germany Trade & Invest (GTAI) w Polsce od 2018 roku. GTAI jest agencją rozwoju gospodarczego Republiki Federalnej Niemiec, która wspiera firmy niemieckie zakładające działalność na rynkach zagranicznych i pomaga firmom zagranicznym zakładającym działalność w Niemczech.

  Wcześniej przez kilka lat Pan Becker pracował w Niemieckiej Izbie Handlowej za granicą w Warszawie. Studiował ekonomię i nauki polityczne na Uniwersytecie w Getyndze oraz ekonomię międzynarodową na Uniwersytecie Warszawskim.

 • Ernest Bodziuch

  Ernest Bodziuch

  publicysta, dziennikarz radiowy i telewizyjny, Polsat News
 • Magdalena Bohusz-Boguszewska

  Magdalena Bohusz-Boguszewska

  kierownik projektu, Sieć Otwartych Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu SA
 • Włodzimierz Bołtruczuk

  Włodzimierz Bołtruczuk

  prezes, Podlaski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie
 • Janusz Boniecki

  Janusz Boniecki

  prezes zarządu, Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie S.A.
  Janusz Boniecki

  Wiceprezes Polskiej Federacji Szpitali

  Doświadczony Manager. Od 2004 r. związany z Służbą Zdrowia. Wieloletnie zarządzanie szpitalami  przyczyniło się do ich rozwoju oraz wzrostu jakości świadczonych przez nie usług medycznych.

  Ukończył wiele kursów oraz studiów podyplomowych krajowych i zagranicznych w tym MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

  Obecnie od 2016 roku pracuje jako Prezes PZOZ  w Ostródzie, ( Szpital w Ostródzie)

  Jest Wiceprezesem Polskiej Federacji Szpitali.  Laureat wielu nagród i wyróżnień w tym „Lider Polskiego Lecznictwa” 2016 r., oraz Manager -Perły Medycyny 2018 r.

 • Dmitrij Borysowicz Rożkow

  Dmitrij Borysowicz Rożkow

  zastępca szefa administracji, Wolna Strefa Ekonomiczna GrodnoInvest
  Dmitrij Borysowicz Rożkow

  Pracuje w administracji wolnej strefy ekonomicznej Grodnoinvest od 2003 r. W 2011 r. pracuje jako zastępcą szefa administracji wolnej strefy ekonomicznej Grodnoinvest. W organizacji Dmitry nadzoruje obszary zagranicznej i gospodarczej działalności wolnej strefy ekonomicznej.

  W przeszłości ukończył z wyróżnieniem Państwowy Uniwersytet Grodno Janka Kupały na międzynarodowych stosunkach gospodarczych, ukończył Akademię Zarządzania przy Prezydencie Republiki Białoruś.

  Ma doświadczenie zawodowe w bankowości, finansach i doradztwie, działalności gospodarczej, przyciąganiu inwestycji, zarządzaniu personelem i firmą.

  Przez ponad 15 lat działalności WSE Grodnoinwest stała się kluczową platformą rozwoju biznesu w obwodzie Grodzieńskim. Obecnie w strefie pracują 75 przedsiębiorstw rezydentów WSE z branży drzewnej i meblanej, budowy maszyn i obróbki metali, przemysłu spożywczego i lekkiego, rolnictwa. Wielkość produkcji przekracza1,4 miliarda USD. Stanowią piątą część całkowitej produkcji regionu, trzecią część eksportu. Inwestorzy z 41 krajów świata inwestowali w realizację projektów.

 • Patryk Borzęcki

  Patryk Borzęcki

  Associate Director, Regional Head of Manufacturing and Services, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD)
  Patryk Borzęcki
 • Arnold Bresch

  Arnold Bresch

  członek zarządu, dyrektor ds. realizacji inwestycji, PKP Polskie Linie Kolejowe SA
 • Robert Bronisz

  Robert Bronisz

  wiceprezes, ABM Greiffenberger Polska, prezes, Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa
  Robert Bronisz

  Dyrektor i Wiceprezes Zarządu Zakładu ABM Greiffenberger Polska wchodzącej w skład grupy senata. Prezes Zarządu Klastra Wyżyna Motoryzacyjna i Maszynowa, Członek Senatu Stowarzyszenia LKB

  W ABM Greiffenberger, odpowiedzialny za całość projektu „greenfield” uruchomienia produkcji na Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Lublinie włączając w to zatrudnienie całości obecnie już 320 osobowego zespołu współpracowników, przeprowadzenie szkolenia w Niemczech, nadzór nad projektem i wykonaniem budynku BTS Fabryki w Lublinie oraz instalacji technologii i uruchomienie produkcji. Rodowity lublinianin od 19 lat związany z obszarem zarządzania produkcją we wszystkich jej aspektach, jako szef pionu produkcji, utrzymania ruchu czy logistyki. Jako dyrektor zarządzający kierował zakładem produkcyjnymi w grupie Armatura S.A., a wcześniej pracował na rzecz grupy Ball Packaging Europe wspierając projekt „greenfield” uruchomienia nowej fabryki w Polsce. Wykonywał projekty z pionu produkcyjnego i technicznego na obszarze całej Europy. Początki kariery związane były z przemysłem spożywczym, ściśle powiązane z jego wykształceniem zdobytym na Uniwersytecie Przyrodniczym o specjalności Inżynieria Żywności.

   

 • Werner Bumeder

  Werner Bumeder

  wicestarosta powiatu Dingolfing-Landau, Niemcy
 • Wiesława Burnos

  Wiesława Burnos

  członek zarządu województwa podlaskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  Wiesława Burnos

  Wykształcenie prawnicze i geodezyjne – geodeta uprawniony, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

  Od blisko 40 lat pracuje w administracji samorządowej: w Podlaskim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych – Rejonowy Oddział w Sokółce, następnie jako główny specjalista w Urzędzie Miejskim w Sokółce w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Geodezji oraz w Starostwie Powiatowym w Sokółce, gdzie od 2016 r. była dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska i Architektury.

  Od lat angażuje się w sprawy społeczne związane z pomocą osobom potrzebującym oraz ekologią. Inicjatorka wielu akcji pomocowych na rzecz osób poszkodowanych przez los.

   

 • Mieczysław Baszko

  Mieczysław Baszko

  współprzewodniczący, Polsko-Białoruska Grupa Parlamentarna
  Mieczysław Baszko

  Nauczyciel, działacz partyjny, wieloletni samorządowiec, radny miejski, radny sejmiku wojewódzkiego. Piastował urząd Wicemarszałka i Marszałka Województwa Podlaskiego. Od 2015 aktywny Poseł VIII kadencji Sejmu. Aktywny na rzecz Podlasia, promuje jego kulturę, tradycje i smaki. Działa na rzecz rozwoju współpracy z Białorusią, współprzewodniczy podkomisji stałej ds. mniejszości polskiej na Litwie. Dba o rodaków zamieszkujących na Litwie i Białorusi, wspiera rozwój polskiej kultury i tradycji pomagając w odbudowie polskich zabytków, świątyń, organizując inicjatywy edukacyjne i promujące polskość.


C

 • Małgorzata Cebelińska

  Małgorzata Cebelińska

  dyrektor Wydziału Handlu, SM Mlekpol w Grajewie
  Małgorzata Cebelińska

  Małgorzata Cebelińska jest Dyrektorem Handlu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Ze Spółdzielnią związana jest zawodowo ponad 20 lat. Wcześniej, jako Kierownik Działu Handlu Zagranicznego, odpowiadała za ekspansję produktów na rynki światowe. Do niewątpliwych sukcesów Małgorzaty Cebelińskiej zaliczyć można wdrożenie strategii eksportowej Mlekpolu, dzięki której markę Łaciate można znaleźć zarówno w większości krajów europejskich, jak i w Chinach czy Wietnamie. Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w całej Polsce. Małgorzata Cebelińska zarządza sprzedażą ponad 400 produktów szerokiego portfolio Mlekpolu i tak rozpoznawanych marek, jak Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz czy Mazurski Smak.

 • Grzegorz Chocian

  Grzegorz Chocian

  prezes zarządu, Ekoton Sp. z o.o.
  Grzegorz Chocian

  Prezes Zarządu i wspólnik EKOTON sp. z o.o. Wieloletni wykładowca akademicki, felietonista czasopism branżowych.

  Od ponad 21 lat specjalizuje się w ochronie środowiska, realizacji kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce i regionie, jak: droga krajowa S-8, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. W latach 2010-2012 ekspert kluczowy ds. ochrony środowiska, zaakceptowany przez Bank Światowy w „Projekcie Ochrony Przeciwpowodziowej Doliny Odry z Wrocławskim Węzłem Wodnym”. Koordynator analiz przyrodniczych w projekcie budowy zapory i elektrowni na Wiśle poniżej Włocławka, ekspert w projekcie przebudowy wejścia do portu morskiego w Ustce, budowy systemów chłodniczych Elektrowni Kozienice, dokumentacji podlaskiego lotniska regionalnego. Członek Rady Programowej "Kampanii antyazbestowej".
  Obecnie ekspert Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Urzędu Morskiego, Parlamentarnego Zespołu Rozwoju Dróg Wodnych. Członek wojewódzkich Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko na Podlasiu i Mazowszu. Dyplomowany eko-negocjator. W 2006 roku odznaczony przez Ministra Gospodarki odznaką honorową „Za zasługi dla turystyki”.

  Członek wielu organizacji i stowarzyszeń biznesowych, i społecznych, w tym ekologicznych. 

  Prezes Fundacji Konstruktywnej Ekologii Ecoprobono, powołanej dla wsparcia inwestorów publicznych i prywatnych poprzez ograniczenie zjawiska blokowania inwestycji. Współautor "Białej Księgi Infrastruktury"
  poświęconej sposobom likwidacji barier w rozwoju gospodarczym i infrastrukturalnym.

 • Robert W. Ciborowski

  Robert W. Ciborowski

  rektor, Uniwersytet w Białymstoku
 • Przemysław Cieszyński

  Przemysław Cieszyński

  członek zarządu, Bank Gospodarstwa Krajowego
  Przemysław Cieszyński

  Przemysław Cieszyński jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie studiował na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Ukończył program MBA na Vanderbilt University w Nashville, TN (USA). Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menadżerskich w: Pepsico, Polcard (członek Zarządu), Telewizja Polska S.A. oraz ostatnio OT Port Gdynia (Grupa OT Logistics). Jako doświadczony konsultant prowadził projekty realizowane przez firmy Accenture, CII Group i Raitaro. Będąc Starszym Managerem w Accenture prowadził projekty i programy dla wiodących polskich i międzynarodowych organizacji działających w branży usług finansowych. Firma doradcza Raitaro, której był wspólnikiem, prowadziła projekty restrukturyzacyjne i wdrożeniowe m.in. dla: Ströer Polska, BCT Gdynia, Sokółka Okna i Drzwi oraz Grupa Energa. Od 2006 r. zasiadał również w Radach Nadzorczych spółek notowanych na GPW, w tym: Sygnity S.A., Ciech S.A., Yawal S.A., Bomi S.A., TC Dębica S.A. oraz JSW S.A.

 • Cezary Cieślukowski

  Cezary Cieślukowski

  przewodniczący konwentu, Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”
  Cezary Cieślukowski

  Ekonomista, menedżer. Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” i Przewodniczący Stowarzyszenia „Euroregionu Niemen”. W latach 1992 - 1997 pełnił funkcję Wojewody Suwalskiego. W latach 2011-2013 Członek Zarządu Województwa Podlaskiego odpowiedzialny min. za ochronę zdrowia. W 2015 r. Wiceminister Zdrowia. Od 20 lat z woli wyborców Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego.

 • Katarzyna Czerewacz-Filipowicz

  Katarzyna Czerewacz-Filipowicz

  Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Białostocka
  Katarzyna Czerewacz-Filipowicz

  Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Zastępca Dyrektora Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach na Politechnice Białostockiej. Autorka licznych publikacji z zakresu logistyki międzynarodowej, handlu międzynarodowego i międzynarodowej integracji gospodarczej. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i pracy dydaktycznej w różnych jednostkach naukowo-dydaktycznych, m.in. Visiting Researcher na the United Nations University Institute on Comparative Regional Integration Studies (UNU-CRIS), Brugia, Belgia.

   

 • Łukasz Czernicki

  Łukasz Czernicki

  kierownik, Zespół Strategii, Polski Instytut Ekonomiczny
  Łukasz Czernicki

  Kierownik zespołu strategii. Ukończył studia makroekonomiczne na Technische Universität w Berlinie i finalizuje obecnie rozprawę doktorską na Uniwersytecie w Poczdamie. Posiada szerokie doświadczenie pracy w ośrodkach analitycznych i firmach konsultingowych (w Polsce i w Niemczech) oraz w administracji publicznej. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień ekonomicznych i regulacyjnych.


D

 • Mariusz Dadej

  Mariusz Dadej

  dyrektor, PolBioEco
 • Anna Daszuta-Zalewska

  Anna Daszuta-Zalewska

  dyrektor, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
  Anna Daszuta-Zalewska

  Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

  Absolwentka programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda (2013). Członkini Stanford Club of Poland. Honorowa Ambasador Politechniki Białostockiej. Zasiada w Prezydium Rady Klastra Obróbki Metali. Ukończyła m.in. studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH; magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w generowaniu i zarządzaniu projektami na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i szkolnictwa wyższego. Inicjatorka projektu, a następnie Przewodnicząca Komitetu Sterującego platformą startową dla nowych pomysłów „Hub of Talents”, w ramach którego wyinkubowanych zostało łącznie 68 technologicznych startupów (2016-2017). Obecnie zarządza kolejnym, dedykowanym startupowcom  projektem pn. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents 2”. 

 • Wojciech Dąbrowski

  Wojciech Dąbrowski

  prezes zarządu, Edpol
 • Leszek Dec

  Leszek Dec

  prezes zarządu, Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna
  Leszek Dec

  Został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w lutym 2016 roku. Od tego czasu Spółka udzieliła 49 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na obszarze SSSE oraz 11 decyzji o wsparciu – łącznie 60 nowych inwestycji. Aktualnie w przedsiębiorstwach działających na obszarze SSSE  zatrudnionych jest ponad 11 200 osób. Wartość zainwestowanego kapitału przekroczyła 4 mld 100 mln złotych.

 • Stanisław Derehajło

  Stanisław Derehajło

  wicemarszałek województwa podlaskiego, -
  Stanisław Derehajło

  Historyk, absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu: zarządzania funduszami UE, zarządzania oświatą, socjoterapii i edukacji twórczej.

  Blisko 20 lat jako wójt kierował gminą Boćki (od 1998 r.), by następnie w 2017 r. przenieść się do Warszawy do NASK (państwowy instytut badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji) – gdzie pracował jako dyrektor Centrum Kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jest również doradcą wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. 

  Społecznik, animator, pasjonat. Przez wiele lat związany z zespołami ludowymi. Aktywnie działa w podlaskich strukturach OSP RP – jest druhem OSP w Boćkach, a także Skarbnikiem Prezydium Wojewódzkiego OSP RP w Podlaskiem.    

 • Ewa Draus

  Ewa Draus

  wicemarszałek województwa podkarpackiego, -
  Ewa Draus
 • Bartosz Dyląg

  Bartosz Dyląg

  dziennikarz, PortalSamorzadowy.pl
  Bartosz Dyląg
 • Stanisław Dziekoński

  Stanisław Dziekoński

  Wydział Teologiczny, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  Stanisław Dziekoński

  Ks. prof. dr hab. Stanisław Dziekoński - tytuł naukowy profesora nauk społecznych. Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego  w Warszawie. Doktor  Honoris Causa Wschodnioeurpoejskiego Uniwersytetu Narodowego im.Łesi Ukrainki w Łucku. Autor licznych publikacji z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych. Autor wywiadów podejmujących tematykę związków nauki i biznesu. Recenzent w przewodach doktorskich, habilitacyjnych oraz postępowań w sprawie nadania tytułu profesora i tytułu doktora honoris causa. Brał udział w licznych wymianach międzynarodowych. Prelegent konferencji naukowych o tematyce społeczno - gospodarczej. Laureat licznych nagród, medali i wyróżnień w tym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Członek licznych gremiów naukowych i doradczych.

 • Wojciech Dziemianowicz

  Wojciech Dziemianowicz

  Wydział Geografii i Studiów Regionalnych, Katedra Geografii Miast i Planowania Przestrzennego, Uniwersytet Warszawski
  Wojciech Dziemianowicz

  Profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych, członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Od lat współpracuje z samorządami regionalnymi i lokalnymi. Współtworzył m.in. strategie województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Był kluczowym ekspertem w procesie przygotowania strategii Warszawa 2030. Był również kierownikiem sześciu projektów finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki. Obecnie doradza zarządom województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego w pracach nad strategiami czwartej generacji.


E

 • Leonard Etel

  Leonard Etel

  prezes, Wschodni Sąd Arbitrażowy (WSArb)

F

 • Leszek Faltyniak

  Leszek Faltyniak

  sekretarz generalny, Polsko-Białoruska Izba Handlowo Przemysłowa

G

 • Sławomir Gadomski

  Sławomir Gadomski

  podsekretarz stanu, Ministerstwo Zdrowia
  Sławomir Gadomski

  Inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez:

  • Departament Budżetu i Finansów,
  • Departament Oceny Inwestycji,
  • Departament Analiz i Strategii,
  • Wieloosobowe Stanowisko do spraw Audytu Wewnętrznego.

  Nadzoruje działalność 23 jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych przez Ministra Zdrowia.

  Wykonuje w imieniu Ministra obowiązki i uprawnienia wynikające z ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2077 oraz z 2018 r. poz. 62 i 1000) oraz innych przepisów w zakresie nadzoru nad gospodarką finansową i wykonywaniem budżetu państwa części 46 – Zdrowie;

  Wykonuje zadania określone w ustawie z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych należące do właściwości Ministra w zakresie:

  • zapewnienia funkcjonowania adekwatnej, skutecznej i efektywnej kontroli zarządczej, opracowania planu działalności na rok następny, sporządzania sprawozdania z wykonania planu działalności i składania oświadczenia o stanie kontroli zarządczej za poprzedni rok,
  • audytu wewnętrznego. 

  Sławomir Gadomski posiada wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej, jest na końcowym etapie zdobywania uprawnień biegłego rewidenta.

  Posiada 10-letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń (w Grupie PZU), w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi. Brał udział w projektach audytowych / doradczych w obszarach finansów, zarządzania korporacyjnego, zarządzania ryzykiem i sprawozdawczości finansowej.

  Przez 2 lata jako Zastępca Dyrektora, kierował pionem Zarządzania i Finansów w największym instytucie badawczym w Polsce – Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, gdzie nadzorował obszary:

  • zarządzania strategicznego i korporacyjnego,
  • controllingu finansowego,
  • HR,
  • IT,
  • inwestycji,
  • zakupów,
  • audytu wewnętrznego,
  • bezpieczeństwa,
  • prowadził nadzór nad projektami restrukturyzacyjnymi / optymalizacyjnymi w różnych obszarach działalności Instytutu (medyczny, finansowy, administracyjny).

  Obszary specjalizacji Sławomira Gadomskiego to:

  • zarządzanie strategiczne i zarządzanie korporacyjne,
  • zarządzanie finansami i controlling finansowy,
  • zarządzanie ryzykiem,
  • zarządzanie inwestycjami,
  • sprawozdawczość finansowa i rachunkowość finansowa,
  • audyt wewnętrzny i rewizja finansowa.

  Prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci. Pasjonat sportów wytrzymałościowych, w szczególności kolarstwa i triathlonu.  

   

 • Andrzej Gąsiorek

  Andrzej Gąsiorek

  wiceprezes zarządu, Grupa Maspex
  Andrzej Gąsiorek

  Ukończył Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Robotyki.

  Pracę w Grupie Maspex, jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych,  rozpoczynał w 1997 roku.

  Obecnie Wiceprezes Zarządu spółki Lubella wchodzącej w skład Grupy.

   

 • Małgorzata Gleń

  Małgorzata Gleń

  dyrektor, grupa fuzji i przejęć, Dział Doradztwa Podatkowego, KPMG
 • Henryk Grzesiak

  Henryk Grzesiak

  przewodniczący, Okręgowa Rada Lekarska w Białymstoku
  Henryk Grzesiak

  Dr n. med. Henryk Grzesiak ur. 1953. Lekarz. Dr n. med. Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. J. Śniadeckiego, Oddział Kardiologii, st. asystent.

  Działacz „Solidarności” w Szpitalu Wojewódzkim. W łatach 1999 – 2003r. – Zastępca Dyrektora ds. Medycznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Delegat na Okręgowy Zjazd Lekarzy OIL w Białymstoku w VI i VII kadencji.

  Obecnie Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Białymstoku.


H

 • Wang Hao

  Wang Hao

  I sekretarz handlowy, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej
 • Filip Hewelke

  Filip Hewelke

  Development Manager, Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES SA
  Filip Hewelke

I

 • Krzysztof Iwaniuk

  Krzysztof Iwaniuk

  wójt Gminy Terespol, -
 • Dawid Iwaniuk

  Dawid Iwaniuk

  zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

J

 • Jarosław Jabłoński

  Jarosław Jabłoński

  -, -
 • Arkadiusz Jaworowski

  Arkadiusz Jaworowski

  wiceprezes zarządu, Suempol
 • Marzena Juczewska

  Marzena Juczewska

  zastępca dyrektora ds. medycznych, Podlaski Oddział Wojewódzki, Narodowy Fundusz Zdrowia
  Marzena Juczewska

  Jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku. Posiada specjalizację z radioterapii onkologicznej. Ukończyła także studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia.

  W swojej karierze zawodowej była związana przede wszystkim z Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie pracowała jako lekarz od 1980 roku, a także z Akademią Medyczną (Uniwersytetem Medycznym) w Białymstoku oraz Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym.

  Przez 13 lat, do 2017 r., była dyrektorem Białostockiego Centrum Onkologii.


K

 • Roman Kaleta

  Roman Kaleta

  prezes zarządu, Malow Sp. z o.o.
  Roman Kaleta

  ROMAN KALETA, urodził się 7 lutego 1957 r. w Radomiu. W 1982 roku uzyskał tytuł mgr inż. Mechanika na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Po odbyciu służby wojskowej rozpoczął pracę zawodową w Suwalskiej Fabryce Mebli (obecnie Forte). W 1990 roku podjął pracę w zakładzie „POLAM – SUWAŁKI” na stanowisku kierownika rozwoju i inwestycji a następnie, na mocy porozumienia między zakładami pracy, w 1994 roku został zatrudniony w Spółce z o.o. „Litpol” na stanowisku Z-cy Dyrektora ds. technicznych i inwestycji. W październiku 1998 roku został Z-cą Dyrektora powstającej w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej Spółki z o.o. „Malow”. Funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. produkcyjno - technicznych pełni od 2005 roku. 

  Już w Suwalskiej Fabryce Mebli Roman Kaleta zaczął aktywnie działać w Stowarzyszeniu Inżynierów i Mechaników Polskich (SIMP) kierując jednocześnie zakładowym kółkiem tego Stowarzyszenia.  Jest autorem wielu wniosków racjonalizatorskich z sukcesem wdrożonych w procesach produkcyjnych. W Spółkach Litpol i Malow od początku odpowiadał za całokształt spraw związanych z inwestycjami i rozwojem, jest także współautorem patentu. Firma Malow jest obecnie liderem w produkcji szerokiej gamy mebli metalowych, w tym: socjalnych, biurowych, medycznych, warsztatowych, regałów przesuwnych. Sprzedaje swoje wyroby głównie w Europie, ale też rozwija sprzedaż w Emiratach Arabskich, Dubaju i Kuwejcie. Posiada oddział produkcyjno – handlowy w Charkowie na Ukrainie i w Świnoujściu. Dzięki stałym inwestycjom w technologię produkcji oraz załogę, firma Malow zatrudnia obecnie 650 osób i w swojej branży należy do czołówki najbardziej innowacyjnych firm w kraju i Europie.

  Roman Kaleta od 2006 roku, wspólnie z przedstawicielami kilku innych firm – założycieli, buduje i rozwija Klaster Obróbki Metali, w którym od 2014 jest członkiem Rady Nadzorczej. KOM w październiku 2015 roku uzyskał status Krajowego Klastra Kluczowego a obecnie skupia blisko 70 podmiotów, jednostek badawczo-rozwojowych i instytucji otoczenia biznesu z obszaru północno-wschodniej Polski, działających w branży obróbki metali, zarówno w sferze usług, handlu, jak i produkcji.

  Roman Kaleta jest także członkiem Zarządu Suwalskiego Klubu Badmintona Litpol – Malow, który jest najbardziej utytułowanym, profesjonalnym i najlepiej zorganizowanym klubem badmintona w Polsce. 

   

 • Andrzej Kaliński

  Andrzej Kaliński

  dziekan rady, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Białystoku
 • Tomasz Kałużny

  Tomasz Kałużny

  sędzia, VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Sąd Rejonowy w Białymstoku
  Tomasz Kałużny

  Orzekający w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, doświadczenie dydaktyczne w realizacji szkoleń z zakresu praktycznych aspektów stosowania i wykładni prawa europejskiego i krajowego, z odniesieniem do alternatywnych metod rozwiązywania sporów; były Prezes Sądu Rejonowego w Białymstoku, Wiceprezes Wschodniego Sądu Arbitrażowego przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, współpracujący z The European Association of Labour Court Judges (EALCJ), European Commission for the Efficiency of Justice (CEPEJ) oraz The World Bank (WB).

 • Adam Kamiński

  Adam Kamiński

  koordynator klastra InfoTech, -
  Adam Kamiński

  Koordynator Klastra Technologicznego INFOTECH oraz klastra energetycznego Podlaska Inicjatywa Energetyczna, dyrektor ds. rozwoju Technikum Programistycznego INFOTECH, dyrektor operacyjny PUHP LECH sp. z o.o., założyciel data science software house INCEPTON sp. z o.o., prezes LGD Puszcza Knyszyńska.

  Absolwent Wydziału Prawa UwB, studiów podyplomowych „Zarządzanie wiedzą w organizacji” oraz „Data science – analityk/developer”. Certyfikat Measure Authorising Officer, PRINCE2, audytor ISO.  

   

 • Witold Karczewski

  Witold Karczewski

  prezes, Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku
  Witold Karczewski

  Pan  Witold Karczewski jest powszechnie znaną i cenioną osobą z uwagi na wieloletnią działalność zawodową jak również społeczną na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego, integracji środowiska przedsiębiorców, aktywizacji kontaktów środowisk krajowych ze środowiskami zagranicznymi. Od ponad 25 lat aktywnie działa w firmie Contractus, stale ją rozwijając oraz poszerzając zakres jej działalności skupiający się na rolnictwie.

  Swoją działalność inicjował poprzez społeczną działalność w strukturach wiodących organizacji gospodarczych regionu, a mianowicie Izby Przemysłowo – Handlowej w Białymstoku, Podlaskiego Klubu Biznesu. Pan Witold Karczewski był inicjatorem powołania na bazie istniejących organizacji samorządu gospodarczego województwa podlaskiego wspólnej konsolidującej inicjatywy występującej pod nazwą Podlaskie Forum Gospodarcze. Po zawiązaniu inicjatywy, w 2001r. został wybrany na roczną kadencję Przewodniczącego Podlaskiego Forum Gospodarczego, funkcję jeszcze pełnił dwukrotnie. Obecnie Podlaskie Forum Gospodarcze zrzesza 15 organizacji gospodarczych i jest określane jako sukces regionalnej oddolnej inicjatywy środowiska przedsiębiorców.

  Od kilku lat Pan Witold Karczewski pełni również społeczną funkcję Prezesa Stowarzyszenia Św. Izydora Oracza, organizacji działającej na rzecz rozwoju i promocji podlaskiego rolnictwa, które stanowi istotny element potencjału gospodarczego regionu.

 • Monika Karska

  Monika Karska

  laureatka konkursu , „Moje województwo. Podlaskie 2030”
 • Cezary Kaźmierczak

  Cezary Kaźmierczak

  prezes, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
  Cezary Kaźmierczak

  W latach 80. podziemny wydawca i konspirator, odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor licznych artykułów dotyczących Polski, publikowanych w prasie podziemnej oraz na Zachodzie. Laureat Nagrody SDP im. Po Prostu za redagowanie pisma Metrum. W latach 1989-1996 w USA, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego, Kuriera, a następnie pracował w agencji marketingowej. Po powrocie do Polski dyrektor sprzedaży Radia RMF FM, następnie założył firmę szkoleniową Midwest ITSE (1997), a w 2000 roku agencję MMT Management.

  Przez kilka lat osobiście przeprowadził setki szkoleń z zakresu sprzedaży, zarządzania sprzedażą oraz komunikacji. W latach 2005 - 2014 roku Członek Zarządu Centrum im. Adama Smitha. Od 2010 roku Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz od 2013 roku Członek Zarządu Warsaw Enterprise Institute. Od 2018 roku Wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego.

   

 • Rafał Kerger

  Rafał Kerger

  redaktor naczelny, WNP.PL, PortalSamorzadowy.pl
  Rafał Kerger

  Wieloletni dziennikarz i redaktor ekonomiczny uznanych redakcji. Redaktor naczelny WNP.PL, PulsHR.pl i PortalSamorzadowy.pl. Nagrodzony przez Związek Banków Polskich z okazji 25-lecia współpracy samorządów z bankami w Polsce.

 • Feliks Kobierski

  Feliks Kobierski

  ekspert ds. sprzedaży finansowania handlu, Bank Gospodarstwa Krajowego
  Feliks Kobierski

  Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ukończył również studia podyplomowe Handlu ze Wschodem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  Pierwsze doświadczenia w handlu zagranicznym i krajowym zdobywał pracując w firmie handlowej z branży instalacyjnej. Od 2001 roku jest związany z sektorem bankowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Kredyt Banku, BNP Paribas oraz BGŻ BNP Paribas.


  Z Bankiem Gospodarstwa Krajowego związany od ubiegłego roku. Obecnie w Departamencie Bankowości Transakcyjnej zajmuje się transakcjami finansowania handlu.

 • Marcin Korolec

  Marcin Korolec

  minister środowiska w latach 2011-2013, prezes, Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych
  Marcin Korolec

  Od kwietnia 2019 członek Zarządu Transport and Environment (europejskiej federacji organizacji pozarządowych promujących politykę zrównoważonego transportu). Od września 2016 Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych - prawnik, wieloletni pracownik administracji państwowej. Od listopada 2013 do listopada 2015 roku był Pełnomocnikiem Rządu do spraw polityki klimatycznej, w latach 2011 – 1013 pełnił funkcję Ministra Środowiska oraz Wiceministra Gospodarki, w latach 2005 – 2011 (reprezentował Polskę podczas ponad 150 posiedzeń Rady Ministrów UE ds. Środowiska, Handlu, Konkurencyjności i Energii oraz był koordynatorem polskiej administracji w pracach OECD).

  Był Prezydentem, organizowanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych 19 Konferencji Stron Konwencji Klimatycznej – COP19 w Warszawie. Współprzewodniczył delegacji Unii Europejskiej podczas 17 Konferencji Konwencji Klimatycznej w Durbanie.

  Marcin Korolec brał udział w procesie negocjacji o członkostwo Polski w Unii Europejskiej, jako Asystent i Doradca  Ministra Jana Kułakowskiego oraz Minister Danuty Hubner.

  W latach 2010 - 2011 był członkiem Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W 2011 wprowadził Polskę do Rady Administracyjnej Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA) w Abu Dhabi. Był współzałożycielem Zielonego Trójkąta Weimarskiego – współpracy Ministrów Środowiska Francji, Niemiec i Polski (2013), Reprezentował Polskę w Zarządzie Zielonym Funduszu Klimatycznym (Green Climate Fund) 2013 - 2015.

 • Artur Kosicki

  Artur Kosicki

  marszałek województwa podlaskiego, -
  Artur Kosicki

  Jest absolwentem i doktorantem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w prawie budowlanym. Wykładowca akademicki, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz wielu komentarzy z dziedziny prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego.

  Był ekspertem w Radzie Mieszkalnictwa działającej przy Prezesie Rady Ministrów Mateuszu Morawieckim. Pracował m.in. przy zmianach o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz założeniach do specustawy mieszkaniowej i ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

  Członek zespołu doradczego przygotowującego założenia reformy procesu inwestycyjno-budowlanego i systemu planowania oraz zagospodarowania przestrzennego przy Ministrze Inwestycji i Rozwoju. W latach 2016 – 2018 doradca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Jest doświadczonym pracownikiem samorządowym. W latach 2005 – 2007 był związany ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku, a w latach 2007 – 2010 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Architektury, a następnie doradcy Prezydenta Miasta Białegostoku ds. inwestycji współfinansowanych ze środków UE. Z kolei w latach 2012 – 2015 był wspólnikiem i prokurentem jednej z czołowych białostockich kancelarii prawnych.

 • Krzysztof Kouyoumdjian

  Krzysztof Kouyoumdjian

  dyrektor ds. relacji zewnętrznych, CEDC International Sp. z o.o.
  Krzysztof Kouyoumdjian

  Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w CEDC International, największej firmie zajmującej się produkcją i sprzedażą mocnych alkoholi w Polsce, do której należą znane w kraju i na świecie marki Żubrówka, Soplica czy Absolwent, wytwarzane w zakładach w Białymstoku i Obornikach.

  Krzysztof Kouyoumdjian od blisko 20 lat pracuje w branży public relations w Polsce, prowadząc wiele projektów z dziedziny komunikacji z grupami interesariuszy, komunikacji korporacyjnej i brandowej oraz CSR. Przed dołączeniem do CEDC pracował m. in. w Philips Polska, Teva Pharmaceuticals/Polfa Kutno SA i Radiu Zet.

 • Tomasz Krawczyk

  Tomasz Krawczyk

  dyrektor rozwoju redakcyjnego, Grupa Polska Press
 • Marek Król

  Marek Król

  dyrektor, Departament Komercjalizacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz
 • Agnieszka Kurajew

  Agnieszka Kurajew

  dyrektor funduszu pożyczkowego, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
 • Wojciech Kuśpik

  Wojciech Kuśpik

  prezes zarządu, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, PTWP SA
  Wojciech Kuśpik

  Prezes i akcjonariusz Grupy PTWP, twórca i wydawca specjalistycznych mediów. Od początku działalności w prywatnym biznesie – jako właściciel i współwłaściciel firm.
  Inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej, która co roku gromadzi w Katowicach tysiące przedstawicieli świata gospodarki i polityki.

  Grupa PTWP specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń. Grupa PTWP posiada 100 proc. udziałów w spółce PTWP Event Center sp. z o.o., która od 2 maja 2016 roku zarządza Międzynarodowym Centrum Kongresowym oraz Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach.


L

 • Krzysztof Lasota

  Krzysztof Lasota

  ekspert ds. rozwoju firm sektora MŚP, Ośrodek Doradztwa i Treningu Kierowniczego
  Krzysztof Lasota

  Ekspert ds. strategii i planów rozwoju firm sektora MŚP Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości – budował i nadzorował budowę strategii rozwoju dla ponad 200 firm.

  Od ponad 20 lat zarządzający różnej wielkości zespołami (największy liczył ponad 500osób), Posiada 10 lat doświadczeń korporacyjnych podczas pracy dla spółek ING.

  Współpracował z takimi firmami jak: Premium Financial, Vienna Insurance Group, Nowe Motywacje, Boston Consulting Group, ODiTK, Nationale-Nederlanden, ING Bank i wiele innych.

  Z sukcesami wdraża najnowsze rozwiązania biznesowe, budował i restrukturyzował zespoły sprzedażowe. Doświadczenie zdobywał w kraju i za granicą uczestnicząc w projektach międzynarodowych. Autor i współautor wielu wdrożonych projektów, miedzy innymi: strategii i programów rozwojowych, podniesienia jakości sprzedaży i obsługi, standaryzacji działań marketingowych, utrzymania pracowników, rekrutacji i wdrażania kandydatów do pracy, budowy ścieżek kariery pracowników, systemów motywacyjnych dla różnych grup pracowników, sprzedaży franczyzowej.

  Praktyk, umiejący dobierać odpowiednie instrumenty stosownie do bieżących potrzeb.

 • Anna Ledwożyw

  Anna Ledwożyw

  dyrektor HR, BorgWarner Poland Sp. z o.o.
 • Natalja Luts

  Natalja Luts

  konsul ds. ekonomicznych, Ambasada Republiki Estonii w Rzeczypospolitej Polskiej
  Natalja Luts

  Ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Technicznym w Tallinnie. Studiowała również w Estońskiej Szkole Dyplomatycznej oraz w genewskiej Szkole Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych. Służbę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii rozpoczęła w 1998.

  Obecnie jest radcą ds. ekonomicznych w Ambasadzie Estonii w Warszawie. Doświadczenie zdobywała zarówno w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Estonii w Departamentach Komunikacji, Unii Europejskiej oraz Politycznym, jak i w Stałym Przedstawicielstwie Republiki Estonii przy UE (2006-2008) oraz w Stałym Przedstawicielstwie Republiki Estonii przy Biurze NZ i organizacjach międzynarodowych w Genewie (2011-2014).


Ł

 • Adam Ławicki

  Adam Ławicki

  założyciel, prezes, Whitehill
  Adam Ławicki

  Badacz praktyk i biznesman odnoszący sukcesy z komercjalizacji wyników prac badawczo – rozwojowych. Jest to osoba niezwykle merytoryczna, o ponadprzeciętnym zmyśle kreatywności i umiejętności przełożenia zamierzeń badawczych na konkretne efekty ekonomiczne.

  Z wykształcenia jest doktorem inżynierem Nauk Rolniczych w dyscyplinie Rolnictwo i Ogrodnictwo, tytuł zdobył w Instytucie Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach. Z racji bogatego doświadczenia biznesowego skupił się na rozwoju w obszarze badawczym i związanych z tym sukcesów biznesowych.

  Niezmiernie ważnym jest w tym fakt, iż A. Ławicki jest ,,światowcem”, posiada bowiem doświadczenie w zakresie międzynarodowych projektów badawczych B+R, między - innymi brał czynny udział w projekcie RTLS (lokalizacja zwierząt w czasie rzeczywistym), który uzyskał pozytywne rezultaty, a wyniki badań zostały wdrożone jako produkt finalny i zamierzenie badawcze osiągnęło sukces biznesowy.

  Ponadto Pan A. Ławicki jest inicjatorem przedsięwzięć badawczych: „Centrum Badawczo-Rozwojowe – Misja White Hill – Podlaska strategia sukcesu B+R+I w mechanizacji rolnictwa”   - pierwszy w województwie kompleksowy, ośrodek badań naukowych oraz „Triffid – produkt przyszłości Klastra Obróbki Metali (KKK) – synergia kooperacji w obszarze B+R”.

  Pan A.Ławicki pracował jako wykładowca w jednej ze szkół w Australii. Co więcej, zarządzał projektami badawczymi własnej firmy w zakresie systemu pomiaru czasu, które zostały skomercjalizowane.

  Członek Zarządu Krajowego Klastra Kluczowego: Klastra obróbki Metali.

  Członek Towarzystwa Biznesowego.

 • Marcin Łągiewka

  Marcin Łągiewka

  dyrektor, zespół wycen, Deal Advisory, KPMG
 • Bogdan Łukasik

  Bogdan Łukasik

  prezes, Modern-Expo Group

M

 • Sylwia Majewicz

  Sylwia Majewicz

  prezes, Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A.
  Sylwia Majewicz

  Od 2016 r. prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A. w Białymstoku, specjalizujących się w produkcji wyrobów zbożowych.

  Absolwentka Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego; zdobywała wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu zbożem pracując w firmach o zasięgu globalnym.

  Ojciec Stanisław Pietruszyński, założyciel rodzinnego biznesu między innymi znanej firmy w branży paszowej Agrocentrum, przekazał córce talent przedsiębiorczości.

  Podlaskie Zakłady Zbożowe pod kierownictwem Sylwii Majewicz zdobyły tytuł Podlaskiej Marki Roku oraz zmodernizowały młyn w Białymstoku, zwiększając kilkakrotnie moce produkcyjne.

 • Marek Malinowski

  Marek Malinowski

  członek zarządu województwa podlaskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
  Marek Malinowski

  Prawnik, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Doświadczenie samorządowe zdobywał w radzie powiatu bielskiego, gdzie mandat radnego pełnił przez cztery kadencje (1998 - 2014). W latach 1998 - 2002 był członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego. W 2006 r. pracował w gabinecie Ministra Rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Lata 2006 - 2010 to czas pracy w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku, a następnie w biurze ARMiR w Bielsku Podlaskim, którym kierował od 2016 r.

 • Alfio Mancani

  Alfio Mancani

  prawnik , Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce
  Alfio Mancani

  Alfio doradza w projektach dotyczących bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, a także w zakresie bieżącego doradztwa korporacyjnego i prawa spółek. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie dotyczącym relacji polsko-włoskich w zakresie inwestycji firm włoskich w Polsce, w szczególności z związku z inwestycjami na rynku nieruchomości, w budownictwie czy w sektorze life science.
  W wyborach, które odbyły się w kwietniu 2015 r., Alfio został powołany na członka Com.It.Es. (Komitet Włochów za Granicą) przy Konsulacie Republiki Włoch w Warszawie i obecnie pełni funkcję sekretarza.

 • Marta Marczak

  Marta Marczak

  dyrektor w zespole strategii marki, PwC
  Marta Marczak

  Marta Marczak jest dyrektorem w PwC, w dziale doradztwa biznesowego oraz lider w zespole Strategii Marki. Marta jest z wykształcenia socjologiem, od 13 lat pracuje jako strateg marketingowy. Badając zmieniające się zjawiska kulturowe oraz potrzeby konsumentów, wspiera budowanie silnych, angażujących marek. Autorka strategii pozycjonowania oraz innowacji produktowych dla wielu wiodących marek spożywczych, również dla firm rodzinnych.

 • Artur Michalski

  Artur Michalski

  ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Białorusi, -
  Artur Michalski

  Artur Michalski urodził się w 1962 roku w Warszawie. Ukończył studia filozoficzne na Akademii Teologii Katolickiej. W 1987 roku rozpoczął pracę w katolicko-społecznym tygodniku "Ład". Jesienią 1990 roku rozpoczął pracę w MSZ i na wiosnę przyszłego roku wyjechał do ambasady w Moskwie jako pracownik działu prasowego, a następnie rzecznik prasowy ambasady. W roku 1996 powrócił do Warszawy i objął stanowisko kierownika działu rosyjskiego w Ośrodku Studiów Wschodnich. Następnie w 1997 roku został naczelnikiem wydziału rosyjskiego w Departamencie Europy Wschodniej MSZ. W 2000 roku wyjechał do pracy w ambasadzie RP w Waszyngtonie w charakterze rzecznika prasowego. W 2004 roku powrócił do Warszawy i podjął pracę w Departamencie Ameryki. Dwa lata później wyjechał na stanowisko zastępcy ambasadora do ambasady RP w Kanadzie. Na jesieni 2010 roku powrócił do Polski i objął funkcję zastępcy  dyrektora Departamentu Wschodniego. Po kilku miesiącach przejął obowiązki kierującego departamentem i na początku 2011 roku został dyrektorem Departamentu Wschodniego. Na jesieni 2012 roku rozpoczął misję ambasadora RP w Kiszyniowie. Latem 2017 roku powrócił do Kraju i objął stanowisko dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ. Od czerwca 2018 roku pełni misję Ambasadora RP w Republice Białorusi.

 • Katarzyna Michałowska-Knap

  Katarzyna Michałowska-Knap

  dyrektor ds. badań i rozwoju, specjalista ds. energetyki wiatrowej,, Instytut Energetyki Odnawialnej
 • Jan Mikołuszko

  Jan Mikołuszko

  przewodniczący rady nadzorczej, Unibep SA
  Jan Mikołuszko

  Absolwent Wydziału Budownictwa Politechniki Białostockiej. W trakcie kariery zawodowej kierował spółkami Unibud, Budimex Unibud i był wiceprezesem spółki Budimex Dromex. Od 2003 roku przez jedenaście lat – prezes i główny akcjonariusz spółki budowlanej Unibep S.A. w Bielsku Podlaskim. Od czerwca 2014 roku przewodniczący rady nadzorczej Unibep S.A.

  Inicjator powstania Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa oraz Fundacji Grupy Unibep Unitalent.

   

 • Marta Molska

  Marta Molska

  Co-Founder, Partner, DO IT crew Sp. z o.o.
  Marta Molska

  Współwłaściciel Agencji Marketingowej DO IT Crew sp. z o.o. Jedyna kobieta w Podlaskiej Radzie Przedsiębiorczości przy Marszałku Województwa Podlaskiego, członkini Izby Przemysłowo Handlowej w Białymstoku i Podlaskiego Stowarzyszenia Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu. Pomysłodawca Stowarzyszenia Freeway, portalu o biznesie "azkobieta.pl", eventu "Street Noise" i spektaklu "Aż Kobieta". Choreograf, reżyser, konferansjer i dyrektor państwowej instytucji kultury.


N

 • Joanicjusz Nazarko

  Joanicjusz Nazarko

  dyrektor, Międzynarodowy Chiński i Środkowo-Wschodnioeuropejski Instytut Logistyki i Nauki o Usługach, Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Białostocka
  Joanicjusz Nazarko

  Dyrektor Międzynarodowego Chińskiego i Środkowo-Wschodnioeuropejskiego Instytutu Logistyki i Nauki o Usługach Politechniki Białostockiej
  Prezydent Association of Engineering, Project and Production Management (EPPM)
  Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
  Jest profesorem na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz profesorem stowarzyszonym Université du Québec w Trois-Rivières w Kanadzie, a także profesorem honorowym Zhejiang University Ningbo Institute of Technology w Chinach.
  Obszar jego zainteresowań naukowych to: foresight technologiczny i strategiczny, prognozowanie, systemy logistyczne, analiza produktywności i benchmarking w sektorze korporacyjnym i publicznym. Stworzył szkołę naukową foresightu. Jest autorem bądź współautorem ponad 300 publikacji naukowych (książek, monografii, podręczników, artykułów i referatów). Wiele jego prac zostało opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych. Swoje prace przedstawiał na licznych konferencjach krajowych oraz międzynarodowych, m.in. w Australii, Brazylii, Izraelu, Japonii, Jordanii, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech, RPA, Singapurze, USA oraz w wielu krajach Europy. Odbył staże naukowo-dydaktyczne na wielu uczelniach zagranicznych jako profesor wizytujący i stypendysta. Koordynator wielu projektów i grantów badawczych międzynarodowych i krajowych, m.in. Foresight technologiczny «NT FOR Podlaskie 2020». Regionalna strategia rozwoju nanotechnologii, POIG (2009-2013), Scenariusze w antycypowaniu i kształtowaniu przyszłości w badaniach foresightowych, NCN (2011-2014), Rail Baltica Growth Corridor, UE Baltic Sea Region Programme (2010-2013). Laureat licznych grantów i stypendiów naukowych krajowych oraz międzynarodowych.
  Zasiada w kolegiach i komitetach redakcyjnych wielu czasopism naukowych oraz jest członkiem komitetów naukowych i organizacyjnych licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych.
  Przynależy do licznych organizacji naukowych, w tym jest członkiem prezydium Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk; członkiem zwyczajnym Akademii Inżynierskiej w Polsce; oraz Przewodniczącym Polskiego Oddziału IEEE Technology and Engineering Management Society.
  Zasiada w licznych gremiach doradczych i społeczno-gospodarczych.

 • Łukasz Nazarko

  Łukasz Nazarko

  prodziekan, Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Białostocka
  Łukasz Nazarko

  Jest adiunktem na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. W kadencji 2016-2019 pełni funkcję Prodziekana ds. Współpracy i Rozwoju.
  Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku stosunki międzynarodowe oraz Program Studiów Europejskich i Nordyckich na Uniwersytecie w Turku (Finlandia). Był stypendystą Japan Foundation Fellowship for Intellectual Exchange Programme na Uniwersytecie Tokijskim oraz post-doctoral fellow na Vilnius Gediminas Technical University (Litwa).
  Jego zainteresowania naukowe obejmują foresight, technology assessment, politykę innowacyjną. Był członkiem Grupy Wsparcia Narodowego Programu Foresight „Polska 2020” oraz członkiem kluczowego zespołu badawczego w projekcie „NT FOR Podlaskie 2020. Regionalna Strategia Rozwoju Nanotechnologii”.
  Pełni funkcję członka zarządu Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii.

 • Katarzyna Nosalska

  Katarzyna Nosalska

  członek zarządu, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
 • Jędrzej Nowak

  Jędrzej Nowak

  -, -
 • Konrad Krzysztof Nowak

  Konrad Krzysztof Nowak

  prezes, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie
  Konrad Krzysztof Nowak

  Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska. Studia podyplomowe ukończył na kierunku Ciepłownictwo i Ogrzewnictwo na Politechnice Warszawskiej natomiast Zarządzanie Przedsiębiorstwem i MBA na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Międzynarodowym Centrum Biznesu i Administracji Publicznej.

  Certyfikowany audytor energetyczny, specjalista w dziedzinie energetycznego wykorzystania paliw odpadowych.

  Od 14 lat związany z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Olsztynie, gdzie od 2009 zasiada w Zarządzie Spółki, a od 2011 pełni funkcję Prezesa Zarządu. Wcześniej związany z branżą eksploatacyjną i handlową sektora inżynieryjnego. Członek Rady Regionalnego Oddziału Północno-Wschodniego Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie.


O

 • Jan Olbrycht

  Jan Olbrycht

  poseł do Parlamentu Europejskiego
  Jan Olbrycht

  Doktor socjologii. Nauczyciel akademicki, ekspert, polityk i działacz społeczny. Były burmistrz Cieszyna, marszałek województwa śląskiego. Aktywny członek wielu organizacji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Ekspert w dziedzinie polityki regionalnej oraz miejskiej. Prelegent na międzynarodowych konferencjach. Od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego. Wice-przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego w Parlamencie Europejskim w latach 2004-2009. Wice-przewodniczący specjalnej Komisji ds. Wyzwań Politycznych w latach 2010-2011. Wiceprzewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej w PE odpowiedzialny za dialog międzykulturowy i sprawy religijne w latach 2011-2014. W poprzedniej kadencji współzałożyciel i przewodniczący parlamentarnej Intergrupy URBAN. Obecnie członek Komisji Budżetowej (stały sprawozdawca Parlamentu Europejskiego do spraw wieloletnich ram finansowych) i członek zastępca Komisji Rozwoju Regionalnego. Współprzewodniczący grupy roboczej Europejskiej Partii Ludowej ds. dialogu międzykulturowego i religijnego.

   

 • Małgorzata Oleszczuk

  Małgorzata Oleszczuk

  prezes, PARP
  Małgorzata Oleszczuk

  Małgorzata Oleszczuk od 18 lat związana jest zawodowo z funduszami unijnymi. Pracowała w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, gdzie m.in. realizowała Narodowy Program Przygotowania Polski do Członkostwa w UE oraz uczestniczyła także we wdrażaniu programu PHARE i Transition Facility. Od 2008 r. kontynuowała karierę zawodową w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, gdzie nadzorowała realizację zadań Instytucji Pośredniczącej w Certyfikacji dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, a także wdrażanie programów dedykowanych jednostkom samorządu terytorialnego m.in. Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych oraz Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Reprezentowała Wojewodę Mazowieckiego w Komitetach Monitorujących POIiŚ 2007-2013, RPO WM 2007-2013 i 2014-2020 oraz Mazowieckiej Grupie Roboczej ds. przeciwdziałania nieprawidłowościom i przestępstwom na szkodę interesów finansowych UE.

  Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogiki. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, finansów publicznych, polityki i funduszy unijnych.

 • Katarzyna Opęchowska

  Katarzyna Opęchowska

  -, -
 • Maciej Orłoś

  Maciej Orłoś

  dziennikarz
  Maciej Orłoś

P

 • Paweł Pacek

  Paweł Pacek

  wicedyrektor, Biuro Rozwoju i Innowacji, Agencja Rozwoju Przemysłu SA
  Paweł Pacek

  Prawnik, absolwent Wydziału Prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego SGH, oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat zajmował się zarządzaniem funduszami UE m.in. związanych z cyfryzacją administracji oraz budową infrastruktury Internetu szerokopasmowego na obszarach wiejskich.

  Obecnie Wicedyrektor w  Biurze Rozwoju i Innowacji ARP S.A. gdzie zajmuje się m.in. wsparciem rozwoju innowacyjnych branż przemysłu takich jak technologie kosmiczne oraz robotyka
  i automatyka przemysłowa a także wdrażaniem usług proinnowacyjnych w dużych przedsiębiorstwach. Wiceprzewodniczący Rady Fundacji Centrum Innowacji FIRE, członek TASK FORCE-PL -  zespołu zadaniowego ds. wyboru projektów finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną przy Ministerstwie Rozwoju.

 • Andrzej Parafiniuk

  Andrzej Parafiniuk

  prezes zarządu, Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego
  Andrzej Parafiniuk

  Z wykształcenia prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wysokie kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie w doradztwie strategicznym oraz w zakresie zarządzania, marketingu i finansów.
  Zarządzał największym projektem brytyjskiego Funduszu Know How Fund w Europie Wschodniej - Polsko – Brytyjskim Programem Rozwoju Przedsiębiorczości. Był członkiem rad nadzorczych w kilku przedsiębiorstwach. Jest Prezesem Zarządu w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz współtwórcą regionalnego funduszu poręczeniowego i funduszu kapitałowego typu venture capital, którymi od 1995 roku zarządza.
  Zasiadał i zasiada w Komitetach Monitorujących PORPW, RPO, programy Mechanizmu Norweskiego i szwajcarskiego.
  Od 2006 roku jest Przewodniczącym Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Białegostoku oraz od 2015 członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Marszałku Województwa Podlaskiego.
  Całą swoją karierę zawodową poświęcił rozwojowi regionalnemu, ze szczególnym ukierunkowaniem na rozwój gospodarczy.
  Od 10 lipca 2013r. pełni funkcję Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Białymstoku.

 • Boris Pašalić

  Boris Pašalić

  minister rolnictwa, leśnictwa i gospodarki wodnej, Republika Serbska Bośni i Hercegowiny
 • Bohdan Paszkowski

  Bohdan Paszkowski

  wojewoda podlaski, -
  Bohdan Paszkowski

  Urodził się 31 stycznia 1965 r. w Białymstoku.

  W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Prawa Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. W 1992 r. odbył aplikację sądową oraz zdał egzaminy sędziowski i radcowski.
  Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku.

  W latach 1993–94 był radcą prawnym, m.in. Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Białymstoku. 

  Od grudnia 1994 r. pełnił funkcję sekretarza Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

  W 2007 r. zajmował stanowisko wojewody podlaskiego.

  W wyborach parlamentarnych 2007 r. uzyskał mandat senatora. W Senacie VII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Ustawodawczej, członkiem Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz Podkomisji do zmian Konstytucji. W VIII kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Ustawodawczej, członkiem Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Wybrany na senatora IX kadencji w okręgu wyborczym nr 59, a następnie przewodniczącego Komisji Ustawodawczej Senatu.

  Z dniem 09.12.2015 r. został  powołany na stanowisko Wojewody Podlaskiego przez  Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło.

  Należy do Prawa i Sprawiedliwości, zasiada w Radzie Politycznej i zarządzie okręgowym  tej partii.

  Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

 • Patrycja Pendrakowska

  Patrycja Pendrakowska

  prezes, Instytut Boyma
  Patrycja Pendrakowska

  Prezes think tanku Centrum Studiów Polska-Azja od maja 2017 roku, ekspert od Chin.

  Doktorantka w zakładzie filozofii społecznej UW. Ukończyła sinologię, etnologię i socjologię na UW, którą studiowała również na Ludwig-Maximilians Universität w Monachium.

   

 • Maciej Perkowski

  Maciej Perkowski

  prodziekan, Wydział Prawa, kierownik, Katedra Prawa Międzynarodowego, Uniwersytet w Białymstoku

  Profesor zwyczajny na Uniwersytecie w Białymstoku, Prodziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego. Autor blisko 200 opracowań naukowych oraz licznych ekspertyz dotyczących m.in. prawa międzynarodowego publicznego, prawa Unii Europejskiej, współpracy transgranicznej, aktywności zagranicznej regionów, prawnych aspektów ochrony środowiska oraz finansowania rozwoju. Członek Rady Inwestycyjnej ds. wsparcia zwrotnego w województwie podlaskim. Wiceprezes Wschodniego Sądu Arbitrażowego w Białymstoku. Ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej nadzorującej jakość kształcenia w polskich uczelniach wyższych.

 • Jacek Piłatkowski

  Jacek Piłatkowski

  naczelnik, Wydział Energetyki Rozproszonej, Departament Energii Odnawialnej i Rozproszonej, Ministerstwo Energii
 • Tomasz Płoński

  Tomasz Płoński

  dyrektor techniczny, Alex Electro
 • Eliza Pogorzelska

  Eliza Pogorzelska

  dyrektor, Departament Wdrażania Projektów Szerokopasmowych, Centrum Projektów Polska Cyfrowa
  Eliza Pogorzelska

  Od przeszło 20 lat związana z administracja publiczną w dziedzinie  wdrażania projektów infrastrukturalnych z wykorzystaniem funduszy europejskich. Od 2014 roku nadzoruje wdrażanie projektów infrastrukturalnych w branży telekomunikacyjnej mających na celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do Internetu.

  Aktywnie uczestniczy w kreowaniu interwencji publicznych, mających na celu pobudzenie inwestycji prywatnych w sieci telekomunikacyjnej nowej generacji  z wykorzystaniem środków z funduszy europejskich zarówno w formie dotacji jak i instrumentów finansowych.

 • Mariusz Popławski

  Mariusz Popławski

  prorektor ds. rozwoju i współpracy z zagranicą, Uniwersytet w Białymstoku
  Mariusz Popławski

  Dr hab., profesor Uniwersytetu w Białymstoku. Zatrudniony w Katedrze Prawa Podatkowego, Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Specjalizuje się w ogólnym prawie podatkowym a także podatkach lokalnych. Prorektor ds. rozwoju i współpracy międzynarodowej Uniwersytetu w Białymstoku. Od 1 pazdziernika 2019 r. powołany na stanowisko Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego. Członek Rady Naukowej „Public Governance, Administration and Finances Law Review in the European Union and Central and Eastern Europe”.

 • Tomasz Prusek

  Tomasz Prusek

  prezes zarządu, Fundacja Przyjazny Kraj
  Tomasz Prusek

  Publicysta ekonomiczny, prezes zarządu Fundacji Przyjazny Kraj, która m.in. prowadzi badania i analizy ekonomiczne, wspiera rozwój przedsiębiorczości oraz projekty edukacyjne.

  Dziennikarz-politolog, absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia doktoranckie w Międzywydziałowym Zakładzie Studiów Amerykańskich UJ. Przez 25 lat pisał w „Gazecie Wyborczej” m.in. o rynku kapitałowym, nadzorze finansowym i corporate governance.

  Laureat nagród i wyróżnień dziennikarskich: Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego 1996) za artykuł „Rok audytora” w miesięczniku „Gra na giełdzie”, „Rzeczpospolitej” i Coopers&Lybrand (wyróżnienie w konkursie „Kierunki rozwoju gospodarki polskiej do 2005 r.), Business Centre Club („Ostre Pióro” za propagowanie edukacji ekonomicznej), Citibank Handlowego we współpracy z Uniwersytetem Columbia (II nagroda w „Citigroup Journalistic Excellence Award), Fundacji Edukacji Rynku Kapitałowego (nagroda „Skrzydlaty FERK”),  Fundacji Batorego (nagroda specjalna w konkursie „Tylko ryba nie bierze?”), Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (wyróżnienie w konkursie o Nagrody SDP w 2007 r.). W konkursach Grand Press 2003 i 2012 nominowany w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

  W 2005 r. nominowany do tytułu „Osobowość Rynku Finansowego i Kapitałowego 2005 r.". Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych uhonorowało go tytułem „Dziennikarz Roku 2011”. W 2015 był wśród laureatów plebiscytu „Ludzie i instytucje rynku finansowego 2015” CFA Society Poland i gazety giełdy „Parkiet”.

  Autor powieści o kulisach rynku kapitałowego „K.I.S.S.” oraz „P.I.I.G.S.”. Współautor książek: „Regulowany rynek kapitałowy w Polsce. Początki” oraz „Raport roczny spółki publicznej”.

 • Bogusław Plawgo

  Bogusław Plawgo

  kierownik, Zakład Podstaw i Strategii Zarządzania, Uniwersytet w Białymstoku
  Bogusław Plawgo

  Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu w Białymstoku,
  prezes zarządu Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr, kierownik Zakładu Podstaw i Strategii Zarządzania Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Jest autorem ponad 140 opracowań naukowych dotyczących głównie sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwoju regionalnego. Autor wielu ekspertyz związanych z rozwojem regionalnym. Członek Regionalnego Forum Terytorialnego Województwa Podlaskiego. W kadencji 2011-2014 członek a obecnie ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej nadzorującej jakość kształcenia w polskich uczelniach wyższych.


R

 • Arnold Rabiega

  Arnold Rabiega

  prezes zarządu, Krajowy Instytut Energetyki Rozproszonej
  Arnold Rabiega

  Prezes Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej sp. z o.o. - podmiotu zajmującego się kompleksową optymalizacją kosztów energetycznych w zakładach przemysłowych. Z wykształcenia prawnik specjalizujący się w obszarze regulacji sektora energetycznego, autor publikacji branżowych i naukowych o tematyce odnoszącej się do energetyki rozproszonej, efektywności energetycznej i elektromobilności. W toku kariery zawodowej współpracował jako zewnętrzny ekspert z zakresu energetyki rozproszonej z takimi podmiotami jak chociażby Ministerstwo Energii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej oraz czołówką polskich i międzynarodowych koncernów energetycznych i produkcyjnych."

 • Balázs Rákossy

  Balázs Rákossy

  sekretarz stanu ds. funduszy europejskich, Ministerstwo Finansów, Węgry
  Balázs Rákossy
 • Czesław Renkiewicz

  Czesław Renkiewicz

  prezydent Suwałk, -
  Czesław Renkiewicz

  Urodzony 25 maja 1960 r. W latach 2006-2010 Pierwszy z-ca Prezydenta Miasta Suwałk. Kieruje Suwałkami od 9 lat (3 kadencja).

  Absolwent suwalskiego Technikum Mechanicznego, Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku oraz studiów podyplomowych w zakresie: rachunkowości oraz pedagogiki.

  Pracę zawodową rozpoczął w 1980 r. w Zakładach Sprzętu Oświetleniowego „Polam-Farel” w Suwałkach. W latach 1983-1988 pracował w Urzędzie Miejskim w Suwałkach, a następne 18 lat w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery urzędniczej – od pracownika po naczelnika urzędu.

  Do 2007 r. Wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddziału okręgowego
  w Suwałkach.

 • Bogdan Rogaski

  Bogdan Rogaski

  dyrektor, Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku
 • Bogdan Rogaski

  Bogdan Rogaski

  prezes, Podlaskie Centrum Arbitrażu i Mediacji (PCAM)
 • Ewa Rollnik-Sadowska

  Ewa Rollnik-Sadowska

  Zakład Ekonomii Menedżerskiej, Wydział Inżynierii Zarządzania, Politechnika Białostocka
  Ewa Rollnik-Sadowska

  Absolwentka Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce uzyskała w 2009 roku na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

  Jest zatrudniona na stanowisku adiunkta na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej, gdzie od 2016 roku pełni funkcję Prodziekana ds. Kształcenia.

  Zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z ekonomią pracy
  w zakresie determinant i metod pomiaru efektywności Publicznych Służb Zatrudnienia oraz polityką rynku pracy w Unii Europejskiej.

  Kierowała działaniem naukowym nt. „Efektywność publicznych służb zatrudnienia w Polsce - stan rzeczywisty a pożądany” w ramach grantu przyznanego przez NCN. 

  Była kierownikiem zespołów badawczych projektów z zakresu ekonomii pracy, w tym między innymi projektu Podlaskie otwarte na młodych realizowanego przez  WUP w Białymstoku w partnerstwie z Politechniką Białostocką, w ramach II Osi priorytetowej Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji POWER. Ponadto koordynowała badania Przyczyny zróżnicowania powiatowych rynków pracy województwa podlaskiego realizowane na zlecenie WUP w Białymstoku.

  Jest ekspertem PARP do oceny wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 (dziedzina: rynek pracy w tym prawodawstwo).

  Współpracuje z polskimi i zagranicznymi instytutami badawczymi (Polskim Instytutem Ekonomicznym, Hamburg Institute of International Economics (HWWI)).

  Prowadzi zajęcia dydaktyczne na licznych uczelniach zagranicznych (Dania, Niemcy, Grecja, Portugalia, Włochy, Litwa, Łotwa, Węgry, Gruzja, Armenia).

   

 • Katarzyna Rutkowska

  Katarzyna Rutkowska

  prezes zarządu, AC SA
  Katarzyna Rutkowska

  Prezes Zarządu AC S.A. w Białymstoku, spółki giełdowej z branży motoryzacyjnej, wiodącego w Polsce i liczącego się na świecie (eksport do ponad 50 krajów świata) producenta nowoczesnych systemów autogaz LPG i CNG marki STAG.

  Od 2007 r. związana ze spółką AC SA w Białymstoku, na początku jako Doradca, Wiceprezes Zarządu, a od sierpnia 2008 r. Prezes Zarządu. Wykształcenie wyższe w zakresie zarządzania i finansów. Była odpowiedzialna za wprowadzenie AC SA w 2011 r. na GPW w Warszawie.

  Przed rozpoczęciem pracy w AC pracowała głównie w finansach m.in. jako Dyrektor Finansowy w BOS SA w Białymstoku, a także jako pracownik naukowy - nauczyciel akademicki w WSFiZ w Białymstoku (Katedra Analizy Finansowej). Jest członkiem Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Była członkiem rad nadzorczych, m.in. w Mispol SA w Suwałkach (spółka giełdowa) i Biazet SA w Białymstoku (przewodnicząca Rady Nadzorczej). Posiada uprawnienia biegłego rewidenta, od roku 2011 jest członkiem Rady Ekspertów przy Prezydencie Miasta Białegostoku, w latach 2011-2018 była członkiem Rady Przedsiębiorczości przy Zarządzie Województwa Podlaskiego. Stale podnosi poziom wiedzy uczestnicząc w wielu specjalistycznych szkoleniach, ukończyła m.in. Akademię Strategicznego Przywództwa, Management i Personal Leadership Academy – roczne programy menedżerskie sygnowane Harvard Business Publishing.

  Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia biznesowe, m.in. tytułem „Crystal Dragon of Success” dla najlepszych menedżerów w Polsce oraz w ogólnopolskim konkursie - „Bizneswoman Roku” w kategorii korporacja.

 • Sebastian Rynkiewicz

  Sebastian Rynkiewicz

  prezes zarządu, Klaster Obróbki Metali
 • Marzena Rytel

  Marzena Rytel

  dyrektor ds. infrastruktury, Zespół Doradztwa dla Sektora Publicznego, PwC
  Marzena Rytel

  Marzena Rytel ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w bankowości inwestycyjnej i doradztwie finansowym. Doradzała wielu firmom prywatnym przy ich inwestycjach w Polsce, a także polskiemu rządowi i samorządom. Specjalizuje się w projektach infrastrukturalnych wymagających dużych nakładów kapitałowych z udziałem partnerów prywatnych, w szczególności z wykorzystaniem formuły PPP, w różnych sektorach, w tym m.in. transporcie, ochronie zdrowia, budynkach użyteczności publicznej. Obecnie doradza  m.in. GDDKiA, EBI i Komisji Europejskiej.

 • Jakub Rzeźnicki Rzeźnicki

  Jakub Rzeźnicki Rzeźnicki

  -, -

S

 • Andrzej Sadowski

  Andrzej Sadowski

  założyciel, prezydent, Centrum im. Adama Smitha – Pierwszy Niezależny Instytut w Polsce
  Andrzej Sadowski

  Założyciel i prezydent Centrum im. Adama Smitha – Pierwszego Niezależnego Instytutu w Polsce (1989), jeden z założycieli Zespołu Badań nad Myślą Konserwatywną i Liberalną na Uniwersytecie Warszawskim (1984-1989) i Zespołu Studiów Ekonomicznych im. Adama Smitha (1986-1989). Współzałożyciel i członek zarządu Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie (1986–1989). Współzałożyciel wraz z Mirosławem Dzielskim i Aleksandrem Paszyńskim i członek zarządu Akcji Gospodarczej (1988-1989). Jeden z założycieli (1996) i członek Zarządu Transparency International Polska (do 2003).

  Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2009-2010).

  Członek Rady Naukowej Ośrodka Badań nad Przedsiębiorczością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (2009-)

  W 2014 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za propagowanie przedsiębiorczości.

  Ponownie członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2015-).

 • Alina Sarnacka

  Alina Sarnacka

  wiceprezes, Fundacja Centrum PPP
  Alina Sarnacka

  Alina Sarnacka posiada 25-letnie polskie i międzynarodowe doświadczenie w zakresie doradztwie finansowego, w tym 23-letnie w przygotowaniu projektów partnerstwa publiczno-prywatnego, uzyskane w trakcie pracy w czołowych firmach doradczych: Booz Allen Hamilton, PwC oraz EY. ,Aktualnie jest niezależnym ekspertem, specjalizującym w doradztwie dotyczącym przygotowania projektów PPP, w zakresie doradztwa transakcyjnego głównie dla dużych projektów, projektów i działań o charakterze regulacyjnym oraz budowy kompetencji PPP. Aktualnie Alina Sarnacka pracuje w Polsce oraz w Egipcie.

  Od maja 2019 r. jest wiceprezesem Fundacji Centrum PPP.

  Alina jest współautorką czterech książek o PPP oraz autorką licznych artykułów.

 • Lukas Schifferle

  Lukas Schifferle

  radca handlowy, Ambasada Szwajcarii w Polsce
 • Marcin Seniuk

  Marcin Seniuk

  dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP
  Marcin Seniuk

  Od kilkunastu lat zawodowo związany z tematyką funduszy europejskich. W PARP od ponad 10 lat współtworzy i wdraża publiczne instrumenty wsparcia przedsiębiorstw w oparciu o innowacje. Odpowiada za realizację projektów akceleracji startupów we współpracy z korporacjami oraz programu Platformy startowe dla nowych pomysłów w POPW. Bierze udział w projektowaniu oraz opiniowaniu instrumentów przyszłej perspektywy finansowej UE.

  Wykształcenie: Collegium Civitas (Stosunki Międzynarodowe; magister 2003 r.) oraz Uniwersytet Warszawski (Studium Ewaluacji Projektów Finansowanych przez UE, 2009 r.).

 • Adam Sierak

  Adam Sierak

  dziennikarz, PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL
  Adam Sierak
 • Piotr Siniakowicz

  Piotr Siniakowicz

  burmistrz Siemiatycz, -
 • Łukasz Skłodowski

  Łukasz Skłodowski

  prezes, Elastic Cloud Solutions
  Łukasz Skłodowski

  CEO Elastic Cloud Solutions. Od lat pomaga organizacjom odnieść sukces w procesie transformacji cyfrowej. Współtwórca workai, platformy Digital Employee Experience nowej generacji. Jej głównym celem jest usprawnienie komunikacji wewnętrznej, zarządzania wiedzą i zaangażowania pracowników przy pomocy technologii mobilnych, Internetu Rzeczy (IoT) i sztucznej inteligencji. Produkt współautorstwa Łukasza, jako 1 z dziesięciu najlepszych intranetów na świecie, otrzymał od Nielsen Norman Group prestiżową nagrodę „Best Intranet Design” za wyjątkowy i zorientowany na użytkownika design.

 • Dionizy Smoleń

  Dionizy Smoleń

  dyrektor, Zespół Doradztwa dla Sektora Publicznego, PwC
  Dionizy Smoleń

  Dionizy Smoleń jest ekspertem w obszarze doradztwa dla sektora publicznego, posiada 12-letnie doświadczenie. Specjalizuje się w podnoszeniu efektywności funkcjonowania jednostek administracji publicznej. Posiada również szeroką wiedzę z obszaru marketingu terytorialnego (tworzenie i rozwój programów podnoszących atrakcyjność regionów dla przedsiębiorców, umiędzynarodowianie przedsiębiorstw), a także z zakresu zarządzania strategicznego.

 • Artur Soboń

  Artur Soboń

  sekretarz stanu, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju
  Artur Soboń

  7 lutego 2018 r. powołany na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

  Od 2001 roku związany z Urzędem Miasta Świdnik, początkowo kierował Wydziałem Strategii i Rozwoju, następnie od 2006 roku na stanowisku Sekretarza Miasta. W latach 2006-2010 radny powiatu i społeczny członek zarządu powiatu świdnickiego. W okresie 2010-2015 radny sejmiku województwa lubelskiego.

  Od 2015 roku Poseł na Sejm RP. W ramach aktywności poselskich pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Reindustrializacji Polski oraz Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Lotników Polskich. Członek komisji obrony narodowej i finansów publicznych.

  Absolwent studiów magisterskich Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL.

  Członek Prawa i Sprawiedliwości.

 • Jakub Sochacki

  Jakub Sochacki

  manager, Zespół Innowacje i Pomoc Publiczna, PwC
  Jakub Sochacki

  Odpowiedzialny za projekty związane z optymalizacją oraz finansowaniem działalności badawczo-rozwojowej w przedsiębiorstwach. Wspiera firmy w skutecznym pozyskiwaniu oraz rozliczaniu dotacji oraz zwolnień i ulg podatkowych na planowane przedsięwzięcia badawcze oraz inwestycyjne.

   Dodatkowo w ramach międzynarodowej sieci PwC Inward Investment Network wspiera przedsiębiorstwa w procesie wyboru najlepszej lokalizacji dla planowanych inwestycji.  

   W swojej pracy Jakub doradzał zarówno międzynarodowym korporacjom, jak również małym i średnim firmom oraz start-upom.  Od 2016 roku aktywnie wspiera sektor IT oraz produkcji gier video. Posiada także certyfikaty Professional Scrum Master, AgilePM, ISTQB oraz PRINCE2 Foundation.    

 • Adam Sofuł

  Adam Sofuł

  dziennikarz, WNP.PL, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
  Adam Sofuł
 • Krzysztof Jan Stawnicki

  Krzysztof Jan Stawnicki

  pełnomocnik zarządu województwa podlaskiego ds. odnawialnych źródeł energii (OZE), Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
 • Dariusz Stefaniuk

  Dariusz Stefaniuk

  wicemarszałek województwa lubelskiego, -
 • Jacek Stolarski

  Jacek Stolarski

  wiceprezes zarządu, SaMASZ Sp. z o.o.
  Jacek Stolarski

  Absolwent Politechniki Białostockiej oraz Akademii Leona Koźmińskiego

  Od najmłodszych lat związany z firmą rodzinną założoną przez ojca - SaMasz.

  W firmie zajmuje się wdrażaniem filozofii Lean Manufacturing, digitalizacją produkcji oraz strategią firmy.

  Hobby: sztuki walki.

 • Wojciech Strzałkowski

  Wojciech Strzałkowski

  przewodniczący, Podlaska Rada Gospodarcza
  Wojciech Strzałkowski

  Przewodniczący Podlaskiej Rady Gospodarczej

  Konsul Honorowy Republiki Chorwacji

  Główny akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej JAGIELLONII Białystok.

  Większościowy udziałowiec i Przewodniczący Rad Nadzorczych:
  -Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A.
  -HBG sp. z o.o. Hotel Branicki w Białymstoku
  - oraz kilku innych spółek
  Urodzony 29 sierpnia 1960 r. w Białymstoku.
  Absolwent Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego – dzisiaj Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  ( licencjat, studia magisterskie następnie uzyskał tytułu MBA),
  Ukończył podyplomowe studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
  W 1990 roku był założycielem i współwłaścicielem Multi Trade Company s.c., firmy która zajmowała się dystrybucją alkoholi, a w roku 1999 była największą w Polsce hurtownią alkoholi i wtedy połączyła swoje siły z CEDC - spółką notowaną na giełdzie NASDAQ w USA.
  Od tego momentu uczestniczy w dynamicznym rozwóju CEDC która przez kolejne 10 lat konsoliduje największe przedsiębiorstwa dystrybucyjne tej branży w Polsce.
  Od 2005 do 2010 zasiadał w radzie nadzorczej POLMOSU Białystok jako jej Wiceprzewodniczący.
  W 2003 roku przejmuje wspólnie z innymi akcjonariuszami JAGIELLONIĘ Białystok i pomaga klubowi zrealizować awans z III ligi do II-giej.
  Od tego momentu JAGIELLONIA Białystok notuje rekordowe jak na dzisiejszą 98-letnią historię wyniki sportowe.
  Przed przejęciem klubu w 2003 roku Jagiellonia tylko przez trzy sezony uczestniczyła w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych.
  Dzisiaj Jagiellonia rozgrywa 13-ty sezon z rzędu w najwyższej polskiej lidze, Ekstraklasie, zdobywając w tym czasie osiągnięcia takie, jak: Puchar Polski, Superpuchar Polski, najwyższe w swojej historii miejsca w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, zajmując kolejno czwarte miejsce, trzecie miejsce oraz ostatnio dwa razy z rzędu zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018.
  W tym okresie, jak nigdy wcześniej, Jagiellonia uczestniczyła w eliminacjach Pucharu Europy, rozgrywając 16 meczów międzynarodowych z takimi drużynami, jak: Aris Saloniki z Grecji, Irtysz Pawłodar z Kazachstanu, FK Kruoja Pokroje z Litwy, Omonia Nikozja z Cypru, Dinamo Batumi z Gruzji, FK Gabala z Azerbejdżanu, Rio Ave z Portugalii i KAA Gent z Belgii,

  Jest również Konsulem Honorowym Republiki Chorwacji w Białymstoku,
  Członkiem Rady Generalnej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego oraz
  Wiceprezesem Podlaskiego Klubu Biznesu.
  W 2018r. został wybrany na roczną kadencję Przewodniczącego Podlaskiego Forum Gospodarczego.
  Jest Zwierzchnikiem Białostockiego Bractwa Kurkowego.
  oraz Podlaskim Wojewodą Bractwa Kurkowego.
  Należy do grup rekonstrukcyjnych Husarii Polskiej:
  Podlaskiej Chorągwi Husarskiej i
  Chorągwi Husarskiej Koronnej Stefana Branickiego.

  W latach 2008-2012 pracował w Wydziale Zagranicznym Polskiego Związku Piłki Nożnej.
  Obecnie od 2016 roku zasiada w Komisji Finansów PZPN.

 • Robert Strzelecki

  Robert Strzelecki

  CEO, TenderHut, SoftwareHut
  Robert Strzelecki

  Prezes polskiej grupy technologicznej TenderHut – najszybciej rozwijającej się spółki w Polsce i nr 23 w Europie wg. rankingu Financial Times 2019. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, pracuje w branży IT od ponad 20 lat. Prowadzi innowacyjne projekty, przygotowuje firmy do sprzedaży lub restrukturyzacji, a także wprowadza złożone systemy informatyczne w przedsiębiorstwach. Założyciel i członek Rady Dyrektorów - Software Development Association Poland (SoDA) - organizacji reprezentującej sektor usług IT w Polsce, która pomaga firmom zdobywać nowe doświadczenia i rynki.

 • Tomasz Stypułkowski

  Tomasz Stypułkowski

  prezes, Instytut Innowacji i Technologii, Politechnika Białostocka
  Tomasz Stypułkowski

  Prezes Zarządu Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Sp. z o.o., w latach 2017 - 2019 Przewodniczący Porozumienia Spółek Celowych w Polsce, Członek Rady Politechniki Białostockiej, Wiceprezes Zarządu Fundacji Technotalenty, Członek Zarządu Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów. Specjalista ds. współpracy nauki i biznesu, komercjalizacji i transferu technologii. Trener biznesu. Ekspert ds. rzeczy trudnych i niemożliwych. Nieszablonowy w działaniu ale skuteczny. Z pasji gitarzysta. Raczej wizjoner niż administrator.

  "Wierzę, że najlepsze rozwiązania buduje się na pozytywnych relacjach i zaufaniu, a pieniądze są tylko efektem rzeczy dobrych, które robimy."

 • Adam Szałanda

  Adam Szałanda

  dyrektor, Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach
  Adam Szałanda

  Pod kierownictwem Adama Szałanda i dzięki podjętym działaniom restrukturyzacyjnym wyprowadzono Szpital z ciążących na nim wieloletnich zaległości finansowych. Jako Dyrektor nawiązał liczne umowy współpracy transgranicznej, co przyczyniło się do promocji naszego województwa, zaowocowało przyznaniem środków finansowych z funduszów europejskich na rozwój szpitala. Zmodernizowano szereg oddziałów szpitala oraz zakupiono nowoczesną aparaturę medyczną. Rozszerzono katalog świadczeń zdrowotnych, m.in. w zakresie okulistyki, podstawowej opieki zdrowotnej, chirurgii onkologicznej oraz preluksacji, jak również diagnostyki m.in. w zakresie badań mammograficznych. Adam Szałanda pozyskał wielu specjalistów w różnych dziedzinach medycyny, jak również pozyskuje nowe miejsca szkoleniowe potrzebne do wyspecjalizowania się nowej kadry lekarskiej.

  Za swoje zasługi został Suwalczaninem Roku 2012.

  W 2014r. Szpital został finalistą i  zdobył  wyróżnienie w XVIII Gali Lider Informatyki 2014 w kategorii Służba Zdrowia.  Zostało docenione połączenie informatyzacji Szpitala z nowym sposobem kreowania i świadczenia usług dla pacjenta oraz radykalnej zmiany
  w przejrzystości zarządzania publicznymi środkami.

  Adam Szałanda zawsze cieszył się dużym zaufaniem i szacunkiem. Ogromna pracowitość, skrupulatność, a przede wszystkim zaangażowanie w pracę przyczyniło się do wielu sukcesów, a co za tym idzie i promocji województwa podlaskiego.

  W 2015r. Szpital Wojewódzki zdobył Certyfikat systemu zarządzania jakością ISO 9001:2008, w 2016 Szpital otrzymał wyróżnienie w kategorii Lider Roku 2016 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital w Konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2016, a w 2017 roku Certyfikat akredytacyjny potwierdzający spełnienie  standardów akredytacyjnych. Dużym osiągnięciem było uzyskanie tytułu Menadżer Roku.

  Ponadto Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach jako jedyny z województwa podlaskiego rozpoczął współpracę z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Szpital pozytywnie przeszedł weryfikację rzetelności i znalazł się w gronie placówek, z którymi Agencja podpisała umowę dotycząca współpracy w zakresie wyceny świadczeń medycznych.

 • Jacek Szlachta

  Jacek Szlachta

  kierownik, Katedra Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  Jacek Szlachta

  Jacek Szlachta jest kierownikiem katedry Rozwoju Regionalnego I Przestrzennego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie I Wiceprzewodniczącym Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk. Był także członkiem ostatniej Naukowej Rady Statystyki w Głównym Urzędzie Statystycznym. Jego badania naukowe skupiają się na: polityce regionalnej, Europejskiej polityce spójności, terytorialnych prawidłowościach rozwoju społecznego i gospodarczego oraz zmianach zasięgu przestrzennego Unii Europejskiej. Był wizytującym profesorem w MIT (SPURS Programme) oraz EPRC w Strathclyde University. Był przewodniczącym VASAB gdy pierwsza Wizja I Strategie Państw Morza Bałtyckiego zostały przygotowane. Był doradcą Danuty Huebner gdy była ona przewodniczącą Komitetu Polityki Regionalnej w Parlamencie Europejskim. Międzynarodowa aktywność ekspercka w ramach programów UE i Polski była realizowana w Gruzji i Mołdawii. Był także członkiem zespołów badawczych międzynarodowych projektów naukowych realizowanych w ramach: programu Horyzont, ESPON (w tym Europejskie Terytorium 2050), Programów Ramowych UE. Był liderem zespołów lokalnych ekspertów projektów OECD I Banku Światowego. Był współautorem eksperckiej Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2033 I wiodącym eksertem wielu strategii regionalnych I miejskich (Kraków, Szczecin, Warmia Mazury). W latach 2018-2019 jest Przewodniczącym Strategicznego Forum Doradczego w projekcie ESPON Territorial Reference Framework for Europe 2030.

 • Paweł Szygulski

  Paweł Szygulski

  dziennikarz, WNP.PL, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
  Paweł Szygulski

Ś

 • Konrad Świrski

  Konrad Świrski

  prezes zarządu, Transition Technologies Capital Group
  Konrad Świrski

  Związany z energetyką, optymalizacją produkcji energii i przede wszystkim technologiami informatycznymi dla energetyki, gazownictwa i przemysłu. Profesor zwyczajny Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

  Nieprzerwanie od 1995 roku pełni funkcję prezesa zarządu w firmie Transition Technologies zajmującej się tworzeniem najbardziej zaawansowanego oprogramowania, wdrażaniem systemów automatyki przemysłowej oraz działalnością badawczo - rozwojową.

  Laureat szeregu nagród zarówno tych, odnoszących się do pracy naukowo-dydaktycznej, jak również do działalności komercyjnej jako prezesa zarządu. Od 8 lat prowadzi eksperckiego bloga, w którym przybliża czytelnikom świat energetyki.


T

 • Yoshihisa Tachi

  Yoshihisa Tachi

  dyrektor generalny, Mitsubishi Corporation, Japonia
 • Paweł Tadejko

  Paweł Tadejko

  Wydział Informatyki, Politechnika Białostocka
  Paweł Tadejko

  Przez ponad 10 lat zdobywał doświadczenie w projektach IT w ZETO Białystok, ComputerLand / Sygnity, jako programista, analityk, badacz UX, Software Architekt – głównie w projektach SmartCity i e-Administracji. Jako data scientist obronił doktorat z przetwarzania sygnałów EKG z wykorzystaniem machine learning.

  Pracownik dydaktyczno-naukowy na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Head of R&D w startupie Elastic Cloud Solutions. Ambasador Startup Poland i koordynator Inkubatora Samsunga w Białymstoku. W 2017 roku znalazł się na “Lista 100” osób szczególnie zasłużonych w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych w Polsce. Pasjonat dobrego UX, nie tylko w oprogramowaniu.

 • Wiktor Tichanowicz

  Wiktor Tichanowicz

  dyrektor, Szynaka Mebel Bel
 • Joanna Dorota Toczydłowska

  Joanna Dorota Toczydłowska

  sędzia, koordynator ds. mediacji, Sąd Okręgowy w Białymstoku
 • Katarzyna Trojniar

  Katarzyna Trojniar

  prezes zarządu, HEDAN-PAK Sp. z o.o.
 • Tadeusz Truskolaski

  Tadeusz Truskolaski

  prezydent Białegostoku
  Tadeusz Truskolaski

  Urodził się 10 kwietnia 1958 r. w Kapicach Starych. Wychowany został w rodzinie o silnych tradycjach akowskich, stąd też szczególnie bliskie mu są wartości patriotyczne i chrześcijańskie.

  W roku 2006 Tadeusz Truskolaski po raz pierwszy wziął udział w wyborach samorządowych 26 listopada mieszkańcy powierzyli mu urząd Prezydenta Miasta na czteroletnią kadencję. Ślubowanie złożył 5 grudnia 2006 r. W 2018 roku białostoczanie po raz czwarty zdecydowali, że Tadeusz Truskolaski powinien stać na czele białostockiego samorządu. Obecna, czwarta już kadencja, potrwa do 2023 roku. Prezydentura Tadeusza Truskolaskiego to czas dynamicznego rozwoju miasta, m.in. dzięki skutecznemu pozyskiwaniu funduszy unijnych. Od 2007 roku Białystok zdobył ok. 2 mld zł dofinansowania na inwestycje warte ok. 3 mld zł, które diametralnie zmieniły wygląd miasta i komfort życia mieszkańców.

  Tadeusz Truskolaski z wykształcenia jest ekonomistą. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Gdańskim rozpoczął pracę jako nauczyciel akademicki, kontynuując jednocześnie pracę naukową. Obecnie posiada tytuł doktora habilitowanego, jest profesorem Uniwersytetu w Białymstoku. Na swoim koncie ma ponad 110 publikacji naukowych.

  Od dłuższego czasu Tadeusz Truskolaski angażuje się w prace, związane z rozwojem naszego miasta, regionu i kraju. Pełnił funkcję doradcy ministra rozwoju regionalnego. Pracował w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych nad Strategią Rozwoju Kraju oraz Programem Operacyjnym Rozwój Polski Wschodniej.

  Po utworzeniu samorządów wojewódzkich kierował w podlaskim Urzędzie Marszałkowskim Departamentem Polityki Regionalnej, gdzie wdrażał program PHARE. Stworzony wówczas przez Tadeusza Truskolaskiego zespół fachowców zapewnił naszemu Miastu i całemu Podlasiu ponad 400 mln złotych ze środków Unii Europejskiej.

  Od roku 2011 Prezydent Białegostoku jest członkiem Komitetu Regionów, organu doradczego UE, zajmującego się polityką regionalną.

  W marcu 2019 roku został wybrany na prezesa zarządu Unii Metropolii Polskich, skupiających 12 największych polskich miast. Wcześniej wszedł do zarządu Związku Miast Polskich.
  Jako naukowiec Tadeusz Truskolaski posiada liczne kontakty międzynarodowe. Włada biegle językiem angielskim i rosyjskim. Cały czas angażuje się w działalność społeczną jako członek NSZZ "Solidarność" na Uniwersytecie w Białymstoku.

  Jego pasją jest sport i rekreacja. Zimą jeździ na nartach i łyżwach, latem - na rowerze. Oprócz tego pływa oraz gra w tenisa ziemnego i stołowego. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Wolny czas Tadeusz Truskolaski chętnie spędza z rodziną w ogrodzie działkowym.

 • Magdalena Tymińska

  Magdalena Tymińska

  zastępca prezesa zarządu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

U

 • Wiesław Urban

  Wiesław Urban

  koordynator projektu GoSmart BSR, -
  Wiesław Urban

  Jest profesorem zarządzania na Politechnice Białostockiej. Jest autorem bądź współautorem 180 publikacji naukowych, w tym artykułów w pismach indeksowanych w Web of Science. Jego prace naukowe są chętnie cytowane przez badaczy w kraju i za granicą. Systematycznie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, prowadzi badania naukowe wspólne z uniwersytetami zagranicznymi. Odbył kilka staży zagranicznych, w tym na Oxford Brookes University.

  Jest koordynatorem międzynarodowego projektu GoSmart BSR o budżecie 1,8 mln euro, którego tematem jest internacjonalizacja MŚP. Wiesław Urban w aktywny sposób łączy badania naukowe z praktyką gospodarczą, zrealizował kilkadziesiąt prac badawczo-wdrożeniowych na zlecenie przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych, pracował jako kontraktowy menedżer, przeprowadził szereg szkoleń z tematyki doskonalenia organizacji, w tym na zamówienie międzynarodowych firm konsultingowych. Pracuje również jako ekspert dla Komisji Europejskiej, NCBiR i PARP.


W

 • Roman Wieczorkiewicz

  Roman Wieczorkiewicz

  dziennikarz, portalspozywczy.pl
  Roman Wieczorkiewicz
 • Karl Wilfing

  Karl Wilfing

  przewodniczący Parlamentu Dolnej Austrii, Austria
 • Jacek Wiśniewski

  Jacek Wiśniewski

  prezes zarządu, Nexera Holding Sp. Z O.O.
  Jacek Wiśniewski

  W NEXERZE odpowiada za zarządzanie siecią i operacje biznesowe. Wysokiej klasy menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem, zarządzający działami technicznymi spółek telekomunikacyjnych. Pełnił funkcję Dyrektora Obszaru Technologii i Zarządzania Siecią w wiodącej firmie telekomunikacyjnej, był też odpowiedzialny za budowę i rozwój jednego z operatorów telekomunikacyjnych.

 • Henryk Wnorowski

  Henryk Wnorowski

  kierownik, Katedra Nauk o Przedsiębiorstwie, Wydział Ekonomii i Zarządzania, Uniwersytet w Białymstoku
 • Grzegorz Wojasiński

  Grzegorz Wojasiński

  dyrektor ds. Public Affairs, Michelin Polska SA
 • Paweł Wojciechowski

  Paweł Wojciechowski

  główny ekonomista, Zakład Ubezpieczeń Społecznych
  Paweł Wojciechowski

  2006-2014: ambasador Polski przy OECD, wiceminister spraw zagranicznych, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz minister finansów. 1999-2005: prezes PTE Allianz Polska S.A. a wcześniej prezes spółek zależnych Polskiego Banku Rozwoju S.A. Ukończył studia ekonomiczne na John Carroll University w 1986 r. a następnie magisterskie i doktoranckie na Case Western Reserve University. Doktor nauk technicznych Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Wykładał na uniwersytetach Harvarda i John Carroll Od 2014 r. pracuje jako główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 • Olimpia Wolf

  Olimpia Wolf

  dziennikarka, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl
  Olimpia Wolf
 • Anna Wolska

  Anna Wolska

  zastępca dyrektora ds. zintegrowanego systemu kwalifikacji, Instytut Badań Edukacyjnych
 • Michał Wroński

  Michał Wroński

  redaktor, PortalSamorzadowy.pl, WNP.PL
  Michał Wroński
 • Piotr Wróbel

  Piotr Wróbel

  zastępca redaktora naczelnego, Rynek Zdrowia
  Piotr Wróbel

Z

 • Maciej Zajkowski

  Maciej Zajkowski

  kierownik, Katedra Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej, Politechnika Białostocka
  Maciej Zajkowski

  Dr hab. inż. Maciej Zajkowski, prof. PB, Kierownik "Katedry Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej" na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej. Kształci studentów w zakresie systemów OZE, w szczególności energetyki słonecznej. Jest specjalistą w zakresie oświetlenia, optoelektroniki i efektywności energetycznej.  Od prawie 20 lat związany z branżą OZE: projektuje instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje pomp ciepła. Jest ekspertem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w zakresie programu "Szybka ścieżka" oraz "BRIDGE Alfa". Uczestniczy w projektach inno-eko oraz naukowych min. z Instytutem Ochrony Środowiska, NFOŚiGW oraz jest kierownikiem projektów B+R.

 • Anna Zawistowski

  Anna Zawistowski

  - , -
 • Adam Zdanowicz

  Adam Zdanowicz

  założyciel, MAD Bicycles
  Adam Zdanowicz

  Twórca marki, która podbiła serca gwiazd rocka. Jego rowerami jeżdżą ludzie o wyjątkowych wymaganiach, a jest wśród nich sam Slash z Guns N' Roses. Adam przekuł swoją pasję w biznes, gdy po studiach stanął przed wyborem kariery zawodowej. Zaczął sześć lat temu w garażu, by dzisiaj prowadzić największą rowerową pracownię projektowo-wykonawczą. Razem z zespołem MAD Bicycles pomaga ludziom w realizacji szalonych wizji. W kwietniu 2019 wrócił z Las Vegas z główną nagrodą na międzynarodowej wystawie rowerów customowych.

 • Agnieszka Barbara Zemke-Górecka

  Agnieszka Barbara Zemke-Górecka

  dziekan, Okręgowa Rada Adwokacka w Białymstoku
 • Jacek Ziarno

  Jacek Ziarno

  redaktor naczelny, Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł
  Jacek Ziarno

  Dziennikarz, autor książek. Redaktor naczelny Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł. W przeszłości m.in. redaktor naczelny krakowskiego oddziału Gazety Wyborczej, zastępca redaktora naczelnego i redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”, redaktor naczelny miesięcznika „Businessman.pl”. Nagrody indywidualne – m.in. nominacja do Grand Press w kategorii wywiad, Ostre Pióro – Nagroda Specjalna, Wybitny Dziennikarz.

 • Dawid Zieliński

  Dawid Zieliński

  prezes zarządu, Columbus Energy
  Dawid Zieliński

  Założyciel i prezes Zarządu Columbus Energy, lidera rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Ukończył studia inżynierskie z elektrotechniki na AGH w Krakowie. Na co dzień przedsiębiorca, wizjoner oraz osoba aktywnie działająca na rzecz ekologii. Od 2007 roku zdobywał doświadczenie menedżerskie, pracując dla Heiderlberg Technology Centre, Air BP, czy też MARS Polska. W 2009 skupił się na odnawialnych źródłach energii. Od 5 lat z sukcesem rozwija Columbus Energy - spółkę, której zaufało już ponad 6 200 rodzin i firm.

 • Jacek Zimoch

  Jacek Zimoch

  starszy menedżer, PwC Inward Investments Network
  Jacek Zimoch

  Jacek jest Starszym Menedżerem w Pomocy Publicznej PwC. Od 13 lat wspiera przedsiębiorstwa w poszukiwaniu optymalnego miejsca na planowane w Europie Środkowej i Wschodniej inwestycje oraz w uzyskiwaniu dofinansowania i zwolnień podatkowych na projekty z zakresie wdrażania innowacyjnych usług produktów, inwestycji środowiskowych, prowadzenia prac B+R oraz budowy centrów B+R oraz centrów usług wspólnych i IT. Jacek pomógł swoim Klientom w uzyskaniu pomocy publicznej o wartości ponad 700 mln PLN.

   

  Wśród jego Klientów są zarówno duże międzynarodowe korporacje jak również polskie przedsiębiorstwa, zarządy specjalnych stref ekonomicznych, firmy rodzinne oraz osoby fizyczne.


Ż

 • Kiejstut Żagun

  Kiejstut Żagun

  dyrektor, szef zespołu ds. innowacji, ulg i dotacji, KPMG
  Kiejstut Żagun

  Kiejstut jest liderem zespołu Innowacji, Ulg i Dotacji KPMG i członkiem międzynarodowej grupy ekspertów KPMG R&D&Innovation Tax Incentives Network oraz Global Location & Expansion Services (GLES). Ma wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu ulgi i dotacji dla przedsiębiorców. W szczególności koncentruje się na pozyskiwaniu ulg i dotacji dla przedsiębiorców w zakresie B+R+I. Od lat wspiera przedsiębiorstwa w procesach związanych z przygotowaniem strategii finansowania, co przekłada się na wielomilionowe wsparcie dla podmiotów, z którymi współpracował. Kiejstut posiada doświadczenie w pozyskiwaniu środków z Funduszy Strukturalnych UE, środków krajowych, inicjatyw UE oraz innych źródeł wsparcia inwestycji, prac B+R, działalności innowacyjnej oraz ochrony środowiska. Jest prelegentem na licznych konferencjach i seminariach poświęconych prawu podatkowemu oraz zagadnieniom z zakresu ulg i dotacji oraz uczestnikiem rozmów i konsultacji z instytucjami publicznymi.

 • Tomasz Żuchowski

  Tomasz Żuchowski

  p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad
 • Krzysztof Żuk

  Krzysztof Żuk

  prezydent Lublina, -
  Krzysztof Żuk

  Doktor nauk ekonomicznych, pracownik naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Od 1996 r. był dyrektorem Delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa w Lublinie. W latach 2007-2009 Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. W latach 1990-1996 Przewodniczący Rady Miasta Świdnik. Od 2010 r. Prezydent Miasta Lublin.

WNP - Portal gospodarczy

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!