PARTNERZY PORTALU

Konferencja Masters&Robots

Warszawa/Internet  •  21-22 września 2022

Amy Webb, Scott Galloway, Kai-Fu Lee, Nicole DeHoratius  czy Bill McKibben to tylko niektórzy z światowych autorytetów, którzy wystąpią podczas 6. edycji konferencji Masters&Robots organizowanej przez Digital University w Warszawie.

Tegoroczna edycja Masters&Robots przebiegać będzie pod hasłem „What if…”. Organizator wydarzenia, czyli Digital University, zaprosił do dyskusji na temat przyszłości technologii, pracy, przywództwa, medycyny czy klimatu czołowych światowych ekspertów, pedagogów, futurologów i pragmatyków/praktyków biznesu.

Jak przekonują organizatorzy, to czołowe "mózgi jutra", które poprzez swoje doświadczenie we wprowadzaniu zmian w firmach stały się rozpoznawalne i podziwiane na całym świecie. Ich praca i podejście jest często game changerem i wpływa na pracę wielu innych firm..

Wśród tematów konferencji nie zabraknie AI, biohackingu, metaversum, blockchainu i Web3. Zaproszeni eksperci wskażą potencjalne scenariusze, najnowsze zastosowania sztucznej inteligencji i możliwe kierunki jej rozwoju. Powiedzą, jak powszechne i szerokie jej zastosowanie wpłynie na nasz biznes i w jaki sposób już dziś możemy przygotować się na zmiany.

Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wystąpień światowych autorytetów, takich jak np.:

  • Amy Webb – futurolożka i autorytet w dziedzinie technologii i strategicznego prognozowania dla biznesu, współpracuje z prezesami firm z listy Fortune 100, najwyższej rangi przedstawicielami wojskowymi, kierownictwem banków centralnych oraz agencji międzyrządowych. Magazyn Forbes zaliczył ją do grona pięciu kobiet zmieniających świat. Od 2007 r. Webb jest autorką corocznego raportu „Tech Trend Report”, który przedstawia przyszłość technologii i ich wpływ na społeczeństwo.
  • Kai-Fu Lee – światowy autorytet w obszarze sztucznej inteligencji. Pracował w top-managemencie Apple, SGI, Microsoft oraz Google. Obecnie jest przewodniczącym globalnej komisji do spraw związanych z AI przy Światowym Forum Ekonomicznym. Spod jego pióra wyszły takie bestsellery jak „AI – Superpowers China, Silicon Valley and the New World Order” czy „AI 2041”. Jego konto na social mediach obserwuje ponad 50 milionów ludzi.
  • Scott Galloway – profesor Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim, który zdumiewa świat swoimi błyskotliwymi przewidywaniami ruchów na rynku biznesowym, takimi jak przejęcie Whole Foods przez Amazon w 2017 r. czy zmiana na stanowisku CEO Twittera w 2021 r. Jest znany z ciętego języka oraz trafnych komentarzy na temat działań największych firm (Tesla, Apple, Facebook, Amazon czy Google), wielokrotnie apelował do rządu amerykańskiego o podjęcie działań antymonopolowych przeciwko „wielkiej czwórce”. Jego słowne potyczki z Elonem Muskiem na Twitterze śledziły miliony ludzi.
  • Nicole DeHoratius -  ekspertka w zarządzaniu operacjami detalicznymi. Jako członkini wydziału Booth School of Business Uniwersytetu Chicago publikowała między innymi w Harvard Business Review. W 2001 roku dołączyła do Chicago Booth i od tego czasu wykłada zarządzanie operacyjne oraz zarządzanie łańcuchem dostaw w firmach na całym świecie. Szkoli liderów największych potentatów (m.in.: McDonald's, Procter & Gamble, Target, Ulta Beauty, Walmart). Zdobyła nagrodę Rotman School of Management Teaching Award w 2015 i 2016 roku. Pracując dla Hugo Boss (razem z Nathanem Craigiem i Ananthem Ramanem), otrzymała nagrodę za najlepsze badania branżowe Ralph Gomory 2016.
  • Bill McKibben - ekolog, czołowy obrońca środowiska – od ponad 30 lat uświadamia ludziom na całym świecie, co dzieje się, kiedy pieniądze i chciwość koncernów paliwowych blokują działania niezbędne do zatrzymania klęski ekologicznej. Jeden z założycieli 350.org – pierwszej, globalnej kampanii klimatycznej skupiającej aktywistów z całego świata. Autor książek o tematyce proekologicznej oraz dziennikarz piszący m.in. dla The New Yorkera. W 2014 roku otrzymał w szwedzkim parlamencie nagrodę Right Livelihood Prize, nazywaną „alternatywnym Noblem”.

Więcej informacji na: 

Stronie www: www.mastersandrobots.tech

Facebooku: Masters&Robots

LinkedIn: Masters&Robots

Instagramie: Masters&Robots

 

 

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!