Ten, który zmienia polski przemysł - gala wręczenia tytułów

 •  3 lutego 2011

Forum Zmieniamy Polski Przemysł towarzyszyła gala wręczenia nagród dla tych przedsiębiorstw i osób, których działania dobrze wpływają na polską gospodarkę. Grupa PTWP wraz z redakcją Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" i portalu gospodarczego wnp.pl już po raz jedenasty przyznała tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". W uroczystej wieczornej gali uczestniczyli politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele światowych koncernów inwestujących w Polsce.

Jak powiedział Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP i wydawca Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł", przyznając tytuły kolegium redakcyjne nagradza za konkretne dokonania - firmy, instytucje, osoby publiczne oraz wyróżnia te wydarzenia, które miały wpływ na pozytywne zmiany w polskiej gospodarce. - Elitarne grono naszych laureatów z lat poprzednich tworzą zarówno potentaci branż, jak i mniejsze, dynamiczne firmy, które w interesujący sposób wykorzystują rynkowe szanse. Wśród "Tych, którzy zmieniają polski przemysł" nie brakuje uznanych autorytetów, współautorów dziejowych przemian, odpowiedzialnych polityków sprzyjających wzrostowi gospodarki. Od 2000 roku przyznaliśmy ponad sto tytułów. Uhonorowani - firmy, instytucje, osoby publiczne - tworzą z roku na rok bogatszy, zbiorowy portret polskiej gospodarki - powiedział Wojciech Kuśpik.

Honorowym tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za dotychczasowe osiągnięcia w realizacji rządowego programu prywatyzacji, za połączenie determinacji i skuteczności z rozwagą i umiejętnością przewidywania wyróżniono Aleksandra Grada, ministra Skarbu Państwa RP.

Za umiejętność przewidywania, wyczucie i współkreowanie trendu rynkowego, odwagę i rozmach w inwestowaniu, innowacyjność w dziedzinie "zielonych technologii" tytuł "Tego, który zmienia Polski Przemysł" otrzymała firma WATT Sp. z o.o.

Izostal SA został wyróżniony za realizację modelowego scenariusza dynamicznego rozwoju firmy przemysłowej oraz za osiągnięcie pozycji prestiżowego dostawcy na rynku inwestycji infrastrukturalnych, innowacyjność i udany debiut na GPW.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano firmę Boryszew SA. Jak napisało w uzasadnieniu kolegium redakcyjne "Nowego Przemysłu": "Tytuł przyznano za odwagę i dynamikę w ekspansji na rynkach zagranicznych, za akwizycję w perspektywicznej branży (automotive) i obiecujących biznesowo rejonach świata."

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za pełnioną w trudnym dla gospodarki czasie rolę aktywnego stabilizatora rynku finansowego i za utrzymanie zdrowych, otwartych i prorozwojowych relacji z biznesem został uhonorowany PKO Bank Polski SA.

PKP Cargo i Wojciecha Balczuna, prezesa firmy, wyróżniono za odwagę i sprawność przy wdrażaniu programu restrukturyzacji jednego z największych europejskich przewoźników kolejowych.

Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymał wyróżnienie za odwagę, zdecydowanie w realizacji strategii prywatyzacyjnej i inwestycyjnej, za konsekwentne budowanie wartości.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano także Lotniska regionalne w Polsce. Zbiorcze wyróżnienie przyznano za stworzenie dynamicznego sektora gospodarki z perspektywą dalszego rozwoju, kreowanie wzrostu gospodarczego w regionach, za konsekwencję w inwestowaniu i umiejętność dostosowania się do zmiennych warunków na rynku. "W Polsce działa 11 cywilnych lotnisk komunikacyjnych użytku publicznego. Zarządzają nimi spółki, których celem jest działalność komercyjna. Po liberalizacji rynku lotniczego w 2004 r. wiele z nich, głównie te położone przy większych miastach, rozwinęły swoje połączenia zagraniczne i z powodzeniem budują własną ich siatkę, inwestując w infrastrukturę. Osiem największych lotnisk regionalnych planuje zainwestować do 2012 roku 3,5 mld zł, z czego miliard będzie pochodzić z funduszy unijnych" - napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Za wieloletnie sprawne i skuteczne zarządzanie rozwojem Gdyni, będące dowodem na znaczącą rolę samorządu terytorialnego w polskiej gospodarce wyróżnienie otrzymał Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdynia

Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznano General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. Firma otrzymała tytuł za stabilność i odpowiedzialność jako producenta i inwestora, za forsowanie wysokich standardów jakości i wzorców biznesowego działania.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA została wyróżniona tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" dla twórców, animatorów i uczestników polskiego rynku kapitałowego obchodzącego dwudziestą rocznicę istnienia.

Na portalu wnp.pl dostępna jest relacja z ubiegłorocznej edycji oraz galeria zdjęć z uroczystości (kliknij)

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółami Forum Zmieniamy Polski Przemysł (kliknij), które poprzedziło Galę.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!