Forum Zmieniamy Polski Przemysł towarzyszyła gala wręczenia nagród dla tych przedsiębiorstw i osób, których działania dobrze wpływają na polską gospodarkę. Grupa PTWP wraz z redakcją Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" i portalu gospodarczego wnp.pl już po raz jedenasty przyznała tytuły "Tego, który zmienia polski przemysł". W uroczystej wieczornej gali uczestniczyli politycy, menedżerowie największych firm przemysłowych w kraju, a także przedstawiciele światowych koncernów inwestujących w Polsce.
Honorowym tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za dotychczasowe osiągnięcia w realizacji rządowego programu prywatyzacji, za połączenie determinacji i skuteczności z rozwagą i umiejętnością przewidywania wyróżniono Aleksandra Grada, ministra Skarbu Państwa RP.
Za umiejętność przewidywania, wyczucie i współkreowanie trendu rynkowego, odwagę i rozmach w inwestowaniu, innowacyjność w dziedzinie "zielonych technologii" tytuł "Tego, który zmienia Polski Przemysł" otrzymała firma WATT Sp. z o.o.
Izostal SA został wyróżniony za realizację modelowego scenariusza dynamicznego rozwoju firmy przemysłowej oraz za osiągnięcie pozycji prestiżowego dostawcy na rynku inwestycji infrastrukturalnych, innowacyjność i udany debiut na GPW.
Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano firmę Boryszew SA. Jak napisało w uzasadnieniu kolegium redakcyjne "Nowego Przemysłu": "Tytuł przyznano za odwagę i dynamikę w ekspansji na rynkach zagranicznych, za akwizycję w perspektywicznej branży (automotive) i obiecujących biznesowo rejonach świata."
Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za pełnioną w trudnym dla gospodarki czasie rolę aktywnego stabilizatora rynku finansowego i za utrzymanie zdrowych, otwartych i prorozwojowych relacji z biznesem został uhonorowany PKO Bank Polski SA.
PKP Cargo i Wojciecha Balczuna, prezesa firmy, wyróżniono za odwagę i sprawność przy wdrażaniu programu restrukturyzacji jednego z największych europejskich przewoźników kolejowych.
Lubelski Węgiel Bogdanka otrzymał wyróżnienie za odwagę, zdecydowanie w realizacji strategii prywatyzacyjnej i inwestycyjnej, za konsekwentne budowanie wartości.
Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" za rok 2010 uhonorowano także Lotniska regionalne w Polsce. Zbiorcze wyróżnienie przyznano za stworzenie dynamicznego sektora gospodarki z perspektywą dalszego rozwoju, kreowanie wzrostu gospodarczego w regionach, za konsekwencję w inwestowaniu i umiejętność dostosowania się do zmiennych warunków na rynku. "W Polsce działa 11 cywilnych lotnisk komunikacyjnych użytku publicznego. Zarządzają nimi spółki, których celem jest działalność komercyjna. Po liberalizacji rynku lotniczego w 2004 r. wiele z nich, głównie te położone przy większych miastach, rozwinęły swoje połączenia zagraniczne i z powodzeniem budują własną ich siatkę, inwestując w infrastrukturę. Osiem największych lotnisk regionalnych planuje zainwestować do 2012 roku 3,5 mld zł, z czego miliard będzie pochodzić z funduszy unijnych" - napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.
Za wieloletnie sprawne i skuteczne zarządzanie rozwojem Gdyni, będące dowodem na znaczącą rolę samorządu terytorialnego w polskiej gospodarce wyróżnienie otrzymał Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdynia
Tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" przyznano General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. Firma otrzymała tytuł za stabilność i odpowiedzialność jako producenta i inwestora, za forsowanie wysokich standardów jakości i wzorców biznesowego działania.
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA została wyróżniona tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" dla twórców, animatorów i uczestników polskiego rynku kapitałowego obchodzącego dwudziestą rocznicę istnienia.
Na portalu wnp.pl dostępna jest relacja z ubiegłorocznej edycji oraz galeria zdjęć z uroczystości (kliknij)
Zapraszamy także do zapoznania się ze szczegółami Forum Zmieniamy Polski Przemysł (kliknij), które poprzedziło Galę.