Adam Ruszkowski

Remontowa Holding, prezes zarządu

Adam Ruszkowski

Rok urodzenia

1971

Wykształcenie

Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej. 

Kariera zawodowa

Pracę zawodową rozpoczął w roku 1995 w Gdańskiej Stoczni Remontowej. W ramach stażu był monterem maszyn i urządzeń okrętowych.

W roku 1998 roku został najmłodszym w historii stoczni kierownikiem, obejmując wydział rurowni. Potem kierował wydziałem siłowni okrętowych.

Awansował na stanowisko szefa produkcji, a potem – zastępcy dyrektora naczelnego do spraw produkcji. Od roku 2007 był zastępcą dyrektora generalnego do spraw logistyki, a później – dyrektorem do spraw produkcji.

W roku 2011 wszedł do zarządu Gdańskiej Stoczni Remontowa im. J. Piłsudskiego. Pełnił także funkcję przewodniczącego rad nadzorczych w spółkach Grupy Kapitałowej Remontowa Holding.

W 2017 roku Rada Nadzorcza Gdańskiej Stoczni Remontowa powołała go na prezesa zarządu.

W roku 2018 roku został przewodniczącym Rady Nadzorczej stoczni Remontowa Shipbuilding. W roku 2019  wszedł do Rady Nadzorczej Gdańskiej Stoczni Remontowa.

W Remontowa Holding był dyrektorem do spraw nadzoru nad spółkami. Prezesem zarządu spółki został w październiku 2020 roku.

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!