PARTNERZY PORTALU

Andrzej Abramczuk

Netia, prezes zarządu, dyrektor generalny

Andrzej Abramczuk

Rok urodzenia

1972

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Ukończył studia podyplomowe prowadzone przez Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości wraz z City University Business School of London.

Odbył studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych PAN.

Kariera zawodowa

Od roku 2001 do roku 2006 był dyrektorem departamentu prawnego oraz członkiem zarządu w spółkach Internet Partners, GTS Poland i Cel Polska.

W latach 2006-2009 był dyrektorem obszaru prawnego w spółce P4 – operatora sieci Play, oraz członkiem zarządu spółki infrastrukturalnej, opowiadającej za budowę sieci P4.

W 2009 roku rozpoczął pracę w kancelarii prawnej Chajec, Don-Siemion & Żyto. W roku 2011 został partnerem odpowiadającym za praktykę TMT.

W latach 2011-2015 zasiadał w Radach Nadzorczych spółek CenterNet oraz Midas (obecnie Aero2).

W roku 2017 wszedł do zarządu Netii jako dyrektor do spraw strategii i regulacji. Prezesem jej zarządu i dyrektorem generalnym został w sierpniu 2018 roku. 

Informacje dodatkowe

Jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!