PARTNERZY PORTALU

Grzegorz Brona

Creotech Instruments, prezes zarządu

Grzegorz Brona

Rok urodzenia

1980

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też obronił pracę doktorską i przeprowadził habilitację. 

Odbył podyplomowe studia MBA w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych im. Fryderyka Skarbka w Warszawie.

Kariera zawodowa

W latach 2009-2011 pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, gdzie odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania i zarządzał jednym z zespołów badawczych pracujących przy Wielkim Zderzaczu Hadronów.

W roku współzakładał spółkę Creotech Instruments. Najpierw był wiceprezesem, a od roku 2015 do roku 2018 – prezesem jej zarządu. 

Od roku 2015 do roku 2018 zasiadał także w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. W marcu 2018 został powołany na stanowisko prezesa PAK; był nim do marca 2019 roku. 

W roku 2019 powrócił do firmy Creotech Instruments na stanowisko dyrektora do spraw biznesu.

Na czele zarządu firmy Creotech Instruments stanął ponownie w sierpniu 2021 roku.

Informacje dodatkowe

Pełni funkcję koordynatora Rady Sektorowej do spraw Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego, zasiada w Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.

Jest współautorem kilkuset artykułów naukowych publikowanych w periodykach naukowych takich jak „Physical Review Letters”, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature” oraz książki "Człowiek. Istota kosmiczna".

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!