Ignacy Góra

Urząd Transportu Kolejowego, prezes

Ignacy Góra

Rok urodzenia

1962

Wykształcenie

Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej. Studia podyplomowe odbył  na Politechnice Śląskiej (zintegrowane systemy zarządzania bezpieczeństwem), Politechnice Krakowskiej (nowoczesne technologie elektryczne w transporcie), Politechnice Radomskiej (integracja z UE w transporcie kolejowym) oraz na Akademii L. Koźmińskiego w Warszawie (europejski model zarządzania).

 

 

Kariera zawodowa

Z branżą kolejową związany jest od początku kariery zawodowej. Jest autorem i współautorem wielu przepisów w zakresie bezpieczeństwa, eksploatacji i interoperacyjności oraz rozporządzeń dotyczących m.in. szkolenia na licencje i świadectwo maszynisty. Ma duże doświadczenie w tworzeniu założeń systemowych w zakresie poprawy organizacji pracy.

Brał udział w restrukturyzacji spółki PKP Cargo SA. Uczestniczył w realizacji rządowych planów dotyczących realokacji majątku ruchomego Grupy PKP oraz alokacji związanych z nim nieruchomości.

W latach 2005-2008 był przedstawicielem Grupy PKP w Community of European Railway and Infrastructure Companies.

W październiku 2013 roku objął stanowisko wiceprezesa UTK do spraw techniki i bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

W lutym 2016 roku powierzono mu obowiązki prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. W listopadzie 2016 roku został jego prezesem. Ponownie powołany został na to stanowisko, po nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, w marcu 2017 roku

Informacje dodatkowe

W czerwcu 2016 roku został powołany przez ministra rozwoju w skład Rady ds. Akredytacji przy Polskim Centrum Akredytacji.

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!