Jacek Pawlak

Toyota Central Europe, prezes zarządu

Jacek Pawlak

Rok urodzenia

1963

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Odbył studia doktoranckie i uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kariera zawodowa

Z Toyotą związany jest do roku 1991. Był dyrektorem Działu Rozwoju Sieci Dealerskiej, później – dyrektorem handlowym polskiego oddziału Toyoty, a od roku 2003 do roku 2006 – dyrektorem zarządzającym spółki Toyota Motor Poland. 

W roku 2006 przeszedł do spółki Toyota Motor Europe w Brukseli jako dyrektor do spraw rozwoju biznesu; w latach 2008-2011 był dyrektorem do spraw sprzedaży, rozwoju rynku, floty i szkoleń.

W roku 2012 wrócił do Polski na stanowisko prezydenta spółki Toyota Motor Poland. Był pierwszym nie-Japończykiem na tym stanowisku.

W roku 2016 objął równoległe stanowisko prezydenta spółki Toyota Central Europe działającej na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech. W kwietniu 2022 roku cała działalność Toyoty w Europie Środkowej została zintegrowana w TCE z siedzibą w Warszawie. Jacek Pawlak pozostał jej prezesem. 

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!