Jarosław Pawluk

Track Tec, prezes zarządu, główny właścicel

Jarosław Pawluk

Rok urodzenia

1961

Wykształcenie

Jest absolwent Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Śląskiej oraz Wyższej Szkoły Inżynierskiej Dolnej Nadrenii-Westfalii.

Kariera zawodowa

W roku 1984 wyemigrował do Niemiec i podjął pracę w niemieckim przemyśle chemicznym, w koncernie Rütgers.

W końcu lat osiemdziesiątych, wspólnie z Waldemarem Preussnerem – mieszkającym w Niemczech, polskim przedsiębiorcą, założycielem holdingu PCC SE – stworzył spółkę zajmującą się handlem z krajami postsocjalistycznymi oraz prywatyzacją i restrukturyzacją przemysłu karbochemicznego w Polsce. Odpowiadał za transport, spedycję i logistykę.

W roku 1992 roku utworzył przedsiębiorstwo Vector Union Chem – późniejszą spółkę Chem Trans Logistic, które stanowiło zalążek Grupy CTL Logistics.

W roku 2001 CTL nabyła przedsiębiorstwa KP Maczki-Bór. W roku 2007 sprzedał sprzedał 75 proc. udziałów w CTL Logistics, a pozostałą część w roku 2012, funduszowi Bridgepoint Capital.

W roku 2010 roku kupił suwalskie przedsiębiorstwo Kolbet, na bazie którego  zbudował Grupę Track Tec.

Poprzez kontrolowane przez siebie spółki Fusion Invest i JP Trading zaangażowany jest także w niemieckim sektorze energetycznym.

 

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!