Krzysztof Mieszczak

Centrala Zbytu Węgla Węglozbyt, prezes zarządu

Krzysztof Mieszczak

Rok urodzenia

1955

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej. 

Dyplom MBA zdobył w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu Politechniki Krakowskiej i Central Connecticut State University.

Odbył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Akademii Ekonomicznej w Katowicach i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Kariera zawodowa

Po ukończeniu studiów pracował w kopalni Paryż w Dąbrowie Górniczej, a potem w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Gospodarki Energetycznej w Katowicach.

W latach 1993-2001 pracował w Bytomskiej Spółce Węglowej. Był tam między innymi dyrektorem do spraw polityki zatrudnienia.

Następnie przeszedł do Spółki Restrukturyzacji Kopalń jako kierownik Zespołu do spraw Zagospodarowania Majątku i Tworzenia Nowych Miejsc Pracy, potem był kierownikiem Zespołu do spraw Nadzoru Właścicielskiego.

W latach 2007-2012 pracował w Kompanii Węglowej między innymi jako kierownik Zespołu Sprzedaży Mieszkań w Biurze Przekształceń i Restrukturyzacji.

Od roku 2015 do roku 2017 był dyrektorem do spraw pracy w Węglokoksie Kraj.

Prezesem zarządu Węglozbytu został w kwietniu 2017 roku.

Informacje dodatkowe

W latach 1999-2017 zasiadał w radach nadzorczych spółek związanych z przemysłem górniczym. Między innymi  był członkiem Rady Nadzorczej Bytomskiej Spółki Węglowej, zasiadał w Radzie Nadzorczej Konsorcjum Ochrony Kopalń, był przewodniczącym Rady Nadzorczej CZW Węglozbyt.

PODOBNE PROFILENEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!