Krzysztof Pietraszkiewicz

Związek Banków Polskich, prezes

Krzysztof Pietraszkiewicz

Rok urodzenia

1955

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odbył studia podyplomowe z zakresu finansów i bankowości w SGH..

Uczestniczył w szkoleniach menadżerskich na Kellogg School of Management Northwestern University USA oraz w Letniej Międzynarodowej Szkole Bankowej w Australii.

Kariera zawodowa

Od roku 1985 do roku 1991 pracował w Urzędzie Rady Ministrów. Był doradcą Wiceprezesa Rady Ministrów do spraw ochrony zdrowia i ubezpieczeń społecznych, dyrektorem Gabinetu Ministra Członka Rady Ministrów, przewodniczącego Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów i dyrektorem Gabinetu Szefa Urzędu Rady Ministrów.

Od roku 1991 związany jest ze Związkiem Banków Polskich. Był dyrektorem jego Biura i dyrektorem generalnym. Prezesem jest od roku 2003.

Współtworzył i był członkiem władz Krajowej Izby Rozliczeniowej, Bankowego Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego Telbank, Warszawskiego Instytutu Bankowości, Centrum Prawa Bankowego, Biura Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

W roku 2015 współtworzył przedstawicielstwo środowiska finansowego w Brukseli, w roku 2016 – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Jest współinicjatorem powołanej w roku 2017 Fundacji Obrotu Bezgotówkowego.

Jest twórcą koncepcji lub współinicjatorem między innymi Forum Bankowego, Forum Liderów Banków Spółdzielczych, Kongresu Prawa Bankowego, Kongres Gospodarki Elektronicznej, cyklu konferencji Horyzonty Bankowości, Kongresu Finansowania Nieruchomości.

W latach 1998-2006 był przedstawicielem ZBP w Komisji Nadzoru Bankowego.

W latach 1998-2000 oraz od roku 2003 do roku 2016 roku był członkiem Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jest wiceprzewodniczącym Rady do spraw Systemu Płatniczego przy NBP

Jest członkiem Rady Fundacji i Kapituły Godła "Teraz Polska”.

Informacje dodatkowe

Podczas obrad „Okrągłego Stołu” pełnił funkcję sekretarza Stolika Związkowego; reprezentował stronę rządowo-koalicyjną. 

Jest autorem lub współautorem publikacji dotyczących sektora bankowego.

Ma tytuł doktora honoris causa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Jest przewodniczącym Rady Fundatorów Fundacji Promyk Słońca, członkiem Rady Programowej Fundacji Pro Progressio i Rady Fundacji Porozumienie Bez Barier.

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!