PARTNERZY PORTALU

Leszek Szafran

Firma Oponiarska Dębica, prezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży

Leszek Szafran

Rok urodzenia

1970

Wykształcenie

Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podyplomowo studiował w ramach programu Senior Leader Development w Szkole Zarządzania na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie oraz programu Elite Sales organizowanego przez ICAN Institute i HBR Polska.

 

 

Kariera zawodowa

Pracę w Firmie Oponiarskiej Dębica SA rozpoczął w 1995 r. na stanowisku referenta. Potem był  organizatorem w Dziale Marketingu, menedżerem ds. marketingu w Zespole Opon Ciężarowych, menedżerem Produktu Opon Osobowych i Dostawczych oraz kierownikiem Działu Sprzedaży Krajowej i Kierownikiem Działu Marketingu.

Od czerwca 2001 r. do końca kwietnia 2006 r. pracował w spółce Goodyear Dunlop Tires Polska.   Był tam menedżerem marki, następnie dyrektorem Dywizji Opon Ciężarowych oraz dyrektorem Dywizji Opon Osobowych i Dostawczych.

Od maja do końca roku 2009 r. był dyrektorem ds. handlowych w Firmie Oponiarskiej Dębica SA oraz członkiem zarządu spółki.

W styczniu 2010 r. został dyrektorem generalnym firmy Goodyear w Południowej Afryce. Od września 2011 r. pracował w strukturach regionalnych Goodyear w Brukseli. Był tam dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu regionu EEMEA, dyrektorem ds. sprzedaży opon osobowych i dostawczych na rynkach wschodzących oraz dyrektorem ds. bieżnikowania opon ciężarowych w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka. We wrześniu 2015 r. objął stanowisko dyrektora generalnego ds. sprzedaży na Polskę i Ukrainę. W tym samym roku powołano go do zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica SA.

Prezesem spółki został we wrześniu 2017 roku.

 

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!