PARTNERZY PORTALU

Marek Dietl

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, prezes zarządu

Marek Dietl

Rok urodzenia

1977

Wykształcenie

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych.

Odbył staże na  Uniwersytecie w Glasgow i Uniwersytecie Ekonomicznym w Essex.

Ukończył podyplomowe studia w zakresie finansów w EY Executive Studies in Finance.

Kariera zawodowa

W latach 1999-2008 pracował w międzynarodowej firmie doradczej Simon-Kucher & Partners. Przeszedł tam drogę awansu od praktykanta do prokurenta i lidera warszawskiego biura.

W latach 2008-2012 pracował w Krajowym Funduszu Kapitałowym; najpierw jako menedżer inwestycyjny, następnie jako zastępca dyrektora inwestycyjnego.

Od roku 2012 jest adiunktem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Zasiadał w organach zarządczych między innymi spółki Atende, Banku Gospodarstwa Krajowego, spółek BSC Drukarnie Opakowań, Mercator Medical, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, PZU Witelo FIZAN.

Jest doradcą Prezydenta RP, doradzał prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki, był mediatorem w sądzie polubownym przy Komisji Nadzoru Finansowego, zasiadał w Radzie Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego, był ekspertem Business Centre Club i członkiem zarządu Instytutu Sobieskiego. Kierował zespołami do spraw instrumentów finansowych powołanymi przez dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Prezesem GPW został we wrześniu 2017 roku.

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!