Przemysław Gdański

BNP Paribas Bank Polska, prezes zarządu

Przemysław Gdański

Rok urodzenia

1967

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Odbył studia z zakresu bankowości i finansów międzynarodowych w ramach programu realizowanego przez Loughborough University w Wielkiej Brytanii.

Ukończył liczne zagraniczne kursy menedżerskie. 

Kariera zawodowa

W latach 1993-1995 pracował w IBP Bank SA. Następnie w ABN AMRO Bank w Polsce, w Rumunii i w jego centrali w Amsterdamie.

W latach 2002-2006 był dyrektorem zarządzającym obszarem dużych firm w Banku BPH SA.

Od maja do listopada 2006 roku był prezesem zarządu i dyrektorem generalnym Calyon Bank Polska i Calyon Oddział w Polsce.

W listopadzie 2006 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku BPH odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i finansowanie nieruchomości.

Poi przeprowadzeniu fuzji wydzielonej części Banku BPH z Bankiem Pekao SA został wiceprezesem zarządu odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej Pekao SA.

Od listopada 2008 roku do października 2017 roku był członkiem i wiceprezesem zarządu mBanku odpowiedzialnym za Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Wiceprezesem kierującym pracami zarządu BGŻ BNP Paribas został w listopadzie 2017 roku. Od kwietnia 2018 jest prezesem banku, który w marcu 2019 roku zmienił nazwę na BNP Paribas Bank Polska.

Nadzoruje również spółki Grupy BNP Paribas działające w Polsce.

Informacje dodatkowe

W 2018 roku otrzymał nagrodę specjalną "Male Champion of Change" Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką, w uznaniu jego działań na rzecz promowania i rozwoju zawodowego kobiet.

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!