Rafał Kiliński

TUW PZUW, prezes zarządu

Rafał Kiliński

Rok urodzenia

1971

Wykształcenie

Odbył studia w Katedrze Bankowości i Finansów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Ukończył branżowe kursy; między innymi: Maritime Law and Marine Insurance Claims Course by Richards Hogg Lindley Ltd, Aviation Insurance Course, Marine Insurance Course i Selling Our Competitive Adventage Training w Londynie oraz Strategic Consulting Advanced Risks Finance Training w Budapeszcie.

 

Kariera zawodowa

Karierę w sektorze finansowym zaczynał w Pierwszym Polsko-Amerykańskim Banku (później Fortis Bank Polska).

W latach 1997-2000 pracował jako starszy ubezpieczyciel w Wydziale Ubezpieczeń Morskich i Lotniczych Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. 

Później utworzył w Gdańsku oddział międzynarodowej firmy brokerskiej Marsh. Był jego dyrektorem; zarządzał praktyką morską i lotniczą.

Z Grupą PZU związał się w roku 2004. Był zastępcą dyrektora Oddziału Okręgowego i dyrektorem do spraw klientów korporacyjnych w Oddziale Okręgowym PZU w Gdańsku.

W roku 2008 objął stanowisko dyrektora zarządzającego, cztery lata później – dyrektora generalnego do spraw klientów korporacyjnych PZU. W roku 2014 został dyrektorem generalnym do spraw klientów strategicznych.

W roku 2015, jako pełnomocnik zarządu PZU stworzył Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. Jego prezesem jest od listopada 2015 roku.

Informacje dodatkowe

Jest wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!