Robert Kubin

TFI PZU, prezes zarządu

Robert Kubin

Rok urodzenia

Wykształcenie

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze. Ukończył studia na kierunku finanse, rynki finansowe i bankowość.

Ma tytuł Dyplomowanego Analityka Finansowego (CFA).

Kariera zawodowa

W latach 2001-2003 pracował jako analityk inwestycyjny w czeskim Fio banka w Pradze.

Później, do roku 2007 odpowiadał za obrót instrumentami finansowymi oraz zarządzanie portfelem AIG w Republice Czeskiej. W latach 2007-2010 był w AiG w Pradze dyrektorem do spraw inwestycji w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech i Ukrainie.

Od roku 2005 do roku 2018 odpowiadał za strategię inwestycyjną firmy ubezpieczeniowej MetLife w Londynie. W latach 2010-2012 był dyrektorem do spraw inwestycji w Europie Środkowej w MetLife w Bratysławie. W latach 2012-2015, jako kierownik do spraw zarządzania portfelem w Regionie CE w MetLife w Warszawie i w Pradze, odpowiadał za strategię inwestycyjną i zarządzanie portfelami MetLife w Polsce, w krajach bałtyckich, w Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

W roku 2018 związał się z Grupą PZU. Jako dyrektor zarządzający do spraw inwestycji w PZU i PZU Życie odpowiadał za inwestycje  spółek ubezpieczeniowych należących do Grupy.

W latach 2018-2019 był członkiem Rady Nadzorczej TFI PZU.

Prezesem TFI PZU został w kwietniu 2019 roku.

 

 

 

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!