Sebastian Szymanek

Polpharma, prezes zarządu

Sebastian Szymanek

Rok urodzenia

1970

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Farmacji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odbył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, w Oxford Business School oraz London Business School.

Ma dyplom MBA Wyższej Szkoły Zarządzania w Warszawie. 

Kariera zawodowa

Z branżą farmaceutyczną związany jest od początku kariery zawodowej. Zaczynał jako kierownik sprzedaży w spółce Asta Medica Polska. W roku 200 został kierownikiem regionalnym w firmie Fournier Polska. W latach 2003-2006 był dyrektorem do spraw sprzedaży w spółce AstraZeneca Polska; potem - w spółce LekAm.

Od roku 2007 związany jest z Polpharmą. Najpierw objął stanowisko dyrektora marketingu i sprzedaży Działu Psycho/Hosp. W roku 2010 awansował na stanowisko dyrektora handlowego.

W roku 2014 objął stanowisko dyrektora generalnego Polpharmy w Polsce. Od roku 2017 do roku 2021 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Polpharma Biuro Handlowe.

W kwietniu 2021 roku został wiceprezesem zarządu Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA. Od września jest jego prezesem.

PODOBNE PROFILE
NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!