Sławomir Cyza

Alstom Polska, prezes zarządu, dyrektor zarządzający

Sławomir Cyza

Rok urodzenia

1971

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi w SGH oraz prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach programu Canadian International Management Institut ICAN odbył także studia z zakresu analizy biznesowej.

Kariera zawodowa

Karierę menedżerską rozpoczął w roku 1999 jako kierownik działu kadr Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu Zdroju.

W latach 2000-2004 był konsultantem do spraw pracy u zasobów ludzkich.

W roku 2004 został kierownikiem działu kadr w spółce TRW w Czechowicach-Dziedzicach.

W roku 2011 związał się z koncernem Alstom. Był dyrektorem do spraw kadrowych w spółkach Alstom Konstal i Alstom Poland.

W latach 2015-2019 piastował stanowisko dyrektora kadr koncernu Alstom w Polsce, na Łotwie, w Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji i na Ukrainie; potem – do roku 2021 – w Europie Centralnej i Wschodniej.

Dyrektorem zarządzającym spółkami grupy Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich został w listopadzie 2021 roku. Jest prezesem zarządów spółek Alstom Konstal, Alstom ZWUS i Alstom Pojazdy Szynowe. 

PODOBNE PROFILE
Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!