Wojciech Zaskórski

Lenovo Polska, dyrektor generalny

Wojciech Zaskórski

Rok urodzenia

1975

Wykształcenie

Jest absolwentem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wojskowej Akademii Technicznej. 

Na WAT uzyskał tytuł doktora nauk o bezpieczeństwie informacyjnym.

Ukończył studia Executive MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. 

Odbył studia podyplomowe między innymi na Uniwersytecie Oxfordzkim, w Fuqua School of Business Uniwersytetu Duke'a w Durham w Stanach Zjednoczonych, na Uniwersytecie w Sztokholmie i w London Business School.

 

Kariera zawodowa

W latach 1995-1996 był specjalistą do spraw sprzedaży w firmie informatycznej Bonair. Później przez prawie dwa lata pracował w Laboratorium Komputerowym MIM Uniwersytetu Warszawskiego. 

Od roku 1999 do roku 2011 związany był z Grupą Scania.

W latach 2010-2014 pracował w polskiej grupie kapitałowej Sygnity. Nadzorował tam wdrożenia technologii i rozwiązań wykorzystywanych między innymi w sektorze publicznym i bankowym.

W roku 2014 przeszedł do spółki Samsung Electronics Polska. Do roku 2016 był szefem Działu Marketingu Rozwiązań i Produktów. Potem, przez kolejnych 5 lat – dyrektorem pionu przedsiębiorstw. Zarządzał informatycznym biznesem marki Samsung w Europie Środkowo-Centralnej.

Na czele Lenovo Polska stanął w maju 2021 roku.

Hobby i zainteresowania

Uprawia CrossFit. Pasjonuje się żeglarstwem, wakeboardingiem.

PODOBNE PROFILELogowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!