Czekają nas duże wyzwania wobec zmian w łańcuchach dostaw

Czekają nas duże wyzwania wobec zmian w łańcuchach dostaw
Szybkość działania całego łańcucha dostaw oraz ograniczenie różnic czasów realizacji zadań przez poszczególne ogniwa pozostają szczególnie istotne z punktu widzenia projektowania łańcucha dostaw Fot. Shutterstock

20 stycznia 2022 roku w Warszawie, w hotelu Sheraton Grand Warsaw, zorganizowana zostanie konferencja EEC Trends. W ramach wydarzenia odbędą się sesje, podczas których dyskutować będziemy o głównych trendach, które w roku 2022 staną się przedmiotem dyskusji w trakcie XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. EEC Trends to programowy prolog Europejskiego Kongresu Gospodarczego. I tak 20 stycznia w godz. 15.30-16.00 w ramach ścieżki tematycznej EEC MOVE odbędzie się sesja "Logistyka i infrastruktura wobec zmian w łańcuchach dostaw".

  • W trakcie sesji porozmawiamy o wyzwaniach w zakresie infrastruktury i logistyki.
  • Kwestia zmian w łańcuchach dostaw jest obecnie jedną z bardziej istotnych.
  • Zarejestruj się na wydarzenie.
W trakcie dyskusji "Logistyka i infrastruktura wobec zmian w łańcuchach dostaw" będziemy między innymi rozmawiać o nowych modelach działania i koniecznych inwestycjach obejmujących centra logistyczne, porty morskie, czy przewoźników kolejowych. Tematem dyskusji będą też adaptacyjne zmiany w strategiach eksporterów, importerów, operatorów.

Szybkość działania całego łańcucha dostaw oraz ograniczenie różnic czasów realizacji zadań przez poszczególne ogniwa pozostają szczególnie istotne z punktu widzenia projektowania łańcucha dostaw. Natomiast do podstawowych celów należą zapewnienie konkurencyjnej infrastruktury oraz taka organizacja logistyki, która będzie umożliwia sprawną realizację przepływów dóbr, informacji i środków pieniężnych w skali międzynarodowej. Porozmawiamy więc o wyzwaniach, jakie stoją przed firmami w tym zakresie.

W dyskusji będą uczestniczyć między innymi: Halina Brdulak, Kolegium Gospodarki Światowej, Katedra Zarządzania Międzynarodowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, przewodnicząca Rady Klimatycznej UN Global Compact Network Poland; Konrad Hernik, prezes zarząd, OT Logistics SA; Robert Tomanek, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w latach 2016-2020, wiceminister rozwoju, pracy i technologii w latach 2020-2021.

Dyskusje, jakie odbędą się w ramach EEC Trends przygotują grunt pod Europejski Kongres Gospodarczy, wskazując priorytety i akcentując to, co najważniejsze.

W toku tego wydarzenia wykuje się ostateczny kształt agendy EEC. Dzięki takiemu podejściu kształt Kongresu jest pojemny i adekwatny do oczekiwań i potrzeb, aktualny i żywy. EEC Trends potwierdza, że dialog jest wpisany w DNA Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
×

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

Podaj poprawny adres e-mail
W związku z bezpłatną subskrypcją zgadzam się na otrzymywanie na podany adres email informacji handlowych.
Informujemy, że dane przekazane w związku z zamówieniem newslettera będą przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności PTWP Online Sp. z o.o.

Usługa zostanie uruchomiania po kliknięciu w link aktywacyjny przesłany na podany adres email.

W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera i innych informacji.
Musisz zaznaczyć wymaganą zgodę

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Czekają nas duże wyzwania wobec zmian w łańcuchach dostaw

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.206.194.21
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!